Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення

94

Як правило, для зимового саду вибираються рослини, які не потребують підвищеної температури і вологості або додаткового освітлення взимку до закінчення світлового дня. Однак частий полив і неминучі обприскування листя для захисту її від сухості повітря або препаратами-інсектицидами все ж призводять до утворення конденсату на конструкціях приміщення. До того ж, в зимовому саду, як в невід’ємній частині житлового простору, необхідно створити комфортні умови і для утримання домашнього куточка природи, і для проживання господарів під його покровом.

Поряд з вбудованою в склопакети системою внутрішніх і зовнішніх водостоків необхідно запроектувати і систему вентиляції . Найбільш ефективний спосіб забезпечення природної вентиляції-пристрій горизонтально розташованих отворів (або відкриваються стулок) для подачі зовнішнього повітря в нижній частині зимового саду, а також фрамуг для провітрювання на похилому даху. Але в наш час в зимових садах все частіше застосовується система примусової вентиляції, що складається з припливних і витяжних вузлів.

Для кожного зимового саду вентиляційні системи проектуються инд ивидуально і повинні бути точно розраховані на конкретну кубатуру приміщення і заданий температурно-вологісний режим.

Можливе і застосування системи кондиціонування , яка, поряд з іонізаторами, очисниками і зволожувачами повітря, допоможе створити і підтримати мікроклімат на належному рівні (оптимальна температура повітря для зимівлі рослин – +18-20°с при відносній вологості 40%). З цією ж метою бажано застосування в зимових садах систем обігріву» тепла підлога», так як звичайні радіатори опалення занадто сильно пересушують повітря в приміщенні.

Автомобілістам добре відомо таке явище , як парниковий ефект, коли салон машини, залишеної під яскравими променями сонця, сильно нагрівається. Вся справа в тому, що скло пропускає короткохвильове випромінювання, яке, в свою чергу, нагріває предмети, що знаходяться в приміщенні. Нагрівшись, ці предмети починають самі випромінювати довгі хвилі в інфрачервоному діапазоні.

Площа скління в зимовому саду набагато більше , ніж у лобового скла автомобіля, і температура в ньому може піднятися до +70°с.тому, проектуючи зимовий сад, необхідно подумати і про системи захисту від зайвої сонячної енергії.

Підтримка заданої температури і управління численними приладами – досить трудомісткий процес. у сучасному будинку турботу про людей і рослинах бере на себе комп’ютер. А якщо в керуючу програму закласти дані про місцезнаходження сонця в ту чи іншу годину дня, то, навіть за відсутності господарів, слухняні комп’ютера жалюзі будуть опускатися і підніматися, оберігаючи листя від сонячних опіків.

Деякі групи рослин (кактуси, сукуленти або екзотичні пляшкові дерева) вимагають рідкісного поливу, інші ж – як, наприклад, папірус, – добре розвиваються тільки в сильно зволоженою грунті. Підключена до загальної мережі система крапельного поливу день у день буде доглядати за примхливими рослинами належним чином.

Незважаючи на великі фінансові витрати , система клімат-контролю для зимового саду цілком виправдовує себе, створюючи комфортне середовище проживання для всіх мешканців заміського будинку.

У погано кондиціонованих зимових садах влітку дуже жарко, а взимку — занадто холодно. Використовуючи відповідні сонцезахисні системи, вентиляцію та опалення, ви легко позбудетеся від подібних проблем.

Накидаючи креслення зимового саду, необхідно визначити курс майбутніх кліматичних умов в приміщенні. В принципі, висоту прибудови потрібно планувати з урахуванням її естетичного сприйняття. Тому що: чим вище споруда, тим далі тепле повітря піднімається вгору, і тим прохолодніше біля підлоги. У цьому випадку не обійтися без ефективної системи вентиляції: найчастіше, як правило, на вентиляційну поверхню припадає близько 10% площі скління. Це всього лише теоретичне значення, тому що розрахунок параметрів вентиляції залежить від багатьох факторів — від висоти стель і розміщення конструкції щодо сторін світла, від затінення і використання. До речі, в професійному плануванні системи вентиляції двері можуть не братися до уваги.

