Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

290

Всі сучасні мийки за типом розміщення на мийному подстолье діляться на вбудовані і накладні. При цьому поверхня самої мийки може перебувати нижче рівня робочого столу, над площиною стільниці або бути з нею врівень. Але як би там не було, чаша під змішувач монтуватися повинна між тими частинами кухонного гарнітура, які призначені для сервірування страв, приготування їжі і розміщення брудного посуду. Тумба, до якої кріпиться мийка, як правило, є окремим елементом кухонного інтер’єру. Інтегровані і врізні раковини встановлюються в суцільну робочу поверхню підлогових модулів. У даній статті ми поговоримо про те, яким має бути кріплення мийки до стільниці знизу, зверху або врівень, як правильно виконувати монтаж подібних конструкцій.

Кріплення для сучасних раковин

Кріплення для мийки до стільниці у випадку з врізний моделлю має бути максимально надійним, щоб при монтажі чаша раковини добре фіксувалася. Такий варіант кріпильної арматури істотно спрощує інсталяцію і подальшу розбирання мийки. Його ми і розглянемо далі.

Особливості кріплення і основне призначення

Накладні і врізні мийки майже витіснили інші моделі кухонних раковин за рахунок своєї практичності, краси і зручності експлуатації. Такий тип сантехніки ідеально підходить для інсталяції в нестандартні сучасні стільниці, які передбачають максимальну інтеграцію в загальний ансамбль інтер’єру всіх побутових приладів. Її основна особливість полягає в тому, що в зонах видимості і на поверхні не повинно залишатися ніяких слідів кріплення, щілин або зазорів. Так ось, щоб дана вимога реалізувати, знадобиться надійний прихований кріплення, який одночасно непомітно і надійно зможе утримувати чашу раковини в стільниці.

Пристрій кріплення:

  • складається кріплення з двох головних елементів і притискного шурупа.
  • нижня деталь кріпиться в спеціальні отвори або пази до фартуха мийки.
  • верхня частина врізається в стільницю спеціальними зубами.
  • з’єднуються всі елементи між собою за допомогою шурупа.
  • всі деталі мають шарнірним з’єднанням, верхню частину можна зігнути щодо нижньої на свій розсуд. Саме завдяки цій особливості можна спочатку зуби загнути всередину, потім в отвір вставити раковину, і тільки після цього знову їх відігнути і надійно уперти в дошку.

Важливо! кріплення може складатися повністю з металевих деталей або мати включення з пластика. Найбільш надійними вважаються суцільнометалеві фіксатори.

Навіть якщо ви використовуєте суцільнометалевий корпус, всі гвинти закручувати рекомендується тільки вручну, тому що різьблення на шайбі занадто тендітна і шуруповертом її можна легко зірвати.

Чи можливий монтаж без затиску?

Трапляється так, що кріплення для кухонної мийки втрачається під час транспортування або просто за розмірами не підходить для конкретної стільниці через занадто великий її товщини. У подібних ситуаціях знайти вихід складно, але все-таки це реально.

Існує кілька варіантів вирішення цієї проблеми:

  1. провести кріплення мийки за допомогою герметика або клею.
  2. самостійно зробити кріплення з деталей для установки гкл.

Кріплення на клей

Враховуючи той факт, що мийки накладаються зверху на отвір і спираються на стільницю, можна з упевненістю сказати, що все навантаження припадає на чашу, під виникаючими зусиллями вона ще сильніше притискається. Але іноді з’являється зазор між дошкою і бортиками. Так, якщо встановити раковину на клей і притиснути на час застигання якимось вантажем, то зазор вийде мінімальним, фіксація в свою чергу надійної.

Важливо! найбільшою проблемою клею можна назвати неможливість простого і швидкого демонтажу мийки в разі ремонту або заміни змішувача.

Кріплення для гкл

Можна скористатися дистанційним кріпленням і розрізати його на кілька частин. Вусики просто заводяться в кріплення на раковині, через один з отворів під кутом вставляються саморізи і притягуються до стільниці. За рахунок цього виникає притягує зусилля, кріплення виходить довговічним і надійним.

