Як вибрати ліжко

1-6-2022

Ми спимо приблизно 8 годин.  Це не просто третина доби, проведені в ліжку, а здоров’я, життєві сили, енергія. Економити на нехитрому атрибуті меблів, що з’являються в квартирі першим, собі дорожче. Недарма лікарі безліч разів пояснювали, доводили дослідженнями, що неправильно обрана ліжко стає причиною швидкої стомлюваності, болю в спині, уповільненої реакції. Всього того, що видає втомленого, погано відпочив людини. На призначеної виключно для вас вузької або широкої двоспальному ліжку від сонум з якісним матрацом, коли вона підібрана по-справжньому правильно, ніщо не зможе зіпсувати ранкове пробудження, навіть невчасно дзвонить будильник. Хочемо порекомендувати замовити найкраще спальне ліжко здесь на сайті , тут тільки найкращі ціни та висока якість .

Але як дійсно вірно вибрати ліжко? врахувати стиль, декор, тип конструкції, матеріал, щоб замовлена ліжко стала най-най з пропонованого сьогодні різноманіття. І за час сну ви по-справжньому висипалися, а не вставали з ліжка по дзвінку, мріючи тільки про чашці міцної чорної кави.

Різні розміри ліжка

Незважаючи на гадану складність, все максимально просто. Довжина ліжка-мінімум на 100 (краще 150) міліметрів більше зростання того, для кого вона призначена. Якщо підбираєте двоспальне ліжко, то спиратися необхідно на зростання більшого з партнерів. Саме це зробило довжину 1,9 метра найбільш популярною – класичний розмір. Але ті, хто шукають царське ложе, купують ліжко два і більше метрів.

Розрізняються ліжка і за іншим розміром, ширині:

  • односпальні ліжка-це 80-90 сантиметрів. Хоча в реченні є метрові варіанти, це скоріше рідкість.
  • проміжний варіант-полуторне ліжко. Вилка ширини — від метра (частіше 120 см) до півтора, підходить для однокімнатних, малогабаритних квартир.
  • повноцінне двоспальне ліжко-це 1,8 метра. Розмір став настільки популярним, що дві з трьох моделей продаються в ньому.

Також є ряд правил, застосовних до вибору розміру ліжка, якими точно не варто нехтувати:

  • від ліжка до стіни, великих меблів мінімум 70 см вільного простору. Це дозволяє без проблем до неї підійти, поставити столик, тумбочку від сонум.
  • до висоти ліжка також є вимоги. Для літніх цей параметр особливо важливий. Так, верхній край матраца повинен бути приблизно на рівні колін: людям дорослого покоління вставати/лягати так буде максимально зручно. Молодим же підійдуть невисокі подіуми-ліжка, нерідко оформлені як єдине ціле з підлогою, на яких також розташується матрац від сонум.
  • перевірити ширину ліжка, підходить вона чи ні, просто. Закиньте руки за голову: не потурбуйте лежачого поруч – обрана правильно. А вибираючи односпальне ліжко, зверніть увагу чи не виходять ваші лікті за габарити матраца.

Звичайно, знайдеться чимало тих, кому «підбір з рулеткою» здасться невиправдано складним. Але нехтувати ним точно не варто: ліжко, а до неї і матрац сонум, ми купуємо не кожен день.

Матеріал, з чого зроблена ліжко

Важлива складова правильного вибору-матеріал, з якого вона виготовлена. На вибір є:

  • плити двп / дсп. Найдешевший матеріал: вибір такого ліжка швидше вимушений захід при сильно обмеженому бюджеті. Купивши її, потрібно бути готовим, що через нетривалий час вона починає скрипіти, а то і розсипатися. Ситуація, коли матрац, особливо якісний, виглядає новим, а вона проситься під заміну, не рідкість.

Також неодмінно перевіряйте сертифікат на матеріал. Якщо емісія формальдегіду в ньому вище рівня е0 і е1, використання його в житлових приміщеннях заборонено.

