Як рятувати потопаючого-ключові моменти. Способи порятунку потопаючого — як врятувати потопаючого людини, що впала за борт рятуємо потопаючого взимку

151

Паніка

Як чинити під час нещасних випадків

Розповідь біля багаття n24

Вправи

Кидання «скволера». Скволером називається палиця довжиною 19 дюймів, до одного кінця якої прироблений свинцевий наконечник вагою в 1.75 фунта, а до іншого рятувальна мотузка. Метою повинна служити палиця з поперечиною, що зображає голову і руки потопаючого людини. Її встромляють в землю на відстані 30 кроків від місця кидання. Кожен змагається кидає по черзі, стоячи за межею, проведеної на землі. Кидати можна з місця або з розбігу. Виграє той, хто далі кине, з умовою, що мотузка впала на опудало. Це можна робити і по двоє, щоб дізнатися, хто гірше кидає.

Вправляйтеся подібним же чином в киданні рятувального кола.

Вправляйтеся, утворюючи два ланцюги для передачі порожніх відер і наповнених водою.

Вправляйтеся в перенесенні, розгортанні і згортанні пожежного шланга, в установці насосів, гойданні води і напрямку її струменя.

Вправляйтеся в застосуванні сходів, жердин, мотузок, опусканні людей з вікон на мотузках або ковдрах, в стрибках на спеціальні пожежні простирадла, в спуску за допомогою рятувальних рукавів; вчіться, як встановлювати і тримати їх.

Щорічно гине кілька людських життів внаслідок паніки, що охоплює людей і яку можна було б легко запобігти, якби одна або дві людини зберегли присутність духу. Одного вечора, два роки тому (у 1905 році. Ред.), на пароплаві, що прямує до нью-йорка одна людина ловила крабів. Він у вигляді жарту кинув одного з них на палубу. Краб вчепився в кішку, що знаходилася там. Вона запищала і стрибнула в середину натовпу учениць. Дівчатка негайно ж з криком кинулися в різні боки. Це викликало паніку серед сотень пасажирів, які перебували на пароплаві. Вони стали кидатися по палубі, натиснули на перила, які зламалися, і близько восьми чоловік впало у воду; перш ніж можна було приступити до порятунку, їх підхопило течією і вони потонули.

Одного разу одна дівчина, купаючись, зробила вигляд, що тоне. Троє чоловіків стрибнули в річку, щоб рятувати її, але один з них пішов на дно, інший став тягнути його, і обидва потонули. Нещодавно відбулася паніка в театрі, переповненому публікою. Вісім дітей було розчавлено на смерть. Загинуло б ще більше, якби у двох чоловіків не виявилося присутності духу. Один з них бадьорим голосом скомандував дітям слідувати за ним в іншому напрямку; тим часом другий, що показував чарівний ліхтар, вставив нову картину і цим відвернув увагу інших. Тим самим припинив паніку.

Головна умова — винахідливість в потрібний момент і присутність духу. Двоє людей, таким чином, можуть заспокоїти кілька сотень і врятувати їх від загибелі. Для скаута це прекрасний випадок відзначитися. Змусьте себе бути спокійним і не втрачати присутності духу. Думайте про те, що потрібно робити, і негайно ж виконуйте це.

Приклади порятунку людей під час пожеж зустрічаються часто. Про них можна щодня читати в газетах. Скаутам слід вивчати ці випадки і уявити собі, як діяти в різних випадках. Днями, наприклад, молодий моряк йшов по вулиці і раптом побачив палаючий будинок, з другого поверху якого кричала жінка, що тут її діти і вони не можуть вибратися. Моряк кинувся до будинку, абияк йому вдалося піднятися по стіні першого поверху. Він виламав вікно і, таким чином, міг стати на підвіконні. Жінка з вікна другого поверху могла тоді опустити до нього дитину, яку він зловив на льоту і опустив на землю. Так передавали йому дитину за дитиною, поки він шістьох не опустив на землю, і, нарешті, двох жінок. Задихаючись від диму, він сам впав, втративши свідомість,і його підхопили люди, що стояли внизу. Його вчинок може вам послужити прикладом, як слід діяти, не зволікаючи ні хвилини, і не замислюючись над небезпеками і труднощами.

