Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

154

Нерідко при вирощуванні овочевих культур процес порушують шкідливі бактерії, мікроби і шкідники. Якщо це сталося, необхідно негайно вжити відповідних заходів, щоб позбутися від проблеми.

Найчастіше лікування хвороб рослини не представляється можливим. Єдиним виходом буде видалити його повністю.

Зміст

Хвороби капусти

Є велика кількість захворювань капусти, кожне з них може завдати шкоди рослині і вплинути на урожай. Найбільше схильні до появи захворювань натуральні сорти капусти. Крім того, вони часто страждають від уваги шкідників. Рідше інфікуються гібриди. Потрібно відзначити, що коли в вегетативний період спостерігаються помірні погодні умови, хвороби у рослин майже не виникають.

Біла гниль

З усіх захворювань овочевої культури частіше зустрічається біла гниль. Основною причиною, що провокує її виникнення, вважається підвищена вологість. Коли закінчується період вегетації, ризик появи захворювання найвищий. Виявити гниль досить легко. На листках спостерігається розвиток грибка і поява слизу. Починається швидке гниття капусти. Якщо вона в цей час розташована на зберіганні, треба її відразу ж прибрати зі сховища, інакше відбудеться швидке зараження інших качанів, які стикаються з інфікованим вилком.

Найкраще, що можна в цьому випадку робити, це дотримуватися заходів профілактики:

  • вчасно прибирати урожай (до того, як почнеться сезон дощів);
  • дотримуватися сівозміни, періодичність якої становить приблизно сім років;
  • дезінфікувати приміщення, призначеного для зберігання врожаю;
  • дотримуватися температурного режиму (0- +1°с).

Біла іржа

Ризоктоніоз

Така хвороба виникає, коли грунт потрапляє на листя. На перших стадіях утворюються невеликі плями жовто-рудого кольору, які з часом передають інфекцію на всю капусту, на черешках листків формуються виразки, коріння стають жовтими і змочаленими, в результаті настає загибель рослини. Якщо з’явилася така хвороба, боротьба з нею повинна вестися шляхом обприскування 0,2 процентним розчину хлорокиси міді. В якості профілактики необхідно дотримуватися умов посадки і догляду за овочевою культурою.

суха гниль (фомоз)

Якщо подивитися на фото, як виглядають прояви цієї хвороби у капусти, можна побачити, що на листках рослини утворюються білі плями з чорними вкрапленнями. Деякі плутають це захворювання з чорною ніжкою, але її відмінність полягає в тому, що заражені частини стають сірими, а нижня сторона листка – фіолетовими. В цьому випадку слід обприскувати хвору рослину засобом фітоспорін-м. Профілактичні заходи полягають в обробці насіння тігамом перед посівом.

Фітофтороз

Якщо виникло таке захворювання, поширення грибка починається від стебла до листків, викликаючи ураження всього качана. Відростки, які його покривають, набувають темну коричневе забарвлення. Між зараженими листками спостерігаються білі суперечки. При цій хворобі втрачається до половини всього врожаю. Яким засобом проводити обробку рослини при фітофторозі на цей момент не відомо. Існують лише заходи профілактики: дотримуватися сівозміни, дезінфікувати землю і розсаду. Крім того, не рекомендується проводити поблизу посадку цибулинних.

Важливо! якщо збирати дозрілі качани відразу після закінчення дощу, не чекаючи, поки рослина висохне, ризик зараження фітофторозом значно підвищиться.

Кила

Збудником такого захворювання у овочевої культури є цитоспори гриба, які зберігаються в грунті. Небезпека полягає в тому, на перших етапах розвитку його важко виявити. Виявити хворобу можна лише після викопування капусти – на її кореневій системі спостерігаються нарости різного розміру. Симптомом захворювання вважається те, що листя починає в’янути. З цієї причини перед посадкою слід уважно оглядати саджанці. Попередити зараження можна, обробляючи грунт гашеним вапном.
Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Чорна ніжка

Це інфекція, що представляє серйозну небезпеку. При її виявленні треба негайно починати боротьбу з грибком, оскільки його розмноження відбувається дуже швидко. Збудник захворювання розташовується в грунті. Підвищена вологість і кислотність являють собою сприятливі умови для його розвитку. Заражена капуста висихають, коріння стають тонкими, рослина деформується, на інфікованій розсаді гниє низ стовбура.