В особливих випадках потрібні системи механічної вентиляції, коли рух повітря здійснюється вентиляторами. Це стосується, наприклад, зимових садів з дуже низькими стелями, які в літній період сильно нагріваються. Вентилятори зазвичай монтуються в області фронтону, в спеціальний вентиляційний вихід в конику даху. Вентиляційні пристрої працюють від мережі змінного струму або від 12-ти вольтових сонячних батарей і мають автоматичне управління. Радіатори опалення зимового саду без проблем можна підключити до системи центрального опалення будинку. При цьому, опалювальний котел повинен бути досить потужним, крім того, рекомендується встановити додатковий датчик температури. Щоб вирахувати необхідну потужність нагріву, слід врахувати коректні коефіцієнти температурного розширення даху і фасаду. У цьому полягає найпоширеніший джерело помилок, тому що плоска скляна дах має більш високий коефіцієнт теплопередачі (= більш високої тепловтрати), ніж бічні поверхні, навіть якщо вони виконані з одного і того ж матеріалу.

Вентиляційні вікна на даху

Важливо: свіже повітря

Хороша система вентиляції має настільки важливе значення, що і хороше опалення. Тому що: влітку, коли по-справжньому жарко, без свіжого повітря в не обійтися.

Швидкий повітрообмін забезпечують витяжні клапани, влаштовані в даху, і вентиляційні вікна, встановлені в бічних стінах. На мікроклімат впливає і висота будови: чим вище стелі приміщення, тим комфортніше в ньому температура повітря.

Як тільки температура повітря зовні стає на 5°с холодніше, виникає так званий «камінний ефект»: найтепліші шари повітря збираються під дахом і можуть випаруватися безпосередньо назовні. При цьому через вентиляційні люки або отвори заходить свіже, прохолодне повітря.


Сонячний літній день: коли в жарку пору року сонце нещадно припікає, хороша система вентиляції забезпечує комфортний мікроклімат в зимовому саду. Двері в суміжні приміщення повинні бути закриті, щоб там не було занадто жарко.

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення
Сонячний весняний або осінній день: навесні і восени сонце досить інтенсивне, щоб сильно нагріти ваш зимовий сад. Тепер у міру необхідності ви можете відкрити вентиляційні вікна або використовувати безкоштовне тепло, щоб обігріти суміжні кімнати.

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення
Сонячний зимовий день: сонячні зимові дні радують власників зимових садів: стіни і підлога накопичують сонячну енергію, і зимовий сад прогрівається без додаткового опалення. Крім того, відкривши двері, ви зможете обігріти і суміжні приміщення, не витративши на це жодної копієчки.

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення
Похмурий зимовий день: при хмарному небі і мінусових температурах в зимовому саду слід закрити вікна і включити опалення. Так як зимові сади в холодну пору року опалюються не так сильно, як житлові приміщення, двері, що з’єднують зимовий сад з будинком, слід тримати закритими

Розсувні двері для зимового саду

Деякі виробники пропонують зимові з розсувними системами, які дозволяють заощадити простір і зробити зимовий сад стильним і красивим. Такі конструкції особливо доречні, якщо до зимового саду примикає тераса.

Залежно від розміру вентиляційних люків буквально в лічені хвилини відбувається повний обмін повітря. Приплив повітря повинен бути добре дозованим, тому взимку час від часу ви повинні відкривати вікна, щоб замінити сперте повітря на свіжий. Саме при сильному перепаді температур виникає неприємний протяг.

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення
Розсувні системи дозволяють отримати вільний доступ до зимового саду як з боку будівлі, так і зовні. Для вечірок в саду можна використовувати всю площу.

Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Важливе значення має захист від сонця, тому що при частому провітрюванні температура повітря в залитому сонцем зимовому саду влітку може досягати до +40°с.листяні дерева, що ростуть біля зимового саду, влітку створюють прекрасну тінь, проте вони не зможуть замінити технічного рішення. Незважаючи на те, що чагарники перед вентиляційними вікнами і зберігають повітря прохолодним, все ж це лише невеликий внесок у кондиціонування повітря.

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення
Затінення системою штор-плісе

Внутрішнє і зовнішнє затінення для зимового саду

Внутрішня сонцезахисна система в більшості випадків виглядає досить естетично. Зазвичай внутрішні системи сонцезахисту представлені такими видами, як витончені жалюзі, ролети або рулонні штори.

Ідея бізнесу: як відкрити виробництво натяжних стель

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Перед тим, як почнемо

Попит на цей вид стель стабільний. Для складання бізнес-плану важливо вивчити конкуренцію у вашій місцевості, знайти надійних постачальників і укласти попередні договори з дилерами.

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Основні ризики

У зв’язку з популярністю натяжних стель і можливістю їх установки в будь-який час року залежності від сезону не спостерігається. Всі ризики пов’язані лише з якістю матеріалів, вашої роботи і асортиментом послуг. Не варто економити на заробітній платі-запросіть кваліфікованих фахівців. Також, ретельно вибирайте постачальника. Наявність сертифікатів обов’язково.

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Розташування

Мінімальна площа цеху – 50 м2. Обов’язкова наявність сучасної вентиляційної системи та електропостачання 380 вольт. Приміщення під виробництво можна орендувати в будь-якому районі з низькими орендними ставками.
До офісу вимоги вище. Він повинен розташовуватися якомога ближче до центру або діловим районам. Важлива близькість до зупинок громадського транспорту, наявність парковки і окремого входу з парадного боку будівлі. Якщо потенційні клієнти будуть зазнавати труднощів з пошуком вашого офісу, розраховувати на великі прибутки не варто.
Для прийому замовлень і установки демонстраційних стендів досить невеликого приміщення площею 15-20 м2. Але занадто тісний офіс викличе підозру у відвідувачів. В цьому плані важливо дотримати розумний баланс.
Ви можете зняти розташувати офіс і цех в одному приміщенні. Роздільне розташування цих приміщень більш вигідно в плані вартості оренди і престижу, але в цьому випадку можуть зрости транспортні витрати на доставку замовлень.

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Устаткування

Бізнес на виробництві натяжних стель має на увазі зварювання пхв плівки в полотнищі під розміри приміщення. Мінімальний список обладнання складається з наступних машин:

  1. однопостовий верстат для зварювання полотна струмом високої частоти (твч) коштує від 120 000 рублів. Але краще відразу придбати двопостову модель. Її продуктивність набагато вище, середня вартість-365 000 рублів.
  2. повітряний компресор з об’ємом ресивера 50-100 літрів. Вартість-20 000 рублів.
  3. столи для розкрою і для подачі до верстата полотна, стелажі — 80 000 рублів.
  4. виставкові стенди, меблі, комп’ютер, принтер та інші необхідні офісні приналежності. Вартість — від 60 000 рублів.
  5. розводка електричного живлення, установка автоматів і узо – 20 000 рублів.
  6. спеціальне програмне забезпечення з навчанням співробітників — від 30 000 рублів.

В цілому, на придбання обладнання слід запланувати близько 600 000 рублів. Щось ви зможете придбати дешевше. Наприклад, стенди або меблі були у вжитку. Комп’ютер можна принести з дому. Але щось у вашому регіоні коштує дорожче. Не слід забувати і про непередбачені витрати.

