Як розрізати товсте скло склорізом. Розрізаємо скло в домашніх умовах: як правильно різати? огляд

133

Скло використовується в багатьох сферах життя. Часто доводиться в домашніх умовах замінити розтріскане вікно, засувку в каміні, фартух на кухні або виготовити навіс з оргскла, засклити теплицю. А робота належить з речовиною крихким і травмонебезпечним. Щоб уникнути травм і значної витрати крихкого матеріалу, необхідно знати як різати скло.

Види склорізів

Перш за все, необхідно пам’ятати, що скло буває різне: звичайне віконне, загартоване, оргскло, акрилове, рифлене і ще варіантів десять. Так само, навіть звичайне, може бути досить товстим або, навпаки, тонким і дуже крихким. Залежно від виду, підбирається і інструмент, спосіб різання. Але використання склоріза-це найбільш поширений варіант.

Будівельний ринок пропонує кілька варіантів склорізів:

  • алмазний може різати скло практично будь-якої товщини і термін його експлуатації великий. В якості робочого елемента використовується алмаз, який при необхідності легко повертається несточенной гранню;
  • роликовий має робочу частину, яка виготовлена зі сплаву кобальту і вольфраму і відрізняється підвищеною міцністю . Кількість роликів коливається від одного до шести і їх можна замінювати;
  • масляний має ролики і резервуар з мастилом, яка надходить на поверхню і знижує тертя. При зносі, заміни вимагає сам ролик і його кріплення;
  • з циркулеподібною функцією , які дозволяють вирізати кола. Найчастіше, звичайний масляний склоріз кріпиться на спеціальному пристрої зі шкалою, що дозволяє встановлювати діаметр кола.

Перед тим як різати скло склорізом, його необхідно підготувати:

  • очистити від бруду, можливо, помити і витерти насухо;
  • видалити найменший пил, так як найдрібніша частка, на яку наткнеться склоріз може стати джерелом розтріскування;
  • якщо використовується вживане скло, його ще й знежирюють гасом;
  • нанесення ліній відрізу.

важливо! необхідно підготувати поверхню, на якій буде проводитися різання. Вона вибирається рівна, чиста, без перепадів висоти.

Правила техніки безпеки

Підходи до того, як правильно різати скло роликовим або алмазним склорізом однакові. Головне дотримуватися певних правил і пам’ятати про техніку безпеки:

  • одягти засоби зашиті: рукавички і окуляри;
  • покласти скло на рівну поверхню і перевірити, щоб воно до неї добре прилягало і не вібрувало;
  • чиркнути по кінцях лінії розрізу, щоб була можливість послабити натиск і уникнути відколів краю;
  • алмазний склоріз береться біля основи ручки і ведеться без особливого натиску по наміченої лінії;
  • роликовий склоріз затискається щіпкою між великим, безіменним і середнім пальцями, а за натиск відповідає вказівний палець. Його слід натискати, щоб отримати білястий надріз;
  • по зворотному боці злегка постукати по лінії надрізу;
  • зрушити скло до краю столу і відламати по лінії розрізу.

порада фахівця! рівну лінію розрізу можна отримати, якщо використовувати лінійку. Щоб лінійка не ковзала, її приклеюють двостороннім тонким скотчем. Це полегшить і розлом.

Існує співвідношення між шириною скла і шириною смужки, яка вільно відламується:

Майстри мають свій почерк у роботі зі скляними поверхнями, але слід дотримуватися деяких загальних рекомендацій про там як правильно різати скло:

  • на склоріз не чиниться сильний тиск, щоб краї зрізу не обкрошились;
  • одна лінія — один надріз, повторно «дорізати» по одному місцю не можна;
  • рухи склорізом повинні бути швидкими і впевненими. Оптимально: 1 м за 2 секунди;
  • до кромки натиск зменшується, що дозволяє не розкришити краю;
  • провести розмітку столу, а не самого скла.

Чим замінити склоріз

Не тільки професійні інструменти допоможуть при різанні скла, але і не зовсім звичайні, наприклад, такі як ножиці або болгарка. Вони легко впораються з такою роботою при певних умовах.

У повітрі ножиці скло не ріжуть, але можна різати скло ножицями у воді. У рідині сила тяжіння менше і ножиці роблять не надріз, а мікротріщину. Ця тріщина грає роль капіляра, в який потрапить вода. Капілярна вода надає розклинюючу дію по слабких точках кристалізації і скло відламується шматочками.

цікаво! якщо необхідно вирізати фігурні деталі, скло поміщають в холодну воду, а потім кип’ятять кілька годин. Після охолодження знімається напруга всередині і матеріал стає м’яким.

Способів і варіантів того як різати товсте скло кілька. Найпростіший-використовують масляний склоріз, якщо товщина не більше 20 мм .але як варіант,. Розміри інструменту повинні бути невеликими і зручними. Діаметр кола найменший, тоді з ним буде легше працювати.

Оргскло: скло або пластик

Як розрізати товсте скло склорізом. Розрізаємо скло в домашніх умовах: як правильно різати? огляд

Не всі види стекол ріжуться склорізами. На будівельному ринку зустрічаються матеріали, які або взагалі не можна розрізати в домашніх умовах, або для їх різання необхідно ознайомитися з деякими правилами, а деякі ріжуться дуже просто.

Одним з найбільш податливих для різання матеріалів є оргскло. Це прозорий пластик з термопластичними властивостями. Матеріал дуже простий в обробці, але є одна особливість: низька теплопровідність, через яку краю зрізу відразу нагріваються. Тому, перш ніж різати акрилове скло, необхідно продумати спосіб його охолодження.

