Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

233

Всі фото зі статті

Сушарка для дощок своїми руками робиться в тому випадку, якщо виникає необхідність в обробці великого обсягу непідготовленої деревини. Звичайно, можна відразу купувати заготовки з оптимальною вологістю, але в цьому випадку витрати на покупку матеріалу будуть досить високі. Так що спорудження спеціального пристосування може виявитися цілком ефективним з економічної точки зору.

У нашій статті ми розповімо. Як здійснюється висушування дерева, і наведемо рекомендації щодо самостійного облаштування сушильної камери.

Зміст

Теоретичні аспекти

Волога в дереві

Перед тим як приступати до конструювання сушарки, нам необхідно зрозуміти, навіщо вона потрібна. Як випливає з назви, подібні пристрої призначені для видалення з деревини надлишків рідини, і тут варто приділити увагу теорії.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Вся волога в деревині ділиться на дві групи:

  • вільна-знаходиться в порожнинах клітин і в міжклітинних просторах. Вміст вільної вологи в першу чергу визначається умовами, в яких росло дерево, а також умовами зберігання спиляних заготовок. При висушуванні вільна волога виходить з деревини досить швидко;
  • пов’язана (структурна) – рідина, що входить до складу клітинних стінок. Для кожної породи дерева в нормі характерний свій рівень вмісту вологи. При цьому видалення пов’язаної рідини відбувається дуже повільно, тому в природних умовах сушка може займати від декількох місяців до декількох років.

Як правило, межа насичення деревини вологою знаходиться на рівні 30%. Дерево з більшою вологістю вважається сирим і для роботи практично ніколи не використовується.

Показники вологості для різного матеріалу відрізняються:

Навіщо необхідна сушка

Отже, з самою вологою ми розібралися, тепер давайте проаналізуємо, навіщо нам необхідно знижувати її .

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

  1. при видаленні вологи природним шляхом змінюється конфігурація деревних волокон, за рахунок чого відбувається зменшення розмірів дошки – вона «всихає».
  2. при цьому заготівля втрачає вологу нерівномірно, тому деформація також може відбуватися в різних площинах з різною швидкістю.
  3. за рахунок цього всередині деревини формуються лінії напруги, які в подальшому дають початок тріщинам.

Зверніть увагу!
Як правило, дошка тріскається уздовж волокон, починаючи з торця.
Це обумовлено найменш міцними зв’язками між поздовжніми волокнами.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

  1. крім розтріскування можлива також поперечна деформація дошки: деталь або вигинається дугою, або за рахунок нерівномірного підняття країв формується так званий «пропелер». Пояснюється така поведінка просто: не всі волокна висихають одночасно, а значить, їх довжина зменшується також по-різному.

Як бачите, якщо використовувати для побудови споруд або виготовлення різних конструкції деревину з високим вмістом вологи, з часом окремі деталі можуть прийти в непридатність. Уникнути цього можна одним способом – до початку роботи підготувати сировину, висушивши його тим чи іншим способом.

Режими сушіння

Використання сушильних камер дозволяє істотно скоротити час, який потрібен на підготовку пиломатеріалів до роботи. При цьому, контролюючи режим зневоднення, ми можемо управляти експлуатаційними властивостями одержуваного матеріалу.
На сьогоднішній день фахівці виділяють три режими сушіння:

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

режим особливості м’який температура в камері піднімається поступово, за рахунок чого зберігається не тільки природна міцність деревини, але і її колір.

При цьому швидкість зневоднення сировини дещо знижується.

стандартний використовується для доведення матеріалу до кінцевої вологості з практично повним збереженням міцності.

При цьому можлива незначна зміна відтінку.

форсований форсована сушка застосовується для максимально швидкої підготовки пиломатеріалу до роботи. Після високотемпературної обробки зберігається міцність на вигин, стиснення і розтягнення, але може дещо знизитися міцність на розколювання.

Також можливе потемніння деревини і поява характерного запаху.

Створення сушильної камери

Готове приміщення

  1. під конструкцію закладаємо стрічковий або стовпчастий фундамент. Оскільки маса споруди буде невелика, то і підстава робимо неглибоким.
  2. після того як бетон фундаменту висохне, з алюмінієвого або сталевого оцинкованого профілю збираємо каркас. Деталі каркаса з’єднуємо за допомогою болтів і спеціальних кронштейнів.

Зверніть увагу!
Ціна алюмінієвих конструкцій значно вище, але при цьому вони відрізняються істотно більшою стійкістю до корозії в теплій і вологому середовищі.
Так що використання більш дорогих несучих елементів цілком виправдано.

  1. стінки і покрівлю обшивають сталевими листами, які фіксуємо до каркасу саморізами по металу (з буром). Для максимальної ефективності виконуємо подвійну обшивку, закладаючи між металевими листами шар мінераловатного утеплювача потужністю 100 – 150 мм.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

  1. на підлогу укладаємо щільну гідроізоляційну мембрану, яку засипаємо шаром тирси.
  2. встановлюємо двері, які повинні закриватися якомога щільніше. Для додаткової герметизації можна посилити дверну коробку брусами з прикріпленими гумовими листами.
  3. як і у випадку з використанням вже готового приміщення, обов’язково облаштовуємо вентиляційні продухи для циркуляції повітря.

Після завершення роботи перевіряємо герметичність приміщення, при необхідності усуваючи дефекти обшивки. Тепер нам залишилося обладнати нашу сушильну камеру.

Зверніть увагу!
У закритій сушарці не повинно бути щілин, що забезпечують надходження неконтрольованих потоків повітря.
Пов’язано це з тим, що наявність найменшого протягу може спровокувати нерівномірну обробку дощок, викликавши їх розтріскування або деформацію.

Обладнання

Інструкція з облаштування сушарки може бути найрізноманітнішою, адже комплектація камери багато в чому залежить як від наших запитів, так і від фінансових можливостей.

І все ж загальну схему сформулювати цілком реально:

  1. для початку робимо опори, на які буде встановлюватися штабель дощок. На підлозі закріплюємо, що дозволяють підняти висушується матеріал приблизно на 10-15 см над рівнем підлоги.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

  1. замість опор можна використовувати настінні стелажі. При цьому на несучих поверхнях закріплюємо кронштейни з металу, призначені для укладання штабелів уздовж стін сушильної камери.

Зверніть увагу!
Цей варіант найчастіше використовується при тимчасовому переобладнанні під сушарку частини господарської будівлі.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

  1. далі встановлюємо нагрівальний прилад. Це може бути піч, камін, теплова гармата, тепловентилятор і т.д. – все залежить від ваших уподобань. Ключовим параметром буде потужність пристрою, яка розраховується виходячи з обсягу завантажується деревини: для сушіння 1м3 дощок необхідно не менше 3 квт теплової енергії, відповідно, чим більше сировини нам потрібно, тим потужніший апарат нам буде потрібно.
  2. разом з нагрівальними приладами встановлюємо вентилятори, які будуть забезпечувати рух повітря. Звичайно, можна заощадити на покупці вентиляційної системи і обійтися природною витяжкою, але в цьому випадку час підготовки дощок до роботи істотно збільшиться, а значить, зростуть і витрати на обігрів камери.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

  1. вентилятори і нагрівальні прилади маємо таким чином, щоб тепле повітря йшов поперек повітряного потоку. Така установка дозволяє істотно знизити аеродинамічний опір системи, так що сушарка буде працювати ефективніше.

Оскільки для функціонування нашої камери потрібна велика кількість електроенергії, до неї бажано підвести окремий кабель живлення. При цьому всі використовувані агрегати підключаємо до розподільного щитка через узо з відповідними партерами потужності. Така обережність буде не зайвою, оскільки дерево, навіть не повністю висушене, здатне спалахнути від найменшої іскри, що з’явилася при замиканні.

Рада!
Також бажано ставити автоматичну систему управління температурою і вентиляцією.
Коштує вона досить дорого, але зате її використання дозволяє управляти параметрами внутрішнього середовища сушарки, забезпечуючи тим самим максимальну якість обробки дерева.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Використання сушарки

Якщо сушильна камера була зібрана за всіма правилами, то користуватися нею буде досить просто. Для цього ми укладаємо дошки штабелем, прокладаючи між рядами бруски товщиною до 20 мм, і завантажуємо штабель в сушарку.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Після цього починаємо змінювати температуру, поступово збільшуючи нагрів.

Схем висушування існує безліч, але початківцям майстрам варто використовувати низькотемпературний режим, як забезпечує максимальну якість з мінімальним ризиком появи шлюбу:

  1. нагрів – піднімаємо температуру до 45 – 50 0с зі швидкістю 5 — 70 с в годину.
  2. витримка – зберігаємо 50 0с протягом 5 годин.
  3. сушка-зменшуємо вологість дерева з 30 до 8%, поступово збільшуючи температуру до 60 0с. Цей етап займає близько 48 годин. Припливна і витяжна вентиляція включається на половину потужності.
  4. кондиціонування-температуру підтримуємо на рівні 600с протягом ще 12 годин. Вентиляція при тому повинна активно працювати.
  5. охолодження до температури навколишнього середовища з вимкненим обігрівом і вентиляцією.