Важливо! закручувати шурупи можна виключно в стільниці, виготовлені з дерева. Полімерні, композитні та кам’яні вироби абсолютно не підходять для такого способу, тут доречно тільки використання дюбелів.

Монтаж накладної мийки

Накладні типи мийок можна назвати найпростішими в плані монтажу. Це-традиційний варіант монтажу обладнання, призначеного для миття посуду. В інтер’єрі такі вироби являють собою окремостоячі тумбочки, доповнені панеллю для складання вже чистої кухонного начиння.

Установка відбувається наступним чином:

  • перед прикріпленням мийки монтується змішувач, сифон і шланги, що підводять воду. Фіксується накладна конструкція кріпленнями з косою прорізом. Потім в місця для кріплення, попередньо розмічені на внутрішній поверхні тумби, вкручуються саморізи. Робити це слід за допомогою викрутки, при цьому саморізи повинні виступати від стінок подстолья на 5 мм.
  • пази кріплень насаджується на саморізи, мийку треба змістити до її стійкої фіксації. За допомогою кріпильних кронштейнів панель фіксується на тумбі або засувається в пази на основу за допомогою спеціальних санчат. Часто в комплекті йде трубчастий клеїть ущільнювач, який вставляється в паз на панелі.

Важливо! отвір між мийкою і тумбою промащується герметиком для запобігання проникнення вологи.

  • під раковину встановлюють підтримують бруски з метою збільшення міцності конструкції. Саме подстолье залишається відкритим для прочищення сифона, каналізації та ремонту трубопровідних з’єднань.
  • на останньому етапі необхідно затягнути всі саморізи, видалити герметик, який виступає в місцях з’єднання.

Установка врізний раковини

Сама раковина може бути виконана з порцеляни, нержавіючого сплаву або фаянсу. Установка врізний мийки починається з вирізання отворів в стільниці.

Щоб зробити монтаж такої ємності, підготуйте наступні матеріали та інструменти:

  • електричний лобзик з дрібнозубчастою пилкою.
  • викрутку, дриль.
  • лінійку, олівець, рулетку.
  • силіконовий герметик, саморізи.
  • гайкові ключі.
  • будівельний ніж, наждачний папір.

Схема монтажу врізний конструкції:

  • розмітьте олівцем контури монтируемой панелі, для цього переверніть її і покладіть на стільницю. Відступи від країв повинні становити не менше 5 см.
  • заміряйте розташування чаші щодо кожного краю панелі. У вас повинен вималюватися контур отвору, який ви виріжете під раковину.

Важливо! необхідно якомога точніше перенести контури мийки на поверхню стільниці. Лінія, по якій ви будете робити розпил, повинна відступати від боків назовні на 1 см.

  • висвердлите отвір в одній з точок контуру, щоб вставити в нього лезо лобзика. Якщо чаша має прямокутну форму, то отвори свердлять по кутах отриманого контуру.
  • приклейте зовні малярський скотч, щоб захистити поверхню від пошкоджень при випилюванні. В процесі вирізання необхідного отвору вкрутіть саморізи на невелику глибину таким чином, щоб при роботі внутрішня частина не вивалилася.
  • покрийте герметиком торці стільниці строго по спилу, щоб уберегти матеріал від проникнення вологи. Наносити її необхідно по краях панелі по накресленому контуру.
  • у готовий отвір вставте мийку з вмонтованим сифоном і змішувачем, струбцинами прикріпіть її до стільниці.
  • підключіть змішувач до водопроводу, злив до каналізації через сифон.

Монтаж інтегрованої раковини

Тепер ми розглянемо, як прикріпити раковину до стільниці врівень з нею, щоб зробити її використання комфортним, максимізувати естетичне сприйняття всієї конструкції.

Важливо! установка врізних мийок не вимагає якісної обробки зрізів, адже під панеллю їх не видно. У випадку ж з інтегрованими чашами робити це рекомендується ретельно, щоб отримати бездоганний результат. Тільки дотримання цієї умови дозволить забезпечити максимальну герметичність всіх з’єднань і неперевершений декоративний вигляд.

