Гортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофілла

157

Черешковая гортензія приваблює своїми великими суцвіттями і приємним медовим запахом. Якщо її правильно посадити і вести рекомендований догляд, вона може вирости до 10 м у висоту. Ця рослина є середнім між ліанами і звичайними садовими гортензіями, володіє пишними ароматними суцвіттями, квіти в яких схожі на метеликів. Вона може обплести будь – який об’єкт, який буде «запропонований» їй-будь то садові фігури або огорожа. Даний вид часто вибирають для ландшафтного дизайну.

У кучерявою гортензії є цікава особливість – її білим квітам за допомогою різних барвників можна надати будь-яке забарвлення. А також особливо те, що цвіте рослина протягом практично всього літнього сезону.

Ця рослина називається кучерявим, тому що дійсно схоже на ліану, обплітають огорожі, інші дерева, розташовуватися по стінах будинку. Це гортензії вдається за рахунок її повітряних коренів і своєрідних «гачків-присосок». Кучерява черешкова гортензія є морозостійким рослиною, великі багаторічні кущі можуть витримувати негативну температуру до -30 градусів.

Дику гортензію можна зустріти в китаї, кореї, японії, а також в приморському краї, але дуже рідко. Зазвичай її вирощують спеціально.
Вид гортензія черешковая кучерява присутній в червоній книзі.

Найкращим часом для висадки живців гортензії є весна. Місце, де буде рости кущ, має бути захищене від прямих сонячних променів і поривчастого вітру. Але тінь теж не підійде, тому що для рясного цвітіння потрібно світле місце.

Грунт слід підібрати вологу, нещільну, попередньо її можна трохи підкислити. Оптимальним складом для посадки гортензії можна вважати суміш з торфу, землі і піску.

Яма для посадки повинна бути в 2 рази більше, ніж розмір ємності з саджанцем гортензії. Складені коріння рекомендується розгорнути в різні боки, щоб вони не були сплутані і стиснуті. Поміщати прикореневу шийку при посадці в грунт можна на глибину, що не перевищує трьох сантиметрів, інакше рослина може не прижитися, а розвиток буде дуже повільним.

Після того, як коріння поміщені в лунку, землю навколо неї слід ретельно притиснути і утрамбувати, стежачи за тим, щоб не було порожніх місць, провалів, тоді коренева система гортензії кучерявою не буде передчасно висихати і відчувати нестачу вологи.
Як тільки рослина посаджено, грунт рекомендується рясно полити-гортензія любить вологість і сиру землю, тому в даному випадку води жаліти не варто.
Також корисним буде присипати зверху землю корою і торфом, товщина шару повинна бути близько десяти сантиметрів. Мульчувати торфом і корою слід пізньою весною і при стабільних заморозках – пізньої осені.

Найголовніше в догляді за гортензією – регулярний рясний полив раз в десять днів. Особливо це стосується першого року після посадки, тому що коріння рослини ще не зміцніли і не можуть брати необхідну кількість вологи з землі. У теплу пору року гортензії потрібна більша кількість води і кисню, в цьому випадку можна встановити поруч з посадженим рослиною або зволожувач повітря, або розпилювач, щоб повітря навколо гортензії завжди знаходився у вологому стані.
Якщо гортензія розростається красиво, рівномірно, немов з картини, то стригти її не обов’язково. Потрібно тільки час від часу січати відмерлі ділянки, сухі гілки тощо.

Але якщо ж зростання гортензії спрямований вгору, то пагони слід періодично відрізати, самостійно направляючи їх зростання в необхідну сторону, не варто забувати про опори для пагонів. Підстригання кущів посприяє появі нових бічних гілок. Боятися зрізати зайве не варто, гортензія непогано переносить обрізку.
Черешкова кучерява гортензія зазвичай вважається морозостійкою, її вирощують навіть в сибірському кліматі, але все ж молоді саджанці в перші 3 роки після посадки краще накривати в зимовий морозний час. З настанням морозного часу пагони слід накрити або опалим листям, що залишилася з осені, або густими ялиновими гілками і залишити так до весни.

Зміст

як удобрювати і підгодовувати черешковую кучеряву гортензію?

Щоб гортензія радувала своїми пишними суцвіттями і зеленими міцними листочками, її необхідно удобрювати органічними і мінеральними розчинами. Готове добриво для гортензії можна купити в магазині або ж змішати в потрібних пропорціях самому. Завдяки підгодівлі рослина швидше розвивається, більше цвіте, а листя має яскравий зелений колір. Обов’язково потрібно удобрювати грунт перед посадкою саджанця, а також добриво вноситься в період активного розвитку рослини.
Перший полив з добривом потрібно планувати на травень-червень. В якості добрива можна використовувати наступний рецепт: в десяти частинах води потрібно розбавити частину курячого посліду. Потім потрібно полити ще одним мінеральним розчином, який складається з двох частин суперфосфату, частини селітри і однієї частини карбаміду. Вносити підгодівлю потрібно два рази за місяць.

розведення рослини

Розмноження гортензії черешкової можна виробляти декількома способами:

  • живцюванням;
  • діленням;
  • розмноженням відводками.

Якщо у куща багато нових пагонів, то з них можна відрізати відмінні саджанці, вкоротивши при цьому до невеликої кількості нирок, а корінь слід трохи відрізати, а потім обробити розчином марганцю. Потім слід висадити нові пагони в попередньо викопані лунки, в перші два місяці обов’язковий рясний полив. Кращий час для висадки нових пагонів, як говорилося раніше, весна і початок літа.

При виборі методу розмноження живцюванням, відбирати потрібно пагони довжиною максимум 15 см, вони повинні бути здеревілими, тобто повинні мати свого роду кору і бути міцними. Пагони бажано вибирати ті, у яких є два вузла. З них зрізають верхівку і нижнє листя. Держак обов’язково потрібно обробити стимулятором росту, після обробки його помістити в ємність з сумішшю з піску і торфу. Регулярно рекомендується перевіряти вологість грунту, а також краще накрити ящик плівкою. Її можна зняти, коли гортензія приживеться і зміцніє.