У січні 1906 року в енфілбдському госпіталі вночі загорілося дитяче відділення, і, ймовірно, багато загинуло б дитячих життів, якби не присутність духу і винахідливість доглядачки. Вона прибігла зі свого будинку, відшукала і відкрила пожежний кран, приладила кишку і стала поливати вогонь, поки дві чергові доглядальниці витягували дітей з палаючого приміщення, і врятувала таким чином 20 осіб.

Ось деякі вказівки, як слід чинити під час пожежі:

1. Повідомити людям,що знаходяться в будівлі, про небезпеку, що загрожує їм.

2. Повідомити про пожежу найближчому поліцейському або пожежному депо.

3. Змусити сусідів принести сходи, матраци, килими, щоб підхоплювати

Людей, що стрибають з вікон.

Після прибуття пожежних скаути найбільше можуть допомогти, стримуючи натовп, щоб вона не заважала роботі пожежників і т.д. Вони шикуються в одну або дві шеренги, беруть один одного за талію, насуваються на натовп, опустивши вниз голову, і, таким чином, відтісняють її.

Коли доводиться входити в будинок, розшукуючи слабшали і втратили свідомість, нудно покласти собі на ніс і рот мокру хустку або панчіх, і просуватися в зігнутому положенні або поповзом якомога ближче до підлоги, так як там найменше диму і чаду. Для того, щоб пройти крізь вогонь і іскри, постарайтеся, якщо можливо, дістати ковдру, намочіть його і проріжте посередині дірку, через яку можна просунути голову. Таким чином виходить щось на зразок вогнетривкого плаща, в якому можна пробратися крізь полум’я і іскри. Коли де-небудь поблизу спалахує пожежа, скаутам слід якомога швидше попрямувати скаутським кроком до місця пожежі, керуючись при цьому загравою або димом. Потім лідер партії повинен звернутися до поліції або пожежним, і запропонувати послуги свого патруля.

Якщо ви побачите людину, на якій горить одяг, поваліть його на підлогу, так як вогонь завжди горить вгору, потім закутайте його в килим, пальто або ковдру, тільки стережіться при цьому, щоб самому не спалахнути. Треба чинити таким чином тому, що вогонь не може горіти без повітря. Після всього цього облийте його водою, щоб загасити іскри.

Якщо вам трапитися знайти людину в несвідомому стані (часто від страху вони ховаються під ліжка, столи і т.п.), то вам слід винести його на плечах або ж, в разі густого диму і чаду, зручніше прив’язати його до себе за допомогою простирадло або мотузок, і поповзом на четвереньках витягнути його по підлозі з кімнати.

Вправляйтеся в цьому, обв’язуючи уявно-потерпілого мотузкою навколо талії, навколо щиколоток. Поверніться до нього спиною і тягніть його на четвереньках. Вправляйтеся теж в підніманні на плечі людини, що знаходиться без свідомості.

Водна стихія рідко кого залишає байдужим. Плавання, пірнання, катання на човні, серфінг – ці та багато інших водні розваги доставляють масу задоволення як дітям, так і дорослим. У той же час перебування у воді – досить небезпечне заняття, що вимагає підвищеної уваги і хорошої координації рухів.

Від подій, що ведуть до сумних результатів, ніхто не застрахований. Особливу небезпеку для купаються, в тому числі і для досвідчених плавців, представляють водойми з численними вирами і сильною течією, райони біля мостів і льодорізів. Саме тому кожен повинен знати, як надати першу допомогу потопаючому.

що таке утоплення і яким воно буває

Утоплення-асфіксичний стан, що виникає в результаті заповнення рідиною дихальних шляхів. Потрапивши під воду, людина спочатку інстинктивно затримує дихання, але в міру того, як слабшає, наковтується. У якийсь момент у нього відбувається ларингоспазм, а потім і втрата свідомості.

