Залізобетонні перекриття. Плити перекриття

96

Найбільш прогресивні типи збірних залізобетонних перекриттів цивільних будівель масового будівництва-плит-нис, несучими елементами яких є плити, панелі і настили, що виконуються зі звичайного важкого, силікатного і легкого бетону.

Залежно від прийнятих конструктивних рішень плити, панелі і настили спирають двома, трьома або чотирма сторонами (кінцями) на поздовжні і поперечні стіни або прогони (ригелі). Іноді панелі встановлюють чотирма кутами на колони несучого каркаса будівлі. Плити, панелі і настили спирають на цегляні стіни не менше ніж на 12 см, на блокові і панельні — на 10, 11, а на поперечні залізобетонні несучі панелі стін (при платформних стиках) — на 4-7 см.

Під опори елементів перекриттів укладають шар розчину не більше 20 мм. Торці настилів, що укладаються на зовнішні стіни, утеплюють теплоізоляційним матеріалом.

Заставні деталі таких перекриттів зварюють з несучими елементами будівель, а також закладають приварені до елементів зв’язку в шви кам’яної кладки. Всі шви між елементами перекриттів і » есущіх конструкцій будівель замонолічі-вают-все це надає будівлям додаткову просторову жорсткість.

Для звукоізоляції приміщень від повітряного звуку вага елементів суцільних перекриттів повинен бути не менше 300 кг/м2. Тому при використанні в перекриттях суцільних плоских залізобетонних панелей з важкого бетону товщиною менше 12 см і багатопустотних панелей і настилів їх доводиться додатково ізолювати від передачі повітряного звуку. Крім того, для ізоляції від ударного звуку в перекриття між несучими елементами і підлогою укладають звукоізолюючі прокладки. Цього робити не потрібно, якщо для підлоги застосовується матеріал з звукоізолюючим шаром.

Конструктивні схеми залізобетонних збірних міжповерхових перекриттів з великорозмірних елементів наведені на рис. 1.

Перекриття шаруватої конструкції складається з несучих елементів, за якими покладений додатковий звукоізолюючий, а в необхідних випадках і теплоізолюючий шар. Зверху влаштовують чисту підлогу.

У перекритті роздільної конструкції несучі елементи підлоги і стелі розділені повітряним прошарком, а в перекритті, наведеному на рис. 1, в, конструкція підлоги спирається на несучі елементи через звукоізолюючі прокладки.

У деяких схемах перекриттів роздільної конструкції до несучих елементів з підлогою знизу підвішується стеля, іноді замість підвісної стелі знизу роблять самонесучий стелю. І нарешті-перекриття роздільної конструкції може складатися з несучих елементів

Рис. 1. Конструктивні схеми залізобетонних збірних міжповерхових перекриттів з великорозмірних елементів:
А-шаруватої конструкції, б-роздільної конструкції з несучих елементів підлоги і стелі, в-роздільної конструкції з підлогою, що спирається через звукоізолюючі прокладки, е — роздільної конструкції з підвісною стелею, д — то ж, з самонесучим стелею, е — роздільної конструкції з шаруватим підлогою і підвісною або самонесучою стелею; 1-несучі залізобетонні елементи перекриттів (панелі або настили), 2 — шарувата підлога, 3 — повітряний замкнутий прошарок, 4 — чиста підлога, 5 — звукоізолююча прокладка, 6 — звукоізолююче заповнення, 7 — роздільна підлога, 8 — роздільна стеля, 9 — кріплення підвісної стелі з шаруватим підлогою і підвішеним або розташованим знизу самонесучим стелею.

Залежно від величини перекриваються прольотів настили мають висоту 160 (до 4 м) і 220 мм (понад 4 м).

Багатопустотні настили виготовляють зі звичайною і попередньо напруженою арматурою. Довжина їх 2,4-6,4 м, ширина від 0,8 до 2,4 м і навіть до 3,6 м, коли ними перекривають цілком кімнати. В цьому випадку настили називають багатопустотними панелями.

Закладені в стіни кінці багатопустотних настилів і панелей можуть бути продавлені над пустотами. Тому при виготовленні настилів і панелей торці їх з одного боку підсилюють, залишаючи в них маленькі отвори, а з іншого боку закладають після формування, укладаючи на розчині бетонні вкладиші в вирізи, що залишаються у верхній плиті над отворами.

