День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцю

139

Трійцю заведено відзначати на 50-й день після великодня. Саме завдяки цьому у такого важливого церковного свята з’явилося й інше найменування-п’ятидесятниця. У статті ми розглянемо, які повір’я і ритуали пов’язані з цим улюбленим багатьма торжеством.

В статті:

Історія

Трійця — один з найдавніших старозавітних святкових днів. З давніх — давен святкування п’ятидесятниці було масштабним, супроводжувалося грандіозними бенкетами, а в далекі часи-навіть жертвоприношеннями.

у юдеїв це було одне з трьох найбільш значущих свят, нерозривно пов’язаних з десятьма заповідями, отриманих народом ізраїлю через 50 діб після відходу з єгипту. Якщо говорити про православну п’ятидесятницю, яка також іменується днем зішестя святого духа, то вона святкується на 50-ту добу після воскресіння християнського спасителя.

Саме на п’ятидесятницю святий дух з’явився до 12 послідовників христа і оголосив, що бог троїчний і єдиний.

1 сталося це так: під час гулянь на честь юдейської п’ятидесятниці 12 учнів ісуса віддалилися від радісної натовпу і сховалися в невеликій сіонській світлиці. Там зустрічалися вони щодня за бажанням вчителя.

Перебуваючи на хресті, ісус христос розповів своїм апостолам про те, що святий дух прийде до них. Через 50 днів з моменту воскресіння спасителя і сталося визначене.

З’явився він перед ними в якості отця (божественного розуму), сина (слова) і святого духа. Апостолам було сказано, що свята трійця — втілення єдиного бога, який в той же час і троїчний. Батько уособлює собою відсутність початку і кінця, син був народжений ним, і дух виходить від нього.

Це основа християнства, на якій тримається вся релігія. Навколишні почули, що з дому, де знаходилися учні ісуса, лунають дивні шуми і голоси. Наскільки було велике здивування роззяв, коли вони почули, що всі апостоли розмовляють різними мовами. Спочатку вони не зрозуміли, що відбувається, потім подумали, що у цих людей помутився розум.

Раптом з’явився апостол петро, який звернувся до мимовільних свідків цих подій і запевнив їх у тому, що це дійсно диво. Петро сказав народу, що насправді до апостолів спустився святий дух, який надалі через них доторкнеться до душі кожного праведного християнина. А говорити різними мовами апостоли стали неспроста. Це був один з наймудріших задумів бога.

Він обдарував їх здібностями розуміти невідомі мови для того, щоб вони зуміли, відвідуючи небачені раніше землі, розповідати чужинцям правду про бога і христа. Також в повір’ї говориться, що святий дух з’явився до учнів ісуса в якості очищаючого вогню. Після того, як диво здійснилося, послідовники христа вирушили мандрувати по світу і проповідувати людям про ісуса.

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцюзавдяки божественному дару вони могли розмовляти з жителями невідомих країн на їх рідних мовах. Апостоли не тільки проповідували і несли знання, а й хрестили жителів. З усіх учнів своєю смертю помер тільки іоанн, інших стратили за проповідування нової релігії.

Якого числа свято трійця в 2019 році? цей день відзначатимемо 19 червня. Згідно з традиціями, віруючі прикрасять будинки зеленими гілками, букетами живих квітів.

П’ятидесятницю іноді називають, які тривають тиждень і починаються за три дні до цього. Квіти для прикраси житла заздалегідь освячують в храмі, а після торжества засушують і зберігають в якості оберега за іконами.

Народні прикмети на трійцю

Найчастіше православне свято відзначається в першому літньому місяці, цей момент був досить значущим для селян. Від того, яка буде погода на трійцю, залежало дуже багато.

Дощ принесе урожай і зиму без сильних морозів.

Зберігся стародавній звичай, в ході якого в храм обов’язково приносять пучки «слізних» трав. Спочатку їх оплакували, в даному випадку сльози були символом дощу.

Приходячи в храм з такими пучками, народ просив бога дарувати літо без посухи, щоб земля наситилася дощами і урожай був багатим. Прикмета свідчить, що якщо слідувати цьому звичаю, а після заховати пучки за іконами, буде хороший урожай.

Притягнути до себе багатство можна, поставивши на вікні кілька березових гілок, розклавши по підвіконню зелену травичку.

