Розмір коліс для мотокультиватора. Які потрібні колеса для культиватора.

99

Колеса до мотоблока можуть бути двох типів-гумові з протекторами, металеві з зачепами для грунту. Перші використовуються на грунтових дорогах, другі — в умовах поля.

Гума на мотоблок йде в комплекті-отримуєте її відразу після покупки агрегату. Перші проблеми виникнуть тоді, коли ви вирішите замінити колеса, і виявиться, що нові не підходять до вашого обладнання.

Зміст

1 як вибрати і поставити гумові колеса для мотоблоків?

Не всі шини на мотоблок можуть комфортно «відчувати» себе в жорстких умовах. А мотоблок-багатофункціональний пристрій. І працювати воно повинно однаково стабільно в будь-яких умовах. Тому відразу запам’ятайте-де не впораються гумові колеса для мотоблока, всю роботу виконають металеві грунтозацепи. Але, про все по порядку.

Перше, про що варто подумати – з якою метою будуть використовуватися нові колеса. Широкі моделі-ідеальні для пропашки землі. Також вони стануть в нагоді для викопування саджанців картоплі. Від 40 см. – оптимальний діаметр, ширина – від 20 см.

Звичайно, можна використовувати саморобні шини. Наприклад, автомобільні-поставити від жигулів. Але, важливо не забувати про дистанцію між рядами. Оптимально-близько 60-80 см, щоб мотоблок нормально себе «відчував» — як зі штатними колесами.

Сучасний варіант-пневматичні шини. Але коштують вони приблизно 100 доларів.

Розглянемо ще кілька варіантів:

  • універсальні колеса. Підходять для будь-яких типів мотоблоків, моделей і марок. Хороший вибір, розрахований на тих, хто не любить платити двічі. Вартість таких шин-близько 80 доларів. У комплекті йдуть кріплення, диски і камери,
  • спеціальні, під конкретну модель. Знайти шини на» свій » мотоблок буде просто тільки в тому випадку, якщо у вас якась популярна модель. Ціни різні, рівно, як і характеристики, комплектація,
  • камерні колеса діаметром від 5 до 12 дюймів. Йдуть як додаткові до мотоблоків середнього і вищого цінового сегмента. Середня ціна (якщо докуповувати окремо) — близько 150 доларів,
  • приробити колеса до мотоблока своїми руками , взявши їх зі старої техніки. Також можна розглядати як крайній варіант.

Якщо не хочете ставити саморобні колеса, і жоден з описаних варіантів вам не підходить, тоді зверніть увагу на шини розмірами 6-12 дюймів. Підійдуть, якщо у вас важкий мотокультиватор.

1.1 огляд жигулівських коліс на мотоблоці (відео)

2 як підібрати грунтозацепи?

Грунтозацепи можна зробити, або купити. Ціна їм-близько 75 доларів. Основа-залізний (е) «зуби», прикріплені рівномірно по всьому периметру колісного обода. Саме вони» вгризаються » в землю при русі.

Щоб пристрій працював ефективніше варто приробити до готових зубів додаткові саморобні. Вийдуть своєрідні подовжувачі для коліс мотоблока.

2.1 робимо власноруч

Відразу забіжимо наперед – «в гаражі» зробити нові колеса нереально. Саморобки, як правило, просто запозичують їх у інших агрегатів. Потрібно тільки підібрати відповідний діаметр колеса і ширину. Як варіант-взяти з жигулів, або старої мотоколяски. Дуже важливо, при цьому, підібрати правильну маточину.

Якщо вирішили виготовити грунтозацепи, то налаштуйтеся потіти довше. Спочатку потрібно знайти диски від авто, прикріпити на них піввісь і зуби (методом зварювання), попередньо розраховувати потрібну дистанцію і висоту.

Важливо не перестаратися, і приварити зуби на відстані більше 20 см.один від одного, адже так сенс затії загубиться – зуби не будуть залазити в грунт на мінімально необхідну глибину.

В принципі, це все моменти, які варто висвітлити в плані коліс для мотоблоків. У будь – якому випадку, купуючи, або роблячи їх, завжди радьтеся з розуміючими-менеджерами магазином сільгосптехніки і досвідченими майстрами.

Приступаючи до вибору такої необхідної в сільському господарстві техніки малої механізації як мотоблок, в першу чергу увагу звертають на його основні технічні особливості — потужність і продуктивність — і дуже рідко з належною серйозністю оцінюють колеса агрегату. Таке ставлення до справи є неписьменним, так як і ці частини механізму дуже важливі в процесі роботи, а від їх якості багато в чому залежить комфортність і безпеку експлуатації техніки.