Додати сайт в закладки

  • види
  • вибір
  • монтаж
  • оздоблення
  • ремонт
  • установка
  • пристрій
  • чистка

Установка врізний раковини в стільницю

Більшість кухонних мийок по виду установки можна розділити на установку в стіл абоСтільницю, дуже часто це раковини з крихти або металеві, які використовують на кухні. Далі йде установка на стіну, як правило, раковини мають таке кріплення — керамічні, які встановлюють в ванну або туалет. І останній вид це установка керамічної раковини на тумбочку або полицю.

Креслення розмітки стільниці для монтажу раковини.

Установка раковини в стільницю

Найголовніше на етапі врізки раковини в стільницю — це забезпечити якісну герметичність дотичних стиків стільниці і краю раковини. Необхідно ідеально точно розмітити і вирізати отвір під свою раковину. Між раковиною і столом встановлюється спеціальна гумова прокладка, а потім кріплення на раковині затягуються. Ці кріплення дозволяють надійно притиснути раковину до столу, забезпечивши цим гарантію того, що вода не потрапить під раковину, а установка пройде вдало.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

Деякі типи раковин випускаються без гумової прокладки, в тому випадку можна скористатися силіконом. Він заповнить собою порожні місця, надавши надійну гарантію від попадання води всередину.

Змішувач при, як правило, кріпиться на дно раковини. Надалі він закріплюється необхідними прокладками з гуми і затискачів, забезпечуючи надійне примикання раковини і змішувача. Гарячу і холодну воду краще підвести гнучкими шлангами з окремими вентилями.

Сифон для стоку води знаходиться в столі, що дозволяє думати про його функціональності, а не про зовнішній вигляд. Можна вибрати на свій розсуд. Вони бувають звичайнісінькі, з переливом і з закриттям зливу або з вбудованим подрібнювачем, щоб розрізати на дрібні шматочки і зливати в каналізацію харчові відходи.

Повернутися до змісту

Установка врізний раковини

На сьогоднішній день існує величезна різноманітність всіляких врізних раковин (вбудованих в стільницю на кухні). При цьому вони можуть бути виконані з різних матеріалів, мати різноманітні забарвлення і форму корпусу. Самим бюджетним, довговічним і популярним типом мийки є раковина з нержавіючої сталі.

Як своїми руками використовуючи побутові електроінструменти, з нержавіючої сталі?

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

Кухонну раковину будемо монтувати в стільницю з дсп, покриту пластиком — найпоширеніший тип кухонних стільниць. Якщо стільниця виконана з іншого матеріалу, наприклад зі штучного каменю, то врізати в неї раковину слід за інструкцією заводу виробника даної стільниці, якщо така є. Якщо інструкція відсутня, то за нижчеописаним принципом встановлюється будь-яка врізна мийка. Крім врізних існують накладні мийки, які просто одягаються на тумбу зверху, але вони застосовуються вкрай рідко і вважаються застарілими.

Для того щоб врізати мийку, нам потрібно:

  • герметик силіконовий безбарвний (сантехнічний або універсальний) або прокладка;
  • кілька штук саморізів 4х30;
  • дриль зі свердлом для металу до 10 мм діаметром;
  • електролобзик з пилочкою для точного різання лдсп;
  • лінійка, рулетка, олівець, будівельний куточок, гострий ніж і хрестова викрутка другого номера, пензлик, непотрібний шматок матерії, гумовий шпатель.

Повернутися до змісту

Покрокове вирізання в стільниці посадкового отвору

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

Запорука правильної установки це точна розмітка. На самому початку слід визначитися, симетрично чому буде встановлюватися мийка, тобто призначити вісь симетрії. Відступ від заднього краю стільниці не повинен бути менше 25 мм, а переднього 50 мм.однак ці цифри не можна вважати універсальними. Залежно від особливостей мийки і від розмірів цифри можуть змінюватися. Креслимо олівцем на лицьовій стороні 2 перпендикулярні осі, вони позначають центр чаші, а далі креслимо кордону мийки (знизу, зверху, праворуч, ліворуч). У декількох місцях (при прямокутної мийці в кутах розмітки) або в одному місці (при круглій формі) свердлом 10 мм робимо наскрізний отвір так, щоб майбутнє отвір до лінії розрізу було близько, але не стосувалося його (знаходилося ближче до центральної точки мийки).