Одна з найгірших прикмет — робота на трійцю. Селянам в це свято було суворо заборонено працювати на полях, прати або прибирати.

Дозволено лише готувати їжу. Варто відзначити, що купатися у водоймах теж не можна, так як в цей час русалки особливо активні і можуть затягнути людей в своє царство.

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцю

Дуже поганою прикметою вважалося в суботу, перед п’ятидесятницею, не сходити на кладовище і не пом’янути покійних. Вірили, що якщо не вшанувати їх пам’ять, духи померлих прийдуть і можуть забрати в свій світ кого-небудь з живих.

Ще одна дивна прикмета-одяг покійних вивішували на паркан для того, щоб відігнати смерть. А якщо на трійцю прийти на могилу до родича і підмести все навколо березовим віником, будеш щасливий. Наші пращури були впевнені, що подібні маніпуляції відганяють нечисть. Також ці дії сприяли збагаченню, появі миру і розуміння у відносинах між односельцями.

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцюхоча представники церкви всіма силами намагаються заперечувати будь-які магічні ритуали і засуджують їх, так уже сталося, що наші предки не могли відмовити собі в бажанні зазирнути в майбутнє. Вони вважали, що найбільш чітку відповідь вищі сили дадуть , якщо, і трійцю.

Пращури вірили, що в цей період дівчина точно дізнається, хто її майбутній чоловік. Є кілька популярних ворожінь. Увечері перед п’ятидесятницею дівчина повинна піти в ліс, нахилити тонку молоду берізку і сплести з гілочок вінок. При цьому вони не відламувалися.

Якщо на ранок дерево розпрямлялося або вінок виявлявся пошкодженим, в цьому році дівчині не судилося зустріти свою любов. Берізка залишилася колишньою-і грошей буде вдосталь, і щастя, і шлюб скоро.

Ще одне не менш давнє ворожіння супроводжувалося плетінням вінків. Обряд проводився кількома дівчатами, чоловіків до такої ворожби не підпускали. Вважалося, якщо представник чоловічої статі побачить віночок, то наврочить дівчину.

Ворожіння полягала в тому, в день трійці юні спокусниці робили вінки і йшли з ними до річки. Після цього магічні атрибути клали на воду. Вважалося, що в який бік віночок попливе, звідти і благовірний прибуде. Якщо ж чарівний атрибут не рухався з місця, весілля в цьому році не зіграти, пішов під воду — дівчина захворіє або помре.

Важливий момент в проведенні ворожіння: вінок не можна знімати руками зі своєї голови, потрібно нахилитися так, щоб він сам впав у воду. Крім цього дівиці клали під подушки березові гілки і просили, щоб вночі їм приснився суджений-ряджений.

Обряди на п’ятидесятницю

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцюкультура слов’ян унікальна, в ній уживаються і християнські, і язичницькі обряди. Ритуали, які зазвичай проводилися на трійцю, — не винятки, так як нести до церкви заговорені пучки трави, після чого складати їх за іконами — не християнський обряд, але адаптований.

Одним з основних ритуалів було приготування короваю і особливої яєчні. Таке кругле блюдо дозволить залучити в сім’ю мир, розуміння, гармонію, позбавить від сварок і агресії, люди будуть жити «без кутів».

Заговорюючи яєчню, господиня обов’язково викладала на неї зелень, посипаючи . Бути присутнім чоловікам на подібному таїнстві було суворо заборонено, так як це був обов’язок жінки. Вона заговорювала їжу, благаючи про єдність в сім’ї і довгого щасливого життя з чоловіком.

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцю

З давніх часів практикувалися . Для їх посилення необхідно провести ритуал на церковне свято. Наприклад, на зелені святки.

Щоб притягнути назавжди юнака, необхідно зробити вінок з освячених в церкві трав і покласти його під подушку. Приготувавшись до сну, треба сказати:

Господи, прости мене, рабу твою (ім’я), бо не помолившись відходжу до сну і не перехрестившись. Під головою моєї вінок лежить з трав освячених, як вони сплелися, так нехай раб божий (ім’я) поруч зі мною на віки в’ється. Та як трави ці освітлені будуть сохнути, в’янути, так і душа його нехай від туги нудиться. Пам’ятає нехай про мене, не їсть, не п’є, не гуляє. І де б він не був, скрізь би з розуму я його зводила. Слово моє міцно, ліпко, нехай буде відтепер так. Амінь.

