Фундамент під паркан з цегляними стовпами своїми руками. Фундамент для забору з цегляними стовпами: схеми і відео

60

Зміст

Фундамент під паркан з цегляними стовпами своїми руками. Фундамент для забору з цегляними стовпами: схеми і відео

Огорожі з колонами з цегли відносяться до класу огорож «люкс». Фундамент під паркан з цегляними стовпами – це невід’ємна частина такої конструкції. Від того, наскільки якісно і правильно він буде виконаний, залежать стійкість і довговічність всієї конструкції. До його будівництва потрібно ставитися уважно і дотримуватися технічних норм, щоб огорожа не стало великим розчаруванням.

Знання особливостей конструкцій допоможе зробити правильний вибір.

Види фундаменту

Розглянемо види підстав, їх застосування і технічні параметри.

Стрічковий

Стрічковий фундамент використовують для важких конструкцій, будівель з цегли, блоку. Виглядає він, як бетонна стрічка. Моноліт застосовують на грунті з хорошою несучою здатністю.

Підготовка перед остаточним монтажем

Для будівництва потрібно:

  • вирити траншею шириною 40 см, глибиною 50 см;
  • на дно укласти піщано-гравійну подушку завтовшки 15 див. Суміш ретельно утрамбувати;
  • виставити опалубку;
  • зв’язати арматурний каркас з арматури діаметром 8-10 мм;
  • встановити металеві опори під цегляні колони на відстані 2-3 м. Використовують профільну трубу 50х50 мм або товстостінну круглу трубу діаметром 40 мм і вище;
  • готову конструкцію заливають бетоном м200.

Опалубка перед бетонуванням

Столбчато-стрічковий

Столбчато-стрічковий (комбінований) фундамент виглядає, як стрічковий моноліт, з однією відмінністю – в місцях, де встановлюють стовпи, бурять лунки.

Застосовують, торф’яної або пухкому грунті, використовують для важких комбінованих огорож. Для будівництва застосовують технологію, аналогічну при виготовленні стрічкового моноліту, змінюються тільки розміри фундаменту:

  • риють траншею шириною 40-50 см, глибиною 80 см;
  • в місцях, де, бурять свердловину глибиною 1,2–1,5 м.

Схема установки профлиста на підставу

Стовпчастий

Він виглядає як окремо залите підставу під колону. Застосовують для легких комбінованих парканів. Для будівництва потрібно:

  • вирити лунку глибиною до 1,5 м, шириною 40 см;
  • дно засипати шаром піску і гравію товщиною 15 см;
  • вставити трубу, біля основи горизонтально приварити шматки арматури по 25 см для кращого зчеплення з бетоном. Для стовпчиків використовують профільну трубу 50х50 мм або аналогічних розмірів круглу трубу;
  • залити бетоном.

Схема стовпчастого підстави

Що впливає на вибір фундаменту

Щоб уникнути неприємностей, пов’язаних з деформацією паркану, потрібно враховувати:

  • вага конструкції;
  • тип грунту;
  • глибину промерзання грунту.

В процесі роботи

Вага

Вага залежить від матеріалу, з якого зроблений паркан. На будівництво двох стовпів і двометрового прольоту, викладеного з цегли, йде 0,3 м3 бетону і 0,7 м3 цегли загальною вагою 1700 кг.

Така огорожа важке, для нього роблять стрічковий або комбінований фундамент.

Для, дерева або металліческіхдостаточно забетонувати стовпи, а для надійності – зв’язати стрічкою невеликого заглиблення.

Огорожа з профлиста

Грунт

Важливо враховувати грунт, на якому роблять бетонну основу. На піщаному або торф’яному грунті краще використовувати стрічковий моноліт шириною 25 см, глибиною 40 см.марка бетону – м200.

На глинистій поверхні – стрічковий або комбінований. Ширина фундаменту — 25 см, глибина – 50 см. Глибина лунок під колони – 1,5 м. Марка бетону – м200.