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Технологія

Виробництво натяжних стель відрізняється простотою і невисокою трудомісткістю. Вся технологія зводитися до обробки пвх плівки на верстаті твч.
Спочатку на столі відбувається розкрійка полотна за певними розмірами. Для цього використовується спеціальна програма, що дозволяє точно витримати розміри сторін і діагоналей майбутньої стелі. Стандартна ширина пвх плівки — 1,5 і 2,2 метра. Для отримання полотна потрібної ширини відрізки зварюються на верстаті твч.
Наступний етап-до склеєного полотна по периметру кріпиться гарпун, з його допомогою натяжна стеля кріпиться до основи конструкції. Готова стеля акуратно згортається і упаковується в плівку.

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Матеріали

Витрати на первинну закупівлю матеріалів коштують близько 100 000 рублів. Стартовий комплект виглядає наступним чином:

  • кілька видів плівки пвх, гарпуни і багети.
  • пресшпан-спеціальний картон, який використовується для зварювання на верстаті твч.
  • вилатерм. Він потрібен для ущільнення швів. Самий ходовий діаметр — 40 мм, але слід мати в запасі і інші.
  • пакувальні матеріали (плівка, картон, скотч).

Обладнання. Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Кадри

Для роботи в цеху достатньо 3-4 чоловік. Один співробітник відповідає за роботу з комп’ютером і розкрійку полотна. 2-3 людини займаються зварюванням, кріпленням гарпуна і упаковкою. Хоча на старті, при відсутності великої кількості замовлень з роботою можуть впоратися 2 людини. Все залежить від обсягів виробництва. Незважаючи на простоту технології, важлива наявність кваліфікації та досвіду.
Роботу офісу може забезпечувати одна людина. В його обов’язки входить робота з клієнтами та оформлення замовлень. Якщо замовлень небагато, виміри в приміщеннях клієнтів може проводити один з майстрів, що працюють в цеху. Якщо ж ваші робітники постійно зайняті на виробництві, необхідно найняти замірника.
Клієнтам набагато зручніше отримувати всі послуги в одній фірмі-мається на увазі і виготовлення, і монтаж натяжних стель. Краще відразу організувати бригаду робітників, які будуть встановлювати конструкції. Це спричинить додаткові витрати на організацію бізнесу, але рентабельність буде набагато вище.

&1&

Документи та ліцензії

Реєструючи своє підприємство, ви можете вибрати іп або тов. Іп працює на спрощеній системі оподаткування, але в разі банкрутства ви ризикуєте всім майном. Реєстрація тов і ведення розрахунків по фінансовій звітності для оподаткування значно складніше. Але ваші ризики обмежені лише часткою в статутному капіталі. Ваші коди квед:
— 25.23-виробництво пластикових виробів для будівельних робіт;
— 52.46.7-роздрібна торгівля будматеріалами;
— 52.61-роздрібна торгівля за індивідуальними замовленнями.
Виробництво натяжних стель не підлягає ліцензуванню. Але для вашої ж вигоди слід укласти контракт з виробниками або офіційними постачальниками пвх плівки та інших матеріалів. На його основі можна отримати сертифікати на продукцію. Їх наявність дозволить вам працювати з фірмами, що займаються установкою натяжних стель, і підвищить довіру клієнтів.

&1&

Маркетинг

Реалізація продукції може здійснюватися по двох каналах:
— безпосередньо клієнту. Якщо у вас в штаті буде бригада монтажників, середня вартість 1 м2 становить близько 400 рублів.
— продаж стель дилерам. Цей спосіб має на увазі співпрацю з фірмами по монтажу з боку. В цьому випадку середня вартість 1 м2 становить 200 рублів.
Досвідчені підприємці рекомендують використовувати обидва канали. У випадку з дилерами необхідна наявність сертифікатів і чітка тарифна сітка. Склавши комерційну пропозицію, звертайтеся до керівників цих фірм безпосередньо.
Для залучення приватних клієнтів слід дати оголошення в місцеві змі. Зовнішня реклама у вашому випадку також ефективна. Неможливо обійтися і без сайту компанії. Не шкодуйте коштів на його популяризацію, розміщуйте оголошення на місцевих платформах і будь-яких форумах, що стосуються будівництва.

