Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Флокси багаторічні-посадка і догляд

80

Сланкий або почвопокривний флокс-невисока різновид, яка відрізняється раннім цвітінням і невисокими стеблами – всього 15-20 см у висоту. Цвіте рясно, зонтичними суцвіттями, що складаються з невеликих численних квіток, деякі сорти флоксів здатні давати до 10 суцвіть.

різноманітність видів і сортів

Сланкі флокси представлені декількома видами, що утворюють дерники і подушки різної щільності. Їх називають почвопокровними або килимовими флоксами, оскільки під час цвітіння виходить гарний килим з блакитних, білих, пурпурних і рожевих квіток.

Сланкі, почвопокривні флокси-вічнозелені рослини з дрібними вузькими листям, зібраними в пучки і дрібними квітками. Пелюстки квіткового віночка глибокорозсічені або серцеподібні. Почвопокривні флокси в саду цвітуть першими-з кінця квітня по червень.

Найбільш поширеним видом сланкого флокса є флокс шиловидний з шиловидної форми листям і біло-рожевими або червоними квітками, які покривають землю суцільним кольоровим килимком.

Для посадки потрібно знайти добре освітлене, сухе місце без застою вологи. Після цвітіння пагони зрізають на 1/3, щоб в наступному сезоні він ще краще кущився і цвів. На зиму обрізані пагони утеплюють сухим листям, агроволокном або соломою.

На даний момент садівники використовують різні сорти і види шиловидного флокса, які відрізняються колірною гамою і вимогами до догляду. Самим невибагливим з них є сорт вілсон, квітучий дрібними квітками, а найбільш примхливим квітникарі визнали сорт ротраут.

Низькорослий, шиловидний флокс можна використовувати для посадки на кам’янистих гірках, або в якості ампельної рослини в підвісних вазонах.

Флокс дугласа родом з північній америці. У дикій природі росте на схилах скель, на сухих ґрунтах, на галечнику. За зовнішнім види нагадує флокс шиловидний, але компактніше його. Флокс дугласа росте у формі низьких, густообліственних подушок і килимків висотою в 5-10 см.стебла у цього сорту сланкі, листя шилоподібні, довжиною близько 1,5 см. Квітки сидячі, білі або пурпурних відтінків з темним оком, зібрані в суцвіття по 3 штуки.

Флокс дугласа перший раз цвіте в травні-червні, другий — в серпні. Росте повільно, не вимогливий до догляду, придатний для посадки в кам’янистих композиціях.

Флокс карликовий, висотою близько 30 см., популярний в сша. Стебла прямі, ростуть з пологого дерев’янистого підстави. Листя довжиною в 3 см, вузькі, овальні або ланцетоподібні, з сірим пушком. Квітки невеликі, лілові, пурпурні, білі, жовті, світло-рожеві, розташовані хаотично, або у вигляді щитка. Флокс цього сорту придатний для вирощування в місцевостях з жарким сухим літом і теплими, вологими зимами. До догляду не вимогливий, розмножується насінням.

Флокс багатоквітковий росте на схилах і в ущелинах кордильєр на висоті до 3 тисяч метрів над рівнем моря. Вид відрізняється низьким ростом — до 10 см, гладкими, широким листям і запашними квітками білого або блакитного кольору. Цвіте в травні, придатний для посадки в композиціях з камінням.

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Флокси багаторічні-посадка і догляд

Флокс роздвоєний росте на кам’янистому або піщаному грунті в степу і преріях. Розростаючись, утворює дерни до 15 см у висоту. Відрізняється твердими стеблами, покритими пушком, жорсткими лінійними листям довжиною в 4-5 см., хаотично розташованими квітками білого, пурпурного, синього, лілового або фіолетового кольору. До догляду не вимогливий, придатний для посадки в альпінаріях і кам’яних садах, і для облямівки клумб, цвіте в травні.

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Флокси багаторічні-посадка і догляд

Флокс сибірський родом з сибіру і далекого сходу. Володіє численними, сланкими стеблами висотою до 15 см.має лінійні листя довжиною в 6 см, поодинокі, дрібні квітки білого або рожевого кольору. Цвіте в травні-червні близько місяця. Морозостійкий, не вимогливий до догляду сорт, який можна застосовувати для вирощування в місцевостях з суворим кліматом.

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Флокси багаторічні-посадка і догляд

Агротехніка

Різні сорти і види флокса в дикій природі і в садах ростуть на грунті будь-якого типу, але все-таки найкраще вони відчувають себе на легкому суглинному або супіщаному грунті з нейтральною кислотністю. Тому в грунт для вирощування флоксів вносять вапно.

