До недоліків тришарової стіни можна віднести. Сучасні багатошарові зовнішні стіни

104

Цегла є найпоширенішим матеріалом для зведення несучих стін. Він з успіхом застосовується як в багатоповерховому промисловому будівництві, так і в приватній малоповерховій забудові. Єдиний недолік цегли-низькі теплоізоляційні якості. Щоб вирішити цю проблему, проводиться додаткове утеплення стін. Цегляна кладка з утеплювачем всередині дає можливість побудувати теплий будинок при мінімальних витратах часу і фінансів.

мінуси кладки без утеплення

Ще зовсім недавно питання теплоізоляції цегляних будівель вирішувався простим способом-збільшенням товщини стіни. Так, для середньої смуги звичайною була товщина стін в 3 — 3,5 цегли, а в північних регіонах вона могла досягати 1 — 1,5 м.це пов’язано з високим коефіцієнтом теплопровідності цегли, що обумовлює великі тепловтрати.

Такої товщини була вимушеним заходом за відсутності ефективних і недорогих теплоізоляційних матеріалів. Іншим фактором, що сприяє застосуванню технології» товстих стін » за радянських часів, була відносна дешевизна цегли. Це дозволяло спрощувати технологію кладки за рахунок відмови від використання теплоізоляційних матеріалів.

Однак останнім часом подібний підхід стає занадто марнотратним з фінансової точки зору: крім витрат на цеглу зростають витрати на облаштування посилених фундаментних підстав.

Ще одна проблема, з якою можна зіткнутися, влаштовуючи цегляну кладку без теплоізоляції — зміщення точки роси всередину приміщень.

У будівництві точка роси-це точка всередині або зовні вуличних стін будівлі, де охолоджуваний пар, що міститься в повітрі, починає конденсуватися. Перетворення пари в росу відбувається при зіткненні теплого повітря з холодними поверхнями.

До недоліків тришарової стіни можна віднести. Сучасні багатошарові зовнішні стіни

Найкращим варіантом є знаходження точки роси зовні будівлі, в цьому випадку конденсується волога буде просто випаровуватися під дією вітру і сонця. Набагато гірше, якщо точка роси зміщена всередину приміщень. Вогкість, що утворюється на внутрішніх поверхнях стін, негативним чином впливає на мікроклімат в будинку, стаючи джерелом підвищеної вологості і причиною появи грибка і цвілі.

Не утеплені стіни в зимові морози охолоджуються на всю свою товщину, в результаті конденсація пари відбувається на їх внутрішніх поверхнях.

У районах, де в холодну пору року встановлюються мінусові температури, технологія кладки цегли з утеплювачем є єдино прийнятною.

тришарова кладка

Однією з різновидів утепленої стіни є тришарова цегляна кладка. Конструкція її виглядає наступним чином:

  1. внутрішня стіна з цегли, шлакоблоків, газобетону і т.д. Виконує несучу функцію для міжповерхових перекриттів і покрівлі будівлі.
  2. . Утеплювач поміщається у внутрішні порожнини-колодязі між зовнішньою і внутрішньою стінами. Захищає внутрішню стіну від промерзання в холодну пору року.
  3. зовнішня стіна з облицюванням з цегли. Виконує декоративні функції, надаючи фасаду додаткову естетику.

До недоліків тришарової стіни можна віднести. Сучасні багатошарові зовнішні стіни

На малюнку:

№1- внутрішнє оздоблення.

№2 — несуча стіна будівлі.

№3 — утеплювач між цегляною кладкою.

№4 — вентиляційний зазор між внутрішнім утеплювачем і облицювальною стіною.

№5 — зовнішня стіна з облицюванням з цегли.

№6 — внутрішнє армування, що з’єднує внутрішню і зовнішню стіну.

Цегляна кладка з утеплювачем всередині, як і інші будівельні технології, має свої плюси і мінуси. До її позитивних якостей слід віднести:

  • менший обсяг кладки, що дозволяє зменшити кошторисну вартість за рахунок економії на кількості будівельного матеріалу.
  • менша вага споруди, що дає можливість використовувати більш легкі і недорогі фундаменти.
  • високі теплоізоляційні показники, що дозволяють зберігати тепло в зимовий час.
  • покращена звукоізоляція. Теплоізоляційний шар дозволяє значно знизити рівень шуму, що особливо актуально, якщо будівля знаходиться на центральній вулиці з інтенсивним дорожнім рухом.
  • зовнішні стіни, облицьовані декоративною цеглою, не потребують додаткової декоративної обробки.