Перш ніж садити капусту, треба провести знезараження грунту 1-процентним розчином перманганату калію, обробку насіння планрізом або фундазолом. Вилікувати овочеву культуру неможливо: заражені рослини необхідно прибрати, спалити, а грунт знезаразити марганцевим розчином.

фузаріозне в’янення

При фузаріозному в’яненні листя стають жовтими і не можуть сформувати качан. Навіть якщо він сформувався, то рослина вийде зморщеним і кривим, що покривають листя будуть опалим. Фузаріоз може викликати загибель практично всього врожаю. Способів лікування не існує. У профілактичних цілях заражену капусту видаляють і проводять обробку грунту мідним купоросом або марганцівкою.
Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

сіра гниль (ботритіс)

Сіра гниль вражає капусту в місцях, де вона зберігається. Розвиток грибкових спор відбувається при високій вологості, вони населяють качани пушком цвілі. На листках помітні чорні точки. Заходи профілактики:

  • необхідно, щоб полив рослини був помірним.
  • не зловживати використанням азотних добрив.
  • дезінфікувати приміщення, призначене для зберігання.
  • усувати висушені і жовті листочки з качана.

Мозаїка капусти

Цей вірус переносять уражені шкідниками (попелиця, трипси і т.д.), а також бур’янами, які відносяться до сімейства хрестоцвітних. На перших стадіях прожилки рослини стають світлими, потім припиняється їх зростання, листя зморщуються. Щоб попередити виникнення мозаїки, необхідно боротися з попелиць і прибирати бур’яни, способів лікування захворювання немає. Заражені качани необхідно усунути з грядки і спалити.

Пероноспороз

Пероноспорозом рослина уражається через землю або насіння. Перебалює і розсада, і доросла овочева культура. Спочатку на молодих листочках із зовнішнього боку з’являються плями жовтого кольору. Потім утворюється сірий наліт гнилі.

Щоб не допустити цього, треба перед посівом проводити обробку насіння. Якщо виникло захворювання, слід обробити рослину біологічним препаратом фітофторин.

Альтернаріоз

На зараженій розсаді утворюються цятки і смужки чорного кольору, в результаті вона в’яне. У дорослої капусти з’являється наліт у вигляді сажі. Буває, що він проникає в сам качан. Профілактика альтернаріозу: необхідно обробляти насіння, дотримуватися сівозміни і вчасно видаляти бур’ян.

Борошниста роса

Заражені ділянки покриваються нальотом білястого кольору, що нагадує борошнистий порошок. Тому і з’явилася така назва-борошниста роса. Він же спостерігається і на внутрішній частині листка. Зовні утворюються жовтуваті плями. При виявленні подібних ознак необхідно провести обробку препаратом фітоспорін-м. Подібні маніпуляції треба проводити раз в 21 день, поки захворювання повністю не усунеться.
Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

слизовий бактеріоз капусти

У більшості випадків слизовий бактеріоз розвивається під час зберігання, якщо температура занадто висока. Збудником захворювання є бактерії. Симптоми можуть проявлятися в загниванні зовнішніх листя, появі різкого запаху, потім процес переходить на качан. Хвороба може проявлятися і по-іншому-капуста починає загнивати з качана, з’являється слиз, після чого відбувається ураження листя.

В якості профілактики слід:

  • проводити знищення комах протягом цілого сезону;
  • не допускати порушення сівозміни;
  • забезпечити оптимальну температуру в місці зберігання;
  • проводити обробку коренів розсади препаратом фітофлавін-300.

судинний бактеріоз капусти

Судинний бактеріоз вражає капусту з шкідниками або в сезон дощів. Ознаки полягають в тому, що уражений лист жовтіє, потім прожилки, розташовані на ньому, стають чорними. В результаті листя чорніють і гинуть. Небезпека хвороби полягає в тому, що життєздатність бактерії зберігається в землі приблизно два роки.

