Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

134

Проектуючи приватний будинок, варто приділити увагу водостоку, цей важливий елемент виконує необхідну функцію-відводить зливові води і вологу, що стікає з даху. Якщо вибрати невідповідний водостік, і встановити його неправильно, вода буде йти в землю, що загрожує підтопленням фундаменту. Сьогодні на будівельному ринку, споживачам пропонують пластикові та металеві водостоки, і щоб зробити правильний вибір, необхідно з’ясувати всі плюси і мінуси різних моделей водостоків.

Основні конструкції водостоків

Основним завданням водостічної системи є зовнішній захист стін і цоколя приватного будинку від попадання вологи. Конструктивно, будь-який водостік складається з таких частин:

  • жолоб;
  • воронка;
  • водостічна труба;
  • фітинги;
  • кріплення.

Система працює за таким принципом: вода з даху потрапляє в жолоб, а далі в воронки. Рухаючись по стічній трубі, вода виходить вниз в дренаж, велику бочку або каналізацію. Закріплюється водостічна система на стінах будинку і найчастіше її встановлюють по кутах.

Види з’єднувальних еліментів

Водостоки з пластика відмінно підходять для дахів різних рівнів складності. Для виробництва деталей такої системи застосовується полівінілхлорид. У цей матеріал додаються спеціальні стабілізатори і барвники, які в подальшому вбережуть виріб від впливу ультрафіолету і перепаду температур, додадуть зносостійкості.

Широку популярність пластикові водостоки знайшли завдяки доступності. Крім того, гарантія на вироби досягає 25 років терміну служби. Більшість забудовників вибирають саме пластикові водостоки через різноманітної колірної гами в поєднанні з хорошими технічними показниками.

схема монтажу пластикових водостоків

Збірка такого водостоку досить проста: використовуючи фітинги і кріплення, виріб збирається за типом конструктора. Все можна зробити вручну, не застосовуючи паяльний апарат. Всі переходи і кути закріплюються або за допомогою герметика, або використовуючи спеціальні гумові ущільнювачі.

У зв’язку з тим, що даний матеріал не здатний витримувати занадто великі навантаження, рекомендується встановлювати тримачі жолобів з невеликою відстанню один від одного. Більшість споживачів віддає перевагу пластиковим водостокам коричневого, срібного і мідного кольору.

Плюси і мінуси пластикових водостоків

Розібравшись з конструктивними особливостями водостічної системи з пластика, варто розглянути перелік переваг таких виробів:

  1. легка вага, завдяки якому не буде потрібно додаткове посилення конструкції. Такий водостік не буде надавати додаткове навантаження на каркас даху;
  2. великий термін експлуатації. Пластик має властивості, що дозволяють служити довше металевих виробів;
  3. відсутність схильності до корозії означає те, що пристрій може постійно контактувати з водою;
  4. висока швидкість і простота збірки конструкції дозволить монтувати систему самостійно;
  5. знижена передача шуму. На відміну від металевого водостоку, при використанні пластикових систем, шуму від крапель води, що потрапляють на виріб, чутно не буде;
  6. не вимагають догляду. Технічні показники пластика прості в догляді, досить буде промити стік за допомогою шланга;
  7. всі шви і з’єднання мають високу герметичність, яка захистить від протікання.

Серед незначних мінусів можна назвати малу опірність до механічних ударів і пошкоджень. Дбайлива експлуатація збереже початковий вигляд пластикового водостоку надовго.

Класифікація водостоків з металу, їх переваги

Металеві вироби є класикою. Навіть після появи на ринку доступних варіантів пластикових водостоків, багато будівельників все ж віддають перевагу варіантам з металу. Деякі забудовники вважають, що домогтися правильної роботи водостічної системи можна тільки за умови використання в ній металевих елементів конструкції.

Водостоки з металу виготовляють з таких матеріалів як алюміній, мідь, оцинкована сталь, сталь з полімерами, титан і цинк. Розглянемо кожен тип докладніше:

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Як не помилитися у виборі?

