Програмування сигналізації томагавк 9020 з автозапуском. Як налаштувати автозапуск сигналізації tomahawk

108

Сучасні протиугінні сигналізації не тільки здатні повідомити власника автомобіля про умисні дії проти авто. Електронний охоронний комплекс здатний на відстані безпосередньо впливати на працюючі системи автомобіля. Охоронна система томагавк tz 9020 відноситься якраз до таких пристроїв. Це підтверджує інструкція з експлуатації сигналізації томагавк 9020. Саме через свою високу функціональність і надійність вона має хорошу репутацію на ринку.

Зміст

Функції та комплектація системи

Охоронний комплекс tomahawk tw поєднує в собі затребувані функції і при цьому не відрізняється високою вартістю. Керівництво по використанню виділяє такі особливості системи:

  • контроль стану на значному видаленні 14 –&>- до 1200 м;
  • аварійна постановка на охорону (при невиконанні власником авто);
  • розшук автомобіля ;
  • запобігання помилкового спрацьовування ;
  • блокування запущеного двигуна ;
  • віддалений запуск двигуна з можливістю задіяння системи кондиціонування.

Всі роботи виконуються за допомогою робочих брелоків. У комплект поставки автосигналізації включені:

  1. центральний модуль охоронної системи.
  2. брелоки управління і комунікації з власником.
  3. передавальна антена .
  4. датчик удару .

У комплект також входять аксесуари для підключення елементів, виконання монтажних робіт.

Для системи можлива самостійна настройка функцій в залежності від необхідності, з урахуванням розміщення автомобіля. Виконання таких операцій зручно розглянути за аналогією з інструкцією для сигналізації шерхан магікар 7.

Основні робочі режими

Після установки системи слід обов’язково ознайомитися з інструкцією із застосування. Це допоможе не тільки уникати плутанини при виборі режимів, як відключити або включити функцію охорони, але і максимально використовувати всі можливості системи.

Серед основних робочих режимів виділяються:

  • включення і відключення системи захисту ;
  • управління центральним замком ;
  • активація та деактивація датчика удару ;
  • система управління автозапуском ;
  • діагностика стану елементів охоронної системи .

Основні режими активують наступними клавішами брелока управління:

  1. замок (одне натискання) . Постановка на охорону. Підтверджується індикацією комутатора, морганням світлодіода.
  2. замок (2 натискання за секунду) . Відключення датчика удару. Знімається захист з основної та попереджувальної зон охорони. На дисплеї індикація авто з молотком.
  3. відкритий замок (одне натискання) . Відключення режиму охорони. Світлодіод перестає працювати, на екрані горить індикація відкритого замка.
  4. відкритий замок (одне натискання з утриманням) . Дистанційний запуск. Мотор починає працювати (час роботи заздалегідь програмується в налаштуваннях).

Докладний порядок програмування певних параметрів викладено в керівництві. Наприклад, інструкція сигналізації шерхан магікар 6 детально описує близько 2 десятків таких параметрів. Так, автозапуск мотора має різні настройки з урахуванням типу коробки передач певного автомобіля.

Згідно з інструкцією томагавк tz 9020 особливість сигналізації у функції блокування реле двигуна — у разі викрадення водій може дистанційно вимкнути мотор, що запобіжить спробу несанкціонованого доступу. також до переваг комлекса відносяться зворотний зв’язок і автозапуск, для реалізації якого в конструкції протиугінної системи передбачений окремий роз’єм.

[ сховати ]

Характеристика

Огляд основних технічних параметрів сигналізацій tomahawk:

  • споживання струму в черговому режимі протиугінної системи становить не більше 16 ма;
  • передача сигналів між мікропроцесором і трансивером виконується по захищеному радіоканалу з частотою 434 мгц;
  • кодування імпульсів відноситься до категорії частотної fm-модуляції;
  • максимальний радіус дії комунікатора в режимі надсилання повідомлень або отримання даних становить не більше 1,2 км;
  • дальність роботи додаткового пейджера — 30 метрів;
  • тривалість сигналів управління центральним замком налаштовується користувачем і може скласти 0.8, 3.6 або 30 секунд.

Радіус дії брелка вказаний виробником з урахуванням ідеальних умов місцевості, при відсутності перешкод і щільних забудов. У місті діапазон пульта буде менше як мінімум в два рази.

Комплектація

Комплект поставки автомобільної «сигналки» томагавк 9020:

  1. мікропроцесорний модуль, оснащений блоком реле. Поставляється в продаж в чорному пластиковому корпусі.
  2. основний комунікатор з дисплеєм. Завдяки наявності монохромного екрану в цьому пристрої реалізована функція зворотного зв’язку.
  3. додатковий пейджер. Оснащується вологозахищеним корпусом і характеризується одноканальним режимом роботи.
  4. сенсорний контролер чутливості з двома порогами спрацьовування-попереджувальним і тривожним. Оснащується кабелем і роз’ємом для підключення до блоку управління.
  5. трансивер з вбудованим антенним адаптером.
  6. кнопка «оверрайд» для налаштування основних параметрів і входу в сервісний режим обслуговування.
  7. кінцевий вимикач, що використовується для монтажу на капот або двері багажного відсіку.
  8. комплект проводів для підключення системи.
  9. пам’ятка споживача.
  10. гарантійний талон.
  11. пакувальна коробка.
  12. технічне керівництво російською мовою, що дозволяє встановлювати і налаштовувати сигналізацію в гаражних умовах.

Оскільки в комплектацію томагавк 9020 не входить сирена і тригери для дверей, ці пристрої купуються додатково.

Комплект поставки системи 9020

основні можливості

Список можливостей сигналізації томагавк 9020:

  1. наявність зворотного зв’язку забезпечує можливість моніторингу стану системи. Всі дані щодо роботи протиугінного комплексу відображаються на дисплеї основного брелока у вигляді індикаторів і написів. За символами екрану можна розшифрувати спрацьовування режиму тривоги за відсутності водія, а також роботу опцій сигналізації.
  2. охорона транспортного засобу по периметру кузова. Для захисту авто використовуються кінцеві перемикачі, силові входи системи запалювання, блокування двигуна і т.д. Крім того, в даній моделі використовується додатковий іммобілайзер, що дозволяє запобігти несанкціонованому пуску силового агрегату.
  3. можливість управління сигналізацією без використання брелока. Якщо пристрій зламається або в ньому вийде з ладу елемент живлення, то для включення і відключення режимів захисту може застосовуватися персональний пароль. Код повинен бути відомий тільки автовласникові.
  4. автоповернення в режим охорони. Якщо відбудеться випадкове відключення захисту, система автоматично активує її через 30 секунд. Визначити це сигналізація зможе за сигналами датчиків. Якщо жодні двері за 30 секунд після відключення охоронного режиму не відкрилася, це буде розцінено системою як випадкова деактивація.
  5. можливість безшумного включення захисту, а також охорона авто без тривожних сигналів. У першому випадку активація функції проводиться без звукових сигналів підтвердження. У другому при спрацьовуванні охорони сирена не включається, але інформація про це передається на комунікатор з дисплеєм.
  6. дистанційна настройка контролера удару. Параметри чутливості датчика можуть бути відрегульовані самостійно з використанням брелока. Користувач може змінити налаштування роботи попереджувальної і тривожної зони.
  7. можливість управління штатним центральним замком автомобіля.
  8. наявність підсвічування дисплея робить процедуру управління і налаштування сигналізацією більш спрощеною в темний час доби.
  9. можливість управління дверними замками при активації і відключенні запалювання.
  10. індикація рівня температури в салоні транспортного засобу. Дані відображаються на екрані основного пейджера.
  11. наявність енергонезалежної пам’яті системи. Якщо відбудеться відключення живлення блоку управління, при його подальшій активації сигналізація повернеться в колишній стан. При спробі демонтажу охоронного комплексу відбудетьсяБлокування силового агрегату, тому навіть в разі злому викрасти автомобіль не вийде.
  12. наявність режимів «паніка»і «антіограбленіе». У першому випадку по команді з пейджера проводиться активація сигналів тривоги і зовнішніх світлових приладів. Це дозволяє позначити транспортний засіб як охороняється і відлякати від нього потенційних викрадачів. Опція» антіограбленіе » використовується для блокування мотора по команді користувача в разі насильницького захоплення авто.
  13. функція «пошук» дозволяє включити тимчасово зовнішні світлові пристрої, що дає можливість користувачеві знайти автомобіль, залишений на великій парковці.
  14. наявність режиму «турботаймер». Його суть полягає в тому, що після відключення системи запалювання силовий агрегат машини працює кілька хвилин на холостих обертах. Час дії двигуна налаштовується користувачем. Це дозволяє не допустити швидкого зносу конструктивних компонентів мотора.

переваги та недоліки

Переваги, якими володіє сигналізація:

  1. великий функціонал при відносно невисокій ціні. По набору опцій систему можна віднести до протиугінних комплексів.
  2. безперебійна робота сигналізації при будь-яких умовах, в тому числі в сильний холод.
  3. наявність вбудованої системи опитування стану всіх елементів протиугінного комплексу.
  4. просте і зрозуміле для рядового користувача меню налаштування.

Недоліки, характерні для цієї моделі:

  1. можливі збої в роботі системи автозапуску двигуна. Ця проблема, як правило, пов’язана з некоректною установкою сигналізації і конфліктом системи зі штатним іммобілайзером. Для усунення потрібно додатково провести установку модуля обходу блокіратора.
  2. низька якість захисту сигналів, що передаються. Професійний викрадач зможе зробити електронний злом системи і відключити сигналізацію.
  3. збої в роботі комунікаторів. З часом пристрій може не реагувати на команди користувача. Для усунення проблеми потрібно відключення живлення брелока.
  4. при низьких негативних температурах сигналізація може без причини включити режим тривоги. Його відключення в мороз не завжди можна зробити брелоком, тому буде потрібно від’єднання клем від акумулятора.
  5. крихкий корпус пейджера. Пристрій може вийти з ладу після декількох падінь.

сумісність брелоків томагавк

Взаємозамінність пультів дозволить знайти сумісний комунікатор для управління системою 9020:

  • tz-7010;
  • tz-9030;
  • lr-1010;
  • tw-7010;
  • tw-9020/9030;
  • tomahawk h1 і h2.

Як встановити?