Починаємо свердлити і в підсумку отримуємо отвори (отвір) для заходу пилки від електролобзика.

Свердлити початкові отвори необхідно з лицьового боку стільниці!

По лінії різу, електролобзиком виконуємо замкнутий пропил так, щоб внутрішня частина не впала вниз (залишилася на місці). У щілину періодично вкручуйте саморізи, вони не на довго будуть виступати в ролі кріплень. Щоб перевірити правильність розрізу, вставляємо кухонну мийку в виріз і дивимося: вона повинна вільно входити і мати невеликий люфт. Якщо розріз маленький, то при необхідності виконуємо додаткову підрізування лобзиком.

Після закінчення пиляння витягніть непотрібну частину стільниці (внутрішню). Далі необхідно очистити відпиляну частину від пилу. Для цього візьміть пензлик і змахніть всю пил. Також можна використовувати пилосос, не забувши попередньо прибрати всі великі шматки дсп. Після очищений зріз необхідно покрити силіконовим герметиком, це роблять для того, щоб запобігти розбухання стільниці якщо вода потрапить всередину. Використовуйте гумовий шпатель невеликого розміру або палець. Залишки герметика витрете тканиною і вимийте палець або шпатель. Промазати силіконом також необхідно відколи пластика, які утворилися при пилянні стільниці. Захоплюватися не потрібно: немає сенсу покривати зріз товстим шаром.

У комплекті з мийкою йде ущільнювач зі спіненого поліетилену, приклеїти його потрібно по всьому периметру на бортик мийки. Якщо після приклеювання ущільнювач виступає за контур бортика (більш ніж на 1 мм підноситься над ним), то його просто необхідно підрізати гострим ножем. Інакше кріплення не зможуть остаточно притиснути площину стільниці і ущільнювач.

Далі необхідно знежирити лінію прилягання утеплювача до столу і сам утеплювач. Для цього скористайтеся чистою ганчіркою, змоченою в бензині або ацетоні. Далі візьмемо герметик і нерозривної смужкою наносимо його на утеплювач.

1 ергономічність на кухні

Приготування їжі повинно відбуватися чітко і швидко. На це в першу чергу впливає розташування кухонних меблів і техніки. У відповідності з принципами ергономічності кухонне обладнання необхідно розташовувати в залежності від черговості робіт, тобто зліва направо: холодильник, посудомийна машина, мийка, плита, а між ними робочі поверхні з шафками.

Мінімальна відстань між окремими пристроями повинна становити:

  • 40 см між холодильником і мийкою, а також між мийкою і плитою,
  • 40 см між холодильником і плитою.

Для праворуких найзручнішим є розміщення окремих ра-бочих просторів справа наліво. щодо мийки це означає, що раковина повинна бути справа, а сушка зліва.

Найкраще, якщо мийка змонтована поблизу підключення до системи водопроводу і каналізації.

Система зливу в каналізацію у мийки зроблена з трубок і сифонів діаметром 40 і 50 мм.

2 типи мийок

При виборі кухонного миття слід звернути увагу на наступні фактори:

  • місткість. Її визначає кількість і розміри щодня миється посуду.
  • функціональність. Її визначає характер проведених на кухні робіт, кількість додаткових чаш в мийці і крил для суш ки. Якщо вам доводиться проводити одночасно кілька разів особистих маніпуляцій в мийці, то ці відділення будуть дуже корисні.
  • зручність використання. Вам повинно бути комфортно стояти і працювати біля мийки.
  • стійкість і довговічність. Ці параметри визначає матеріал, з якого виготовлена мийка.
  • поєднання з інтер’єром кухні. Мийка повинна підходити по стилю, дизайну, колірній гамі і, звичайно, розмірами всій кухні.

З точки зору монтажу розрізняються два основних види мийок:

  • накладаються на кухонну шафку (накладні),
  • вбудовувані в кухонну стільницю (врізні).

При монтажі вбудованих мийок, необхідно точно вирізати отвер — стие в стільниці під обрану мийку. У разі плит з стружки це не є великою проблемою, але якщо стільниця зроблена з каменю, конгломерату або композиту, то тут не обійтися без спеціальних інструментів для різання. 

