Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

182

13806 0

Ідеальним матеріалом для облицювання підстав «під камінь» є сам камінь, причому, що має декоративну цінність, наприклад, граніт, мармур, піщаник, сланець. У плитки з природного матеріалу багато переваг, наприклад, міцність, твердість, морозостійкість та інші характеристики, що дозволяють застосовувати її для довговічної зовнішньої обробки підстав. Але використання натурального каменю для внутрішніх оздоблювальних робіт обмежена саме деякими його достоїнствами.

Наприклад, твердість цього матеріалу ускладнює обробку облицювання при укладанні, її поверхня через високу щільність завжди холодна на дотик, колірна гамма різноманітна, але поступається керамічній плитці в насиченості. Крім того, висока ціна природного каменю робить його недоступним для багатьох споживачів, або, в кращому випадку, має на увазі незмінну обробку на багато років.

Однак існують штучні облицювальні матеріали, що дозволяють імітувати внутрішню обробку під натуральний камінь, уникнувши при цьому високих витрат і мінусів використання твердого каменю, розрахованого на зовнішню експлуатацію. Однією з таких облицювань є гіпсова плитка «під камінь», пропонована виробниками в широкому асортименті художнього виконання і діапазоні цін.

Розглянемо цей декоративний матеріал, його характеристики, види, а також способи укладання своїми руками.

Характеристики гіпсової плитки

Властивості цього облицювання обумовлені матеріалом виготовлення і не відрізняються від якостей будь-якого виробу з гіпсу (алебастру, селеніту), який володіє як позитивними, так і негативними характеристиками, що обумовлюють області його застосування.

Переваги

Кожна властивість матеріалу в залежності від ситуації може бути як його гідністю, так і недоліком. Розглянемо характеристики гіпсової плитки, які є її перевагами стосовно до обробки внутрішніх приміщень.

  • відносно мала питома вага-можливість укладання на підстави з обмеженою несучою здатністю (гіпсокартон) і монтажу на суміші, що клеять помірної міцності.
  • м’якість-легкість підгонки і різання, що дозволяє використовувати для цього підручні інструменти.
  • тепло-і звукоізоляційні властивості-висока комфортність обробленого гіпсом приміщення.
  • екологічність-вироби з алебастру не виділяють в навколишнє середовище шкідливих речовин.
  • безпека: гіпс-діелектрик; імовірність отримання травми від падіння відірвалася від основи плитки мінімальна внаслідок її малого питомої ваги і м’якості.

  • вогнестійкість і вогнетривкість – витримуючи дію високих температур, алебастрове облицювання захищає основу від вогню.
  • можливість нанесення на плитку декоративних і захисних покриттів-забезпечення естетичності і захисту від пошкоджень.
  • легкість реставрації своїми руками-пошкодження обробки легко усуваються шпаклівкою на гіпсовій основі, перевагою алебастрового облицювання є і її прийнятна ціна, що спрощує точковий ремонт.

Недоліки

  • низька твердість і ударостійкість-неможливість використання для обробки підлоги, абразивне або навіть легке ударне вплив залишать на облицюванні слід у вигляді подряпин, відколу, раковини.
  • гігроскопічність-вироби з гіпсу накопичують в собі вологу з повітря або сирої основи.
  • низька вологостійкість-плитка з гіпсу не розрахована на вплив пари або води.

Недоліки цього оздоблювального матеріалу обумовлюють область його оптимального застосування-внутрішнє оздоблення стін сухих приміщень, які не використовуються у виробничих цілях.

Готова селенітова плитка, пропонована виробниками, має спеціальні захисні просочення і покриття, що мінімізують гігроскопічність гіпсу і ізолюють облицювання від вологи підстави і навколишнього середовища, але це не робить її придатною для зовнішнього використання.

Види

Вся декоративна плитка з селеніту «під камінь» має однакові властивості, крім формату, розміру і художнього виконання лицьової частини. Ці три характеристики визначаються тільки формою, використаної при виливку елементів облицювання.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Імітація кладки натурального каменю має на увазі використання алебастрової обробки, лицьова частина якої візуально має структуру тесаного природного матеріалу. Незважаючи на складність профілю такої поверхні, виготовити з гіпсу імітує камінь облицювання можна також і своїми руками.

Яку плитку вибрати-залежить від габаритів приміщення, художнього рішення і смаку замовника.

