Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни

179

Щоб сон був міцним і здоровим, ліжко повинна бути чистою. Але не кожна господиня знає, як правильно доглядати за постільними речами, наприклад, чи можна прати ватяну ковдру. Ковдри виробляються не тільки з ватним наповнювачем, але також з бамбуковим, байковим, виготовленим з верблюжої або овечої вовни, з холлофайбера та інших матеріалів.

Бувають навіть автоодеяла, призначені для обігріву моторів автомобілів. Асортимент постільних речей широкий і різноманітний, і існує цілий ряд правил по догляду за ними.

Правила догляду за різними видами ковдр

Більшість людей вважає, що ковдри можна чистити тільки сухим способом або віддавати їх в хімчистку. Зазвичай вони досить об’ємні і не поміщаються в барабан пральної машини, а прання вручну неможлива, тому що мокрий матеріал стає дуже важкими. Частково власники мають рацію — не всі види постільних речей можна піддавати пранні. Далі ми розповімо, як чистити і прати ковдри з різними наповнювачами.

Догляд за ватною ковдрою

У даному виробі наповнювач виготовлений з бавовни . Такий натуральний матеріал безпечний для здоров’я, але вимагає регулярного очищення від пилу і різних мікроорганізмів. На жаль, прання ватної ковдри в домашніх умовах скрутна, так як наповнювач стає дуже важким і збивається в грудки.

Якщо на виробі є сильні забруднення, їх можна видалити, виконавши вологу обробку вручну. Для цього ковдру потрібно підготувати: пропилососити або як слід витрусити, використовуючи вибивалку для видалення пилу. Щоб прати ковдру таким способом, приготуйте мильний розчин з стружки господарського мила . Якщо його немає, можна використовувати пральний порошок або рідкий гель. Розчин потрібно приготувати так, щоб утворилася рясна піна.

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни

Візьміть губку і обробіть поверхню виробу піною. Чи не мочіть губку в рідині, інакше можете зволожити наповнювач, а це загрожує тим, що він зіб’ється в грудки. Після обробки і видалення забруднень ще раз пройдіться по поверхні злегка мокрою чистою губкою, щоб прибрати залишки бруду і піни.

Сушити ватяну ковдру потрібно відразу ж, розташувавши його на горизонтальній поверхні (в ідеалі, на свіжому повітрі) і періодично перевертаючи. Можна сушити і в приміщенні, але процес триватиме набагато довше.

ватяну ковдру вибиваємо (пилосос / вибивалка), сильні забруднення видаляємо місцевої вологим чищенням (вода + господарське мило). Інший варіант-здати річ в хімчистку.

Як прати ковдру з вовни

На відміну від ватного, прати вовняну ковдру можна, якщо воно є суцільнотканим. Велике значення також має, з вовни якої тварини виготовлено виріб (овечої, верблюжої, вовни лами). Тому перед тим, як прийняти рішення про спосіб очищення , уважно вивчіть значки на бирці, пришитій до тканини, щоб зрозуміти, чи допускається прання даного ковдри.

Перед тим як прати верблюже ковдру , його слід помістити в мішок з тонкої тканини, щоб ворс не забив зливний фільтр машинки.

Ручне прання буде нелегким завданням через велику вагу намоклого вироби, тому найкраще прати ковдру в машинці-автомат. При цьому барабан повинен бути досить великим, щоб воно вмістилося.

На якому режимі прати? вибирайте програму делікатного прання або спеціальний режим для вовняних виробів – «шерсть» . В даному випадку також діють правила, що застосовуються для всіх виробів з вовни:

  • температура води — не більше +30 ℃;
  • миючий засіб повинен бути спеціально призначений для вовняних тканин;
  • віджимання заборонений.

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни

Після завершення прання рідина з ковдри повинна стекти природним шляхом. Виріб з верблюжої вовни сушиться тільки в горизонтальному положенні і так, щоб виключити потрапляння прямих сонячних променів. За такими ж правилами стираються і сушаться ковдри, виготовлені з овечої вовни і вовни інших тварин .