У тому випадку якщо колеса для мотоблока будуть неналежної якості, велика ймовірність через їх поломки не закінчити в строк обробку грунту або не довести до місця призначення вантаж. Саме тому, купуючи мотоблок, а тим більше роблячи з нього трактор на 4 колесах, слід з усією уважністю поставитися до цієї частини пристрою.

Варто пам’ятати і про те, що для ряду мотоблоків можна не купувати при необхідності нові колеса, а використовувати колеса від автомобіля «жигулі» або, як їх ще іноді називають, жигулівські.

Види коліс

Як і будь-яке обладнання, колеса для мотоблоків мають кілька видів. Розбиратися в них необхідно , — це допоможе правильно вибрати і експлуатувати агрегат. Говорячи про види коліс для мотоблока треба відзначити, що їх всього три:

  • . Пневматичні колеса з камерою;
  • . Суцільнолиті гумові колеса;
  • . Металеві колеса з грунтозацепами.

Залежно від того в яких умовах планується експлуатація машини, визначається і те, які колеса для неї необхідні. Так, гумове обладнання далеко не завжди може забезпечити мотоблоку хорошу прохідність, і в складних умовах потрібно взути агрегат в метал з грунтозацепами. Варто пам’ятати і про те, що для важких дизельних мотоблоків колеса повинні бути з агресивним протектором і мати значний діаметр.

Особливості вибору

Якщо варіант установки жигулівських коліс не розглядається, то необхідно буде придбати спеціально призначене для мотоблоків обладнання, вибрати яке треба грамотно. Для початку необхідно визначитися, як буде функціонувати агрегат. Коли на мотоблоці планується проводити переважно орні роботи, увагу слід звернути на перший вид коліс. Він же ідеальний і для робіт з викопування коренеплодів.

Діаметр таких коліс не може бути менше 40см, а ширина — менше 20см. Малюнок протектора цих коліс для мотоблока повинен бути агресивним. Така ж взуття агрегату потрібно і при посадочних роботах, коли в першу чергу важлива стійкість машини.

Недолік подібних коліс-можливість пошкодження камери, що призведе до виходу з ладу колеса і необхідності її заміни. У тому випадку якщо колеса на мотоблок купуються б/у, варто з особливою уважністю оглянути їх на наявність заклеєних пошкоджень. Такі колеса, як правило, входять в комплектацію для мотоблока нева.

Коли працювати доводиться з досить кам’янистим грунтом і ймовірність псування коліс велика, на питання, які колеса мотоблоку потрібні, відповідь буде — суцільнолиті. Їм практично немає зносу, але вага трохи вище, ніж у попереднього виду. Такими колесами добре оснащувати дизельні мотоблоки, перероблені в міні-трактори на 4 колесах. Також добре надіти подібні колеса на мотоблок мтз.

Колеса для причепа мотоблока вибираються, в основному, за тим же принципом. Причому треба враховувати, що при транспортуванні вантажів тиск на колеса мотоблока нижче, ніж на колеса його причепа, які з цієї причини повинні мати підвищену міцність. В іншому випадку є ризик залишитися разом з вантажем на дорозі через поломку. При установці коліс б / у на мотоблок така небезпека особливо ймовірна.

Колеса з грунтозацепами потрібні тоді, коли мотоблоку потрібна додаткова потужність. Справа в тому, що наявні на зачепах зуби зі сталі міцно входять в грунт, сприяючи просуванню агрегату вперед. Передбачені такі колеса для всіх моделей, не є винятком і мотоблок нева.

Окремо варто згадати про опорному колесі для мотоблока, яке по можливості варто використовувати для оптимізації праці при орних роботах.

Саморобки

Виготовляти колеса для мотоблока своїми руками не має сенсу, але тільки не в тому випадку, коли мова йде про грунтозацепах. Справа в тому, що якщо вони рідко використовуються, то немає сенсу купувати дорогі заводські зразки.

Для того щоб зробити колеса з грунтозацепами на мотоблок як годиться, слід дотримуватися послідовності робіт, і правильно підібрати матеріал потрібної міцності. Для виготовлення грунтозацепів потрібно зовсім небагато:

  • . Старі, без гуми колеса від автомашини;
  • . Сталеві квадрати достатньої товщини;
  • . Сталевий куточок;
  • . Болт.

Для початку слід приварити до коліс заготовлені пластини таким чином, щоб їх краю стосувалися обода. Далі приДопомоги болтів їх треба до нього приєднати. Потім, нарізавши куточок на шматки потрібного розміру, їх слід зварити в зуби і після встановити, закріпивши на ободі. Відстань між зачепами має становити не менше 15см. Крім цього, вирішуючи питання, як самому зробити подібні колеса, варто пам’ятати, що машинні диски можна замінити вирізаними з відпрацьованого газового балона.