&1&

Рентабельність

Собівартість виготовлення 1 м2 стелі становить близько 110 рублів. При наявності двопостового верстата твч і 100% завантаженні ви зможете виробляти 3750 м2. Припустимо, що 60% продукції ви реалізуєте через дилерів по 200 рублів і 40% безпосередньо клієнту по 400 рублів. Ваша прибуток за місяць складе 638 000 рублів. Після сплати податків, заробітної плати та інших поточних витрат чистий прибуток в межах 350 000-400 000 рублів.
При стартових вкладеннях на організацію бізнесу в розмірі 700 000 рублів окупність настає приблизно через 4-5 місяців.

&1&

Резюме

Виробництво натяжних стель відрізняється високою рентабельністю. Капіталовкладення окупаються в короткі терміни.

Є скляна прибудова до будинку, пов’язана дверима з житловими приміщеннями. Хоча найбільш вдалі і красиві зимові сади, закладені архітектором ще на стадії проектування, коли можна врахувати всі естетичні та технічні питання.

Перше і основне завдання зимового саду – розширення житлового простору. Найчастіше він служить продовженням вітальні або їдальні. В цьому випадку повинна бути забезпечена його зручна функціональна зв’язок з відповідними приміщеннями будинку (наприклад, з кухнею).

Прилаштовується зимовий сад повинен займати не менше 12 кв. Метрів, а ще краще – від 15 кв.метрів. Це обумовлено високою вартістю одного квадратного метра площі, і складністю гармонійно поєднувати в інтер’єрі» зеленої » житлової кімнати рослини, меблі і вільний простір.

Висота приміщення в його середній частині повинна бути, як мінімум, три метри, ідеальний же з точки зору краси інтер’єру зимовий сад може займати два поверхи.

Ефективність зимового саду залежить не тільки від його величини і розташування, але і від нахилу покрівлі. Ідеальний зимовий сад повинен мати нахил покрівлі 30-40 градусів, так як в цьому випадку він найкраще поглинає сонячну енергію. Чим крутіше покрівля, тим краще дощ змиває бруд і скочується сніг.

Слід уважно поставитися до планування приміщення зимового саду, виділяючи основні функціональні зони:

– зону відпочинку;

– власне сад;

– місце спілкування.

Найбільш вдалі композиції, коли зелений простір вливається в простір будинку. В такому випадку місце відпочинку краще обладнати в примикає до саду кімнаті.

Етапи проектування зимового саду:

– планування композиції;

– вибір системи життєзабезпечення (опалення, вентиляція, освітлення, зрошення);

– вибір грунтових сумішей;

– продумування догляду за рослинами.

Спрощують догляд за зимовим садом сучасні пристосування-систему освітлення, автоматичні системи підтримки температурно-вологісного режиму, вентиляцію-проектують одночасно з вибором рослин і створенням схеми їх розташування в просторі зимового саду.

Для того щоб і через роки в зимовому саду було як і раніше затишно і безпечно, конструкція повинна відповідати всім вимогам по стійкості. Зимовий сад-це система, продумана до дрібниць. Одні фірми проводять розрахунок міцності кожного елемента майбутньої споруди (відповідно до снип 2.01.07–85 «навантаження і впливу»), інші працюють з уже готовими системами, міцність яких давно розрахована і перевірена часом. Але в будь-якому випадку конструктори спираються на одні і ті ж статичні принципи, деякі важливі моменти яких потрібно відзначити.

На опорні елементи конструкції діють три види навантажень: снігова, вітрова і власна вага. Здатність витримувати їх у матеріалів, з яких виготовляються профілі зимових садів, неоднакова. На сучасному ринку представлені профілі з алюмінію, пластику (пвх) і твердих порід дерева. Багато систем є комбінованими, наприклад пластико-алюмінієві, алюмінієво-дерев’яні або алюмінієво-сталеві.

