Як вибрати спальний матраc

9-7-2021

Людина витрачає на сон третину свого життя, і, як би ми не намагалися скоротити цей термін, висипатися вкрай важливо.  Адже саме уві сні організм відновлюється, виробляє важливі гормони і навіть аналізує і сортує спогади, що накопичилися за день. Відповідно, якщо ви довгий час не висипаєтеся, це може привести до неприємних наслідків. За даними лікарів, мова не тільки про легку нервозність або зниження концентрації та уваги: деякі вчені пов’язують депривацію сну з підвищеним ризиком прояву хвороби альцгеймера і розвитку атеросклерозу. Хочемо порекомендувати купить спальный матрас на сайті , тут тільки найкращі варіанти матрасів та доступні ціни.

Щоб добре висипатися, людині важливо дотримуватися гігієни сну: лягати і вставати в один і той же час, спати в тихій, темній і прохолодній кімнаті, не користуватися гаджетами з яскравими екранами за 2-3 години до сну. Однак якщо ви начебто виконуєте всі ці вимоги, але все одно прокидаєтеся втомленим або з болем в спині, проблема може бути в матраці.

Дослідження 2009 року показало, що покупка нового матраца серйозно покращує якість сну, допомагає зменшити біль у спині і навіть знизити рівень стресу. І це при тому, що учасники дослідження не скаржилися на недолік сну або здоров’я і до експерименту спали на матрацах хорошої якості — правда, досить старих. Так що якщо 8-годинний сон не допомагає вам відчути себе краще, можливо, варто змінити спальне місце.

Велику роль відіграє вік вашого нинішнього матраца. Більшість експертів сходяться на думці, що якщо ви спите на одному і тому ж матраці довше 8 років, його пора змінити. Однак це правило поширюється не на всі матраци-наприклад, безпружинні моделі з штучних матеріалів потрібно міняти частіше, а якщо в конструкції використані незалежні пружини, термін служби збільшується.

Тому найголовніший показник-якість вашого сну. Якщо ви всю ніч крутитеся, щоб знайти зручне положення, а з ранку систематично прокидаєтеся з затеклими м’язами і втомою, проблема, найімовірніше, саме в матраці. Можливо, він недостатньо жорсткий або м’який, або не забезпечує правильну підтримку спині. Якщо ви підберете більш підходящу модель, ці проблеми зникнуть.

В цілому, якщо у вас немає серйозних проблем зі спиною, які необхідно коригувати під контролем лікаря, спеціальний ортопедичний матрац вам не потрібен. Цілком підійде той, що називають ортопедичним маркетологи: матрац, який під час сну підтримує хребет в природному положенні, а значить, допомагає зменшити навантаження на нього і поліпшити кровообіг. Такий ефект досягається завдяки пружинам або спеціальним наповнювачам.

Якщо ви хочете і в майбутньому не відчувати проблем зі спиною, то при виборі матраца потрібно орієнтуватися на наступні параметри:

1 оптимальний варіант — не просто полежати на вподобаному матраці в магазині, а поспати на ньому кілька ночей, а краще близько місяця. Так ви оціните всі плюси і мінуси. Тому, якщо є така можливість, вибирайте матраци тих виробників, які пропонують тестовий період.

Пружинні матраци бувають двох типів: з залежними і незалежними пружинними блоками. Матраци з залежними пружинними блоками (їх ще називають «боннель») знайомі багатьом — в них пружини з’єднані між собою. Якщо натиснути на одну, в рух прийдуть всі інші. Сьогодні такі матраци вважаються застарілими: полотно недовговічне, з часом деформується і вигинається, що шкідливо для спини. Пружини можуть ламатися і протикати оббивку.

Матраци з незалежними пружинними блоками — більш сучасний і поширений варіант. Кожна пружина в такому матраці знаходиться в окремому тканинному чохлі, так що, швидше за все, не зашкодить матрац і не встромиться вам в спину. Незалежність пружин дозволяє максимально добре підлаштовуватися під контури тіла. Наприклад, якщо ви ляжете на бік, пружини під плечем і стегном продавляться трохи сильніше, ніж в районі талії і колін, і завдяки цьому хребет залишиться прямим. В одному матраці може бути до 1 тис. Пружин на 1 кв. М-чим їх більше, тим краще матрац підтримує хребет і підлаштовується під вас.

