Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

137

Як викрутити зламаний болт? ефективні способи, що дозволяють викрутити зламаний болт

Ремонт автомобіля — не найпростіша робота, машина, незалежно від країни виробництва та імені виробника постійно піддається навантаженням, тому не дивно, що вона схильна до поломок. Однак, часто трапляється ситуація, коли та чи інша несправність ускладнюється появою нової. До таких ситуацій можна віднести ситуацію, коли ви ремонтуючи свій автомобіль, під час викручування болта, зірвали різьблення або повністю зламали його. Відразу ж виникає маса питань: що робити в такій ситуації, як продовжити ремонт і найголовніше — як викрутити зламаний болт . Відповіді на ці питання ви знайдете в нашій сьогоднішній статті. Їдемо далі.

Найчастіше болт ламається в разі, коли ви «дюжий дядько», а ваш болт, ну той, який ви зламали, сильно прикипів або заіржавів. Як ви розумієте, мова йде не про автомобілі, які «тільки що» зійшли з конвеєра. Зазвичай з цією проблемою стикаються стародавні автомобілі або ті, зберігання або експлуатація яких залишали бажати кращого. Якщо ще конкретніше, то мова про різьбових з’єднаннях, які часто контактували з вологою. Наприклад, ходова частина автомобіля регулярно контактує з вологою (сніг. Дощ, мийка), тому не дивно, що щось десь заіржавіло.

Які бувають «обломи»?

Болти можуть ламатися по-різному, самий неприємний «облом болта» це коли його зрізає врівень, в такій ситуації викрутити його просто неможливо без спеціальних приладів (дриль, зварювання і т.д.). Більше пощастить якщо болт зламається вже на виході з різьблення і трохи «тіла» залишиться на поверхні. По-перше, в такому випадку ви вже «зірвали» болт, а значить він буде викручуватися, що важливо, а по-друге на такий зірваний болт можна буде впливати, наприклад, за допомогою плоскогубців, викрутки, зварювання і т. Д.

Ефективні способи, як викрутити зламаний болт

Існує кілька способів як викрутити зірваний болт . Однак перед тим як приступити до роботи слід виконати підготовчі роботи. Під такими роботами мається на увазі:

  • очищення місця роботи від бруду, масла і т. Д.

Обробити різьбове з’єднання рідиною wd — 40 або хоча б машинним маслом. Як варіант, можна пару раз вдарити по уламку молотком або нагріти болт паяльником або лампою, за умови, що це можливо і від нагріву не постраждають інші важливі деталі (гума. Пластик, тканина тощо).

Як викрутити болт, якщо він зламався вище різьбової поверхні

1. Якщо вам вдалося вже хоч трохи «зірвати» різьблення болта, мається на увазі якщо він вже почав викручуватися, можна спробувати викрутити зламаний болт за допомогою пасатижів або хорошого розвідного ключа.

2. Другий варіант зажадає від вас ножівки по металу або болгарки (в залежності від того якого розміру болт), також іноді допомагає зубило, головне не перестаратися. Принцип наступний-проробляєте поперечний отвір під викрутку і пробуєте викрутити болт викруткою.

3. Варіант третій-зварювання. Як ви розумієте, цей спосіб вимагає наявності зварювального апарату, робиться все наступним чином-берете болт з капелюшком приблизно того ж діаметру, і приварюють до уламка, потім використовуючи ключ, акуратно не докладаючи зайвий зусиль, пробуємо викрутити зламаний болт . Подейкують, що існують так звані «агресивні клеї», які нібито можуть виконати роль зварювання. Однак особисто цей спосіб випробуваний не був, тому стверджувати про його ефективність ми не будемо.

Як викрутити зламаний болт за допомогою зварювання —

Як викрутити зламаний болт якщо він обламався врівень з поверхнею або нижче її

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

  1. у цій ситуації діяти доведеться більш кардинально, буде потрібно дриль з тонким свердлом і хороші навички володіння цим інструментом. Вам необхідно просвердлити 2-3 або більш тонких отвори в тілі болта, для того щоб потім об’єднати їх в одне. У цей отвір необхідно буде встановити викрутку і викрутити уламки болта.
  2. другий спосіб-більш складний. Якщо ви не можете викрутити обламаний болт жодним з перерахованих вище способів доведеться використовувати більш кардинальні заходи. Вам буде потрібно дриль, мітчик, багато вміння і терпіння. Ваше завдання-просвердлити в центрі болта отвір, потім акуратно нарізати в ньому (самостійно або попросити вміє управлятися з мітчиком) ліву різьбу. Коли ви закрутите в свіжо виконану різьбу новий болт з лівою різьбою, то дійшовши до кінця, тобто закрутивши його повністю, старий зламаний болт повинен почати викручуватися.
  3. третій спосіб витягти уламок болта . Який зламався врівень з поверхнею-висвердлювання. Цей спосіб найскладніший і найнебезпечніший, так як при виконанні цієї роботи ви ризикуєте пошкодити різьблення.