Якщо обраний спосіб розмноження відводками, то слід акуратно прикріпити до вологого і пухкому грунті найнижчу гілку. Там, де вона стосується землі, потрібно зробити розріз і мульчувати торфом. Оптимальний час посадки: або початок травня, або серпень, коли сонце не найактивніше.
Але доведено, що розмноження живцями має стовідсотковий успіх, тобто у всіх випадках посадки живця в грунт гортензія приживеться.
Часто садівники, які вирішили посадити гортензію, незадоволені тим, що куплені в магазині або на ярмарку десятисантиметрові пагони гинуть в перші ж морози. Цьому є кілька пояснень.

  • по-перше, швидше за все, гортензія була посаджена не в свій сезон, тобто не навесні, як годиться, а восени, вона не встигла утворити свою міцну кореневу систему, яка б живила її.
  • по-друге, молодий незміцнілий втечу практично не стійкий до перепадів температур і до морозів, на відміну від дорослої рослини. Чим старше гортензія, тим її морозостійкість вище – це факт.

Тому, щоб уникнути загибелі молодого рослини в будь-якому випадку, особливо при посадці не в сезон, слід купувати міцний, сформований втечу черешкової гортензії, а в перші морози вкутувати його шматком «нетканки».

можливі шкідники і хвороби

  1. хлороз. Виявляється в знебарвленні листя гортензії. Виникає захворювання через те, що в землі міститься занадто великий відсоток перегною. Надлишок вапна в грунті теж може привести до виникнення у гортензії хлорозу. Швидше за все, гортензію доведеться пересадити в більш сприятливе для неї середовище.
  2. також гортензія дуже чутлива до борошнистої роси (сірої гнилі). Щоб рослина не захворіло на цю недугу, потрібно постаратися не перестаратися з добривами і надмірним поливом, особливо під час сезону дощів. У боротьбі з перерахованими захворюваннями буде доречним скористатися бордоською рідиною.
  3. комахи дуже люблять вражати гортензію черешкову: трипси, попелиця, кліщ. Інсектициди позбавлять рослину від шкідників. У сезон потрібно проводити по дві обробці з проміжком між кожною 10 днів.

де купити, приблизна вартість гортензії черешкової

Купити це прекрасна рослина можливо в міських квіткових магазинах або ж замовити через інтернет, тим більше, зараз відмінно працюють різні служби доставки.
Приблизна ціна гортензії черешкової по росії — від 300 до 3 000 рублів.

Instagram

гортензія шорстка саржента-hydrangea aspera sargentiana

Декоративні чагарники приваблюють насиченою зеленню і рясним цвітінням.Тому підтвердженням є гортензія черешковая.

Краса рослини виходить не відразу, тому необхідно докласти зусиль для його формування. Розвиток своєрідного чагарнику-ліани багато в чому залежить від належного догляду. Якщо направити розвиток стебел в потрібне русло, ділянка стане природним оазисом для відпочинку серед іншої суєти.

В кожному регіоні свій клімат, тому при вирощуванні гортензії квітникарям доведеться вносити власні корективи в загальні рекомендації.

Це ж стосується складу грунту, який легко змінюється внесенням необхідної кількості поживних речовин.

Кучерява ліана

Серед всіх різновидів декоративних рослин гортензія черешковая зустрічається не так вже й часто. Вона являє собою ліановідний чагарник, який тут же починає стелитися по землі при відсутності поруч надійної опори. Коли вирощується гортензія деревоподібна, догляд за нею включає в себе обов’язкове забезпечення півтіні, а ось гортензія черешковая вимагає більше світла.

Характеристики гортензії черешковой:

  • листя темно-зеленого кольору, широкояйцеподібні, гладкою і блискучою поверхнею;
  • довжина листків до 8 см;
  • квітки збираються в пухкі щитковидні суцвіття діаметром до 20 см;
  • коренева система дуже повітряна, складається з присосок;
  • у висоту може досягати 25 м.

Може використовуватися як грунтопокривна рослини (серед усіх гортензій це єдиний вид, який підходить для цієї мети).

Кучерява ліана ідеально підходить для декорування:

  • стовбурів дерев;
  • стін будинків, гаража або інших будівель;
  • альтанок;
  • балконів;
  • арок;
  • огорож як всередині ділянки, так і по його кордоні.

Які ж сорти цього декоративного чагарнику відомі в росії?

Найбільшою популярністю користуються «кучерява ліана» і «міранда».

гортензія черешкова кордифолія

Чагарник цього сорту по праву можна назвати карликовим. Округлі зелене листя, як і у інших гортензій черешкових, мають блиск на верхній стороні. Кордифолія славиться:

  • біло-зеленим кольором нижньої сторони листя;
  • кремовими фертильними квітками;
  • ароматом меду;
  • нечисленними стерильними (безплідними) суцвіттями білого кольору;
  • висотою дорослої рослини метр-півтора;
  • річним приростом довжини пагонів в 10 см.

Відрізняється морозостійкістю і невимогливістю, яка проявляється підвищеною стійкістю до хвороб і шкідників.

гортензія черешкова міранда

Один з найкрасивіших сортів.

Зелене листя прикрашене природною світлою зелено-жовтою облямівкою. Білі квітки зібрані в суцвіття-щиток. Рослина чіпляється своїми повітряними корінням за прилеглі поверхні, доростаючи до 10 м по всій довжині. Річний приріст становить приблизно 0,5 м.

Чагарник славиться своєю морозостійкістю.

Міранда цвіте в червні і серпні, прикрашаючи ділянку своїм зовнішнім виглядом.