Керівництво по установці основних елементів системи:

  1. мікропроцесор ставиться за панеллю приладів або в іншому сухому і захищеному місці салону. Монтаж проводиться на рівній поверхні з використанням саморізів або пластикових хомутів. У місці розташування блоку не повинно бути рухомих важелів і механізмів.
  2. трансивер з антеною встановлюється у верхній частині лобового скла. Важливо, щоб поруч з пристроєм в 5 см не було металевих предметів і виробів. Провід від трансивера прокладається під декоративним облицюванням.
  3. установка сирени виконується в моторному відсіку авто. Її слід розмістити рупором вниз, щоб не допустити скупчення вологи всередині. Провід від пристрою прокладаються в салон авто через щит, що відокремлює його від моторного відсіку. Якщо використовується автономна сирена, то при монтажі треба забезпечити вільний доступ до замкової щілини пристрою.
  4. на двері, багажник і капот встановлюються кінцеві вимикачі. Їх монтаж не допускається на водостоках.
  5. датчик удару фіксується в центральній частині кузова, в салоні авто. Для кріплення використовується двосторонній скотч або саморізи.
  6. світлодіодна лампочка встановлюється на панелі приладів, в найбільш проглядається місці салону.
  7. кнопка входу в сервісний режим обслуговування розміщується під контрольною комбінацією. Її треба встановити так, щоб у автовласника був доступ до пристрою, коли він знаходиться в кріслі водія.

схема підключення

Схеми для підключення основних елементів системи:

Розташування значків на екрані

Позначення символів:

  1. режим охорони включений.
  2. тихий захист авто, без звукових сигналів сирени.
  3. закриті дверні замки.
  4. індикатор відкритих замків.
  5. символ незачинених дверей автомобіля.
  6. капот авто відкритий.
  7. багажний відсік машини не замкнений.
  8. індикація передавача, розташованого в пейджері.
  9. символ спрацювала попереджувальної зони датчика удару.
  10. активовано тривожний рівень контролера чутливості.
  11. попереджувальна зона датчика вимкнена.
  12. індикатор деактивованого контролера удару.
  13. увімкнено режим «антіограбленіе».
  14. сервісне обслуговування сигналізації.
  15. опущений важіль ручного гальма.
  16. індикація заряду елемента живлення в брелоку.
  17. в автомобілі включено запалювання.
  18. значок заведеного мотора.
  19. включений додатковий блокіратор двигуна.
  20. режим автопостановки на охорону активовано.
  21. включена функція погодинного прогріву мотора.
  22. індикатор таймера.
  23. значок будильника.
  24. табло з поточним часом і температурою повітря.

Відповідність елементів управління на комунікаторах 9020

таблиця: команди, що відправляються з пульта кнопка натискання опис опції а1 короткий активація захисного режиму і замикання дверей. Запалювання в автомобілі повинно бути вимкнено. а1 коротке замикання дверних замків. Запалювання включено. а1 подвійне відключення датчика чутливості, режим охорони повинен бути включений а2 короткий деактивація режиму захисту авто а2 коротке відкриття дверних замків, запалювання повинно бути включено а2 + а2 перше тривале (на 2 секунди), друге короткий віддалений пуск силового агрегату а2 + а1 аналогічно команда для повторного автоматичного старту двигуна а1 + а2 аналогічно віддалений вхід в режим сервісного обслуговування оверрайд а4 коротке управління роботою сирени при вимкненому запалюванні а1 подвійне включення охорони на авто з заведеним двигуном а3 коротке опитування стану сигналізації а3 подвійне включення опції» пошук » а3 + а3 перше натискання тривале (на 2 с), друге-коротке відкриття замка в двері багажного відсіку а1 + а2 перше натискання коротке, друге — тривале включення режиму «паніка«, запалювання повинно бути відключено а1+а2 аналогічно активація функції»антіограбленіе». Запалювання повинно бути включено. а2 коротке виключення опції «антіограбленіе»а2 + а3 перше тривале, друге-коротке включення і відключення режиму іммобілайзера а2 + а4 аналогічно автоматична постановка авто на охорону

програмування брелока

Відповідно до інструкції томагавк tz 9020 прив’язка пульта проводиться так:

  1. при включеному запалюванні кнопка входу в сервісний режим обслуговування натискається 7 разів.
  2. ключ в замку провертається в положення «off». Виконується відключення запалювання, в результаті чого сирена спрацює 7 звуковими сигналами. Це говорить про готовність сигналізації до прив’язки брелока.
  3. одночасно натискаються клавіші а1 і а2 на пейджері. На підтвердження запису сирена буде подавати звукові сигнали.
  4. щоб вийти з меню програмування, потрібно не вживати ніяких дій протягом 6 секунд.

відео: як самому прописати брелок сигналізації томагавк 9020

Знято каналом «єнот і панда».

управління за допомогою брелока

Налаштування основних параметрів пейджера проводиться так:

  1. п’ята кнопка брелока затискається до моменту, поки табло з поточним часом не почне моргати.
  2. за допомогою елементів управління а3 і а4 проводиться вибір необхідних параметрів годин.
  3. потім натискається п’ята кнопка, це призведе до входу в меню налаштування хвилин. Регулювання параметрів проводиться з використанням кнопок а3 і а4.
  4. при наступному «кліці» на п’яту кнопку виконується настройка будильника. Для зміни параметрів застосовуються клавіші а3 і а4. Для переходу в меню настройки хвилин натискається кнопка а5.
  5. щоб активувати будильник, елемент керування а5 натискається один раз. За допомогою кнопки а3 функція включається, а4-вимикається. Аналогічним чином проводиться зміна параметрів таймера.

налаштування автозапуску

Перед налаштуванням системи з автозапуском потрібно переконатися в дотриманні умов:

  • запалювання в автомобілі вимкнено;
  • всі дверіПопереджувальної зони датчика удару. Pass 12. 13. 14. — індикація відключення основної зони датчика удару. Hijack 1-1 z z z-індикація режиму «anti-hijack». — індикація режиму «valet» 15. — індикація вимкненого ручного гальма 16. — індикація рівня заряду батареї. 17. — індикація включеного запалювання. 18. — індикація заведеного двигуна. 19. — індикація блокування кнопок брелока-пейджера. 20. — індикація включеного іммобілайзера. 5 tomahawk tw-9020 21. — індикація активованого режиму автоматичної постановки в режим охорони. 22. — індикація активованого режиму погодинного запуску двигуна. 23. — індикація включеного таймера. 24. — індикація включеного будильника. Am 25. Pm 6-годинник. Tomahawk tw-9020 iii. Брелоки дистанційного керування. Охоронний комплекс комплектується двома типами брелоків. Брелок з lcd дисплеєм відображає інформацію про стан автомобіля за допомогою значковиконок. Брелок стандартного типу вологозахищений (запасний). F ркі рис. 2 світлодіод рис. 3 пульт (рис . 2) являє собою мініатюрний приймач, живиться батарейкою типу ааа-1,5 в, термін служби батарейки залежить від умов експлуатації. Для контролю рівня заряду батарейки передбачена спеціальна індикація (див. Стор. 5). Не забувайте завчасно міняти елемент живлення! брелок має п’ять кнопок управління: кн. , кн. , кн. , кн. , кн. І рідкокристалічний дисплей. При натисканні однієї кнопки або комбінації кнопок вбудований процесор формує закодовану команду для її виконання основним блоком. Кожен наступний код не схожий на попередній (антиграббер). Після виконання команди основний блок посилає повідомлення про виконання на всі запрограмовані в пам’ять брелоки з lcd дисплеєм. Інформація про стан автомобіля відображається на дисплеї у вигляді картинок-«іконок». 7 tomahawk tw-9020 iv. Функції системи, що виконуються за допомогою брелока. Поєднання кнопок функція x2 примітка постановка в охорону, закривання ц. З. Запалювання викл. Зняття з охорони, відкривання ц. З. Запалювання викл. Закривання ц. З. Запалювання вкл. Відкривання ц. З. Запалювання вкл. Відключення датчика удару. Режим охорони 2с дистанційний запуск двигуна. 2с автоматичний погодинний запуск двигуна. 2с режим valet вкл./ викл. Не режим охорони вкл./ викл. Сирена. Запалювання викл. Охорона з заведеним двигуном. Запалювання вкл. Перевірка стану системи. X2 пошук машини. 2с + + відкривання багажника. 2с паніка. Запалювання викл. 2с дистанційний anti-hijack вкл. Запалювання вкл. Дистанційний anti-hijack викл. + 2с іммобілайзер вкл./ викл. 2с автопостановка в охорону вкл./ викл. — натиснути одночасно x2 — натиснути 2 рази протягом секунди 2с-утримувати до подачі звукового сигналу брелоком-пейджером (або зміни кольору світлодіода на додатковому брелоку на зелений) 8 tomahawk tw-9020 v. Як користуватися охоронним комплексом. 1. Постановка в охорону. Для включення режиму охорони необхідно один раз натиснути кн. . Ліхтарі спалахнуть один раз, прозвучить один» чирп » сирени (якщо сирена не відключена). Система закриє центральний замок. Світлодіод буде рівномірно моргати. Індикація lcd дисплея: увага! якщо в момент включення режиму охорони будь-якої тригер активний (наприклад, відкриті двері), то система подасть 4 сигналу сиреною і 4 спалахи габаритними вогнями. 2. Тиха постановка в охорону в нічний час доби ви маєте можливість включити режим охорони без звукового оповіщення. В цьому випадку сирена буде відключена. Для використання цієї функції натисніть кн. Один раз. Система закриє центральний замок, світлодіод буде рівномірно моргати, ліхтарі спалахнуть один раз. Індикація lcd дисплея: увага! звукове сповіщення сиреною відключено, але вся інформація відображається на дисплеї брелока. 3. Відключення датчика удару. Якщо ви залишили кого-небудь всередині охоронюваного автомобіля або автомобіль припаркований на узбіччі проїжджої частини з жвавим рухом, то є можливість тимчасового відключення датчика удару. Для відключення попереджувальної зони датчика удару після включення режиму охорони натисніть кн 2 рази протягом 1 секунди. Подальше дворазове натискання цієї кнопки відключить основну зону датчика. Повторіть цю процедуру для включення датчика удару. Pass pass індикація lcd дисплея: або 4. Відключення режиму охорони. Для відключення режиму охорони натисніть кнопку. Двері відкриються, 9 tomahawk tw — 9020 сирена подасть 2 «чирпа», габаритні вогні спалахнуть 2 рази. Ввічлива підсвічування салону включиться (опція). Індикація lcd дисплея: увага! якщо при відключенні режиму охорони, сирена видасть 3″ чирпа», а брелок з lcd дисплеєм довгий» біп», значить, який-небудь датчик спрацьовував. 5. Двушаговое відключення режиму охорони. Якщо охоронний комплекс знаходиться в режимі тривоги, тобто сирена працює, габаритні вогні спалахують, то перше натискання кн. Повертає систему в стан «спокою», і тільки повторне натискання відключає режим охорони. 6. Охорона з заведеним двигуном. Ви маєте можливість активувати режим охорони з заведеним двигуном. Для цього необхідно: 1) завести двигун. 2) вийти з машини, закрити двері, капот, багажник. 3) натиснути кн. , замки дверей закриються. 4)протягом 3-х сек. Після виконання кроку №3 натиснути кн. Ще раз, сирена видасть 1 «чирп», габаритні вогні спалахнуть 1 раз. Індикація lcd дисплея: увага! у цьому режимі датчик удару відключений. Для відключення охорони з заведеним двигуном натисніть кн. Відкриються, режим охорони буде відключений. , двері індикація lcd дисплея: 7. Автоматична постановка на охорону. Ця функція включається і вимикається утримуванням кн. До подачі звукового сигналу брелоком-пейджером (або зміною кольору світлодіода на додатковому брелоку на зелений) і подальшим натисканням кн. . Індикація lcd дисплея: увага! 10 замикання дверей при автоматичній постановці в охорону програмується (див.таблицю програмування охоронних функцій). Tomahawk tw-9020 8. Автоматична перепостановка в режим охорони. Ця функція є програмованою. Якщо ця функція запрограмована, і ви відключили режим охорони, або це сталося випадково, то протягом 30-ти секунд система автоматично повернеться в режим охорони за умови, що ви не відкривали двері і не включали запалювання. Увага! замикання дверей при автоматичному перепостановке в режим охорони програмується (див.таблицю програмування охоронних функцій). 9. Режим охорони. Перебуваючи в режимі охорони, сигналізація контролює всі зони і тригерні датчики. У разі спрацьовування включається система тривоги. Залежно від зони охорони система має різні сигнали тривоги: а) тривога викликана спрацьовуванням попереджувальної зони датчика удару. Сирена видасть 3″ чирпа», паркувальні вогні спалахнуть 6 разів. Індикація lcd дисплея: б) тривога викликана спрацьовуванням основної зони датчика удару. Сирена буде працювати одночасно з паркувальними вогнями 30 сек. Індикація lcd дисплея: в) тривога викликана спрацьовуванням основних зон: двері, капот, багажник, запалювання. Сирена буде працювати одночасно з паркувальними вогнями 30 сек. Lcd дисплей відобразить спрацював тригер. 10. Режим іммобілайзера. Ця функція активується і деактивується утримуванням кн. До подачі звукового сигналу брелоком-пейджером (або зміни кольору світлодіода на додатковому брелоку на зелений) і подальшим натисканням кн. . Якщо функція активована, то через 30 секунд після виключення запалювання вона автоматично включається і блокує двигун. Про включення іммобілайзера буде сигналізувати світлодіод системи при включеному запалюванні. Індикація lcd дисплея: для відключення іммобілайзера натисніть кн. Відключиться, світлодіод згасне. , блокування двигуна 11 tomahawk tw-9020 увага! аварійне відключення іммобілайзера: 1. Вимкніть запалювання 2. Натисніть кнопку override 1 раз. 11. Функція безпечного водіння. Ця функція програмується (див.таблицю програмування охоронних функцій). Якщо функція активована, то після включення запалювання двері автоматично замикаються (в системі передбачено 4 варіанти настройки цієї функції). Увага! якщо після включення запалювання протягом 10 секунд двері автомобіля відкривалися, то дана функція автоматично відключається. 12. Управління центральним замком під час руху. Коли запалювання автомобіля включено, ви можете керувати центральним замком автомобіля шляхом натискання кн. Для закривання дверей і кн. Для відкривання дверей. Індикація lcd дисплея: — закрито-відкрито 13. Дистанційний запуск / глушіння двигуна. Для запуску двигуна необхідно натиснути і утримувати кн. До подачі звукового сигналу брелоком-пейджером (або зміною кольору світлодіода на додатковому брелоку на зелений) і, протягом 3 сек., натиснути кн. Ще раз. Двері а / м закриються (якщо запрограмовано), двигун запуститься і буде працювати протягом попередньо запрограмованого часу (див. Таблицю програмування функцій дистанційного запуску), після чого автоматично заглушиться. Світлодіод буде горіти постійно, паркувальні вогні будутьСпалахувати (якщо запрограммированно). Для дистанційного глушіння двигуна повторіть вищеописану процедуру. Увага! дистанційний запуск двигуна не може бути здійснений в разі якщо: 1. Важіль коробки передач знаходиться не в нейтральному положенні. 2. Запалювання включено. 3. Капот відкритий. 4. Ручне гальмо вимкнено. 5. Увімкнено режим valet. 12 tomahawk tw-9020 14. Турботаймер. Для а / м з турбованим двигуном передбачена функція турботаймера. Якщо ця функція активована, двигун, після вимкнення запалювання, продовжує працювати протягом запрограмованого часу (див . Таблицю програмування функцій дистанційного запуску). Увага! для реалізації цієї функції на а/м з механічною коробкою передач необхідно використовувати автоматичний режим підготовки до дистанційного запуску (див.п. 16). 15. Автоматичний погодинний запуск двигуна. Ця функція активується або деактивується утримуванням кн. До подачі звукового сигналу брелоком-пейджером (або зміною кольору світлодіода на додатковому брелоку на зелений) і подальшим натисканням кн. . Після активації цієї функції система буде автоматично запускати двигун з інтервалом 1, 2, 4 або 24 годин (див. Таблицю програмування функцій дистанційного запуску). Включення цього режиму сигналізується 2-ма спалахами світлодіода системи. 16. Підготовка до дистанційного запуску двигуна для а / м з механічною коробкою передач. В системі tomahawk tw — 9020 передбачено два режими підготовки а/м до дистанційного запуску: безпечний і автоматичний (програмується). Для того, щоб забезпечити можливість дистанційного запуску а/м з механічною коробкою передач необхідно, щоб важіль перемикання передач знаходився в нейтральному положенні. Перед тим як заглушити двигун виконайте наступну процедуру відповідно до обраного режимом підготовки до дистанційного запуску: безпечний режим: 1. 2. 3. 4. Активуйте ручне гальмо (двигун повинен бути заведений). Натисніть і утримуйте кн. До подачі звукового сигналу брелокомпейджером (або зміною кольору світлодіода на додатковому брелоку на зелений) і протягом 3-х сек. Натисніть кн. Ще раз. Вимкніть запалювання (двигун повинен продовжувати працювати). Відкрийте двері, вийдіть з машини і закрийте двері. Якщо всі кроки виконані правильно, система автоматично заглушить двигун, активує режим охорони і закриє двері (якщо підключено). Для закривання скла натисніть кн. (якщо підключено). 