Серед мінусів багатошарових стін можна вказати:

  • велику трудомісткість, пов’язану з утепленням, в порівнянні з цегляною кладкою в 3 — 3,5 цегли.
  • тришарові стіни не дають можливість періодичної заміни утеплювача, в той час як термін його служби завжди коротше терміну служби цегляних стін.

вибір утеплювача

В якості теплоізолюючого матеріалу може застосовуватися широкий асортимент утеплювачів, які відповідають рекомендаціям снип.

По-перше, показник теплопровідності матеріалу повинен бути таким, щоб забезпечити захист внутрішніх приміщень при максимальних мінусових показниках, властивих для даного регіону.

Ознайомитися з теплоізоляційними показниками утеплювача можна в інструкції від виробника на його упаковці або в таблицях технічних характеристик снип. Порівнявши ці показники з зимовими мінімумами температур, можна обчислити необхідну товщину шару утеплювача.

По-друге, утеплювач повинен володіти достатньою паропроникністю. Інакше волога буде накопичуватися всередині нього, що призведе до втрати їм теплоізоляційних якостей.

І, по-третє, внутрішній утеплювач повинен бути вогнестійким. Завдяки своїй негорючості, він не тільки не буде підтримувати горіння, але і створить вогнезахисну прошарок всередині кладки.

мінеральна вата

До недоліків тришарової стіни можна віднести. Сучасні багатошарові зовнішні стіни

Численне сімейство утеплювачів, створених на основі мінеральних волокон, володіють відмінними теплозберігаючими характеристиками. Виготовляються вони методом збивання в центрифузі розплавлених мінералів: скла, базальту, шлаку і т.д. Низький рівень теплопередачі в даному випадку досягається за рахунок високої пористості матеріалу — повітряні прошарки не дозволяють холоду проникати крізь мінвату.

Абсолютно не горючий, але дуже боїться вогкості. При намоканні він майже повністю втрачає свої теплозберігаючі властивості, тому при його укладанні необхідно подбає про пристрій ефективної гідроізоляції.

Пінополістирол

Спінений — ще один часто застосовуваний в тришаровій кладці теплоізоляційний матеріал.

До недоліків тришарової стіни можна віднести. Сучасні багатошарові зовнішні стіни

Виробляють його методом насичення повітрям рідкого полістиролу, який після застигання набуває вигляду пористих круглих гранул. Для заповнення колодязів в стіні він може використовуватися у формі листів або в якості насипного матеріалу. Він набагато менше мінвати боїться вогкості, але на відміну від неї горючий, тому стіни, утеплені пінополістиролом, слід берегти від відкритого вогню. Навіть якщо пожежа не зашкодить цегляній кладці, він викличе вигорання і розплавлення пінополістиролу всередині неї. Для заміни утеплювача доведеться проводити трудомісткі і дорогі роботи з демонтажу облицювальної частини стіни.

насипні утеплювачі

У приватному будівництві іноді тришарова кладка проводиться з засипанням внутрішніх колодязів різними мінеральними заповнювачами: шлаком, керамзитом і т.д. Подібна методика трохи дешевше і простіше, ніж укладання мінпліти або листів пінополістиролу, але ефективність її набагато нижче. Пов’язано це з більш низькими показниками теплозахисту шлаку і керамзиту.

Шлак дуже гігроскопічний-схильний вбирати в себе і утримувати вологу, що може послужити причиною збільшення його теплопровідності і передчасного руйнування прилеглих шарів цегли.

кладка тришарових стін

До недоліків тришарової стіни можна віднести. Сучасні багатошарові зовнішні стіни

Кладка стіни з утепленням виконується в кілька етапів.

  1. кладка внутрішньої стіни. Проводиться за тими ж технологіями, що і кладка звичайної несучої стіни з повнотілої цегли, або будівельних блоків. Залежно від мінімальних зимових температур може мати товщину в 1 або 1,5 цегли.
  2. кладка зовнішньої стіни з облицюванням. Виконується таким чином, щоб між нею і внутрішньою стіною залишався зазор, необхідний для укладання або засипки утеплювача — колодязь. Між собою 2 стіни можуть з’єднуватися або зв’язками з анкерних болтів і арматури, або цегляної перев’язкою, здійснюваної через певні проміжки.
  3. потрібна для захисту утеплювача від вогкості, так як повністю запобігти надходженню вологи крізь цеглу неможливо.
  4. заповнення колодязів засипним утеплювачем проводиться після досягнення стін висоти 0,8-1 м. Листовий і рулонний утеплювач кріпиться до внутрішньої стіни за допомогою дюбелів-грибів з широкою пластиковоюКапелюшком, після чого він закривається зовнішньої облицювальної кладкою.