Лікування проводиться 0,1 процентним розчином бінорам. Проводиться обприскування розсади засіб фітофлавін-300. ПередЗупинятися на цьому процесі, в мережі достатньо матеріалів на цю тему. Потрібно звернути увагу на якість стрічки і клею. Якщо згодом стрічка буде відставати, то її можна буде підклеїти звичайним клеєм, це не буде помітним. Пластикову стрічку наклеюють клеєм. Клей може бути вже нанесений на пластикову стрічку і прикритий паперовою захисною смугою. Це поганий випадок. Такий клей дуже погано клеїть. Не купуйте пластикову кромку з уже нанесеним клеєм.

Яким клеєм клеїти? краще використовувати рекомендований виробником кромки клей. Однак, зверніть увагу, варто переконатися в тому, що для даного клею існує розчинник, який дозволяє видалити надлишки клею і не пошкодити пластиковий бордюр і покриття самого листа дсп. Тоді вам буде зручно. Згідно з інструкцією до клею, ви приклеїте кромку, а виступив клей видаліть тампоном, змоченим зазначеним розчинником. Складнощі можуть виникнути, якщо клей розчиняється тільки тими розчинниками, які розчиняють пластмасу. Таким розчинником надлишки клею видаляти не можна, такий клей нам не підходить.

Оформлення невидимого торця

Шпатлюем його. Шкуримо шкіркою середньої зернистості. Акуратно, щоб не сколоти, як і в попередньому випадку. В принципі на цьому можна зупинитися. Однак краще клеєм пва приклеїти до зашпатлевать торця смугу будівельного бинта. Він (бинт) запобіжить розколювання і висипання шпаклівки. Зазвичай бинт трохи ширше краю. Наклеюємо бинт так, щоб кромка була посередині нього. Коли клей висохне, гострим ножем, обережно, щоб не пошкодити ламіновану дсп, видаляємо надлишки бинта.

Торець дсп під фарбування

В цьому випадку розпил можна здійснювати без особливого побоювання, так як відколи і дефекти легко можуть бути виправлені шпаклівкою. Якщо ми працюємо з ламінованим дсп, але все ж хочемо його пофарбувати, то наносимо на весь виріб грунт. Підійде грунт гф — 021 або отекс (otex) від тіккуріла (tikkurila) . Якщо використовується шліфована дсп, то грунтувати не обов’язково, хоча і бажано. Шпатлюем торець. Я використовую акрилову шпаклівку з дрібним наповнювачем . Шліфувати. Ми повинні отримати рівний прямокутний край. Іноді для цього потрібно кілька ітерацій шкуріння-шпаклівка. Коли край нас влаштовує, його потрібно закріпити, інакше він відколеться або розтріскається. Шпаклівка-матеріал не дуже міцний і надійний. Проклеюємо край будівельним бинтом ширше на 4-5 см, ніж торець. Використовуємо клей пва. Бинт загинаємо так, щоб він прилип до торця дсп і зайшов на верхню і нижню площини. См. Малюнок. Після висихання клею шпатлюем будівельний бинт тонкодисперсної акрилової шпаклівкою. Зазвичай використовується одна шпаклівка для всіх цих робіт. Особливо звертаємо увагу на смугу, де бинт закінчується і починається вже сама дсп. Тут треба шпатлювати особливо ретельно, щоб після шкуріння і забарвлення перехід був абсолютно не помітний. Сушимо шпаклівку, шкуримо дрібною шкіркою, фарбуємо.

Як навчитися зварювальних робіт самостійно….

Як зробити надійний опалювальний пальник на відпрацьованому маслі? схема…
Зробимо надійну опалювальну пальник на відпрацюванні самостійно. Саморобний о…

Клеїмо міцно, міцно, правильно. Вибираємо, підбираємо хороший, кращий,…
Навчимося правильно вибирати клей і клеїти. Кращий клей-відповідний і правильно…

Саморобна приставні сходи. Своїми руками. Збірна, розбірна, ск…
Як самому зробити надійну складну драбину….