13 tomahawk tw-9020 автоматичний режим: 1. 2. 3. 4. Активуйте ручне гальмо (двигун повинен бути заведений). Вимкніть запалювання (двигун повинен продовжувати працювати). Відкрийте двері, вийдіть з машини і закрийте двері. Натисніть кн. . Якщо всі кроки виконані правильно, система автоматично заглушить двигун, активує режим охорони, закриє двері і вікна (якщо підключено). 17. Пошук автомобіля. У темний час доби ви можете скористатися функцією «пошук автомобіля». Для цього необхідно натиснути кн. Брелока 2 рази протягом 1 секунди. Паркувальні вогні спалахнуть одночасно з» чирпами » сирени 6 разів. Увага! lcd дисплей оновить інформацію про стан автомобіля. 18. Паник-функція. Ви можете використовувати цю функцію для залучення уваги оточуючих. При вимкненому запалюванні необхідно натиснути і утримувати кн. І, сирена видасть 3 довгих звукових сигналу, габаритні вогні спалахнуть 3 рази, двері закриються, система включить режим охорони. Увага! lcd дисплей оновить інформацію про стан автомобіля. 19. Anti-hijack. Для активації цієї функції при заведеному двигуні натисніть кнопку «override» 1 раз, після відкривання і подальшого закривання дверей функція буде активована. Габаритні вогні спалахнуть 1 раз, світлодіод почне моргати. Етапи роботи і процедуру відключення режиму anti-hijack див. У пункті 20″ дистанційний anti-hijack » індикація lcd дисплея: hijack 20. Дистанційний anti-hijack. Функція використовується для повернення автомобіля в разі насильницького захоплення. Для активації даної функції необхідно при включеному запалюванні натиснути і утримувати дві кнопки і брелока одночасно. Габаритні вогні спалахнуть 1 раз, світлодіод системи почне блимати. Дистанційний anti-hijack має 3 етапи роботи: етап i: перші 30 сек. Після активації режиму anti-hijack система ніяк не 14 tomahawk tw — 9020 проявляє себе, охоронний комплекс дає можливість зловмиснику дещо віддалитися від вас. Увага! на першому етапі можливе відключення режиму з брелока, для цього необхідно натиснути кн. Або утримувати кнопку «override» протягом 3-х сек. Етап ii: наступні 30 сек. Сирена видає попереджувальні «чирпи», габаритні вогні спалахують. Етап iii: заключний етап настає приблизно через 60 сек. Після активації режиму anti-hijack. Включиться сирена, двигун буде заблокований. Увага! для відключення режиму anti-hijack на ii і iii етапах: 1. Включити запалювання. 2. Натиснути і утримувати кн. Override протягом 3-х сек. (сирена видасть 3 «чирпа») 3. Вимкнути запалювання. 4. Режим anti-hijack відключиться. А / м залишиться в режимі охорони. Якщо запрограмований pin-код, відключення режиму «anti-hijack» здійснюється тільки шляхом введення pin коду. Індикація lcd дисплея: hijack 21. Режим valet. Режим valet використовується власником автомобіля в разі, якщо автомобіль передається третім особам, наприклад, для технічного обслуговування. Після активації цього режиму система може виконувати тільки сервісні функції такі, як управління додатковим каналом або центральним замком. Включення і виключення режиму valet проводиться при вимкненій охороні утримуванням кн. До подачі звукового сигналу брелоком-пейджером (або зміни кольору світлодіода на додатковому брелоку на зелений) і подальшим натисканням кн. , або шляхом утримання кн. «override» протягом 3-х сек., при включеному запалюванні. Включення режиму valet буде підтверджено 4-ма спалахами паркувальних вогнів і 4-ма «чирпами» сирени, світлодіод буде постійно горіти. Індикація lcd дисплея: 1-1 z z z 22.захист від помилкових спрацьовувань. Охоронний комплекс tomahawk tw — 9020 відноситься до високоінтелектуальних пристроїв охорони автомобіля, тому система використовує складний, багаторівневий алгоритм захисту від помилкових спрацьовувань. Перший рівень. 15 tomahawk tw-9020 в момент включення режиму охорони основний блок тестує всі зони охорони, якщо який-небудь датчик визнаний дефектним, то система автоматично відключає його і повідомляє вам про це за допомогою 4-х «чирпів» сирени. Індикація lcd дисплея: іконка відповідного тригера. Другий рівень. Під час режиму охорони система аналізує роботу датчиків, якщо датчик удару спрацював 8 разів поспіль, то він буде відключений. 23. Дистанційне опитування стану для виконання дистанційного опитування стану а/м натисніть кнопку паркувальні вогні спалахнуть 3 рази, брелок-пейджер відобразить стан а/м. Увага. Якщо після натискання кн. (або будь-який інший кнопки) протягом 3-х секунд немає підтвердження про виконання команди і брелокпейджер видає 1 «біп», значить а/м знаходиться поза зоною дії передавача брелока-пейджера. 24. Дистанційне відмикання багажника (дод.канал). Для реалізації цієї функції на багатьох автомобілях потрібна установка додаткового обладнання. Якщо дана опція підключена, то для відмикання багажника необхідно натиснути і утримувати кн. Брелока до подачі звукового сигналу брелоком-пейджером (або зміни кольору світлодіода на додатковому брелоку на зелений) і подальшим натисканням кн. . Виконання команди буде супроводжуватися 3-ма спалахами паркувальних вогнів і» чирпами » сирени. Увага якщо в момент відмикання багажника система перебувала в охороні, то датчик удару і тригер багажника будуть відключені до закриття багажника. Індикація lcd дисплея: 25. Дистанційне відключення сирени. У багатьох містах заборонено використання звукових сирен автомобільних сигналізацій в нічний час доби (наприклад, в москві після 2300), тому в охоронному комплексі передбачено відключення сирени з брелока. Для цього необхідно, щоб система перебувала в режимі охорони, далі натисніть кн. . Індикація lcd дисплея: 16 tomahawk tw — 9020 у цьому випадку система буде повністю працездатною, за винятком звукового оповіщення сиреною. Вся інформація буде відображатися на дисплеї lcd брелока. Включення сирени проводиться одноразовим натисканням кнопки в режимі охорони. Індикація lcd дисплея: 26. Управління додатковим каналом. Додатковий канал робить можливим використання штатних пристроїв автомобіля, відкривання багажника, управління склопідйомниками, включення підсвічування шляху в темний час доби фарами автомобіля і т.д. Для управління додатковим каналом необхідно натиснути і утримувати кнопку брелока до подачі звукового сигналу брелоком-пейджером (або зміни кольору світлодіода на додатковому брелоку на зелений) і подальшим натисканням кн. , паркувальні вогні спалахнуть 2 рази, підтверджуючи виконання команди. Час активації доп. КаналуПрограмується (див.таблицю програмування охоронних функцій). Увага! lcd дисплей оновить інформацію про стан системи. 27. Аварійна постановка / зняття з охорони. Якщо ваш брелок не функціонує або загублений, ви маєте можливість включити або відключити режим охорони за допомогою кнопки override. Для цього: 1. Аварійна постановка в охорону: 1) відкрийте двері і включіть запалювання. 2) натисніть кн. Override 3 рази. 3) вимкніть запалювання (сирена видасть 1 «чирп», габаритні вогні спалахнуть 1 раз). 4) 20 сек система включить режим охорони без замикання дверей. Увага! якщо ви скористалися аварійною постановкою в охорону, система включить 20-ти секундну затримку режиму тривоги при спрацьовуванні, даючи тим самим можливість скористатися аварійним зняттям з охорони не включаючи режим тривоги. 2. Аварійне зняття з охорони: 1) відкрийте двері і включіть запалювання. 2) натисніть кн. Override 3 рази. 3) вимкніть запалювання (сирена видасть 2 «чирпа», габаритні вогні спалахнуть 2 рази). 4) режим охорони буде відключений негайно. Увага! якщо ви запрограмували персональний pin-код, то аварійне зняття з охорони проводиться тільки за допомогою цього pin-коду. 17 tomahawk tw-9020 28. Персональний код (pin код). Даний код (якщо він запрограмований) дозволяє власнику відключити режим охорони без брелока, а також відключити режим anti-hijack на ii і iii етапах. Pin код складається з двох цифр. Увага! заводська установка pin коду 1: 1 1-а цифра 1(х) 2-а цифра 1(у) відключення режиму охорони з використанням pin-коду. Якщо ваш брелок не функціонує, або система знаходиться на ii або iii етапах режиму anti-hijack, то ви можете відключити режим охорони, використовуючи pin код. Для цього: 1. Відкрийте двері і включіть запалювання. 2. Натисніть кнопку «override» кількість разів рівне х (першій цифрі pin коду). 3. Вимкніть запалювання. 4. Знову включіть запалювання. 5. Натисніть кнопку «override» кількість разів рівне y (другій цифрі pin коду). 6. Вимкніть запалювання. Якщо значення pin коду введено коректно, то режим охорони буде відключений. Увага! повторіть процедуру в разі невдалого введення pin коду. 29. Програмування нового pin коду. Увага! програмування нового pin коду можливо тільки якщо запрограмовано «аварійне відключення системи за допомогою pin коду» (див. «таблицю програмування охоронних функцій») для зміни pin коду необхідно: 1.вимкнути запалювання. 2.натиснути кнопку «override» 4 рази. 3.включити запалювання, сирена видасть 4 «чирпа». 4.натиснути кнопку «override» 1 раз для включення режиму програмування pin коду. 5.за допомогою чинного брелока ввести нове значення першої цифри pin коду. 18 tomahawk tw-9020 значення цифри відповідна кнопка 1 натисніть кнопку 2 натисніть кнопку 3 натисніть кнопку 4 натисніть кнопку увага! сирена кількістю «чирпів» підтвердить нове значення 1-ої цифри pin коду. 6. Натисніть кнопку override 1 раз для включення режиму програмування 2-ої цифри pin коду. 7. За допомогою чинного брелока введіть нове значення другої цифри pin коду. Значення цифри відповідна кнопка 1 натисніть кнопку 2 натисніть кнопку 3 натисніть кнопку 4 натисніть кнопку увага! сирена кількістю «чирпів» підтвердить нове значення 2-ої цифри pin коду. Увага! рекомендуємо записати нове значення pin коду. 30. Програмування нових брелоків. В пам’ять основного блоку можна записати до 4-х брелоків, для цього необхідно: 1. Вимкнути запалювання. 2. Натиснути кнопку override 7 разів. 3. Включити запалювання. Сирена видасть 7 «чирпів» підтверджуючи вхід в режим програмування брелоків. 4. Натиснути і утримувати одночасно кнопки і нового брелока протягом 1 сек. Система » чирпами «підтвердить запис нового брелока в пам’ять (1» чирп «для першого, 2» чирпа «для другого, 3» чирпа «для третього і 4″ чирпа » для четвертого). Увага! всі загублені брелоки будуть стерті з пам’яті системи, тому 19 tomahawk tw-9020 процедурі програмування необхідно піддати всі брелоки, які ви збираєтеся використовувати в майбутньому. Увага! якщо протягом 6-ти секунд не відбувалися дії з програмування брелоків, то режим програмування автоматично вимкнеться. 31. Інформація про запрограмовані брелоки. З метою безпеки в охоронному комплексі tomahawk tw — 9020 введена функція перегляду кількості запрограмованих брелоків. Для відображення цієї інформації: 1. Увімкніть запалювання. 2. Натисніть кн. Брелок. 3. Кількість спалахів світлодіода вкаже кількість вже запрограмованих в систему брелоків. 32. Інформація про працездатність датчиків. Для перевірки працездатності датчиків включіть запалювання і активуйте датчик, працездатність якого ви хочете перевірити (наприклад, відкрийте двері). Якщо датчик справний світлодіод системи почне повільно моргати, і гаснути при закритті дверей, вказуючи на працездатність датчика. 