Укладання

Процес облицювання підстав гіпсом «під камінь» можна розділити на наступні етапи:

  1. підготовка поверхні.
  2. монтаж облицювання.
  3. заповнення швів.
  4. художнє оформлення гіпсової обробки.

Розглянемо докладніше кожен етап.

Підготовка підстави

Заплановану до облицювання внутрішню поверхню при наявності відхилень від проектної площини більш ніж на 1 см по всій довжині необхідно вирівняти. При підготовці до обробки алебастром вирівнювання, в залежності від ступеня кривизни, можна зробити не тільки оштукатурюванням або монтажем гкл (гіпсокартон листовий), але і шпаклівкою на гіпсовій основі. Після закінчення вирівнювання підстава повинна повністю висохнути.

Суха вирівняна поверхня для створення захисного бар’єру з гігроскопічною гіпсовою плиткою і збільшення адгезії з клеїть складом своїми руками грунтується двома шарами гідроізоляційної грунтовки. Після висихання стіни готові до обробки.

Укладання гіпсового облицювання

Перед початком робіт необхідно вибрати клейову суміш, вид якої залежить від типу підстави.

Для облицювання гіпсом оштукатурених поверхонь, стін з піно — і газобетону, цегляної кладки, облаштованих цементною стяжкою, застосовуються сухі клеючі склади на цементній основі.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Якщо стіни облаштовані гіпсовою стяжкою, то застосовуються сухі клейові суміші на алебастровій основі. На гладкі і непористі підстави з гкл селенітова плитка добре кріпиться рідкими (дисперсними) клеять сумішами.

Підготовка плитки до укладання

Гіпсове облицювання «під камінь», виготовлена в промислових умовах і художньо оформлена, повністю готова до застосування.

Селенітова плитка, виготовлена своїми руками і не має декоративного покриття, до початку укладання повинна бути сухою. Крім того, проводять гідрофобізацію саморобної облицювання — покривають гідроізоляційної ґрунтовкою, нейтралізуючи гігроскопічні властивості гіпсу, і чекають висихання покриття.

Інструмент для наклейки алебастрового облицювання

Для укладання плитки знадобляться плоский і зубчастий шпатель, а різати і підганяти матеріал зручно ножівкою по дереву з зубами середньої довжини, шевським ножем і грубим наждачним папером.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Наклейка селенітового облицювання

Процес укладання гіпсового облицювання своїми руками не має принципових відмінностей від монтажу керамічної плитки.

Виготовлений згідно наявної на упаковці інструкції клей наноситься плоским шпателем на тильну сторону плитки і рівномірно розподіляється по її поверхні, після чого надлишки суміші видаляються зубчастим шпателем.

У разі суцільної обробки стін укладання плитки проводиться від середини кожного підстави, щоб підрізані вироби виявилися розташовані симетрично по кутах.

При вибіркової облицювання, коли плитку розташовують окремими ділянками, що поєднуються з обробкою з інших матеріалів, наклейка проводиться по попередньо виконаної своїми руками розмітці.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Міжплиточні шви формують в залежності від художнього виконання оздоблювального матеріалу. Якщо кожен виріб імітує самостійний елемент кам’яної кладки, то між ними залишають фіксовані зазори шириною приблизно 1 см. У разі, коли гіпсова плитка виконана у вигляді фрагментів із зображенням ділянки кладки з декількох каменів, ширину швів роблять таку ж, як на зображенні, або ж стики залишають мінімальної величини.

Облаштування швів

Стики гіпсової плитки «під камінь» заповнюють затіркою на цементній або алебастровою основі, підібравши колір, що імітує натуральний цементний розчин або збігається з кольором швів, зображених на облицюванні. Затирка швів щоб уникнути пошкодження м’яких алебастрових виробів проводиться гумовим або каучуковим шпателем. Якщо швиШирокі і глибокі, заповнити їх простіше за допомогою монтажного шприца або целофанового пакета з відрізаним куточком.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Періодично через кожні 15-20 хвилин виконують очищення плитки від надлишків затирочної суміші, і допомогою шпателя-розшивки формують опуклу або увігнуту форму поверхні клею в стиках, надаючи схожість з натуральної кам’яною кладкою.