Купуючи колеса для мотоблока, неприпустимо економити на їх якості, вибираючи модель з найменшою ціною. Тільки добротно оснащений мотоблок стане вірним і надійним помічником для свого господаря і не підведе його в найвідповідальніший момент. З огляду на це, орієнтуватися слід в першу чергу на якість, а не на ціну такої важливої частини агрегату як колеса, що відповідають за його здатність до пересування.

Те, що ми називаємо колесами – у випадку з мотоблоком є грунтозацепами. У переважній більшості фабричних конструкцій, техніка оснащується звичайними колесами з рельєфними покришками для бездоріжжя.

Робиться це для того, щоб можна було використовувати тягову силу для перевезення вантажів по звичайних грунтових дорогах. Важливо! використання мотоблока (навіть заводського виготовлення) на дорогах загального користування заборонено. Нехай навіть на ньому встановлені якісні фабричні колеса.

Тому багато власників малої сільськогосподарської техніки виготовляють грунтозацепи для мотоблока своїми руками. В цьому випадку необхідно лише підігнати посадочне гніздо під маточини фабричного мотоплуга. При зміні режиму використання, просто вмонтовуєте потрібні колеса.

Якщо ж мотоблок використовується тільки в полі-звичайні гумові шини не потрібні. А для міні-трактора власного виробництва ви взагалі можете не робити звичайні колеса. В такому випадку, саморобні грунтозацепи для мотоблока будуть єдиним комплектом.

Конструкція не нова, перші трактори випускалися без гумових шин. Колеса були металевими, а на провідних катках встановлювалися потужні поперечні або діагональні пластини з товстої сталі.

як зробити грунтозацепи при наявних заводських колесах

Найпростіший спосіб, надіти конструкцію на шину, як ланцюга протиковзання.

Досить взяти листове залізо товщиною 2-3 мм, і вирізати смугу, яка буде трохи ширше профілю шини. Натяг забезпечується простий стяжкою з болтових шпильок. Краї смуги слід загнути, щоб запобігти зісковзування при бічних навантаженнях.

З більш товстої листової сталі (4-5 мм) нарізаються власне грунтозацепи. Їх необхідно зігнути посередині під кутом 120°. Потім заготовки приварюються до смуг через рівні проміжки.

Важливо! відстань між грунтозацепами має бути однаковим на обох колесах. В іншому випадку техніку буде відводити в сторону під час робіт.

Тому перед початком робіт, слід використовувати готові креслення, або розробити макет самостійно.

Такі грунтозацепи, своїми руками можна виготовити за пару вечорів. Якщо ви використовуєте на саморобному мотоблоці звичайний гладкий протектор-пристосування перетворить техніку в справжній позашляховик.

Ми ознайомимо любителів малої механізації з різними типами конструкцій, і різним ступенем складності.

найпростіші грунтозацепи для мотоблока своїми руками

Для виготовлення знадобляться:

  • сталевий лист товщиною 4-5 мм для колісних дисків;
  • сталевий лист товщиною 6-8 мм для зачепів;
  • болгарка;
  • зварювальний апарат;
  • свердлильний верстат або потужна дриль.

З більш тонкого листа вирізаємо два однакових диска. У центрі проробляємо отвір для маточини і для кріплення колеса на шпильки. По зовнішньому краю нарізаємо пилкоподібні виступи, глибиною 10 см.

З товстого листа вирізаємо зачепи трикутної форми з обрізаними кутами. Приварюємо їх строго перпендикулярно до пилкоподібних вирізів. Все, конструкція готова до застосування.

Незважаючи на непоказність конструкції, саморобні грунтозацепи для мотоблока, виготовлені таким способом мають важливу перевагу. Вони досить важкі, щоб забезпечити міцне зчеплення навіть з пухкої або розкислій поверхнею.

Зрозуміло, ні про яке пересуванні по грунтовці не може бути й мови. Такі колеса призначені виключно для роботи в полі.

Ще один економний варіант виготовляється зі сталевого кола діаметром 15 мм. Можна використовувати штурвал від засувки на магістральному газопроводі, якщо вдасться десь роздобути пару. На зовнішній обід приварюються зачепи, а в центрі кріпиться відповідна маточина.

Наступна конструкція виготовляється з автомобільних дисків. Це оптимальний варіант для саморобного мотоблока. При проектуванні ви передбачаєте стандартні колісні маточини від автомобіля, і купуєте повний комплект з 4 колісних дисків. На одну пару встановлюєте шини, а друга буде для важкого грунту.

Беремо звичайний сталевий куточок 50-60 мм і ріжемо на шматки, трохи ширше ваших дисків. Посередині одного боку випилюємо болгаркою трикутний сектор 60°.