Підійти до вибору потрібно грамотно, враховуючи всі особливості наявного будови. Зверніть увагу на такі критерії:

  1. вартість. Доступними варіантами стануть пластикові вироби, а також варіанти водостоків з оцинкованої сталі. Системи з міді, титану і цинку є самі дорогими;
  2. діаметр водостоку. Цей показник варіюється в межах від 50 до 150 мм.вибирати діаметр необхідно згідно ухилу ската даху: чим він крутіше, тим ширше повинен бути діаметр водостоку;
  3. вид покрівлі. Якщо дах виготовлений з бітуму або кераміки – вибирайте пластиковий водостік. Для покрівлі з металочерепиці та профнастилу підійдуть тільки металеві вироби;
  4. вага. Пам’ятайте, що для кріплення металевих водостоків необхідна надійна кроквяна конструкція;
  5. клімат. Залежно від місця будівництва, підбирається водостік, що витримує певні температури.

Підсумковий вибір водостоку завжди залишається за господарем будинку. Якість виробу перевіряється часом. Щоб придбати надійний водостік, вивчіть відгуки про пропоновані в магазинах товари, а також вибирайте тільки перевірених виробників, подробиці на сайті http://krasalt.ru/

Відео: монтаж пластикового водостоку інефа-protektor ( німеччина)

Відео: монтаж металевого водостоку

Системи водостоку є обов’язковим елементом будь-якого сучасного будинку. Призначення цих систем полягає не тільки в зборі дощової і талої води, а й відведенні її по водостічних трубах від фасаду будівлі. Система водостоку може з’єднуватися з дренажною системою, в цьому випадку вода відводиться під землю. Необхідність подібних систем обумовлена тим, що дощова і тала вода можуть руйнувати не тільки стіни і облицювання будівлі, але і його фундамент. Значно продовжити термін експлуатації будівель допомагає наявність якісної і професійно змонтованої системи водозливу.

Водостічна система вибирається в залежності від того, який матеріал використовується для покриття даху. При цьому обов’язково враховується і декоративний фактор. Адже водостічна система, розташовуючись на покрівлі та фасаді будівлі, є в той же час і помітним архітектурним елементом, який може стати завершальним штрихом у формуванні загального вигляду будівлі. За допомогою сучасних систем водостоку можна не тільки забезпечити надійне відведення надлишкової вологи, але і надати будівлі солідний і респектабельний вигляд.

Особливості покрівельного матеріалу визначають той спосіб, яким відбувається їх очищення від снігу. З фальцевої покрівлі, покрівлі з оцинкованої сталі або металочерепиці сніг сходить досить швидко, лавиноподібно, що обумовлює велике навантаження на систему водостоку. З подібними покрівлями зазвичай поєднують системи водостоку, виконані з оцинкованої сталі. Подібна сталь, що має з двох сторін цинкове покриття, поверх якого нанесено пластикове покриття, відрізняється високою стійкістю до корозії і тривалим терміном експлуатації. Сталеві водостічні системи не змінюють своїх лінійних розмірів в залежності від перепадів температур, тому їх монтаж не вимагає установки розширювальних елементів.

Водостічні системи з оцинкованої сталі з пластиковим покриттям (пластизол, поліестер, prelaq nova) відмінно зарекомендували себе в російських кліматичних умовах. Вони не бояться перепадів температур в діапазоні від -50°с до +110°с.ці системи відрізняються значною міцністю, монтаж їх здійснюється досить просто з використанням спеціальних кріпильних і добірних елементів. Широка колірна гамма полімерного покриття обумовила наявність можливості вибору кольору водостічної системи, який оптимально б відповідав колірному рішенню інших елементів будівлі.

Якщо покрівля виконана з натуральної або м’якої черепиці, можливе використання пластикових водостічних систем. Одним з матеріалів для їх виготовлення в даний час служить пвх. Перевагою пластикових водостічних систем є їх невисока в порівнянні з металевими системами ціна, а також легкість монтируемой конструкції, так як пластик характеризується малою вагою. При цьому системи з пластика абсолютно не схильні до корозії, впливу перепадів температур та інших факторів навколишнього середовища. Після установки пластикові водостічні системи не потребують додаткового

Кустарного виробництва, тобто саморобний водостік з даху. На користь цієї системи говорять такі факти, як можливість зробити гарний і незвичайний водостік своїми руками. Виготовлення саморобної системи не пов’язане зі значними витратами. Крім того, її можна монтувати за зручною для користувача схемою. Безумовний недолік в необхідності постійного обслуговування, оскільки водостоки зазвичай роблять з оцинковки, яка швидко прогниває. Серед умовних недоліків-складність стикування окремих елементів і посередній зовнішній вигляд.