Поки плавець в несвідомому стані, вода продовжує пасивно затікати в легені. Підсумком патологічних змін в організмі стає ураження дихальної, травної, серцево-судинної і центральної нервової системи. Змінюється склад крові. Можуть бути м’язові судоми. Після зупинки серця порушується функція мозку. Примітно, що смерть в прісних водоймах настає в 4-5 разів швидше, ніж в солоній воді, а саме через 2-3 хвилини.

Як зрозуміти, що перед вами потопаюча людина? існує думка, що потопаючий активно бореться за життя, кличе на допомогу. Насправді через порушеного дихання він не в силах ні говорити, ні гребти. Більш того, людина, яка щосили намагається залишитися на плаву, тоне швидше, витративши дорогоцінний кисень.

Надавати допомогу потрібно в тому випадку, коли плавець періодично занурюється у воду вище лінії рота. У моменти, коли йому вдається підняти голову над поверхнею, він встигає тільки судорожно ковтнути повітря, намагається відкашлятися. Потопаючий завжди знаходиться у вертикальному положенні і не робить підтримуючих рухів ногами. У нього скляний погляд. Він не махає руками, а, розкинувши їх в сторони, хаотично відштовхується від води.

Так протікає справжнє (мокре) утоплення, але є й інші види цьогоСтан.

  • помилкове (сухе, асфіксичне) утоплення супроводжується відчуттям нестачі кисню, що настав внаслідок спазму дихання. Іноді до такого стану призводить напад паніки, раптові м’язові судоми ніг, запаморочення. Задихається людина, на відміну від істинно потопаючого, може подавати сигнали (кликати на допомогу, махати руками), але без сторонньої підтримки йому складно вибратися на берег.
  • рефлекторне (миттєве) утоплення настає в результаті судинного спазму, інсульту, інфаркту. Людина, у якого стався напад, спочатку блідне, а потім тихо і швидко йде під воду. Витягнувши такого потерпілого на берег, рятує повинен, пропустивши етап очищення дихальних шляхів від води, приступити до реанімаційних заходів.

правила поведінки при утопленні

Відчувши втому під час плавання, потрібно лягти на воду і розслабитися. Дихати слід рівно: глибоко вдихати і, після невеликої паузи, повільно видихати. Ще один варіант утриматися на воді – прийняти позу «поплавок». Для цього потрібно підтягнути ноги до тіла і утримувати коліна руками. Особа на вдиху піднімають над водою, на видиху занурюють. Дезорієнтувавшись під час пірнання, необхідно трохи видихнути і, помітивши, куди кинулися бульбашки, піти за ними. При судомах слід розпрямити ногу, схопитися за великий палець і з зусиллям потягнути ступню на себе.

Якщо поруч з вами тоне людина, виконуйте наступні дії.

  • озирніться навколо в пошуках рятувального плавзасобу. Якщо знайшли таке, беріть з собою.
  • перед тим, як добиратися вплав, реально оцініть свої можливості: враховуйте своє вміння плавати, відстань, силу вітру і водного течії.
  • якщо не впевнені, що допливете, зверніться за допомогою до чергового рятувального пункту.
  • рятуючи самостійно, заспокойте і підбадьорити потопаючого. Якщо він у свідомості, запропонуйте йому триматися за ваші плечі.
  • людини без свідомості візьміть під пахви зі спини або схопіть за волосся і відбуксируйте на берег.
  • якщо потопаючий пішов під воду, пірніть якомога глибше в тому місці, де бачили його в останній раз.

Важливо! правило номер » 1 » — підпливайте до потерпілого ззаду, щоб він, будучи в неадекватному стані, випадково не втопив і вас.

що робити при істинному утопленні

Перша допомога при порятунку потопаючого залежить від виду утоплення. У людини, наковтався води, обличчя і шия стають синюшними. На справжнє утоплення може також вказувати кашель, блювота, рожева піна, що виділяється з ротової і носової порожнини.