Догляд

Навіть без обробки вкорінюється практично 100% живців, так що проблем з правильною посадкою виникнути не повинно. Вирощуванням гортензії черешкової з насіння займаються переважно селекціонери або квітково-садові спільноти.

Найкраще рослина приживається в південних районах, а ось в північних доводиться ретельніше готуватися до зимівлі.

Якщо вже подобається гортензія, догляд в домашніх умовах буде включати в себе правильну обрізку:

    Грунтопокривна рослина вимагає своєчасного видалення відмерлих або пошкоджених пагонів.

    Немає потреби проводити обрізку, так як ліана відмінно закріплюється на землі додатковими корінням.

    При вертикальному озелененні вміла обрізка допомагає коригувати вертикальний приріст і розгалуження пагонів. В даному випадку просто необхідно інтенсивно видаляти потужні прирости, щоб бічні відростки максимально покрили поверхню стіни або огорожі.

    Паралельно з обрізанням гортензію направляють в потрібному напрямку і підв’язують стебла.

Досить раз в 10-15 днів зволожувати грунт під корінням ліани, щоб рослина розвивалося в повній мірі. Втім, якщо пройшли дощі або поблизу проходять грунтові води, від поливу можна і зовсім відмовитися. У сильну посуху все ж рекомендується звернути увагу на вологість грунту, щоб своєчасно допомогти гортензії черешкової.

При сильному морозі частина пагонів загине.

Можна або довіритися природному оновленню квітки, або накрити особливо вразливі місця поліетиленом. Якщо взимку випадає сніг, то можна використовувати його в якості подушки, що оберігає коріння гортензії від промерзання. Все інше при цілісній кореневій системі швидко відновиться з першими стійкими весняними днями.

опис гортензії

Рід гортензія (гідрангея hydrangea) включає 35 видів. Батьківщина-південно-східна азія, північна і південна америка. Серед представників роду в основному листопадні чагарники, з довгими напівампельними пагонами, рідше невеликі дерева. Назва від грецьких слів» hydor « — вода,» aggeion » — посудина, склалося на увазі очевидною вологолюбності цієї рослини.

Гортензія відноситься до декоративно-квітучих чагарників, суцвіття в основному щитковидної форми, як правило, складаються з квіток двох типів: дрібні плодоносні, розміщені в середині суцвіття; крайові — великі, безплідні, з 4-5 пелюсткоподібних чашолистків, здебільшого сніжно-білих, блакитних або рожевих.

Плід-коробочка з численними дрібними насінням.

Гортензія деревоподібна hydrangea arborescens — в природі виростає до 3 метрів заввишки, утворюючи густий кущ з великими цільними листям – близько 20 см завдовжки, з пильчатим краєм. Цвіте білими квітками без аромату, близько 2 см в діаметрі, зібраними в щиткові суцвіття розміром близько 15 см.селекціонерами виведені сорти з махровими (повністю стерильними) квітками, суцвіття яких більше 25 см в діаметрі, найрізноманітніших відтінків.

Ця гортензія легко зимує в середній смузі росії, добре формується обрізанням, в тому числі кардинальної. Розростається дуже швидко.

Гортензія крупнолистная hydrangea macrophylla дещо скромніше-в природі виростає до 2 метрів заввишки, володіє широкояйцевидними великими листками (близько 15 см).

Саме цей вид гортензії називають садової, у продажу можна знайти кілька десятків сортів. Щиткові суцвіття діаметром до 20 см, є сорти з кулястими надзвичайно великими суцвіттями діаметром до 30 см, стерильними білими, рожевими, червоними або блакитними квітками, кожна квітка в діаметрі до 7 см.

Є у крупнолистной гортензії декоративні форми з строкатим листям, наприклад, сорт tricolor-біла смуга по краю листя, сама листова пластина світло-зелена.

Гортензія крупнолистная більш теплолюбна, ніж деревоподібна, в середній смузі росії потрібно зимове укриття від морозів (зимостійкість до-15с).

Часто крупнолистная гортензія вирощується як діжкова або оранжерейна рослина (для зимового саду).

При цьому висота кущів максимум у висоту досягає півтора метрів, частіше не більше 1 метр заввишки. Прекрасно росте під штучним освітленням.

Прикрасити ваш сад може і гортензія волотисте hydrangea paniculata – східна красуня родом з південного сахаліну, японії та китаю.

Це більш високорослий, морозостійкий чагарник — близько 2,5-3 метри у висоту, в дикорослому вигляді до 10 метра, володіє еліптичними листям до 15 см в довжину з бархатистою поверхнею. Суцвіття-щільні пірамідальні (волоті) до 30 см в довжину. Цвітіння тривале, з середини літа до середини осені.

Гортензія бретшнейдера hydrangea bretschneideri-середньорослий чагарник з розлогою кроною до 3 метрів заввишки, дуже морозостійкий (батьківщина — північний китай, адаптується в сибіру і на уралі).

Стебла червонуваті, з відшаровується тонкою корою на молодих пагонах. Листя яйцевидної форми, зі зворотного боку пухнасті, довжиною 10-12 см.суцвіття зонтиковидні близько 15 см в діаметрі, з дрібними квітками, які міняю колір від білого – на початку цвітіння, до червоного в кінці цвітіння.

На суцвіттях з часом утворюються плоди.

Ще одна далекосхідна гідрангея-гортензія черешкова hydrangea petiolaris родом з південного сахаліну, курильських островів і японії, являє собою скоріше ампельну форму – рослина має повітряні кору з присосками, що дозволяє пагонам чіплятися за скелі або стовбури дерев.

Без опори пагони стеляться по землі, утворюючи почвопокровную форму. Як чагарник цей вид потрібно починати вирощувати, фіксуючи стебла до опори. ЛистяШирокояйцевидні, довгочерешкові, гладкі, з дрібнозубчастим краєм.

