Зєднати поливальний шланг з краном. Підключення шланга для поливу

142

Гнучкі шланги для змішувача-це підводка, яка дає можливість під’єднати кран до водопроводу. З цієї причини від їх якості залежить герметичність з’єднання і довговічність. У матеріалі будівельного порталу» ремонтик » буде розглянуто, що являють собою гнучкі шланги, на що варто звертати увагу при виборі і як з їх допомогою виконати підключення змішувача.

Встановити шланг на змішувач

Загальна інформація

Гнучка підводка виготовлена у вигляді шланга конкретної довжини з металевою опліткою. На кінцях виробу передбачені фітинги для з’єднання зі змішувачем і трубопроводом.

Завдяки такій підводці підключення змішувача можливо при будь-якому його розташуванні, наприклад, на раковині, ванній, стіні та інше. Найчастіше шланги є частиною комплекту, але їх довжини далеко не завжди вистачає для підключення до крана. Крім того, стокові з’єднання рідко бувають якісними, з цієї причини рано чи пізно доводиться зіткнутися з їх вибором.

Гнучкий шланг: переваги

Слід сказати, що є альтернатива гнучкою підводці – жорсткі труби. Наприклад, змішувач для душу зі шлангом, який зазвичай монтується на стіні, часто з’єднується з водопроводом саме так. Незважаючи на це, дані вироби залишаються більш популярними.

Це пов’язано з наступними перевагами:

  1. за рахунок гнучкості з’єднання дає можливість переміщати сантехніку. Наприклад, раковину з тумбою, до якої кріпиться змішувач, для кухні можна пересунути в сторону. Однак для цього приєднання до каналізації повинно бути здійснено за допомогою м’якої гофри.
  2. компактність, завдяки чому простір під сантехнікою економиться. Це особливо важливо, коли простір застосовується з користю, наприклад, якщо раковина вмонтована на тумбу з поличками.
  3. доступна вартість.
  4. простота підключення, оскільки немає необхідності в спеціальному обладнанні. За рахунок цього роботу можна здійснити своїми силами.
  5. довговічність і надійність (за умови, якщо будуть використані якісні шланги).
  6. стійкість до гідроударів, вібрацій і фізичних пошкоджень.

Гнучка підводка займає мало місця під раковиною

Недоліки

Головним недоліком такої підводки є те, що її вибір вимагає особливої уваги. Це пов’язано з тим, що шланг низької якості може досить швидко перетертися або пропускати воду в місцях контакту з фітингами.

Тому багато хто вважає гнучкі шланги недовговічними, але насправді якісна підводка здатна прослужити точно такий же термін, скільки і жорстка.

Види з’єднань

Гнучку підводку кваліфікують за матеріалом. Умовно її ділять на кілька видів:

  • сильфонна;
  • армована.

Тепер слід докладніше розглянути кожен тип.

Фото нейлонової обплетення

Армований шланг – найбільш поширений вид підводки води для змішувача. Однак перед тим як вибрати цей виріб, необхідно врахувати той факт, що їх якість в більшості випадків залежить від матеріалу, з якого воно було виконано:

гнучка трубка виріб можуть виготовляти з каучуку або гуми, причому перший варіант має більшу зносостійкість, а відповідно і терміном служби. фітинги як правило, фітинги виробляються з латуні або нержавіючої сталі. Але при цьому варто відзначити, що пристрої з латунними фітингами обходяться значно дорожче, проте тому є пояснення: матеріал абсолютно несприйнятливий до накипу. обплетення для обплетення найчастіше використовують кілька варіантів матеріалів:

1. Алюмінієвий дріт-підводка розрахована приблизно на 3-4 роки активної експлуатації. Її головним недоліком є те, що при» обростанні » конденсатом алюміній починає окислюватися, що в свою чергу призводить до слабшання армування.

2. Нержавіюча дріт або нейлон – виріб має досить великою довговічністю, може витримувати тиск до 20 атмосфер і температуру до 110 о, тоді як звичайні трубки розраховані максимум на 10 атмосфер і температуру до 90 о.

3. Сталевий оцинкований дріт — найбільш недовговічний варіант, оскільки армування швидко іржавіє, з цієї причини дану підводку можна застосовувати виключно в якості тимчасової.

Обплетення підводки з нержавійки

Увага! латунь низької якості здатна окислюватися від вологи. З цієї причини не потрібно купувати вироби, якщо є сумніви на рахунок виробника.