Основні інструменти для розрізання оргскла:

  • ручна пила по металу;
  • циркулярна пила;
  • різак;
  • фрезерний верстат;
  • канцелярський ніж.

Вибір інструменту безпосередньо залежить від товщини скла: тонке — ножем, найтовстіше циркуляркою або на верстаті. Леза електропили використовуються спеціальні для оргскла, але підійдуть для міді, алюмінію.

Як розрізати товсте скло склорізом. Розрізаємо скло в домашніх умовах: як правильно різати? огляд

Працювати ножівкою або канцелярським ножем необхідно швидко. На відміну від віконного скла, по лінії надрізу можна провести кілька разів. Під час розпилу леза охолоджують, щоб не оплавити краю зрізу. Отриманий зріз матиме шорсткості, які прибираються при обробці наждачним папером.

Невелика температура плавлення робить можливим різати оргскло лобзиком і отримувати найрізноманітніші фігурні вироби. У лобзику пилка замінюється ніхромовим дротом. Яка підключається до трансформатора з робочою напругою до 4 в.нагріта дріт легко і м’яко проходить через оргскло по будь-якій траєкторії. Розпил виходить гладкий і рівний, що не вимагає додаткової обробки.

Правила різання загартованого, рифленого і вогнетривкого скла

Дуже рідко, але може виникнути необхідність різати вогнетривке скло, наприклад, для заміни в духовці або дверцятах каміна. У домашніх умовах і без спеціальних навичок таку процедуру проводити не варто, так як жароміцне скло являє спліт-систему з декількох загартованих і незагартованих стекол. Але деякі майстри використовують болгарку з алмазним диском дуже маленького діаметру. Щоб уникнути розкришування під час того як різати вогнетривке скло болгаркою, лінію розрізу поливають маслом.
Як розрізати товсте скло склорізом. Розрізаємо скло в домашніх умовах: як правильно різати? огляд
Якщо використовувати не болгарку, а верстат з алмазним кругом, можна різати гартоване скло в домашніх умовах. При цьому на ріжучий круг безперервно повинна подаватися охолоджуюча емульсія. Розрізати можна, але всі властивості такого скла будуть зведені нанівець. Технологія виготовлення розжарених стекол, часто передбачає надання певних властивостей вже готовому виробу, такому як дверцята каміна.

Ще один вид, улюблений дизайнерами і часто використовуваний в побуті для декоративних цілей-це рифлене скло. Від звичайного воно відрізняється тим, що з однієї зі сторін має негладку поверхню. Різати рифлене скло необхідно з рівного боку будь-яким склорізом, але масляний краще. Щоб зручно було працювати, стіл застеляється м’якою тканиною, на яку і укладається скляний лист.

Без скла не обходиться не один будинок і, отже, питання про його порізці виникає практично при кожному ремонті. Для цієї мети використовують склорізи-алмазні, масляні і роликові. Розглянемо кожну з перерахованих вище різновидів докладніше, але перед цим розберемося, як правильно підготувати скло до порізки.

Підготовка скла

Якщо нове скло особливої підготовки не потребує (досить просто протерти його від пилу), то зі склом, що був у вжитку, доведеться трохи «повозитися».

Для початкуСкло необхідно ретельно вимити, використовуючи при цьому спеціальні миючі засоби. Після чого знежирити за допомогою гасу або спиртовмісних складів, і нарешті, добре висушити попередньо протерши.

Для протирання скла краще використовувати не ганчірку, а стару газету. Завдяки цьому на склі не залишиться дрібних ворсинок і розлучень.

Підготувавши скло можна приступати до його різання.

Алмазний склоріз здатний різати скло товщиною до 10 міліметрів

Алмазний склоріз можна сміливо назвати «флагманом» серед подібних інструментів. В якості різця в таких склорізах використовується алмаз-найміцніший матеріал в світі. завдяки цьому алмазний склоріз здатний різати скло товщиною до 10 міліметрів, при цьому роблячи максимально рівний зріз, практично позбавлений відколів і вимагає мінімальної обробки. Єдиним недоліком алмазного склоріза можна вважати тільки його порівняно високу вартість, причому навіть в тих випадках, коли в якості різця використовується не натуральний, а штучний алмаз.

Робота з алмазним (втім, як і з будь-яким іншим склорізом) вимагає певних навичок.

Насамперед необхідно приготувати поверхню, на якій буде проводитися різання скла. Для цієї мети відмінно підійде звичайний стіл, який попередньо потрібно застелити чимось м’яким (наприклад, ковроліном або лінолеумом). На поверхню укладають підготовлене скло.

Перед основною порізкою рекомендується перевірити склоріз на непотрібному шматку скла. Для цього візьміть інструмент великим і вказівним пальцем і проведіть по склу лінію з дещо більшою силою натиску, ніж при листі кульковою ручкою або олівцем. Якщо в результаті залишиться тонка біла лінія-склоріз готовий до роботи і ви все робите правильно, якщо ж лінія товста і наповнена дрібною скляною крихтою спробуйте поміняти кут нахилу різця.

Сам процес різання скла алмазним склорізом виглядає наступним чином. За допомогою лінійки і косинця на скло наносять необхідну розмітку. Після чого по борту тієї ж лінійки або будь-якого рівного бруска проводять склорізом з натисканням середньої сили. Частину, що залишилася від склоріза білу лінію поєднують з краєм столу і легко натискають на звисаючий край скла. Якщо ви все зробили правильно, скло досить легко відламається точно по лінії розрізу.