Суцвіття щитковидні, 20-25 см в діаметрі. Незважаючи на те, що у центральних плодущих квіток пелюстки довго не триматися, суцвіття досить декоративні, і чагарник по справжньому прикраса стін будинків, альтанок та інших будівель.

Незважаючи на походження, гортензія черешковая менш морозостійка, ніж попередній вид, в суворі зими потребує укриття.

Місце розташування

У південних регіонах росії вибирайте світле, але захищене від післяобіднього палючого сонця місце (напівтінисте). Зі східної, північно-західної частини ділянки альтанки, стіни будинку або сараю.

У центральних регіонах росії і північних областях місце вибирайте більш сухе і відкрите, прогрівається сонцем, але враховуйте, що гортензії не люблять тривалого впливу прямих сонячних променів (південна і південно-західна сторона).

Намагайтеся не садити гортензію поруч з іншими рослинами водохлібами або великими чагарниками і деревами – виникає конкуренція за вологу, рослини доведеться часто поливати.

грунт для гортензій

Гортензія вважається одним з найбільш невибагливих садових чагарників, однак, тільки в тому випадку, якщо вона посаджена на відповідній для її потреб грунті: живильної, з достатньою часткою гумусу, що містить багато дренуючих частинок, добре наповненою вологою.

Якщо у вас неокультурений ділянку землі, в викопану для посадки яму потрібно підготувати суміш землі, що складається з 2 частин перегною, 2 частин листової землі, по одній частині торфу і піску.

Якщо на колишньому місці росли овочі, під які вносився гній, перегнійну частину потрібно зменшити.

Гортензія не любить щільних глинистих грунтів-вони вологоємні, але довго просихають і погано забезпечуються киснем, такий грунт потрібно обов’язково розбавляти торфом.

Піщаний грунт бідний на гумусну складову, і його також потрібно збагачувати перегноєм і торфом.

Не можна садити гортензії на защелоченних грунтах, з кислотністю рн вище, ніж 6,0, оптимально рн близько 5,0.

посадка гортензії

Найкраще садити гортензію навесні, коли мине загроза поворотних заморозків. У південних регіонах росії можна садити і восени.

При плануванні місця для посадки гортензій необхідно враховувати розміри дорослого куща, залишаючи між посадками відстань близько 1 метра.

Величина викопуваної ями близько 50-60 см шириною і глибиною.

Наповніть її на 20-30 см грунтом, потім поставте всередину 5 літрове відерце (порожнє) і заповніть навколо землею. Утрамбуйте грунт.

гортензія саржента

Тепер витягніть відерце-у вас вийти акуратна лунка діаметром 25-30 см шириною і глибиною. У неї і помістіть кущик гортензії або вкорінений держак, не заглиблюючи кореневу шийку. Присипте коріння землею, сильно не ущільнюючи. Поливши.

За 3-5 днів земля осяде, після чого мульчуємо торфом.

як доглядати за гортензією

Гортензії потрібно регулярно поливати, особливо в суху жарку погоду.

Воду для поливу варто брати м’яку краще дощову, жорстка вода з високою часткою вапна гортензії протипоказана, якщо саме така вода в свердловині, просто збираєте дощову воду в бочках.

Якщо ж погода стоїть дощова, часто випадають опади, потрібно не рідше разу на тиждень рихлити грунт навколо гортензій, на глибину 7-10 см, щоб поліпшити аерацію коренів.

В кінці весни, початку літа проведіть підгодівлю гортензій розведеним коров’яком (співвідношення 1: 10), а через два тижні повним мінеральним добривом для квітучих рослин (наприклад, фертика люкс), або складіть добриво самостійно з 1 ст.

Ложки суперфосфату, 1 ч. Ложки калійної і 1 ч. Ложки аміачної селітри на 10 літрів води.

Надалі не потрібно вносити підживлення частіше, ніж раз на місяць, досить періодично мульчувати грунт під кущами перегноєм або торфом.

зміна кольору гортензій

Багато садівники знають, що гортензії при цвітінні легко змінюють забарвлення квітів при зміні кислотного складу грунту.

Так, полив галуном надає квітам блакитне забарвлення, для цього потрібно 5 г засобу розчинити в 1 літрі води. Галун продають в квіткових магазинах або в аптеці. Для довідки, склад квасцов: гептагідрат солей алюмінію і калію.

Щоб квітки гортензій поміняли колір, потрібно проливати їх галуном 1 раз в тиждень протягом місяця.

Якщо кислотність грунту недостатня, то гортензії схильні купувати рожевий відтінок, а деякі сорти просто втрачають забарвлення – блякнуть і знебарвлюються.

У кислому торфі квіти набувають фіолетовий або синій відтінок, тому можна поливати кущі настояної на торфі водою.

Щоб навпаки, посилити інтенсивність рожевого забарвлення квіток гортензій, можна полити їх слабким розчином перманганату калію (марганцівки).

обрізка гортензій

Гортензії утворюють густі пишні кущі, а цвітуть вони на пагонах поточного року.

Тому чим більше гілок у рослини, тим пишніше буде цвітіння. Сильну обрізку потрібно проводити восени, після відцвітання разом з квітконосом (допустима кардинальна обрізка, особливо в разі ураженнями хворобами або шкідниками, коли не має сенсу залишати і намагатися виліковувати хворі гілки).

А ось молоді гортензії, ще не сформували безлічі пагонів, для кращої гіллястості потрібно обрізати навесні, до розкриття нирок, скорочуючи їх на 2-3 нирки, не більше (інакше, від рясного сокоруху сильно виснажуються).

Дуже старі кущі гортензій (а вони рослини-довгожителі) оновлюють обрізанням під корінь.

Так кущі можна зберігати десятиліттями, не забуваючи проводити облагороджування грунту під ними внесенням перегною і мульчі (в тому числі листовим перегноєм).