Популярність армованих шлангів в першу чергу пов’язана з їх доступною ціною і довговічністю. У свою чергу є і недоліки, серед яких виділяються фіксована довжина і присутність на ринку величезного числа неякісних виробів.

Сильфонновая підводка

Вона являє собою гофрований металевий шланг, у якого з двох сторін в комплектації передбачені фітинги.

така підводка обійдеться дорожче, але має ряд переваг:

  1. більш стійка до зовнішніх механічних впливів за типом стиснення або зламу.
  2. відмінно функціонує в умовах високих і низьких температур.
  3. має здатність витримувати великий тиск і гідроудари.
  4. має можливість розтягуватися.
  5. тривалий термін експлуатації.

Порада від професіоналів! для того щоб зменшити шум, бажано встановлювати шланги, діаметр яких перевищує діаметр трубопроводу.

На що варто звернути увагу при виборі

Головна вимога до підводки відноситься до герметичності, тобто при правильному з’єднанні воно не повинно пропускати воду. Крім цього, важливим аспектом є екологічність.

Для того щоб вибрати пристрій, який буде відповідати цій вимозі, необхідно звернути увагу на наступне:

  1. вартість не може бути дуже низькою.
  2. на упаковці має бути присутня інформація щодо основних характеристик, а також позначення на рахунок того, що виріб можна застосовувати для питної води.
  3. підводка не повинна різко пахнути гумою, яка свідчить про те, що вона виготовлена з технічної токсичної гуми.
  4. ущільнювач повинен проводитися з якісних, еластичних матеріалів.
  5. різьба на штуцері і гайці-рівномірної, глибокої і без пошкоджень.
  6. гільза фитинга, обжимающая армовану трубку, щільно зафіксована.
  7. гладка, непошкоджена обплетення.
  8. достатня еластичність.

Зверніть увагу! у тому випадку якщо шланг неважкий, то, швидше за все, обплетення виготовлена з алюмінію, а фітинги з силуміну. Подібне з’єднання досить швидко доведеться міняти.

З’єднання змішувача з підведенням

установка

Як вже було сказано, здійснити монтаж змішувача завдяки гнучким шлангам досить легко, але перш ніж приступити до будь-яких дій, потрібно ознайомитися з деякими моментами.

Інструкція по установці:

  • починати монтаж необхідно з з’єднання шлангів зі змішувачем, оскільки після його установки виконати це буде складно. Штуцери вкручуються в спеціалізовані отвори в пристрої. Коли вони будуть вкручені до упору, слід трохи підтягнути з’єднання плоскогубцями або ключем, при цьому сильно перетягувати не варто, щоб не пошкодити цілісність гумового ущільнювача.

На завершальному етапі сантехнічних робіт проводиться підключення до системи водопостачання змішувачів, душової кабіни, настінного унітазу і біде або іншого обладнання. Зробити це можна за допомогою жорсткої, сильфонной або гнучкої підводки. Перший варіант значно надійніше двох останніх, але більш трудомісткий, крім цього, для його виконання потрібно не тільки наявність спеціалізованого інструменту, а й навички роботи з ним. Тому сильфонна і гнучка підводка (наприклад, шланги для кухонних змішувачів з витяжною або висувною лійкою, душа і т.д.) в побуті більш практична.

В першу чергу необхідно підкреслити, що такий варіант підведення води хоч і вважається бюджетним, але він цілком надійний, за умови правильно підібраних матеріалів і дотриманні технології підключення.

По суті, гнучка підводка води – це гумовий шланг (такий же, як поливальний), поміщений в щільно облягає оплетку, виконану з металевих ниток. Її основне призначення-захист від механічних пошкоджень, як зовнішніх, так і внутрішніх. Останні можуть виникнути внаслідок гідравлічного удару. Відповідно до норм, такі з’єднувальні шланги повинні бути розраховані на тиск не менше 10 атм.

Нижче показаний приклад з’єднання змішувача типу «ялинка» для кухонної мийки з гнучкими шлангами( а), що використовуються дляПідводки холодної і гарячої води.

Звернемо увагу, що сифон для раковини з’єднаний з каналізацією відповідної гнучкою підведенням (b).