Особливості догляду за шовковими і пуховими ковдрами

У більшості випадків вироби з китайського шовку, з шовковим або пуховим наповнювачем рекомендується здавати в хімчистку. Пух дуже погано переносить прання: сильно намокає, збивається і довго сохне. Деякі власники виймають пуховий наповнювач з чохла, який потім перуть окремо. Чохол при цьому потрібно акуратно розпороти, а потім зшити.

Якщо виробник не забороняє, прати ковдру з шовковим наповнювачем можна вручну або в пральній машині, використовуючи делікатний режим прання. Те ж саме відноситься і до пухових виробів, тільки вручну їх випрати буде складно через велику вагу в мокрому стані.

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни

Якщо ви вирішили випрати пуховий або шовковий виріб, дотримуйтесь таких правил:

  • температура води не повинна бути вище + 30 ℃;
  • миючі засоби краще вибирати рідкі і спеціально призначені для прання пухових і шовкових виробів;
  • гумові кульки для прання, або тенісні м’ячі, які закладаються в барабан разом з виробом, допоможуть запобігти утворенню грудок з пуху.

якщо в шовковій ковдрі є блискавка, наповнювач краще відокремити від чохла і прати окремо, дотримуючись вимог на етикетці.

Сушити пухові і шовкові вироби слід в горизонтальному положенні, в добре провітрюваному приміщенні. Матеріал з шовку китайського не можна піддавати впливу сонячних променів. В процесі сушіння пуховий наповнювач потрібно періодично розминати руками, щоб він не звалявся, а ковдру час від часу перевертати.

Прання синтетичних ковдр

Чи можна прати синтепонову ковдру або виріб з наповнювачем з холлофайбера? звичайно, адже вони добре відпираються в пральній машинці. Температура води для синтепону- + 40 ℃, для холлофайбера – +60 ℃. Вироби можна віджимати при максимальній швидкості обертання барабана. Сушіть їх так, як вам зручніше: в горизонтальному або вертикальному положенні, але попередньо струсіть, щоб ковдра набула свою первісну форму.

Улюблена тепла ковдра пора випрати, але ви не знаєте, чи можна це робити? розглянемо проблему трохи детальніше. Як прати ковдру з овечої вовни: рекомендації та поради.

Чи можна прати ковдру з овечої вовни?

Овеча шерсть-натуральний, екологічно чистий матеріал. Тому багато людей дуже люблять комфортні речі, виготовлені з нього. Але натуральна шерсть вимагає дуже дбайливого догляду. Оптимальний варіант-хімчистка. Але якщо такої можливості немає, то можна обмежитися пранням.

При забрудненні невеликої ділянки на ковдрі можна запрати тільки його. Для цього потрібно злегка змочити його водою, злегка намилити, потерти одежної щіткою і акуратно зняти піну чистою ганчіркою.

Прання-процедура, яка навіть при самому делікатному способі може деформувати виріб. Тому прати ковдру потрібно по можливості рідше.

Як прати ковдру з овечої вовни?

Існують кілька способів прання.

Можливі варіанти:

За допомогою пральної машини-автомата.

Вибирати спосіб слід, виходячи зі ступеня забрудненості вироби.

Розглянемо всі варіанти трохи детальніше.

Сухе прання

Проводити її слід спеціальним миючим складом для вовняних виробів, що містить ланолін. Засіб треба розбавити в невеликому обсязі теплої води, як зазначено в інструкції. Вийде піна, яку потрібно нанести на ковдру. Потім щіткою для одягу виметіть пінку з поверхні і повісьте ковдру до повного висихання.