Гріємо куточок газовим пальником і згинаємо по вирізу. Місце стикування можна злегка прихопити зварюванням, для додаткової жорсткості. Приварюємо отримані заготовки на зовнішню сторону диска, витримуючи рівну відстань.

Повторюємо збірку на другому диску, пам’ятаючи про однакову відстань між куточками. Тепер ви можете оперативно міняти гумові колеса на сталеві грунтозацепи, не відчуваючи проблем з посадковим місцем. Диски то однакові!

Конструкцію з колісних дисків можна спростити. Досить зрізати горизонтальну частину (обід) і наварити сталеві пластини.

Варіант підходить для частої зміни коліс на одному типі маточини. Тільки диски треба підібрати відповідні.

саморобні грунтозацепи для мотоблока складної конструкції

Розглянуті вище вироби прості у виготовленні, проте їх споживчі властивості далекі від досконалості. Тому, ми пропонуємо ознайомитися з конструкцією, за якістю не поступається фабричним аналогам.

Для виготовлення знадобляться:

  1. лист сталевий 4-5 мм для центрального диска;
  2. смуга сталева 50 мм шириною 4-5 мм товщиною для зовнішньої опорної поверхні. Таких обручів буде 6 штук. Зовнішні кільця роблять колесо важче і міцніше;
  3. сталева пластина товщиною 8-10 мм для зачепів;
  4. зварювальний апарат дуговий, болгарка, дриль або свердлильний верстат.

Всі з’єднання виробляються за допомогою електрозварювання, газовий пальник не прогріє метал такої товщини.

Оскільки діаметр і ширина грунтозацепів більше, ніж посадочне місце для штатних коліс – подовжуємо осі.

Причому треба передбачити можливість регулювання колії, в залежності від ширини рядків на полі. Переміщаючи колеса з зачепами, можна встановити будь-яку ширину і положення навісного обладнання. Вага кожного колеса становить не менше 10 кг, так що міцне зчеплення з грунтом забезпечено.

Важливо розуміти, що такі колеса не є пристосуваннями для оранки або розпушування, хоча певна обробка грунту присутній. Використовувати їх в якості рихлящей фрези не вийде, оскільки необхідна незалежна точка опори.

Якщо перед вами не стоїть питання, як погіршити грунтозацепи, конструкцію можна зробити більш ажурною і легкою. Такі колеса добре працюють на» легких » грунтах, що мають попереднє розпушування.

У такому проекті диски зроблені малого діаметру, обід тримається на ажурній спицованой конструкції з профільованого сталевого листа. Товщина сталі для зачепів не більше 8 мм. Вага кожного колеса не перевищує 7 кг.

грунтозацепи комбінованої конструкції

Якщо ваша техніка саморобна, а грунт для роботи не надто складний – колеса повинні відповідати. Можна виготовити грунтозацепи на мотоблок своїми руками із застосуванням протектора від трактора.

Для виготовлення знадобляться половинки від колісних дисків від»жигулів». Підбираємо шини з розвиненим протектором від трактора. Обрізаємо боковини, отримуємо замкнуте гумове кільце з хорошим протектором. Розмикаємо половинки від колісних дисків і міцно скручуємо їх після закладки шини.

Отримані грунтозацепи дозволяють пересуватися по укоченій грунтовій дорозі, не побоюючись її розпушити. На м’якій землі зораного поля колеса також не підведуть, правда тягове зусилля буде менше, ніж при використанні металевого варіанту.

Якщо крім чіпкості коліс, стоїть завдання обов’язкового розпушування грунту в колії-виготовляються грунтозацепи ножового типу. МожнаЩоб ціна не кусалася).

З усього цього випливає, що шукати вам потрібно аудиторію покупців, які можуть собі дозволити витратити тисяч 15-20 на дерево. А це вже складніше. 

Ідея 15. Торгівля новорічними іграшками

Продовжуючи тему ялинок, переходимо плавно до прикрас. Цілком логічно, що продаючи ялинки, підприємець може продавати і гірлянди для них, і новорічні кулі. Але насправді, частіше буває, що все купується окремо і в різних місцях. У кого-то вже ялинка є, хтось йшов не за іграшками, але побачив, згадав, що треба скоро наряджати. Купити. 

А хтось цілеспрямовано йде за прикрасами. Тому найлогічнішим в цій ідеї буде відкрити невелику крапку в дуже людному місці.

Якщо у вас є оптовий постачальник, то можна продавати прикраси кафе і ресторанам. Вони теж будуть прикрашатися перед новим роком. Але подбати про це потрібно заздалегідь. Ми вже писали в іншій ідеї. 

Ідея 16. Подарунки ручної роботи

Якщо працювати з оптовими постачальниками ви не хочете, можна підійти з іншого боку і пропонувати людям подарунки та прикраси, зроблені своїми руками. Тут-або робити самому, або брати на реалізацію. 