Принцип наступний-вам необхідно точно по центру просвердлити отвір, використовуючи тонке свердло, після цього встановлюється свердло товстіший, і процедура повторюється. Найголовніше-перший отвір просвердлити точно по центру. Коли «тіла» зламаного болта практично не залишиться, і стінки стануть досить тонкими для того щоб їх зламати, спробуйте дуже обережно зламати залишки різьблення, використовуючи тонку заточену дріт або пінцет. Якщо ви все зробите правильно, вам не доведеться нарізати нову різьбу або «проганяти» стару. Якщо у вас є» екстрактор » з лівою різьбою, ви можете використовувати його для викручування залишків уламка, детальніше на вигляді в кінці статті.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

І останнє, якщо після декількох спроб ви помітили, що щось у вас не виходить, не потрібно діяти зопалу, так ви все тільки ускладните, краще довірити цю роботу тому, хто вже неодноразово стикався з цією проблемою. Бажаємо удачі у вашій нелегкій праці, сподіваємося стаття була для вас корисною і допомогла вирішити ваше питання. До нових зустрічей на сайті автомобільних рад — питання авто .

Рекомендуємо до перегляду про те, як викрутити зламаний болт, використовуючи дриль і «екстарктор»

2

Навіть обірваний врівень болт або шпильку, або колісний болт можна впевнено зняти за допомогою зварювального напівавтомата. Умови дві: напівавтомат, навіть при діаметрі дроту 0,8 мм повинен якісно варити (на фінському «кемппі» це остання 4-й ступінь, тобто. Напруга 24 в), саме варити, а не «насерать» і більш-менш пристойна кваліфікація зварного, щоб він зміг на дванадцяти міліметровому п’ятачку зуміти наварити краплю наростом в десять міліметрів діаметром. Напівавтомат чим хороший, їм можна приварювати болтик м6 до навареної до обірваного тіла краплі і викручувати навіть маленькі діаметри. Для міцності зварного з’єднання при великих діаметрах, так би мовити, для гарантії, можна в викручується тіло мм на 5-7 засвердлитися по центру свердлом на 8 мм. І, таким чином, спочатку почати заварювати це поглиблення і не перериваючи зварювання, наварити краплю, що переходить, як би на конус. А до цього ви повинні приготувати або болт, на кінці, заточений на конус, або гайку, яку можна надіти на наварену вами краплю. Гайку простіше приварювати в тому плані, що менше ймовірність, приварити викручується тіло до тіла отвори, але болтом, привареним по конусних кінців легше викручувати. Тепер, важливо! не поспішайте відразу відкручувати! дайте обов’язково охолонути повністю, можна навіть полити водою, але викручується болт повинен охолонути і прийняти початкові розміри, він від нагрівання розширився. Після повного охолодження надягаєте на приварений болт головку і, якщо є пневмогайковерт, то намагаєтеся відкручувати. Якщо немає, то великим важелем до 1 м (стосується колісних болтів), робите просто натяг однією рукою, (не тягніть до одурі, ваше завдання не зірвати знову по зварюванні, а відкрутити), а інший кілограмової кувалдою або важким молотком мочіть по хвосту вашого воротка з частотою відбійного молотка. Тут важливо навіть не зусилля на важелі, а отримання зазору в різьбі від частих ударів. Надірвавши викручується тіло, не поспішайте чисто силою відкручувати, намагайтеся його розбовтувати туди-сюди, застосовуючи вд, тосол, тормозуху, воду, соплі, одним словом, що під рукою рідкого. І успіх вам забезпечений. Найголовніше, без поспіху і відчувайте свою руку на зламі, а то не перевелися богатирі на землі руській. Ну а якщо відірвали, то все знову за новою, але з меншим зусиллям. І все у вас вийде.