Художнє оформлення гіпсової обробки

Гіпсова плитка, придбана готовою, після затирання швів потребує тільки чистової поліровки. Однак, якщо колір затертих швів після затвердіння клею потребує корекції, то стики можна фарбувати водоемульсійною фарбою потрібного кольору, а забруднені емульсією ділянки облицювання відразу ж очистити вологим поролоном. Після висихання фарби шви покривають шаром безбарвного акрилового лаку.

Оздоблювальний матеріал, виготовлений своїми руками, потребує декоративному художньому оформленні, яке виконується за допомогою кисті акриловими фарбами різних кольорів. Спочатку розфарбовують «камені», наносячи фон і поверх нього розлучення або набризк фарбою іншого кольору, а потім двома шарами фарбують шви.

Через добу після висихання фарби виробляють покриття обробки двома шарами безбарвного акрилового лаку, який захистить плитку від подряпин і полегшить періодичний догляд за нею.

Висновок

Недолік міцності гіпсової плитки при правильному її використанні практично не проявляє себе. При цьому переваги цього оздоблювального матеріалу безперечні, особливо прийнятна ціна і можливість тривалої експлуатації при простоті виконання своїми руками дрібної реставрації.

Для обробки сучасних жител випускається безліч матеріалів. Відмінним рішенням для інтер’єру стане застосування гіпсової плитки. Вона просто монтується, для цього не потрібна допомога професіоналів. На створення неповторного оформлення житла надихають фото гіпсової плитки в інтер’єрах.

Такі вироби прекрасно імітують природний камінь, цегла. Плитка відмінно передає всі особливості натуральних матеріалів.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

За допомогою цих елементів легко оживити інтер’єр, розставити акценти. Вироби під цеглу часто застосовується в приміщеннях з невеликою площею, в якості фону, якщо необхідна облицювання великої поверхні.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Імітація дикого каменю користується великим попитом у споживачів. Вона застосовується для площин, які виступають в якості самостійного декору, для обрамлення різних елементів інтер’єру. Цікаво виглядає комбінація контрастних відтінків.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Плюси і мінуси гіпсової плитки

Матеріал використовується для оформлення внутрішнього простору об’єктів нерухомості. Він володіє наступними перевагами:

  • невелика вага, не потрібно додатково зміцнювати основу. Навантаження на конструкцію знижується завдяки використанню цього матеріалу.
  • простота монтажу, не потрібен спеціальний інструмент.
  • матеріал безпечний для людини, він складається з натуральних компонентів.
  • величезний вибір варіантів для облаштування приміщень.
  • невисока вартість в порівнянні з аналогічними матеріалами.
  • хороша шумоізоляція.
  • довговічність виробів, матеріал не втрачає своїх властивостей протягом багатьох років.
  • однакова товщина елементів дозволяє не виконувати підгонку кожної деталі.
  • обробка гіпсовою плиткою підходить практично для будь-яких приміщень, винятком є лише ванні та душові. Матеріал має і деякі мінуси. Це необхідно враховувати при покупці.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Недоліки:

  • високий ступінь водопоглинання матеріалу призводить до його швидкої деформації. Плитка вимагає нанесення спеціальних складів.
  • відсутня стійкість до механічних пошкоджень. Всі операції повинні виконуватися акуратно.
  • трудомісткість у догляді. Вироби накопичують пил, вимагають ретельного догляду

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

При виробництві матеріалу до складу додаються спеціальні речовини, щоб підвищити показники міцності, знизити водопоглинання. Пластифікатори дозволяють довше не застигати суміші, менше використовувати води.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Модифікатори вводяться до складу для підвищення міцності. Велика кількість таких компонентів в складі призводить до поліпшення водонепроникності, морозостійкості.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Підвищити ці показники можна після покупки плитки. Проблемою матеріалу є висока пористість, для закриття пір використовуються просочення. Також застосовується фарбування виробів. Утворюється плівка оберігає поверхню від механічних пошкоджень, впливу вологи.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Застосування плитки

При покупці оздоблювального матеріалу звертають увагу на міцність, колір, склад. Найбільшою популярністю користуються наступні напрямки використання плитки:

  • для ніш і виступів;
  • для виділення сходових сходинок і прольотів;
  • зонування ділянок;
  • декорування дверних, віконних прорізів.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Навіть спеціальні добавки і покриття не дозволяють домогтися потрібного рівня водонепроникності, щоб застосовувати матеріал в кімнатах з високою вологістю.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Гіпсова плитка під цеглу може бути виготовлена самостійно. Для цього буде потрібно спеціальна форма, яку можна придбати в спеціалізованих торгових точках.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Деякі люди вважають за краще робити її самостійно, але це значно збільшує час створення плитки. Знадобиться для роботи також гіпсова суміш. Її нескладно приготувати, необхідно лише взяти компоненти в потрібній пропорції.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Виробники випускають різні склади, тому підібрати ідеальне співвідношення вдається не відразу. Перед приміщенням розчину в форму, її попередньо фарбують в обраний колір.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Підготовчі роботи

Основа повинна бути міцною, без дефектів і нерівностей. Поверхня потрібно очистити від попереднього декору і вирівняти. Для бетонних стін застосовують грунтувальні суміші. Якщо поверхня, яку планується облицьовувати плиткою, була пофарбована, її очищають від фарби.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

На стіни з цегли монтаж здійснюється за допомогою клейового складу, призначеного для кахлю. На фанеру плитка кріпиться спеціальними складами.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

До основи висувають такі вимоги:

  • без значних нерівностей;
  • попереднє покриття видаляють;
  • суха поверхня;
  • тріщини ретельно замазуються за допомогою шпаклівки.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Перед початком процедури слід викласти кілька рядів плитки на підлозі. Після на підставі отриманого малюнка наноситься розмітка, що полегшує процедуру укладання гіпсової плитки.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Підбір клею здійснюють в залежності від способу монтажу. Якщо використовується безшовний метод, то посередині елемента наносять клейовий склад. Якщо монтаж проводиться під цеглу, застосовують гіпсовий клей, наноситься він на всю оброблювану ділянку і плитку.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Виготовлення плитки

Якщо зайнятися процесом виготовлення самостійно, то можна заощадити фінанси і отримати якісні вироби. Господар житла сам контролює марку гіпсу і кількість добавок.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Гіпсову плитку для внутрішньої обробки можна отримати з потрібними властивостями, використовуючи певні добавки. Замінюють пластифікатор клеєм пва. Суміш швидко застигає, тому після приготування її потрібно використовувати відразу.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Куплений гіпс поміщають у воду, дають йому час набрякнути. Потім отриману суміш заливають в підготовлену форму. Для збільшення міцності верхнього шару до складу додають гашене вапно. У розчин вводять кольоровий пігмент, фарбу наносять також на форму. Покриття захисним лаком проводиться після облицювання.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Монтаж гіпсової плитки

Є два способи укладання виробів. Сухий метод передбачає укладання деталей вертикальними рядами. При вологому способі монтаж ведеться горизонтально. Мастика наноситься на стіни і гіпсові елементи.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Поверхня потребує полірування отриманих швів. Може знадобитися додаткова обробка стиків. Для цього на міжплиточний простір наноситься фарба, а потім лак в якості завершального шару.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Етапи облицювання:

  • підготувати шпателі, інструмент для затирання швів, ганчір’я.
  • клей необхідно розмішати відповідно до рекомендацій виробника.
  • виконання операцій починається від кута.
  • підготовлений клейовий склад наноситься шпателем наПевну зону. Товщина шару виходить не більше 5 мм.
  • плитка притискається, придавлюється до площини. Потім слід вирівняти її, скориставшись рівнем.
  • підрізування роблять металевою пилкою.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

При безшовної кладці обов’язково перевіряють геометрію декоративної гіпсової плитки. Якщо елементи відрізняються, то намагаються ідеально викласти середину площини. При монтажі шви можна не заповнювати, що дозволяє виконати роботу швидше.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Складність методу полягає в рівномірному розподілі клейового складу по стіні. Якщо клей з’являється з-під плитки в процесі укладання, його потрібно відразу прибирати.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Гіпсова плитка завоювала популярність в якості оздоблювального матеріалу. Це стало можливим завдяки невисокій вартості, простоті монтажу.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Фото гіпсової плитки

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Так як не всі можуть дозволити собі використання натурального каменю, який дуже цінується в обробці, досить популярними стають вироби, що імітують цей матеріал. Плитка з гіпсу під камінь — один з таких матеріалів. Він має масу переваг і прекрасно виглядає в інтер’єрі приміщення. У деяких моментах він недотягує до натурального каменю, а в деяких навіть перевершує його. Ось як виглядає обробка приміщень гіпсовим декоративним каменем.