Якщо думаєте, що на реалізацію ніхто здавати не буде, то помиляйтеся. У будь-якому місті можна знайти дуже багато майстрів, хто робить сувеніри ручної роботи. Інша справа, що відбирати потрібно з розумом. 70 відсотків з того, що вам будуть пропонувати – не буде продаватися.

Найбільш затребувані на новий рік-прикраси інтер’єру для дому. Ті ж самі вінки з ялинок, гірлянди, настінні прикраси, які можна подарувати, будь-які сувеніри, які не обійдуться покупцеві занадто дорого. Все це береться на новий рік з ажіотажем. 

Але і конкуренція теж є. Так, наприклад, під новий рік в більшості великих торгових центрів влаштовуються ярмарки, де якраз виставляються подарунки ручної роботи від майстрів. Можна почати з них.

Ідея 17. Продаж і оренда новорічних костюмів

&1&

Новорічні ранки, корпоративи, вистави, шоу діда мороза і снігуроньки. Ось на що потрібно орієнтуватися. І виходити з цього, закуповуючи костюми для реалізації та оренди.

Крім цього, можна влаштувати в тому місці, де ви будете костюми продавати або здавати фотозону. Щоб клієнти могли міряти різні костюми і фотографуватися в них. Так конверсія підвищиться значно.

Найбільш популярними завжди були костюми відомих персонажів. Але потрібно враховувати і вартість. Пропонувати потенційним покупцям різні цінові категорії, щоб можна було вибрати.

Якщо ви вирішите, що потрібно заробляти і на прокаті, то не забувайте, що у вартість прокату необхідно включати і подальшу хімчистку костюма. 

З вибором місця складніше. Знімати перед новим роком окреме приміщення-дорого і можна не встигнути розкрутитися. Тому рекомендується заздалегідь (дуже заздалегідь) створити сайт-візитку і рекламувати свої послуги там, просуваючи як природним шляхом, так і за допомогою контекстної реклами, реклами у великих групах в соціальних мережах.

Ідея 18. Дитячі новорічні ранки

Ми вже описали вище ідею – побути дідом морозом і снігуронькою. Ця ідея йде ще далі і пропонує вам створити невелике «агентство» з організації дитячих свят. З тією різницею, що орієнтуватися ви будете на новий рік і ранки, на свята, які батьки влаштовують для дітей в школах і дитячих садах, а також індивідуально. При цьому ніхто не забороняє вам зробити новий рік – тільки стартовим майданчиком і масштабувати потім бізнес у міру можливості.

Почати потрібно зі сценаріїв і розуміння, хто буде крім вас в цих святах брати участь. Насправді, можна спочатку попросити знайомих. Особливо, якщо вони студенти. Запропонувавши на цьому підзаробити. Можна звернутися в спеціальне агентство, яке має аніматорів в своєму штаті. Можна впоратися одному. Вийде дешево і сердито. Але буде складно.

По-друге, після складання сценаріїв, яких має бути декілька на вибір, подумайте про реквізит-костюми, прикраси, подарунки та інше. Все це заноситься в бізнес-план, щоб прорахувати витрати, а потім сформувати цінники на свої послуги.

Паралельно вивчіть ринок. На сто відсотків впевнені, що на ньому знайдуться ваші конкуренти. Подивіться що пропонують вони, ніж ви можете бути краще і цікавіше для потенційного покупця. Скорегуйте ціни. 

Ну і реклама. Без неї про вас ніхто не дізнається. Найкраще буде запустити рекламу в інтернеті. Зараз, якщо батько захоче влаштувати свято для своєї дитини, насамперед він полізе в мережу.

Ідея 19. Організація корпоративів для дорослих

&1&

Від дитячих ранків до дорослих свят. Затребувана ідея, тому що корпоративи – річ в поважаючої себе компанії обов’язкова. І людям після трудового року розслабитися, і колектив святом згуртувати.

Але аудиторія у цій ніші інша. І працювати тут потрібно не на фіз осіб, а з компаніями. Їм послуги пропонувати. 

Хоча основний упор знову потрібно робити на дві речі. Ціна і інтерес. Корпоратив, корпоративом, а дозволити собі витрачати великі гроші на свято для співробітників, не кожен підприємець може. Тому, чим більше діапазон цін і варіантів, тим більше потенційна аудиторія. 

З цим також працюють самі кафе і ресторани, пропонуючи живу музику, караоке, конкурси – все, як ми любимо. Однак це не означає, що свого клієнта знайти буде складно. Головне-все продумати, прорахувати і розсилати кп з вигідними пропозиціями. Вам в цей час доведеться стати організатором. Утримувати великий штат і мати реквізит на всі випадки життя сенсу не має. А ось мати базу і телефони підрядників, які можуть і стіл зробити, і шоу організувати, і ведучого надати – це потрібно. 