В результаті ми повинні отримати дошки, придатні для більшості видів теслярських і столярних робіт.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Висновок

Як бачите, сушарка для дошки своїми руками робиться досить просто (але треба визнати — з певними фінансовими витратами). При цьому використання цього пристосування дозволяє отримати велику кількість будівельної сировини, яке при покупці у виробника обійшлося б значно дорожче.

Для більш докладного ознайомлення з технологією камерної сушки деревини радимо всім, кого зацікавила дана тема, вивчити відео в цій статті.

Класифікація видів і способів сушіння деревини:

Конвективна технологія сушіння деревини;

Кондуктивна технологія сушіння деревини;

Радіаційна технологія сушіння деревини;

Електрична технологія сушіння деревини.

Кожен вид сушіння може також мати кілька різновидів в залежності від типу сушильного агента і особливостей застосовуваного обладнання для сушіння деревини.

Існують також комбіновані технології сушіння деревини, в яких одночасно застосовують різні види передачі тепла (наприклад, конвективно-діелектрична) або поєднуються інші ознаки різних технологій сушіння деревини.

Конвективна технологія сушіння деревини

Камерна сушка деревини-це основна промислова технологія сушіння деревини, здійснювана в лісосушильних камерах різних конструкцій, куди пиломатеріали завантажують штабелями. Сушка відбувається в газоподібному середовищі (повітрі, топкових газах, перегрітому парі), яка шляхом конвекції передає теплоту деревині. Для нагрівання і циркуляції сушильного агента сушильні камери постачають нагрівальними і циркуляційними пристроями.

При камерній технології сушіння деревини терміни просихання пиломатеріалів порівняно невеликі (від десятків годин до декількох діб), деревина просихає до будь-якої заданої кінцевої вологості при необхідній якості, процес сушіння піддається надійному регулюванню

Атмосферна технологія сушіння деревини — другий за значенням і поширенням на лісопильних підприємствах спосіб промислової сушки деревини, здійснюваний в штабелях, розміщених на спеціальній відкритій території (складах), що омиваються атмосферним повітрям без підігріву.Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Перевага атмосферної технології сушіння деревини-порівняно низька собівартість.

Недоліки атмосферної сушки деревини:

Сезонність (взимку сушка практично припиняється);

Велика тривалість;

Висока кінцева вологість.

Атмосферну технологію сушіння деревини застосовують, головним чином, для сушіння пиломатеріалів на лісопильних підприємствах до транспортної вологості і на деяких деревообробних підприємствах для підсушування і вирівнювання початкової вологості пиломатеріалів перед сушінням в сушильних камерах для деревини.

Технологія сушіння деревини в рідинах-здійснюється у ваннах, наповнених гідрофобною рідиною (петролатумом, маслом), нагрітої до 105…120 °с. Інтенсивна передача теплоти від рідини до деревини дозволяє скоротити термін сушіння в порівнянні з камерною в 3…4 рази при інших рівних умовах.

Цей спосіб застосовують в технології консервування деревини для зниження її вологості перед просоченням. Спроби застосувати сушку пиломатеріалів в петролатумі на деревообробних підприємствах не дали позитивних результатів через те, що пиломатеріали після такої сушки не задовольняють вимогам, що пред’являються до деревини для меблів і столярно-будівельних виробів.

Кондуктивна (контактна) технологія сушіння деревини-здійснюється передачею теплоти матеріалу за допомогою теплопровідності при контакті з нагрітими поверхнями. Її застосовують в невеликих обсягах для сушіння, тонких деревних матеріалів — шпону, фанери.Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Радіаційна технологія сушіння деревини-відбувається при передачі тепла матеріалу випромінюванням від нагрітих тел.ефективність радіаційної сушки визначається щільністю потоку інфрачервоних променів і їх проникністю в твердих вологих тілах. Інтенсивність потоку променевої енергії послаблюється в міру поглиблення в матеріал. Деревина відноситься до малопроникних для інфрачервоного випромінювання матеріалів (глибина проникнення 3…7 мм), тому для сушіння пиломатеріалів цей спосіб не застосовують. Його можна використовувати для сушіння тонколистових матеріалів (шпону, фанери), крім того, цей спосіб широко застосовують в технології обробки виробів з деревини для сушіння лакофарбових покриттів.

В якості випромінювачів використовують електроплити, електронагрівальні елементи, газові (безполумінні) пальники, освітлювальні електролампи розжарювання потужністю від 500 вт і вище.

Ротаційна технологія сушіння деревини — заснована на використанні відцентрового ефекту, за рахунок якого вільна волога видаляється з деревини при обертанні її на центрифугах. Механічне видалення вільної вологи досягається при величині доцентрового, прискорення не менше 100…500g (g — прискорення вільного падіння). Такі прискорення через труднощі точного балансування центрифуги зі штабелем на практиці поки не досягнуті, ведуться лише досвідчені розробки відповідних пристроїв.

У відомих промислових ротаційних сушарках доцентрове прискорення не перевищує 12g.при цих умовах механічне зневоднення проявляється в невеликій мірі. Однак інтенсифікація процесу сушіння в діапазоні вологості вище межі гігроскопічності спостерігається.

При установці каруселі в сушильній камері технологія сушіння пиломатеріалів така ж, як у звичайних камерах періодичної дії. Тривалість сушіння на першому етапі (від початкової вологості до межі гігроскопічності) скорочується в кілька разів в залежності від товщини, породи і початкової вологості деревини в порівнянні зі звичайною конвективної сушінням при однакових режимах. Хоча ротаційні сушарки економічні і забезпечують високу якість сушіння, промислового використання для сушіння пиломатеріалів ротаційний спосіб поки не знайшов.

Вакуумна технологія сушіння деревини-сушка при зниженому тиску в спеціальних герметичних сушильних камерах. Через складність обладнання і неможливості отримання низької кінцевої вологості деревини вакуумна сушка самостійного значення не має. Застосовують її в комбінації з іншими методами сушіння і як допоміжну операцію при підготовці деревини до просочення.

Діелектрична технологія сушіння деревини-сушка деревини в електромагнітному полі струмів високої частоти, в якому нагрів деревини відбувається за рахунок діелектричних втрат. Завдяки рівномірному нагріванню деревини по всьому її об’єму, виникненню позитивного градієнта температур і надлишкового тиску всередині її тривалість діелектричної сушки в десятки разів менше конвективної. Через складність обладнання, великої витрати електроенергії і недостатньо високої якості сушіння власне діелектрична сушка не знаходить широкого застосування.Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Сушити деревини необхідно в 2 етапи. Першим етапом є попередня сушка. Вона має на увазі собою складування деревини штабелями під навісом. Таким чином, сушка здійснюється природним чином, правда за часом цей процес займає кілька років. Але цей етап ні в якому разі не можна пропускати, тому що без нього деревина буде схилу до прогинів, буде неміцною.

Другий етап полягає в сушінні деревини у вакуумній камері. Там повинна бути низька температура повітря, яка не дає внутрішній напрузіЗбільшуватися і допомагає в дбайливому сушінні матеріалу. В даний час при процесі сушіння управлінням займається комп’ютер. Він враховує всі особливості деревини певної породи і видає звіти про проведення сушки на всіх етапах.
При сушінні деревини необхідно дотримуватися вологість приміщення не більше 12%. Далі деревину кладуть в закрите приміщення, де збалансується її вологість до кінцевого результату і тільки тоді матеріал готовий до використання.

Сушарка для пиломатеріалів своїми руками

Процес висихання деревини проходить в кілька стадій. Спочатку волога випаровується з поверхні деревини, а потім випаровується волога, що знаходиться всередині. Спочатку висихають більш тонкі її частини, і починається рух вологи від потовщень до тонких місць. Тому в результаті неправильної сушки більш тонкі шари деревини починають стискатися. В результаті деревина жолобиться або розтріскується.Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Деревина жолобиться або розтріскується
Щоб в момент сушіння деревні заготовки не жолобилися і не псувалися, їх обробляють спеціальною сумішшю. Для її отримання беруть подрібнений і просіяний крейда і оліфу. Інгредієнти змішують, додаючи в оліфу крейду до утворення консистенції густої сметани. Даною сумішшю зафарбовують торцеві зрізи заготовок.

Отже, деревину слід заготовлювати у вигляді дощок, брусів або інших рівносторонніх геометричних фігур. Пеньки, кряжі та інші частини рослин, призначені для об’ємних скульптур, посуду та іншого, слід обробити відразу ж після спила, коли деревина ще сира і тому легше обробляється ріжучо-пиляють і довбальними інструментами і пристосуваннями.
Щоб прискорити процес сушіння деревини, її потрібно запарити. Для цього сиру деревину скласти в чан відповідного розміру, налити невелику кількість води і помістити щільно закритий чан в духову шафу добре протопленою печі.

Деревина, що пройшла таку обробку, протистоїть розтріскування і набуває глибокий коричнево-золотистий колір.
Для сушіння дерев’яних заготовок, призначених для різьблення, можна використовувати навіс, горище, балкон. Однак при цьому майстру-різьбяру слід пам’ятати, що довше сохне деревина, складена штабелями, швидше — виставлена вертикально. Але останній вид сушки дає часом небажані викривлення і деформацію заготівлях або на деревині утворюються небажані тріщини, лопіни. В цьому випадку деревну заготовку краще розпиляти або розрубати уздовж лопіни або тріщини і висушити по частинах.
Кряж. Стовбур. Камель.