На супіски використовують монолітну стрічку шириною не менше 25 см, глибина фундаменту-50 см. На дно укладають піщану подушку. Марка бетону-м200.

Глибина промерзання грунту

Фундамент заливають нижче позначки промерзання грунту, в іншому випадку конструкція може деформуватися.

Установка каркаса

У тому випадку, коли рівень промерзання низький, застосовують плаваючий тип фундаменту. Риють траншею глибиною 60 см.на дно засипають шар щебеню товщиною 10 см, ретельно утрамбовують. Інший обсяг ями засипають піском і ущільнюють.

На подушку заливають монолітну армовану стрічку висотою 40 см і шириною 30 см в залежності від конструкції паркану. Армують моноліт арматурою діаметром 10-12 мм.

Це основні умови для правильної оцінки ситуації, щоб вирішити, яку підставу для забору з цегляними стовпчиками вибрати.

Фундамент під цегляний паркан своїми руками. Як правильно залити фундамент під паркан своїми руками (з відео)

В якості фундаменту для невисоких стін вполкирпича в районах, де не буває зимового пученія грунту, можна порекомендувати бетонну стрічку висотою 100-150 мм і шириною 300 мм.

Для стін в один цегла заввишки до 1 м товщина фундаменту під паркан, зведений своїми руками, зростає до 225-300 мм при ширині 450 мм (дві ширини стіни).

Для більш високих (1,8-2 м) стін в одну цеглу глибина фундаменту повинна бути 375-450 мм при ширині стрічки від 450 мм до трьох товщин стіни. Фундаментна стрічка повинна мати можливість розширюватися, для чого в ній необхідно влаштовувати вертикальні щілини через кожні 10-15 м.

При складних грунтах глибина закладення стрічки фундаменту під паркан залежить як від властивостей конкретного ґрунту, так і від загальної ваги встановлюється споруди. Якщо підошва фундаменту лежить нижче межі промерзання, на нього не буде впливати зміщення грунту, схоплюється морозом, його не буде перекошувати. Для легких огорож досить, якщо бетонна плита фундаменту під паркан з цегляними стовпами буде заглиблена на 50-60 см нижче рівня землі. На рухливих грунтах прольоти можна класти по мелкозаглубленному фундаменту між стовпами, встановленими нижче рівня промерзання грунту. У глинистих грунтах додаткову гарантію міцності дає армування фундаменту.

Після розмітки лінії паркану за допомогою кілочків, будівельного шнура або мотузки проводять розмітку майданчика фундаменту огорожі. З ділянки видаляють всю рослинність і викопують траншею відповідних розмірів, причому глибина траншеї повинна бути на 75-150 мм більше товщини фундаменту. По верху траншеї встановлюють обноску-опалубку з дощок, щоб сформувати нагорі фундаментної стрічки бетонний цоколь, трохи виступає з землі. Дошки обноски виставляють так, щоб їх верхні грані розташовувалися строго горизонтально і на одному рівні.

Перед тим як залити фундамент під цегляний паркан, на дно траншеї насипають невеликий шар піску, потім — щебінь і щільно утрамбовують. Потім зволожують траншею і заповнюють її бетоном доверху. Розрівнюють поверхню рейкою і залишають до висихання. У холодну або жарку суху погоду для того, щоб зберегти необхідну вологість бетону, його слід накрити поліетиленовою плівкою. Але якщо очікується мороз, то бетонування доведеться відкласти.

При виливку фундаменту для цегляного паркану, що зводиться своїми руками, цоколь формують не завжди. Більш того, перші один або два ряди стіни можуть розташовуватися нижче рівня землі. На грунтах з підвищеною вологістю для цих рядів слід використовувати щільний цегла підвищеної міцності.

Для високих колон або стовпів слід закрити в бетонну суміш фундаменту так званий початковий прут, а потім за допомогою оцинкованого дроту прикріплювати до нього арматурні прути з перехлестом 0,5 м.