Заводського виробництва (фабрична). Цей спосіб передбачає витримування всіх стандартів і параметрів. Тобто, при необхідності можна без проблем стикувати різні елементи з різних поставок одного виробника.

2. По застосовуваному матеріалу-пластикова, металева.

За способом установки виділяють клейову систему (монтаж відбувається з використанням клею) і безклеевую (монтаж на ущільнювальних гумках).

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Переваги пластикових водостоків:

  • несприйнятливість до ультрафіолету. Якісна пластикова водостічна система не вигорить протягом усього терміну експлуатації;
  • не схильні до корозії;
  • клейова система не вимагає догляду, оскільки використовується метод » холодного зварювання» в ході якого з’єднання елементів відбувається на молекулярному рівні;
  • міцність;
  • мала вага;
  • робочий температурний режим -40°с + 70°с;
  • простота монтажу;
  • наявність різної колірної гами;
  • велика різноманітність комплектуючих елементів дозволяє створити водостічну систему потрібної конфігурації, що робить її незамінною при монтажі на ламані покрівлі.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірВибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Недоліки водостоків з пвх:

  • пластик може зруйнуватися від механічного впливу. Тому такі системи не можна встановлювати на висотних будинках. Водостічна система з пластика монтується тільки на малоповерховий приватний будинок;
  • ремонтна непридатність. Зруйнований елемент неможливо відновити;
  • пластикова система водовідведення з ущільнювальними гумками вимагає періодичної заміни ущільнювачів, що тягне за собою розбирання / складання елементів;
  • високий коефіцієнт лінійного розширення.

Водостічна система з металевого профілю має кілька різновидів: оцинкована, мідна, оцинкована з полімерним покриттям (пофарбована). Основна відмінність між ними: вартість і тривалість експлуатації. Зовнішній вигляд представлений на фото.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Переваги металевих водостоків:

  • міцність;
  • надійність;
  • витримують значні снігові навантаження та інші впливи зовнішнього середовища;
  • не підтримують горіння;
  • робочий температурний режим -60°с +130°с;
  • стабільність розмірів.

Недоліки водостоків з металу:

  • висока вартість;
  • значна вага всієї системи;
  • складність монтажу;
  • малий вибір кольорів;
  • поява іржі при пошкодженні захисного шару (виняток — водостічна система з міді);
  • незначна кількість елементів робить її придатною тільки для монтажу на дахи мають кути в 90°.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірВибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Яка водостічна система краще, пластикова або металева, важко відповісти однозначно, все залежить від конкретних умов експлуатації та інших факторів. У будь-якому випадку, вибір водостічної системи повинен базуватися на показниках якості, а не ціни.

З позиції цієї класифікації і будемо розглядати, як правильно змонтувати водостічну систему своїми руками.

Монтаж водостічної системи-інструкція

Як і будь-який будівельний процес, технологія монтажу водостоків включає в себе підбір системи, матеріалу і розрахунків.

Є кілька варіантів водостічних систем в залежності від їх пропускної здатності. Наприклад, 100/75, 125/90, 150/110. Таке маркування показує співвідношення діаметра труби і жолоби. Наочно система круглого перетину 125/100 і квадратного перетину — на фото.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Рада. У кожного виробника свої розміри жолобів, труб. Їх конфігурація також різна. Тому, навіть не намагайтеся зістикувати системи різних виробників.

Така різноманітність систем потрібно для того, щоб кожен користувач міг вибрати ту, яка відповідає його потребам.