Молоді рослини готові рясно цвісти в перший же рік після посадки. Однак, рясне цвітіння може сильно виснажити гортензії. Тому на кущику висотою близько 50 см краще залишати не більше 2-3 суцвіть, інші – обірвати.

укриття гортензій на зиму

Найпопулярніші в наших садах гортензії-деревоподібна і крупнолистная, показують хорошу морозостійкість.

Найпопулярніша гортензія сорту «аннабель» прекрасно зимує в підмосков’ї і ленінградській області без додаткового укриття.

Деякі сорти крупнолистной гортензії голландського походження дещо ніжніше, як і будь – які молоді гідрангеї, вирощені з живця і відводка-їх потрібно обов’язково мульчувати восени торфом, листовою землею, перегноєм або сумішшю перегною і тирси, щоб захистити від вимерзання.

Самі кущі прикрити ялиновим гіллям. Але не забути зняти укриття навесні, щоб уникнути випрівання.

У регіонах з суворими зимами необхідно додатково вкривати гортензії на зиму плівкою або спанбондом.

З настанням морозної погоди пригніть пагони до землі, замульчуйте, укрийте плівкою листовим опадом. Солому краще не використовувати, тому що її люблять миші.

Навесні, після стаіванія снігу зніміть плівкове укриття, підв’яжіть пагони гортензії у вертикальному положенні, але до настання теплих днів (поки не мине загроза поворотних заморозків), збережіть укриття з мішковини (під нею не відбувається випрівання).

розмноження гортензії

Садова гортензія легко розмножується вегетативним способом-живцями і відводками куща.

Для розмноження живцями потрібно зрізати ще зелені гілочки під час цвітіння з кінців неодревесневшіх пагонів приросту поточного року.

Розмір живців-близько 15-17 см.обірвіть нижні листочки, умочіть кінчик живця в корневин або інший стимулятор коренеутворення і занурте на укорінення в ємність, наповнену сумішшю вермикуліту і торф’яної землі. Краще гортензії вкорінюються в умовах підвищеної вологості повітря (в міні-тепличці або під пакетом).

Якщо живці загнивають, наріжте свіжих, а субстрат для вкорінення стерилізують, присмаживши на деку.

Рясного і пишного цвітіння від вкорінюються гілочок можна очікувати не раніше ніж через 4-5 років.

Крупнолистную гортензію часто вирощують як домашнє рослина, тому розмножувати її можна і під зиму – відокремивши від материнського куща невеликі відводки і посадивши в звичайний квітковий горщик.

Склад грунту в горщику для гортензій: 2 частини дернової землі, 2 частини торфу, 1 частина крупнозернистого річкового піску або дрібного гравію.

Багато декоративні чагарники підходять для вирощування деревом, але не з кожного виходить красиве творіння.

Гортензія волотисте, якраз підходить для такої своєрідної формування. Можна виростити дерево з будь-якого виду гортензії, крім крупнолистной, але мальовничіше і витонченіше всіх виглядає гортензія волотисте vanilleРізної кількості пігменту дельфінідіна у різних сортів.

При зміні забарвлення суцвіть, — в процесі переходу рожевого кольору в блакитний, — суцвіття гортензії проходять стадію бузкового кольору.

Ігор сергійович аркатов (м казань)
Www.r-garden.narod.ru

Все про гортензії на сайті gardenia.ru

Щотижневий безкоштовний дайджест сайту gardenia.ru

Щотижня, протягом 10 років, для 100.000 наших передплатників, прекрасна добірка актуальних матеріалів про квіти і сад, а так само інша корисна інформація.

Підпишіться і отримуйте!

(відписка одним клацанням миші)

вирощування гортензії. Місце, грунт( грунт), посадка

Як виростити гортензію? де її посадити? як вибрати грунт? як сформувати живопліт? (10+)

Вирощування гортензії

Декоративна багаторічна рослина росте кущем, а іноді у вигляді дерева, яке прикрашає бордюри, газони, будинки. Має квітки двох типів: дрібні плодоносні? розташовані в середині суцвіття, і великі крайові-безплідні.

Перші роки після посадки, рослина низького зросту і до нього можна підсаджувати інші низькорослі квіти.

Місце і грунт

Місце і грунт для посадки гортензії повинна бути з дуже великим вмістом гумусу, пухка і водопроникна.

Обов’язкове дотримання рн, воно повинно бути в межах 5,5. Контролювати рн грунту досить нескладно, при невеликому відхиленні квітки гортензії змінюють своє забарвлення. При підвищеній кислотності грунту квітки стають синіми, а якщо рівень відхилився в лужну сторону, квітки мають рожеве забарвлення. Про те, як визначити і коригувати кислотність грунту, можна прочитати за посиланням.

Для гарного росту рослини і для цвітіння необхідна півтінь, але, ні в якому разі не прямі сонячні промені.

Так як грунт на них дуже швидко висихає, і самі квіти стають значно менше. Не рекомендується висаджувати гортензію під деревами і чагарниками, так як кореневій системі не буде вистачати вологи.

посадка гортензії

Садити гортензію можна восени тільки в тому випадку, якщо розсада має хорошу кореневу систему. В іншому випадку краще посадкою займатися навесні. Перед самою посадкою рекомендується в грунт внести достатню кількість піску, хвої, золи.

Так само необхідно встановити дренажну систему. Глибина ями для посадки повинна бути не менше півметра, це для того, що б уберегти кореневу систему від пошкоджень. При заповненні ями в грунт необхідно додати тирси, вони допоможуть зберегти вологість грунту.

Добриво грунту .

Перед посадкою необхідно в достатній кількості внести органічні і комплексні мінеральні добрива мінеральні добрива. Навесні додатково внести в грунт сечовину. Обов’язково помірне внесення гною. Так як при його надлишку будуть дуже великі суцвіття, які можуть обламати гілки.

