Як шторами оформити вікно вітальні в сучасному стилі

76

Прагнення відповідати моді в одязі, їжі, звичках, а також в інтер’єрі квартири, присутній в кожній людині. Тому особливо популярно постійно перетворювати своє житло. Крім професійної переробки кімнат, велике значення має їх декорування. Особлива увага приділяється оформленню вікон у вітальні шторами. Даний декор може, як прикрасити приміщення, так і зіпсувати його, незалежно від якісного ремонту.

Значення штор в інтер’єрі вітальні

Штори грають дві основні ролі: декоративну і функціональну. Вони візуально прикрашають і збагачують приміщення, роблять його естетичним, привабливим. І, в той же час, затемнюють кімнату від яскравих сонячних променів, закривають вікна вітальні від поглядів перехожих, іноді приховують недоліки самого вікна, якщо такі є.

Підбір фіранок в залежності від форми вікна

Не всі штори, які вам сподобалися і які модні в даному сезоні можуть підійти в інтер’єр вікна у вітальні. Наприклад, на дерев’яних класичних вікнах не естетично виглядатимуть металопластикові жалюзі. Щоб дізнатися, як оформити вікно у вітальні належним чином, виходячи з його форми, потрібно скористатися деякими порадами:

  1. вузьке вікно. Такий тип не рекомендується прикрашати об’ємними фіранками. Їх наявність візуально звузить ще більше отвір і створить враження нагромадженого, важкого простору. Оформлення вікна тюлем найбільш підходящий варіант для вузьких конструкцій. Також підійдуть римські або рулонні штори, ширина яких буде трохи ширині вікна, виходячи на стіни.
  2. широке вікно. Перед дизайнерами стоїть завдання візуально витягнути вертикально надмірно широкі вікна. У фотогалереї представлені варіанти вдалого вирішення завдання, де показано, що для такого типу краще підходять японські, лондонські або австрійські штори.
  3. балконне вікно. Майже всі вітальні в стандартних багатоповерхівках мають вихід на балкон. Декорування вікон з балконними дверима передбачає прикраса їх тюлем без значного малюнка і прямими класичними шторами. Ту сторону, де є двері краще облагородити ламбрекеном, щоб при постійному відкритті штора не прийшла в непридатність.
  4. еркерне вікно. Такі отвори вважаються великою перевагою через свою незвичайність і відкривається виду на вулицю. Оформлення віконних прорізів еркерного типу показує, що найбільш підходящим варіантом є штори однотонного забарвлення на всі частини вікна. Також максимально прийнятні будуть римські, рулонні штори, ламбрекени і жалюзі. Слід дотримуватися симетрію в кольорах і формі штор.

Як приховати недоліки вікна за допомогою штор

Вузькі віконні прорізи у вітальні візуально збільшуються завдяки більш довгому карнизу, краї якого виходять на стіни. Таким чином, штори будуть висіти не тільки перед вікном, але і на частини стіни, роблячи отвір ширше.

Прикраса віконець з широкими розмірами можна візуально звузити шторами в тонку, часту, вертикально розташовану смужку або горизонтально розташовану, але рідкісну. Розділивши додатковими контрастними шторами всю композицію також можна домогтися візуального звуження.

Оформлення вікна в залі з низьким розташуванням, передбачає створення видимості довжини, для цього потрібно повісити штори під саму стелю. Подібні фіранки повинні бути з щільної тканини, такі гардини додадуть ефект тяжкості.

Нерівні рами або стару фарбування відмінно приховують римські фіранки або рулонні штори на всю ширину вікна залу.

Сучасні штори: колір, матеріал, особливості кріплення

Багато світла з відчуттям об’ємного простору – це основні ознаки сучасного стилю. Оформлення віконних прорізів у вітальні в сучасному стилі веде до відповідності деяким моментам, а саме:

  1. колір. Спокійні пастельні тони, світлі відтінки або однотонний насичений колір створюють дизайн вікна у вітальні, фото сучасного стилю нижче.
  2. принт. Геометричні фігури або нехитрі малюнки.
  3. матеріал. Легкі тканини, що створюють об’ємні хвилі без різних рюш і оборок, також інший подібний декор вікна у вітальні (фото додається) не використовується.
  4. кріплення до карнизу. Стандартні петлі або люверси.

Сучасний стиль в інтер’єрі: хай-тек, мінімалізм, кантрі, вінтаж, арт-деко, еклектика, морський стиль

Продумуючи оформлення вікна в залі в сучасному стилі, слід розглянути кілька популярних варіантів дизайну.

Хай-тек. Цей стиль характеризується строгістю, лаконічністю ліній і простотою в деталях. Що стосується штор, то тканина в цьому випадку вибирають матову синтетичного складу. В основному використовується колір металік, також золоті, коричневі і сірі відтінки. Декор прорізів з різким контрастом (наприклад, білі гардини, чорні штори) особливо характеризує розглянутий тип дизайну. Наочно побачити, як оформлено вікно шторами в стилі хай-тек, можна в фотогалереї, де демонструється кілька прикладів.