Системи, цілком виконані з дерева-велика рідкість. Справа в тому, що деревина занадто чутлива до атмосферних впливів, а крім того, зимовий сад з цього матеріалу – спорудження штучне і дуже дороге. В принципі розмір зимового саду мало впливає на вибір матеріалу для профілів. Однак в залежності від розміру конструкції перетин стійок буде різним: скажімо, алюмінієвих – тонше, пластикових – товщі. Та й самих профілів з пвх великому зимовому саду знадобиться більше, ніж стійок з алюмінію. А при певних розмірах зимового саду обов’язково потрібно каркас, що підтримує дах. Треба пам’ятати, що навіть та частина споруди, яка начебто не обдувається вітром, все одно піддається навантаженню: вітер рухається не безпосередньо, а з завихренням, в результаті створюється недолік повітряного тиску, який компенсується тиском всередині будівлі. Звідси і вплив на конструкцію в напрямку від приміщення до вулиці.

Після визначення всіх навантажень, що діють на конкретну стійку або ригель, вони підсумовуються. Далі розраховується, наскільки цей несучий елемент прогнеться. Важливий момент-розширення і стиснення конструкції під впливом температур. Можливі також механічні навантаження на неї при усадці будівлі, адже зимовий сад – найчастіше прибудова, яка легше основної будови і, як правило, має власний фундамент. Тому в більшості систем зимових садів все стики герметичні, але в той же час гнучкі, допускають люфти. Підвищена увага приділяється місцям кріплення прибудови до основи і до стіни будинку. Склопакетам доводиться приймати на себе ті ж навантаження. Але до склопакетів, які утворюють дах зимового саду, вимоги особливі – від їх міцності залежить ще й безпека мешканців споруди. Тому в таких склопакетах верхнє скло, як правило, виконується загартованим, а нижнє обов’язково має бути ламінованим або триплексованим.
&1&

Загартоване скло проходить обробку високою температурою з різким охолодженням, завдяки чому стає міцніше звичайного в 4-5 разів. Ламіноване-це скло, покрите спеціальною плівкою, а триплексоване-це кілька стекол, з’єднаних плівкою разом. Такі скла б’ються, але осколки не розлітаються по приміщенню, а залишаються приклеєними до плівки. Якщо ж планується виконати дах з панелей полікарбонату, то, крім іншого, необхідно передбачити значне розширення цього матеріалу під впливом температур. Очевидно, що конструкція зимового саду повинна бути не тільки статично міцною, але і оптимальною за розмірами, красивою і по можливості економічною.

Мікроклімат зимового саду та обладнання

Вентиляція

Для гарного самопочуття людей і рослин, що знаходяться в зимовому саду, важливий показник відносної вологості. Більшості «живих істот» комфортно, коли він становить 40-60 % (тільки тропічним рослинам потрібно 80-90 %). Рівень вологості безпосередньо пов’язаний з температурою: навіть незначні її зміни призводять в рух і зіштовхують між собою повітряні маси.

А коли відбувається зіткнення теплого вологого повітря з холодними поверхнями, випадає конденсат, скла і профілі запотівають. Тому вже в самій конструкції зимового саду передбачені заходи, що запобігають утворенню конденсату. Наприклад, в алюмінієвих профілях існують терморозриви, виготовлені з морозостійких поліуретанових, поліамідних або epdm-вставок. Вони поділяють профіль на дві частини, так що холодна його частина, що знаходиться на вулиці, відокремлена від теплої внутрішньої. Але навіть при хорошій теплоізоляції стійок і нормальному опаленні повністю уникнути випадання конденсату навряд чи можливо, якщо не продумати систему вентиляції. Саме вона сприяє зменшенню вологості повітря і забезпечує ще одна умова сприятливого мікроклімату в зимовому саду – приплив свіжого повітря.