Матеріали, використовувані для виробництва мийок

Накладні мийки виготовляються з нержавіючої або емальованої сталі. Два найпоширеніших варіанти зовнішнього вигляду сталевих мийок-гладкі і з фактурою льону.

Врізні мийки виготовляються з нержавіючої сталі, мінераль — но-епоксидних композитів і твердих штучних матеріалів.

Композитні мийки часто мають ефектну зернисту структуру, на-поминає полірований камінь. повністю одноколірними можуть бути мийки зШтучних матеріалів. Ця група кухонних аксесуарів характеризується ефектним зовнішнім виглядом і високою стійкістю до стирання, подряпин, вм’ятин і високих температур.

Форми мийок

Найширший спектр форм і різновидів мають сталеві мой — ки. Крім звичайних одночашевих, зустрічаються мийки з декількома чашами (зазвичай 2-4), які можуть бути як дрібними, так і глибокі — ми, з додатковими бічними сушками.

3 монтаж накладної мийки

  1. накладна мийка призначена для монтажу на типових тумбах стандартної ширини 50, 60, 80 см.для монтажу необхідні: рулетка, викрутка, 4 саморізи по дереву, притиски для накладної мийки 4 шт, санітарний силікон.
  2. монтаж проводиться після установки тумби в вибране на кухні місце.
  3. визначаємо, на яку відстань мийка повинна нависати над передньою стінкою шафки. Віднімаємо другий розмір від першого і отримуємо відстань, де повинні бути вкручені шурупи.
  4. вкручуємо шурупи в верхню частину стінок шафки-не докручуємо їх до кінця, головки повинні трохи випирати, щоб вони могли замкнутися в отворах в підставі мийки.
  5. вставляємо мийку-головки шурупів повинні увійти в круглі фрагменти отворів.
  6. підштовхуємо мийку в сторону стіни, щоб шурупи заблокувалися в кінці підстави.
  7. перевіряємо, чи щільно вставлена мийка; якщо вона рухається, знімаємо її і підкручуємо шурупи.
  8. знову вставляємо її в тумбу.
  9. такий спосіб монтажу забезпечує стабільну установку мийки. Якщо на задній частині мийки є металевий фартух, він повинен щільно впиратися в стіну.

4 монтаж врізний мийки

Врізні мийки призначені для установки в кухонних стільницях.

Першим кроком є вирізка в стільниці відповідного отвору. У стільницях з дерева і з ламінованих стружкових плит отвір вирізаємо лобзиком по дереву.

Для стільниць з каменю, конгломератів або композитів при вирізці отворів використовуються спеціальні пристрої, тому цю послугу потрібно замовити при їх покупці. Необхідно при цьому вказати розміри отвору і точне місце монтажу мийки. Розмір отвору під мийку отримуємо при вимірюванні довжини і ширини фартуха на нижній частині мийки.

Увага

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцноотвір повинен бути на 0,5 см ширше і довше ніж фартух.

1. Фартух служить для стабільної установки мийки. До деяких мийок в комплекті додається зразок отвору під мийку, який досить тільки змалювати на стільниці.

2. Вирізаємо лобзиком отвір в стільниці.

3. Вставляємо під мийку ущільнювач, який додається в комплекті до мийки.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

Увага

Дерев’яні та ламіновані стільниці після вирізки отвору треба оберегти від вологи. Краї вирізаного отвору рясно покриваємо санітарним силіконом. Після того, як він засохне можна приступати до установки мийки.

Сталеві мийки фіксуються в отворі за допомогою притисків. Верхня частина кріплення прикріплюється до отворів, висвердленим в фартусі мийки. Нижня частина впирається в низ стільниці. Обидві частини з’єднані гвинтом. Закручуючи гвинт, затискаємо кріплення і фіксуємо мийку в отворі.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

4. Після центрування мийки в отворі прикручуємо перше кріплення. До кінця його не докручуємо, залишаючи трохи вільним.

5. Таким же чином прикручуємо кріплення, розташоване навпроти.

6. По черзі акуратно прикручуємо всі кріплення.

7. Останнім етапом установки є дотиснення по черзі всіх шурупів таким чином, щоб мийка всім своїм контуром сперлася на стільницю.