Вибір водостічної системи

Щоб правильно підібрати систему відведення води потрібно:

  • ознайомитися з максимальним рівнем опадів у вашому регіоні;
  • розрахувати площу ската (s). Не всіх, а найбільшого за розміром. Саме його розмір буде визначальним для вибору жолоба

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

S = (а+в/2) х з

Нюанс. Для плоских покрівель (кут ухилу не перевищує 10°) формула набуває вигляду
S = а х с

На підставі цих вимірів вибрати в таблиці потрібну систему.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Після того як система обрана потрібно визначити вид і розрахувати кількість матеріалів. Для цього підготуємо креслення або схеми площин з розмірами. Вони спростять розрахунок і потім і монтаж водостічної системи.

Розрахунок водостічної системи

Проілюструємо на прикладі будинку, як розрахувати кількість матеріалів для пристрою водостічної системи.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Жолоб водостічний-напівкруглий (напівкруглого перетину) і прямокутний (прямокутного перетину).

Призначений для збору опадів (дощової і талої води) з покрівлі.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірдовжина ринви 3-4 м.закріплюється за допомогою гаків і кронштейнів, які встановлюють кроком 60-90 см із забезпеченням ухилу жолоба водостоку не менше 1 см на кожні 3-4 метри.

Їх кількість в метрах погонних одно периметру підстави покрівлі. Тобто, довжина всіх поверхонь, на які буде монтуватися жолоб. Розміри ринви-продаються поштучно по 3 і 4 м.п.

Для будинку розміром з нашого прикладу знадобиться 3-х метрових жолобів — 10 шт. 4-х метрових — 1 шт.

Нюанс. Всі розміри округляйте до цілої довжини ринви. Чим менше з’єднань, тим простіше, надійніше і дешевше в результаті вийде монтаж.

  • Кути ринви водостічного (зовнішні (зовнішні) і внутрішні, 90 і 135 градусів).

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибіркутовий жолоб призначений для зміни напрямку (розподілу) потоків води. Спосіб монтажу: кріпиться на зовнішніх і внутрішніх кутах покрівлі.

Нам знадобиться 4 зовнішніх кута і 2 внутрішніх, все з кутом 90 градусів.

Якщо будинок або котедж має гострі або тупі кути потрібно вибирати ту систему, в якій такі кути існують.

Рада. З пластикового жолоба різноманітні кути можна зробити, вирізавши частину жолоба і з’єднавши половинки під потрібним кутом. З’єднуються деталі з використанням клею — холодного зварювання.

  • Водостічні воронки, з’єднувачі, заглушки ринви.

Для нашого прикладу-4 воронки, 2 заглушки. З’єднувачів може бути — 5 або 17. Залежно від особливостей монтажу конкретної системи. У більшості водостічних систем кріплення кутів проводиться безпосередньо до жолоба. Але в деяких — із застосуванням з’єднувача.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибіру системах водовідведення, де установка проводиться із застосуванням клею потрібно використовувати звичайні з’єднувачі і компенсаційні.

Компенсаційний встановлюється при довжині даху більше 8 м. П. Його монтаж проводиться без використання клею. Такий з’єднувач покликаний компенсувати лінійне розширення жолоба при нагріванні/охолодженні. Для нашого прикладу знадобилося б 4 звичайних з’єднувача і один компенсаційний.

Рада. Одна воронка приймає воду з 10 м.п. Жолоба. Якщо довжина стіни більше-потрібно ставити дві воронки. У нашому прикладі ми так і зробили. При цьому відстань між двома сусідніми воронками не може перевищувати 20 м. П.

  • Гаки кріплення жолоба.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибіргаки можуть бути довгими і короткими. Перші призначені для підвісу жолоба на крокви і кріпляться до установки покрівельного матеріалу. Другі (короткі) застосовуються для кріплення жолоба на лобову дошку, відповідно, можлива установка на готовий дах, тобто покриту покрівельним матеріалом.

Гак кріплення жолоба встановлюється з проміжком в 60 см.при цьому, обов’язковою є установка біля кутів, воронок, заглушок і в місцях з’єднання. У нашому прикладі-68 гаків.

  • Водостічні труби (для вертикального зливу), кріплення/кронштейни труб.

Труба може бути круглого і прямокутного перетину. Призначена для вертикального стоку води.