Якщо поверхня землі уздовж лінії майбутнього паркану з цегли, що зводиться своїми руками, має ухил, в стрічковому фундаменті слід створити ступені. Різниця в висоті таких ступенів повинна бути кратна одному або декільком рядах кладки, в залежності від крутизни схилу. Довжина кожного ступеня повинна відповідати цілому ряду цегли.

Глибина фундаменту для паркану з профнастилу. Бетонні роботи: відстій фундаменту і розпалубка

Далі необхідно заповнити траншею до потрібного рівня опалубки бетоном або розчином з використанням цементу марки не менше 200. Стрічковий фундамент для забору з профнастилу заливається пошарово щоб забезпечити вихід повітряних бульбашок з розчину. У міру висихання бетону необхідно його поливати водою. Протягом перших двох-трьох днів це бажано проводити кожні 3-4 години. Полив дозволить уникнути появи тріщин. Далі можна рідше. Розпалубка фундаменту проводиться в залежності від температурних умов при наборі бетоном 70% міцності, а це 2-4 доби. При застосуванні присадок, що прискорюють застигання можливе зняття опалубки і через добу. Однак до монтажу паркану слід приступати не раніше 7 днів.

КолиРозчин застигне опалубку розбирають джерело tl.decorexpro.com

Установка поздовжніх профілів і кріплення листів профнастилу

Цей етап має на увазі приварювання профілів між опор паркану. Він може бути виконаний як з куточка 2-3 см, так і з «п» образного або квадратного профілю. При цьому використовуються кілька типів з’єднання, як показано на малюнку. Якщо фарбування не виконана попередньо, то після зварювальних робіт необхідно пофарбувати каркас майбутнього паркану. Особливо при фарбуванні слід приділити увагу звареним швах, так як саме там найчастіше виникає корозія.

Кріплення профнастилу по відношенню до стовпів проводиться трьома способами maja-dacha.ru

Після цього виконується монтаж профнастилу за допомогою саморізів з гумовими прокладками, щоб уникнути пошкодження листів і виникнення іржі в місцях кріплення. Відстань між кріпленням залежить від розмірів листа.

Для поліпшення зовнішнього вигляду фундамент можна обробити плиткою, облицювальною цеглою або каменем, просто обштукатурити і пофарбувати.

Часті помилки при будівництві

Недостатня глибина закладки фундаменту, внаслідок чого паркан може «поплисти», перекосити і лопнути. Особливо це характерно для заболочених місць з близьким заляганням грунтових вод (біля водосховищ, ставків ітд.).

Який повинен бути фундамент для цегляного паркану. Ширина фундаменту для забору

Ширина підошви підстави визначає площу обпирання конструкції на грунт-чим ширше фундамент, тим менше буде питома навантаження. Розрахувавши питому навантаження і зробивши аналіз складу і щільності грунту на глибині обпирання, можна вирахувати необхідну ширину конструкції. Так як показники опорної здатність грунту для кожного типу вже розраховані, потрібно вага секції паркану розділити на цей показник, а потім розділити на довжину секції і отримати необхідну ширину. Також потрібно до отриманого результату додати 30% запасу, так як водонасичення грунту в різний час може змінювати його опорну здатність. Розраховану таким чином ширину потрібно оптимізувати, збільшуючи її до стандартних розмірів під кладку цоколя.

У нашому каталозі запропоновані 3 варіанти ширини стрічкового фундаменту, оптимізовані під навантаження і кладку цоколя з цегли стандартного формату 1 нф 250х120х65. Вибір здійснюється з урахуванням навантаження, яка залежить від виду забору і його висоти.

  • 250 мм — для легких огорож з профнастилу або паркану з кладкою цоколя, товщиною півцеглини.
  • 380 мм – для кованих або парканів з профтруби середньої вагової категорії з укладанням цоколя в цеглу.
  • 510 мм — для важких цегляних парканів з цоколем в півтора цегли.