Чому гріються дроти і місця їх з’єднань? як надійно з’єднати ка…
Виконуємо електропроводку надійно. Що впливає на надійність електропроводки, еле…

Закрити стик ванни + стіни, плитки, кахлю. Клеїмо, наклеїмо, приклеїмо б…
Як надійно і довговічно закрити стик ванни і стіни? якщо стіна з панелей, плит…

Саморобна рамка картини. Як зробити самому, як зменшити покупну?…
Як зробити своїми руками рамку для картини або фотографії або підігнати покупну…

Як пофарбувати меблі з лакуванням. Стіл, гардероб, полиці…
Є стара лакована (полірована) меблі серйозно подряпана, лакування по…

Головним завданням меблевої кромки є облицювання торцевих поверхонь дсп, але так само вона служить і елементом дизайну в готової корпусних меблів.

Насправді існує досить багато видів кромок, які відрізняються за матеріалом, способом кріплення і ціною, а так само у кожної є свої переваги і недоліки. Давайте всі ці моменти розглянемо більш детально.

Види і особливості меблевих крайок

Взагалі кромки можна розділити за такими характеристиками:

Матеріал

  • паперова
  • пластикова
  • метал (алюмінієвий профіль)

Ширина (популярна)

  • 22 мм
  • 28 мм
  • 34 мм
  • 38 мм
  • рідше 45-55 мм
  • іноді зустрічається до 170 мм

Товщина (популярна)

  • 0,4 мм
  • 0,6 мм
  • взагалі існує від 0,2 мм до 10 мм

З клеєм або без (якщо без клею, то потрібен верстат для його нанесення)

За типом кріплення (жорсткі, накладні, врізні (п-образні, т – образні))

За типом поверхні (гладкі, глянцеві, тиснені, зі структурою, кольорові і т. Д.)

Найбільш поширеними (сортування за спаданням) і використовуваними на сьогодні є:

  1. пвх (товщиною 1 і 2 мм, шириною 22 і 34 мм, в залежності від товщини плити)
  2. абс (товщиною від 0,4-2 мм)
  3. меламінова кромка з паперовою підкладкою (товщиною 0,4-0,6 мм)

Меламінова

На сьогоднішній день є найдешевшою і доступною, тому дуже часто використовується в меблевому виробництві, але якщо чесно, якість таких меблів залишає бажати кращого.

Переваги

  • великий асортимент декорів, які, за колірною гамою максимально збігаються з дсп
  • не вимагає дорогого обладнання при обклеюванні та обробці
  • проста в застосуванні, навіть в домашніх умовах за допомогою праски
  • недорога ціна

Недоліки

  • дуже тонка (0,4 мм – 0,6 мм)
  • низький опір до механічних впливів
  • погано захищає від вологи
  • малюнок (структура) тримається не довго

Більш детально по роботі з меламінової кромки ви можете дізнатися .

Кромка абс – abs) — акрилонітрил-бутадієн-стирол

Це міцний ударостійкий термопластик, який не містить шкідливих речовин, а так само дуже зручний у використанні і зверненні.

Переваги

  • не втрачає колір і не деформується
  • якісні, насичені матові і глянсові кольори
  • має ідеальну гладку поверхню
  • не виділяє шкідливих речовин
  • менш небезпечний порівняно з іншими матеріалами при нагріванні і обробці

Недоліки

  • висока вартість (порівняно з тією ж пвх, і особливо меламіновою)

Насправді абс використовують у різних видах меблів, але особливо вона буде актуальною при виготовленні насправді якісної меблів, яка повинна володіти підвищеними експлуатаційними властивостями, і особливо, коли потрібна підвищена стійкість меблів до вологи і хімічного середовища.

Пвх кромка

Досить популярна меблева кромка для облицювання торцевих поверхонь лдсп. Все завдяки ідеальному співвідношенню ціна-якість.

Внаслідок отриманого методом екструзії пвх пластик здатний витримувати температури від мінус 10 до плюс 50 0 c.