8. Встановлюємо точки монтажу засувок в вирізаному в стільниці отворі відповідно до малюнком, прикладеним до виробу виробником мийки.

9. В позначені місця вкручуємо притиски. Їх може бути від 6 до 12 штук. 

10. По краях мийки приклеюємо самоклеючу ущільнювальну стрічку, яка в залежності від виробника прикладена в комплекті або продається окремо.

11. Фіксуємо мийку, акуратно вставляючи її в отвір в стільниці. Спочатку стільниця упреться краєм фартуха на язичках засувок.

12. Дотискаємо мийку в місцях монтажу засувок. Язички замикнуться в поглибленнях, зроблених на фартусі мийки. Після закінчення фіксації можна приступати до установки змішувача і сифона для зливу.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

Увага

Точне розташування засувок і точно вирізаний отвір гарантують правильну фіксацію мийки.

Мийка на кухні має стратегічно важливу роль, тому вибирати і встановлювати її своїми руками потрібно правильно.

Вибір кухонної мийки і підготовка до її установки

Перш ніж вирішувати, як встановити мийку в стільницю, потрібно визначитися з вибором виробу. Оптимальний варіант-підключення глибокої раковини і не дуже високого змішувача – в цьому випадку буде мінімум бризок при митті посуду. Раковина повинна бути глибокою, щоб в ній зручно було мити габаритні каструлі або складати тарілки після сімейного обіду.

Має значення і матеріал – найлегше самостійно підключити традиційну мийку з нержавіючої сталі. Хорошим рішенням стане і емальована сталь.

Установка кухонної мийки своїми руками вимагає наявності наступних інструментів, матеріалів:

  • герметика;
  • саморізів і викрутки;
  • лобзика;
  • кріплень (як правило, вони входять в комплект з виробом).

Порада! перед тим, як закріпити кухонну мийку, слід ретельно обробити всі посадочні місця герметиком. Це забезпечить якісну гідроізоляцію і захист дсп від пошкоджень внаслідок високої вологості.

Типи кухонних раковин

Установка мийки на кухні своїми руками може проводитися за різними технологіями. Вибирається спосіб монтажу в залежності від типу конструкції раковини:

  1. накладні вважаються самими бюджетними і простими в установці своїми руками. Раковина надівається на окрему тумбу. Мінус такого варіанту-між мийкою і тумбою залишаються зазори.
  1. врізні встановлюються безпосередньо в стільницю, для чого потрібно випиляти відповідний отвір.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

  1. підстольні раковини відносяться до більш дорогого сегменту, кріпляться нижче стільниці, завдяки чому забезпечують чудову герметизацію і зовнішній вигляд.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

Монтаж накладної раковини

Демократичну накладну (вбудовану) раковину виготовляють з нержавіючої сталі. Вона монтується на окремий модуль і закриває всю його верхню частину. Тут дуже проста установка — для кріплення використовуються спеціальні г-подібні елементи з косою прорізом. На одну раковину передбачається близько 4-5 таких кріплень.

Рада! підключення змішувача проводиться до етапу установки раковини (мийка монтується вже з встановленим обладнанням) – інакше на наступних етапах робити все це буде незручно.

Як кріпити своїми руками накладну мийку:

  1. потрібно докласти г-образні кріплення до тумбі з внутрішньої сторони і зробити позначки;
  2. прикрутити в позначених місцях саморізи. Важливо вибирати короткі саморізи 15 – мм і вкручувати їх так, щоб вище позначки залишалося 5 мм, не менше;
  3. торець ящика покрийте герметиком-він буде захищати меблі і додатково приклеювати раковину;
  4. після цього мийка встановлюється на вкручені в тумбу саморізи і переміщається до повного прилягання;
  5. потім кріплення фіксуються, надлишки герметика стираються, можна починати підключення раковини до водопроводу і каналізації.

Врізний тип раковини-покрокова установка

Звичайно, накладну мийку своїми руками встановлювати легше, проте врізна модель забезпечує більший рівень герметичності і виглядає на тумбі із загальною стільницею дуже акуратно. Питання, як врізати мийку в стільницю, вирішується досить просто – потрібно тільки правильно виконати отвір під раковину.