З можливими місцями теж краще заздалегідь визначитися і дізнатися розцінки ресторанів і їх умови для проведення корпоративу. 

Прибуток тут буде варіюватися від того, наскільки великого клієнта ви отримаєте і наскільки все добре проведете.

Ідея 20. Новорічне таксі на своїй машині

&1&

Таксі в новий рік коштує дуже дорого. Більш того, цінник у всіх таксистів злітає ще за місяць до свята. Тому ідея заробити, якщо у вас є власний автомобіль на цьому зростанні цін цілком логічна.

На сьогоднішній день, придумувати тут нічого не потрібно. Тому що ринок захоплений великими компаніями, типу яндекс.таксі, убер і т.д. З іншого боку це сильно полегшує завдання. Ви просто влаштовуйтеся водієм в одну з цих фірм (іноді практикується реєстрація відразу в декількох фірмах) і починайте приймати замовлення.

Дуже багато тут не заробиш. Тому що по-перше, велика конкуренція, по – друге, дорогий бензин і амортизація, по-третє-підвищений рівень завантаженості доріг в ці дні. Але заробити все-таки можна. Особливо, якщо почати не під сам новий рік, а трохи раніше. 

Попередньо варто дізнатися всі умови роботи в таксі, як проводиться оплата, в якому стані і за яких умов автомобіль можуть не випустити в рейс і т.д.

Така ідея ідеально підходить тим, хто не має основної роботи, а також тим, хто хоче додатково підзаробити, або має плаваючий графік.

Ідея 21. Листи дідові морозу

Суть ідеї в тому, що виготовляти красиві і креативні листи-відповіді від діда мороза. У наш час йому все ще пишуть. А батьки, бажаючи доставити дитині додаткову радість, будуть зраділи можливістю зробити це таким цікавим способом. Так що клієнти на таку послугу знайдуться.

Конкуренції особливої можна не чекати. Великі компанії цим не займаються, занадто клопітно для них. А з приватних осіб-не так багато людей вирішують, що на цьому можна заробити.

Головне, щоб у вас був якісний принтер з кольоровим друком і фантазія. Починати потрібно заздалегідь. Варто подбати про шаблони, які ви будете пропонувати батькам. Тому що розробляти дизайн під кожного-занадто багато часу на це піде. Індивідуальне замовлення можна включити в прайс, але ціну на нього поставити адекватно вище, щоб не втрачати прибуток від втрати часу.

Такі привітання від діда мороза можна створювати як шаблонні, так і з варіантами відповідей на листи дітей, коли йде додаткова залученість, якщо, звичайно, батьки зможуть сказати вам, що написав їх дитина в своєму листі. 

Просувати свій «сервіс» краще через соціальні мережі, де контекстна реклама спрацює найкраще.

Ідея 22. Здача в оренду квартири або будинку під новий рік

&1&

Дуже затребувані стають житлові площі на кілька днів нового року. Тому, якщо у вас є можливість таку площу надати, то клієнтів ви знайдете точно. Головне, щоб ціна відповідала, як і стан цієї квартири або будинку.

Будинки розбираються вДопомоги болтів їх треба до нього приєднати. Потім, нарізавши куточок на шматки потрібного розміру, їх слід зварити в зуби і після встановити, закріпивши на ободі. Відстань між зачепами має становити не менше 15см. Крім цього, вирішуючи питання, як самому зробити подібні колеса, варто пам’ятати, що машинні диски можна замінити вирізаними з відпрацьованого газового балона.

Купуючи колеса для мотоблока, неприпустимо економити на їх якості, вибираючи модель з найменшою ціною. Тільки добротно оснащений мотоблок стане вірним і надійним помічником для свого господаря і не підведе його в найвідповідальніший момент. З огляду на це, орієнтуватися слід в першу чергу на якість, а не на ціну такої важливої частини агрегату як колеса, що відповідають за його здатність до пересування.

Те, що ми називаємо колесами – у випадку з мотоблоком є грунтозацепами. У переважній більшості фабричних конструкцій, техніка оснащується звичайними колесами з рельєфними покришками для бездоріжжя.

Робиться це для того, щоб можна було використовувати тягову силу для перевезення вантажів по звичайних грунтових дорогах. Важливо! використання мотоблока (навіть заводського виготовлення) на дорогах загального користування заборонено. Нехай навіть на ньому встановлені якісні фабричні колеса.