Кронштейн труби призначений дляКріплення труби до стіни. За способом установки розрізняють» на камінь » (для закріплення на цегляній, кам’яній або бетонній стіні. Фіксація за допомогою метизу) і» на дерево » (для закріплення на дерев’яних стінах (брус, колода, осб). Фіксація за допомогою саморізів).

Кількість труб визначається кількістю воронок. У нашому прикладі воронок 4, значить місць установки труб також 4. У м. П. Їх довжина дорівнює сумарній довжині всіх стін, уздовж яких планується установка. Труби також продаються довжиною по 3 і 4 м.п. Округляти потрібно в більшу сторону, оскільки стики на трубі також небажані. Тобто якщо у вас висота будинку 3,5 м.потрібно купувати 4 м. Трубу. 0,5 піде в відхід або на інші потреби.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибіркріплення труби встановлюється через кожен метр. При цьому біля колін їх установка обов’язкова.

  • Коліно труби, слив (коліно стоку).

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірякщо конструкція будинку подібна представленої на фото, то на кожен стояк (у нас їх 4) потрібно по два універсальних коліна (разом 8) і один слив (разом 4).

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірвідстань l вимірюється так, як показано на малюнку.

Матеріал підготовлений для сайту www.сайт

Нюанс. Вносить деякі корективи в розрахунок водостічної системи. Висота аттикової стіни впливає на кількість і установку жолобів. Схеми нижче демонструють, що потрібно врахувати при розрахунку.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Монтаж водостічної системи з пластика (пвх)

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір1. Установка воронок водостічних (покрівельних, зливових, водоприймальних) на покрівлі.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірнайближчі до воронки гаки кріплення жолоба встановлюються на відстані 2 см.від неї. Вони служать власниками.

Рада. Кут нахилу по відношенню до воронки-2° або 3-4 мм. На 1 м. Перевіряти нахил зручно за допомогою капронової нитки.

При довжині стіни від 10 до 20 метрів доцільніше встановлювати жолоб способами:

  • простий ухил (прямий) — воронка встановлюється в кінці ската.
  • подвійний ухил:» від середини «або»до середини».

У першому випадку середній жолоб виявляється в найвищій точці, і вода рухається до воронок, розташованих по кутах будівлі. У другому випадку, в найвищій точці виявляються два крайніх жолоби і вода рухається до воронки, розташованої посередині між ними. Якщо довжина жолоба перевищує 22 метри, встановлюється три воронки або більш потужна система.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір3. Монтаж з’єднувача ринви звичайного і компенсаційного (при необхідності).

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірз’єднувачі жолобів встановлюються між кронштейнами. На рівній відстані від них.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір4. Розрізати жолоб на заготовки потрібної довжини. Місце різу бажано зачистити.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір5. З’єднання ринв з лійкою. Жолоб укладається на кронштейни, що примикають до воронки з урахуванням лінійного розширення пластика.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибіротвір під воронку можна висвердлити в потрібному місці жолоба використовуючи — коронку.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірдеякі виробники маркують воронки таким чином, щоб спростити монтаж. Тобто, на бортику воронки вказана шкала температур. Звірившись з температурою за бортом, жолоб встановлюється на потрібній позначці.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибіру клейових системах, воронка це один з елементів, при установці яких клей не використовується.

Якщо передбачено, в місці примикання жолоба і воронки, встановлюється ущільнювальна гумка.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірпри укладанні жолоба з’єднувач потрібно намазати клеєм або ущільнити місце стику гумкою.

Компенсаційний з’єднувач монтується без використання клею.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірнюанс. Щоб вода стікала в заданому напрямку на кінці зливної труби краще зробити»сльозинку».

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір7. Монтаж кутів і заглушок для жолоба виконується за тією ж схемою.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірі кут, і заглушка монтуються з використанням клею або ущільнювальних гумок.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір8. Кріплення хомутів і монтаж водостічних труб.

На розрахунковій відстані висвердлюються отвори під кріплення хомута.