Розчиніть 8-10 гр. Аміачно-калієвих або алюмокалієвих квасцов в 2 л води. Цього розчину вистачить для підгодівлі одного куща. Також для забарвлення квіток гортензії в синій колір можна скористатися підсинюють речовиною, яке продається в квіткових магазинах.

Про підгодівлі гортензії золою краще відразу забути.

Крім квасцов і солей заліза, підійдуть мінеральні добрива для вересових культур, рододендронів і азалій.

У перший рік посадки гортензії крупнолистной в грунт рослину можна поливати слабо-рожевим розчином марганцево-кислого калію. Дана міра запобіжить пошкодження підстав пагонів гнилями. Також для цієї мети можна використовувати фунгіциди, наприклад, «фітоспорін».

Доглядаючи за гортензією, необхідно пам’ятати, що рослина добре відгукується на всі підгодівлі.

Навесні на початку росту вносять ризьку суміш з мікроелементами або на 1 кв.м дають 20 — 25 г сечовини, 30 — 40 г суперфосфату і 30 -35 г сірчанокислого калію. В період бутонізації роблять другу підгодівлю з розрахунку 60 — 80 г суперфосфату і 40 — 45 г сірчанокислого калію на 1 кв.

М; третя і четверта підживлення влітку. Гортензії вологолюбні: по 15 — 20 л під кожну рослину дають раз на тиждень, при випаданні дощів досить 1 раз на місяць. Для посилення міцності пагонів рослини рекомендується поливати слабким розчином марганцево-кислого калію.

При догляді за гортензією слід врахувати, що грунт бажано мульчувати торфом або тирсою шаром 6 см і залишати їх на літо, відгрібаючи від стовбурів рослини.

Розпушування на глибину 5-б см проводять разом з прополкою бур’янів і поливом 2-3 рази за сезон.

Існує два способи штучного перетворення квіток гортензії з білих в блакитні.

Перший-навколо коренів насипають сірчанокислий алюміній. Другий-кущ поливають спеціальним підсинюють речовиною, яке можна купити в садівничому магазині.

Яма . Вона повинна мати достатні розміри, щоб при посадці не пошкодилася коренева система.

40 сортів гортензій для російських садів

Для саджанця, якому вік близько 5 років, глибина повинна досягати до 40 см., а ширина не менше 50 см.

Створення живоплоту . Якщо ви створюєте живопліт, то відстань між самими саджанцями має бути близько одного метра.

Через кілька років, необхідно провести обрізку рослини і його проріджування.

Сезон посадки . Особливого значення не має, якщо у вашому районі немає суворих зим. В іншому випадку, пересадкою краще займатися навесні.

Весняна посадка .

Має свої особливості. В першу чергу необхідно видалити однорічні пагони (залишаючи тільки кілька нирок), потім вкоротити корінці саджанців. Обов’язковий рясний полив після посадки і мульчування грунту торфом.

На жаль в статтях періодично зустрічаються помилки, вони виправляються, статті доповнюються, розвиваються, готуються нові.

Підпишіться, на новини, щоб бути в курсі.

Якщо щось незрозуміло, обов’язково запитайте!
Поставити питання. Обговорення статті.

Ще статті

Хоста-посадка і вирощування. Методи розмноження-живцювання, ділення…
Як посадити і виростити хости? морозостійкість. Як розмножувати рослину, вуха …

Ялина колюча.

Різновиди. Посадка, полив, підживлення, обрізка, розмно…
Як ялина колючу посадити, поливати, підгодовувати, обрізати, розмножувати, щеплення…

Будуємо теплицю самі, своїми руками. Самостійна збірка, установка …
Теплиця, парник своїми руками. Креслення, схема, опис збірки. Теплиця має сер…

В’язання. Казковий ажур. Схеми візерунків, малюнки…
Як в’язати такі візерунки: казковий ажур. Детальна інструкція з поясненнями …

Осінні спогади. Листя. Малюнок. Схеми візерунків…
Як вив’язати наступні візерунки: осінні спогади. Листик. Детальна інструкці…

В’язання. Дрібне чергування. Вертикальна стяжка. Малюнок. Схеми узоро…
Як вив’язати наступні візерунки: дрібне чергування. Вертикальна стяжка.

Детальна…

Естрагон-поради по посадці і вирощуванню. Вибір грунту. Розмноження, …
Як посадити і виростити естрагон. Як вибрати грунт, розмножувати, висаджувати, ух…

Вибір пряжі. Властивості, ознаки, характеристики, типи, види. Вибрати н…
Як підібрати пряжу, щоб в’язати? перевірка складу нитки (вовна, бавовна, синтет…

Гортензія саржента (лат. Hydrangea aspera sargentiana) — декоративний чагарник; вид роду гортензія сімейства гортензієві. Батьківщиною є китай. Відрізняється рясним цвітінням і великими суцвіттями, що розкриваються в кінці літа. Широко використовується в декоративному садівництві. Високорослий вид.

Характеристика культури

гортензія саржента-красивоцветущий листопадний чагарник висотою до 4 м з вертикальною кроною і малоразветвленной широко розпростертою кореневою системою. Гілки товсті, жорсткі, темні, червонуватого забарвлення, покриті короткими м’ясистими ворсинками. Листя темно-зелені, великі, супротивні, довгасто-яйцеподібні, пилчасті по краю, загострені на кінцях, опушені рідкісними білуватими волосками зсередини, на дотик шорсткі, сидять на довгих черешках, довжиною до 27 см.

Стерильні квітки білі, плодущие – блідо-бузкові, зібрані в плоскі зонтичні суцвіття діаметром до 20 см. Плоди – непоказні коробочки. Цвіте гортензія саржента в середині-кінці липня, плоди дозрівають в жовтні. Плоди визрівають вкрай рідко, тільки в регіонах з теплою осінню. Розмножують розглянутий вид вегетативно, насіннєвий спосіб утруднений. Гортензія саржента недостатньо зимостійка, витримує морози до-23с.потребує укриття на зиму, без укриття надземна частина сильно обмерзає, але з настанням стійкого тепла швидко відновлюється.