Ділянку готують з осені — його перекопують, очищають від кореневищ бур’янів та інших рослин. Така підготовка необхідна тому, що сланкі сорти флокса не зможуть протистояти розростається бур’янам.

При вирощуванні флоксів на важкій суглинистой грунті, верхній шар товщиною в 10 см можна видалити і засипати ямку живильної почвосмесью, що складається з листової землі, піску, дрібного гравію. У супіщаний грунт під час перекопування вносять торф і перегній, закладаючи їх на глибину в 15-20 см. – саме на стільки, наскільки в грунт проникають коріння флоксів.

Залежно від сорту, висаджують флокси на добре освітленому, або притіненому місці. У гібридних сортів під впливом ультрафіолету швидко вигорає забарвлення квіток – для їх вирощування слід виділити місце в півтіні. Однак і недолік світла негативно позначається на флоксах – квітки і листя блякнуть, рослина слабшає і стає нежиттєздатним.

Флокси з квітками темним кольором слід висаджувати разом зі светлоокрашеннимі, щоб вдень і ввечері вони вигідно відтіняли один одного.

Догляд за флоксами не відрізняється великою складністю, і складається з прополок, розпушування грунту, поливів і підгодівлі. Влітку флокси будь-якого сорту поливають часто і рясно, найкраще поливи робити рано вранці або ввечері, після заходу сонця.

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Флокси багаторічні-посадка і догляд

Застою вологи сланкі сорти флоксів не переносять, у них починають загнивати коріння. Якщо посадити флокси в низині, після відлиги утворюється кірка з льоду, яка буде перешкоджати доступу повітря, коріння почнуть подпревать. Рослина може не вижити в таких умовах, місце для його посадки має бути піднесеним, не дарма сорт використовують на альпійських гірках.

У комплекс заходів по догляду за флоксами входить і стрижка кущів. Після цвітіння флокси стрижуть садовими ножицями або газонокосаркою, якщо квіти займають велику площу. При цьому ножі газонокосарки піднімають на максимальну висоту. Обрізаний матеріал збирають віяловими граблями, намагаючись не пошкодити дерники.

Обрізка флоксів омолодить їх, і продовжить термін їм життя на кілька років. Якщо обрізку не проводити, відростають пагони будуть заважати один одному, затінювати нижні пагони, які при нестачі світла і поживних речовин почнуть відмирати. Через сильну загущенности кущ може загинути.

Розмноження

Деякі сорти флоксів розмножують насінням, ще один варіант для розмноження флоксів – живцювання. Для цього з верхівки зрізають пагони довжиною близько 7 см і поміщають їх в піщаний субстрат для вкорінення. Контейнери з живцями накривають прозорим матеріалом, щоб створити міні-теплицю.

Живці флоксів дуже швидко починають гнити у вологому середовищі, і в воді їх не укорінюють. А щоб вони швидше вкоренилися в субстраті, їх обробляють стимудятором росту коренів у вигляді порошку.

Вкорінені живці висаджують у відкритий грунт, забезпечуючи їм належний догляд. На зиму молоді рослинки вкривають соломою, листям або агроволокном.

Розмноження і вирощування флоксів з насіння можливо лише в тому випадку, якщо сорт здатний дати якісне насіння – така здатність є не у всіх флоксів. Справа в тому, що при низькій температурі повітря у рослини утворюється стерильний пилок, не придатна до запліднення. Щоб отримати якісне насіння, рослина пересаджують в горщик і заносять в приміщення, де у нього може з’явитися нормальна пилок. Запліднення проводять штучно, пензликом, в результаті насіння виходять придатними для вирощування нових рослин.

Навесні насіння висівають в контейнери, розсипаючи їх по зволоженій поверхні, і трохи утрамбовуючи. Контейнери накривають плівкою або склом, які знімають для провітрювань і поливів.

Після появи сходів покрив краще не використовувати, щоб не пошкодити їх. У відкритий грунт сіянці висаджують в стадії 3-4 справжніх листків.

Насіння флокса можна висівати у відкритий грунт восени, щоб вони зійшли, як тільки пригріє сонце.

Ці яскраві і ошатні представники сімейства синюшних крім дивовижних декоративних характеристик володіють ще й багатьма іншими достоїнствами. Флокси невибагливі і здатні виростати в умовах невеликої освітленості і на самих різних грунтах. Вони дуже довго стоять в букеті, а тому відмінно підходять для декору кімнати.

В рід цієї рослини входить більше сімдесяти видів, з яких майже тридцять є дикорослими, а решта — окультуреними. Тільки сортів і гібридів