При роботі з товстим (товщі 2-х міліметрів) склом перед розломом рекомендується злегка «простукати» лінію розрізу молотком.

Якщо скло не розламалося, не намагайтеся зробити повторний розріз в тому ж місці, де і попередній. краще кілька змістите розмітку і проведіть всю операцію заново.

Для того щоб точніше зрозуміти принцип роботи з алмазним склорізом, рекомендуємо вам подивитися наступне відео:

Мастер-клас роботи з алмазним склорізом (відео)

В роликовому стеклорезе як різця використовуються ролики з надміцного кобальто-вольфрамового сплаву

В даній моделі склоріза як різця використовуються ролики з надміцного кобальто-вольфрамового сплаву. Як правило, на поворотній голівці таких склорізів закріплено від трьох до шести роликів, які можна використовувати замість затупилися.

Один ролик розрахований в середньому на проведення 300 метрових розрізів

Один ролик розрахований в середньому на проведення 300 метрових розрізів, після чого його необхідно замінити новим.

Перед початком роботи, так само як і у випадку з алмазним склорізом, необхідно провести підготовку скла і поверхні, а так само нанести на скло відповідну розмітку.

Досить цікавим способом розмітки скла є наступний. На поверхні столу маркером або олівцем наносять пряму лінію. На склі ж роблять тільки дві невеликі позначки по краях в тому місці, де потрібно зробити розріз. Далі ці позначки поєднують з лінією на столі, яка і буде відповідати лінії розрізу.

По лінії розрізу один раз проводять роликовим склорізом (для гарантовано рівного розрізу краще скористатися лінійкою). Врахуйте, що на роликовий склоріз необхідно натискати трохи сильніше, ніж на алмазний. до того ж на відміну від алмазного склоріза, який при різанні необхідно тримати під кутом, роликовий необхідно розташовувати строго перпендикулярно до скла.

Розламати скло можна легким натиском, поєднавши лінію розрізу з краєм столу, або підклавши під неї з двох сторін сірники.

Оскільки краї скла після розрізу виходять досить гострими під час роботи бажано використовувати захисні рукавички.

Інструмент масляного типу

Масляний склоріз відрізняється від роликового лише тим, що він забезпечений спеціальною ємністю, з якої під час роботи на ріжучий ролик подається масло

За своєю конструкцією масляний склоріз відрізняється від роликового лише тим, що він забезпечений спеціальною ємністю, з якої під час роботи на ріжучий ролик подається масло. За рахунок цього ріжучий ефект значно посилюється, що дозволяє різати більш товсте скло.

Різання скла можна віднести до ювелірної майстерності. Адже справжні фахівці можуть зробити зі шматка даного матеріалу справжній шедевр. Однак для цього буде потрібно досить велика кількість досвіду. У той же час багато хто не може просто розрізати скло навпіл, так як не знають самих азів основ різання скла.

Ми не говоримо, що зробимо з вас скульптора зі склорізом замість різця. Однак зробити скляну стільницю і інші подібні речі ви навчитеся.

вибір склоріза

Будь-яке навчання починається з вступної частини. У нашій справі немає винятків. Перш ніж переходити до справи, потрібно ознайомитися з багатьма не менш важливими аспектами. Один з них – вибір склоріза. Всього є 3 основних види даних інструментів:

  1. склоріз з ріжучим інструментом з натурального алмазу. Цей інструмент є найпопулярнішим. Він має наконечник, який здатний розрізати скло товщиною до 10 мм.при цьому розрізи завжди виходять ідеально рівними і без різних дефектів, звичайно, якщо правильно ним користуватися.
  2. роликовий ріжучий інструмент. Його робочий інструмент виконаний у вигляді ролика. На відміну від першого варіанту, тут замість алмазу використовується спеціальний сплав з твердих металів, якими часто є вольфрам і кобальт.
  3. масляні склорізи мало чим відрізняються від роликових аналогів. А якщо бути точніше, то відмінність всього одне. Полягає воно в тому, що під час різання, до ріжучого інструменту подається спеціальна масляна мастило. Процес різання вона не прискорить, однак, перевага інструменту полягає не в цьому. Постійна подача масла продовжить термін служби роликового механізму.

Повертаючись до першого виду, варто відзначити, що інструмент не з дешевих. Однак існують і їх аналоги, які коштують менше. Відмінність полягає в тому, що замість справжнього алмазу використовується його штучний аналог. Варто відзначити, що за якістю різання він мало чим поступається оригіналу, проте ефективний він при різанні скла товщиною до 5 мм.

підготовка скла і робочого місця

Перед порізкою скло потрібно підготувати. Якщо використовується новий матеріал, досить протирання сухою ганчіркою. А ось скло, яке вже застосовувалося в побуті, слід обробити спеціальними миючими засобами, а після знежирити за допомогою гасу. На закінчення необхідно його гарненько висушити.

Що стосується робочого місця, то вимог щодо його підготовки небагато, точніше, їх взагалі немає. Досить просто мати рівний вільний стіл і ємність для відпрацьованого скла.

Алмазний склоріз не тільки надійний, але і зручний. Принцип дії досить легкий. Інструмент береться за ручку як олівець. Далі по склу проводиться надріз. Щоб не напортачіть, рекомендується використовувати лінійку або заздалегідь вирізаний шаблон.