Ручне прання

У ванну налийте теплу (30°) воду. Розведіть в ній спеціальний склад для прання вовняних виробів. Покладіть ковдру в воду, прополощіть його кілька разів. Але не тріть руками, як при пранні звичайних речей. При необхідності можна потерти місце особливого забруднення щіткою для одягу. Зніміть брудну воду з ванни, не виймаючи ковдри. Знову наберіть чистої теплої води і прополощіть. Злийте воду. Ковдра повинна полежати у ванні, поки з нього не витече вся рідина. На підлозі, подалі від радіаторів опалення, постеліть щільну тканину (наприклад, покривало). Викладіть туди ковдру. При сушінні його треба періодично струшувати.

Вибираючи цей спосіб, варто враховувати, що ковдра, ввібравши воду, стає дуже важким.

Час читання: 5 хвилин

Незалежно від типу застосовуваного наповнювача, ковдри, так само як і постільна білизна, потребують регулярного чищення, адже вони вбирають в себе все, що виділяє наша шкіра під час відпочинку, і потребують прання. Корисно буде дізнатися, як прати ковдру в домашніх умовах.

Загальні підходи

Сьогодні на ринку постільних речей можна знайти безліч ковдр з самимиРізноманітними наповнювачами-шерстю, синтепоном, холлофайбером, пухом, ватою. Всі вони мають різні властивості і відносяться до різних цінових категорій. Покупець вибирає для себе потрібне по сезону, товщині, і іншим індивідуальним вимогам, відповідним його бюджету і станом здоров’я (наявності алергії).
Перш ніж почати прання, необхідно дізнатися склад наповнювача, який зазвичай вказується на ярлику.

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни

Там же виробник повинен вказати і рекомендації по догляду-можливість прання, температурний режим і інші особливості. Якщо хімчистка вказана як єдиний можливий спосіб чищення, самостійно його прати не можна, а потрібно віднести в спеціалізований заклад.

Якщо ковдра не сильно забруднена, але на ній є окремі плями, їх можна запрати. Для цього в теплій воді розвести рідкий засіб для прання вовняних тканин і збити рясну піну. Нанести її на плями і залишити на десять хвилин, потім витерти вологою ганчіркою.

З більш сильними забрудненнями можна впоратися тільки за допомогою прання.

Як випрати вовняну ковдру в домашніх умовах

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни— прекрасний вибір для тих, хто цінує екологічність, тепло і комфорт. Вовняне волокно володіє хорошою гігроскопічністю, повітропроникністю, відмінними теплоізоляційними властивостями. Щоб всі ці позитивні якості не були втрачені після прання, потрібно дотримуватися деяких правил.

Ручне прання

Переконавшись, що немає протипоказань, потрібно підготувати велику ємність, найкраще прати такі великі вироби прямо у ванні.

  1. налити у ванну теплу воду, температура не повинна перевищувати 30 °c, так як шерсть під впливом високих температур і рідини може звалятися і всісти.
  2. розчинити у воді спеціальний рідкий миючий засіб для вовняних речей. Якщо такого немає, то можна використовувати шампунь, але звичайний пральний порошок використовувати не рекомендується, так як він розчиняється не до кінця, а його дрібні частинки можуть порушити структуру волокон вовни.
  3. опустити ковдру в пінний розчин, підняти. Так зробити кілька разів.
  4. терти і сильно м’яти не можна, так як волокна вовни мають лусочки, які чіпляються один за одного при терті, і волокно стає більш щільним і буде гірше зігрівати.
  5. прополоскати в прохолодній воді кілька разів, щоб миючий засіб було повністю видалено.

Машинне прання

До цього виду чищення можна вдаватися тільки при наявності відповідного значка на ярлику вироби.

  1. у відсік для побутової хімії влити рідкий миючий засіб для вовняних речей. Зазвичай до складу таких засобів входить ланолін — тваринний віск, який допомагає підтримувати структуру волокон.
  2. прати в машинці на режимі «шерсть». У деяких моделях пральних машин для цього режиму є дві температури-30 °c і 40 °c. Слід вибирати меншу.
  3. функцію віджиму потрібно відключити.