Види

Дані водяні шланги бувають наступних видів:

  • для підключення змішувача умивальника, душової кабіни та іншого обладнання до гарячої води. Щоб їх ідентифікувати, в оплетку додані червоні нитки (»а » на рис. 2);
  • для з’єднання з трубами холодного водопостачання. В їх оплітці присутні нитки синього кольору («в»);
  • універсальні, допускають підключення до водопостачання будь-якого типу. Обплетення таких труб має червону і синю маркування («с»).

Зєднати поливальний шланг з краном. Підключення шланга для поливу

Рис. 2. Шланги для холодної і гарячої води, а також універсальні

Крім цього підводка розрізняється за матеріалом обплетення, що відбивається на певних характеристиках, а саме:

Зєднати поливальний шланг з краном. Підключення шланга для поливу

Зєднати поливальний шланг з краном. Підключення шланга для поливу

Зустрічаються труби, де шланги виготовляються не з гуми, а каучуку, такі вироби більш надійні, але і значно дорожче.

В якості додаткового захисту обплетення може покривати силіконовий шар, як стверджують виробники, це дозволяє продовжити термін служби до 20 років.

Незважаючи на те, що фізично вона теж гнучка, прийнято виділяти такий тип підводки в якості окремого виду, зважаючи на істотні конструктивні відмінності. Особливість сильфонной підводки полягає в тому, що оболонка являє собою металеву гофру, міцну, але в той же час гнучку, крім цього всередині відсутній гумовий шланг.

Зєднати поливальний шланг з краном. Підключення шланга для поливу

Варто також відзначити, штуцер разом з кінцевим фіксатором з’єднані з гофрованим рукавом зварюванням, це істотно підвищує надійність конструкції. Термін експлуатації виробів такого типу не менше 25 років, при цьому, вони можуть використовуватися для роботи з технологічним середовищем, нагрітої до 250°с. Як правило, гофру виготовляють з нержавіючої сталі, але зустрічається сантехніка віп категорії, де для цієї мети використовується латунь і мідь.

Це новий вид підводки, і на даний момент появи на ринку неоригінальної продукції помічено не було. Що стосується ціни, то вона значно вище звичайних з’єднувальних шлангів.

пристрій з’єднувальних шлангів

Розібравшись з видами, розглянемо для загального ознайомлення типову конструкцію гнучкої підводки.

Зєднати поливальний шланг з краном. Підключення шланга для поливу

Рис. 7. Конструкція гнучких труб для змішувачів

Виріб складається з наступних основних елементів:

  • ущільнюючих прокладок, що дозволяють забезпечити герметичність з’єднання і не допускають протікання «а».
  • латунного або сталевого ніпеля «в».
  • гумового або каучукового шланга «с».
  • захисної обплетення з алюмінію, нержавіючої сталі або нейлону «d».
  • прес гільзи «затискає ніпель)»е».
  • з’єднувального штуцера «сталевого або латунного)»f».
  • накидної гайки «g».

Підводка виготовляється з з’єднанням трьох типів: гайка-гайка, штуцер-гайка і штуцер-штуцер. Стандартні розміри для гайки – 1/2″, для штуцера – м10. Іноді може попастися нестандартне підключення, наприклад, штуцер m8 або гайка на 3/8“. В такому випадку знадобиться відповідний перехідник на кухонний змішувач або інше обладнання.

Довжина гнучких шлангів може бути від 500 до 2000 мм, радимо підбирати відповідний розмір, щоб не встановлювати подовжують підводки.

Зауважимо, що штуцер може бути коротким і довгим. Останнім більш зручно підключати змішувач.

Зєднати поливальний шланг з краном. Підключення шланга для поливу

як вибрати шланг для змішувача?