Як розрізати товсте скло склорізом. Розрізаємо скло в домашніх умовах: як правильно різати? огляд

Також можна використовувати ще одну хитрість при розмітці. Підійде вона, якщо знадобиться зробити прямий надріз. Отже, суть в наступному. На столі маркером розмічається пряма лінія. Скло також слід позначити. Але проводити товсту лінію-ні до чого. Досить зробити позначки на краях матеріалу, між яких і буде проводитися розріз. Після цього мітки слід встановити так, щоб лінія на столі їх з’єднувала.

Повернемося до процесу різання. Суть зрозуміла, однак є і деякі нюанси, які слід враховувати.

  1. алмазний склоріз слід тримати під кутом. Спочатку розділу говорилося, що він схожий на олівець. Так ось і» малювати » потрібно також як олівцем.
  2. не можна сильно тиснути на інструмент, інакше лінія зрізу буде нерівною і сповнена скол.
  3. повторна різка по вже проведеної склорізом лінії-табу. Не задавайтеся зайвими питаннями, просто намагайтеся робити правильно з першого разу. Якщо вжеРозлом не вийшов, слід трохи зміститися і повторити процедуру.
  4. робити розріз потрібно швидко. На метровий відрізок має йти приблизно 2-3 секунди.

Що ж робити після того як лінія надрізу була проведена? слід перемістити скло на край столу, щоб непотрібна його частина виявилася навісу. Далі по всій лінії надрізу слід провести одну нехитру процедуру. Знизу, зворотною стороною надрізу потрібно злегка постукати по склу. Якщо все буде виконано правильно, непотрібна частина з легкістю відпаде. Головне — не забудьте підставити під нього ємність або притримуйте рукою.

Перш ніж з’ясовувати, як різати скло роликовим інструментом, слід нагадати, що він не настільки довговічний як алмазний склоріз. Ролик справно ріже перші 300 метрів. Після цього слід проводити заміну робочої деталі.

Як розрізати товсте скло склорізом. Розрізаємо скло в домашніх умовах: як правильно різати? огляд

Тепер можна переходити до справи. Насамперед слід нанести розмітку. Робити це можна, так само як і першим способом, тому заново описувати ці методи немає сенсу. Принцип роботи в цілому також не відрізняється. Однак деякі відмінності в тонкощах процесу все-таки є.

  1. на відміну від алмазного склоріза, який слід тримати під кутом, в цьому випадку інструмент повинен розташовуватися перпендикулярно площині скла.
  2. на роликовий склоріз слід натискати більш сильно, інакше скло не проріжеться.

різання масляним склорізом

Для цього методу різання можна було і не створювати окремий розділ в статті. Адже спосіб нічим не відрізняється від вищевикладеного, тільки ролик змащується маслом, завдяки якому процес різання полегшується, а термін експлуатації робочої частини збільшується.

як вирізати коло

Як розрізати скло навпіл ми вже розібралися. Але варто також приділити увагу і одному важливому питанню. А саме: як вирізати зі скла коло? в цьому випадку можна скористатися двома варіантами:

Як розрізати товсте скло склорізом. Розрізаємо скло в домашніх умовах: як правильно різати? огляд

  • накласти на скло круглий твердий шаблон;
  • скористатися спеціальним циркулем.

Другий варіант більш надійний і простий. Тому використовувати круглі шаблони рекомендується тільки в тому випадку, якщо немає можливості роздобути циркуль.

Давайте розберемося, що ж являє собою подібний циркуль. Насправді-це досить проста конструкція, яка складається з наступних компонентів:

  • присоска;
  • склоріз;
  • штатив.

Як користуватися циркулем, зрозуміло інтуїтивно. Присоска кріпиться до скла, а склоріз виставляється на штативі з потрібними вимірами. Після цього швидко, але плавно робиться надріз на склі. Потім по контуру слід злегка відбити молотком. Готово.

  1. робота з різкою скла досить небезпечна. Тому слід запастися рукавичками і спеціальними окулярами.
  2. склорізи більш функціональні, ніж це може здатися. Практично кожна модель має виїмку, яка дозволяє відламувати невеликі шматочки скла.

Варто повторитися. Викладені поради та рекомендації не зроблять з вас профі з різання скла. Однак слідуючи їм, ви відразу зрозумієте основи цієї справи і зможете вирізати прості форми.

відео: як різати скло в домашніх умовах

Скло супроводжувало людину протягом всієї його історії. Перші знайдені скляні вироби, прикраси і талісмани, старше багатьох пірамід — їм майже 10 тисяч років. Скловаріння, як ремісниче виробництво, було відомо в греції, китаї, єгипті. Довгий час скло було матеріалом для виготовлення переважно дзеркал, вітражів для багатих будинків і різних прикрас.

Тільки на початку минулого століття за технологією інженера фурко почалося виробництво листового скла і його масове застосування для скління вікон, правда, якість скла «на просвіт» було невисоким. Пізніше, в середині минулого століття, широкого поширення набула технологія флоата. Вона дозволяє при більшій продуктивності отримувати стеклолист з високою якістю поверхні. У промисловості, будівництві та побуті, застосувань склу безліч, але завжди нагальним був і залишається питання обробки і на першому місці – різання скла .