Сушка

  • випрану ковдру не можна віджимати, скручувати.
  • воді потрібно дати стекти, сушити в горизонтальному положенні в теплій добре провітрюваній кімнаті або на вулиці.
  • не можна вішати на гарячі батареї.

Правильне прання ватної ковдри

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовниневеликі забруднення краще видалити методом сухого чищення, але якщо ватяну ковдру вже давно не чистилося, його можна випрати.

Машинне прання на дбайливому режимі дозволена, але таким чином вийде випрати тільки маленький виріб. Вата вбирає в себе багато води, і ковдру стає дуже важким, якщо його вага перевищить гранично допустимий для вашої моделі пральної машини, вона може зіпсуватися. Тому рекомендується ручне прання.

  1. у ванну налити теплу воду (температура до 40 °c).
  2. додати рідкий або гелевий порошок, добре перемішати.
  3. повністю занурити ковдру у воду, можна залишити на двадцять хвилин.
  4. сильно м’яти не потрібно.
  5. після прання обов’язково прополоскати в прохолодній воді.
  6. дати воді стекти, розкласти на плоскій поверхні в теплій кімнаті, можна на вулиці на сонці.
  7. щоб вода вийшла швидше, ковдру можна скласти спочатку у вузьку смугу, а потім щільно згорнути в рулон. Так практично вся вода вийде, а вата не зіб’ється в грудки.
  8. ватяну ковдру обов’язково потрібно добре просушити, так як в ньому може утворитися цвіль, і з’явиться неприємний запах. Ватний наповнювач можна збивати руками.

Бажано заздалегідь планувати чистку таких виробів на літній час, коли погода сприяє гарній сушці. На зберігання прибирати ковдри з будь-яким наповнювачем можна, тільки переконавшись в тому, що вони ретельно просушені.

Стираємо пуховий виріб

один з найдавніших і популярних утеплювачів — натуральний пух водоплавних птахів. Робить ковдру неймовірно легким і теплим. Під ним комфортно спати, воно дуже м’яке і повітряне. Так як подібні наповнювачі схильні до впливу цвілі і мікроорганізмів, вони потребують регулярного чищення. Раніше чохол розпорювали, витягали весь пух, мили його і висушували, після чого назад поміщали в чохол. Ковдра залишалася такою ж ніжною і повітряною.

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни

Але тепер його структура влаштована інакше: весь виріб поділено на сектора (камери), в які окремо закладається наповнювач. Тому чистити його можна тільки цілком. Зазвичай це робиться в хімчистці, але якщо такої можливості немає, і на ярлику зазначено, що прання дозволена, то можна спробувати зробити це самостійно.

Машинне прання

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовнизвичайна домашня пральна машина швидше за все не зможе випрати велику пухову ковдру, але впорається з маленьким дитячим.

  1. попередньо потрібно переконатися в тому, що всі шви чохла абсолютно цілі, інакше пух в процесі прання може вилізти і забити машинку. Якщо є найдрібніші дірочки, потрібно акуратно зашити їх.
  2. ковдру потрібно спочатку скласти в кілька разів, щоб його ширина дорівнювала глибині барабана. Потім згорнути його в рулон і помістити в машинку. Так воно буде розподілено рівномірно і не зваляється. Таким способом можна згортати будь-який об’ємний виріб.
  3. миючий засіб краще вибрати спеціалізоване для прання пуховиків і пухових ковдр.
  4. режим виставляється «делікатний «або» ручне прання», при температурі 30-40 °c (в залежності від рекомендацій на ярличку).
  5. автоматичний віджимання відключити.

Ручне прання

  1. у ванні розчинити стружку господарського мила або спеціальну рідину для чищення пуху.
  2. замочити ковдру на 30-60 хвилин.
  3. акуратно випрати і прополоскати.
  4. не віджимаючи, дати воді стекти.