Мінімалізм. Простота і нічого зайвого-основоположні даного напрямку. Незважаючи на ту саму простоту при декоруванні вікон, матеріали для них підбираються тільки високої натуральної якості, синтетичні рідко. Не застосовуються тканини подібні велюру або парчі. Колір фіранок, найчастіше, відповідає кольору кімнати, створюючи уявне продовження стіни. Оформлення вікон в одному з сучасних стилів показує, що яскраві блискучі малюнки і дрібний декор у вигляді шпильок також неприйнятний.

Кантрі. Ще одне поширене оформлення в сучасному стилі. У порівнянні з двома попередніми напрямками, цей дизайн має на увазі зворотне, тобто багато декору, яскравості і помітності. Сільське віяння передбачає використання бавовняних, лляних, шовкових та інших натуральних тканин. Прикрасити віконні прорізи можна не тільки у вигляді, звичних для нас, хвилеподібних класичних штор, а й в образі римських, рулонних фіранок і навіть ламбрекенів. Картатий принт, багато дрібних квітів і орнаментів – все також характеризує даний стиль.

Вінтаж. Якщо перед вами віконний отвір у вітальні, оформлення якого виконано з безліччю рюш, оборок, кистей, тасьми, балдахінами, об’ємними драпіровками, не сумнівайтеся – перед вами стиль вінтаж. Такі фіранки завжди багатошарові. Облагороджування вікон в даному напрямку передбачає використання плюшу, парчі, атласу, важкого шовку в зеленому, бордовому, синьому, золотому кольорі.

Арт-деко. Розкішна краса вікна в основній кімнаті, що об’єднує в собі два напрямки: модерн і неокласицизм, сміливо демонструє арт-деко. Тут немає чітких порад у виборі кольору, це може бути і білий, і чорний, і золотий, і синій. Оксамит, велюр, тафта підходять для віконних прорізів. Оформлення віконець в залі в даному стилі додасть приміщенню індивідуальності і шику, на фото показана вся суть цього напрямку.

Еклектика. Дизайн штор в даному стилі показує, що конкретних напрямків у відтінках і малюнках немає. Фахівці рекомендують використовувати за основу колір стін, насичуючи або зменшуючи відтінок. Допускається також поєднувати кілька видів візерунка, наприклад, візерунок в смужку в поєднанні з трояндами. Та ж тенденція проглядається при виборі тканини, припустимо вибір легких тканин в поєднанні з щільними. Творчий політ фантазій без обмежень-базове правило в еклектиці.

Морський стиль. У цьому випадку не варто довго думати, як оформити вікна в морському стилі. Колірна гамма, звичайно, буде блакитних, синіх і бірюзових відтінків. Вибір тканини в такій стихії не має обмежень, можна використовувати полотно з натуральних волокон, так і з синтетики. Тут штори легкої текстури і щільної однаково гармонійно прикрашатимуть вікно і додадуть інтер’єру чарівність морського бризу.

Як прикрасити вікно квітами: вибір кімнатних квітів, підбір горщиків

Дизайн вікна гостьовий не обмежується лише прикрасою його шторами. Ще одним яскравим моментом є декорування підвіконня квітами. Перед початком розстановки квіткових горщиків на підвіконні, потрібно подумки накидати план так, щоб кінцевий результат був дійсно помітним декоративним елементом, а не нагромадженим скопищем квітів.

Квіткові горщики повинні відповідати стилю і колірному рішенню всієї кімнати, щоб вони гармонійно впровадилися на підвіконня у вітальні. Фото і розташування горщиків демонструє деякі варіанти правильної розстановки їх на підвіконні. Можна скласти композицію просто з горщиків без квітів. Деякі розглянуті ємності самі по собі виступають декоративним елементом, який прекрасно вписуються на віконні прорізи у вітальні. Оформлення самих горщиків також набирає обертів: ручний розпис або в’язана, шита уніформа.

ПідбірДекоративно-листяних кімнатних квітів не складає особливих труднощів. Так можна поставити два довгих (наприклад, агава, алое, драцена, радермахера), об’ємних квітки без додаткових дрібних на підвіконня в вітальню. Оформлення може бути і, навпаки, встановлюючи кілька дрібних сортів (гібіскус, сенполія, цикламен, каланхое) без використання великих.

Оригінальні ідеї для оформлення

Облагороджування приміщення шторами може бути різноманітним. Творчий похід і трохи фантазії дають неперевершені варіанти, варто тільки захотіти. Нижче у фотогалереї надані вдалі композиції та оригінальні ідеї.

Завдяки правильному підбору штор можна згладити нерівності віконних прорізів, перетворити їх непропорційні розміри і нестандартні форми. Прикрасити вікна можна не тільки шторами, але і кімнатними рослинами. Головне, правильне поєднання з дотриманням обраного стилю, колірної гами і особливостей приміщення. Дотримуючись всіх тонкощів дизайнерських прийомів оформлена вітальня буде чудовою.

Фотогалерея

Відео