Якщо вас зацікавила ця тема, то дана стаття для вас. Ми детальніше розглянемо не тільки переваги цього матеріалу, але також дізнаємося принцип монтажу. А для тих, хто не готовий переплачувати кошти, ми розмістимо докладну інструкцію створення плитки під камінь з гіпсу своїми руками.

переваги та недоліки виробів з гіпсу

Насамперед хотілося б розглянути переваги матеріалу, з яким доведеться працювати. Всім відомо, що сам по собі камінь досить міцний і довговічний матеріал. Він натуральний і вносить в приміщення частку благородності і якості. А що можна сказати про гіпсовому декоративному камені? нижче наводиться список відмінних характеристики виробів:

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Ось чому багато хто вибирає саме цей матеріал для обробки приміщень. При невеликій вартості, декоративний гіпсовий камінь важко відрізнити від натурального. Він прекрасно виглядає і робить приміщення красивим і надійним. Однак не обійшлося і без недоліків виробів з гіпсу. Їх всього лише два, тому багато хто навіть і не звертають на них увагу. Та й при грамотному монтажі і використанні вони незначні. Отже, ось ці недоліки гіпсового декоративного каменю:

  • низький рівень міцності. так як це в основному гіпс, то він досить крихкий. Навіть при невеликому механічному навантаженні він може зруйнуватися. Але при дбайливому використанні цього можна уникнути;
  • матеріал, на відміну від натурального каменю, боїться вологи. якщо приміщення, в якому буде виконано укладання гіпсового декоративного каменю, вологе або сире, то використовувати його там не треба. Це, наприклад, кухня, ванна або туалет. А для захисту від вологи, покриття обробляється лаком.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

А ось тепер можна вирішити, чи варто виконувати монтаж плитки з гіпсу або ж ні. Але, багато хто робить вибір саме в сторону матеріалу. Адже при невеликій вартості вони отримують прекрасний декоративний ефект, що прикрашає кімнату. До того ж той факт, що створити декоративний камінь з гіпсу можна своїми руками, робить матеріал ще популярнішим. Як саме можна створити його своїми руками? давайте дізнаємося.

технологія створення гіпсового каменю

Нехай виготовлення матеріалів для укладання обійдеться дешевше, але все ж, на матеріали та інструменти доведеться витратитися. Потрібно зрозуміти принцип створення, який чимось нагадує випікання хліба. Далі ви зрозумієте чому. Отже, ось що потрібно вам для роботи:

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Ось з цього набору і буде створена гіпсова плитка. Сам процес не має ніяких складнощів. Існують тільки деякі моменти. Наприклад, пігмент можна додавати безпосередньо в гіпсову суміш. Тоді колір каменю буде по всій структурі. За рахунок цього, навіть якщо один елемент обробки пошкодиться, то подібне буде складно помітити. Інший варіант фарбування-нанести колір пензликом на саму форму. Що вибрати, кожен вирішує сам. Кількість формочок теж може бути різний. Зрозуміло, що зручніше використовувати відразу кілька. Так вдасться швидше створити потрібну кількість декоративного каменю.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Для початку в резервуарі змішується суха гіпсова суміш і вода. Потрібно пам’ятати, що кількість готової суміші має бути ідентично кількості заповнених форм, що є в наявності. Інакше кажучи, неприпустимо, щоб приготований гіпс залишався тривалий час без форми в резервуарі. Приготуйте стільки, скільки увійде за один раз. Важливо зробити суміш схожу на сметану і дотримуватися подібної пропорції, щоб партії гіпсового каменю були однаковими.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Зверніть увагу! укладання гіпсового декоративного каменю може бути виконана на бетонну основу, на цегляну кладку, на оштукатурену або дерев’яну стіну і навіть на гіпсокартон.

Ось і все, залишилося дочекатися висихання, зробити нову партію. Коли набралася достатня кількість декоративних елементів, можна почати їх укладати. А як це робити? давайте дізнаємося.

