Як розмістити квіти і чагарники у себе на ділянці. Як навчитися красиво садити квіти на дачі

54

Як розмістити квіти і чагарники у себе на ділянці. Як навчитися красиво садити квіти на дачі

Для новачків, які ніколи не займалися висаджуванням квіточок на дачі і все ще сумніваються, чи варто виділити земельну ділянку для клумби, наведемо кілька аргументів на користь цієї ідеї:

  • перш за все, естетичний внесок. Квіткові клумби радують око і облагороджують ділянку.
  • маскувальна функція.вдало ховають ділянки городу, які не хотілося б залишати на виду. А також усуває помітні нерівності поверхні ділянки.
  • нюховий момент. Аромат, який виділяють квіти, сприятливо впливає на здоров’я.
  • практичний результат. При виборі спеціальних сортів, квіти покращують нирку і підвищують її родючість. Крім того, свої квіти – це завжди красиві букети для подарунка.

Рясне цвітіння на клумбі

Тепер, коли ви остаточно переконалися, що наявність своєї клумби приносить одні переваги, необхідно вибрати правильне місце на дачі для висадки квітів. Початківцю потрібно знати, що відразу визначитися з місцем не вийде – на це піде багато часу.

Щоб вибрати правильну ділянку землі, потрібно протягом року детально вивчати місцевість дачі і встановити, які з місць найбільше освітлені і за своєю природою мають гарну вологою.

До того ж, потрібно знати, в коли ділянка покривається тінню, яка кислотність і органічний склад грунту, так як на підставі цієї інформації повинно прийматися рішення про місце і наявність рослин на майбутній клумбі.

Досвідчені дачники радять новачкам спершу вибрати невеликий і засадити його тими рослинами, що не вигоряють при яскравому сонці, і при цьому добре себе почувають в тіні.

Серед іншого, посаджені рослини на дачі це ще й елемент дизайну, так що не треба їх ховати в кінці ділянки або садити за великими деревами. Квіти повинні проглядатися з усіх точок дачі. Наприклад, вони можуть бути посаджені по периметру огорожі дачі або уздовж стежки.

Якщо дача будувалася переважно для відпочинку, а не вирощування овочів і фруктів, і акцент буде робитися якраз на красиво висаджених квітах, то можна виділити землю прямо в центрі ділянки, попередньо вивчивши погодні умови, як згадувалося вище.

Отже, висадка квітів на дачі відповідальне рішення, особливо якщо хочеться отримати гарний результат. Якщо братися за цю справу, потрібно серйозно підійти до реалізації задумки, вибрати правильне місце і вдалі квіти.

Однак, головне почати. На ділі, мати свої квіти на дачі чудова думка і свого роду хобі, так що сміливо починайте, якщо душа лежить до землі і красі.

Думка експерта

Юлія юріївна

Маю великий сад і город, кілька теплиць. Люблю сучасні методики культивування рослин і мульчування грунту , ділюся досвідом.

Звичайно, за дерева ховати квіти не варто. Але, якщо на ділянці є хвойні рослини, то під ними можна посадити почвопокривні квіти. Особливо добре підійдуть ті, які зустрічаються в лісі, і для них таке середовище, як густа тінь буде природною. Доповнити дизайн можна великими каменями, які куплені або принесені з лісу. Після того, як вони будуть розкладені, можна надати їм велику декоративність, обробивши так, щоб здавалося, що камені завжди лежали саме на цьому місці.для цього застосовують процедуру старіння . Потрібно за допомогою шкірки як би зчесати верхній шар і присипати його вологим грунтом. Через час там може з’явитися мох. Дерева, квіти і декор можуть нагадувати справжній ліс, якщо докласти трохи зусиль.

Як розмістити рослини на ділянці. Планування саду

Після того як ділянку під сад обраний, необхідно його правильно орієнтувати по сторонах світу і зонувати. Це важливо зробити для створення оптимальних умов росту і плодоношення дерев і чагарників. При грамотному розташуванні рослин на ділянці можна забезпечити їх сонячним світлом або тінню, захистити від вітру, пересихання грунту. Крім того, продумане розташування рослин щодо входу в сад, прилеглих до його території господарських будівель, джерела водопостачання полегшує роботу садівника.