За ступенем тяжкості розрізняють три фази стану: початкову, агональну, термінальну. Долікарська допомога потерпілому, який знаходиться в свідомості, полягає в тому, щоб зігріти і заспокоїти, не дати йому захлинутися блювотними масами. Ознаки початкового утоплення, як правило, проходять швидко. Якщо ж потерпілий через півгодини-годину відчуває себе як і раніше погано, варто звернутися до медиків.

На агональному етапі потерпілий знаходиться без свідомості, але дихає, має слабкий пульс. Перша медична допомога полягає в тому, щоб:

  • прочистити дихальні шляхи. З ротової порожнини прибирають блювотні маси, мул, водорості;
  • прибрати воду з легенів. Постраждалого повертають на живіт, перекидають через коліно зігнутої ноги. Підтримуючи голову, його сильно поплескують в області лопаток;
  • зробити штучне дихання. Потерпілого кладуть на спину, закидають йому голову і відкривають рот. Однією рукою утримують його обличчя за підборіддя, другий затискають ніс. Глибоко вдихають і, обхопивши губами рот потерпілого, роблять два видихи тривалістю секунда кожен;
  • нормалізувати кровообіг. Потерпілому піднімають ноги, кладуть під них валик;
  • поєднувати штучне дихання з закритим масажем серця. Кладуть долоні на груди потерпілого і з зусиллям, ритмічно роблять 30 поштовхів. Роблячи масаж дорослому, руки не згинають в ліктях-це дозволяє навалюватися всією вагою. Що стосується дитини, то натискання повинні бути легше. Грудничку масаж серця роблять великими пальцями. Чергують два вдиху з тридцятьма натисканнями.

На термінальному етапі настає клінічна смерть: пульсу немає навіть на сонній артерії, відсутнє дихання, розширені зіниці не реагують на світло. Як надати допомогу такому потопаючому? штучне дихання починають робити якомога раніше. Ще у воді, як тільки обличчя потерпілого виявилося над поверхнею, роблять видихи йому в ніс. Щоб повітря не виходило, рот потерпілого прикривають долонею. Після вдування усуваються, щоб стався пасивний видих. Вдування роблять кожні 4-5 секунд.

На березі приступають до заходів серцево-легеневої реанімації. Для запуску серця може знадобитися прекардіальний удар: в районі нижньої третини грудини кладуть долоню, а потім різко вдаряють по ній кулаком другої руки. Перевіряють пульс на сонній артерії. Якщо його немає, переходять до штучної вентиляції легенів і закритому масажу серця. Дорослому роблять шістдесят натискань в хвилину, дитині-вісімдесят. Через кожні п’ятнадцять поштовхів здійснюють два вдування в рот. Для надання кваліфікованої медичної допомоги потопаючому його потрібно якомога швидше доставити в лікарню.

що робити при помилковому і рефлекторному утопленні

При сухому або миттєвому утопленні реанімаційні заходи починають з масажу серця і штучного дихання. Надання першої допомоги потопаючому слід продовжувати і після його приходу до тями. У потерпілого, який переніс клінічну смерть, може повторно припинитися функціонування серця і органів дихання, розвинутися набряк легенів. Прийшов в себе людини потрібно переодягнути в сухий одяг, зігріти теплим питтям і ковдрою.

Надати першу допомогу повинні також медики: необхідно викликати невідкладну допомогу або відвезти потерпілого в лікарню самостійно. Хворому, можливо, буде потрібно подальше обстеження і госпіталізація.

Схоже, людство ніколи не залишить мрію про «башту до самого неба». Хмарочоси піднімаються вгору вже на сотні метрів і поверхів, а в саудівській аравії будується будівля kingdom tower, яке разом зі шпилем подолає позначку в кілометр. Але як бути мешканцям верхніх поверхів під час пожежі? надійних засобів порятунку з такої висоти досі немає.