Сушка

  • сушити такі вироби потрібно дуже ретельно.
  • його слід розкласти на горизонтальній поверхні, краще, якщо це буде решітка. Так повітря буде вільно циркулювати.
  • можна сушити під сонцем на вулиці або в дуже теплому провітрюваному приміщенні. Досушити можна навіть за допомогою фена, виставивши низьку температуру.

Створюючи в своєму будинку затишок, ми намагаємося використовувати натуральні матеріали. Навколо дітей батьки намагаються створити безпечну атмосферу, тому вибирають все найкраще. Ковдра з овчини сподобається всієї родини. Але купуючи ковдру з натурального матеріалу, пам’ятайте, що за ним потрібен дбайливий і правильний догляд. В такому випадку виріб буде залишатися, як новий тривалий час, радувати і зігрівати.

Ковдра з будь-якого матеріалу будь то овеча або верблюжа шерсть рано чи пізно доводиться чистити. В процесі використання волокна вбирають піт людини, бруд, нерідко при неакуратної експлуатації з’являються плями.

Ковдри з овечої вовни виробляють за різними технологіями. Рекомендації по догляду залежать від способу обробки матеріалу, а також від моделі виробу.

Виробники використовують три основні технології при виготовленні ковдр з овечої вовни:

  1. стьобані. Дозволяється ручне або машинне прання. Особливість виготовлення в тому, що шерсть збожеволіє в спеціальний чохол, який прошивається по всій поверхні візерунком, що не дає вовни збиватися в грудку.
  2. цельнотканые. Можна прати вручну при особливій необхідності, підходить суха чистка. Виглядають як нетовсте цілісне полотно.
  3. хутряні. Дозволена тільки суха чистка. Такі ковдри виглядають пишно і красиво, за рахунок того, що до основного полотна прикріплені волокна вовни. Об’ємність вироби залежить від того, з двох або з одного боку, знаходиться шерсть.

У складі можуть бути присутніми додаткові волокна. Інформацію про те, як доглядати за улюбленим виробом, вказана на ярличку. Уважно читайте всі супутні товару етикетки, якщо при покупці сумніваєтеся, проконсультуйтеся з продавцем.

вибираємо засіб для прання

Перед пранням необхідноПридбати правильний миючий засіб-звичайний порошок для ковдри з овечої вовни не підійде. Вибір залежить від того, який дозвіл вказано на ярлику. Рекомендується використовувати:

  1. господарське мило. Перед пранням підготуйте мильний розчин з стружки мила і теплої води.
  2. порошки, призначені для прання вовняних речей. використовуючи їх, необхідно ретельно полоскати виріб, так як не розчинилися частинки осідають на волокнах вовни.
  3. рідкі та гелеві засоби для вовняних речей. Вони краще, так як їх дуже легко виполіскувати.

У складі будь-якого засобу повинні бути відсутніми відбілювачі і хлор. Якщо на ярлику вказано заборону на прання, то його чистять в сухому вигляді спеціальним засобом з ланоліном.

Ручне прання

Шерсть після контакту з водою втрачає свої властивості і може скататися, тому рекомендується зменшити час знаходження ковдри у воді. Ручне прання дбайливіше машинної. Ви зможете побачити, як виріб реагує на миючий засіб. Етапи ручного прання:

  1. миючий засіб з вмістом ланоліну налийте в миску з невеликою кількістю теплої води і вспеньте в рясну стійку піну.
  2. у ванну налийте води, щоб вона приховувала дно, але не більше.
  3. акуратно розподіліть піну по поверхні ковдри, приділяючи увагу місцям із забрудненням. Терти і м’яти ковдру не можна. Залиште виріб на 10 хвилин.
  4. злийте воду з ванни і акуратно полийте ковдру з лійки душа холодною водою.
  5. залиште виріб у ванній, щоб зайва вода стікала. Не вичавлюйте.
  6. сушіть при кімнатній температурі в провітрюваному приміщенні. Уникайте впливу опалювальних приладів і прямих сонячних променів.