Переваги

  • довговічність і зносостійкість
  • надійний захист торців від вологи і механічних пошкоджень
  • стійкість до впливу лугів, кислот, жирів і розчинів солей
  • стійка до загоряння

Недоліки

  • для поклейки потрібен спеціальний клей розплав з мінімальним порогом початку плавлення
  • неможливо домогтися ідеально глянцевої поверхні

Як і у випадку з абс, для міцного зчеплення клею пвх кромки з торцем дсп, необхідно нанесення тонкого невидимого шару спеціальної речовини, так званого «праймера».

Детальніше про технологію поклейки пвх кромки можете.

Пвх профіль

Це ще один вид меблевих крайок для облицювання торців дсп. Виготовляється з високоякісного пвх пластика зі спеціальним високоміцним покриттям.

Характеристики:

  • велика гама кольорів (деревні зі структурою, металеві, глянцеві, однотонні)
  • застосовується до дсп, товщиною 16,18 і 32мм
  • матеріал (м’який і жорсткий)

Існує кілька видів пвх профілю

П-подібний (накладний)

  • гнучкий
  • жорсткий

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Т – образний (врізний)

  • з обхватом
  • без обхвату

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Завдяки своїм «бортикам», здатний ідеально приховувати відколи і нерівності на торцевих поверхнях, різи якихПлямами з грибковим нальотом. Переносники захворювання зимують в насінні і залишках рослини. Захворювання поширюється шкідниками.

Способи боротьби

  • перед посівом насіння потрібно підігріти у воді до +50 градусів цельсія, потім охолодити і висушити.
  • бур’яни і залишки рослин необхідно вчасно видаляти.

Кила

Головною ознакою хвороби є нарости, які виростають на коренях капусти. Нарости мають форму кулі або овалу. Спочатку нарости схожі за кольором з корінням, а потім стають бурими. Уражені рослини починають відставати в рості. Качани виявляються недорозвиненими.

Способи боротьби

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Несправжня борошниста роса

Має також іншу назву — пероноспороз. Перша ознака захворювання-жовті плями на листках. На нижніх листках білокачанної капусти-червоні плями. Знизу литися покриваються білим нальотом.

Способи боротьби

  • зміна перед посадкою потрібно знезаразити. Для цього слід витримати їх у воді при температурі 50 градусів цельсія протягом 20 хвилин.
  • якщо хвороба вразила розсаду слід провести запилення за допомогою меленої сірки або деревної золи з розрахунку: 50 кр на 1 квадратний метр. Запилення потрібно повторювати тричі через 7 днів.
  • відмінний результат дає обприскування рослин розчином «топаз» (1 ампула на 10 літрів води).

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Суха гниль на капусті

Гниль суха

Проявляє себе білими плямами з темними цяточками, які з’являються на листках капусти. Має схожість з чорною капустяної ніжкою, але уражені ділянки зазвичай сірого кольору. Капуста починає повільніше рости, а її нижні литися набувають бузковий або рожевий колір.

Способи боротьби

  • ефективні ті ж способи боротьби з хворобою, що і при несправжньої борошнистої роси.
  • насіння перед посівом необхідно піддавати обробці тігамом (0,5%).

Чорна ніжка

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Чорна ніжка капусти

Коренева шийка через це захворювання розм’якшується і чорніє. Стебло також псуватися і, врешті-решт, гине.

Способи боротьби

  • важливо правильно проводити посів, не допускаючи загущенности, надмірної вологості і високих температур.
  • якщо розсада все ж піддалася цьому захворюванню, то пошкоджені рослина потрібно видалити, а розсаду полити розчином з води і марганцевокислого калію з розрахунку: 5 гр на 10 літрів.
  • у профілактичних цілях потрібно обприскувати препаратами» фітофлавін«,» бактофіт«,»планріз».

Чорна кільцева плямистість

Є вірусним захворюванням капусти. Спочатку можна побачити темні плями на листі капусти. З розвитком хвороби, на листках з’являються великі темно-зелені плями, які стають потім бурими некротичними кільцями. Плями стають немов вдавленими в листя.