Тому багато власників малої сільськогосподарської техніки виготовляють грунтозацепи для мотоблока своїми руками. В цьому випадку необхідно лише підігнати посадочне гніздо під маточини фабричного мотоплуга. При зміні режиму використання, просто вмонтовуєте потрібні колеса.

&1&

Якщо ж мотоблок використовується тільки в полі-звичайні гумові шини не потрібні. А для міні-трактора власного виробництва ви взагалі можете не робити звичайні колеса. В такому випадку, саморобні грунтозацепи для мотоблока будуть єдиним комплектом.

Конструкція не нова, перші трактори випускалися без гумових шин. Колеса були металевими, а на провідних катках встановлювалися потужні поперечні або діагональні пластини з товстої сталі.

як зробити грунтозацепи при наявних заводських колесах

Найпростіший спосіб, надіти конструкцію на шину, як ланцюга протиковзання.

&1&

Досить взяти листове залізо товщиною 2-3 мм, і вирізати смугу, яка буде трохи ширше профілю шини. Натяг забезпечується простий стяжкою з болтових шпильок. Краї смуги слід загнути, щоб запобігти зісковзування при бічних навантаженнях.

З більш товстої листової сталі (4-5 мм) нарізаються власне грунтозацепи. Їх необхідно зігнути посередині під кутом 120°. Потім заготовки приварюються до смуг через рівні проміжки.

Важливо! відстань між грунтозацепами має бути однаковим на обох колесах. В іншому випадку техніку буде відводити в сторону під час робіт.

Тому перед початком робіт, слід використовувати готові креслення, або розробити макет самостійно.

&1&

Такі грунтозацепи, своїми руками можна виготовити за пару вечорів. Якщо ви використовуєте на саморобному мотоблоці звичайний гладкий протектор-пристосування перетворить техніку в справжній позашляховик.

Ми ознайомимо любителів малої механізації з різними типами конструкцій, і різним ступенем складності.

найпростіші грунтозацепи для мотоблока своїми руками

Для виготовлення знадобляться:

  • сталевий лист товщиною 4-5 мм для колісних дисків;
  • сталевий лист товщиною 6-8 мм для зачепів;
  • болгарка;
  • зварювальний апарат;
  • свердлильний верстат або потужна дриль.

З більш тонкого листа вирізаємо два однакових диска. У центрі проробляємо отвір для маточини і для кріплення колеса на шпильки. По зовнішньому краю нарізаємо пилкоподібні виступи, глибиною 10 см.

З товстого листа вирізаємо зачепи трикутної форми з обрізаними кутами. Приварюємо їх строго перпендикулярно до пилкоподібних вирізів. Все, конструкція готова до застосування.

&1&

Незважаючи на непоказність конструкції, саморобні грунтозацепи для мотоблока, виготовлені таким способом мають важливу перевагу. Вони досить важкі, щоб забезпечити міцне зчеплення навіть з пухкої або розкислій поверхнею.

Зрозуміло, ні про яке пересуванні по грунтовці не може бути й мови. Такі колеса призначені виключно для роботи в полі.

Ще один економний варіант виготовляється зі сталевого кола діаметром 15 мм. Можна використовувати штурвал від засувки на магістральному газопроводі, якщо вдасться десь роздобути пару. На зовнішній обід приварюються зачепи, а в центрі кріпиться відповідна маточина.

&1&

Наступна конструкція виготовляється з автомобільних дисків. Це оптимальний варіант для саморобного мотоблока. При проектуванні ви передбачаєте стандартні колісні маточини від автомобіля, і купуєте повний комплект з 4 колісних дисків. На одну пару встановлюєте шини, а друга буде для важкого грунту.

Беремо звичайний сталевий куточок 50-60 мм і ріжемо на шматки, трохи ширше ваших дисків. Посередині одного боку випилюємо болгаркою трикутний сектор 60°.

Гріємо куточок газовим пальником і згинаємо по вирізу. Місце стикування можна злегка прихопити зварюванням, для додаткової жорсткості. Приварюємо отримані заготовки на зовнішню сторону диска, витримуючи рівну відстань.

&1&

Повторюємо збірку на другому диску, пам’ятаючи про однакову відстань між куточками. Тепер ви можете оперативно міняти гумові колеса на сталеві грунтозацепи, не відчуваючи проблем з посадковим місцем. Диски то однакові!

Конструкцію з колісних дисків можна спростити. Досить зрізати горизонтальну частину (обід) і наварити сталеві пластини.

&1&

Варіант підходить для частої зміни коліс на одному типі маточини. Тільки диски треба підібрати відповідні.

саморобні грунтозацепи для мотоблока складної конструкції

Розглянуті вище вироби прості у виготовленні, проте їх споживчі властивості далекі від досконалості. Тому, ми пропонуємо ознайомитися з конструкцією, за якістю не поступається фабричним аналогам.