  • мдф. Цікавий варіант по відношенню ціни до якості, що пояснює його популярність. Як двп / дсп, він буває ламінованим, здатний повторити будь-який малюнок, колір, покривається шпоном натуральної деревини. Виглядає подібна ліжко відповідно, набагато дорожче, ніж насправді.
  • масив дерева. Нестаріючий, екологічний варіант не розгубив популярність сьогодні. Подібна ліжко виглядає цілісною, добротною, виконаної на століття. А якщо виготовлена з дуба, бука або ясена, то є такою.
  • металеве ліжко. Зварна або більш вишукана, кована, з відповідним матрацом від сонум – вирішувати вам. Вона прослужить неймовірно довго, і зараз на піку моди. Єдине обмеження-підбирати інші предмети обстановки необхідно з особливою ретельністю.

А тим, кому цього мало, варто придивитися до комбінованих ліжок, де оббивка частково/повністю виконана з тканини, еко-/натуральної шкіри.

Відмінності форм ліжок

Варіант прямокутної/квадратної ліжка не просто «класика жанру»: людина краще сприймає меблі саме цієї форми. Особливо, коли мова йде про ліжка, його необхідно дотримуватися. А грамотно вписати в наявний інтер’єр дозволять текстиль, елементи декору, а не форма.

Ліжка у вигляді серця, посмішки, кола відмінно виглядають в номерах для молодят, а не в повсякденному житті. Незручності, від постільної білизни, пошитого виключно на замовлення до елементарного не висипання, пов’язаного з дискомфортом такого ліжка, перекреслять всі її плюси, навіть коли вона радує око одним своїм зовнішнім виглядом.

Які каркаси у ліжок

Вона проста, складається всього з двох елементів:

  • підстави під матрац.
  • самого каркаса. У конструкції будуть одна / дві спинки, для голови-ніг відповідно, бічних панелей-царг, а також його опор: існують моделі ліжок на ніжках або коліщатках.

Скільки спинок, царг, які будуть опори, залежить виключно від конструкції ліжка. Більш того, назвати кращий варіант не вийде: зроблена на совість ліжко прослужить довго.

Підбираючи ліжко, варто врахувати, що:

  • варіанти на великих опорах менше скриплять, ламаються в рази рідше;
  • ліжко на ніжках виглядає легко, повітряно: при установці в невеликій кімнаті це переважно;
  • моделі на спинках виявляються краще через роки — конструкція монолітна.

Що з перерахованого вище в пріоритеті, а що ні-вирішуйте самі.

Безпосередньо підстава ліжка

Воно повинно бути з ламелей, сперечатися з цим не варто. Так матрац постійно вентилюється знизу, а термін його служби в рази більше.

Самі ламелі виготовляються з двох матеріалів:

  • деревини: зазвичай застосовуються береза або бук;
  • або особливий пластик, на який також кладеться матрац від сонум.

Кріпляться вони в основі ліжка особливим чином, щоб могли згинатися під вагою людини. Так навантаження правильно перерозподіляється, спати стає максимально зручно.

Є вимоги щодо кількості самих ламелей:

  • якщо ліжко розраховане на одного, то мінімальна кількість-15 ламелей;
  • якщо для двох – множте це число на 2.

Не забувайте, між ламелями відстань завжди менше їх ширини: в іншому випадку матрац, навіть такий, як сонум, швидко деформується.

Ліжко з підйомним механізмом: навіщо він їй?

Місця під ліжком, особливо, розрахованої на двох, як в середньому шафі. Не скористатися ним, особливо, якщо квартира не може похвалитися квадратурою, нерозумно.

Ліжка з викатними ящиками — не варіант. Вони:

  • підходять не для всіх кімнат;
  • їх мало, а ті, що виробляються, багатьом не подобаються;
  • не дозволяють реалізувати внутрішній простір на 100%.

1. В якості альтернативи варто придивитися до ліжок з підйомним механізмом. Досить зрушити матрац, підняти підставу – і у вас в розпорядженні повноцінний шафа-купе або невелика комора глибиною 30-40 см, розмірами майже два на два метри. Питання, куди прибрати одяг не по сезону, постільні приналежності або щось ще, тепер не варто.

Ось тепер правильно вибрати ліжко, не складе труднощів. Як звичайну, без прихованої ніші, так і більш функціональну ліжко з підйомним механізмом, що дозволяє навіть в невеликій кімнаті обзавестися додатковими порожнинами для зберігання самих різних речей.