Установка мийки в стільницю виконується за наступним алгоритмом:

  1. на стільниці знаходять місце установки раковини і визначають форму майбутнього отвору. Для цього мийку перевертають і обводять по контуру прямо на стільниці або на картоні. Якщо ж ви вибрали виріб складної форми, то готовий шаблон, швидше за все, вже є в комплекті – це допоможе вирізати потрібний отвір;
  2. готовий шаблон прикладають до стільниці на відстані близько 7 сантиметрів від краю і починають вирізати. Для цього від краю шаблону відступають 1,8 см вглиб, залишаючи опору для бортів раковини;
  3. на лінії розпилу спочатку роблять отвір дрилем, а потім вирізують контур електролобзиком. Нижню частину стільниці закріплюють, щоб вона не випала при випилюванні іНе пошкодила край поверхні, що залишилася;
  4. по контуру спила наноситься герметик. Їм же покривається і нижні місця стиків мийки;
  5. можна починати кріпити мийку – вона притискається входять в комплект струбцинами;
  6. після того, як надлишки герметика будуть видалені, можна починати підключення комунікацій.

Монтаж мийки врівень або нижче рівня стільниці. Раковини незвичайної форми

Врізну мийку можна кріпити врівень зі стільницею – однак це трудомісткий процес, що вимагає досвіду, оскільки має на увазі зняття шару стільниці під бортиком. Глибина зняття дорівнює висоті бортика з шаром герметика.

Якщо ж ви вирішите встановити і підключити мийку, щоб вона була нижче рівня столу, то доведеться вдатися до послуг фахівців. Адже такий спосіб монтажу вибирається для дорогих конструкцій – не зі сталі, а з природного, штучного каменю. Для кріплення в цьому випадку потрібно і спеціальні інструменти-наприклад, лобзик і пили з алмазним напиленням. Адже в таких раковинах може не виявитися отвори для зливу води – повне розпилювання виробів в промислових умовах не здійснюється. Раковини з природних матеріалів кріплять спеціальним монтажним клеєм.

Що стосується мийок незвичайної форми, то вони поставляються з паперовим шаблоном, за яким вирізається установчий отвір.

Хочете підключити раковину самостійно правильно? не забудьте ще 3 нюанси:

  1. гумові ущільнювачі краще замінити на силіконовий герметик. Гума не забезпечить щільне прилягання і не володіє достатнім терміном служби, в той час як герметик заповнить всі зазори і тріщини;
  2. мийки з природного або штучного каменю краще підключати удвох, щоб не допускати падіння і псування;
  3. кріплення мийки до стільниці або модулю саморізами здійснюється виключно вручну. Використання інструменту може створити занадто сильну напругу, через що конструкція може пошкодитися.

Головні правила підключення

Коли роботи по установці закінчені, можна зробити підключення раковини. Для цього шланги, через які буде проходити холодна і гаряча вода, підключаються до загальної водопровідної системи.

Рада! підключення вимагає використання гумової прокладки для кращого ущільнення місця стику.

Після того, як шланги будуть закріплені, підключення ведеться в такій послідовності:

  • в раковину вводиться випуск сифона (краще використовувати s-образні конструкції, оскільки пляшкова занадто швидко засмічується);
  • до сифону додається труба (кутова жорстка, або гнучка гофрована);
  • труба від сифона виводиться в каналізаційну трубу;
  • проводиться перевірка всіх з’єднань на предмет протікання.

Може виявитися, що діаметри труб від сифона або каналізаційної сильно відрізняються. В цьому випадку обов’язково використання перехідника-ущільнювальної манжети. На цьому установка кухонної раковини вважається завершеною.

Привіт друзі.

У цій статті, ми з вами розглянемо одну дуже серйозну операцію, яка, дуже сильно впливає на якість кухонного гарнітура.

Мова піде про врізку мийки. Ми розглянемо весь цей процес від початку до кінця з усіма його нюансами.

Перед тим, як врізати мийку, потрібно визначитися з тим, в якій частині стільниці вона повинна розташовуватися.