Види скла

Якщо не заглиблюватися в тонкощі технології, то коротко можна сказати, що листове скло отримують прокатуванням скломаси між валиками. Якщо між пластичними двома шарами розмістити сталеву сітку, то вона при прокатці вплавляється в матеріал. Таке скло називають армованим і застосовують там, де потрібна підвищена віброміцність. Зрозуміло, що технологія прокату легко дозволяє виробляти скло з рельєфною візерунчастою поверхнею, яке застосовується для вітражів, перегородок і т.д.

Існують також скло загартоване, особливо міцне. При його виробництві звичайне листове скло загартовують шляхом охолодження розігрітої маси струменями холодного повітря. Після гарту в такому склі нічого не можна змінити — ні свердлити, ні обробляти — різання розжареного скла виключається, тому що воно розсипається на дрібні осколки при найменшому руйнуванні загартованої поверхні. Його міцність в 5 разів більше, ніж звичайного віконного скла.

Порізка скла

Скляна промисловість випускає великий асортимент виробів: з виборчим світло — і теплопропусканням, різної колірної гами, і безліччю інших корисних властивостей, але найбільш масова продукція «скляного» виробництва» — це листове віконне скло. Лист може мати розміри до 3 на 5 метрів, а його товщина — від 2 до 25 мм.навіть для первинної доставки споживачеві такий стеклолист обробляють до прийнятних товарних кондицій – кроять на листи стандартних розмірів. Надалі порізку стеклолиста виконують на будмайданчику при склінні вікон, або в умовах цеху, наприклад, з виготовлення металопластикових вікон. Але цілком можливо, що ви робите домашній акваріум «за місцем» і не дуже уявляєте, як розрізати скло, щоб від нього хоч щось залишилося. Тоді читайте і… » мотайте на вус».

Вибір скла і підготовка

Навряд чи де-небудь застосовується листового скла більше, ніж при склінні будівель. Якщо у вас завдання така ж або дуже схожа, то прислухайтеся до порад, викладених нижче.

Спочатку слід вибрати якісне скло за такими ознаками:

  • якщо торець листа має зелений або блакитний відтінок, то це ознака високої якості;
  • на просвіт не повинно бути дефектів світлопропускання у вигляді смуг. Це результат неправильного охолодження або прокатки і призводить він до спотворення зображення;
  • виключіть з користування листи з подряпинами.

При виборі товщини скла беруть до уваги наступні міркування: якщо велика сторона рами менше 600 мм, то товщина скла вибирається 2,5 мм, а для рам більше 600 мм беруть скло товстіший – до 3,4 мм.при експлуатації розміри рами і скла від підвищення температури змінюються, що слід враховувати. На практиці розміри вирізуваного скла зменшують на 3-5 міліметрів по відношенню до розмірів місця установки.

Підготувати лист скла до розкрою справу декількох хвилин:

  • поверхня скла повинна бути сухою і чистою. Для цього її протирають вологою ганчіркою, дають просохнути і витирають сухою.
  • старе скло більш крихке, ніж нове, тому після висихання його протирають змоченою в скипидарі ганчіркою і ще раз сушать.

Що потрібно знати про інструмент для різання скла

Розкрій скла выполняютстеклорезом, який може бути роликовий, алмазний або масляний.

Найбільш поширений роликовий склоріз являє собою рукоятку з поворотним диском, на якому розташовуються до 6 робочих елементів у вигляді коліщатка. Якщо ріжучий елемент затупився, то поворотом диска «вводять в дію» наступне коліщатко. Довжина різу одного ролика до 350 метрів і йому під силу товщина скла до 4 мм.при виконанні різу склоріз тримають вертикально і злегка притискають до скла – на ньому залишається біляста лінія, по якій буде йти скол скла.

Алмазний склоріз відноситься більше до розряду професійного інструменту. У ньому ріжучим елементом є кубик алмазу-природного або штучного. У професійному алмазному склорізі кубик має огранювання у вигляді піраміди, і його довжина різу досягає 10 км. Лінія різу алмазного склоріза тонка і темна.

Масляний склоріз-це інструмент для професіоналів. Конструктивно він виконаний так, що з резервуара в ручці, за допомогою гніту, масло подається до ріжучого елементу. Мастило знижує тертя і збільшує ресурс інструменту. Товщина скла, яке ріжуть таким склорізом — до 20 мм, а довжина «пробігу» по склу – близько 5 км.у масляних склорізів головки можуть обертатися — застосовується для шаблонного різання скла.

Перед різанням скла склорізом необхідно перевірити його справність на нетоварному шматку скла:Лінія різу повинна бути тонка і безперервна. Якщо вона має вигляд подряпини білого кольору або переривчаста, то або ріжуча кромка затупилася, або інструментом неправильно користуються. Потренуйтеся, перед роботою на великому аркуші треба «набити руку», відпрацювати навички — як тримати склоріз, як натискати його і… Просто звикнути до даної робочої обстановці. Алмазний склоріз ведуть практично без натиску, але потрібно «зловити» рез, а роликовий – злегка притискають до листа. Склоріз повинен рухатися по склу без скрипу. При правильному різі чути м’який шелестить звук. Риса обов’язково повинна доходити до наміченого раніше краю листа.

Мірний інструмент

Мірний інструмент-рулетка, лінійка повинні бути тільки металеві, тобто не дають витяжку або усадку мірної стрічки, і, крім того, мають високу точність розмітки. Товщина лекала або лінійки повинна бути 8-10 мм – щоб забезпечити упор для склоріза.