При виборі огорожі наші фахівці безпомилково визначать необхідну товщину моноліту, але за бажанням клієнта його можна розширити. Слід також враховувати, що товщина цегляних стовпів відповідає 510 мм, при виборі підстави ‒ 250 або 380 мм, в місцях установки опор фундамент виконується відповідною шириною 510 мм.

В окремих випадках на хитких і болотистих грунтах можливий комбінований вид фундаменту, що поєднує в собі якості стрічкового підстави і ростверку, що передає значну частину навантаження опорам, забетонованим на відповідну глибину.

Компанія тов «центрзаборов» пропонує замовити установку стрічкового фундаменту для паркану з цегляними стовпами. При замовленні потрібно враховувати, що разом з виконанням монолітних конструкцій проводиться установка опор, як мінімум металевих стовпів без обкладання цеглою. Так як труби встановлюються по лінії фундаменту, виконати їх монтаж можна тільки до заповнення опалубки бетоном. Враховується також потреба прокладки електричних кабелів всередині опор для підключення освітлювального обладнання та/або вузлів механічного приводу воріт. Для цього необхідно передбачити прокладку гільз і рукавів в бетоні.

При оформленні замовлення на об’єкт виїжджає професійний замірник. Розрахунок проводиться тільки на підставі отриманих даних. Клієнту будуть запропоновані кілька найбільш підходящих варіантів, при цьому в процесі спільного розгляду можуть вноситися корективи і доповнення. Після затвердження замовником остаточного проекту визначається вартість фундаменту з докладним обґрунтуванням всіх робіт і матеріалів.

Стрічка під паркан розміри. Легкі паркани

В цьому випадку немає сенсу споруджувати глибоко заглиблений фундамент для забору. Це економічно неефективно.

Під паркан з профнастилу підійде дрібно заглиблена стрічка прямокутного перетину (глибина закладення — 0,7-1 м). При її будівництві важливо не забувати про основні проблеми: пучении і парусності.

Ширину фундаменту рекомендується приймати не менше 350 мм. При цьому у верхній частині в місцях жорсткого з’єднання стрічки і стійок паркану слід укладати армуючі сітки з прутів діаметром 3-4 мм і розміром осередку 50х50 мм.захисний шар бетону для оцинкованих сіток становить 30 мм, для «чорних» — 60-70 мм. Така сітка дозволить запобігти пошкодженню паркану при дії вітру (актуально для конструкцій з профнастилу і дерев’яних щитів).

Стійки паркану зазвичай спирають нижче підошви стрічки і бетонують. Це дозволяє огорожі більш ефективно чинити опір перекиданню і переміщенням грунту.

Легке огорожу.

При закладенні підошви фундаменту вище глибини промерзання, необхідно запобігти пучение. Покрокова інструкція в цьому випадку виглядає наступним чином:

  1. засипка піщаної подушки товщиною від 30 до 50 см.заміна пучинистого грунту на непучинистий в рівні підошви дозволяє уникнути виштовхування конструкції з землі. Пісок стає демпфуючим шаром. Він повинен бути великої або середньої фракції. Матеріал укладається з пошаровим ущільненням.
  2. зворотна засипка пазух піском дозволяє уникнути дії обдимання на бічну поверхню фундаменту. Вимоги до засипки такі ж, як і в попередньому випадку.
  3. укладання дренажної труби в рівні підошви (на 20-30 см нижче). Важливо дотримуватися правильний ухил трубопроводу. Максимальна відстань від дренажу до бічної поверхні стрічки становить 1 м.
  4. пристрій зливової каналізації для організованого видалення зайвої вологи з ділянки.
  5. утеплення та гідроізоляція конструкції екструдованим пінополістиролом.

Важливо! опорна конструкція під огорожу відрізняється від такої для будинку тим, що робити утеплену вимощення тут немає сенсу.