укладання гіпсової плитки своїми руками

Основний елемент, гіпсовий декоративний камінь, у вас вже є. Залишилося запастися іншими матеріалами та інструментами, що будуть потрібні для роботи. Ось арсенал того, що вам буде потрібно:

  • гіпсовий або інший клеїть для цієї мети;
  • грунтовка глибокого проникнення;
  • звичайний шпатель і зубчастий;
  • стусло, для додання каменю потрібної форми в кутах;
  • рулетка, рівень, схил;
  • олівець;
  • монтажний пістолет;
  • ножівка для металу;
  • акриловий лак;
  • валик з ванночкою;
  • губка для видалення зайвого клею.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Коли є все необхідне, можна приступати до роботи. Сам процес нескладний, потрібно тільки слідувати інструкції. Для початку важливо підготувати робочу поверхню. В ідеалі якщо вона буде оштукатурена. Після чого на поверхню наноситься грунтовка. Найкращий спосіб нанесення-це використовувати валик і ванночку.

Тепер можна зайнятися приготуванням клею. Багато хто воліє використовувати клей для керамічної плитки. Тільки ось його можна трохи вдосконалити, додавши до складу трохи клею пва. Співвідношення — від 6 до 9% від загального обсягу. Завдяки цьому він отримає водовідштовхувальні властивості. Все ретельно перемішується міксером, щоб вийшла однорідна маса.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Все готово для монтажу. Перший ряд декоративного гіпсового каменю грає важливу роль. Від нього залежить подальша кладка. Тому важливо зробити його ідеально рівним. Для цього на стіні робиться розмітка з використанням рівня, схилу, рулетки і олівця. Розмітка повинна бути ідеально рівною. Після чого починається процес укладання. Клейовий склад наносять на поверхню стіни або на гіпсовий декоративний камінь. Для надійної фіксації суміш може наноситися на обидві поверхні. За допомогою зубчастого шпателя робляться борозни. Залишилося тільки докласти перший камінь на своє місце згідно розмітці і притиснути до поверхні. Після цього у вас є від 6 до 12 секунд, щоб коригувати розташування декоративного елемента з гіпсу. Слідкуйте за нерівностями і якістю приклеювання. Подібним чином приклеюються і інші гіпсові деталі.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Порада! за допомогою прямого шпателя і губки слід видаляти надлишки клею. В іншому випадку він засохне і скам’яніє, зчепившись з поверхнею.

Для підгонки елементів використовується ножівка. Буває, що декор робиться фігурним, обробляється арка, колона або ж кут стіни. В цьому випадку користуються стуслом, обрізаючи вироби під кутом. Для додання виробу акуратного вигляду, воно шліфується наждачкою. Після того як укладання гіпсового декоративного каменю завершена, за допомогою монтажного пістолета стикувальні пази між плитами заповнюються. А м’яка губка потрібна для того, щоб прибирати надлишки. Але, багато укладають камінь впритул один з одним, не створюючи швів.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Завершальним етапом є обробка покриття лаком, щоб захистити його від вологи. Це робиться за бажанням. А в тому випадку, коли гіпсовий камінь не має кольору, перед лакуванням поверхню фарбують в бажаний колір.

Рада! пам’ятайте, працювати з гіпсовою декоративною плиткою під камінь потрібно акуратно, щоб не пошкодити її.

Ось і вся робота. Як бачите, це нескладно, особливо якщо на додаток є прекрасний відеоряд. У цьому ролику є ще один цікавий спосіб укладання декоративного гіпсу, що трохи відрізняється від описаного вище. Можете використовуватиУстанавливают на этапе строительства. Делают перемычки из железобетона, при этом арматура обеспечивает их прочность, а бетон жесткость и сопротивление силам сжатия.


Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки
если возникла необходимость расширить оконный проем , то новая конструкция должна быть обязательно укреплена так же, как это выполняется на этапе строительства дома.

Для усиления оконного проема используются прогоны, опирающиеся на специальные выступы. Для создания прогонов могут использоваться швеллера, уголки, промышленные перемычки.

Вывод

Если усиление кирпичной стены выполнено с соблюдением разработанных технологий, то это позволяет полностью восстановить ее функциональность.

Указанные работы надо выполнить вовремя, чтобы не допустить серьезного разрушения здания. Современные методы усиления стен позволяют увеличить их прочность, устойчивость к нагрузкам и деформациям, а также повысить противостояние сейсмологическим факторам.

Полезное видео

Стяжка кирпичного дома армированной обоймой, видео:

Вконтакте

Ткачев сергей

Обследование каменных и армокаменных конструкций выполняется с учетом требований снип 11-22-81 «каменные и армокаменные конструкции», а также «рекомендаций по усилению каменных конструкций зданий и сооружений».