Умови вирощування

гортензія саржента є прихильником легких, суглинних, водо-і повітропроникних,Ви не включили в свій проект, початковим етапом буде-налагодження її механізму і набір популярності серед жителів конкретного міста. Як тільки обидва завдання будуть виконані, питання з варіантами монетизації перестануть бути складними.

І ось тут криється одна заковика. До того моменту, як ви дійсно зможете заробляти на цьому гроші повинно буде пройти дуже багато часу. І за цей час ви будете тільки витрачати. Гроші, час і сили. Тому закономірне питання-чи є варіанти, які дозволять скоротити початкові етапи, щоб швидше досягти точки прибутку?

Франшизи міських інтернет-порталів

Франчайзинг в останні роки став прям паличкою-виручалочкою для підприємців-початківців, бажаючих швидше і ефективніше зануритися в світ підприємницької діяльності.

Важливо: такий паличкою-виручалочкою теж потрібно вміти користуватися, тому що більшість причин невдалих запусків франшизи зводиться до банальної відсутності розуміння що це таке. Нагадуємо, що навіть якщо ви купуєте франшизу, ніхто за вас вашу роботу робити все одно не буде. Вам точно також доведеться працювати на підприємницькому терені. Тільки на відміну від повністю власної справи — з можливістю отримувати інструкції, поради, попередження про підводні камені і деякі готові інструменти.

Чому покупка франшизи в індустрії міських порталів може бути вигідніше, ніж звернення до фірми, яка просто створить для вас діючий портал? адже і в тому, і в іншому випадку ви заплатите гроші.

Варіант з розробниками порталу дасть вам тільки готовий сайт. Рішення про те, що і як з ним робити далі будуть повністю на вас. А сам по собі готовий сайт не принесе результатів, якщо їм невміло управляти.

Купівля франшизи вирішує більший спектр проблем, так як мета франчайзера – не просто дати інструмент, а направити вас на успішну роботу з цим інструментом. І навіть якщо серед послуг, які входять в комплект покупки франшизи немає того ж створення діючого порталу, робота під керівництвом фірми, яка вміє такими порталами ефективно управляти і може підказати як швидше і грамотніше набрати постійну аудиторію, який контент розміщувати, як будувати маркетингову стратегію, з якими партнерами та рекламними майданчиками співпрацювати в першу чергу, який бюджет планувати на ті чи інші етапи – може принести великі плоди, ніж власноручного розвиток проекту.

За традицією, ми порекомендуємо звернути увагу на одну з франшиз як приклад франчайзингової співпраці. У нашому випадку, франшиз, що діють в індустрії інтернет-ресурсів для жителів міста.

Франшиза otima

Otima – це мережа міських порталів, серед яких портали оголошень, розпродажів міста, магазинів і т.д.

Компанія не обмежується одним напрямком і розвивається в мережі інтернет також в сферах діджитал агентств, бірж послуг, бізнес-каталогів і ділових соцмереж.

Робота з франчайзером будується за принципом організації міського порталу на піддомені головної фірми, що допомагає і в просуванні всієї мережі порталів в пошукових системах.

Стартові інвестиції за заявою представників франшизи починаються від 55 тисяч рублів. Паушальний внесок становить 55 тисяч рублів. А роялті-2000 рублів плюс 10 відсотків від онлайн-платежів, тому франшизу можна віднести до сегменту дешевих і доступних.

Прибуток від роботи будується на ряді інструментів, що дозволяють оперувати платним контентом:

  • реалізація » vip » послуг для оголошень
  • реалізація платних інтернет-магазинів
  • реалізація рекламних банерів

За заявами франчайзера, при грамотній спільній роботі, на точку окупності можна вийти вже через чотири місяці після старту, що також варто віднести до безперечних плюсів.

З більш детальною інформацією, а також з розрахунком доходу ви можете ознайомитися на сторінці франшизи в нашому каталозі.

Відкривати таку точку, потрібно добре проаналізувати ринок на момент кількості і якості конкурентів.

Найчастіше на сьогоднішній день, такі млинцеві відкриваються по франшизах. Знову ж таки через зайнятість ніші. Відкрити кафе по франшизі від уже відомого бренду буде простіше, якщо тільки ви не готові надати на суд публіці яке-небудь млинцеве ноу-хау, яке забезпечить вам початковий попит.

Торгівля солодкою ватою

Жодне міське свято і гуляння не обходиться без продажу солодкої вати. Це улюблені ласощі всіх дітей. Тому бізнес користується такою популярністю. Точки продажу солодкої вати в жаркий сезон можна зустріти в будь-якому парку, де люблять гуляти і відпочивати батьки з дітьми.

До того ж у цього товару просто неймовірна націнка – до 4000 відсотків. На жаль, конкуренція тут величезна, як і в будь-якому нескладному бізнесі з затребуваним товаром. Тому, насамперед потрібно проаналізувати можливість входження в цю нішу. Якщо ви знайшли місце в міському парку-вважайте, що вам крупно пощастило. 

До слова, зараз є і просунуті варіанти цього бізнесу. Наприклад, фігурна солодка вата. Таким бізнесом можна зайнятися, наприклад, по франшизі sweet boom.

Продаж солодких вафель і вафельної їжі

Зазвичай вафлі йдуть як комплектуючий інгредієнт для іншого ласощі. Однак не так давно стали популярні точки продажів вафель з наповнювачами і топінгами. Як і млинцеві, вони надають клієнтам можливість спробувати величезну кількість різних десертів з основою з вафлі.

Обладнання для такого бізнесу недороге, попит є. А ніша, як не дивно, ще не повністю зайнята. Тому буде нескладно пробитися на ринок, якщо надати аудиторії щось цікаве і смачне.