Монтаж труби починається з установки коліна (при необхідності) або труби в воронку.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірклей або гумовий ущільнювач обов’язкові.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Нюанс. Нижня труба заводиться в верхню з зазором в 2 мм. (компенсація лінійного розширення).

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибіртруба кріпиться до стіни за допомогою хомута. Який встановлюється в висвердлені заздалегідь отвори.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибірпри необхідності монтується система розгалужувачів (трійників).

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Відлив потрібно змонтувати так, щоб вода з нього не руйнувала фундамент будинку. Наприклад, відлив відводить воду в канал дренажної системи або прямо в дренажний колодязь.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Монтаж пластикової водостічної системи — відео

Монтаж металевої водостічної системи

Покрокове керівництво, інструкція по установці водостоків для даху з металопрофілю своїми руками.

1. Установка двох крайніх кронштейнів.

Їх можна встановлювати на кроквяну систему або на карнизну планку (лобову).

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір
Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір
Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Рада. Для нормального відтоку води з покрівлі, кут нахилу жолоба в сторону воронки повинен становити 3-4 мм на 1.м.

Монтаж кронштейна виконується на три самореза.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

При довжині стіни більше 10 м виконується простий (прямий) ухил. Якщо довжина більше 10 м-подвійний.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

2. Розкрій жолоби.

Місце пила зачищається напилком.

Рада. Рух пилкою здійснюється в напрямку»від себе».

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

3. Вирізка отвору під воронку.

Рада. Діаметр отвору повинен бути трохи більше, ніж діаметр воронки.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Вибираючи водостічну систему, доведеться віддати перевагу або пластиковим, або металевим водостоків. Вони мало відрізняються за своїми естетичними характеристиками, але в процесі експлуатації можуть бути виявлені різні переваги і не завжди приємні нюанси. Давайте порівняємо пластикові та металеві водостічні системи, відзначимо їх якісні відмінності, переваги і недоліки, особливості вибору за іншими параметрами: вартості, площі покрівлі та ін.

Переваги та недоліки: пластик або метал

Перш за все, необхідно відзначити плюси і мінуси матеріалів, з яких виготовляються водостоки — це пластик і метал. Розібравшись в цьому, можна вдвічі зменшити кількість варіантів.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

  • естетичним зовнішнім виглядом;
  • меншою гучністю в порівнянні з металевими системами;
  • різноманітністю кольорів і форм;
  • гладкістю поверхні, дякую чому не створюється перешкод для стоку води;
  • меншою вагою;
  • відсутністю хімічної реакції з водою;
  • .

Головний недолік пластикового водостоку в тому, що він погано переносить високі і низькі температури: під палючим сонцем він здатний розплавитися і стати занадто еластичним, що призведе до його деформації, на морозі пластик стає занадто крихким і може бути пошкоджений сходящим з даху великим шматком льоду.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Якщо говорити про металевих системах, то серед переваг особливо слід виділити:

  • значну стійкість до механічних навантажень;
  • збереження робочих характеристик в більшому діапазоні температур — від -60 до +130 градусів;
  • вогнестійкість.

Недоліки для деяких виявляться значними. Це:

  • значну вагу конструкції, через що не можна здійснити їх монтаж на легкі покрівлі;
  • шумність;
  • корозія металу при пошкодженні полімерного шару;
  • велика вартість;
  • складний монтаж;
  • вузька колірна гамма;
  • потребують постійного догляду.

Справедливості заради, треба сказати, що металеві водостоки виготовляють з різних металів: сталі, алюмінію, міді, алюмоцинку, титан-цинку, а тому і характеристики їх дещо відрізняються.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Мідь взагалі вважається найкращим матеріалом для водостоків з кількох причин: вона чудово виглядає, не піддається корозії, міцна. На поверхні алюмінію утворюється плівка, що представляє собою оксид алюмінію, вона захищає метал від агресивного впливу води і не дозволяє виникати корозії. Сталь покривають полімерами або цинком. Сама по собі вона вступає в реакцію з водою, тобто іржавіє, але покриття дозволяє уникнути цього. Титан цинк-довговічний матеріал, але не можна допускати контактування з залізом і міддю. Алюмоцинк об’єднує в собі кращі якості алюмінію і цинку, водостоки з цього матеріалу в 2-3 рази стійкіше до корозії.