33. Індикація світлодіода. Світлодіод системи багатофункціональний. За допомогою сигналів світлодіода ви можете визначити, в якому стані зараз знаходиться охоронний комплекс по таблиці: режим режим охорони режим іммобілайзера режим valet 1 — й і 2-й етап anti-hijack запалювання вимкнено запалювання включено * * * * * * * * * * * горить постійно горить постійно * * * * * * * * * * * 34. Відображення інформації на lcd брелоку. Даний охоронний комплекс оснащений новою системою оповіщення, тому інформація про виконання команди або зміну статусу системи буде відображатися на lcd дисплеях всіх запрограмованих в пам’ять системи брелоків, що знаходяться в зоні дії системи. 20 tomahawk tw-9020 35. Функціональні можливості брелока-пейджера. Використовувані кнопки виконувані функції f включення підсвічування f + f включення блокування кнопок брелока-пейджера + f вимикання блокування кнопок брелока-пейджера утримувати примітки автоматично вимикається через 2 сек індикація: режим налаштування годин, будильника, таймера режим налаштування годин-годинник f 1 раз режим налаштування годин-хвилини f 2 рази режим налаштування будильника-годинник f 3 рази режим налаштування будильника-хвилини f 4 рази режим налаштування будильника-вкл/викл f 5 разів режим налаштування таймера-годинник f 6 разів режим налаштування таймера-хвилини f 7 разів режим — вкл / викл — переклад вперед-переклад назад-вкл. — викл. — переклад вперед-переклад назад-вкл. — викл. 36. Порядок заміни елемента живлення в брелоку з lcd. Брелок з lcd має індикатор рівня заряду елемента живлення (тип ааа, 1.5 в). Якщо індикатор показує нижчий рівень заряду, то необхідно терміново замінити батарейку. Порядок заміни елемента живлення: 1. Відкрийте захисну кришку на тильній стороні брелока. 2. Дістаньте стару батарейку. 3. Натисніть кнопку брелока. 4. Встановіть новий елемент живлення, дотримуючись полярності (тип ааа, 1.5 в). 5. Закрийте захисну кришку. 6. Натисніть кнопку брелока, дисплей відобразить статус системи. 21 tomahawk tw-9020 37. Режим програмування охоронних функцій. Для входу в режим програмування виконайте наступні дії: 1. Вимкніть запалювання. 2. Натисніть кнопку «override» 5 разів. 3. Увімкніть запалювання (підтвердження входу в режим програмування — 5 «чирпів» сирени). Використовуйте кнопку «override» для вибору необхідної функції. Кожне натискання-перехід до наступної функції (див.таблицю програмування охоронних функцій). Система вкаже обрану функцію» чірпамі «сирени: короткий «чірп» — 1 довгий «чірп» — 5 приклад: 7 натискань кнопки» override «- 1 довгий» чірп » і 2 коротких функція 7. Вибрано номери та описи функцій у таблиці програмування. 38. Режим програмування функцій дистанційного запуску. Для входу в режим програмування виконайте наступні дії: 1. 2. 3. Вимкніть запалювання. Натисніть кн. Override 6 разів. Увімкніть запалювання, сирена видасть 6 «чирпів», світлодіод спалахне 6 разів підтверджуючи вхід в режим програмування. Використовуйте кнопку «override» для вибору необхідної функції. Кожне натискання-перехід до наступної функції (див.таблицю програмування функцій дистанційного запуску). 39. Повернення до заводських установок. Для того, щоб повернутися до заводських установок програмованих функцій: 1. Вимкніть запалювання. 2. Натисніть кнопку «override» 9 разів. 3. Увімкніть запалювання (підтвердження — 9 «чирпів» сирени). 4. Натисніть кнопку «override» 1 раз (підтвердження 1 «чірп» сирени). 5. Натисніть кн. Брелок. 22 тривалість імпульсу додаткового каналу (сек.) 9 разів примітка. Заводські установки в таблиці підкреслені. Автоперепостановка в охорону сирена або клаксон 6 разів 8 разів ввічлива підсвічування або закривання скла (синій провід) 5 разів 7 разів аварійне відключення системи за допомогою pin-коду 4 рази 3 рази 0,8 сирена вар. 1 ввічлива підсвічування викл. Вкл. Вар. 1 облік затримки салонного освітлення або затримка постановки в охорону замикання дверей при автоматичній постановці в охорону вар. 1 функція безпечного водіння 2 рази откр: 0,8 закр: 0,8 кнопка довжина імпульсу відкривання / закривання центрального замка (сек.) функція 1 раз кількість натискань кн. Override 10 вар. 2 вар. 2 ввічлива підсвічування вкл. Викл. Вар. 2 вар. 2 откр: 3,6 закр: 3,6Ввічливою підсвічуванням або управління склопідйомниками (300ма мах). 6. Чорно-червоний провід — » — » 300ма в режимі дистанційного запуску для обходу датчиків штатної охоронної системи або блокування. 7. Чорно-жовтий провід-вихід » — » 300ма управління на реле блокування. 8. Сірий провід-вихід » + » управління сиреною або штатним клаксоном (1,5 а мах, програмується). 9. Оранжево-фіолетовий провід-провід ручного гальма. Приєднання до » — » вимикача ручного гальма при механічній коробці передач або до стоп сигналів при автоматичній коробці передач. 10. Жовто-чорний провід-вихід » — » додаткового каналу, з’являється при активації з брелока (300ма мах, програмується). 11. Синьо-червоний провід-вхід » + » тригерів дверей. 12. Синьо-чорний провід-вхід » — » тригерів дверей. 30 tomahawk tw-9020 13. Оранжево-білий провід-вхід » — » тригера багажника. 14. Оранжево-сірий провід-вхід » — » тригера капота. Роз’єм 6 pin. (вбудовані реле центрального замка) 1. 2. 3. 4. 5. 6. Синій провід-центральний контакт реле відмикання центрального замка. Зелений провід-центральний контакт реле замикання центрального замка. Чорно-червоний провід-нормальноразомкнений контакт реле відмикання центрального замка. Чорно-червоний провід-нормальноразомкнений контакт реле замикання центрального замка. Синьо-чорний провід-нормальнозамкнений контакт реле відмикання центрального замка. Зелено-чорний провід-нормальнозамкнений контакт реле замикання центрального замка. Роз’єм датчика удару 4 pin. 1. 2. 3. 4. Живлення датчика «+ 12в». Харчування датчика» -«. Вхід » — » попереджувальної зони. Вхід » — » основної зони. Роз’єм кнопки override 2 pin. Роз’єм 2 pin-роз’єм для підключення кнопки override. Роз’єм світлодіода 2 pin. Роз’єм 2 pin-роз’єм для підключення світлодіода. Роз’єм приймально-передавальної антени 4 pin. Роз’єм 4 pin-роз’єм для підключення антени. 31 tomahawk tw-9020 iv. Схеми підключення роз’єм приймальної антени 5 pin роз’єм світлодіода 2 pin роз’єм кнопки «override» 2 pin роз’єм датчика удару 4 pin основний роз’єм 14 pin роз’єм підключення центрального замка 6 pin силовий роз’єм дистанційного запуску 6 pin рис. 4 32 tomahawk tw-9020 30а червоний +12v чорно-жовтий (товстий) на стартер жовтий «+» ign 1 синій «+» ign 3 «+» ign 2 зелений чорно-жовтий (тонкий) синій зелений «+» вхід блокування стартера 10а unlock com 10а lock com чорно-червоний unlock no lock no синьо-чорний unlock nc зелено-чорний lock nc сіро-чорний вхід 7,5 а зелено-чорний вихід контроль заведеного двигуна на габаритні вогні; «+» чорний 7,5 а зелено-жовтий вихід синій на габаритні вогні; «+» салонне освітлення або підняття скла; «-» 300ма чорно-червоний вихід «-» 300ма відключення штатного іммобілайзера блокування двигуна чорно-жовтий вихід «-» 300ma max сірий вихід «+» 1,5 a max оранжево-фіолетовий, жовто-чорний датчик ручного гальма; «-» доп. Канал; вихід «-» 300ма синьо-червоний вхід «+» датчиків дверей синьо-чорний вхід «-» датчиків дверей двері +12в двері помаранчево-білий вхід «-» датчика багажника багажник помаранчево-сірий вхід «-» датчика капота капот датчик удару кнопка «override» світлодіод антена схема 1 33 tomahawk tw-9020 підключення додаткового електроприводу час упр. 0.8 сек. 87a nc синьо-чорний 30 com синій no чорно-червоний nc зелено-чорний 30 com зелений no чорно-червоний 87 87a 87 пр 15а +12в схема 2 позитивне управління ц.з. Час упр. 0.8 сек. 87a nc синьо-чорний 30 com синій no чорно-червоний nc зелено-чорний 30 com зелений no чорно-червоний блок центрального замка відкривання 87 87a закривання 87 пр 1 — 3а схема 3 34 +12в tomahawk tw-9020 негативне управління ц.з. Час упр. 0.8 сек. 87a nc синьо-чорний 30 com синій no чорно-червоний nc зелено-чорний 30 com зелений no чорно-червоний блок центрального замка відкривання 87 87a закривання 87 пр 1 — 3а схема 4 35 tomahawk tw-9020 підключення ввічливої підсвічування. Якщо ваш автомобіль не має функції ввічливої підсвічування, то за допомогою tomahawk tw-9020 можливе підключення цієї сервісної функції. Синій провід 86 87 +12v 85 87а штатний блок ввічливої підсвічування 30 схема №5 організація ввічливої підсвічування. Варіант 1 синій провід 86 87 +12v 85 30 86 87 +12v +12v +12v варіант 2 синій провід 87а 85 87а 30 схема №6 36 tomahawk tw-9020 блокування двигуна. Нормально замкнута блокування. Чорний провід з жовтою смугою 86 87 жовтий провід 85 87а 30 реле блокування бензонасос, комутатор, котушка запалювання і т.д. Схема №7 підключення штатного клаксона. Tomahawk tw-9020 допускає підключення як звичайної сирени, так і штатного клаксона, варіант використання звукового оповіщає пристрою вибирається програмно (див.таблицю програмовані функції). Якщо ви вирішили використовувати штатний клаксон, то система підключення вказана нижче. Підключення штатного клаксона. На штатну кнопку включення клаксона сірий провід 86 87 85 87а 30 штатний клаксон +12v увага! схема № 8 обов’язково використовуйте сокет з захищає діодом. 37 tomahawk tw-9020 v. Технічні дані. Номінальна напруга +12в струм споживання при викл. Запалюванні 16ма робоча частота 434 мгц тип модуляції fm (частотна) дальність дії*: від брелока-пейджера до сигналізації від сигналізації до брелока-пейджера до 1200 м до 1200 м *- вказана дальність за умови відсутності перешкод. На неї впливають багато факторів, такі як будівлі, дерева, лінії електропередач, взаємне розташування автомобіля і брелока-пейджера, погодні умови і багато іншого. Допустимий струм: вихід включення стартера «+» (товстий чорно-жовтий провід в силовому роз’ємі) 30а ign 1 «+» (жовтий провід в силовому роз’ємі) 30а ign 2 «+» (зелений провід) 20а ign 3 «+» (синій провід в силовому роз’ємі) 20а ланцюг живлення червоний дріт (обмежений запобіжником) 30а ланцюг контактів реле управління центральним замком (обмежений запобіжником) 15а контакти виносного реле блокування 30а вихід живлення сирени «+» (сірий провід) 1.5 а вихід додаткового каналу «-» (програмується, жовто-чорний дріт) 300ма вихід живлення габаритних вогнів «+» (зелено-чорний провід, зелено-жовтий провід) 7.5 а 38 tomahawk tw-9020 вихід управління ввічливою підсвічуванням або склопідйомниками » — » (програмується, синій провід) 300ма вихід управління реле блокування «-» (чорно-жовтий провід) 300ма вихід на відключення штатного іммобілайзера «-» (чорно-червоний провід) 300ма тимчасові витримки: вихід додаткового каналу «-» (жовто-чорний) програмується: 0,8 сек. 10 сек. 30 сек. Вкл./ викл. Тривалість управління центральним замком програмується: 0,8 сек. 3,6 сек. 30 сек. Вихід на сирену / клаксон (сірий провід) програмується vi. Комплектація центральний модуль. Брелок з lcd дисплеєм. Брелок стандартного типу. Датчик удару. Світлодіод. Антена. Джгути для підключення центрального блоку, центрального замка, антени. Кінцевий вимикач кнопкового типу. Інструкція. Пакувальна коробка. Ме-83 пристрій відповідає кліматичним вимогам по гост 15150 виконання ухл2 (розміщення всередині закритого салону). Пристрій відповідає за електромагнітної сумісності вимогам гост р 50789-95. 39