Вентиляція буває природною і примусовою. Природна діє строго відповідно до законів фізики. Як відомо, повітря, нагріваючись, завжди прагне вгору, під стелю. Тому в нижній частині стін зимового саду передбачають відкриваються стулки, через які в приміщення надходить холодне свіже повітря. У покрівельної частини, як можна ближче до коника, встановлюють спеціальні люки, що випускають надлишковий тепле повітря. Різниця в висоті-обов’язкова умова циркуляції повітряних мас.

Ще один варіант природної вентиляції-зовнішнє повітря надходить в приміщення через решітки або кватирки, розташовані на рівні підлоги, а виходить зі стулок у верхній частині прозорих стін. Отвори повинні розташовуватися рівномірно по всьому об’єму і по діагоналі один до одного, тільки тоді потік повітря «облетить» весь зимовий сад. В іншому випадку конвекція буде відбуватися нерівномірно — в тому чи іншому кутку. Подібна система підходить для засклених приміщень, ширина яких понад 6 м або які мають маленький дах. Але якщо дах велика і висока, без люків на ній не обійтися. Вентиляційні решітки, які монтуються в парапет, дозволяють провітрювати зимовий сад, не відкриваючи вікно. На заході вони поширені багато в чому з міркувань безпеки: вночі крізь невелику решітку людина не зможе проникнути всередину, а свіже повітря – запросто. У нас же котеджі найчастіше знаходяться в охоронюваних зонах, тому решітки, які до того ж доведеться на зиму закривати, – варіант не настільки вдалий, як стулки.

Кількість, габарити, розташування вентиляційних отворів залежать від багатьох факторів, серед яких конфігурація, обсяг зимового саду, його орієнтація по сторонах світу і навіть роза вітрів. Зазвичай площа стулок і люків становить 5-10 % від загальної площі скління. Але чим більше ви встановитеОсвітлений і захищений взимку.

При установці автоматичної або напівавтоматичної системи поливу більш ніж необхідно обладнати оранжерею або зимовий сад системою центрального водопостачання.

Система автоматизації

Системи автоматичного контролю за мікрокліматом зимового саду – зручне, але дороге задоволення. Проте, така система звільняє власника від постійного занепокоєння про рослини, позбавляє від маси робіт, і дозволяє придбати впевненість, що забудькуватість або неуважність погубить ніжні рослини. Ви можете виїхати у відпустку або відрядження і не турбуватися про долю своїх вихованців.

Універсальний контролер управляє абсолютно всім-від поливу до аварійного освітлення. З його допомогою можна змінювати температуру, включаючи і вимикаючи нагрівачі, підтримувати потрібну вологість (використовуючи зволожувач і кондиціонер) і освітленість (використовуючи світильники і керовані штори). Контролер «знає» норми і терміни поливу кожної рослини, «розрізняє», контролює температуру води для поливу, «стежить» за наявністю людей – якщо датчики руху, які використовуються і для автоматичного включення підсвічування, дають сигнал про присутність господаря – полив, щоб уникнути неприємностей, краще трохи відстрочити.

Автоматика може управляти і фонтанами в саду — динамічно змінюється картина струменів позитивно діє на психіку людини.

Мікроклімат

Мешканцям зимового саду (і рослинам, і людям) для гарного самопочуття необхідні певні температура і вологість, достатня освітленість і приплив свіжого повітря. Підтримування нормальної температури (в середньому + 20-22 °с для людини) – найбільш важлива і складна задача, оскільки зимовий сад – це конструкція зі скла або інших світлопропускаючих матеріалів, а значить, в наших погодних умовах взимку вам неминуче доведеться боротися з переохолодженням, влітку – з перегрівом повітря всередині споруди.