Для спорудження гідроізоляційного шару не рекомендується застосовувати «глухі» матеріали, такі як руберойд. Це виключить можливість вільного газообміну між зовнішнім середовищем і внутрішніми приміщеннями будинку. У зовнішній стіні через кожні 0,5 — 1 м слід залишати вентиляційні продухи-незаповнені розчином вертикальні шви між цеглинами.

Тришарова кладка цегли дозволяє вирішити безліч проблем, що виникають при експлуатації житла в зимовий час. Процес зведення таких стін показаний на представленому нижче відео .

У деяких нових побудованих будівлях утеплювач розміщується центрально (в середині) в огороджувальної конструкції. При такому варіанті утеплювач дуже добре захищений від механічного пошкодження і є більше можливостей для оформлення фасадів. Однак, ризик виникнення збитку внаслідок вологості набагато вище, ніж при зовнішньому утепленні, тому структуру шарів слід ретельно спланувати і виконувати без дефектів.

Ця конструкція складається з трьох шарів: несучої стіни, стіни з облицювального матеріалу і утеплювача , який розташований між ними. Несуча і облицювальна стіни спираються на один фундамент. Зовнішній шар найчастіше виконують або з облицювальної цегли, або з будівельного з подальшим оштукатурюванням, покриттям штучним каменем, плиткою та ін.

Переваги

  • красивий і респектабельний зовнішній вигляд при використанні дорогих облицювальних матеріалів;
  • висока довговічність за умови правильного проектування і кваліфікованого монтажу конструкції.

Недоліки

  • велика трудомісткість зведення;
  • мала повітропроникність;
  • можливість конденсації вологи між різнорідними шарами такої стіни.

Дуже важливо, щоб всі верстви конструкції поєднувалися один з одним по паропроникності. Сполучуваність визначається тільки розрахунком системи в цілому.

Недооцінка цієї обставини може призвести до накопичення вологи у внутрішній частині стін. Це створить сприятливе середовище для розвитку цвілі і грибка. Утеплювач від можливого утворення конденсату буде намокати, що скоротить термін служби матеріалу і істотно знизить його теплозахисні властивості. Огороджувальна конструкція стане промерзати, що призведе до неефективності утеплення і може викликати її передчасне руйнування.

Види конструкцій

Типові рішення пристрою шаруватих кладок можна розділити на два види: з пристроєм повітряного зазору і без нього .

Пристрій повітряного зазору дозволяє більш ефективно видаляти вологу з конструкції, так як надлишкова волога з несучої стіни і утеплювача буде відразу йти в атмосферу. При цьому повітряний зазор збільшує загальну товщину стін, а, отже, і фундаменту.

Утеплювач всередині кладки стін

В тій чи іншій мірі проблема паропереносу актуальна для шаруватої кладки з утеплювачем будь-якого типу.

Утеплення конструкції мінеральною ватою є найкращим . В такому випадку з’являється можливість влаштувати повітряний зазор між утеплювачем і зовнішньою стінкою для кращого виведення вологи з несучої стіни і утеплювача.

Для шаруватих кладок слід застосовувати напівжорсткий мінераловатний плитний утеплювач . Це дозволить, з одного боку, добре заповнити всі дефекти в кладці, створити суцільний шар теплоізоляції (плити можна трохи «піджати», уникнувши щілин). З іншого боку, такі плити будуть зберігати геометричну цілісність (не давати усадку) протягом усього терміну служби.

Певні складнощі в застосуванні пінополістиролу в шаруватих кладках викликані низькою паропроникністю цього матеріалу.

Тришарова цегляна кладка з утеплювачем

  1. внутрішня частина цегляної стіни
  2. мінеральна вата
  3. зовнішня частина цегляної стіни
  4. зв’язки

Традиційним матеріалом для внутрішньої частини стін є повнотіла червона керамічна цегла. Кладка зазвичай виконується на цементно-піщаному розчині в 1,5-2 цегли (380-510 мм). Зовнішня стінка зазвичай виконується з лицьової цегли товщиною 120 мм (в півцеглини).