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни

Прати ковдру з овчини в домашніх умовах жінці на руках дуже складно, так як мокре виріб важить пристойно. Попросіть допомоги у чоловіка.

прання в пральній машинці

Через тяжкості ручного способу, багатьох цікавить питання, чи можна прати в машинці ковдру з овечої вовни?

Якщо прати ковдру в пральній машині дозволено, то на свій страх і ризик можливо спробувати.

Правильно обраний режим дозволить досягти максимального результату очищення і при цьому не пошкодити виріб. Рекомендується дотримуватися таких умов для машинного прання:

  1. підберіть режим, при якому здійснюється прання вовняних речей.
  2. температурний режим не більше 30 градусів. У деяких пральних машинах мається на увазі при пранні вовни температура 40 або 30 градусів на вибір, виберіть найменшу.
  3. віджимати ковдру не можна.
  4. після зупинки барабана дістаньте виріб і повісьте його сушитися.

Машинне прання економить багато часу, але не гарантує збереження привабливості виробу. Часто шерсть скочується. Щоб цього не сталося, разом з ковдрою помістіть в барабан пральної машини спеціальні гумові кульки.

сухий спосіб чищення

Чистка здійснюється спеціальним засобом з вмістом ланоліну. Користуйтеся засобом строго дотримуючись правил, зазначені в інструкції. Піну збивають відповідно до рекомендованих пропорціями. Після засіб наноситься легкими акуратними рухами на всю поверхню виробу. Така обробка дозволяє очистити ковдру від плям і інших забруднень, а також ароматизує виріб.

Будь-який спосіб очищення застосовується раз або два на рік у міру забруднення. Дотримання всіх правил і рекомендацій дозволить зберегти ковдру в привабливому вигляді протягом довгого часу.

Ймовірно, найбільш популярна категорія ковдр сьогодні – вовняні вироби з наповнювачем з натуральної овечої вовни. Використання такого текстилю створює комфортні умови для сну в будь-який час року, оскільки він має масу вагомих переваг. Тому грамотний вибір ковдри з овечої вовни-досить важливе завдання для господинь.

Характеристики ковдри

Тепле і м’яке ковдру з овечої вовни зігріє вас при будь-яких погодних умовах

М’які і приємні на дотик ковдри з овечої вовни володіють багатьма перевагами. Для них характерна прекрасна теплоізоляція, при цьому вироби «дихають» і здатні вбирати вологу. А наявність на овечій шерсті спеціального тваринного воску, ланоліну, сприяє усуненню бактерій. Сучасні методи обробки матеріалу дозволяють ковдрі отримати особливу пружність, еластичність, об’ємність і повітропроникність одночасно.

Порівняльна таблиця ковдр з натуральним наповнювачем

ковдра з верблюжої вовни ковдра з овечої вовни ковдра з бамбука наповнювач з верблюжої вовни відрізняється прекрасною теплопровідністю, що забезпечується за рахунок спеціальної структури ворсинок. Також цей матеріал має малу вагу і не збирає пил. Наповнювач з овечої вовни сьогодні вважається найбільш популярним. Такий матеріал моментально зігріває людину і має лікувальні властивості. Наповнювач з бамбукового волокна з’явився не так давно. Він дозволяє створити оптимальний мікроклімат за допомогою регуляції вологості і вирівнювання температури.

Властивості:

  • добре утримує тепло в будь-яку погоду;
  • не накопичує статичну електрику;
  • покращує кровообіг;
  • знімає м’язову напругу;
  • не вимагає догляду і провітрювання.

Властивості:

  • забезпечує хорошу циркуляцію повітря;
  • відводить зайву вологу;
  • надає лікувальну дію на організм (пом’якшення болю в суглобах, зняття симптомів ревматизму);
  • має антибактеріальний ефект;
  • не електризується.