Якщо ж майстру згодом належить виконати дерев’яний виріб зі стовбура або кряжу, вдаючись до вибірки його серцевини, то сушку такої заготовки найкраще проводити, вибравши (висвердливши) заздалегідь внутрішню його частину. Деревна заготівля без серцевини висохне рівномірно і деформується в процесі усушки.

Найкраще сушити деревину, розклавши її на цементній основі або підлозі. Цемент вбирає вологу по всій поверхні деревини, тому заготовки не деформуються. Щоб деревина сохла рівномірно, її достатньо лише періодично перевертати з боку на бік.

Заготовки деревини для виготовлення різьблених дерев’яних виробів або конструкцій можуть бути зроблені як з корою, так і без неї. Все залежить від виду виробу і творчості майстра. При цьому слід пам’ятати, що тривале зберігання в корі берези, осики, бука, тополі призводить до їх псування і утворення гнилі. Тому не кожен вид листяних порід деревини можна заготовлювати про запас і зберігати «в одязі», тобто в корі.

Різні види деревини сохнуть по-різному. Кожній потрібно свій період часу для просушування. Це залежить від вологості, твердості і щільності породи, величини заготовки, наявності або відсутності кори та інших параметрів. Швидше висихає сучкувата деревина.

Тверді породи деревини під час сушіння частіше листяних піддаються розтріскування і поривів волокон. Це пояснюється тим, що заболонь у деревини твердих порід м’яка і ніжна, тоді як ядро більш тверде. Саме заболонь і приходить першою в непридатність. Тому в разі потреби її слід видалити з поверхні заготовки до сушіння, а щоб деревна заготовка рівномірно висихала і не псувалася, торці спилов або зрізів краще замазати замазкою.

Щоб зберегти деревину, що має ядро, потрібно пам’ятати, що при висиханні спершу розтріскується заболонь, що примикає з зовнішніх сторін до ядра. Її стесують сокирою і змащують з торців спеціальною замазкою.
Небажані тріщини і лопіни, які виникли на деревній заготівлі в процесі її сушіння, можна зашпаклювати. Для цих цілей використовують шпаклівку, придбану в торгових точках або приготовлену в домашніх умовах.
Для приготування шпаклівки будуть потрібні клей, масляна фарба або залишки лаку, до яких додаються добре відсіяні дрібні тирсу або деревний пил. Складові частини змішують і отриманою масою зашпакльовують тріщини і щілини, лопіни.

Щоб визначити, наскільки деревна заготовка висохла, її слід прикласти до губ. Тепло, що виходить від неї, свідчить про її готовність і повної просушування. Постукування кісточками пальців рук, при якому чути чіткий, дзвінкий звук, теж свідчить про готовність деревини. Волога деревина легко ріжеться і стругається, а інструмент залишає на її поверхні вологий слід.

Для більш точного визначення якості просушування того чи іншого виду або породи деревини користуються спеціальним приладом — електровлагометром.
Електровлагометр

Ці способи повітряної (атмосферної) сушки найбільш прості і здавна відомі майстрам-різьбярам. Однак просушити деревину або заготовку можна і іншим способом. Це просушування її в сушильних камерах.

Інший «древній спосіб» просушування деревини — це сушка її в стружці, коли заготовку закривають шаром деревної стружки. В результаті виходить рівномірно просушена деревина без тріщин і інших вад.
Вже готові вироби можна сушити в піску. У ємність, яка підходить за розміром, укладають виріб і обсипають чистим річковим піском. Чи не накриваючи ємність кришкою, її ставлять в піч. Важливо, щоб краї виробу не стикалися зі стінками, тоді декоративний ефект після сушіння буде оптимальним за якістю.

Запарювання деревних заготовок в водно-стружкової суміші в російській печі-ще один старовинний спосіб, який використовується зодчими і майстрами-різьбярами.
Якщо з якої-небудь причини деревна заготовка пересохла і її обробка для різьбяра утруднена або неможлива, її спочатку слід вимочити у воді. Мокра деревина дозволить виробляти з нею будь-які операції: гнути, різати або пиляти.
Зберігають підготовлені і висушені дерев’яні заготовки, призначені для різьблення, в критому і теплому приміщенні, де постійно підтримується однакова температура повітря.

Від того наскільки правильно і грамотно будуть сушитисяСушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками>пиломатеріали, залежить їх якість і термін зберігання. Щоб зберегти дерево від вологи, короїдів та інших зовнішніх факторів здатних завдати шкоди матеріалу, відмінно підійде сушарка для пиломатеріалів своїми руками виготовлена.
Якість і надійність деревної сировини значно підніметься, якщо його висушити правильно. Правильно висушене дерево дозволить швидко і просто виконати потрібну роботу. Сам процес створення домашньої сушарки може зайняти не один тиждень, тому до нього краще підготуватися заздалегідь.

Розглянемо основні етапи будівництва.

1. Площа можна використовувати посередині земельної ділянки або на даху, якщо вона рівна. Пол сушарки встеляємо вже відпрацьованими залишками руберойду, пересипаючи шару тирсою, щоб уникнути злипання.Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

2. Деревний матеріал стелиться штабелем, поперек повітряним потокам вітру. Штабель не повинен перевищувати 1,2 м, а найкращий варіант його тривалості — це 0,8 м. По товщині штабель повинен бути не менше 0,5 м, а найкраще 0,7 м.

3. Щоб спорудити підставку для штабеля, потрібно буде скласти колодязь з дерев’яних брусів довжиною близько 0,5 м і перетином 50х50 мм складаємо два таких колодязя по 0,7 м кожен, а зверху кладемо шар перерізом 60х80 мм між колодязями має залишатися відстань, рівну довжині штабеля. Шари, на яких буде викладатися дерево повинні мати однаковий рівень і бути не тонше 2 см.найкраще виготовити прошарку, вистругуючи їх.

4. Самий і нижній і самий верхній шари штабеля стягуються гумовим джгутом. Виходить, що штабель буде стягнутий по висоті. Гумовий джгут найпростіше виготовити зі старої непотрібної камери, розпускаючи її на смуги в 30-40 мм.

5. Створюємо захист від вологих опадів. Накривати штабеля слід так, щоб потрапила волога потім змогла випаруватися. Якщо такий варіант неможливий, то краще зовсім не накривати. На верхній прошарок укладаємо сухі дерев’яні бруси, на них залізне полотно, а на полотно зновуБруси, створюючи повітряну камеру. Напуски заліза по краях залишити 15-25 мм.

Сушка пиломатеріалів для якості деревини

Пиломатеріал – це результат розпилювання колод уздовж волокон. Іншими словами, це дошки, рейки,Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми рукамибруски і так далі. При будівництві або обробці житла використовується тільки сухий пиломатеріал, оскільки сира деревина не володіє необхідними якостями. Сушка пиломатеріалів-це процес видалення вологи з деревини до необхідного відсотка вологості. Ця процедура проводиться для підвищення якості її фізико-механічних властивостей.

1 сушка пиломатеріалів – визначаємо вологість деревини

Перед тим, як сушити пиломатеріал, необхідно перевірити його вологість, адже зневоднення може і не знадобитися. Найбільш поширеними способами визначення вологості деревини є електричний і ваговий. Електричний спосіб зажадає використання спеціального приладу-вологоміра. Пропусканням електричного струму через деревину він визначає її омічний опір, що залежить від її ж вологості.

При ваговому визначенні вологості від дошки відпилюється невелика частина, зважується і поміщається в сушильну шафу, де знаходиться при температурі 105 °с.після повного циклу пробна частина зважується, і результати вимірів порівнюються.
Надмірна вологість пиломатеріалів є причиною раннього зносу дерев’яних будівель, утворення грибка і цвілі. Така деревина погано обробляється, а в процесі усадки жолобиться і тріскається. Занадто ж суха деревина буде вбирати вологу і набухати, що також призведе до її деформації.

2 технологія сушіння пиломатеріалів-способи здійснення операції
Існують різні способи обробки деревини, але найбільш доступні і поширені – атмосферна і камерна технологія сушіння пиломатеріалів. Нижче ми коротко опишемо особливості кожного підходу. Під час атмосферної сушки дерево знаходиться на відкритому повітрі або під навісом. Цей вид обробки протікає дуже повільно, оскільки при низькій температурі віддача вологи майже не відбувається, а в зимовий період цей процес практично припиняється.
Атмосферна сушка іноді використовується перед камерною. Спеціальні приміщення для обробки деревини, де для зневоднення застосовується нагріте повітря або пар, називаються сушильними камерами. Така технологія не залежить від погодних умов, а також дозволяє отримати пиломатеріал камерної сушки із заданою вологістю.
3 сушарка для дощок – будуємо своїми рукамиСушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками
Сушарка для пиломатеріалів своїми руками – досить клопітка в будівництві річ, тому до зведення необхідно ретельно підготуватися. Порода деревини і товщина висушується дошки мають велике значення. Саморобна камера швидко окупить всі витрати, оскільки сушений пиломатеріал коштує дорожче, ніж сирий.