Роман фішман

Взимку 1977 року страшна пожежа в готелі «росія» забрала життя майже півсотні людей. Багато хто загинув, намагаючись спуститися через вікна по зв’язаних простирадлах. Прибулі на місце пожежі автодрабини діставали максимум до сьомого поверху, і тільки імпровізована сходи, складена з декількох частин, простягнувшись з сьомого по дванадцятий, допомогла деяким врятуватися. Вибратися з вогняної пастки вдалося не всім — багато хто просто не зуміли спуститися.

Коли загорілися підбиті літаками вежі всесвітнього торгового центру в нью-йорку, мінімум 200 людей зістрибнули вниз. Одні свідомо обрали таку загибель, не маючи іншої можливості врятуватися від полум’я, інші піддалися паніці. До того моменту з часу трагедії в москві пройшло 24 роки — але і вони просто не зуміли спуститися. У 2006 році, під час великої пожежі в офісній будівлі у владивостоці люди знову стрибали вниз. В середньому від 3 до 5% жертв пожеж намагаються врятуватися, вискакуючи з вікон. А коштів для їх порятунку як не було, так і немає. Хоча не можна сказати, що ідей немає зовсім.

Ідея: по сходах?

Знаходяться на службі у пожежних автодрабини досягають висоти від 17 до 60 м, що теоретично дозволяє добиратися до вершин навіть 14 — і 17-поверхових будівель. Однак на практиці досить довгих автодрабин завжди мало: навіть на великі мегаполіси їх закуповують не більше декількох штук: вартість їх занадто велика. Звичайно, потрібні вони не так вже й часто, але коли необхідні, можуть просто не встигнути на місце пожежі. Та й допоможуть вони не завжди: висоти хоча б 30-го поверху досягають лише поодинокі екземпляри. Кілька років тому пожежники китайського сіаня з гордістю рапортували про виділення коштів на покупку в фінляндії унікальної платформи зі сходами висотою 101 м.

Тим часом у світі налічується більше 7300 хмарочосів висотою більше 100 м, і ще 2500 будуються, 17 з них перевищують 100 поверхів (і 18 будуються). Найвища з цих будівель-комплекс бурдж-халіфа в дубаї-налічує 828 м і 163 поверхи. Тут на кожні 35 поверхів влаштовано по одному «рятувальному», обладнаному герметичним притулком. Вважається, що в разі чого тут можна буде сховатися і дочекатися кінця пожежі або прибуття рятувальників.

Ідея: з парашутом?

Навіть за відсутності вогню парашутування з будівель — розвага не для звичайних людей. Недарма бейсджампінг вважається найнебезпечнішим серед екстремальних видівПлечі, застебнути п’ятиточковий-як в дитячому автомобільному кріслі-ремінь, сісти на підвіконня спиною назовні, закріпитися страхувальним шнуром і смикнути за кільце. Все інше буде відбуватися автоматично аж до приземлення. «мабуть, головне тут-це унікальна конструкція і властивості пневмокаркасу, який поєднує і пневмопружну катапульту, і парашут з примусовим розкриттям, і посадковий демпфер, — продовжує сергій кулик. — наскільки відомо, подібних систем у світі поки не створено: вона дозволяє гарантовано стрибати і з надмалих висот, від 5 м, і з дуже великих, аж до кілометра і вище. При цьому абсолютно не важливо, куди і на що ви приземляєтеся — посадка буде безпечною».

Пенсіонерам і екстремалам

Потужний повітряний ежектор наповнить систему газом всього за 10 с, страхувальна стропа переріжеться — і надувся пневмокаркас, як пружина, пружно викине людину з вікна, подалі від палаючої будівлі. На його верхніх «спицях» примусово розтягнеться шестисегментний арамідний парашут, який швидко стабілізує і орієнтує зниження. «принципова відмінність від звичайного парашута в тому, що куполу для розкриття не потрібен швидкісний натиск. Вже через 3-5 м втрати висоти почнеться стабільне парашутування без додаткового набору швидкості, — каже сергій кулик. — теоретично, навіть падаючи з кілометрової висоти, біля землі ви все одно будете рухатися не швидше 6 м/с». За висновком інституту авіаційно-космічної медицини, така швидкість безпечна навіть для людей похилого віку і дітей.