Велике спасибі вам, віктор за такий змістовний і корисний коментар. Упевнений, він буде вельми корисний відвідувачам vopros-avto.ru.

Http://vopros-avto.ru

Особисто я багаторазово стикався з проблемою, коли ламається болт або шпилька під корінь. Причому, я не є яким-небудь автомеханіком або слюсарем. Все це говорю до того, що таке цілком трапляється і зі звичайною людиною, хто періодично має справу з технікою абоІншою технічною частиною.
Ну раз вже ви потрапили в таку ситуацію, то не варто впадати у відчай — все можна виправити. Пропоную вам сім способів як вийти з подібного положення і звільнити різьблення від уламка шпильки або болта.

Підготовка перед вивертанням уламка

але не поспішайте відразу приступати до вигвинчування. Перед цим необхідно вжити заходів, які полегшать ваші докладені зусилля.
Насамперед збризнемо проникаючої змазує рідиною місце зламу. Це може бути будь-який «рідкий ключ», wd-40. Трохи почекаємо.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Далі, щоб трохи зняти внутрішні напруги, газовим пальником гарненько прогріємо уламок і місце навколо.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Ну а далі перейдемо безпосередньо в вигвинчування уламка шпильки або болта.

Перший спосіб: плоска викрутка і молоток

це найпростіший спосіб, але він не завжди підходить. Приблизно в половині випадком шпилька обламується з стирчить осколком, за який якраз і можна зачепитися.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Беремо плоску викрутку, наголошуємо її в осколок і ударними рухами під кутом в сторону вигвинчування різьблення акуратно повертаємо уламок.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Такий метод підходить якщо не потрібно великого зусилля для вигвинчування. Якщо зусилля не достатньо, то переходимо до другого способу.

Спосіб другий: пробуємо вигвинтити зубилом

цей спосіб схожий на перший, тільки замість викрутки беремо зубило. Точно також наголошуємо в оскол і ударними рухами виробляємо вивертання.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Зубило дає можливість створити більше зусилля в порівнянні з викруткою.

Третій спосіб: керн і молоток

якщо уламок болта не має осколів, або навіть обламування відбулося трохи нижче кінцевої поверхні різьблення, то тут можна спробувати скористатися керном.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Наголошуємо керн в поверхню уламка зі зміщення і ударами під кутом виробляємо вивертання, поки уламок не можна буде зачепити плоскогубцями або іншим інструментом.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Четвертий спосіб: приварюємо гайку зварюванням

на мій погляд це найдієвіший і швидкий варіант, але при наявності у вас зварювального апарату. Суть його полягає в тому, щоб наварити зверху гайку на уламок болта.
Отже, щоб це зробити беремо гайку, але не такого ж розміру, а на пару одиниць більше. Тобто, якщо зламаний болт був на 10, то беремо гайку на 12. Потрібно це для кращого і більшого місця приварювання.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Утримуючи гайку кусачками, ставимо її на уламок, але не по центру, а зі зміщенням. Електродом зварюємо шпильку з гайкою до однієї сторони всередині гайки.
Далі після охолодження вигвинчуємо звичайним гайковим ключем.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

П’ятий спосіб: вигвинчуємо шпильку екстрактором

тут також буде потрібно спеціалізований інструмент, спеціально призначений вигвинчування зламаних шпильок і болтів — екстрактор.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Кернимо центр шпильки, щоб свердло не бігало при початку свердління.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Свердлимо отвір відповідного діаметру під екстрактор.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Вставляємо екстрактор в отвір і вигвинчуємо ключем.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Шостий спосіб: висвердлюємо уламок

спосіб полягає в тому, щоб підібрати свердло по нижньому діаметру різьби шпильки і висвердлити її. Дуже важкий спосіб, вимагає вправності.
Спочатку проходимося свердлом меншого діаметру.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Потім свердлимо максимально близьким.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Осколки і залишки шпильки вибиваємо плоскою викруткою.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Такий спосіб видалення не завжди виправдовує зусилля, але цілком заслуговує вашої уваги.

Сьомий спосіб: висвердлюємо під чисту і робимо вставку

самий трудомісткий і витратний спосіб з усіх. Але бувають випадки, коли це єдиний робочий варіант повернути вузол в робочий стан.
Висвердлюємо шпильку дочиста разом з різьбленням.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Нарізаємо нову різьбу мітчиком.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

На цьому можна закінчити, якщо конструкція дозволяє підібрати тепер більш товстий болт або шпильку. Якщо ж ні-купуємо вставку або замовляємо у знайомого слюсаря.
Змащуємо зовнішню різьбу фіксатором різьблення і угвинчуємо.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Сточуємо врівень.
А яким способом користувалися ви? напишіть в коментарях, я думаю ваш досвід буде цікавий! всього доброго!