    Охоронні системи володіють великою кількістю функцій і налаштувань, розібратися в яких пересічному користувачеві досить складно. Аналіз інструкції томагавк tz 9020 дозволить власнику автомобіля налаштувати систему і самостійно відключити її в разі втрати брелка.

    [ приховати ]

    технічні характеристики

    Основні характеристики сигналізації tomahawk tz 9020:

    • напруга в бортовій мережі авто — 12 в;
    • струм в черговому режимі — 16 ма;
    • частота трансляції сигналів управління-434 мгц;
    • тип кодування сигналу-частотна модуляція fm;
    • дистанція передачі сигналів головним брелоком-1200 м;
    • відстань стійкого зворотного зв’язку — 1200 м;
    • радіус дії допоміжного пульта — 30 м.

    Зазначені значення дальності прийому і передачі пристроїв tomahawk tz 9020 досяжні при відсутності перешкод і забудови. У місті дистанція скорочується в кілька разів.

    Таблиця допустимих значень сили струму.

    Комплектація

    Стандартний комплект поставки охоронного комплексу томагавк 9020:

    • центральний пристрій, що включає в себе головний процесор і релейний блок;
    • пульт управління з двостороннім каналом зв’язку і монохромним рідкокристалічним дисплеєм;
    • запасний брелок управління з одноканальним режимом, має вологозахищене виконання корпусу;
    • сенсор удару з двома ступенями чутливості;
    • приймач з антеною;
    • клавіша налаштування (override);
    • кінцевий перемикач, призначений для установки під кришки капота або багажника;
    • джгут проводки центрального пристрою;
    • проводка для підключення модуля центрального замку, сенсора і додаткового реле;
    • технічна документація.

    Набір томагавк tz 9020

    Набір томагавк 9020 поставляється в упаковці, виготовленій з щільного картону. Компоненти розташовані в пінопластовому і пластиковому захисному контейнері, що оберігає деталі від ударів і пошкоджень при транспортуванні.

    основні можливості

    Автосигналізація має можливості:

    • зворотній зв’язок між автомобілем і брелоком;
    • охорона периметра рухомих деталей кузова;
    • подвійне блокування ланцюгів двигуна;
    • додатковий іммобілайзер;
    • аварійне відключення введенням секретного коду;
    • автоматична постановка і перепостановка;
    • можливість роботи з відключеною сиреною;
    • настроюється сенсор;
    • регульована робота модуля центрального замка;
    • можливість управління замками дверей при включеному запалюванні;
    • замір температури в салоні;
    • комфортна підсвічування;
    • енергонезалежна пам’ять;
    • додаткові послуги паніка і антіограбленіе;
    • пошук транспортного засобу на парковці;
    • автоматичний повторюваний пуск;
    • дистанційний пуск двигуна;
    • турботаймер.

    плюси і мінуси моделі tomahawk tz-9020

    За відгуками власників, сигналізація томагавк 9020 має позитивні сторони:

    • наявність штатного автозапуску;
    • відсутність збоїв при роботі;
    • вбудована система опитування стану;
    • зручність використання.

    Негативні сторони комплексу:

    • зниження якості виробів, виготовлених після 2004-2005 року;
    • не завжди коректно спрацьовує автозапуск, особливо при низьких температурах;
    • код перехоплюється і розшифровується граберами;
    • малий радіус дії пульта (в щільній забудові);
    • збої в роботі пультів (виправляються тільки відключенням живлення брелка);
    • велике число помилкових спрацьовувань;
    • при низькій температурі комплекс переходить в режим тривоги, який відключається тільки зняттям клеми з батареї;
    • крихкий пластик корпусу брелка.

    Як встановити?

    Установка і підключення охоронного комплексу не вимагає спеціального настроечного обладнання і знань тонкощів програмування сигналізацій. Інструкція томагавк tz 9020 містить розділ, присвячений монтажу та налаштування. Власник може встановити комплекс самостійно, керуючись наявними в документації рекомендаціями.

    вимоги по установці

    Опис загальних вимог по установці:

    1. роботи проводяться при відключеній батареї. Якщо в автомобілі є штатна аудіосистема або подушки безпеки, то слід уточнити особливості відключення акумулятора. Подібна інформація є в інструкції з експлуатації автомобіля.
    2. блоки охоронного комплексу розташовані приховано (крім антени і контрольного діода).
    3. поруч з елементами охоронного комплексу не повинні знаходитися джерела вологи і тепла.
    4. електронні компоненти сигналізації бажано встановлювати на відстані від електронних блоків автомобіля. Це допоможе уникнути можливого негативного впливу пристроїв один на одного.
    5. антена приймача встановлюється на відстані від центрального блоку сигналізації та електронних компонентів автомобіля.

    послідовність дій

    Приблизна послідовність установки:

    1. центральний пристрій розташовується в салоні автомобіля. Стандартним місцем розташування є приладова панель або внутрішня порожнина центральної консолі. Встановлений блок не повинен перешкоджати руху тяг і важелів органів управління.
    2. антена кріпиться на вітровому склі у верхній частині. Антенний блок не повинен стикатися з металевими деталями кузова і джгутами штатної проводки. Кабель прокладається за пластиковими елементами інтер’єру. При прокладці необхідно переконатися у відсутності перегинів і перетиснень проводів.
    3. сирена зазвичай монтується в моторному відсіку, рупором вниз. При використанні активного пристрою потрібно забезпечити доступ до замкової щілини вимикача живлення. Введення проводів в салон виконується через штатні отвори в моторному щиті.
    4. кінцеві перемикачі розміщуються на сталевих елементах кузова всередині периметра ущільнювального канта. Заборонено встановлювати кінцевики на поверхні ринв і в точках скупчування води. В процесі експлуатації рекомендується очищати пристрої від бруду і корозії і наносити захисний шар мастила.
    5. сенсор удару розташовується по осі автомобіля якомога ближче до центру салону. Датчик кріпиться саморізами або двосторонньою стрічкою. Користувач повинен мати легкий доступ до сенсора для регулювання чутливості.
    6. якщо використовується додатковий сенсор, то він розташовується в салоні. Місце установки повинно гарантувати швидкий доступ до виробу для настройки.
    7. діод встановлюється на видимій частині панелі приладів або обшивках передніх стійок даху.
    8. кнопка override монтується відносно приховано. Власник повинен мати до неї доступ. При натисканнях на клавішу користувач повинен добре бачити діод, оскільки це необхідно для настройки.

    схема підключення пристрою

    Підключення сигналізації складається з декількох кроків:

    • установка джгута силового роз’єму;
    • під’єднання основного роз’єму;
    • підключення колодки центрального замка;
    • установка проводів додаткових пристроїв.

    Призначення проводів силового роз’єму.

    колір ізоляції призначення червоний позитивний полюс живлення, оснащений запобіжником на 30 а чорно-жовтий (великого перерізу) позитивний вихід на реле стартера жовтий під’єднується до замку запалювання, забезпечує подачу позитивного імпульсу в стані включеного запалювання і в момент роботи стартера синій використовується для запуску на відстані зелений під’єднується до замку запалювання, забезпечує подачу позитивного імпульсу в стані включеного запалювання і зникає в момент роботи стартера чорно-жовтий (малого перерізу) позитивний вхід блоку пуску стартера ключем, застосовується при автоматичному пуску

    Призначення проводів, що входять в основний джгут.

    колір ізоляції призначення сіро-чорний ланцюг контролю роботи двигуна, підключений до датчика виміру тиску масла або до тахометру зелено-чорний вихід управління зовнішньою світловою сигналізацією, є запобіжник на 7,5 а чорний негативне харчування зелено-жовтий другий вихід управління світловою сигналізацією синій вихід управління ввічливій підсвічуванням або модулем склопідйомників чорно-червоний ланцюг обходу штатної сигналізації чорно-жовтий негативний вихід на реле блокування сірий подання позитивного імпульсу живлення на сирену, струм не більше 1,5 а оранжево-фіолетовий сигнал від кінцевика важеля стоянкового гальма жовто-чорний негативний вихід допканала, що активується з пульта синьо-червоний позитивний вхід від кінцевиків дверей синьо-чорний негативний вхід від кінцевих перемикачів дверей оранжево-білий негативний вхід, призначений для підключення кінцевика багажника оранжево-сірий негативний вхідний сигнал від кінцевика капота

    При підключенні проводів живлення (червоний і чорний) необхідно забезпечити максимально надійний контакт. Червоний кабель щільно скручується зі штатними проводами системи, місце стику з’єднується пайкою і ізолюється. Перетин штатної проводки має забезпечити подачу номінального робочого струму, тобто не менше 10 а.негативний провід кріпиться до штатних болтів або гайок маси. Для забезпечення надійного контакту рекомендується встановити на кабель клемний затиск.

    При підключенні проводів томагавк tz 9020 може вимагатися установка додаткових діодів. Наприклад, багато моделей компанії хендай при включенні стоянкового гальма подають на провід до кінцевого перемикача позитивний імпульс. В цьому випадку сигналізація підключається безпосередньо до концевику або до панелі приладів, але через діодні розв’язки.

    Призначення проводів джгута управління замками зазначено в таблиці.

    Підключення інших проводів:

    1. сенсор визначення удару оснащений проводом, що подає живлення і передає сигнали від двох зон чутливості.
    2. антенний модуль підключається окремим п’ятипіновим проводом.
    3. встановити двопіновий провід кнопки налаштування.
    4. якщо в складі системи планується використовувати додатковий сенсор, то він підключається до окремої четирехпіновой колодці. Розводка проводів аналогічна сенсору удару.

    Загальна схема розташування роз’ємів на центральному пристрої томагавк 9020 наведена нижче.