Підготовка робочого місця

Як в будь-якій справі, все починається з підготовки до виконання робіт. Підготовчі роботи це і техніка безпеки, і зручності в роботі і якість виконаної роботи. Щоб мати все це і відразу, необхідно:

  • спеціально для виконання розкрійних робіт підготувати робоче місце. Стіл, з розмірами не менше стеклолиста (а краще більше на 50-100 мм), встановлюють так, щоб з усіх боків був прохід не менше 1 м, а хоча б з одного боку, не менше більшого розміру столу – тут «складують» порізані листи, бій, залишки. Поверхня столу повинна бути максимально рівна, для чого дуже добре на стіл покласти товстий лист дсп – не менше 30 мм і ще краще, якщо покрити його ще й м’якою тканиною. У проходах не повинно бути заважають предметів.
  • приготувати робочий інструмент і пристосування: склоріз, лекала, мірний інструмент. Склоріз слід перевірити на шматку скла.
  • підготувати для себе фронт робіт-тобто сделайть заміри реальних вікон або інших предметів (акваріуми, вітражі і т.д.), що підлягають склінню.
  • ну, що ж, все готово, ріжемо… А як це робити? дуже просто, як кажуть знаючі люди, немає нічого простішого, ніж різати скло. Отже…

Як ріжуть скло

1. За наявними розмірами роблять розкрій листа: правильний розкрій залишає мінімум відходів, або ж відходи від порізки можуть бути діловим матеріалом для інших робіт. Для розмітки найкраще користуватися олівцем»склограф».

2. За допомогою лінійки або лекала намічають точки початку і кінця різу. Розташовують лінійку або лекало з урахуванням відстані між бічною поверхнею склоріза і ріжучої кромкою (3-4 мм від лінії різу). Для цього склоріз встановлюють в намічену точку початку різу і приставляють до нього лінійку. Не зайве, перед початком провести пальцем за місцем різу — з одного боку очистимо від пилу, а з іншого-медитація і зосередженість ніколи не завадять. Іноді це місце змащують скипидаром, особливо, якщо ріжуть тонке скло.

3. Притискаючи лінійку, легким рухом, не зупиняючись, проводять рез від початку і до кінця. Під час руху зусилля і швидкість не повинні змінюватися. Для запобігання тріщини в кінці різу зусилля потрібно послабити.

4. Скол відрізаного шматка роблять по-різному. Для цього потрібно:

  • зрушити лист на край столу так, щоб лінія різу було точно по крайці столу і енергійним рухом «обламати» лист;
  • якщо скло товщиною більше 3 мм, зверху по лінії різу можна покласти рівний, гладкий дерев’яний брусок, а потім також обламати лист — застосовується для довгого, більше 1 м, реза;
  • зрушити лист на край столу і, постукуючи склорізом знизу по лінії різу, викликають тріщину. Освіта тріщини добре проглядається. Далі переміщують точку удару склорізом і продовжують лінію розтріскування в обидві сторони. При цьому слід утримувати скло від мимовільного обламування, тому що при цьому можуть бути непередбачені відколи.

5. Цілком можливо, що скол відбудеться частково поза лінією різу і потрібно відколоти зайве. Для» відламування » шматочків скла користуються спеціальними вирізами на голівці склоріза. А іноді більш зручно це зробити плоскогубцями, накладаючи їх так, щоб губки трохи не захоплювали лінію різу. Іноді доводиться» кришити«, або» відщипувати » зайве дрібними шматочками. При обламуванні є небезпека утворення тріщин,що можна запобігти, якщо протерти ділянку скипидаром.

6. Для безпеки подальшої роботи з відрізаним склом або ж додання крайкам естетичного вигляду, необхідно їх «притупити». Для цього застосовують:

  • наждачну шкурку, закріплену на дерев’яному бруску;
  • старий напилок. Для товстого скла беруть особистий, а для тонкого — оксамитовий;
  • точильний брус.

Напилок перед обробкою змочують, причому найкраще це робити розчином скипидару з водою або гасом в рівних кількостях. Напилок або брус, несильно притискаючи, слід рухати по кромці і тільки уздовж неї. Якщо потрібно шліфування зрізу, то застосовують шліфувальний верстат. Місце шліфування змочують розчином скипидару з водою-і охолодження і скляний пил змивається.

Ось і все. Скло відрізане, оброблене і готове для установки на місце подальшої експлуатації. Вийшло? хто б сумнівався — все простіше простого.

Пропонуємо переглянути відео на тему «різання скла»

Як працювати з іншим склом

Трапляється, що доводиться різати армоване скло. Для нього справедливо все, що сказано вище. Єдина відмінність полягає в тому, що після утворення тріщини по лінії різу потрібно обламати армуючий дріт похитуючи за менший шматок листа вгору-вниз. Зріз обробляють напилком.

Товсте вітринне скло підрізають з двох сторін, все інше – без змін.

Цікаво, що є спосіб робити поріз скла без склоріза (а ми до нього вже так звикли!). Для цього спочатку напилком роблять надпіли на початку і в кінці лінії різу, а потім, добре прогрітим паяльником потужністю 60-100 вт проводять лінію, уздовж якої і відбувається розтріскування. Далі … Нічого нового, все вже сказано.

Гартоване скло обробляється одним єдиним способом – кругляком або хорошим молотком. Після цього прибирають величезну кількість осколків і замовляють нове скло. Як і де? це вже зовсім інша історія. Якщо жарт незрозуміла, то гартоване скло розрізати неможливо .

Круглі або овальні отвори в склі вирізують за допомогою циркульного склоріза. Він являє собою присоску, яку встановлюють в центрі кола, і штангу, з закріпленим на ній масляним склорізом.