Властивості:

  • є гіпоалергенним;
  • відмінно «дихає»;
  • забезпечує природну терморегуляцію;
  • містить медовий пектин, благотворно впливає на стан шкіри;
  • відштовхує пил;
  • має розслаблюючу властивість;
  • нейтралізує електрику.

Різновиди

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни
Вибір ковдри залежить від багатьох критеріїв, що впливають на якість сну

Незважаючи на велику кількість позитивних характеристик вибрати ковдру з овечої вовни часом буває зовсім непросто. Це дуже відповідальне завдання, вирішення якої буде впливати на комфорт сну.

Класифікація за рівнем теплоти

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни
Комфорт сну безпосередньо залежить від правильно підібраної сезонності ковдри

Всім відомо, що головна функція ковдри — забезпечувати стабільну температуру тіла, відповідну погоді. тому за даним критерієм можна виділити наступні типи текстильних виробів з овечим наповнювачем:

  1. особливо теплі ковдри. Вони підходять для людей з підвищеною потребою в терморегулюванні, з порушенням природного кровообігу, а також для морозних зимових ночей.
  2. теплі ковдри. Такі вироби підходять для людей, що віддають перевагу спати в добре провітрюваному приміщенні.
  3. ковдри стандартної теплоти. Стануть хорошим вибором для людей з нормальним теплообміном. Як правило, використовуються в зимовий сезон.
  4. полегшені ковдри. Такі вироби використовуються в демісезонний період року і подобаються споживачам, які цінують помірне тепло.
  5. легкі ковдри-відмінний варіант для прохолодних літніх ночей.

По наповненню

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни
Вміст чистої овечої вовни в ковдрі визначає теплоту і гіпоалергенність вироби

Крім цього ковдри з овечої вовни можуть різнитися по наповненню. Дотримуючись даного критерію, виділяють такі види виробів:

  1. цілком вовняні. До цієї групи належать ковдри, наповнювач яких на 100% складається з натуральних волокон. Вони швидко зігрівають, довго утримують потрібну температуру і використовуються в зимовий сезон. Єдиний недолік полягає в тому, що такі ковдри навряд чи підійдуть алергікам.
  2. напіввовняні ковдри з овечої вовни. У складі таких виробів знаходиться 60% натурального наповнювача і 40% поліестеру. За експлуатаційними якостями вони практично ідентичні з попередньою групою товарів, але поступаються за показниками відведення вологи. Зате такі вироби підходять для маленьких дітей і людей, які страждають алергією.
  3. полегшені вовняні ковдри-це тонкі ковдри, які використовуються в демісезонний період. Вони добре утримують тепло, але не підходять для морозних ночей. Як правило, до складу наповнювача входить овеча шерсть і бамбукове волокно.

За розміром

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни
Затишна ковдра потрібних розмірів відмінно зігріє уві сні

Розміри ковдри для дорослої людини поділяються на 2 категорії:

  • подвійні;
  • полуторні.

В останню групу входять вироби з такими типовими вимірами: 140х200 см, 140х205 см, 150х200 см, 150х210 см, 155х200 см, 155х220 см, 160х220 см.

Розміри двоспальних ковдр: 172х205 см, 175х205 см, 180х210 см, 200х200 см, 200х220 см, 240х220 см.незважаючи на те, що найбільш популярним ще з радянських часів був стандарт 172х205 см, сучасні виробники виготовляють ковдри під так званий «євро» розмір — 200х220 см. Тому при виборі ковдри обов’язково продумайте, яким постільною білизною будете користуватися.

Стандарт виробу з розмірами 240х220 см вважається «королівським» або «king size». Таке ковдру доцільно купувати, якщо ширина ліжка більше 180 см.