Планування саду може бути регулярним (геометричним) або ландшафтним. Регулярне планування відрізняється симетричністю і розташуванням рослин по геометричних лініях. Всі дерева і чагарники повинні бути розміщені на певній відстані один від одного за схемою у вигляді квадрата, прямокутника, ромба. Між ними прокладають рівні доріжки. Часто використовується шахова схема посадки.

Квадратні, прямокутні і шахові схеми посадок підходять для ділянок правильної форми. Міжряддя в такому саду можна ущільнити — засадити іншими рослинами, які не потребують багато світла. Якщо ділянка вузька і довга, то дерева і чагарники краще розташовувати за прямокутною схемою. Вона є оптимальною для саду невеликої площі. При ущільненої посадці дерева розташовують рядами через кожні 8 м. Між деревами залишають відстань по 5-6 м.між деревами з великою кроною можна посадити дерева з меншою кроною (сливу, вишню). У міжряддях розташовують ягідні чагарники (агрус, смородину). Відстань від одного куща до іншого роблять по 1,25-1,5 м.ущільнення насаджень при прямокутній схемі розміщення плодових дерев виправдано. Великі дерева (яблуні, груші) в перші роки ростуть повільно і відведений для них простір займають поступово. Менш габаритні і довговічні встигнуть за цей час дати не один урожай. Старіння у сливи і вишні відзначається до 20-25 му році, а у ягідних чагарників — з 14-16 го року життя. Коли яблуні і груші розростаються, слива і вишня вже перестають плодоносити в повну силу і їх викорчовують. Розміщення плодових дерев за квадратною схемою найбільш часто використовують на рівних ділянках. Відстань між деревами при такому підході однакове з усіх боків. Шахова схема розміщення плодових дерев найбільш часто застосовується на дачних ділянках. Дерева розташовують по кутах трикутника на рівній відстані один від одного (рис. 1). Такий підхід дозволяє посадити плодових дерев на 14% більше, ніж при звичайній посадці. Шахова схема посадки підходить для саду на терасах.

Як називається ділянка для вирощування декоративних рослин. Декоративні рослини

Декоративні рослини-рослини, звичайно і здебільшого вирощувані для оформлення садів , парків , скверів та інших ділянок міських і сільських територій , призначених для відпочинку , або службових, виробничих і житлових приміщень (в останньому випадку вони часто називаються ще й кімнатними рослинами ). Діяльність з вирощування декоративних рослин називається декоративним садівництвом .

Різновидом декоративних рослин є акваріумні рослини . Описом моделювання екосистеми в замкнутих штучних водоймах, включаючи декоративні акваріуми, займається акваріумістика .

Більшість декоративних рослин вирощують заради їх цвітіння (в садівництві і квітникарстві їх називають красивоцветущими), інші — заради листя, в тому числі її осіннього забарвлення (декоративно-листяні), або хвої, плодів (декоративно-плодові), рідше — кори, як клен зеленокорий ( acer tegmentosum). Важливим в декоративному садівництві є форма рослини ( габітус ) і його розміри (наприклад, крихітний бонсай або, навпаки, могутній дуб ). У деяких випадках декоративними можуть бути і інші примітні особливості рослини, як, наприклад, прісемяннікі бересклета бородавчастого ( euonymus verrucosa ) або колючки кактусів .

Споглядання декоративних рослин, як правило, викликає почуття краси . В цьому їх головне призначення. До того ж багато декоративні рослини мають практичне, повсякденне призначення: зарості красивоцветущих видів глоду використовуються в якості живоплоту ; багато декоративно-листяні ліани можуть створити тінь в альтанці або приховати непривабливі господарські будівлі. Частини деяких декоративних рослин можна використовувати в їжу (плоди яблуні , тичинки крокусу осіннього — він же шафран, листя м’яти і т.д.), а також як сировину для ліків (плоди шипшини ) або косметики ( лаванда).

Як правило, декоративні рослини вимагають пильної уваги і турботи садівника або господині житла. Самшит, який використовується для створення кумедних фігур, без старанної постійної стрижки приймає непривабливий, розпатланий вигляд. Декоративні кімнатні рослини без належного догляду гинуть.

      м.: думка, 1986. — 320 с. Л.: наука, 1967. М.: россельхозиздат, 1987. — 62 с. М.: міністерства комунального господарства срср, 1953.
      м.: радянська енциклопедія, 1972. — (: / гл. Ред. А. М. Прохоров; 1969-1978,Т. 8).