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Вузол відновлений.

Яким би не був міцним метал, всі ми знаємо що навіть він часом не витримує і підводить в самий непотрібний момент. Однією з таких ситуацій може бути злам кріпильного елемента, зокрема болтів і шпильок. Немає нічого страшнішого для людини з гайковим ключем бачити обламаний болт, частина якого залишилася у вкручуваному елементі. І тоді на допомогу приходить екстрактор, не лякайтеся, назва його набагато складніше, ніж його конструкція. Про роботу з ним і його особливості давайте поговоримо докладніше.

Пристрій і види екстрактора

В конструкції цього інструменту немає нічого складного. На вигляд це сталевий стрижень на кінці якого нарізана ліва різьба (або клин), за формою цей диво-інструмент нагадує борідок або добійник. Розмірів досить багато, чим більше витягується болт тим більше екстрактор. Раджу вам купувати завжди цей інструмент набором, адже ніколи не можна знати заздалегідь який болт або шпилька вийде з ладу. Найчастіше використовуються розміри від м1 до м16.

За конструктивними особливостями екстрактори діляться на:

  • клиноподібного типу . Являють собою конус з гранями, працюють за принципом клина. У заздалегідь висвердлену частину застряглого болта, забивається екстрактор і потім вивертається ключем. Працювати з ним, звичайно, просто, але перед тим як висвердлити отвір обов’язково враховуйте що свердлити потрібно строго по центру, не зміщуючи отвір в сторону. В іншому випадку вся обертаюча сила екстрактора буде зміщена, і ви не викрутите зламаний болт. А також можете зламати сам екстрактор.
  • стрижневого типу . Виготовлений у вигляді стрижня з гранями, дуже схожий з клиноподібним екстрактором. Забивається в зламану частину, вивертається гайковим ключем. Як і перший тип екстрактора може досить важко витягуватися з уже викрученої деталі.
  • спірального типу. Найпоширеніший і ефективний екстрактор для викручування зламаних болтів. Той же конус тільки з нарізаною лівою різьбою (правою, якщо вивертаємо лівий болт). Екстрактор не забивається, а вкручується в отвір болта, клиниться разом з деталлю і витягується.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Принцип роботи екстрактора для викручування зламаних болтів

Якщо ви прочитали опис типів цього інструменту, то ви вже уявляєте всю нехитру процедуру вилучення болтів. Але без систематизації цей матеріал буде неповним, і давайте розберемо все детальніше.

Насамперед потрібно намітити центр зламаного болта. Для цього нам знадобиться кернер і молоток.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Потім свердлимо направляючий отвір для екстрактора. При свердлінні будьте обережні і не зміщуйте вісь отвору в сторону. Досвідчені майстри рекомендують засверливаться на глибину трьох діаметрів свердла.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Вставте екстрактор в просвердлений отвір і підбийте його молотком для надійної фіксації. Після цього використовуйте вороток мітчика, щоб почати вкручувати екстрактор в зламаний болт. Коли він зайде до упору, то почне вивертати болт. Працюючи з екстрактором, робите обертання тільки навколо його осі, ні в якому разі не зміщуючи вісь, інакше можете зламати інструмент.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

Коли ви викрутіть частина болта, то можна буде скористатися плоскогубцями або фіксатором, щоб продовжити швидше вивертати зламаний елемент.

Що робити якщо зламався болт. Як висвердлити зламаний болт

  • для того щоб швидше вивернути болт або шпильку, їх слід нагріти.
  • якщо зірвана різьба гвинта, то можна спробувати викрутити його шестигранним ключем. Велика ймовірність, що спроба закінчиться удачею.
  • при роботі використовуйте мастило або ацетон.
  • використання свердла зі зворотним різьбленням може без праці вивернути зламаний елемент.
  • можна скористатися керном і молотком. Тримаючи керно під кутом в 45 градусів до деталі, бийте по ньому проти годинникової стрілки. Виконайте процедуру в декількох місцях, якщо болт не зрушився з місця, слід скористатися іншим методом.
  • якщо всі спроби вивернути болт або шпильку провалилися, то доведеться висвердлити отвір більшого діаметру і заново нарізати різьблення.