Сушарка для дощок, як і будь-яка інша будівля, починає будуватися з фундаменту. За площею вона може бути будь-яка, але будова невеликого розміру буде більш рентабельним, тобто побудувати кілька маленьких камер буде набагато економніше, ніж одну велику.
Каркас збирається з алюмінієвого профілю, оскільки цей метал не схильний до корозії. Потім каркас зашивається алюмінієвими листами, до яких кріпиться теплоізоляція товщиною не менше 10 см.необхідний вогнестійкий і еластичний утеплювач.

Сушарка для пиломатеріалів повинна бути герметичною і дозволяти контролювати вологість, температуру і циркуляцію повітря. Пол застеляється руберойдом, а зверху посипається тирсою. Далі слід викласти висушуються дошки неширокими (1-1, 5 м) штабелями. У висоту штабель може бути будь-яким, залежить від висоти приміщення. Між рядами пиломатеріалів потрібно класти прокладочні бруски.

Найбільш економічними і простими в експлуатації є сушильні камери для пиломатеріалів з примусовою циркуляцією повітря. За допомогою вентиляторів тепле повітря проганяється через штабель, покладений поперек руху повітряних потоків.

Сучасна технологія конвективного сушіння

Конструктор, проектуючи виріб, грамотно визначає розміри і поля допуску всіх деталей. Завдання технологічної служби полягає в отриманні необхідних розмірів і забезпеченні їх незмінності в часі. Досягається це шляхом високоякісної сушки деревини.

Через неякісну сушку деревини як вихідної сировини неможливо домогтися високої якості, довговічності і надійності готових виробів. Видозміна розмірів дерев’яних конструкцій спостерігається майже завжди, чи йде мова про зведення каркасів будівель, обшивці стін вагонкою, виготовленні столярних виробів або столярно-будівельного погонажу. Не є винятком і меблеве виробництво.Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Конвективний спосіб сушіння застосовується в промисловості найбільш широко. Він передбачає нагрів висушується матеріалу за допомогою сушильного агента з використанням теплової енергії пари, гарячої води або електричної енергії.

Розглянемо технологію конвективного сушіння з кінцевих позицій якості висушеної деревини, так як мало мати хорошу сушарку, потрібно вміти ще грамотно нею скористатися. Кінцевою ж метою є здійснення високоякісної сушки деревини з мінімальною собівартістю.

Однією з найважливіших умов, що гарантують належну експлуатацію сушильних камер і високу якість сушіння, є правильне укладання пиломатеріалів в штабелі. При укладанні повинні забезпечуватися:

Механічна міцність штабеля;
Стабільність його форми і покладених в нього пиломатеріалів;
Рівномірне омивання всіх дощок циркулюючим сушильним агентом.

При правильному укладанні значно знижується відсоток браку від викривлення і поліпшується рівномірність просихання пиломатеріалів в штабелі.

Подштабельное підстава повинна бути міцною і жорсткою, верх підстави повинен бути горизонтальним. Довжина його повинна дорівнювати довжині штабеля.

Горизонтальні ряди пиломатеріалів в пакетах або штабелях повинні розділятися прокладками. Число прокладок по довжині пакета або штабеля встановлюється в залежності від породи деревини, товщини і довжини укладається пиломатеріалу.

Міжрядним прокладкам має приділяти особливу увагу. Прокладки виготовляються з деревини хвойних і листяних порід, що не мають гнилі і синяви.

Прокладки обов’язково повинні бути струганими і обов’язково — певного перетину. В процесі сушіння від багаторазових розбухань і усушки прокладки приходять в непридатність. За даними науково — технічної літератури, оборотність простих прокладок становить 13,6 рази, а просочених-до 80 разів.

Для чого обов’язково потрібно стругати прокладки? виявляється, такий вид браку деревини, як утворення у висушуваному матеріалі поверхневих і внутрішніх тріщин, при інших рівних умовах пропорційно пов’язаний і з шорсткістю поверхні міжрядних прокладок. Такий вид шлюбу характерний для нижніх шарів високого штабеля, покладеного на нестругані прокладки. Об’ємна усушка деревини становить 12-15% в поперечному перерізі, а це значні лінійні розміри, особливо для широкої дошки. Якщо поверхня міжрядної прокладки не є рівною, то її виступи перешкоджають зсуву при усушці, що призводить до створення таких внутрішніх напружень, що у відповідних місцях утворюються зовнішні і внутрішні розриви деревини.

При серйозному ставленні до сушіння штабель формують за стаціонарним шаблоном, в масовому виробництві — за допомогою автоматичного штабелеукладача.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми рукамипиломатеріали, укладені в штабелі відповідно до вищевикладених рекомендацій, завантажують в сушильну камеру. У разі фронтального завантаження пакети розставляються в камері з зазором 100-300 мм.не допускається завантаження в камеру неповно габаритних штабелів, робота камери при неповній кількості штабелів.

У штабель пиломатеріалів встановлюють датчики вологоміра (вимірювача вологості) в місця інтенсивної і уповільненої сушки, що впроваджуються в деревину поперек волокон на відстані 500-1000 мм від торця штабеля. Місця інтенсивної сушки-крайні дошки і верх штабеля; уповільненої сушки-центр і низ. Після установки датчиків слід перевірити показання вологоміра. При сильному відхиленні показань одного з датчиків, необхідно перевстановити його, відступивши від початкового місця впровадження на 100-200 мм

Вибір режиму сушіння

Режимом сушіння називається розклад параметрів сушильного агента, координований за часом або станом матеріалу.

Режими сушіння побудовані таким чином, що при зниженні вологості висушуваної деревини підвищується жорсткість параметрів агента сушіння (температура збільшується, ступінь насиченості знижується). Такий характер зміни параметрів сушильного агента обумовлений особливостями розвитку в деревиніВнутрішніх напружень і вимогою збереження цілісності висушуваних дощок і заготовок.

Для вибору режиму сушіння слід визначитися з:

Призначенням висушуваного матеріалу;
Категорією якості;
Категорією режиму;
Кінцевою вологістю.

1. Категорії якості сушки
Залежно від призначення висушуваних пиломатеріалів встановлюється чотири категорії якості сушки. I, ii, iii категорії якості сушки передбачають сушку до експлуатаційної вологості готових виробів, при цьому вони повинні забезпечувати:

I категорія — можливість механічної обробки і складання деталей по гост 6449.1-82 для високоточних складових частин виробів (деякі з’єднання механіки клавішних інструментів, точне машинобудування і приладобудування, дерев’яні будівельні клеєні несучі конструкції, виробництво моделей, лиж і т. П.);
Ii категорія-механічну обробку і складання деталей по гост 6449.1-82 для відповідальних складових частин виробів (меблеве виробництво ,футляри для радіо — і телеапаратури, корпуси клавішних інструментів, столярно-будівельні вироби, будівельні огороджувальні конструкції, пасажирське вагоно — і автобудування і т. П.);
Iii категорія-механічну обробку і складання деталей по гост 6449.1-82 для менш відповідальних складових частин виробів (погонажні столярно-будівельні вироби, товарне вагонобудування, сільгоспмашинобудування, рядова тара і т.п.).
0 категорія-сушка до транспортної вологості пиломатеріалів експортних і внутрішнього споживання, без зниження міцності і зміни кольору деревини.

2. Категорії режимів сушіння
Залежно від вимог, що пред’являються до якості деревини, і можливості зовнішньої теплової мережі пиломатеріали можуть висушуватися режимами різних категорій за рівнем температурного поля. Раціональним буде такий режим сушіння, застосування якого забезпечить найменшу тривалість процесу при дотриманні його безпеки і збереженні в заданому ступені міцності та інших природних властивостей деревини. Для низькотемпературних процесів передбачають в основному дві категорії режимів: м’які і нормальні.

М’які режими, що забезпечують бездефектну сушку пиломатеріалів при повному збереженні природних фізико-механічних властивостей деревини, в тому числі її міцності, кольору і стану в ній смоли. Рекомендуються для сушіння деревини по i категорії якості, призначеної на експорт, при сушінні до транспортної вологості, при підвищених вимогах до показників міцності деревини.

Нормальні режими, що забезпечують бездефектну сушку пиломатеріалів при практично повному збереженні міцності показників деревини з можливими незначними змінами її кольору. Рекомендуються при сушінні по ii і iii категоріям якості.

3. Кінцева вологість.
Деревині властиво неминуче купувати так звану рівноважну вологість, до якої вона прагне при тривалому зіткненні з навколишнім повітрям. Цим викликана необхідність вибирати кінцеву вологість сушіння деревини в залежності від функціонального її призначення (для меблів, внутрішніх дверей і внутрішньої обшивки — в межах 7-9%, для вікон і зовнішніх дверей — в межах 10-12%, для струганих пиломатеріалів або столярно-будівельного погонажу — в межах 15%). Так звана транспортна вологість повинна знаходитися в межах 16-22%.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми рукамиуправління температурою повітря в камері відбувається за допомогою вимірювання і регулювання температури по сухому термометру tc, (подачею теплоносія в теплообмінники).