Малі отвори, наприклад, для меблевої ручки, роблять за допомогою свердління. Для цього використовують свердла з загартованим наконечником. Дриль слід вибирати з можливістю роботи на низьких оборотах — не більше 350 в хвилину. Спочатку роблять розмітку майбутніх отворів, потім для кожного з них роблять буртик, наприклад, з пластиліну або замазки, і заповнюють вийшов обсяг скипидаром. Після цього свердлять отвір на половину товщини скла, перевертають скло і все повторюють. Доводять отвір до готовності дрібнозернистою шкіркою, яку намотують на трубку.

Висновок

Все, про що говорилося вище, призначене для малих обсягів різання-розкрою або в побутових умовах. При великих обсягах скло ріжуть на спеціальних верстатах. Це можуть бути і гідроабразивні пристосування, і програмовані піскоструминні різаки, і високотехнологічні верстати лазерного різання. Подібним пристроям по плечу обробка великих обсягів скла для потреб виробництва.

Незважаючи ні на що, робота простого скляра буде затребувана завжди – озброєний нехитрим інструментом, не поспішаючи і без суєти, він приносить світло і затишок в наше житло, а якщо він зайнятий… Читайте спочатку і у вас вийде.

Алмазний склоріз не такий простий у використанні, як популярний в побуті роликовий інструмент, але освоївши його досконало, працювати буде на порядок швидше і економічніше. Чому це так, спробуємо розібратися за допомогою даного огляду.

У чому особливість алмазного склоріза?

Для тих, хто звик вирішувати всі побутові проблеми своїми руками, такий інструмент, як склоріз, не є чимось таємничим, адже стекол в нашому будинку, як правило, досить. Крихкий матеріал, що б’ється, у великій кількості присутній і у вікнах, і в меблях або міжкімнатних дверях. Для домашнього використання існують, звичайно, пристосування більш прості і дешеві, ніж алмазна головка, але знавці вибирають все ж благородний камінь, чому?

Скло-вельми примхливий матеріал, метал часто призводить кромку в непривабливий стан, потрібно довга і ретельна шліфовка. Алмаз працює точніше і акуратніше, причому і сам рідко приходить в непридатність, тому що є найміцнішим матеріалом в світі каменів, чого не скажеш про металевих ріжучих

Ідея бізнесу: як відкрити бізнес на виробництві піноблоків

&1&

Перед тим, як почнемо

Вибір технології та обсягів виробництва залежить від розміру стартового капіталу, яким ви володієте. Можна почати роботу з мінімальною сумою і поступово вирости у велике і сучасне виробництво.
Спочатку вам необхідно вивчити всі тонкощі обраної технології виробництва. Незважаючи на велику кількість навчальної інформації з різних способів виготовлення піноблоків, існує маса професійних нюансів. Досвідчені майстри не поспішають ділитися ними, тому, вас необхідно найняти кваліфікованого технолога. Ця людина буде вибирати обладнання, сировину і контролювати процес виробництва.
Наступний етап-пошук постачальників сировини. Важлива не тільки ціна, але і якість. У собівартість входить доставка, постарайтеся знайти постачальників в максимальній близькості до вашого виробництва.
Вивчіть ситуацію з попитом і конкуренцією в своєму регіоні. Ця ніша поки не особливо насичена. Попит на піноблоки постійно зростає, і експерти прогнозують збереження цієї тенденції. Але ситуація з конкуренцією змінюється в залежності від регіону. Можливо, вам доведеться подумати про переїзд.

&1&

Основні ризики

Існує залежність від сезону. У зимовий період будівельні роботи припиняються. Ризики знижуються за рахунок контрактів з оптовими покупцями.
Недотримання технології загрожує дуже серйозними наслідками. Дуже важливо контролювати якість сировини, стежити за виробничим процесом і постійно працювати над впровадженням нових технологій. Це дозволити вижити на ринку і не програти конкурентам.

&1&

Місце розташування

Для виробництва достатньо приміщення площею від 60 м2. Але ви повинні вибирати в залежності від запланованих обсягів виробництва. Для добового вироблення 30 м3 необхідна площа 300 м2. Починаючи пошук приміщення, необхідно знати, яке обладнання ви плануєте купувати. Технічна документація містить певні вимоги до виробничих площ.
Слід передбачити наявність складу і великої території біля приміщення для зберігання готових піноблоків і сировини. Для роботи необхідна надійна електрична проводка і ефективна вентиляція.
Дуже важливий критерій вибору-зручна транспортна розв’язка. Доставка сировини і готової продукції на будівельні майданчики здійснюється регулярно. Тому, відмінно підійдуть занедбані виробничі та складські приміщення біля транспортних магістралей, в передмісті або промислових районах.

&1&

Технологія

Піноблоки діляться на два типи:

  1. автоклавний. Затвердіння відбувається під підвищеним тиском в автоклаві.
  2. неавтоклавний. Затвердіння відбувається в природних умовах.

Існує поділ по міцності:

  • теплоізоляційні. Характеризуються найнижчим коефіцієнтом щільності, виробляються з пінобетону марки d400 і d500. Застосовуються для фасадної теплоізоляції.
  • конструктивно-теплоізоляційні. Характеризуються середнім коефіцієнтом щільності, виробляються з пінобетону марок d600, d700 або d 900. Застосовуються для будівництва внутрішніх стін.
  • конструкційні. Характеризуються найвищим коефіцієнтом міцності, виробляються з пінобетону марок d1000, d1100 або d1200. Застосовуються для зведення несучих стін.