Мінуси у матраців з незалежними пружинами теж є: зазвичай вони досить важкі і громіздкі, а складати їх не можна, тому і перевозити непросто. А ще пружини з часом можуть почати скрипіти.

Безпружинні матраци підтримують тіло за рахунок наповнювача. Якісні сучасні варіанти, наприклад з шаром піни з ефектом пам’яті, забезпечують максимально правильну підтримку хребта. До того ж вони тонше пружинних матраців, і їх можна скачувати в рулон, а значить, зручніше перевозити з місця на місце. Мінуси зазвичай пов’язані з обраним наповнювачем. Найчастіше в безпружинних матрацах за твердість відповідає кокосовий койр, а за підтримку спини — латекс або пінополіуретан.

Типів наповнювачів існує безліч, і практично всі вони використовуються і в пружинних, і в безпружинних матрацах. Найчастіше зустрічається комбінація декількох матеріалів, за рахунок чого варіюється жорсткість.

Латекс. Забезпечує хорошу підтримку хребта, оскільки легко приймає контури тіла. Крім того, в латексному шарі не буває пилових кліщів. А завдяки пористій структурі матеріалу матрац добре провітрюється і не затримує вологу. Латекс легко витримує велику вагу і зручний для тих, у кого болить спина. Його мінус-низька зносостійкість: через деякий час матеріал перестає повертатися у вихідну форму, на поверхні можуть утворюватися поглиблення. Крім того, деякі скаржаться, що на матрацах з латексом жарко спати.

Пінополіуретан, він же поролон. Мова йде не про тонкому жовтому поролоні: в якісних матрацах використовується більш сучасний матеріал. Він еластичний, пружний, повторює форму тіла і в товстих безпружинних матрацах добре підтримує хребет. До того ж це недорогий варіант. З мінусів: матраци з пінополіуретану активно вбирають вологу і запахи, а чистити їх непросто.

Койр. Цей натуральний матеріал з пресованих волокон кокоса використовується для додання матрацу жорсткості. Зазвичай використовується в поєднанні з латексними або поліуретановими прошарками. Койр екологічний, гіпоалергенний і добре провітрюваний матеріал. З мінусів-висока ціна. До того ж койр не найміцніший, тому матрац краще не скачувати і не складати.

Холлофайбер-гіпоалергенний і досить довговічний матеріал. Найчастіше використовується разом з іншими для додання пружності.

Шерсть. Зазвичай використовується овеча, рідше верблюжа або шерсть лами. Цей матеріал добре вбирає вологу, дихає і регулює тепло (влітку на матраці з шерстю прохолодно, взимку — тепло). Підлаштовується під контури тіла, однак форму не тримає, тому підтримку для хребта забезпечує не кращим чином. Але зазвичай шерсть комбінують з матеріалами, які за це відповідають. З мінусів: вовняний матрац може бути джерелом алергії.

Піна. Різні піни-це похідні пінополіуретану з добавками різної щільності. З цього матеріалу, наприклад, роблять моделі з зонами різної жорсткості. Окремої згадки заслуговують піни з ефектом пам’яті (memory foam), які відмінно повторюють форму тіла, підтримують хребет і розвантажують суглоби. Ще один великий плюс-матрац не вагається, якщо лежить поруч людина перевертається. Ви напевно бачили ролики, в яких люди стрибають на матраці, а стоїть в метрі від них келих вина залишається нерухомий, — в них використаний саме цей матеріал.

З мінусів: не всім подобається ефект занурення в матрац, і спати на животі на ньому не дуже зручно. До того ж при знижених температурах матрац буде надмірно жорстким, через те що піна замерзає.

Тип жорсткості-підвищена, середня або низька — вказують в паспорті матраца. Грамотно підібрана жорсткість допомагає підтримувати хребет в правильному положенні: під час сну він повинен залишатися прямим. Тому в даному випадку важлива вага: великі люди сильніше продавлюють м’які матраци, а значить, хребет викривляється. І навпаки, якщо ви важите мало, пружини жорсткого матраца під вашою вагою не зможуть прогнутися, і спина під часСну буде нерівною.

Матраци з підвищеною жорсткістю витримують максимальні навантаження. Також їх рекомендують при захворюваннях хребта: тверда поверхня підтримує хворі або пошкоджені хребці. Однак спати на них може бути не дуже комфортно.

Матраци середньої жорсткості підходять більшості здорових людей середньої комплекції і тому найбільш популярні. У таких виробах жорсткість досягається за рахунок поєднання різних наповнювачів.