А щоб притягнути до себе благополуччя і багатство, необхідно на світанку перехреститися на ганку і сказати:

Прокинувся я, помолився, вийшов, перехрестився, піду на пагорб високий, подивлюся на всі чотири сторони. Як бачу, по лузі гуляє кінь чорний, з вдачею буйним. І ніхто до мене його не осідлав, жоден чоловік на ньому не їздив. А я піду, коня того втихомирю і слухняним відтепер мені буде, та вірою-правдою мені служити стане. Воля моя міцна, слово моє вірне. Амінь.

Трійця (п’ятидесятниця) завершує зелені святки, присвячені закінченню весни іПочатку літа. Це один з важливих минущих свят, коли з величезною силою проявляється магічна енергія землі, а трави набувають дивовижні цілющі властивості. Що робити в цей день? обряди і прикмети трійці важливо знати, щоб залучити в своє життя успіх.

Якого числа в 2018 році трійця

Трійця — час проведення магічних обрядів

Період святкування — кінець травня і початок червня. У 2018 році трійця відзначається 27 травня. свято триває три дні, кожен з яких має своє значення, прикмети та обряди. Раніше язичники в день трійці на русі прославляли богиню весни ладу, яка перемогла демонів зими. Також вшановували триглав-об’єднання трьох слов’янських божеств, які створили всесвіт: сварога, перуна, святовита. Вважається, що в цей день природа розкриває свої таємниці, розчиняючи кордону між світами живих і померлих. Потойбічні сили, сутності впливають на людей, змінюючи долю і життя. Водяні, мавки, русалки, лісовики, потерчата (душі діток, померлих нехрещеними) особливо активні.

Прикмети на трійцю

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцю

Дощ на трійцю вважався даром небес. Вимокнути під ним — бути щасливим цілий рік

Щоб направити потужні енергетичні сили на благо, не постраждати від небажаних втручань, треба знати, що роблять на трійцю — прикмети і звичаї ці дотримуються тисячі років. Нехтування загрожує втратою життя. Ритуали і обряди, проведені на трійцю, мають багатовікову історію. Маги і знахарі вважають їх дуже дієвими і сильними. Це час ворожінь, збору лікувальних трав на цілий рік.

Що не можна робити в це свято

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцю

Якщо гуляти в лісі, то тільки великою компанією!

Трійця-свято розквіту природи. Потрібно відпочивати і радіти її красі. Забороняється працювати, садити рослини, косити, встромляти кілки, шити, ткати, різати, колоти дрова, інакше чекають втрати.

  • заборона не поширювалася на приготування їжі, годування домашніх тварин. Тільки в духів день-другий день свята-дозволяється торкатися до землі для пошуку скарбів.
  • на трійцю не грають весіль, не вінчають, щоб не накликати горя на майбутню сім’ю.
  • не відвідують в дні святкування трійці кладовища. Всіх, у тому числі самогубців, поминають у батьківську суботу. Приносять частування, речі пішли, задобрюють. Якщо так не зробити, небіжчики забирають когось із близьких.
  • багато заборони на святу трійцю пов’язані з активізацією і розгулом нечистої сили. Щоб захистити себе від впливу негативної енергії, суворо дотримуються правил. Категорично заборонено підходити до води, купатися, кататися на човні, щоб русалки не потягнули на дно. У цей день їм дозволено виходити на землю. Якщо підійти близько до води, русалки заберуть у світ мертвих. На трійцю купалися тільки відьми. Утримувалися від водних процедур всі три дні свята. Духи води нашкодять скрізь.
  • не радять одному ходити в ліс або поле, щоб не постраждати від мавок, лісовиків, потерчат. Худобу не пасуть на трійцю в лісі. Щоб злі духи не оволоділи душею і тілом, не можна сваритися, допускати чорні думки, відчувати заздрість, злобу, ненависть.
  • не можна викидати троїцькі гілки. Вони повинна бути в будинку мінімум сім днів. Потім їх спалюють. Без натільного хреста з дому виходити не можна, щоб уберегтися від нечистої сили. Не можна освячувати в церкві, прикрашати будинок вербою і осикою. Заборонено проходити в трійцю під приставними сходами — накликаєте біду.