Продухи

У разі влаштування системи з повітряним зазором шириною 2-5 см для його вентиляції влаштовуються продухи (отвори) в нижній і верхній частинах стіни, через які пароподібна волога видаляється назовні. Розмір таких отворів приймається з розрахунку 75 см 2 на 20 м 2 поверхні стіни.

Верхні вентиляційні продухи розташовують у карнизів, нижні — у цоколів. При цьому нижні отвори призначаються не тільки для вентиляції, але і для відведення води.До недоліків тришарової стіни можна віднести. Сучасні багатошарові зовнішні стіни

  1. повітряний зазор 2 см
  2. нижня частина будівлі
  3. верхня частина будівлі

Для здійснення вентиляції прошарку в нижній частині стін встановлюють щілинний цегла, покладений на ребро, або в нижній частині стін укладають цегла не впритул один до одного, а не деякій відстані один від одного, і утворився зазор не заповнюють розчином кладки.

&1&

Установка зв’язків

Внутрішня і зовнішня частини тришарової цегляної стіни зв’язуються між собою спеціальними заставними деталями — зв’язками. Вони виконуються зі склопластику, базальтопластика або сталевої арматури діаметром 4,5–6 мм.краще використовувати зв’язку зі склопластику або базальтопластика через більшу теплопровідність сталевих зв’язків.

Ці зв’язки також виконують функцію кріплення плит утеплювача (утеплювач просто
Наколюють на них). Їх встановлюють в процесі кладки в несучу стіну на глибину
6-9 см з кроком 60 см по горизонталі і 50 см по вертикалі з розрахунку в середньому 4 штиря на
1 м 2 .

&1&

Для забезпечення рівномірного вентильованого зазору по всій площі утеплювача на стрижні кріплять фіксують шайби.

Часто замість спеціальних зв’язків використовують загнуті арматурні стрижні. Крім зв’язків зовнішню і внутрішню стінки кладки можна пов’язувати сталевою арматурною сіткою, покладеної через 60 см по вертикалі. При цьому для пристрою повітряного зазору застосовується додаткове механічне кріплення плит.

Плити утеплювача встановлюють з перев’язкою швів впритул один до одного, щоб між окремими плитами не було щілин і зазорів. На кутах будівлі створюють зубчасте зачеплення плит, щоб уникнути утворення містків холоду.

Технологія кладки з утеплювачем

  • кладка облицювального шару до рівня зв’язків
  • монтаж теплоізоляційного шару, щоб верх його був вище облицювального шару на 5-10 см
  • кладка несучого шару до наступного рівня зв’язків
  • установка зв’язків, протикаючи їх через утеплювач
  • Якщо горизонтальні шви несучого і облицювального шарів стіни, в яких ставляться зв’язку, не збігаються більш, ніж на 2 см в несучому шарі цегляної кладки, зв’язку розміщують у вертикальному шві

  • кладка по одному ряду цегли в несучій частині стіни і облицювальному шарі

Послідовність монтажу
(альтернативний варіант)

&1&

Як матеріал зовнішніх стін яких застосована кераміка або дерево, в останні роки все більшим попитом починають користуватися проекти будинків з газобетону.

Розглянемо кожен зі стінових матеріалів в конструкціях, з приведенням вартості одного квадратного метра.

Керамічні стінові матеріали

Одним з найстаріших представників цього виду є повнотіла цегла . До його переваг можна віднести міцність марка на стиск м100-м150, довговічність, технологічність, величезний досвід застосування, і як наслідок велика кількість фахівців — мулярів. Основним мінусом повнотілої цегли є недостатньо хороші показники теплопровідності λ=0,6 вт/(м к), в результаті чого повнотіла цегла в конструкції зовнішніх стін без теплоізоляційного шару не застосовується.

Стінові конструкції, в яких можливе застосування повнотілої цегли.

Тришарова цегляна кладка (термічний опір конструкції 3,07 м 2 *с/вт).

* — необхідно пристрій вентиляційного зазору між шаром теплоізоляції і лицьовою кладкою, із забезпеченням вільної циркуляції повітря в вент. Зазор.

Переваги та недоліки.

Конструкція задовольняє сучасним нормам по теплозбереження. Застосування ефективної теплоізоляції дозволяє зменшити товщину стіни, що зменшує навантаження на грунт. Недоліки: відносно нетривалий термін служби теплоізоляції і складність конструкції.

Калькуляція витрат на зведення тришарової кладки.

Матеріали:

матеріал

Кількість на м 2

ціна з доставкою

Сума (руб)

керамічна повнотіла цегла м100

156 шт