Паркан з профнастилу на стрічковому фундаменті можна будувати, не побоюючись морозного обдимання, якщо на ділянці залягають непучинисті грунти: середній і великий пісок, великоуламкові породи без пилуватих включень.

Розрахунок фундаменту під цегляний паркан. Стрічковий армований залізом

Залізобетонний фундамент для цегляного паркану характеризується високою несучою здатністю і довговічністю. Пристрій починається з підготовки грунту. Від правильності виконання земляних робіт буде залежати термін служби і сезонну поведінку моноліту.

У цьому відео розглянуті помилки, які зробили обробники при будівництві цегляного паркану на стрічковому фундаменті на конкретному прикладі:

Тут необхідно викопати траншею перетином приблизно 40*50 см. Глибини в 0,5 м, як правило, досить, щоб виключити вплив грунту на бетонну стрічку. Дно каналу вважається готовим після ущільнення землі. Далі на ньому влаштовується піщано-гравійна насип. Після трамбування вона повинна становити 15 см по товщині, бути максимально рівною.

Підготовка траншеї під фундаментну стрічку джерело yandex.net

Наступні дії послідовно виглядають так:

  • встановлюється формувальна опалубка;
  • стінки перевіряються на герметичність, при необхідності вони ховаються всередині поліетиленовою плівкою;
  • збирається підсилює каркас з арматурних прутків з перетином 8-10 мм.

Колони встановлюють на відстані 2-3 м.профіль вибирають перетином 50*50 мм або діаметром понад 40 мм. Заливка готової площадки для фундаменту під паркан виконується бетонним розчином марки м200.

Стрічковий бутовий

У цьому випадку замість арматури використовуються великі камені. Тут пристрій фундаменту проводиться двома способами. Або спочатку в підготовлену траншею укладається бут, його заливають і проколюють для виведення повітря. Або камені закладають в залитий розчин. Перший варіант дозволяє контролювати щільність бутової кладки, другий дозволяє краще ущільнити бетон. У будь-якому випадку на тлі залізобетонної стрічки таке рішення обходиться помітно дешевше.

Пристрій бутового опорного підстави джерело sakh.com

Комбінований стрічковий зі стовпчастим

Тут заливка бетонуПроводиться після підготовки траншеї під ростверк для забору і посадкового місця під колони. Під стовпи, які будуть викладені з цегли, формується лунка. Оптимальною глибиною прийнято вважати ⅓ від довжини всієї опори, але в цьому випадку параметр через навантаження збільшується до 1,5 м.для посилення конструкції крім направляючої профільної труби можна додатково занурити 3-4 залізних прута і зв’язати їх з армуючим каркасом для стрічкового паркану.

Паркан з цегли та профнастилу: особливості та вибір матеріалу, етапи будівництва

Стовпчастий

Тут земляні роботи починаються з формування посадкового місця під металопрофіль. Останній може бути замінений на дерев’яний стовп попередньо оброблений, наприклад, смолою. Лунка буриться глибиною від 0,5 до 1,5 метрів, ширина 40 см.на дні трамбується пісок з гравієм (шар 15 см). До металевої колони перед зануренням в області підстави приварюються відрізки арматури довжиною 25 см. Якщо використовується труба, то для надійності її порожнину заповнюється цементним розчином.

Приклад фундаменту з стрічковим ростверком джерело gbistroy-kazan.ru

Пальовий гвинтовий

Вибір перетину труби визначається більшою мірою покладається на неї навантаженням з боку планованого забору. Якщо це кам’яний варіант, то рекомендується розглядати заготовки діаметром понад 100 мм.такі палі здатні витримувати вагу від 2 тонн.

Ще один момент, який потрібно враховувати при виборі виробів стосується наконечника:

  • литий застосовується для масивних конструкцій (оцинковка продовжує термін служби);
  • зварений коштує дешевше, але технічні характеристики також актуальні для зведення легких парканів.