Протягом всього процесу сушіння деревини через рівні проміжки часу змінюється напрямок потоку повітря щодо штабеля, за допомогою реверсу електроприводу вентилятора (-ів).

Вологість повітря в камері регулюється припливно-витяжною вентиляцією і зволожувальною системою, після вимірювання відносної вологості повітря w (%) або психрометричної різниці dt (°c).

Процес сушіння деревини в сушильній камері розбивається на кілька етапів:

1. Попередній прогрів камери;
2. Початковий прогрів деревини;
3. Власне сушка деревини;
4. Вологотеплообробка;
5. Кондиціонування;
6. Охолодження.

1. Попередній прогрів камери
Для запобігання конденсації вологи на внутрішніх поверхнях стін і металевих частинах обладнання, огорожі камери необхідно прогріти до температури 40°с.

2. Початковий прогрів деревини
Першою технологічною операцією після завантаження штабеля є прогрів самої деревини. Під час прогріву в сушильний простір подають воду (пар) через зволожувальні труби при включених теплообмінниках, що працюють вентиляторах і закритих припливно-витяжних каналах.
Температуру середовища при прогріванні пиломатеріалів підтримують в залежності від обраного режиму сушіння. Значення відносної вологості і психрометричної різниці підтримують згідно режиму.

3. Сушка деревини
Безпосередньо сама сушка деревини розбита на ступені в залежності від початкової вологості деревини. При зниженні вологості деревини температура повітря в камері збільшується, а вологість повітря знижується.

Початкова вологість пиломатеріалів вимірюється вологоміром при позитивній температурі деревини. Залежно від цієї вологості по таблиці режиму визначається початкова ступінь власне сушки. Слід врахувати, що сушка ведеться по самому вологому матеріалу.

При наявності вологоміра за його показаннями судять про перехід зі щабля на щабель. При його відсутності процес сушіння ведеться тільки за часом. Власне сушка закінчується по досягненню кінцевої вологості за даними всіх датчиків вологості.
На цьому етапі, як і на попередньому, необхідно враховувати наступне:

Якщо відносна вологість повітря w менше, а dt більше режимного (повітря в камері більш сухий), необхідно сушильний агент зволожити, для чого слід закрити заслінку на повітроводі, і, якщо вологість повітря не буде підвищуватися до заданого значення-в камеру подається вода (пар) через систему зволоження;
Якщо відносна вологість повітря w більше заданої, а dt менше режимного (в камері підвищений вміст вологи), заслінку на повітроводі необхідно відкрити, при цьому з камери видаляється вологе повітря і одночасно надходить свіжий, більш сухий.

4. Вологотеплообробка
Необхідна для зняття або зменшення залишкових внутрішніх напружень в деревині. Проводиться для пиломатеріалів висушуються по першій і другій категоріях якості сушіння, а також при сушінні твердолистяних порід і модрини по будь-якій категорії.

Розрізняють кінцеву і проміжну вологотеплообработку.

Кінцеву вологотеплообработку проводять, коли по всіх датчиках досягнута середня задана кінцева вологість деревини. Під час вологотеплообробки в камеру подають воду (пар) через систему зволоження при включених теплообмінниках, що працюють вентиляторах і закритих припливно-витяжних каналах. Температуру середовища при вологотеплообработке підтримують в залежності від обраного режиму сушіння. Відносну вологість і психрометричну різницю підтримують згідно режиму.

Проміжну вологотеплообработку проводять при сушінні пиломатеріалів підвищеної товщини і листяних порід. Її призначають перед переходом на останній щабель власне сушіння деревини. Параметри середовища підтримуються відповідно до обраного режиму.

5. Кондиціонування
Проводиться для вирівнювання вологості деревини за обсягом штабеля і товщині пиломатеріалів. У сушильній камері, за допомогою теплообмінників і системи зволоження, підтримується такий стан середовища, при якому недосушені сортименти підсихають, а пересушені зволожуються. Температура середовища під час кондиціонування підтримується згідно режиму.

Для пиломатеріалів i категорії якості кондиціонуюча обробка обов’язкова. Її тривалість приблизно дорівнює тривалості кінцевої вологотеплообробки. Для пиломатеріалів ii і iii категорії якості кондиціонуючу обробку призначають у міру потреби відповідно до результатів контролю рівномірності кінцевої вологості по попередніх сушках аналогічного матеріалу. При наявності вологоміра слід орієнтуватися на його показання.Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Відхилення вологості окремих сортиментів не повинні перевищувати наступних величин:

2% для i категорії якості;
?3% для ii категорії якості;
?4% для iii категорії якості;
?6%, ?4%, ?2,5% відповідно для товщин до 32мм, 38-50, понад 50 для 0 категорії якості (сушка до транспортної вологості).

6. Охолодження.
Після вирівнювання кінцевої вологості пиломатеріалів штабеля необхідно охолодити до температури 40°с, при закритих дверях і відкритих припливно-витяжнихРозбірний гантелі), проміжки заповнили монтажною піною. Піну брали зі слабким розширенням-щоб не вигнувся підвіконня.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Продовжуємо приводити в порядок стіни. Кладемо плитку фартух. За рівнем, рівно в горизонт кріпимо напрямні (краще профіль гіпсокартону, так як дерев’яні планки рідко бувають ідеально рівними). Хоч напрямна потрібна тільки на час, кріпити треба нормально, щоб не зрушилася при роботі. При укладанні фартуха просто спираємо плитку на виставлену планку.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Про види кухонних фартухів можна прочитати .

Приступаємо до ремонту підлоги. Спочатку знімаємо старий оргаліт, потім з дерев’яної підлоги видаляємо фарбу, рівняємо. Довго і клопітно. Було б достатньо коштів, можна було б його повністю замінити, але залишили як є.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Настилаємо двп, прибиваємо цвяхами по периметру, а потім в шаховому порядку по площі. Зверху розстеляємо лінолеум.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Настелено двп, поверх-лінолеум

Тепер черга стін. Все просто-клеїмо шпалери.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

На фабриці за своїми розмірами замовлені запчастини з . Кромки клеїлися самостійно. Беремо праска, пропрасовуємо кромку, приклеюючи її до зрізу дсп. Охолоджуємо мокрою ганчіркою, зайве зрізаємо гострим ножем, а краю рівняємо дрібної наждачкою, приклеєною до бруска. Виходить точно як заводська кромка.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Після за кресленнями збираємо весь кухонний гарнітур. Це — вже з іншої опери, але в моєму випадку входило в ремонт.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Обідній стіл вирішено зробити розкладним з поворотним механізмом. Він розкладається по довгій стороні стільниці, дві половини скріплені ломбернимі петлями, є точка повороту (на фото там, де видно поперечна планка), уздовж якої і повертається стільниця. У складеному вигляді стіл невеликий, в розкладеному — в два рази більше.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Поки все збиралося, прибули фасади-мдф, покритий пластиком в алюмінієвій рамці. Красиво і дуже надійно в плані ударостійкості.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Ось ремонт на кухні і закінчений. Настала черга балкона.

ремонт на лоджії

Вирішено об’єднати лоджію (7 кв. М.) з кімнатою. При невеликих площах така надбавка дуже відчутна. Спершу прибрали всю обробку, зняли старе скління. Парапет залишили поки — для безпеки і почали з вирівнювання підлоги під укладання газоблоків.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Перегородка на балконі з газобетонних блоків. Видно арматура (на фото зліва). Паралельно монтувалися зовні дерев’яні планки, на які кріпився сайдинг

Виклавши три ряди блоків, зовні закріпив планки — обрешітку під сайдинг. До них відразу і прикріпив сайдинг. Потім зробити це буде проблематично. А поки, прив’язавшись для страховки мотузками до вмонтованого в стіні блоку (9 поверх), працював перегнувшись. Стінка зібрана швидко, як і обшивка зовні.

Приїхала бригада з фірми, поставили вікна. Стик вікна зі стіною закритий пароізоляційною стрічкою — щоб тепле повітря не потрапляло в мікроскопічний зазор і там не утворювався конденсат.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

На стіни, стелю і підлогу закуплений утеплювач — екструдований пінополістирол. На стіни його кріпимо спеціальними пластиковими грибками, на підлогу — на монтажну піну. Так як поверх утеплювача буде укладатися дерев’яна підлога, з кроком в 60 см прикріплені дерев’яні заставні, до яких потім будуть кріпитися лаги.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

Поверх теплоізоляції клеєм піноплекс з лавсанової тепловідбиваючої плівкою. Радили фольгований піноплекс, але в магазинах його не було. Обклеєні всі поверхні, крім теплої стіни. Поверх нього набита решетування під обробку пластиковими панелями.

Сушарка для дерева своїми руками креслення. Сушильна камера для пиломатеріалів своїми руками

В одному з торців буде стояти комп’ютерний стіл. У цьому місці на стіну прикріплена фанера. До неї буде кріпитися каркас столу і монітор. Відразу тягнемо до цього місця електропроводку, інтернет-кабелі, встановлюємо розетки. Потім можна і зашити панелями.