Якщо говорити про різницю між вирощуванням рослин у відкритому грунті і закритому, – будь то приватний зимовий сад, оранжерея або промислова теплиця, – то переваги останнього полягають в можливості створювати штучне кліматичне середовище, яка і називається мікрокліматом.
&1&

Підтримка того чи іншого температурного режиму, який відповідає вимогам вирощуваних рослин, безпосередньо пов’язаної з ним вологості, інтенсивності освітленості, і достатнього повітрообміну, – ось головне, що потрібно в регулюванні мікроклімату. Адже зимовий сад-це складна екосистема, а не просто декоративне оформлення інтер’єру. І кожному виду рослин відповідає певна оптимальна температура і вологість.

Освітлення

Дуже важливо освітлення зимового саду. По-перше, освітлення, що забезпечує комфортні умови для мешканців і гостей у вечірній і нічний час. Це стандартний набір люстр, світильників, бра, торшерів. Особлива увага повинна бути приділена декоративному освітленню. Спрямовані або точкові світильники підкреслять красу рослин і оригінальність дизайну.

З цим проблем також не буде, вибір їх у продажу величезний. Джерела світла не фіксуються і можуть переміщатися. По-друге, що більш важливо, це підсвічування рослин з фізіологічної точки зору, якщо немає скляного даху і рослини розташовані далеко від вікон. В цьому випадку допоможуть світильники зі спеціальними лампами, розраховані на підсвічування рослин. Досвічувати рослини бажано не більше 12 годин на добу в денний час, не порушуючи природний цикл їх зростання. Це, звичайно ж, не всі тонкощі в догляді за зимовим садом, але при бажанні освоїти ці премудрості цілком можна.

Клімат

Оптимальний клімат для зимового саду-20’с при 40-60% відносній вологості повітря. Ці параметри підтримуються системою автоматики фірми sigenia, ну або можна ходити і вручну натискати потрібні вимикачі…

Наша фірма пропонує всім забудовникам зимових садів встановити автоматичну систему підтримки природної вологості і температури в приміщенні. Для цього використовуються пасивні і активні повітряні клапана, примусова або самопливна витяжна система, люки в скляні дахи, датчики вологості, температури і вітру (на вулиці). Доцільно використовувати тоноване в масі дзеркальне скло в складі склопакета, ну і звичайно кондиціонер, зволожувач повітря…

При використанні кондиціонера повітря він буде тільки охолоджувати, але не буде насичувати киснем і оновлювати, і з часом в приміщенні буде стояти специфічний запах прохолодною затхлості. Тому, в парі з ним необхідно влаштовувати припливно-витяжну вентиляцію, яка буде постійно оновлювати повітря.

Якщо ж спільно з кондиціонером задіяти зволожувач повітря, припливну і витяжну вентиляцію, та ще щоб все включалося і выключалоссь автоматично, то у вас в зимовому саду і частини житлового приміщення буде справжня установка клімат-контролю, яка буде працювати навіть при відключенні електрики (від автомобільного акумулятора).

Теплоізоляція

Хороша теплоізоляція скління зменшує можливість появи конденсату. Через конструктивну особливість багатошарових теплоізоляційних стекол ізоляційна здатність зменшується в міру наближення до краю скла, тому тут конденсат утворюється частіше, ніж в середині.

Особлива увага приділяється закладенню швів примикань скління до існуючих стін і отворів — будь то вікна, двері або вітражі зимового саду. Також кутовим переходам» стіна-дах «і»дах-вітраж». Відома проблема зимових садів-скупчення обмерзання на кромці скляного даху; ми укладаємо на всю довжину краю заскленого даху нагрівальний елемент, який не дає утворитися криги, а знизу встановлюємо козирок або слив для води.

У нашої фірми існує власна технологія герметизації засклених покрівель навіть з дуже невеликим кутом ухилу до горизонту. Рішення просте, але не стандартне, яке жодного разу не дало збій; — тому ми даємо гарантію від протікання скляної покрівлі не менше, ніж на 3 роки.

Фахівці нашої фірми мають великий досвід проектування і будівництва складного скління об’єктів з «неправильними» кутами нестандартних конструкцій. Ми завжди передбачаємо всі можливі проблеми майбутніх конструкцій і попереджаємо про це замовника.