Що треба робити: традиції і звичаї

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцю

Збір трав і плетіння вінків на трійцю-давня традиція

  • енергетична сила природи на трійцю досягає величезної сили. Людині варто скористатися відкритими межами, зробити заділ на благополучне майбутнє. Цілющі трави в три рази підсилюють цілющі властивості, тому заготовляють їх на цілий рік на світанку і заході. Освячують у церкві для більшої сили.
  • накривають стіл зеленою скатертиною, запрошують гостей, пригощають стравами з яєць, пирогами, киселем. Печуть троїцький хліб, висвітлюють у церкві. Мати незаміжньої дівчини один шматок висушує і зберігає, поки та не вийде заміж. Потім його додають у весільний коровай, щоб сімейне життя було без горя, проблем і негараздів.
  • приносять з церкви кілька травинок як оберіг на весь рік. Недогарок троїчної свічки не викидають. Його дають вмираючій людині для полегшення передсмертних мук. На трійцю освячують у церкві, а потім ховають за ікони «слізні» трави, оплакані напередодні. Тоді погода буде хорошою і врожайною весь рік. Залишають в лісі, пускають по воді молоко і хліб, щоб задобрити духів лісу і води.
  • знахарі і чаклуни збирають траву з підлоги храму для посилення обрядів і заклинань. Таке треба зібрати ранкову росу, яка рік буде ліками.
  • за народними прикметами, добре на трійцю засилати сватів, говорити про весілля, познайомити батьків нареченого і нареченої.
  • прикрашають житло (вікна, двері, підлога) гілками берези, клена, горобини, дуба, травами (аїр, меліса, чебрець, любисток), польовими квітами. Зелень-символ відродження. вважають, що духи предків приходять в гості і ховаються в ній, відлякуючи злу силу. Селяни досі так приваблюють і задобрюють лісових і польових духів для гарантії гарного врожаю.

Прикмети на погоду: дощ на трійцю — чекай багатий урожай, багато грибів, благоденство; жаркий день — готуйся до посухи; грім і блискавка — будуть вигнані злі духи.

Ритуали

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцю

Чебрець, зібраний в цей день, застосовували для любовних приворотів

Магічні обряди, змови, ритуальні дії, які проводять на трійцю, володіють потужною енергетичною силою. Якщо зробити все правильно з чистими помислами, результат помітите дуже скоро.

Магічний обряд на трійцю подружнім парам

Після відвідин церкви дружина смажить два яйця для скріплення шлюбу, примовляючи:

«пресвята трійці, помилуй нас! господи, очисти гріхи наша! святий, відвідай і зціли немочі наша, імені твого заради. Господи помилуй (три рази). Слава отцю і сину і святому духу. І нині і повсякчас і на віки віків. Амінь»»

Використовують приготовлену особливим способом четвергову сіль, прикрашають гілочками зелені. Потім подружжя ламають хліб, кладуть в нього яєчню, загортають в рушник, відправляються в поле або ліс, де з’їдають магічне блюдо.

Ворожіння для дівчат

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцю

Також вінки на воді пускають в день івана купали

Незаміжні роблять вінки строго окремо від хлопців. Нахилом голови скидають, пускаючи по воді, доглядають:

  • пливе рівно-спокійне життя;
  • вінок відплив недалеко, пристав до берега — сидіти в дівках ще рік;
  • потонув відразу — чекати біди;
  • пливе під водою — до хвороби;
  • гойдається на хвилях — бурхливий рік;
  • віночки зійшлися — вийде заміж;
  • якщо хлопець дістане віночок з води, його треба поцілувати.

Позбавлення від перетягнутої хвороби

Відстояти в церкві обідню, вечірню. Кожен раз зі свіжими квітами. Висушити їх. Через 12 днів на заході заварити. Два пальці намочити у відварі, на тілі зобразити хрести, тихо прочитати:

«ізгольство соляне, кров’яне, жильне, йди з раба божого (ім’я) туди, де немає оранки, де немає людей і немає коней. Ізголяйся над корчем лісовим, над травою річковою. Там твоє місце, там тобі життя. В ім’я отця і сина і святого духа. Амінь»»

Любовний приворот на чебрецю

Зібрати чебрець, читаючи молитву «отче наш». Підвісити в таємному місці. Як висохне, підшити в подушку, на якій спить бажаний чоловік.