Про якість оцинковки і полімерного шару металевих систем

Від якості цинкування безпосередньо залежить термін служби металевого водостоку, тому так важливо приділити цьому аспекту трохи уваги. Існує всього 4 класи цинкування: 1, 2, 3 і підвищений. Оптимальними характеристиками володіє водостікПершого класу цинкування, тобто на 1 м 2 поверхні припадає 275 г цинку. Ті зразки , де показник становить менше 142,5 г/м 2, точно вибирати не варто.

Полімерний шар дає колір водостоку. Однак тут важливіше визначитися з вибором полімерів: поліестер або поліуретан. Поліуретан більш стійкий до механічного впливу, його не так-то просто процарапать до металу, поліестер ж легко піддається такому впливу. Позбувшись захисного покриття, сталь почне коррозировать.

Вибір водостічної системи. Металевий або пластиковий водостік: робимо правильний вибір

Крім того, поліуретан значно стійкіше до ультрафіолетового впливу. Цей показник позначається абревіатурою ruv. Всього виділяють 4 ступеня стійкості. Поліуретану присвоюється максимальний-ruv4, а це означає, що змін в кольорі практично не відбувається. Поліестеру зазвичай відповідає передостанній-ruv2, тобто на сонці водостік вицвіте досить помітно. Але у поліестеру є дві значні переваги:

  • доступність;
  • менша вартість.

Будьте обережні при монтажі, не пошкодити захисний шар.

Критерії вибору водостоків: товщина, форма, діаметр, герметизація

Товщина

Міцність ринв і труб багато в чому визначається товщиною виробу. Чим товщі матеріал, тим міцніше. Залежно від матеріалу, оптимальна товщина складе:

  1. пластик — від 2,2 до 3,3 мм.
  2. сталь — від 0,5 до 0,7 мм.
  3. алюміній — від 1 до 1,5 мм.
  4. цинк-титан — більше 0,6 мм.
  5. мідь — від 0,55 до 0,9 мм.

Форма

Водостічні системи можуть бути різних форм:

  • круглими;
  • прямокутними;
  • фігурними.

Круглі водостоки встановлюють найчастіше, але іноді вибирають і прямокутні, і фігурні варіанти. Їх призначення найчастіше естетичне. Хоча слід зазначити і деякі технічні особливості.

Для профільних труб необхідний спеціальний кріплення, і сам монтаж провести самостійно буде складніше. При установці використовують герметик і заклепки. По іншому фіксують водостік і до стіни будівлі, тому що для прямокутних труб потрібно більш міцне кріплення. При інших рівних умовах площа прямокутного перетину виявиться на 30% більше площі круглого, а значить, пропускна здатність профільних труб вище. З цього випливає, що при однаковій пропускній здатності прямокутного і круглого водостоку матеріалу на виготовлення першого піде менше, а значить, він буде коштувати дешевше. Крім того, прямокутні водостоки більш стійкі до розриву при замерзанні води всередині, що пояснюється особливістю форми перетину.

Фігурні водостоки надають цікавий вигляд фасаду будівлі, але необхідно мати на увазі, що вода по таких водостоках проходить повільніше.

Діаметр труб і жолобів

Визначившись з іншими характеристиками, необхідно буде підібрати оптимальний діаметр ринв і труб. Він залежить від загальної площі покрівлі. Обчислюючи цей параметр, визначають площу всіх скатів покрівлі, а потім складають площі. Тут немає складних моментів. Орієнтуватися можна по таблиці.

Герметизація з’єднань

Герметизацію з’єднань жолобів здійснюють за допомогою гумових ущільнювачів або клею.

Гумові ущільнювачі . Забезпечують легкий монтаж. Установку можна проводити навіть при мінусових температурах. Однак можуть втрачати еластичність, розсихатися на сонці.

Клей . Установка більш складна, неможлива в мороз, але з’єднання виходить більш герметичним.

Уважно вибирайте водостічну систему, не випускаючи з уваги жодного параметра. Робіть усвідомлений вибір.