рекомендуємо ознайомитися з бізнесом на продажу бельгійських вафель .

Пончикова

Нескладно здогадатися, що пончики в сьогоднішньому розумінні прийшли до нас з-за кордону. Так звані донати, які пропонують безліч варіантів начинок і посипань стали популярними в суспільстві любителів солодощів. Але здебільшого ними стали торгувати великі магазини з власним виробництвом. І на жаль це вплинуло на уявлення про пончики. Тому що магазинні були простими і без вишукувань, щоб мінімізувати відпускні ціни. Можливо це стало причиною, що повноцінних пончикових не так вже й багато.

Тим часом, справжні свіжі пончики володіють приголомшливими смаковими якостями і можуть спокусити будь-якого любителя солодкого.

Виходить, що ніша як така ще не зайнята, і увійти на цей ринок можна вільно. Інша справа, що є певні ризики, якщо ви вирішите торгувати тільки пончиками. Тому краще урізноманітнити асортимент, або створити кафетерій з чаєм і кавою, де людина може пригоститися і спробувати різні смаки.

детальніше про те, як відкрити магазин з виробництва та продажу пончиків ви можете в нашій статті .

Гортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофілла

Карамелізовані фрукти

Ще один вид солодощів, поряд з морозивом і солодкою ватою, який став популярний на будь-яких відкритих майданчиках, будь то парки, набережні, прогулянкові вулиці, або заходи міського масштабу.

Чомусь, з численних варіантів таких ласощів наші підприємці зупинилися на карамелізованих яблуках на паличці. Іноді зустрічаються і ще банани в шоколаді. Швидше за все причина в універсальності яблук, їх дешевизні і популярності. Організація точки з іншими фруктами більш складна і ємна.

Гортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофілла

Все що потрібно для такого бізнесу-апарат, який буде вставляти палички в яблука і апарат для карамелізації. І те, і інше не зажадає великих вкладень.

Але як нескладно здогадатися, ніша сповнена конкурентів. Тому рекомендуємо розглянути спочатку незвичайні варіанти.

радимо звернути увагу на статтю« 11 бізнес-ідей для стріт-фуду ».

Гортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофілла

Магазин фігурного шоколаду

Шоколад – ще одне ласощі, яке ніколи не перестане користуватися популярністю. Але так як звичайного шоколаду повно в будь-якому магазині, рекомендуємо вам звернути увагу на нестандартні його види.

В першу чергу мова йде про так званому шоколаді ручної роботи. Це надзвичайно легкий в освоєнні бізнес, який підходить тим, хто багато часу проводить вдома і може присвятити себе цьому заняттю.

Технологія виготовлення та заливки дуже проста. Навчитися цьому можна просто заглянувши на ютуб, де безліч безкоштовних майстер-класів. З матеріалами і формами також нічого складного. Зараз досить багато кондитерських магазинів, які мають хороший асортимент.

Після того, як ви освоїте процеси, потрібно буде задуматися про те, де масово шукати клієнтів. Відразу відкривати точку продажів не радимо. На це піде багато грошей, а на початковому етапі ви не зможете покрити витрати.

Для повноцінної точки потрібно профільний бізнес-план і впевненість, що ваш продукт буде затребуваний. А для цього потрібно не тільки потурбуватися смаковими якостями і різними формами, а й розробити правильну упаковку. Тому починати краще з простого і просуватися через соціальні мережі. А потім поступово виходити на великі обсяги і власну точку.

Є й інші види цього бізнесу. Наприклад шоколадні фонтани і майстер-класи з виготовлення шоколаду.

Рекомендуємо вам звернути увагу на франшизу шоколадних фонтанів bantino proviani

Гортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофілла

Продаж арахісової пасти

Ніша продажу арахісової пасти на вітчизняному ринку не зайнята. Конкуренції тут дуже мало. Швидше за все, таке явище пов’язане з тим, що цей продукт не характерний для нашого ринку. В першу чергу його популярністю може похвалитися америка.

Хоча технологія виготовлення арахісової пасти проста в освоєнні і не вимагає великих витрат на обладнання.

Тим, хто планує освоїти цю справу, ми рекомендуємо не ризикувати, зупинивши асортимент своєї точки тільки на цьому продукті, так як попит спочатку буде дуже низький. Продукт сам по собі не характерний і люди просто не знають про його смакові якості. Тому краще, якщо це буде доповненням до інших видів солодощів.

У той же час можна просувати свій продукт по незайнятій ніші інструментами, які не зажадають великих вкладень – виставляти арахісову пасту на ярмарках, продавати і рекламувати через соціальні мережі. А вже після того, як у вас з’явилися постійні покупці, запускати виробництво у великих обсягах.

Гортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофілла

Магазин солодощів зі сходу

На відміну від горіховою пасти, східні солодощі у нас дуже популярні. Як мінімум, тому що давно відомі нашим споживачам. Та й смакові якості укупі з різноманітністю мають вагомі переваги над багатьма іншими продуктами.

Серед них-пахлава, кята, рахат-лукум, пастила, шакер, халва та інші. При цьому, впоратися з їх виготовленням насправді нескладно. Цим промишляють багато кондитерів, поставляючи такі частування у великі магазини.

У нашому випадку є сенс відкривати комплексну точку, де покупцям будуть представлені численні варіанти.

Гортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофілла

Чи робити самому їх, або закуповувати оптом у виробників-вирішувати вам. У будь-якому випадку, єдиними конкурентами будуть продавці з ближнього зарубіжжя, які власне і ввели моду на ці десерти.

дивіться також матеріал « як відкрити магазин екзотичних фруктів з таїланду ».

Побільше, популярні сорти дуболістной гортензії:

Гортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофіллаГортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофілла

‘snow flake’

Гортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофіллаГортензія шорстка саржента посадка і догляд. Посадка і догляд за гортензією шорсткою сорти макрофілла