Людина залишається надійно зафіксований на ложементі — «спині» ранця, всередині роздувся безпечного кокона з поліефірного волокна, надзвичайно легкого і міцного. При цьому в зниженні спарс поводиться як» неваляшка», розвертаючись і приземляючись на додатковий демпфуючий повітряний мішок з кевларовим дном. Можна приземлитися на кут сусідньої будівлі, на машину, дерево або прямо на стовп: удар буде амортизований і погашений. Просування системи спарс на ринку засобів порятунку тільки почалося, але інтерес до неї величезний. Надходять навіть пропозиції використовувати її в екстремальному спорті і атракціонах для любителів «полоскотати нерви» — в такому диво-каркасі можна сігануть хоч з будівлі, хоч зі скелі над лісом. Одна біда: політ буде надто вже безпечним. «навантаження ви відчуваєте не більше, ніж при стрибку на матрац з півметрової висоти — — говорить сергій кулик. — і якщо в підсумку ми і зробимо щось для «екстремальників», то рівень захищеності доведеться трохи знизити, а то, розумієте, ніяких гострих відчуттів».

Приклади порятунку людей під час пожеж зустрічаються часто. Про них можна щодня читати в газетах. Скаутам слід вивчати ці випадки і уявити собі, як діяти в різних випадках. Днями, наприклад, молодий моряк йшов по вулиці і раптом побачив палаючий будинок, з другого поверху якого кричала жінка, що тут її діти і вони не можуть вибратися. Моряк кинувся до будинку, абияк йому вдалося піднятися по стіні першого поверху. Він виламав вікно і, таким чином, міг стати на підвіконні. Жінка з вікна другого поверху могла тоді опустити до нього дитину, яку він зловив на льоту і опустив на землю. Так передавали йому дитину за дитиною, поки він шістьох не опустив на землю, і, нарешті, двох жінок. Задихаючись від диму, він сам впав, втративши свідомість,і його підхопили люди, що стояли внизу. Його вчинок може вам послужити прикладом, як слід діяти, не зволікаючи ні хвилини, і не замислюючись над небезпеками і труднощами.

У січні 1906 року в енфілбдському госпіталі вночі загорілося дитяче відділення, і, ймовірно, багато загинуло б дитячих життів, якби не присутність духу і винахідливість доглядачки. Вона прибігла зі свого будинку, відшукала і відкрила пожежний кран, приладила кишку і стала поливати вогонь, поки дві чергові доглядальниці витягували дітей з палаючого приміщення, і врятувала таким чином 20 осіб.

Ось деякі вказівки, як слід чинити під час пожежі:

1. Повідомити людям,що знаходяться в будівлі, про небезпеку, що загрожує їм.

2. Повідомити про пожежу найближчому поліцейському або пожежному депо.

3. Змусити сусідів принести сходи, матраци, килими, щоб підхоплювати

Людей, що стрибають з вікон.

Після прибуття пожежних скаути найбільше можуть допомогти, стримуючи натовп, щоб вона не заважала роботі пожежників і т.д. Вони шикуються в одну або дві шеренги, беруть один одного за талію, насуваються на натовп, опустивши вниз голову, і, таким чином, відтісняють її.

Коли доводиться входити в будинок, розшукуючи слабшали і втратили свідомість, нудно покласти собі на ніс і рот мокру хустку або панчіх, і просуватися в зігнутому положенні або поповзом якомога ближче до підлоги, так як там найменше диму і чаду. Для того, щоб пройти крізь вогонь і іскри, постарайтеся, якщо можливо, дістати ковдру, намочіть його і проріжте посередині дірку, через яку можна просунути голову. Таким чином виходить щось на зразок вогнетривкого плаща, в якому можна пробратися крізь полум’я і іскри. Коли де-небудь поблизу спалахує пожежа, скаутам слід якомога швидше попрямувати скаутським кроком до місця пожежі, керуючись при цьому загравою або димом. Потім лідер партії повинен звернутися до поліції або пожежним, і запропонувати послуги свого патруля.