  • наявність етикетки із зазначеними технічними характеристиками, це дозволить не допустити помилки. Переконайтеся, що діаметр і тип кріплення відповідає вашому обладнанню.
  • обов’язково зверніть увагу на вагу виробу, якщо у нього алюмінієва обплетення, то шланг буде значно легше, ніж той, де використовується сталь (в більшості випадків у таких продуктів і штуцер сумнівної якості). Як показує практика, вони швидко виходять з ладу, буквально, протягом півроку, а то й раніше.
  • слід відмовитися від підводки, якщо вона оснащена пластиковим штуцером, таке кріплення не розраховане на необхідну для побутових цілей навантаження.
  • у тому випадку, якщо шланг має недостатню гнучкість, також не слід його купувати, оскільки така ознака свідчить про погану якість. Як правило, через це на оплітці виникає кілька мікротріщин, що може викликати деформацію.
  • зверніть увагу на прес гільзи, в якості матеріалу для них повинна використовуватися нержавійка. Важливо, щоб їх трубки щільно трималися – це показник якісної отпрессовки.
  • перевірте виконання накидних гайок, якщо вони дуже тонкі або легкі, значить, це низькоякісний виріб, і при його використанні велика ймовірність виникнення проблем.
  • неякісна гума має різкий характерний запах, виявивши такий, відмовтеся від даної моделі, оскільки такий матеріал почне підтікати досить швидко.
  • підбираючи шланги для гарячої води, не помиліться з кольоровим маркуванням, вони повинні бути з червоною або червоно-синьою ниткою, з синьою відміткою не підходять.
  • підбирайте підводку відповідної довжини, небажано, щоб вона провисала або була внатяжку.
  • до багатьох брендових пристроїв (наприклад, damixa або hansgrohe) входять в комплектацію 50-ти сантиметрові шланги. Щоб під’єднати змішувач на кухні, довжини цілком вистачить, але для підключення іншого обладнання вони можуть виявитися короткими, наприклад, стандартне розміщення над ванною 150 см. В цьому випадку, можна їх зняти і прикрутити підводку потрібної довжини або використовувати її в якості подовжувача. Останній варіант не зовсім вдалий. Це пов’язано з тим, що в подовженому шлангу з’явиться зайве з’єднання, а значить, знизиться надійність.
  • який продукт вибирати, імпортний або вітчизняного виробництва, особливого значення не має, зауважимо, що наші вироби, часом, бувають краще і надійніше зарубіжних.

як поміняти шланг на змішувачі-покрокова інструкція

Припустимо, перед нами стоїть завдання поміняти на кухні або у ванній змішувач grohe, все необхідне сантехнічне обладнання вже придбано. З інструментів для цієї мети буде потрібно газовий ключ (може знадобитися дві штуки) і фум стрічка.

Зєднати поливальний шланг з краном. Підключення шланга для поливу

Розповідаємо, як замінити змішувач grohe, робиться це за наступним алгоритмом:

  1. перекриваємо подачу води. Якщо цього не зробити може знадобитися ремонт, як у вас, так і сусідів знизу.
  2. акуратно витягується старий пристрій, для цього необхідно відкрутити підводку від кухонного змішувача. Чи не докладаємо при цьому великого зусилля, щоб не пошкодити різьблення.
  3. якщо монтується змішувач для раковини, закріплюємо його на ній (для ванни кріпиться на спеціальні стійки). Звернемо увагу, що у деяких брендових змішувачів на підводі є спеціальна насадка з сіткою, що грає роль фільтра, не забуваємо встановлювати її, перед тим як закрутити підводку.
  4. намотуємо на різьбу фум стрічку, після чого слід затягнути підводні шланги.
  5. якщо встановлюється змішувач для ванни або кухонний з витягується лійкою, то накручуємо перехідник на виливши і підключаємо до нього йде в комплекті шланг (для лійки). Скрізь, де є різьблення, використовуємо фум стрічку.
  6. на фінальному етапі включаємо подачу води і перевіряємо кожен шланг для змішувача, щоб нічого ніде не підтікало. Якщо все в порядку, значить, установку можна вважати успішно виконаної. В іншому випадку знову необхідно закрити крани подачі води і перевірити місця приєднання. Цілком можливо, що вода тече через те що не встановлені гумові ущільнювачі на шлангу підводки (»а » на рис. 7) або недостатній шар фум стрічки на різьбі. Буде потрібно розібрати з’єднання (від’єднати підводку) і перевірити, виправити помилку і закрутити з’єднання.

Якщо потрібне підключення гнучкою підведенням побутової сантехніки (звичайну або вбудованого типу), біде з окремим підведенням, врізного бачка для унітазу і т.д., робиться це за таким же принципом, як і заміна (пропускаючи пункт, де відкручується старий змішувач).

Система поливу дачної ділянки важливий елемент благоустрою дачі. Організувавши хорошу систему поливу, можна значно заощадити власні сили і час.

У більшості випадків, особливо на старих дачах систему поливу організовують за допомогою шлангів. Тобто. Є центральний водопровід, до якого підключаються шланги для поливу. Основною проблемою в даному випадку є підключення шлангів до центрального водопроводу, це стосується як шлангів сучасного типу, так і традиційних гумових броньованих шлангів.

Проблема полягає в тому, що як правило, дачний водопровід зроблений з металевих