&1&

Обшивка пластиковими панелями-одна з найшвидших і простих операцій у всьому ремонті. Ставимо смугу стартову смугу, в неї вставляємо панель, відрізану за розміром, пристрілюємо до планок скобами з будівельного степлера. І так далі.

&1&

Одне із завдань-правильно зробити укоси з пластика начебто, вийшло добре ().

&1&

Приступаємо до підлоги. На піноплекс укладаємо фанеру, на неї — ще шар пеноплекса, до якого кріпимо датчик температури підлоги.

&1&

По підлозі розгортаємо і на двосторонній скотч кріпимо гріючу плівку. Вона не повинна знаходиться під меблями, так що витрата не надто великий. На стіну встановлюємо терморегулятор.

&1&

Якби укладався ламінат, можна було б його класти відразу на гріючу плівку. У нас буде лінолеум, так що поверх кладемо ще шар фанери, а вже не неї — лінолеум.

&1&

Тепер прийшов час зняти віконний бік і двері на балкон.

&1&

Що залишився отвір облагороджуємо ламінованим дсп. Робимо за принципом укосів, садимо на монтажну піну. Як встановлювати укоси з лдсп або мдф читайте

&1&

&1&

Кімната

В процесі ремонту перенесені двері. Перегородка з пінобетонних блоків, так що випиляти новий дверний отвір виявилося легко. Старий заклали пазогребневими плитами, закріпили металевими планками і стики проклеїли малярською сіткою.

&1&

Інша обробка нецікава і стандартна: здираємо старі шпалери, відстаючу штукатурку. Грунтуємо, штукатуримо по-новій і клеїмо свіжі шпалери. Взагалі, ремонт кімнати виявився найлегшою частиною.

Підлога була рівна-на стяжку покладена фанера, так що в цей раз просто зверху настилаємо ламінат. Легко, швидко, непильно.

&1&

Останній етап-складання меблів. Її теж розробили в тій же програмі, замовили нарізаний за розмірами дсп. В одну стіну від краю до краю встановлюється стінна шафа з дверима-купе.

&1&

Сподобалися дві «примочки» — висувається прасувальна дошка і вішалка для дрібниць. Дуже зручно, до речі.

&1&

&1&

Привезла замовлений кутовий диван.

&1&

Вільну стіну зайняли під полиці-шафки, туди ж визначили телевізор.

&1&

Все спроектували самі, за своїми розмірами

Ось і все, ремонт в маленькій квартирі закінчений. За термінами вийшло більше року, але все робилося в одні руки. Виняток-натяжні стелі і пвх вікна.

Типу енергія в деревину проникає через кругообіг повітря, а теплопередача відбувається через конвекцію. Такі конструкції бувають тунельними або камерними.

Тунельні сушарки мають велику глибину, в них проштовхують пачки штабелів з одного кінця (більш вологого) в сухий. Їх обов’язкового з одного кінця заповнюють, а з другого спустошують. Штабелі проштовхують по одній штуці раз в 4-12 годин. Дані сушарки використовують для великих лісопилень і допомагають виконати транспортну сушку.

&1&камерні сушарки коротші, в процесі сушіння по всій камері підтримуються однакові параметри. Якщо глибина продувності від 2 метрів, то з метою зрівнювання умов сушіння застосовують метод реверсації вентиляційного напрямку. Камеру заповнюють і спустошують з одного боку, якщо двері одна. Пиломатеріал в них можна сушити будь-який до різних показників вологостей. Саме такі конструкції застосовуються в нашій країні найчастіше.

Конденсаційний тип сушарки відрізняється тим, що виникла в повітрі вологість починає на спеціальних охолоджувачах конденсуватися, а потім виводиться рідина. Ккд тут великий, але цикл довгий, оскільки прилади з великою температурою не працюють і спостерігаються великі тепловтрати. Такі види обладнання більше підходять для обробки невеликих обсягів матеріалів або ж сушіння деревини щільних порід — ясена, бука або дуба. Але конденсаційні камери мають і ряд переваг:

  • немає необхідності в котельні;
  • вартість камери і собівартість роботи низькі.

Ще сушильні камери відрізняються за способом циркуляції і характером сушильного агента, принципом роботи і типу огорожі.

Наприклад, циркуляція може бути природною і примусовою. Конструкції першого типу застарілі і малопродуктивні, управляти режимами практично неможливо, а рівномірність просихання матеріалу залишає бажати кращого. При сучасних вимогах такі сушарки краще не застосовувати.

За характером сушильного агента камери бувають:

  • повітряними;
  • газовими;
  • високотемпературними.

Режими просушування

В залежності від вимог до якості, сушка пиломатеріалів в спеціальному апараті здійснюється в різних режимах, які відрізняються один від одного по температурі . Якщо це міні-камера, тоді в процесі температура повільно піднімається, а відносна вологість агента знижується.

Той чи інший режим вибирається з урахуванням наступних факторів:

&1&

Існують режими високотемпературного і низькотемпературного процесу. У низькотемпературних використовується в якості агента вологе повітря, початкова температура менше 100 градусів. Є три категорії таких видів режимів:

  • м’який-сушка проводиться без дефектів, зберігаються механічні та фізичні властивості дерева, включаючи його колір і міцність;
  • нормальний-сушка також виконується без дефектів , міцність зберігається практично повністю, колір може незначно змінюватися;
  • форсований-зберігається міцність на статичний вигин, розтягнення і стиснення, але може знижуватися міцність на сколювання і розколювання з потемнінням.

&1&у високотемпературних режимах відбувається двоступенева зміна показників агента, перейти на другий щабель з першої можна тільки тоді, коли деревина досягає перехідної вологості в 20 відсотків.

Такі режими призначаються в залежності від породи і товщини дерева, і призначається для сушіння матеріалів, що застосовуються при виробництві несучих конструкцій будівель і тих виробів, де можливе застосування темної деревини зі зниженою міцністю.

До початку роботи по тому чи іншому режиму пиломатеріали потрібно прогріти парою, що подається за допомогою зволожувальних труб при працюючих вентиляторах, закритих витяжних каналах і обігрівальних приладах.

Обов’язково проведіть розрахунок камери для пиломатеріалів. Температура сушильного агента на початку прогріву повинна бути на 5 градусів вище першого ступеня режиму, але не вище 100 градусів. Рівень насиченості середовища для матеріалу з початковою вологістю від 25% становить 0,98−1, а якщо вологість нижче цього показника, то 0,9−0,92 відповідно.

Тривалість початкового періоду залежить від породи дерева. Для хвойних він становить до 1,5 годин на кожен сантиметр товщини. Для м’яких листяних порід він буде більше на 25 відсотків, а для твердих листяних — наполовину більше в порівнянні з хвойними породами.

&1&після попереднього прогріву потрібно довести показники сушильного агента до першого ступеня робочого режиму. Тоді включається безпосередньо сушка з дотриманням обраного режиму. Вологість і температуру можна регулювати за допомогою вентилів на паропроводах або шиберів припливно-витяжних каналів.

При роботі інфрачервоної сушарки в матеріалах проявляються залишкові напруги, які можна видалити за допомогою проміжної і кінцевої волого — і теплообробки в середовищі підвищеної вологості і температури. Обробляти потрібно ті пиломатеріали, які сушаться до експлуатаційних показників і потім потребують механічної обробки.

Проміжну вологотеплообработку потрібно виконувати в процесі переходу з другого ступеня на третю або ж з 1 на 2 при використанні високої температури. Такій обробці піддаються хвойні породи 60 мм в товщину або листяні з товщиною від 30 мм.температура середовища повинна бути більше на 8 градусів в порівнянні з другою сходинкою, але не більше 100 градусів за умови насиченості 0,95−0,97.

Коли досягається кінцева середня вологість матеріалу, можна виконувати кінцеву вологотеплообработку. Вона проводиться при температурі на 8 градусів вище попередньої ступені, але не вище 100 градусів. Далі, дерево потрібно протримати в камері ще 2-3 години при параметрах останнього ступеня режиму і тільки потім зупинити роботу.

Виготовлення сушильної камери

Якщо ви займаєтеся виготовленням виробів з дерева в домашніх умовах, то сушити матеріал вам буде потрібно самим. Сушарку можна зробити теж самому , але потрібно дотримуватися всіх норм роботи. Для виготовлення вам будуть потрібні:

  • камера;
  • нагрівальний прилад;
  • вентилятор;
  • утеплювач.

Одна стінка і стеля камери повинні бути зроблені на основі бетону, а інші стіни будуть на основі деревини, їх потрібно утеплити. Шарів при цьому буде кілька:

  • пінопласт;
  • дошки, загорнуті у фольгу.

&1&тепер необхідно встановити нагрівальний елемент, він може мати форму батарей. Воду в них можна подавати з грубки в нагрітому вигляді при температурі від 60 до 95 градусів. Найкраще забезпечити безперервний процес циркуляції води за допомогою водяних насосів в нагрівальному елементі. Ще в камері потрібно поставити вентилятор, за допомогою якого тепле повітря буде розподілятися по всій кімнаті.