Трійця-містичне свято, коли з’єднуються обряди і вірування багатьох поколінь. Важливо знати, що роблять на трійцю, прикмети, заборони — щоб залучити удачу, здоров’я, любов і благополуччя.

Трійця, троїцин день або п’ятидесятниця-православне християнське свято, що настає на 50-й день після великодня. Як правило, погода в цей день вже по-літньому тепла, а розквітаюча природа радує молодою зеленню і квітами.

З давніх-давен настання трійці з величезним нетерпінням чекав простий народ, оскільки на час церковного свята передбачався відпочинок від усіх господарських робіт, а також щедрі застілля і веселі гуляння. Крім того, з п’ятидесятницею пов’язано безліч традицій, звичаїв і прикмет – більшість з них дійшла і до наших днів.

Сьогодні ми дізнаємося, що можна і не можна робити на трійцю і скільки днів триває це чудове весняне свято. Наші предки вірили в численні прикмети на трійцю і наступний за нею духів день – на погоду, молодим незаміжнім дівчатам і для бажаючих завагітніти. Дотримуючись нехитрих правил і обрядів, можна залучити в своє життя здоров’я, щастя і багатство, повідомляє сайт. Веселої вам трійці і тільки хороших прикмет!

що за свято трійця-значення, традиції, звичаї

Щороку після світлої пасхальної неділі православні християни готуються зустрічати день святої трійці. Отже, що це за свято-трійця? згідно святомуПисанню, саме в цей день на апостолів христа зійшов святий дух, тим самим відкривши таємницю триєдності бога. В результаті послідовники і учні ісуса стали розуміти мови різних народів-завдяки цьому чудесному дару християнство незабаром поширилося по всьому світу. Таким чином, свята трійця має велике значення в християнському богослов’ї і вважається «днем народження» церкви. Кожному віруючому буде цікаво дізнатися про традиції і звичаї на православне свято трійцю.

традиції, звичаї та прикмети на троїцький день

Свято трійці припадає на теплу пору року, тому багато традицій і звичаїв пов’язані з природою – погодними явищам і рослинами. Так, на трійцю прийнято прикрашати будинки і храми гілочками берези, яка служить оберегом від негараздів і пристріту. За старих часів готували спеціальний відвар з листя берези – чудове зілля від багатьох хвороб. Молоді незаміжні дівчата плели вінки з гілок, щоб доля подарувала довгоочікувану зустріч з судженим. Головною традицією напередодні святої трійці є поминання померлих рідних і близьких – в батьківський день зазвичай замовляють панахиди, а також прибирають могили і прикрашають їх квітами. Вважається, що в троїцьку суботу заупокійна молитва допомагає навіть тим душам, які знаходяться в пеклі. Крім того, день святої трійці відмінно підходить для сватання – існує прикмета, що знайомство з батьками дівчини і прохання її руки саме на п’ятидесятницю пророкує довге і щасливе сімейне життя.

прикмети на трійцю — що не можна робити і скільки днів

День святої трійці вважається третім за значимістю святом після різдва і великодня. За церковним календарем, в 2018 році трійця припадає на 27 травня – 50-й день після воскресіння христового. Як і в будь-який інший свято, прикмети на трійцю мають важливе значення і передаються від предків нащадкам. Отже, що не можна робити на трійцю і скільки днів? давайте розглянемо докладніше основні заборони в це православне християнське торжество.

народні прикмети і заборони на троїцький день

За церковними канонами, головна заборона на трійцю накладається на домашню роботу – прибирання, шиття, прання, миття. Категорично не можна в троїцин день копати землю, висаджувати рослини, косити траву, рубати дерева, робити березові мітли і займатися іншими видами фізичної праці. Будь-яка робота в цей день неугодна богу, тому краще відкласти всі справи на певний період. В іншому випадку така неповага до великого церковного свята може негативно позначитися на результатах праці. Крім того, на трійцю забороняються вінчання і весілля, а ось для сватання кращого дня і не придумаєш – згідно з народною прикметою, такий союз буде міцним і щасливим. Наші предки вірили в прикмету, що в троїцин день і тиждень після свята небезпечно купатися у водоймах, а також ходити в ліс. Вважалося, що в цей період русалки могли потягти купальника у вир або заманити своїм сміхом невдалого подорожнього в лісову гущавину. У список заборонених занять на трійцю також відносяться гріховні думки по відношенню до інших людей, сварки з родичами і образи.