Гвинтові палі для влаштування фундаменту джерело ryazan.zuzmi.ru

Угвинчуються стовпи, як правило, на глибину від 1,5 м.методика занурення схожа з вкручуванням самореза в основу. Виконати роботу можна вручну або з використанням спеціальної техніки. Для першого варіанту в торцевій частині передбачені отвори під важелі. Головне-дотримати суворе вертикальне положення труби.

Цегляні паркани: плюси і мінуси, різновиди матеріалів, основи технології і ціни

Коротко про головне

Паркан з цегляними стовпами відрізняється локалізованої високим навантаженням на грунт.

Фундамент під паркан з цегли та профнастилу. Заливаємо фундамент під паркан розчином і трохи вирівнюємо

Траншея вирита, бут засипаний, все вже зроблено і готово для того, щоб поставити 2 джентльмена на бетономішалку і все це справа зрівняти з землею в прямому сенсі цього слова: треба вивести 0, який знаходиться на одному рівні з землею. Не плутайте цоколь і фундамент. Цоколь ми зробимо потім поверх фундаменту і виведемо його на 0 за рівнем саме, а фундамент – це дешевий розчин 1:5 або навіть 1:7. Його суть-зробити важкий грунт для подальших робіт.

Можна було все лити за 1 раз з опалубкою, але так вийде набагато дорожче, а так ми поставимо цоколь на 1:4 і з армуванням, але обсяг цього міцного і дорогого бетону буде всього 20% від загального.

Звичайно, наше посилення забору арматурою буде набагато простіше ніж при армуванні фундаменту під будинок. Але все ж це теж гроші, їх краще заощадити.

Рада

Враховуючи вартість арматури м14 на сьогоднішній день, поділ цоколя від «підземної» частини дасть можливість заощадити до 15000 рублів на 50 погонних метрах.

Розглянемо докладніше як залити фундамент під паркан з цегли і що потрібно використовувати. В процесі зробимо висновки арматури на цоколь, щоб він був максимально монолітним з фундаментом і мав підвищену гнучкість. Також зробимо додатково армування під колонами. Розпишемо покроково як зробити фундамент під паркан:

Крок 1: армування під колонами . У тих місцях, де ми забурювалися під колонами на глибину 30-40 сантиметрів, рекомендую забити 2-3 прутика арматури, щоб у висоту вони були на всю траншею. Верх можна розвести в сторони, щоб задіяти велику площу армування. Якщо немає бура, можна просто поглибити місце за допомогою багнетної лопати.

Крок 2: підготовка суміші. Беремо 5-7 частин шлаку або відсіву (вони дешевше), 1 частина м500 цементу, і води приблизно 2-3 частини, треба отримати в результаті рідкуватий розчин (не такий як для кладки цегли) який максимально ретельно заповнить всі порожнечі в буті.

Крок 3: заливка фундаменту під паркан. Тут нічого мудрованого немає, просто перевертаємо бетономішалку, поступово заливаємо, підсипаємо дрібний бут. Слідкуйте за тим, щоб не було «закритих областей», бетон повинен проникнути скрізь, до самої землі. Якщо десь є стик двох великих елементів забутовки-відсуньте камені і налийте туди розчин.

Крок 4: установка армування під майбутній цоколь. Зверху на фундаменті у нас буде ще опалубка під фундамент забору (під цоколь вже) висотою в 25-30 сантиметрів.

Він буде з міцного бетону 1:4 і армований, тому заставні треба зробити під нього відразу, щоб він був максимально однорідним. Після того як бетон зрівняється з землею, треба взяти арматуру м14-16 довгою 50-70 сантиметрів і на 25-30 сантиметрів всунути її в свіжий бетон.

У вас повинно вийти 2 ряди «штирьков», що піднімаються на 25-30 сантиметрів над бетоном. До них ми прив’яжемо арматуру і заллємо потім цоколь.