Способи боротьби

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Судинний бактеріоз

Ознаки хвороби з’являються на капустяному листі. Вони починають нагадувати пергамент. Прожилки чорніють і листя починає відмирати.

Способи боротьби

  • зміна перед посадкою потрібно знезаразити. Для цього слід витримати їх у воді при температурі 50 градусів цельсія протягом 20 хвилин. Якщо з’являться хворі рослини, то подальшу висадку капусти на цю грядку можна робити тільки через три роки.
  • можна використовувати препарати «планріз»і «триходермін».

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Качан капусти, уражений мозаїкою

Мозаїка

На листках з’являються цятки між жилками. При вигині жилок листя починає деформуватися. Якщо випадок запущений, то листя починає обрамляти темно-зелена облямівка. Потім на них з’являються некротичні світлі плями.

Способи боротьби

  • на жаль, такі вірусні захворювання не підлягають лікуванню. Рослини потрібно неодмінно терміново видалити з грядки, а разом з ним і бур’яни і поруч зростаючі посадки.

Гниль біла

Хвороба може проявляти себе по-різному: качан починає гнити, на нижньому боці листя з’являється біла павутина. Зараження відбувається через грунт, особливо, якщо вона багата азотом. Також появі хвороби сприяють низькі температури.

Способи боротьби

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

  • для захисту капусти від шкідників можна використовувати зубну пасту, можна навіть засохлу. Слід взяти використовувати відкриті тюбики від зубної пасти, залити водою і дати настоятися їм протягом доби. Шкідники не люблять таке частування з пасти.
  • регулярно потрібно міняти препарати для обробки рослин, щоб шкідники не звикали.
  • розчин валер’янки аптечної слід розчинити в трьох літрах води. Таким розчином потрібно обприскувати молоді рослини. Валер’янку не любить метелик капусниця. Крім того, після зав’язки качанів жоден шкідник вже не з’явиться.

Таким чином, вирощування капусти вимагає уважного ставлення з першого дня посіву насіння. Тільки якісні профілактики допоможе уникнути появи хвороб і шкідників на всіх сортах капусти.

Доброго дня всім читачам!

Бариня-капуста вирощується у всіх городах. Важливо вчасно помітити появу хвороб і в цьому допоможуть фото і опис в статті і відразу дані рекомендації по лікуванню. А тепер

хвороби капусти з описом, лікуванням і фото

Поширене грибкове захворювання. Оптимальні умови для його виникнення-висока вологість повітря і низькі температури навколишнього середовища.

Найбільшу шкоду завдає в кінці вегетації і під час зберігання врожаю. Найсильніше пошкодження піддаються приморожені, побиті або тріснуті качани.

Визначити появу хвороби можна ще на грядці або в полі. На зовнішніх листках, уражених білою гниллю качанах, з’являється слиз. Ці листя потрібно відразу видалити. Уражений качан повністю згниє під час зберігання і заразить сусідні. Їх теж потрібно ізолювати.

Основна міра боротьби з білою гниллю – суворе дотримання сівозміни.

  • повертати капусту на ділянку потрібно не раніше ніж через 3 роки, а краще ще пізніше.
  • приміщення, призначені для зберігання капусти, дезінфікують.
  • необхідний температурний режим в сховищі 0 + 1°с.

кіла
Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Кіла-головний ворог капусти всіх видів. Це грибкове захворювання найчастіше виникає в надмірно вологому грунті. Зараження відбувається після висадки розсади на постійне місце. Симптоми проявляються поступово. Спочатку злегка починають в’янути листя. Пізніше листя відмирають і рослина припиняє зростання.

На коренях зараженої килою капусти виникають нарости, які стають бурими і відмирають разом з корінням. Процес харчування порушується, рослина гине.

Після загибелі капусти з утворилися здуття в грунт потрапляють збудники захворювання. Хвороба може вразити капусту в будь-якому віці, особливо від неї страждає активно зростаюча розсада.

  • хворі рослини не лікують, видаляють і спалюють.
  • грунт на звільненому місці дезінфікують бордоською сумішшю або формаліном.
  • у наступні 4-5 років сіяти будь-яку капусту на цьому місці не бажано.
  • знизити ймовірність прояву кили можна внесенням в грунт порошку колоїдної сірки (5г на 1 м2).