прикмети на погоду на трійцю і духів день

У церковному календарі слідом за трійцею настає духів день-православне свято на честь зішестя бога-духа святого на апостолів-учнів христа. Багато народні прикмети на трійцю і духів день пов’язані з природними явищами, за якими наші предки намагалися визначити погоду на весь рік, а також судили про майбутні врожаї.

народні прикмети про погоду на свято трійці і день святого духа:

  • дощ на троїчну неділю — в серпні очікуємо відмінний урожай грибів
  • в духів день немає заморозків — до теплої погоди, а холодне свято віщує в найближчі дні зниження температури
  • якщо троїчні прикраси з гілок берези через три дні не загубили свою свіжість-сінокіс буде мокрим
  • спекотна погода в день трійці – літо буде посушливим і малоурожайним

діючі прикмети на трійцю, щоб завагітніти

Багато жінок мріють про народження дитини – щоб завагітніти, важливо не тільки дотримуватися лікарських рекомендацій, а й звертати увагу на знаки вищих сил. Так, деякі прикмети на трійцю допоможуть всім бажаючим зачати і навіть дозволять визначити стать майбутнього малюка.

добірка прийме про вагітність в троїцин день

  • бажаючим завагітніти потрібно попити відвар з чебрецю (богородской трави), зібраної на трійцю. Як варіант, букетик сухої трави можна покласти біля ліжка в якості оберега.
  • для зачаття дитини жінка повинна спекти пиріг, печиво і булочки, і роздати їх біднякам. З цією ж метою діляться з незаможними одягом або жертвують гроші.
  • відвідування церков, монастирів та інших святих місць зробить благотворний вплив на здатність жінки до зачаття.

Отже, тепер ви знаєте, що це за свято трійця і духів день, а також що не можна робити і скільки днів. На наших сторінках зібрані найпопулярніші традиції, звичаї і народні прикмети на трійцю – на погоду, урожай, щоб завагітніти. Для православних християн буде цікаво дізнатися про прикмети та обряди на батьківський день, який передує троїцькій неділі. Хороших вам прийме і веселої трійці!

Троїцький тиждень — це день, коли поминають покійних родичів – відвідують могили, носять підношення, згадують про померлого, а також прикрашають пам’ятники і хрести зеленими травами і вінками з квітів і березових гілок. Наші предки ретельно стежили за народними святами, намагаючись дотримуватися всіх правил, тому якщо в цей день народжувався в сім’ї малюк, то дана подія вважалося знаменням для нього і його батьків. Отже, які ж були прикмети, якщо дитина народилася в троїцьку суботу, які потрібно помічати, шанувати і поважати, щоб ніщо і ніхто не міг перешкодити щастю малюка.

Прикмети

– якщо малюк народився до світанку , то його чекає важка доля у фінансовому плані – борги, неможливість отримувати гідні гроші за свою працьовитість. Однак в його житті пануватиме любов і взаєморозуміння.

— якщо малюк народився в період з світанку до полудня, то він буде творчою особистістю, вміння якого буде оцінено і іншими. До речі, своєю творчістю він зможе не тільки отримати славу, а й безбідне існування. Але по життю ця людина буде самотній, навіть перебуваючи в оточенні шанувальників і псевдодрузей.

– якщо малюк народився з полудня і до 8 вечора , то у нього буде легкий характер, що допоможе йому в житті – люди завжди підуть на зустріч, дадуть позитивну відповідь на будь-яке прохання. До речі, ті, хто народився в цей день в цей період, часто будуть користуватися іншими, щоб отримати бажане.

– якщо малюк народився з 8 вечора і до 12 години ночі , то, на жаль, йому не буде везти в любові, притому це буде стосуватися не тільки гарячих почуттів протилежної статі, але і рідних, і друзів. Цій людині буде супроводжувати удача в досягненні мети.

– якщо в момент народження малюка буде гроза , то він буде веселий і життєрадісний. Різнобічно розвинений, улюбленець протилежної статі, але при всьому цьому, у нього будуть проблеми з пошуком справжнього кохання.