Якщо ви побачите людину, на якій горить одяг, поваліть його на підлогу, так як вогонь завжди горить вгору, потім закутайте його в килим, пальто або ковдру, тільки стережіться при цьому, щоб самому не спалахнути. Треба чинити таким чином тому, що вогонь не може горіти без повітря. Після всього цього облийте його водою, щоб загасити іскри.

Якщо вам трапитися знайти людину в несвідомому стані (часто від страху вони ховаються під ліжка, столи і т.п.), то вам слід винести його на плечах або ж, в разі густого диму і чаду, зручніше прив’язати його до себе за допомогою простирадло або мотузок, і поповзом на четвереньках витягнути його по підлозі з кімнати.

Вправляйтеся в цьому, обв’язуючи уявно-потерпілого мотузкою навколо талії, навколо щиколоток. Поверніться до нього спиною і тягніть його на четвереньках. Вправляйтеся теж в підніманні на плечі людини, що знаходиться без свідомості.

Як рятувати потопаючих

Список героїв скаутів, які врятували потопаючих, доводить, як часто відбуваються нещасні випадки внаслідок невміння плавати. Тому вкрай важливо всім вміти плавати і навчитися рятувати потопаючих. Гольбейн, знаменитий плавець через ла-манш, пише в «журналі для юнаків», що кожному хлопчикові, учню плавати, перш за все треба вміти влазити з води в човен, і навпаки: з човна в воду.

Потім триматися на поверхні — схопившись за весло або дошку, сидячи на них верхи, або плисти у воді, тримаючись за один кінець. По-третє, влазити в пливе рятувальний круг, тобто занурити найближчу його сторону в воду, влізти в отвір головою і плечима так, щоб перебувати всередині кола, коли він пливе. Нарешті, як рятувати життя іншим.

Вправляйтеся в цьому в купальнях.

Посередній плавець може врятувати потопаючого, якщо знає відповідні прийоми і вправлявся в них зі своїми друзями. Вельми поширена думка, нібито потопаючий перш, ніж остаточно піти на дно, три рази піднімається, досконалий дурниця. Часто він негайно ж тоне, якщо хто-небудь не приспіє йому на допомогу. Головне не давати потопаючому схопитися за вас, а то він, досить ймовірно, потопить і вас. Завжди намагайтеся підплисти ззаду. Якщо вас схоплять за кисті рук, пригніть вашу кисть до його великого пальця і звільніть вашу руку.

Найкращий спосіб допомогти потопаючому-тримаючись позаду нього, схопити його за волосся, за комір або пахви, і умовляти триматися спокійно і не відбиватися. Якщо він послухається, його легко підтримувати на поверхні води; в іншому випадку треба бути обережним: збожеволівши від страху, він може повернутися і схопити вас. Якщо він вас схопить за горло, гольбейн радить: «однією рукою обхопити його за талію, а інший, долонею вгору, схопити під підборіддя, притискаючи кінці пальців до його носа. Притягуйте і відштовхуйте поперемінно його за талію до себе, а іншою рукою від себе з усієї сили; він мимоволі повинен буде вас випустити». Але ви ніколи не запам’ятаєте цього, якщо не будете вправлятися з іншими юнаками, по черзі зображуючи потопаючого і рятує.

Вправляйтеся в цьому.

Хтось пан скулліон кинувся у воду, щоб врятувати хлопчика, що впав між пристанню і кораблем. Коли йому вдалося схопити хлопчика, виявилося, що в цьому вузькому просторі не можна було плисти, а течія була дуже сильна. Він тоді пірнув під дно корабля, разом з хлопчиком, піднявся по інший бік і тут, вільно пливучи, досяг човна, який їх підібрав. Не май він присутності духу і не пірни він під корабель, вони, досить ймовірно, потонули б обидва.