&1&

Для виготовлення знадобляться:

  1. лист сталевий 4-5 мм для центрального диска;
  2. смуга сталева 50 мм шириною 4-5 мм товщиною для зовнішньої опорної поверхні. Таких обручів буде 6 штук. Зовнішні кільця роблять колесо важче і міцніше;
  3. сталева пластина товщиною 8-10 мм для зачепів;
  4. зварювальний апарат дуговий, болгарка, дриль або свердлильний верстат.

Всі з’єднання виробляються за допомогою електрозварювання, газовий пальник не прогріє метал такої товщини.

&1&

Оскільки діаметр і ширина грунтозацепів більше, ніж посадочне місце для штатних коліс – подовжуємо осі.

&1&

Причому треба передбачити можливість регулювання колії, в залежності від ширини рядків на полі. Переміщаючи колеса з зачепами, можна встановити будь-яку ширину і положення навісного обладнання. Вага кожного колеса становить не менше 10 кг, так що міцне зчеплення з грунтом забезпечено.

&1&

Важливо розуміти, що такі колеса не є пристосуваннями для оранки або розпушування, хоча певна обробка грунту присутній. Використовувати їх в якості рихлящей фрези не вийде, оскільки необхідна незалежна точка опори.

Якщо перед вами не стоїть питання, як погіршити грунтозацепи, конструкцію можна зробити більш ажурною і легкою. Такі колеса добре працюють на» легких » грунтах, що мають попереднє розпушування.

&1&

У такому проекті диски зроблені малого діаметру, обід тримається на ажурній спицованой конструкції з профільованого сталевого листа. Товщина сталі для зачепів не більше 8 мм. Вага кожного колеса не перевищує 7 кг.

грунтозацепи комбінованої конструкції

Якщо ваша техніка саморобна, а грунт для роботи не надто складний – колеса повинні відповідати. Можна виготовити грунтозацепи на мотоблок своїми руками із застосуванням протектора від трактора.

&1&

Для виготовлення знадобляться половинки від колісних дисків від»жигулів». Підбираємо шини з розвиненим протектором від трактора. Обрізаємо боковини, отримуємо замкнуте гумове кільце з хорошим протектором. Розмикаємо половинки від колісних дисків і міцно скручуємо їх після закладки шини.

Отримані грунтозацепи дозволяють пересуватися по укоченій грунтовій дорозі, не побоюючись її розпушити. На м’якій землі зораного поля колеса також не підведуть, правда тягове зусилля буде менше, ніж при використанні металевого варіанту.

&1&

Якщо крім чіпкості коліс, стоїть завдання обов’язкового розпушування грунту в колії-виготовляються грунтозацепи ножового типу. МожнаЗа аналогічними критеріями. Рекомендується використовувати варіанти з підвищеною міцністю, так як на них виявляється високий тиск при транспортуванні важких вантажів.

&1&

Переваги

Незважаючи на те що виготовлення коліс з нуля неможливо, досить самостійно доповнити обрану основу і тим самим отримати необхідні характеристики при мінімальних витратах. Оптимальним варіантом для модернізації стануть колеса від легкового автомобіля або мотоцикла. Найпростіше у виготовленні конструкції з грунтозацепами. Колісну базу можна розширити за допомогою спеціальних подовжувачів, це дозволить збільшити функціонал техніки і забезпечити більш високу якість робіт. Додаткова перевага дають спарені металеві колеса для мотоблока своїми руками, в яких формується вільний простір для обважнювачів. Подібні вироби не підходять для використання на причепі, але вони мають безліч переваг:

  • максимальне зіткнення з поверхнею;
  • при виготовленні не потрібні спеціальні інструменти;
  • при необхідності можна швидко зняти зовнішні колеса;
  • висока продуктивність за рахунок мінімальної пробуксовки.

&1&

Як зробити колеса на мотоблок

Здвоєні конструкції придбали велике поширення не тільки за рахунок своїх переваг, але і завдяки можливості швидкого виготовлення. Для початку необхідно підібрати підходящу основу і вирізати на шинах невеликі протектори. В обвід вставляються квадрати зі стороною не менше 25 см, виготовлені зі сталевої смуги розміром 5х0,5 см.

Металеві зуби приварюються з кроком не менше 20 см, так як при більш щільному розміщенні вони не будуть занурюватися в грунт на необхідну глибину.

Після приварювання квадратів формується другий обвід, в результаті виходить конструкція, що має схожість з вазою. Заключним етапом є надягання покришок на виготовлені обідки.

Як стає ясно, самостійно виготовити колеса для мотоблока своїми руками зовсім не складно, при цьому не потрібні особливі навички та інструменти, головне — підібрати відповідні складові елементи.