Для цього, стільницю потрібно покласти на нижні модулі кухні, і короб, в якому повинна бути розміщена мийка, зсередини, обвести олівцем (по стільниці), щоб визначити внутрішній простір для неї.

Після цього, стільницю потрібно покласти низом вгору, і розмітити місце для вирізки отвору. Робиться це наступним чином:

  • потім, рулеткою потрібно заміряти відстань від краю до вушка, в яке кріпиться кріплення

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно
Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно

  • зробивши 8-10 таких» зарубок», через них, за допомогою тієї ж мийки, проводимо криві (по частинах), які утворюють всередині намальованого нами кола, ще одне коло, радіус якого менше радіусу основного кола на відстань від краю мийки до її вушка. Це і буде те коло, яке потрібно вирізати лобзиком.
  • робимо з внутрішньої сторони цього кола отвір великим свердлом (зазвичай, це свердло діаметром 10 міліметрів).
  • вставляємо в це свердло пилочку лобзика, і вирізаємо отвір. Не забувайте, коли отвір майже вирізано, підтримати вирізану частину стільниці, так як вона може відламатися, виламавши пластик з лицьової частини.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцноколи отвір зроблено, внутрішню його частину потрібно замазати силіконом, так як це місце – найпроблемніше місце на кухні. Воно повинно бути максимально захищене від попадання вологи всередину стільниці, так як в цьому випадку, стільницю може просто «порвати» від вологи – а це повна її заміна.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно
Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно
отже, після того, як отвір «засиликонено», починаємо готувати мийку до врізки.

Для цього, потрібно на її внутрішню поверхню наклеїти липку стрічку, яка завжди йде в комплекті (плюс кріплення і плюс, пластикові трубки для зливу).

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцнозверніть увагу перед тим, як будете купувати мийку: липка стрічка (яку потрібно клеїти всередину), не повинна бути на неї наклеєна. Вона повинна йти в комплекті. Майже на всіх мийках, в яких була заздалегідь наклеєна липка стрічка, вона була наклеєна неправильно.

А правильно вона клеїться так, щоб між нею і бортиком самої мийки було б невелику відстань (там виходить, як би жолоб), куди заливається силікон.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцновиходить одночасно, два бар’єри: липка стрічка і силікон.

Так ось, коли все це зроблено, і силікон залитий, раковина вставляється в вирізане в стільниці отвір (знизу вгору). Якщо стільниця розташовується, наприклад, на двох стільцях, то один з них, можна відразу підставити під раковину, таким чином, зафіксувавши її.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцнопісля цього, в неї вставляється кріплення.

Хочу відзначити, що це – один з найбільш на установці кухонного гарнітура.

Кріплення, яким вона кріпиться до стільниці, як правило, поганий (мається на увазі, погано продуманий). З ним майже завжди виникають проблеми (для цього, потрібно на установку завжди мати запасні варіанти цього кріплення).

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцнобувають ситуації, коли він просто не фіксує стільницю, а злазить до мийки (що і сталося на установці, фотографії з якої і викладені в цій статті як приклад).

Як ми не загинали вусики самого кріплення, він наполегливо зіскакував зі стільниці (і, зрозуміло, не фіксував її).

Найпростіший вихід з цієї ситуації – як показаний на малюнках: потрібно вставити шматок дсп, або ще чого-небудь, між мийкою і самим кріпленням. Таким чином, кріплення фіксується, і, закручуючись, притягує раковину.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно
Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцно
але, не потрібно забувати одну деталь: вправлятися з установкою потрібно, по можливості не дуже довго, так як силікон, який був залитий всередину раковини, при її притисненні до стільниці, частково «виліз» назовні. Він не повинен встигнути застигнути, так як в такому випадку, прибираючи його, можна прибрати і частина силікону, що знаходиться під раковиною.

Коли вона притягнута до стільниці, потрібно переконатися в тому, щоб між нею і стільницею не було зазорів. Якщо вони є-значить, вона притягнута погано.

Чим приклеїти раковину до стільниці. Установка мийки на кухні – своїми руками, надійно і міцнов кінці, потрібно витерти виступив з-під мийки силікон і саму мийку.

Ось, загалом, і все.

На цьому я закінчую, до зустрічі в нових статтях.