– якщо в троїцьку суботу буде холодно , то дитина виростить скандальної особистістю, який зможе даними своєю якістю домогтися багато чого в житті, наживаючи безумовно і ворогів. Батьки повинні бути уважними до інтересів малюка, так як в дорослому житті він цим зможе заробляти гроші. Він по життю буде самотній, тому мати завжди повинна бути поруч.

День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцю

– якщо в день батьківської троїцької суботи буде тепло і сонячно , то дитина буде веселим, життєрадісним і комунікабельним, завжди прийде на допомогу нужденним і не зможе відмовити в проханні своїм дорогим і близьким людям. Його терпінню можна позаздрити.

– якщо в цей день народяться близнюки або двійнята , то вони будуть володіти прямо протилежними характерами, які будуть доповнювати один одного. Вони по життю будуть завжди поруч, так як на самоті відчувають себе нещасними.

– якщо жінка перед пологами побачить сон , в якому будуть її померлі родичі, то нехай знає, що вони поруч, а значить допоможуть, щоб пологи були легкими і безпроблемними.

– якщо після того, як на світ з’явиться дівчинка, прилетить голубка до вікна , то малятко буде завжди купатися в любові, якщо після народження хлопчика прилетить горобець – малюк виростить бешкетним і неслухняним.

— після народження дитини жінки брали покривала, на якому проходили пологи, і спалювали його, щоб нечиста сила не могла забрати його і навести порчу. Попіл розвіювали по вітру.

— коли жінка народила дівчинку, то їй давали випити молока і з’їсти шматок яблука, щоб дочка була білошкіра, як молоко, і рум’яна, як наливне яблучко, якщо народила хлопчика , то давали випити вина і заїсти хлібом, щоб був завжди ситим і п’яним (ні в чому не потребував – ні в їжі, ні в грошах).

Одним з великих православних свят є трійця, який відзначають на п’ятдесятий день після великодня. Його ввели апостоли на знак пам’яті про святого духа і розкриття істини існування триєдиного бога – святої трійці. Це свято символізує очищення людської душі від зла і всього поганого. Вважається, що саме в цей день святий дух зійшов на апостолів у вигляді священного вогню, принісши велике знання.

Які існують прикмети і звичаї на трійцю?

З трійцею пов’язано багато різних прикмет і звичаїв. З давніх-давен до цього свята готувалися дуже ретельно. Господині наводили порядок і ідеальну чистоту в будинку. Потім прикрашали свої житла травами і польовими квітами – це один з головних звичаїв. Вважається, що він символізує оновлення природи і новий цикл життя.

Традиційно починається святковий ранок з відвідування церкви. Парафіяни беруть з собою маленькі букети з трав і квітів, щоб освятити їх і надалі розмістити у себе в будинку на найпочесніших місцях. Це символізує процвітання і достаток. Троїцькі трави сушили, а після використовували як ліки від різних недуг.

Варто відзначити, що крім церковного торжества, в народі є й інші звичаї, пов’язані з цим святом. З давніх часів люди з особливою пошаною ставилися до приходу літа, який в народі назвали зелені святки. Вийшло так, що це збіглося з православним троїцьким обрядом: за старих часів після церковної служби починалися масові народні гуляння, ігри, конкурси та хороводи. До вечора дівчата плели вінки з квітів і трав, потім пускали їх по воді. Вважалося, якщо вінок припливе до іншого берега, значить, дівчина обов’язково буде улюблена і щаслива. Потонув вінок обіцяв неприємності.

Прикмети і забобони на трійцю

Однією з хороших прикмет на трійцю був обряд сватання. Вважалося, що якщо на трійцю посватаються, а на покрову одружаться,День святої трійці: прикмети і традиції. Ворожіння на трійцюто життя у подружжя буде в любові, гармонії і вірності.

У це свято засуджується будь-яка праця. Не прийнято займатися будь-якими домашніми справами, крім приготування їжі.

Популярною народною прикметою на трійцю є дощ. Він віщував хороший урожай, багато грибів і теплу погоду.

Одним із стародавніх забобонів заборонялося купатися, оскільки тиждень після трійці ще називалася «русальної». Передбачалося, що русалки в цей час намагаються заманювати до себе на дно, тому не рекомендувалося гуляти на самоті поблизу водойм. Однак це за своєю суттю язичницька традиція.