Простий токарний верстат по дереву

46

Вітаю всіх любителів помайструвати, пропоную до розгляду інструкцію з виготовлення простого і потужного токарного верстата по дереву. На такому верстаті можна точити різні деталі для меблів, запчастини для самих різних інших саморобок. Верстат автор зібрав з того, що у нього б ло, серцем машини є мощений асинхронний мотор, який передає крутний момент через ремінну передачу на робочу вісь верстата. Якщо саморобка вас зацікавила, пропоную вивчити її більш детально!

Матеріали та інструменти, які використовував автор:

список матеріалів: — куточок; — потужний двигун, шківи, ремінь;- міцна вісь і підшипники в корпусах;- міцна різьбова шпилька; — арматура, труби, гайки та ін.

список інструментів: — зварювальний апарат;- болгарка;- дриль; — рулетка, маркер та ін.

Процес виготовлення саморобки:

крок перший. Станина і передня бабка станину автор досить швидко і просто зібрав з куточка, відмінним джерелом куточка є старі радянські ліжка. До станини приварюємо куточки і кріпимо до них підшипники в корпусах, на цих самих підшипниках і обертається робоча вісь передньої бабки. Найважливіше в токарному верстаті — це співвісність передньої і задньої бабки, так що все намагаємося робити максимально рівно. На задній частині осі ставимо ведений шків, він більше ніж ведучий, це важливо, щоб можна було отримати хороший крутний момент і невеликі обороти.

крок другий. Задня бабка основний для задньої бабки служить міцна різьбова шпилька, на її кінець ставиться упор у вигляді конуса, він обертається разом з деталлю на підшипнику під час токарної обробки. Ну а далі ретельно виставляємо співвісність і приварюємо для шпильки упори. Сама шпилька обертається в підшипниках, завдяки цьому і відбувається регулювання задньої бабки. Після центрування все остаточно зміцнюється сталевими пластинами і іншим металопрокатом, щоб у верстата не збилися настройки в процесі роботи.

До шпильці приварюється нехитра ручка з кругляка, надягаємо на неї шматок труби, щоб не терло руку.

крок третій. Установка двигуна під двигун зварюємо просту мотораму з куточка, приварюємо її до станини. Двигун повинен мати можливість рухатися по моторамі, щоб можна було натягнути ремінь. Оскільки двигун досить важкий, добре б було зробити і натягувач з болта і гайок. Встановивши ремінь, автор забив штифт, виготовлений з арматури шляхом кування, і включив мотор. Все працює відмінно, робоча вісь обертається.

крок четвертий. Тримач заготовок до провідної осі приварюємо шматки арматури і заточуємо, в результаті виходять свого роду шипи, які будуть утримувати дерев’яну заготовку. Звичайно, на передній бабці повинен бути і центральний шип для центрування заготовки. Ось і все, автор навіть вирішив спробувати щось виточити з дерева, верстат легко впорався з поставленими завданнями.

крок п’ятий. Фінальні доопрацювання і фарбування на завершення автор приварив нехитрий упор у вигляді круглої труби. Ось і все, верстат можна зачистити і пофарбувати, тепер машина відмінно виглядає, і не буде іржавіти. Автор досить легко працює по дереву, тепер можливості саморобника будуть куди ширше.

На цьому проект завершено, сподіваюся, вам саморобка сподобалася, і ви знайшли для себе корисні думки. Удачі і творчих натхнень, якщо вирішите повторити подібне. Не забувайте ділитися з нами своїми ідеями і саморобками!джерело (source)

Ставайте автором сайту, публікуйте власні статті, описи саморобок з оплатою за текст.детальніше тут.