Досить часто при використанні такого кріплення, як болт виникають ситуації, коли головка вироби відламується, а сам метиз залишається всередині. При цьому виникає необхідність видалити цей залишок, не пошкоджуючи різьблення, щоб отвір можна було б експлуатувати і далі. З огляду на це, тема про те, як викрутити зламаний болт, дуже популярна і вимагає більш детального розгляду.

Види зламів

Зазвичай подібний кріплення ламається на місці закінчення різьблення, хоча можуть бути і винятки. В результаті сам метиз може бути заглиблений в отвір, виступати над поверхнеюМатериала необходимого для реализации проекта..

  • беседы с детьми (выявление уровня знаний о растениях)
  • составление плана работы над проектом.
  • организация предметно — развивающей среды по теме проекта.
  • сбор художественной литературы стихи, загадки, пословицы, поговорки, рассказы, сказки об овощах.
  • взаимодействие с семьей. Сбор семян, необходимых для посадки.
  • Основной (или этап реализации проекта): проводятся запланированные мероприятия для реализации проекта (беседы, опыты, эксперименты, творческая деятельность, рассматривание иллюстраций, чтение) 2-7 неделя

    Заключительный: подводятся итоги, подготавливается презентация, итоговая беседа — 8 неделя

    Перечень форм и методов реализации проекта

    Игры — путешествия

    Экскурсии в природу

    Занятия в игровой форме

    Подвижные, дидактические, творческие игры

    Рассматривание иллюстраций, картин

    Чтение художественной литературы

    Загадки, пословицы и поговорки

    этапы реализации проекта.

    Мероприятия

    Ответственные

    Реализации

    1 этап — подготовительный.

    Обсудить цели и задачи проекта. Сформировать интерес у родителей по созданию условий для реализации проекта.

    Воспитатели

    Родители.

    1-я неделя

    Консультация для родителей «огород на подоконнике»

    Просвещать родителей по данной теме.

    Воспитатели

    1-я неделя

    Подбор наглядно — дидактических пособий, демонстрационного материала, природного материала, художественной и научной литературы, приобретение необходимого оборудования.

    Создать условия для реализации проекта «огород на окне».

    Воспитатели

    Родители.

    1-я неделя

    Рассматривание книг, иллюстраций о растениях.

    Вызвать интерес к растениям, желание заботиться о них, углублять и расширять знания видах растений.

    Воспитатели

    1-я неделя

    2 этап — основной.

    Исследование

    Ввести и обосновать классификацию растений как дикорастущих и культурных (по взаимоотношениям с человеком),познакомить с интересными представителями мира растений.

    Воспитатели

    2-я неделя

    Рассматривание цветочных семян через лупу.

    Дать понятие о том, что форма и количество семян у разных растений разное. С помощью лупы определить, что помогает перезимовать семенам

    Воспитатели

    2-я неделя

    Занятие «посадка семян овощей»

    Обогатить и уточнить знания детей о выращивании растений;

    Подвести детей к пониманию условий, необходимых для успешного развития растений;

    Обогащать личный трудовой опыт в процессе работы (посев семян);

    Воспитывать у детей бережное отношение к природе.

    Развивать речевые навыки, обогащать словарь.

    Активизация словаря: почва, семена, побег, рассада.

    «посадка лука».

    Вызвать у детей познавательный интерес к выращиванию лука;

    Учить создавать ситуацию опыта;

    Развивать наблюдательность — умение замечать изменения в росте растений, связывать эти изменения с условиями, в которых они находятся; учить связывать причину и следствие, правильно строить суждения и делать выводы;

    Закреплять умение правильно отражать наблюдения в рисунке.

    Опыт — наблюдение за ростом лука, овса.

    Учить детей замечать изменения, которые происходят у прорастающих луковиц, зерна

    Воспитатели

    2-я неделя

    Составление графика полива огорода, организация дежурства, коллективные индивидуальные трудовые поручения.

    Опыт- наблюдение за ростом пшеницы в благоприятных и неблагоприятных условиях.

    П: подвести детей к пониманию, что растения живые: нуждаются в свете, тепле, воде. А несоблюдение даже одного условия может отразиться на росте и даже привести к гибели растения. Получить необходимые условия для роста лука (свет, вода, тепло).

    Воспитатели

    3-я неделя

    Труд в уголке природы.