При виявленні інфекції в сезон активного росту потрібно видалити всі хворі рослини, висушити і спалити їх. Решта рослини підгортають і поливають. Проходи на грядках, міжряддя ретельно очищають від хрестоцвітних бур’янів. Всі роботи потрібно виконувати окремим інвентарем, який згодом потрібно продезінфікувати.

Після збирання врожаю необхідно ретельно прибрати з грядок всі залишки, не залишаючи нічого.

Потім перекопати грунт, заклавши в неї бурякову бадилля. Грибок збудник кили зберігається в грунті до 7 років . Протягом цього часу на зараженій ділянці вирощувати капусту або хрестоцвіті салати не можна. Посівні площі можна займати іншими овочами-грибок кили на них не діє. Але садити коренеплоди на цій ділянці не рекомендується.

Кила — захворювання характерне для грунту з підвищеною кислотністю, на лужних грунтах воно не зустрічається.

Для боротьби з цією недугою виробляють:

  • вапнування грунту,
  • рясний полив,
  • підгортання розсади.

При висадці розсади на постійне місце в підготовлену лунку добре налити склянку вапняного молока, приготованого з 800г вапна — пушонки і відра води. Це підвищить лужність грунту і запобіжить захворювання.

Ще один пункт в боротьбі з килою — знезараження грунту. потрібно засіяти її овочевими культурами, що вбивають збудник захворювання. Це можуть бути пасльонові (томат, перець, баклажани), лілійні(цибуля, часник), мареві(шпинат). Найкраще поєднання, що дозволяє оздоровити грунт за один сезон-томати + часник .

Після проведення всіх

Вирівнювання підлоги на балконі за допомогою лаг. Монтаж лаг на балконі і лоджії

Проблема, як вирівняти підлогу на балконі, нерідко виникає, коли робиться спроба перевести балкон або лоджію в категорію житлової площі. В принципі така операція мало відрізняється від подібного заходу в будь-якому іншому приміщенні, але деякі важливі специфічні особливості враховувати необхідно. Такі роботи можна здійснити різними способами. І, що найважливіше, — своїми руками. У той же час при нестачі досвіду краще проконсультуватися з фахівцем.

Чим відрізняється балкон від інших приміщень в квартирі? він спочатку не мається на увазі як житлова площа, а тому не має необхідної теплоізоляції. Його підлога-це не що інше, як залізобетонна плита, яка тільки однією стороною має зв’язок з несучою стіною, в той час, як вся площа поза квартири утворює консоль. Звичайно, розрахунок міцності балкона передбачає можливість перебування на ньому людей і складування речей, але все одно механічна міцність підлогової плити неможливо прирівняти до параметрів поверхового перекриття. Іншими словами, великі обсяги важких будматеріалів, таких як бетон, можуть створити надмірні і небезпечні перевантаження.

Підлога на балконі своїми руками облаштовується з урахуванням призначення архітектурної деталі. Якщо приймається весь комплекс заходів по його утепленню і перетворенню в повноцінну житлову кімнату, то і підлога повинна мати всю необхідну тепло — і , відповідний дизайн і гладкість. Коли балкон залишається місцем з періодичним виходом на нього людини (наприклад, для перекуру), вирівнювання підлоги — це просто ремонт прийшов в непридатність, потрісканого покриття. В таких умовах мова може йти про більш низьких вимогах до якості, але більш серйозних — до факторів, що впливають: перепад температур, підвищена вологість (аж до затікання води), вплив низької температури, висока .

Специфічним параметром є і сам рівень підлоги на балконі. Він нерідко мало пов’язаний з підлогою в суміжній житловій кімнаті, а тому часто знаходиться значно нижче його рівня. З урахуванням такої специфіки, перш ніж вирівнювати балконну підлогу, треба визначитися з тим, чи треба і наскільки піднімати його. Від висоти підйому підлогового покриття багато в чому залежить вибір конструкції.