Обов’язково потрібно передбачити метод завантаження деревини в камеру. Наприклад, це може бути рейковий візок. Для регулювання температури і вологості в робочій зоні потрібно встановити вологий і сухий термометри. А також всередині сушарки потрібно поставити полки для розширення робочого простору.

В процесі обробки не можна допускати різку зміну температури, інакше деревина може потріскатися або покоробитися.

Роботу з будівництва камери потрібно виконувати при дотриманні протипожежних вимог, тому обов’язково встановіть вогнегасники.

А ще замість нагрівального елементу можна застосовувати електричну плитку з двох конфорок. Стіни камери можна утеплити дерев’яною стружкою, а замість фольги можна взяти пенофол, здатний добре відображати тепло від поверхні стін. Сушка в такій камері здійснюється протягом 1-2 тижнів.

Таким чином, існує велика кількість різних модифікацій сушильних камер для деревини. Той чи інший варіант слід вибирати в залежності від самого матеріалу і очікуваних результатів. А якщо мова йде про виготовлення різних дерев’яних виробів в домашніх умовах, то камеру нескладно зробити своїми руками.

Проблема підтримки оптимальної вологості у пиломатеріалів актуальна як серед будівельників, так і серед любителів що-небудь виготовити у власній столярній майстерні. Сушка деревини в домашніх умовах дозволяє непогано заощадити на її покупці, адже суха сировина завжди коштує дорожче вологого.

До речі, якщо у вас зовсім немає часу на будівельні роботи, то висушити деревину у себе вдома або на дачі можна навіть при атмосферних умовах.

Деякі господарі пристосовують для цих цілей вже готові приміщення сінників, сараїв або інших відповідних будівель. Ось який вихід з положення знайшов один наш форумчанин.

&1&

Timakval учасник forumhouse

Я використовував для сушіння горище двору (сінник колишній) розмір 10*5 м.розклав, як і треба, через прокладки кожен ряд. Разом 3,5 куба дошки різних категорій. Переваги цього місця сушіння-завжди тінь, готова дах і провітрюється здорово. Брав в минулому травні різного розміру дошки, бруски і брус — заготівля для малого будівництва. Дошки були непідйомні від вологи. За час лежання на сіннику (1,5-2 місяці) висохли в пух, їх не скрутило і не вигнуло.

Сушка при атмосферних умовах є досить тривалим процесом, і раз вже ми вирішили комплексно підійти до даного питання, то давайте розглянемо послідовність будівництва домашньої сушарки своїми руками, що дозволяє більш ефективно досягати необхідних показників вологості. В якості відповідного приміщення пропонуємо вам вибрати споруду необхідного розміру, а після цього вже можна приступати до роботи. Приміщення може мати розміри 2*3 м або 4 * 3 м (можна більше). Все залежить від ваших потреб і розмаху діяльності. Але, вибираючи споруду, слід пам’ятати про те, що в сушарці не повинно залишитися багато вільного простору. Адже протяги і хаотичний рух повітря негативно позначаються на якості деревини.

Сушарка для дерева своїми руками

Приміщення, вибране для облаштування саморобної сушарки, має обігріватися піччю або спеціально встановленим каміном. Добре, якщо в приміщенні буде заздалегідь змонтований обігрівач. Якщо такого немає, то не забудьте залишити для нього місце.

&1&

Ось який проект виготовлення домашньої сушарки пропонує учасник нашого форуму.

&1&

Микола вален учасник forumhouse

Є капітальний гараж з водяним опаленням, в якості котла встановлена буржуйка на дровах і відпрацюванні. Є труба діаметром 800 мм і довжиною 2,2 метра (колишній вентиляційний короб з промислового підприємства). Ідея полягає в наступному: встановити герметичні кришки на обох кінцях труби, залишити штуцера діаметром 150-200 мм для підведення і відведення гарячого повітря. Підігрів повітря здійснюється радіатором (це може бути автомобільна грубка). Подача повітря-настільним вентилятором. У трубу завантажується 0,3-0,5 куба пиломатеріалів, розтоплюється піч (температура теплоносія досягає 90 градусів, думаю, що подається повітря реально прогріти до 50-60 градусів).

Якщо ви вибрали приміщення занадто великих розмірів, то простір, плановане задіяти під саморобну сушарку, слід зробити ізольованим і герметичним. Для цих цілей робляться дерев’яні перегородки, можна використовувати утеплювач, цегла та інші матеріали, що дозволяють створити в сушарці свій мікроклімат. Не забудьте, що в камері необхідно залишити кватирку для вентиляції і вхідні двері. Адже у нас не повинна вийти хатинка без вікон і дверей.

Вентилятори, встановлені в приміщенні сушильної камери, допоможуть створити примусовий потік повітря і зробити процес сушіння більш ефективним.

&1&

Mfcn учасник forumhouse,
Москва.

Вентилятори бажано ставити на підлогу збоку від штабеля, щоб дуло паралельно прокладкам. Пам’ятайте, що при сушінні деревини потрібно з кожного кубометра дерева випарувати близько декількох сотень літрів води.

Для розміщення пиломатеріалів в сушарці слід встановити спеціальні полки або настили. Ці вироби можна зробити металевими – для того, щоб конструкція змогла витримувати порівняно великі навантаження. Сушити деревину слід до показників, відповідних 8-12% вологості. Його виміри здійснюються за допомогою спеціального вологоміра.

Сушити дерево необхідно, дотримуючись певних правил. В іншому випадку матеріал буде безнадійно зіпсований і не зможе використовуватися в будівництві. Для цього деревина повинна бути покладена в штабелі. А між кожним новим шаром слід розташовувати прокладки з дощок однакової товщини. Ліс будь-якої породи, покладений в акуратні штабелі, ніколи не постраждає від грибкових інфекцій, збереже свою цілісність і чудові споживчі якості.

&1&

Lao czy учасник forumhouse

Прокладки потрібно робити вище, щоб краще йшла вентиляція повітрям між дошками. Вони краще просохнуть. Ви можете поставити на ребро ваші нарізані брусочки 25 * 30 або 25 * 40. Причина обмеження висоти штабеля — щоб дошки не повело «вертолітної лопаттю», самі верхні шари дощок в штабелі зафіксуйте саморізами. Я 3-й рік зберігаю за цим способом свої дошки на дачі в підмосков’ї. Вони у відмінному стані!

Між дошками, розташованими в одному ряду, теж слід залишати проміжки. Це забезпечить безперешкодний рух повітря всередині штабеля і поліпшить якість сушіння.

&1&

Проект сушильної камери для деревини

Швидко і ефективно можна сушити деревину в добре обладнаних і окремо розташованих сушильних камерах. Будівництво такої камери в масштабах дачі або заміського ділянки не завжди буває доцільним. Адже подібний вид споруди обійдеться досить недешево, а її зведення відніме багато часу.

Будівництво подібного приміщення можна цілком назвати реалізацією повномасштабного будівельного проекту. Вам не уникнути трудомістких операцій, пов’язаних із заливкою фундаменту, зі зведенням стін і установкою складного обладнання.

Як зробити сушку для дерева, можна зрозуміти зі схеми.

&1&

&1&камерна сушка своїми руками

Така міні-сушарка для дерева вимагає розміщення не тільки основного обладнання ( обігріву та вентиляції), але і додаткові системи автоматичного контролю.

Режими роботи сушильної камери

Камерна сушарка для не має на увазі сильного нагріву при звичайному режимі роботи. А повний цикл робіт, пов’язаних з висушуванням однієї партії деревини, можна розділити на кілька етапів.

    Перший етап триває від 15-ти до 20-ти годин. Протягом цього періоду повітря в камері прогрівається до 45со. Вентиляція не включається, а на стінах приміщення випадає конденсат.

    Другий етап триває близько 48-ми годин. Він має на увазі підключення вентиляції і прогрів повітря в камерній сушарці до 50 со.

    Третій етап триває до досягнення необхідного кінцевого рівня вологості у внутрішній структурі деревини (8…12%). В цей час температура повітря підвищується до 55 со, витяжні заслінки повністю відкриваються, а вентилятори працюють на повну потужність.

Після того як вологість досягне необхідних показників, слід припинити подачу тепла. Вентилятори повинні залишитися включеними ще на 24 години. В результаті цієї теплової обробки ви отримаєте суху деревину, повністю готову для використання під час столярних або будівельних робіт.

Познайомитися з практичними напрацюваннями наших форумчан, що стосуються правильної побудови штабеля, ви зможете в розділі « ». Бажаючі докладніше дізнатися про технологію сушіння пиломатеріалів можуть відвідати розділ»». Тим же , хто хоче побачити майстер-клас з технології старіння деревини, ми рекомендуємо подивитися відповідне відео.

Те, що наведено нижче, не слід розцінювати як керівництво з серії «зроби сам». Саморобні камери для сушіння деревини існують і їх досить багато. Але при цьому переважна більшість з них далекі від досконалості. Сушильні камери розраховуються і проектуються, а значить, цим повинні займатися фахівці.

Навіть якщо ви вирішили зробити сушильну камеру «своїми руками», то хоча б, перед тим як побудувати, замовте фахівцям проект або знайдіть і вивчіть літературу про пристрій сушильних камер.