Як правильно посадити плодові дерева і чагарники на ділянці. Що потрібно знати, перед тим як приступати до планування?

Перед тим, як приступати до планування саду, потрібно брати до уваги наступні важливі фактори:

  • якого розміру площа може бути виділена під плодовий сад. Для дерев з розлогими кронами потрібно відстань від 4 кв .м.
  • рельєф місцевості. Для плодового саду ідеальною буде рівнинна місцевість або пологий схил, в улоговинах затримується холодне повітря, зайва волога, ці ділянки несприятливі для плодових дерев.
  • аналіз грунтів вашої ділянки. У плодових культур потужна коренева система, грунти повинні бути родючими, щоб забезпечити їй гарне харчування. Кам’яниста, глиниста, піщаний грунт для саду не годиться. Негативно позначається на зростанні дерев близькість грунтових вод.
  • наявність тепла і світла. Для більшості плодових дерев важливо, щоб світла і тепла було вдосталь, в тіні вони набагато гірше ростуть і плодоносять. Слід сказати і про місцевість з постійним сильним вітром – вітер заважає нормальному запиленню, сушить грунт, нерідко пошкоджує урожай і ламає гілки дерев. Від вітрів частково може захистити високий паркан або зелені насадження.

Планування починається зі схеми на папері. Якщо на ділянці вже є будинок, від нього і потрібно починати планування. На папір наноситься в масштабі схема ділянки, контури будинку та інших будівель, а також місця, де вже ростуть дерева.

Цю ділянку захищають від вітру посаджені навколо дерева, які вже виросли достатньо, щоб забезпечити захист

Якщо ділянка ще не забудований, на схему наноситься місце для побудови будинку. Планування саду на ділянці передбачає наявність палісадника. Будинок повинен виходити фасадом на вулицю, перед ним залишається смуга землі для палісадника. Її розмір залежить від площі ділянки – у кого-то це всього метр, у кого-то – 6-8 метрів. У невеликому палісаднику зазвичай висаджують квіти, малину і ягідні чагарники, у великому – декоративні дерева, квіти або кілька плодових дерев на розсуд господарів.

Великим плодовим деревам – яблуням, грушам, відведіть місце в північно-східній стороні ділянки, між ними і плодово-ягідними чагарниками – місце для дерев поменше – вишень, слив.

Приклад планування саду та городу – ділянка поділена на дві частини. У першій-будинок в оточенні палісадника і грядок з овочами, друга половина – плодовий сад з деревами, висадженими рядами

Взагалі, буде зручно намалювати план ділянки, нанести на нього всі наявні споруди, передбачуване розташування саду та городу. На ділянці потрібно зробити розмітку ям для посадки дерев. Намагайтеся висаджувати дерева на відстані, щоб у міру зростання вона не затінювали один одного. Купчасто зростаючі кущі і дерева в саду погано ростуть, крім цього, створюються умови для хвороб садових культур. У плодових дерев коренева система потужна, вона повинна розвиватися вільно.

Рада. Якщо ваша ділянка заріс диким чагарником, на ньому є пні, які потрібно викорчувати, зробіть необхідні роботи і спаліть деревні залишки. Золу зберіть в сухому місці, вона стане в нагоді при створенні родючих грядок.

Свіжі записи

5 ознак сучасного саду, які варто взяти на замітку всім дачникам 7 незвичайних квітів: ви точно не побачите їх на ділянці сусідів 7 садових квітів, які виростуть навіть там, де нічого не росте

Зазвичай, планування плодового саду передбачає висадку дерев таким чином, щоб вони не затінювали ділянки сусідів, але нерідкі випадки, коли дерево росте біля самого паркану, забезпечуючи плодами і господарів, і сусідів, при цьому ні у кого не виникає претензій.

Сьогодні модно надавати грядках оригінальну форму, наприклад, город-піца. Родзинка полягає в тому, що від круглої грядки в центрі променями розходяться інші, як скибки піци, утворюючи коло

Біля меж ділянки зазвичай висаджується малина, ожина або ягідні чагарники, які добре плодоносять і при затіненні.

Відео плодові дерева і чагарники. Ландшафтні хитрощі 14