Перед обследованием каменных конструкций необходимо выявить их структуру, выделив несущие элементы. Особенно важно учесть реальные размеры несущих элементов, расчетную схему, оценить величины деформаций и разрушений, выявить условия опирания на каменную конструкцию балок, плит и других изгибаемых элементов, состояние арматуры (в армокаменных конструкциях) и закладных деталей. От названных выше условий напрямую зависят размеры и характер дефектов, наличие типичных разрушений (сколы и трещины).

Для определения прочности каменной кладки применяют инструменты и приборы механического действия, а также ультразвуковые приборы. Молотками и зубилами путем ряда ударов можно приближенно оценить качественное состояние материала каменных и бетонных конструкций. Более точные данные получают с помощью специальных молотков, то есть приборов механического действия, основанных на оценке следов или результатов удара по поверхности испытываемой конструкции. Наиболее простой, хотя и менее точный инструмент этого вида — молоток физделя. На ударном торце молотка впрессован шарик определенного размера. Путем локтевого удара, создающего примерно одинаковую силу у разных людей, на исследуемой поверхности остается след-лунка. По величине ее диаметра с. Помощью таровальной таблицы оценивают прочность материала.

Более точным инструментом является молоток кашкарова, при пользовании которым силу удара шариком по изучаемому материала учитывают по размеру следа на специальном стержне, расположенном за шариком.

Но наиболее современными и точными приборами механического действия являются пружинные: прибор академии коммунального хозяйства рсфср, центрального научно-исследовательского института строительных конструкций. Принцип действия этих приборов основан на учете определенной силы удара, что вызывается спуском сводной пружины. Прибор этого типа представляет собой корпус, в котором помещена спиральная пружина, соединенная со стержнем-ударником. После нажима на спусковой крючок пружина отпускается, и стержень-ударник наносит удар. В приборе цнииска силу удара можно установим равной 12,5 или 50 кг/см 2 для каменных материалов различной прочности.

Для определения изгибов и деформаций вертикальных поверхностей, их формы и характера отступлений от вертикальности и плоскости применяют нивелир со специальной насадкой, что позволяет вести визирование, начиная с 0,5 м вместо минимальных 3,5 м, когда насадки нет.

Рельеф вертикальных поверхностей выявляют способом визирования инструмента с одной его стоянки на рейку, прикладывается горизонтально в заранее намеченных точек обследуемой поверхности.результаты измерения деформаций горизонтальных или вертикальных поверхностей наносят на схемы, на которых для наглядности выявляют, наподобие горизонталей, линии равных отклонений от горизонтальной или вертикальной плоскостей. Сечение придают равным 2-5 мм в зависимости от степени отклонения или нарушения положения или местных дефектов обследуемого элемента и его общих размеров.

Однако, в первую очередь, необходимо выяснить характер негативных изменений в кладке и установить стабилизировался процесс образования трещин, или их количество и ширина раскрытия нарастают во времени. Для этого в самой кладке устанавливаются маяки. Маяк представляет собой полоску из гипса, стекла или металла, накрывающую обе стороны трещины. Маяки из гипса и стекла в случае продолжения деформации, вызвавшей появление трещин, лопаются.

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиприборы для диагностики прочности материала: а-молоток фізделя; б-то же кашкарова; в — пистолет цнііска: 1-калиброванный шарик; 2-угловой масштаб; 3-тарувальна таблица; 4-сменный стержень для фиксирования следа удара
Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Измерения деформаций вертикальной поверхности с помощью нивелира с оптической насадкой: а-план; б-поверхность стены; в — разрез; 1 — нивелир; 2 — рейка; 3 — места приложения рейки; 4-линии равных отклонений от плоскости

Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плитки

Маяки для наблюдения за состоянием трещин: /-трещина; 2-штукатурка и алебастровый раствор; 3 — материал стены; 4 — маяк гипсовый; 5-стеклянный маяк; 6-металлическая пластинка; 7-риски через 2-3 мм; 8-гвоздь

Путем измерения величины расхождения половинок маяка устанавливают характер изменения трещины или ее стабилизацию. Металлический маяк прикрепляют к одной стороне трещины, и он может передвигаться по другому ее краю, по другой стороне ее, где фиксируют начальное и следующие положения конца маяка. Самым простым маяком есть бумажный маячок, представляющий собой полоску бумаги наклеивается на трещину, при дальнейшем расширении трещины бумажный маячок разрывается.