    Брелоки комплексу tz 9020

    позначення іконок на брелоку

    На екрані розташовані значки, що допомагають власнику управляти сигналізацією:

    • 1 — охорона в звичайному режимі, з подачею сигналів сиреною (спільно з 3);
    • 2 — тихий режим роботи (спільно з 3);
    • 3 — замкнені замки;
    • 4 — відкриті замки;
    • 5 — індикація розімкнутих кінцевиків дверей;
    • 6 — відображення розімкнутого концевика кришки капота;
    • 7 — індикація відкритої кришки багажника;
    • 8 — активність передавача, встановленого в брелоку;
    • 9 — відпрацювання першої зони сенсора;
    • 10 — сигнал від основної зони сенсору (спільно з 9);
    • 11 — відключення першої зони сенсору (спільно з 9);
    • 12 — повне відключення сенсору (спільно з 10);
    • 13 — антіограбленія;
    • 14 — дистанційний сервісний режим;
    • 15 — відключений важіль стоянкового гальма;
    • 16 — відображення стану елемента живлення;
    • 17 — активність ланцюга запалювання;
    • 18 — пущений двигун (разом з 17);
    • 19 — активний додатковий іммобілайзер;
    • 20 — автопостановка в охорону;
    • 21 — погодинний прогрів силового агрегату;
    • 22 — таймер;
    • 23 — будильник;
    • 24 — поле, призначене для відображення годин і температури (для індикації часу передбачений тільки 12-годинний формат).

    Розташування значків на екрані

    програмування брелка

    У брелоку з двостороннім зв’язком є можливість налаштування:

    • годин;
    • будильника;
    • таймера.

    Налаштування виконується наступним чином:

    1. натиснути а5 і утримати до початку миготіння поля годин.
    2. встановити значення натисканнями на а3 або а4 (вперед і назад відповідно).
    3. втопити ще раз а5 і аналогічно налаштувати хвилини.
    4. ще одне натискання а5 дозволить перейти до налаштування числа годин будильника. Зміна значення виконується кнопками а3 або а4.
    5. натискання на а5 перемкне будильник в режим налаштування хвилин.
    6. додатковий вплив на а5 перемикає будильник в режим включення або виключення (а3 — включити, а4 — відключити).
    7. за аналогією з будильником програмується час таймера.

    Запис брелка в пам’ять

    Головний пристрій tz 9020 обладнано пам’яттю, здатної зберігати коди чотирьох пультів управління. В процесі експлуатації можуть виникнути ситуації, коли власнику необхідно перезаписати старі брелоки або запрограмувати нові.

    Послідовність дій:

    1. включивши запалювання, натиснути на клавішу сервісу поспіль сім разів.
    2. після цього відключити запалювання, отримати повідомлення у вигляді семи коротких спрацьовувань сирени, яке підтверджує готовність до запису.
    3. натиснути і утримати а1 і а2 на кожному брелоку. Запис буде підтверджуватися гудками, число відповідає номеру пульта в пам’яті.
    4. після програмування коду останнього пульта зробити паузу шість секунд, система автоматично вийде зі стану запису.

    Власнику слід враховувати, що при старті кодування томагавк tz 9020 відбувається обнулення пам’яті і всі старі брелки стають непридатними до застосування без повторного програмування.

    Власник може в будь-який момент з’ясувати число пультів, що знаходяться в пам’яті пристрою:

    1. включити ланцюг запалювання.
    2. натиснути на а3 будь-якого використовуваного брелка.
    3. діод стану почне давати спалахи. Число спалахів відповідає числу брелків.

    управління системою з брелка

    Основні функції томагавк tz 9020, які управляються сигналами від брелка:

    1. включення охорони проводиться кнопкою а1. При цьому подається одиночна індикація сиреною і ліхтарями. Відбувається блокування замків, включається миготливий режим діода. На екрані активний значок 1. Для тихого включення застосовується кнопка а4. При цьому не відбувається подачі сигналу сиреною, а на екрані активний значок 2.
    2. система має вбудовану функцію двоступеневого відключення сенсора. Для цього потрібно попередньо включити охорону, а потім натиснути двічі протягом однієї секунди на а1. Якщо повторити натискання, то відбудеться повне відключення сенсора. На екрані відображені значки 1 або 2, а також 11 або 12. Для включення сенсора використовується подвійне натискання на а1, при цьому індикатори 11 або 12 деактивуються.
    3. вимикання охорони проводиться натисканням на а2, відбувається розблокування замків і подається подвійна індикація ліхтарями і гудком сирени. На екрані залишається активним значок 4. Якщо комплекс подає потрійний сигнал, а зумер брелка довгий звук, то під час циклу охорони відбувалося спрацьовування. Натискання кнопки а2 при подачі тривоги призводить до відключення подачі сигналів, режим охорони зберігається.
    4. комплекс дозволяє вести охорону транспортного засобу з працюючим мотором. Для цього власнику потрібно вийти з машини і замкнути всі кінцевики, що відповідають за охорону периметрів дверей і капотів. Ключ залишається в замку запалювання. Після цього потрібно натискання на а1, яке викличе блокування замка. Протягом трьох секунд необхідно провести повторне натискання на а1, після чого автомобіль подасть одиночний сигнал лампами і сиреною. На екрані включаться значки 1, 17 і 18. При цьому режимі не включається сенсор удару, що дозволяє уникнути помилкових спрацьовувань, що викликаються вібрацією автомобіля при працюючому двигуні. Відключення охорони виконується натисканням на а2, на екрані залишаться значки 4, 17 і 18.
    5. власник може активувати режим автоматичної постановки системи на охорону. Для цього потрібно натиснути і утримати а2, після подачі сигналу зумером натиснути а4. На дисплеї включиться значок 21.
    6. для запуску або зупинки додаткового іммобілайзера застосовується довге натискання на а2 і подальше на а4. Після включення функції на екрані активізується значок 20. У цьому режимі відбувається автоматичне блокування ланцюгів запуску двигуна через 30 секунд після припинення подачі напруги в ланцюзі запалювання. Для відключення іммобілайзера використовується коротке натискання на а2. Якщо пульт не працює, то іммобілайзер відключається одиночним натисканням на сервісну кнопку при вимкненому запалюванні.
    7. управління замками в процесі руху ведеться натисканнями на а1 і а2 (замикання і відкриття відповідно).
    8. пошук транспортного засобу виконується подвійним натисканням а3. Машина подасть відгук у вигляді шестикратної світлозвукової сигналізації. При цьому буде поданий радіосигнал, який оновить на дисплеї брелка інформацію про стан автомобіля.
    9. паніка, яка застосовується для залучення уваги оточуючих у разі спроби пограбування або інших протиправних діях проти власника. Запуск проводиться натисканням і утриманням а1 і а2. Включення режиму підтверджується трьома довгими гудками сиреною і потрійний відпрацюванням ліхтарями. Замки заблокуються, включиться охорона автомобіля.

    Ще одним способом привернути увагу оточуючих є режим антіограбленія. Для цього потрібно при працюючому моторі натиснути кнопку сервісу один раз (або натиснути і утримати а1 і а2). Після відкриття і закриття дверей (симуляція висаджування власника автомобіля зловмисником) відбувається запуск функції. Через 30 секунд включається тривога, а через ще 30 сек. Двигун блокується.

    Відключити антіограбленіе можна натисканням на а2 або кнопку настройки (з утриманням протягом трьох секунд). Деактивація подібним способом можлива протягом перших 30 сек. На більш пізніх етапах відключення виконується трисекундним натисканням на кнопку сервісу і подальшим вимиканням запалювання. Режим антіограбленія переходить в режим охорони. Якщо при програмуванні системи включений запит коду, то антіограбленіе можливо деактивувати тільки введенням секретного пароля.

    додаткові функції

    Власник може запрограмувати кілька допоміжних послуг:

    1. безпечне водіння. Під цією опцією мається на увазі автоматичне замикання замків після включення запалювання. Параметр програмується при налаштуванні сигналізації.
    2. перепостановка на охорону. Функція автоматично активує охорону в тому випадку, якщо відбулося відключення комплексу, але двері автомобіля протягом 30 секунд не була відкрита.
    3. турботаймер, який дозволяє двигуну працювати деякий час після відключення запалювання. Для роботи турботаймера на машинах з ручною коробкою потрібно проходити процедуру програмної нейтралі.

    блокування клавіш

    Брелок томагавк tz 9020 оснащений блокуванням кнопок, яка включається спільним натисканням а1 і а5, на дисплеї загоряється значок з текстом «key lock». Зняття блоку проводиться натисканням а2 і а5 одночасно. Блокування кнопок застосовується при перенесенні пульта в кишені іОберігає систему від передачі випадкових команд.

    аварійне управління

    При втраті або пошкодженні пульта власник може включати і вимикати сигналізацію tomahawk tz 9020 резервним способом.

    Покрокова інструкція по аварійній постановці в охорону:

    1. відкрити машину, сісти за кермо і включити запалювання.
    2. знайти кнопку сервісу і тричі натиснути на неї.
    3. відключити запалювання, отримати підтвердження готовності до постановки — одиночне спрацьовування ліхтарів і сирени.
    4. закрити двері зовні. Через 20 секунд після індикації відбудеться включення охорони.

    Після включення охоронного режиму на tomahawk tz 9020 активується 20-секундна відстрочка тривоги при спрацьовуванні будь охоронної зони. Затримка дозволяє власнику деактивувати систему без подачі тривоги.

    Аварійне відключення:

    1. відкрити двері, запустивши відлік відстрочки тривоги.
    2. включити запалювання і натиснути на кнопку сервісу три рази.
    3. відключити запалювання, система подасть подвійну світлозвукову індикацію і відключить охорону.
    4. перевірити можливість запуску силового агрегату.

    Можливе відключення охорони і антіограбленія за допомогою кодового числа, що складається з двох цифр, розташованих в інтервалі 1-4. Заводський пароль дорівнює 11.

    Процедура зняття охорони і деактивації антіограбленія введенням коду:

    1. відімкнути двері, потім включити запалювання ключем.
    2. натисканнями на кнопку сервісу ввести перше число.
    3. перепідключити запалювання.
    4. ввести друге число.
    5. вимкнути запалювання. При коректному коді відбувається вимикання охорони або антіограбленія. При помилку введення процедуру проводять заново.

    зміна коду доступу

    Кодове число може змінюватися тільки в разі активованої можливості відключення системи паролем. Ця послуга включається при налаштуванні головного пристрою.

    Послідовність дій:

    1. після деактивації запалювання чотири рази натиснути на сервісну кнопку.
    2. включити запалювання і дочекатися подачі чотирьох сигналів сиреною.
    3. після цього увійти в режим введення в пам’ять першого числа шляхом одноразового натискання на клавішу налаштування.
    4. ввести бажане число кнопками прописаного в пам’яті брелка. Введене значення підтверджується відповідним числом гудків сирени.
    5. натиснути на кнопку сервісу і аналогічно ввести друге число.
    6. зробити паузу на кілька секунд, режим налаштування завершено. Виробник рекомендує записати нове значення коду.