Рис. 2. Збірні залізобетонні багатопустотні настили: а — з круглими пустотами, б — з вертикальними порожнечами, в — посилення і закладення отворів в торцях настилів; i-бетонний вкладиш

Рис. 3. Збірні залізобетонні панелі перекриттів: а — суцільні одношарові, б — суцільні двошарові, в — часторебрістая, г — з двох часторебрістих шкаралуп, про-шатрова

До недоліків настилів, ширина яких менше розмірів кімнати, відноситься наявність швів між ними, які вимагають відповідної закладення і оброблення з боку стелі. Цього недоліку пет у перекриттів, несучими елементами яких є збірні залізобетонні панелі розміром на кімнату. За конструкцією панелі перекриттів можуть бути суцільними одношаровими або багатошаровими, ребристими, з ребрами, зверненими вниз або вгору, шатровими і багатопустотними.

Суцільні одношарові панелі найбільш часто застосовують у великопанельних і каркасних цивільних будівлях. Їх виконують зі звичайного важкого або легкого бетону з нижньою поверхнею, готової під малярську обробку. Товщина таких панелей в залежності від прольоту і способу обпирання 80, 100, 120, 140 і 160 мм.

Суцільні багатошарові панелі складаються з двох або трьох шарів бетону. Нижній шар роблять із залізобетону, другий-з легкого бетону. При тришарових панелях по другому шару укладають ще один шар більш міцного неармованого або слабо армованого бетону. Товщина таких панелей 120, 160 і 200 мм.

Рис. 4. Збірні залізобетонні настили для прольотів 9, 12 і 15 м і ребристі плити перекриттів промислових будівель: а — ребристий настил прольотом 9 я, б — пастил tt-12, в — рядова ребриста плита ьчфпной 1,5 м, г — то ж, доборіая пшріной 0,75 м; 1-підйомні петлі, 2 — поздовжні ребра, 3 — торцеві поперечні ребра

Ребристі залізобетонні панелі з ребрами, зверненими вгору, роблять частореб-ристими з ребрами в двох напрямках н відстанями між ними, ув’язаними з конструкцією співала. Ці відстані знаходяться в межах 40-80 см.товщина панелей буває в межах 2-3 см. Такі панелі застосовують переважно в горищних перекриттях. Ребристі залізобетонні панелі з ребрами, зверненими вниз, частіше використовують в перекриттях з роздільною стелею.

У ряді конструкцій будинків міжповерхові перекриття влаштовують з двох часторебристих залізобетонних в і бропрокатних шкаралуп (рис. 106, г). Нижню шкаралупу укладають на несучі конструкції будівель ребрами вгору, так що утворюється гладкий стелю, верхню укладають ребрами вниз і спирають на нижню панель через звукоіз(лірующіе прокладки. Ця панель є основою підлоги.

Шатрові панелі являють собою плоскі залізобетонні плити, обрамлені по всьому контуру чотирма ребрами. Такі панелі застосовують переважно в великопанельних будівлях.

У деяких будівлях збірними залізобетонними елементами доводиться.перекривати прольоти в 9, 12 і 15 м. При прольоті 9 м застосовують ребристий попередньо напружений настил шириною 1,5 м з висотою ребер 40 см. Для прольотів 12 і 15 м застосовують настили, що мають в поперечному перерізі вид подвійного t. Такі настили являють собою двокопсольні плити з двома поздовжніми попередньо напруженими ребрами висотою 60 см. Ширина настилу 3 м.

У перекриттях багатоповерхових промислових будівель застосовують уніфіковані ребристі залізобетонні плити з ребра м і, зверненими вниз, що спираються як на полиці таврових ригелів, так і поверх ригелів прямокутного перетину. Ширина рядових плит прийнята 1,5 м і добірних 0,75 м, довжина плит залежить від способу їх обпирання на ригелі. При обпиранні на полки рилегей довжина їх 5,65 м, а по верху ригелів — 6,0 м.висота поздовжніх ребер 40 см, товщина нолки 5 см. Заставні деталі плит приварюють до закладних деталей ригелів, а стики і шви замонолічують.

В окремих промислових і складських будівлях за виробничими і санітарно-гігієнічними умовами застосовують безбалочні залізобетонні перекриття. Їх виконують збірними, збірно-монолітними і повністю монолітними.

На рис. 108 показана одна зі збірних конструкцій таких перекриттів. Вертикальними несучими елементами таких перекриттів є квадратні колони висотою на поверх з сіткою 6×6 м.у верхній частині колони є розширення, на яке спирається порожниста капітель, що надівається зверху на колону.

По поздовжніх і поперечних рядах колон укладають междуколоп — ні ребристі плити шириною 2,4 м, спираючи їх на капітелі, і зварюють заставні деталі. Утворилися в середині квадратні отвори розміром 3,6×3, 6 м закриваються плитами з ребрами по контуру, що спираються на чверті, наявні в ребрах междуколонних плит. Стики колон розташовуються всередині