По виробнику

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни
Відомі бренди дають гарантію якості ковдр

Широкий асортимент текстильної продукції дозволяє вибрати ковдру на будь-який смак і колір. Однак якщо брендова складова для вас не менш важлива, ніж склад і розміри виробу, тоді слід купувати вироби перевірених марок. Серед найбільш популярних сьогодні можна виділити наступні:

  • belashoff ( бєлашов, бєлашофф) — вітчизняний бренд (виробництво росія, м курськ);
  • billerbeck ( біллербек) — німецька марка(виготовлення в німеччині-україні);
  • la scala ( ла скала) — французький бренд (виробництво китай).

Нюанси вибору: на що варто звернути увагу

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни
Ковдра з овечої вовни потребує особливого догляду

Купуючи ковдру з овечої вовни, необхідно пам’ятати, що воно буде мати немаленьку вагу. Якщо цей критерій є для вас вкрай важливим і позначається на комфорті сну, тоді має сенс вибрати полегшений варіант. Однак практика показує, що вагома і тепла ковдра дає додаткове відчуття захищеності.

Також подібні вироби не рекомендується прати в машинці. Після подібних маніпуляцій ковдру втратить свою форму, обсяг і волокна просто «склеяться». Це згубно відіб’ється на терморегуляційної функції. Тому з таким ковдрою потрібно звертатися максимально акуратно-природна структура волокон сприяє тому, що наповнювач може довгий час перебувати в первісному стані.

Ковдра з овечої вовни-це не тільки хороше придбання для будинку, але і відмінний варіант для подарунка. До того ж, існують спеціальні моделі з категорії дитячого текстилю.

Як правильно доглядати за ковдрою

Як випрати ковдру з овечої вовни в пральній машині. Прання ковдри з овечої вовни догляд за ковдрою з овечої вовни
Догляд за ковдрою з овечої вовни нескладний, але обов’язковий

Щоб ковдра з овечої вовни прослужило вам багато років і не втратило своїх властивостей, за ним необхідно ретельно стежити. Ключові заходи по догляду зводяться до таких аспектів:

  1. нове ковдру слід провітрити на свіжому повітрі протягом декількох годин. Оскільки виріб знаходився в герметичній упаковці, воно могло ввібрати непотрібні запахи. За кілька годин ковдру придбає первісну свіжість, і ви зможете спати спокійно.
  2. якщо виріб забруднилося, найкраще віднести його в хімчистку.
  3. у самих запущених випадках допускається ручне прання. Для цього рекомендується замочити ковдру на 30 хвилин в теплій воді (температура не повинна перевищувати 30°c). Попередньо додайте в таз миючий засіб для вовняних речей. Після прання ретельно прополощіть ковдру і розкладіть на горизонтальній поверхні для сушіння. Не рекомендується використовувати пральний порошок. В цьому випадку підвищується ризик деформації виробу і втрати його експлуатаційних властивостей.
  4. один або два рази на рік ковдру з овечої вовни необхідно провітрювати на свіжому повітрі. Робіть це при сухій погоді, щоб виріб не насичувалося вологою.
  5. якщо ви збираєтеся ховати ковдру на літо в шафу, подбайте про те, щоб воно було упаковано в пакет з вентиляційними отворами.

І ще кілька корисних порад:

  • при полосканні можна додати в воду 1 ст. Л. Винного оцту-він прибере всі запахи і зробить шерсть більш пухнастою;
  • не віджимайте ковдру відразу, дайте зайвій волозі стекти природним шляхом і лише потім приступайте до задуманого;
  • якщо ковдра пожовкла, для відновлення кольору досить очистити його сухою жорсткою щіткою.

Як бачимо, при виборі ковдри з овечої вовни необхідно враховувати всього кілька критеріїв, що впливають на комфорт сну. Такий виріб стане прекрасним варіантом як для свого господарства, так і в якості подарунка близькій людині. До того ж, догляд за ковдрою не складе особливих труднощів.