    Таблиця відповідності кнопок і значень коду.

    налаштування автозапуску

    Для проведення дистанційного або автоматичного пуску потрібно виконати умови:

    • відключити запалювання;
    • забезпечити замикання всіх кінцевих перемикачів;
    • затягнути гальмо стоянки;
    • переконатися в неактивності режиму настройки;
    • провести установку нейтралі на машині з механічною трансмісією;
    • селектор автоматичної коробки повинен знаходитися в режимі паркування.

    Дистанційний запуск проводиться за наступним алгоритмом:

    1. взяти в руку брелок, натиснути і утримати а2. Кнопка утримується до подачі сигналу або зміни кольору світіння діода на зелений.
    2. протягом трьох секунд натиснути повторно а3 (коротко).
    3. відбудеться блокування дверей і пуск двигуна. Час роботи визначається окремою програмою.
    4. примусова дострокова зупинка двигуна виконується за аналогічною процедурою.

    Для проведення автоматичного пуску мотора з повторами необхідно:

    1. натиснути і утримати до подачі сигналу а2, а потім коротко а1. Між натисканнями кнопок не повинно пройти більше трьох секунд.
    2. після включення функції будуть виконуватися повторні пуски з інтервалом 1/2/4/24 години (в залежності від програми).

    На відео можна побачити візуалізацію процедури програмування автозапуску, надану автором євген вакшин.

    Поправка для машин з механічною коробкою передач

    При використанні запуску мотора без розміщення водія за кермом потрібно виключити можливість початку руху. На машинах з автоматичною коробкою ця умова виконується за замовчуванням — установкою важеля в положення парковки. В іншому випадку власник не зможе витягти ключ із замка запалювання. На машинах з ручною трансмісією необхідно виставляти нейтраль програмно перед кожною процедурою запуску.

    Згідно з інструкцією із застосування, сигналізація tomahawk tz 9020 допускає дві процедури активації нейтралі:

    • безпечну;
    • автоматичну.

    Алгоритм безпечної активації:

    1. при працюючому моторі потрібно підняти важіль гальма до спрацьовування кінцевика.
    2. натиснути і утримати а2. Кнопка утримується до подачі сигналу на основному пульті або до зміни кольору індикатора на зелений — на додатковому. Після цього у власника є три секунди для повторного короткого натискання на а2.
    3. повернути ключ в замку до точки off, мотор не повинен затихнути.
    4. вийняти ключ, вийти з автомобіля, закрити за собою двері. Після цього повинна відбутися зупинка мотора і автоматичне включення охорони. Закриття вікон проводиться натисканням на а1 (за умови активної послуги).

    Послідовність автоматичної активації:

      1. підняти важіль гальма, мотор повинен працювати.
      2. відключити запалювання, двигун продовжить роботу.
      3. відкрити двері і вийти з салону.
      4. після замикання дверей натиснути а1. Відбудеться зупинка двигуна, включиться охорона, закриються замки і вікна (якщо активна функція доводчика стекол).

    завантажити інструкцію з встановлення та експлуатації сигналізації томагавк tz 9020 у форматі pdf

    Сервісне керівництво, яке дозволить користуватися і налаштувати роботу сигналізації, можна завантажити за посиланням:

    скільки коштує сигналізація?

    відео «програмування брелка tomahawk tz 9020»

    Програмування брелка tomahawk tz 9020 продемонстровано у відеоролику, знятому для каналу «єнот і панда».

    Рішення про покупку автосигналізації виникає відразу ж після придбання автомобіля, так як в наш час будь-який транспортний засіб потребує охорони. Підібрати надійну сигналізацію можна з асортименту компанії tomahawk. У статті розбирається 9010, 9020 і 9030, разом з її інструкцією по експлуатації та установці своїми руками.

    Охоронні системи tomahawk представлені в широкому асортименті за доступною ціною. Всі моделі оснащені автозапуском, зворотним зв’язком. Набір стандартних функцій присутній на кожній сигналізації, але в залежності від моделі функціонал може відрізнятися.

    [ приховати ]

    Tomahawk 9010

    Модель tw-9010 має хороші технічні характеристики і функціональні можливості, але при цьому у неї досить низька вартість. Дистанційне керування функціями авто здійснюється за допомогою брелока.

    керівництво по експлуатації

    Основні функції системи

    Дана автосигналізація tw-9010 є бюджетним варіантом, але при цьому має ряд основних функцій, які забезпечують надійний захист:

    • протиугінні функції антиграббера і антисканера;
    • зворотний зв’язок через програмований брелок з рк-екраном;
    • , дверей, багажника;
    • автоматичну, тиху, аварійну постановку і зняття з охорони;
    • вбудований іммобілайзер;
    • програмоване управління центральним замком;
    • різні режими охорони;
    • автозапуск.

    Перераховані основні функції, але модель tw-9010 оснащена безліччю додаткових, що полегшують водієві керування автомобілем.

    Програмування сигналізації томагавк 9020 з автозапуском. Як налаштувати автозапуск сигналізації tomahawk

    Tomahawk 9020

    Сигналка tz 9020 відноситься до середнього класу, відрізняється високою якістю і надійністю. Модель дозволяє використовувати різні режими охорони з різними способами оповіщення та реагування на спробу викрадення. Крім того, у неї є функція блокування реле двигуна. Якщо злочинець проник в авто і завів його, то система відразу реагує і посилає повідомлення на брелок. Власник зможе відключити двигун.

    керівництво власнику

    У комплект сигналізації входить керівництво, що містить інструкцію по установці, налаштуванні та експлуатації. Навіть автолюбителі без досвіду зможуть розібратися в схемах і встановити, запрограмувати або перепрограмувати сигналізацію своїми руками.

    Основні функції системи

    Модель tz 9020 має всі стандартні функції, які встановлюються на сигналізації tomahawk.

    Крім того, в ній реалізованіДодаткові можливості:

    • запуск двигуна на відстані;
    • система реагує на відстані до 1,2 км;
    • є датчики удару, вібрації;
    • попередження про відкриті двері;
    • отримання оперативної інформації про стан охорони і показників датчиків;
    • запобігання помилкового спрацьовування;
    • можливість постановки на охорону різними способами і в різних режимах.

    Великий плюс системи tz 9020 те, що при її покупці водієві видається індивідуальний код. Це дає додатковий захист, так як кодграббер його не розпізнає. Автозапуск дає можливість за допомогою брелока прогріти двигун і салон взимку, а влітку включити кондиціонер.

    Програмування сигналізації томагавк 9020 з автозапуском. Як налаштувати автозапуск сигналізації tomahawk

    Tomahawk 9030

    Модель tz 9030 є новітньою розробкою, тому сильно відрізняється від моделей 9010. Вона може бути встановлена на будь-який транспортний засіб, з будь-якою коробкою передач.

    посібник користувача

    Як і у всіх комплектах моделей цього бренду, tz 9030 має інструкції з експлуатації. У ньому міститься основна інформація, що стосується цієї моделі охоронної системи: основні функції, докладну інструкцію по установці, схеми підключення і основні настройки (автор відео e96ru).

    Основні функції системи

    Має наступні функції:

    • повний набір функцій по взяттю і зняттю на охорону зі зворотним зв’язком;
    • можливість програмування брелока і функцій системи;
    • контроль і передача інформації власнику авто про стан охоронної системи;
    • запуск і відключення двигуна на віддаленій відстані, можливість прогріву двигуна до заданої температури;
    • можливість контролю і підтримки в салоні певної температури;
    • захист від сканування і кодграббера;
    • радіус дії становить 1200 метрів.

    Таким чином, сигналізація tz 9030 забезпечить надійну охорону транспортного засобу, для водія створює комфортні умови до початку руху, власник завжди може отримати інформацію про стан авто та охорони.

    Програмування сигналізації томагавк 9020 з автозапуском. Як налаштувати автозапуск сигналізації tomahawk

    посібник з установки

    Охоронні системи tomahawk tw 9010, tz 9020, tz 9030 мають стандартну схему підключення.

    Програмування сигналізації томагавк 9020 з автозапуском. Як налаштувати автозапуск сигналізації tomahawk

    Спочатку потрібно вибрати місце для установки основних елементів сигналізації.

    При цьому керуватися наступними правилами:

    • вибирати непримітні місця;
    • поблизу не повинно бути джерел тепла і вологи;
    • обмежити вплив штатної електроніки, щоб уникнути перешкод в подальшій роботі сигналізації.

    Підключення сигналізації починається з установки основних елементів охоронної системи:

    1. перед установкою потрібно відключити електроживлення.
    2. центральний блок управління встановлюється в салоні, у важкодоступному місці. Зазвичай його поміщають за панеллю приладів.
    3. антену слід встановити якомога вище, щоб вона стикалася ні з якими металевими предметами і електропроводкою.
    4. сирену встановлюють в моторному відсіку в недоступному місці, ізолювавши її від попадання вологи і джерел тепла. Рупор слід направити вниз.
    5. і капоті. Вони повинні бути захищені від вологи.
    6. датчик температури краще встановити близько мотора, щоб мати достовірну інформацію про температуру двигуна.
    7. всі сильноточні дроти потрібно захистити плавкими запобіжниками. З’єднувальні контакти пропаиваются. Зверху потрібно встановити спеціальні термоусадки.
    8. далі необхідно зробити монтаж світлодіодної лампи. По ній можна буде визначити, що машина знаходиться під охороною.
    9. датчик удару розміщують всередині машини, ідеальним місцем є центр, кріплять його до металу за допомогою стяжки або двостороннього скотча.

    Приєднання кольорових проводів до роз’ємів центрального управління блоку, датчиків і інших елементів системи виконується згідно зі схемою в інструкції. На заключному етапі потрібно налаштувати чутливість датчика удару. Починати треба з мінімуму, збільшуючи чутливість. Потім потрібно налаштувати запуск двигуна дистанційно, функцію щоденного запуску мотора, запрограмувати брелок. За допомогою кнопки override можна налаштувати деякі функції без використання брелока.

    Після установки і налаштування сигналізації tomahawk своїми руками її потрібно перевірити на працездатність. Для цього потрібно натиснути червону кнопку тривоги і перевірити, чи реагує система. Якщо пролунав звуковий сигнал оповіщення, значить, установка пройшла успішно.