Деревообробка, її собівартість, якість виробів, залежать від якості сушіння пиломатеріалів. У свою чергу, якісна камерна сушка деревини залежить не тільки від дотримання технології (правильне укладання пиломатеріалу, дотримання режимів), але і від конструкції сушильної камери. Сподіваюся, що наведена тут інформація, дозволить вам уникнути помилок при покупці або допоможе поліпшити наявні на вашому виробництві конвективні сушильні камери деревини.

Далі розглядається пристрій сушильної камери для деревини з верхнім розташуванням вентиляторів (вертикально-поперечна циркуляція сушильного агента), так як в сучасних конвективних камерах для сушіння деревини це найпоширеніша аеродинамічна схема.

Всі розрахунки дані для легкосохнучих порід дерева: сосна, ялина, кедр і так далі. За умовний приймається пиломатеріал товщиною 50 міліметрів.

Пристрій сушильної камери для деревини конвективного типу

Для рівномірного сушіння деревини по висоті штабеля відстань від стінки сушильної камери до штабеля пиломатеріалу має бути не менше чверті висоти штабеля (див. Малюнок), інакше необхідно забезпечитиЗвуження повітряного каналу зверху вниз.

Схема конвективної сушильної камери (в розрізі)

При двох і більше штабелях відстань між ними (на малюнку а) має бути не менше 15 — 20 сантиметрів.

Для рівномірного сушіння пиломатеріалів по довжині штабеля (при довжині дошки 6 метрів) сушильні камери, як правило, повинні мати не менше трьох вентиляторів.

Сушильні камери для деревини повинні мати конструкцію, що забезпечує проходження повітря тільки через штабель пиломатеріалів. Вільні проходи знижують потік повітря через штабель (отже, сушка деревини йде повільніше) і роблять його нерівномірним, що збільшує нерівномірність вологості висушених пиломатеріалів.

Вільний прохід повітря з боків, зверху, знизу штабеля повинен бути перекритий шторами, порогами та іншим. Бічні штори рекомендується встановити таким чином, щоб вони перекривали штабель на 10 — 15 сантиметрів від торців, це зменшить розтріскування торців. Верхні штори бажано зробити рухливими, так як сушка деревини призводить до зменшення висоти штабеля пиломатеріалу.

Циркуляція повітря при камерній сушці деревини

Циркуляція здійснюється за допомогою вентиляторів, повітря проходить поперек штабеля. Вентиляторний відсік відгороджений від штабелів пиломатеріалу фальшпотолком і має перегородку, призначену для виключення «коротких замикань» повітряного потоку. це дуже важливо! у деяких саморобних сушильних камерах ця перегородка відсутня, в результаті значна частина повітря марно ганяється над фальшпотолком, не потрапляючи в штабель.

Одноштабельні сушильні камери для пиломатеріалів допускають використання нереверсивних вентиляторів, при двох і більше штабелях вентилятори повинні бути реверсивними.

Вимоги до вентиляторів для сушильних камер

Якщо електродвигун вентилятора знаходиться всередині сушильної камери, він повинен бути виконаний у вологозахищеному виконанні і мати клас нагрівостійкості «н» (до 100 градусів), електродвигун, що не задовольняє цим вимогам, повинен бути винесений за межі камери. У саморобних сушильних камерах часто використовують електромотори класу f. В результаті вони виходять з ладу з періодичністю 3 — 6 місяців.

При недостатній продуктивності вентиляторів камерна сушка деревини йде повільніше, підвищується нерівномірність вологості по ширині штабеля. наближено підрахувати необхідну сумарну продуктивність вентиляторів (метри куб./год) для одно-двухштабельной сушильної камери можна помноживши довжину штабеля на висоту (в метрах) і помноживши на 3200.

Обігрів конвективних сушильних камер.

Подача тепла, необхідного для випаровування вологи з деревини, здійснюється калориферами, їх потужність визначається з розрахунку 3 — 4 квт на куб умовного пиломатеріалу. Щоб це забезпечити, поверхня теплос’ема калориферів повинна бути близько 3,5 квадратних метра на куб пиломатеріалу. не рекомендується застосовувати електричні калорифери: сушка деревини при цьому матиме велику собівартість. Напевно, для багатьох, найкращим варіантом буде використання котла, що працює на відходах деревообробки.

Бажано щоб повітря, що надходить в конвективні сушильні камери при вентилюванні, до потрапляння в штабель проходив через калорифери. Тому при наявності реверсу вентиляторів калорифери зазвичай розташовують в два ряди, як показано на малюнку. Якщо калорифери розташовані в один ряд, а вентилятори реверсивні, то калорифери повинні знаходитися між повітроводами вентиляції сторони тиску і сторони розрядження. Така схема сушильної камери характеризується трохи більшими тепловими втратами, але меншою вартістю при виготовленні.

Камерна сушка деревини вимагає менших витрат теплової енергії якщо конвективні сушильні камери оснащені рекуператорами (теплообмінниками). У рекуператорі відбувається теплообмін між надходить і виходить повітрям при вентилюванні. Використання рекуператора крім економії теплової енергії дає зменшення стрибків температури при вентилюванні, отже, сушка пиломатеріалів при цьому буде більш якісною.

На жаль, в росії конвективні сушильні камери для деревини з рекуператорами практично не випускаються.

Теплоізоляція сушильних камер для деревини.

За рекомендованими (м’яким) для хвойних порід режимам, сушка пиломатеріалів на останніх стадіях може проходити при температурі до 75 градусів цельсія, зовнішня температура може досягати мінус 40. Разом перепад температур 115 градусів. Отже, при поганій теплоізоляціїї частина грошей, які ви платите за теплоенергію, піде на обігрів вулиці.

Крім того, при поганій теплоізоляції на стінах, підлозі і стелі сушильної камери буде конденсуватися волога, що не дозволить витримати задану по режиму вологість повітря на початкових стадіях сушіння деревини.

По можливості, сушильні камери потрібно встановлювати в приміщенні, це знизить можливість розтріскування пиломатеріалів при вивантаженні через різкий перепад температур. Але і при установці в приміщенні потрібна хороша теплоізоляція.

Герметичність сушильних камер для деревини.

На початкових стадіях камерна сушка деревини проводиться при високій вологості, тому вологе повітря повинен видалятися тоді і тільки тоді, коли це потрібно по режиму. При поганій герметичності неможливо витримати задану вологість повітря. Використання системи зволоження не допомагає: навіть якщо подається пара, значна частина його випадає у вигляді конденсату через зіткнення з холодним повітрям. Отже: сушильні камери деревини повинні бути герметичні, не мати щілин, на воротах повинні бути встановлені ущільнюючі прокладки. Особливо часто погану герметичність мають саморобні сушильні камери. У промислових камерах погіршення герметичності зазвичай відбувається через нещільне закривання воріт внаслідок недбалої їх регулювання при монтажі.

Припливно-витяжна вентиляція при камерній сушці

Зазвичай пристрій сушильних камер забезпечує припливно-витяжну вентиляцію за рахунок надлишкового тиску на стороні тиску і зниженого тиску на стороні розрядження, додаткові вентилятори не застосовуються. необхідна сумарна площа перетину повітроводів при такій вентиляції орієнтовно визначається з розрахунку 40 кв.сантиметрів на куб умовного пиломатеріалу з боку тиску і стільки ж з боку розрядження. повітроводи оснащені шторами, які відкриваються і закриваються в міру необхідності.

Для зменшення утворення конденсату в повітроводах, бажана їх теплоізоляція.

Система зволоження при камерній сушці деревини

Є думка, що сушка легкосохнучих порід дерева може проводитися без вологообробки. Дійсно, при проведенні сушки свежераспиленной деревини, необхідна по режиму вологість повітря набирається за 6 — 12 годин. Однак, якщо проводиться камерна сушка деревини, яка після розпилювання пролежала 2 — 3 дні, то цей час може розтягнутися на добу і більше, що вже небажано. Таким чином, система зволоження при камерній сушці пиломатеріалів все-таки потрібна. Для зволоження використовують пар або мелкораспиленную (краплі зависають в повітрі) за допомогою форсунок воду. Дуже поширена помилка в саморобних сушильних камерах — при розпиленні вода потрапляє на термометр і датчик вологості повітря. В результаті автоматика отримує неправдиву інформація про параметри клімату. Це не допустимо.

Про вимоги до прокладок.

Прокладки не є елементом конструкції сушильної камери і природно з нею не поставляються, але без дотримання вимог до них якісна сушка деревини неможлива, тому коротко про прокладках.

Прокладки повинні бути виготовлені з сухого пиломатеріалу і мати строго однакову товщину. Товщина прокладок при сумарній ширині штабелів до 4,5 метрів повинна бути не менше 25 міліметрів, при більшій кількості штабелів товщину рекомендується збільшити до 30 — 35 міліметрів. При недостатній товщині прокладок камерна сушка деревини проходить повільніше, збільшується нерівномірність вологості по ширині штабеля.

Ширина прокладок — 40 — 50 міліметрів. Поверхні прокладок, що стикаються з пиломатеріалом, повинні бути струганими.

Якісна сушка деревини багато в чому залежить від правильного укладання пиломатеріалу, тому обов’язково вивчіть це питання.