    Продолжать учить детей правильно строить суждения и делать выводы о создании благоприятных условий (воды, света, тепла)

    Воспитатели

    3 — неделя

    Практическая деятельность: выращивание рассады

    Помочь детям понять, что из одной семечки может появиться только одно растение. А при соблюдении необходимых условий растение быстрее растет. Продолжать формировать навыки посадки и ухода за растениями

    Воспитатели

    3 — неделя

    Рисование «наш лучок»

    Рисование«наши растения»

    Закрепление умения детей передавать в рисунке форму, цвет и характерные особенности овощей, развитие творческого воображения.

    Аппликация «овощи на тарелке».

    Продолжать знакомить с названиями овощей, формировать умение рисовать красками

    Художественная литература

    Отрывок из сказки «приключения чиполлино» родари джонни,

    Сказка «репка».

    Сказка «вершки и корешки».

    Заучивание стихотворения «ох, уж этот злющий лук».

    К. Чуковский. «краденое солнце»

    Бехлерова е. «капустный лист».

    Заучивание стихотворения а. Барто «огуречик, огуречик. ».

    Р.н.с. «репка»,

    Белорусская сказка «пых», украинская сказка «колосок»,

    Носов «репка»,

    Ю.тувим «овощи»
    Заучивание загадок
    Пословицы и поговорки об овощах, о цветах, о труде.

    Игровая деятельность :

    Сюжетно-ролевая игра «на даче», игры обыгрывание сказки «репка», «овощной магазин», «огород».

    Настольно-печатная игра «вершки и корешки»
    «четвертый лишний»
    «чудесный мешочек»
    Лото «что растет на огороде»

    Подвижные игры «огород у нас в порядке», «разгрузи машину», «собери урожай», «урожай», «сортируем овощи».

    Дидактические игры «что в мешочке?», «формы овощей», «что сажают в огороде», «овощи», «большой маленький», «один много». «что где растет?»

    Пальчиковые игры «мы капусту рубим», «в огороде много грядок», «у лариски 2 редиски».

    Подготовка информации для родительских уголков.

    Оформление дневника наблюдений.

    Зафиксировать наблюдение за растениями.

    Воспитатели

    7-8-я неделя

    Труд в природе.

    Подготовить клумбы к высадки рассады цветов, формировать интерес к результату своего труда.

    Воспитатели

    6-я неделя

    Итоговая беседа «огород на окне переносится на участок детского сада».

    Настроить детей на дальнейшую деятельность по пересадке огорода на окне в огород на участке сада.

    Воспитатели

    7-я неделя

    Итоговое занятие высадка рассады на огород детского сада

    7-я неделя

    3 этап — заключительный.

    Обработка и оформление материалов проекта в виде презентации.

    Воспитатели

    8-я неделя

    Анализ результативности

    Воспитатели

    8-я неделя

    работа с родителями :

    1. беседа с родителями «огород на окне».
    2. консультация для родителей «огород на подоконнике».
    3. помощь родителей в приобретении инвентаря, посевного материла для огорода на окне.
    4. провели анкетирование родителей.

    По реализации проекта «огород на окне» были получены следующие результаты:

    1. У детей появился интерес к познавательно-исследовательской деятельности.

    2. Дети стали понимать простейшие взаимосвязи в природе (если растение не поливать оно может засохнуть и т. П.) в результате практической и опытнической деятельности дети получили необходимые условия для роста растений.

    3. У детей расширились знания о растениях, они стали называть овощи по названию, какой они формы, цвета.

    4. Дети были привлечены к самостоятельной деятельности по выращиванию растений, они очень активно участвовали в посадке семян, поливке, рыхлению и удобрению растений овощных культур. У них сформировалось положительное отношение к своему труду и к труду взрослого.

    5. По ходу проекта у детей обогатился словарный запас за счет загадок, пословиц, поговорок, сказок, стихов, экологических игр об овощных культурах.

    6. Наши дети получили положительные эмоции, радость, восторг от новых знаний.

    7. Пополнилось оснащение предметно — развивающей среды новыми необходимыми пособиями и материалами, учебно-методической базы по данной проблеме.

    8. За сравнительно короткое время реализации проекта у детей сформировалось бережное отношение к растениям.

    9. Родители приняли активное участие в проекте «огород на окне».

    Участники проекта : дети старшего возраста, родители, воспитатели.

    Оборудование и материалы : ящики с землёй, семена