Тим з нас, які не вміють плавати і потраплять у воду, слід знати, що вони не підуть на дно, якщо тільки згадають наступне:Намацавши.

3. знайшовши людину, переверніть його на спину. Якщо потопаючий почав за вас хапатися, швидко позбудьтеся від його захоплення:

— якщо потопаючий схопив вас за шию або тулуб, то обхопіть його однією рукою за поперек, а другою рукою відштовхніть його голову, впираючись в підборіддя;
— якщо схопив за руку, то виверніть її і висмикуйте з рук потопаючого.

Якщо такі методи не допомагають позбутися від захоплення, то наберіть в легені повітря і пірнайте, потопаючий буде міняти захоплення, і ви зможете в цьому час від нього звільнитися.

Постарайтеся діяти спокійно і не проявляйте жорстокості до потопаючого.

4. переміщайте потопаючого на берег. Для цього існує кілька методів:

— перебуваючи ззаду, обхопіть підборіддя своїми долонями з двох сторін і гребіть до берега ногами;
— просуньте свою ліву руку під пахву лівої руки потопаючого, при цьому, захопіть своєю лівою рукою також і зап’ясті його правої руки, гребіть ногами і однією рукою;
— візьміть своєю рукою потерпілого за волосся і покладіть його голову на своє передпліччя, гребіть ногами і однією рукою.

2. Перша допомога потопаючому (долікарська допомога)

Коли ви витягли потерпілого на берег, терміново викличте швидку допомогу і починайте негайно надавати йому першу долікарську допомогу.

1. встаньте поруч з постраждалою людиною на одне коліно. Покладіть його собі на коліно животом вниз і відкрийте йому рот. При цьому натискайте своїми руками на його спину, щоб з нього витекла вода, якою він наковтався. У потерпілого можуть з’явитися і-це нормально.

Якщо людина в напівсвідомому стані, і у нього почалися напади блювоти, не допускайте, щоб він лежав на спині, інакше він може вдавитися блювотними масами. При необхідності, допоможіть витягти з його ротової порожнини блювотні маси, твану або інші речовини, що заважають нормальному диханню.

2. покладіть потерпілого на спину і зніміть з нього зайвий одяг. Покладіть йому під голову що-небудь, щоб вона була трохи піднесена. Для цього можна використовувати його ж одяг, скручену в валик або свої коліна.

3. якщо у людини відсутнє дихання протягом 1-2 хвилини, це може привести до летального результату.

Ознаками зупинки серця є: відсутність пульсу, дихання, розширені зіниці.

Якщо дані ознаки присутні, терміново починайте робити реанімаційні заходи – робіть «рот в рот» і .

Наберіть в легені повітря, затисніть ніс потерпілого, наблизьте ваш рот до рота потерпілого і видихніть. Необхідно робити 1 видих в 4 секунди (15 видихів в хвилину).

Покладіть свої долоні один на одного на груди, постраждалого між його сосками. У паузах між видихами (під час штучного дихання) робіть по 4 ритмічних натиску. Тисніть на груди досить сильно — щоб грудина зміщувалася вниз приблизно на 4-5 см, але не більше, щоб не погіршити ситуацію і додатково не нашкодити людині.

Якщо постраждала людина похилого віку, то натискання має бути щадним. Якщо постраждала дитина, то натискайте не долонею, а пальцями.

Робіть штучне дихання і непрямий масаж серця до тих пір, поки людина не прийде в себе. Не опускайте руки і не здавайтеся. Бували випадки, коли людина і після години подібних заходів приходив до тями.

Найзручніше реанімувати удвох, що б один робив штучне дихання, а другий .

4. після відновлення дихання, до приїзду швидкої допомоги, покладіть людину на бік, щоб він стійко лежав, укрийте і зігрійте його.

Якщо швидка приїхати не може, а є автомобіль, всі наведені пункти виконуйте в автомобілі, поки їдете до найближчого медичного закладу.

Нехай господь береже всіх нас, дорогі читачі, від подібних ситуацій.

Допомога потопаючому-відео