Залежно від області застосування варіюються і розміри піноблоків. Міцність безпосередньо пов’язана з вагою, але ціна залежить і від ширини.
Основні етапи класичного виробництва:

  1. готується суміш з певної марки цементу, чистого річкового піску і води.
  2. у розчин додається піноутворювач або готова піна. Піноутворювачі бувають органічного або синтетичного виду. Для прискорення затвердіння можна додати затверджувач, наприклад, хлористий кальцій в пропорції 1% від загального обсягу суміші.
  3. форми покриваються спеціальним мастилом-варіантів безліч. Розчин заливається в форми і сушиться добу.
  4. готові блоки витягуються з форм і укладаються на піддони для сушіння, яка триває 2 доби.

Автоклавна технологія є більш прогресивною. Вона дозволяє знизити витрату цементу в 1,5-2,1 рази. Значно скорочується період повного затвердіння, на 12-17% підвищується міцність. Ці піноблоки відрізняються поліпшеними звукоізоляційними характеристиками. Технологія дозволяє отримати більш пористі блоки, що значно підвищує теплоізоляційні властивості.
Процес виробництва виглядає наступним чином:

  • пісок перемелюється. Для найвищого рівня твердості помел піску та цементу здійснюється разом.
  • додаються інші інгредієнти (10-20% вапна, вода).
  • суміш виливається в басейн і за допомогою насосів подається в дозатор і бетономішалку.
  • розчин виливається в підготовлені форми і поміщається в автоклав.

Якщо розчин витримується на обробці до автоклава 14 годин, міцність збільшується в 2 рази. Характеристики піноблоків залежать від тиску і температурного режиму в процесі обробки автоклавом.

&1&

Обладнання

Вибір обладнання залежить від технології. Якщо ви використовуєте готову піну, знадобиться спеціальний автомат для змішування інгредієнтів і приготування розчину. Апарат вітчизняного виробництва коштує 210 000-250 000 рублів. Зарубіжні моделі оцінюються в 2 000 000-3 000 000 рублів.
На старті краще придбати вітчизняний автомат. Виробники пропонують гарантію і безкоштовне сервісне обслуговування на 1,5-2 роки. За цей час ви зможете вийти на гідні прибутки і придбати закордонний, більш потужний і довговічний варіант.
Вартість спеціальних форм для заливки розчину залежить від матеріалу, обсягу та інших характеристик. В середньому, один відсік обійдеться в 4 000 рублів. Вам потрібно хоча б 15.
Для сушіння блоків потрібен компресор. Його вартість становить близько 35 000 рублів. Також, необхідний спеціальний насос для розливання розчину в форми.
Якщо ви використовуєте піноутворювач, необхідний піногенератор. Його мінімальна вартість становить 23 000-25 000 рублів.
Для затвердіння піноблоків потрібні піддони. Їх вартість коливається в межах 100-150 рублів за штуку. Ви не зможете забезпечити гідний сервіс клієнтам, якщо не будете здійснювати доставку продукції. Якщо маєте в своєму розпорядженні необхідною сумою, краще відразу придбати вантажний автомобіль. Можливі варіанти з орендою або оформленням лізингової угоди.
На ринку досить пропозицій повних виробничих ліній, вартість яких коливається в межах 850 000 рублів. Якщо ви плануєте використовувати автоклавну технологію, на придбання і монтаж обладнання варто передбачити близько 1 500 000-2 000 000 рублів.

&1&

Кадри

Для мінімальних обсягів виробництва достатньо 3-х чоловік: майстер і 2 помічника.
Якщо ви плануєте продуктивність 30 м3 на добу, слід найняти 6-7 осіб:
1 технолог, мінімальна зарплата — 35 000 рублів.
2 оператора з підготовки розчину, мінімальна зарплата-25 000 рублів.
1 оператор по формуванню, мінімальна зарплата — 30 000 рублів.
2 вантажника, мінімальна зарплата — 20 000 рублів.
1 водій, мінімальна зарплата — 25 000 рублів.
Якщо ви плануєте оформляти іп і працювати за спрощеною схемою оподаткування, ведення звітності можна довірити бухгалтеру з частковою зайнятістю. Якщо ж оформляється юридична особа, планується розвиток і великі обсяги, досвідчений бухгалтер повинен працювати в штаті.
На початковому етапі пошуком покупців може займатися власник бізнесу. Але для розвитку необхідний менеджер, який буде повністю відповідати за цей напрямок.

&1&

Документи та ліцензії

Ви не зможете працювати легально без сертифікатів відповідності піноблоків. Саме тому процес реєстрації компанії та отримання всіх дозволів необхідно відразу довірити досвідченому юристу. На продукцію необхідно отримати наступні сертифікати:
— відповідність;
— санітарно-епідеміологічний висновок на всі види піноблоків;
— гігієнічні характеристики;
— висновок по випробуваннях на міцність, щільність і морозостійкість.
В процесі оформлення сертифікатів будуть оцінюватися не тільки якість сировини і дотримання технології. Необхідно, щоб вимогам відповідали всі приміщення, обладнання, кваліфікація співробітників.
Вибір на користь іп і спрощеної системи оподаткування доцільний, якщо ви відкриваєте невеликий бізнес без партнерів і не плануєте реалізовувати продукцію оптовим покупцям.
За наявності співзасновників, солідного стартового капіталу та амбітних планів слід обрати юридичну особу.

&1&