Трещины в несущих каменных конструкциях соответствуют стадиям трещинообразования (или стадиям работы кладки при сжатии). При усилиях в кладке f, не превышающих усилия f crc, при котором в кладке появляются трещины, конструкция имеет достаточную для восприятия существующей нагрузки несущую способность, трещины не образуются. При нагрузках fВаріанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткиf crc начинается процесс образования трещин. Поскольку кладка плохо сопротивляется растяжению, на растянутых поверхностях (участках) трещины
Появляются значительно раньше возможного разрушения конструкции.

В качестве основных причин образования трещин выделяют:

1) низкое качество кладки (плохие растворные швы, несоблюдение перевязки, забутка с нарушением технологии и т. П.);

2) недостаточная прочность кирпича и раствора (трещиноватость и криволинейность кирпича, несоблюдение технологии сушки при его изготовлении; высокая подвижность раствора и т. П.);

3) совместное применение в кладке разнородных по прочности и деформативности каменных материалов (например, глиняного кирпича совместно с силикатным или шлакоблоками);

4) использование каменных материалов не по назначению (например, силикатного кирпича в условиях повышенной влажности);

5) низкое качество работ, выполняемых в зимнее время (использование не очищенного от наледи кирпича; применение смерзшегося раствора, отсутствие в растворе противоморозных добавок);

6) невыполнение температурно-усадочных швов или недопустимо большое расстояние между ними;

7) агрессивные действия внешней среды (кислотное, щелочное солевое воздействия; попеременное замораживание и оттаивание, увлажнение и высушивание);

8) неравномерная осадка фундамента в здании.

Не случайно осадки фундаментов указаны последним условием возникновения трещин в каменной кладке. Следует иметь в виду, что в период массового строительства в каменной кладке использовались растворы без противоморозных добавок, худые, непластичные, то есть очень дешевые. Все это способствовало обильному образованию усадочных трещин, которые необходимо при обследовании отделить от чисто осадочных трещин, имеющих специфический, легко выдающийся характер.

Рассмотрим процесс образования трещин в каменной кладке при сжатии

Первая стадия-появление первых волосяных трещин в отдельных камнях. Усилия f crc
, при котором появляются трещины на этом этапе, зависит, в основном, от вида используемого в кладке раствора:

— в кладке на цементном растворе f crc = (0,8-0,6) f u ; ;

— в кладке на сложном растворе f crc = (0,7-0,5) f u ;

— в кладке на известковом растворе f crc = (0,6-0,4) f u ,

Где f u — разрушающая усилия.

Вторая стадия-прорастание иСтіни з підлогою, — все вимагає порізки плитки. Це може бути велика витрата. Тому слід робити попередню розмітку. Обрізані деталі кріпляться в останню чергу.

Читайте також

Яким лаком покривається гіпсова плитка

Розмітка

Після підготовки всіх матеріалів, потрібно зробити розмітку поверхні. Для цього по висоті плитки відзначається на стіні горизонтальна лінія. Вона повинна бути рівною, для цього застосовується .
Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткирозмітка стіни для укладання гіпсової плитки під камінь шов формується самостійно. Буде він широким або вузьким — справа індивідуальна. Використовується суха суміш на гіпсовій, алебастровій, цементній основі. Для затірки знадобиться вузький шпатель. Роботу слід проводити акуратно, не замазуючи плитки. При попаданні розчину на плитку, його треба відразу ж витирати мокрою губкою або ганчіркою.
Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткизатирка швів гіпсової плитки після замазування зазорів потрібен час для повного висихання. Як пофарбувати шви між гіпсовою плиткою під камінь? якщо затирка не того кольору, тоді за допомогою художньої кисті №4 і акрилової фарби зафарбовуються всі стики між гіпсовою плиткою.

остаточна обробка гіпсової плитки під камінь

Після висихання швів, плитка оглядається на наявність будь-яких камінчиків, пилу. Треба очистити плитку акуратно від усього цього і .
Варіанти укладання гіпсової плитки під цеглу. Робота з гіпсовою плиткою: що потрібно знати про матеріал? фото гіпсової плиткипокриття плитки акриловим лаком при правильно зробленому монтажі гіпсова плитка під камінь поліпшить інтер’єр приміщення, створить стиль, зробить акцент на деяких нюансах модних тенденцій.