які підлоги можна обладнати на балконі

У загальних рисах підлога складається з основи (чорновий) і фінішного покриття. Чорнову підлогу на балконі своїми руками може виконуватися такими способами: бетонна стяжка, суха стяжка, стяжка самовирівнюються сумішами, лаги. Підлогове вирівнююче покриття забезпечується керамічною плиткою, фанерою, дошкою, гіпсокартоном, дсп, гвл, osb. Специфічне балконне підлогове покриття-садова плитка, яку можна застосувати на .

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Приклад схеми підлоги балкона

Яким способом і матеріалом скористатися, треба вирішувати з урахуванням ряду параметрів. Так, бетонна стяжка має велику питому вагу і значно ускладнює конструкцію, тому вважається, що при висоті підйому більше 5-6 см, застосовувати її небезпечно. З урахуванням цього бетонна стяжка використовується там, де товщина шару становить 4-5 см.при великій висоті підйому рівня підлоги частіше використовується система лаг. Бетонна стяжка не забезпечує якість і при товщині шару менше 3 см, тому що високий ризик розтріскування. При малих товщинах рекомендуються самовирівнюються (самонівелюються) суміші.

На відкритих балконах, де можливе попадання опадів, застосування фанери або дсп недоцільно. Перевага віддається різним стяжкам, керамічній плитці, плитковим деревним матеріалам з вологостійким наповненням (osb). Нарешті, вибір матеріалу для вирівнювання підлоги залежить і від типу фінішного покриття:, ковролін,.

як робиться бетонна стяжка

Для виконання бетонної стяжки бажано мати свій інструмент. Вам знадобиться:

  • кельма;
  • шпатель;
  • кельму;
  • металеве правило;
  • кисть малярська;
  • будівельний міксер для змішування розчину;
  • ємність для розчину;
  • мірне відро;
  • рівень будівельний;
  • рулетка;
  • лінійка металева;
  • валик.

Найбільш простий і поширений спосіб вирівнювання підлоги-бетонна стяжка, тобто заливка піщано-цементного розчину по всій площі підлоги. Спочатку проводиться розмітка висоти підлоги, причому перша мітка ставиться в найбільш високому кутку. Потім за допомогою рівня проводяться горизонтальні лінії по всьому периметру балкона. Якщо підлога облаштовується на балконі відкритого типу, то забезпечується невеликий ухил в бік вулиці — для відтоку потрапила осадової води (достатнім вважається ухил близько 8-10 мм на кожен метр ширини підлоги).

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Роботи починаються з ретельного очищення бетонної плити. При наявності тріщин для їх забивання користуються шпаклівкою. Потім наноситься тонкий шар грунтовки, який поліпшить адгезію бетонного розчину і підстави.

Як зазначалося вище, бетонна стяжка виконується на балконі з товщиною в межах 3-5 см.для виключення витікання розчину назовні по периметру балкона встановлюється обмежувальна опалубка з дошки або фанери. Для забезпечення рівної поверхні (горизонтальної або з ухилом) застосовується маячкова система, тобто по поверхні кріпляться пластикові маячки необхідної висоти з кроком 40-55 см так, щоб їх вершини утворили абсолютно рівну поверхню.

Наступний крок-заливка бетоном. Розчин готується шляхом змішування піску і цементу в співвідношенні 3:1, а також води. Консистенція розчину-густа сметана, яка зазвичай досягається при змішуванні 5 кг пісочно-цементної суміші з 1 л води. За допомогою металевого правила розчин вирівнюється по маячках. Опалубку можна знімати через 2-3 доби, а остаточна готовність стяжки, коли можна накладати підлогове покриття, становить 15-25 діб.

як використовується ефект самовирівнювання

Вирівнювання балконної підлоги можна забезпечити за допомогою спеціальної самовирівнюється суміші, яка продається в сухому вигляді. Для використання складу досить суміш розбавити водою відповідно до інструкції. Такий склад забезпечує рівний гладкий шар товщиною 5-30 мм. Роботи проводяться в такому порядку:

  1. підготовка поверхні: очищення від бруду, закладення тріщин, видалення пилу за допомогою пилососа.
  2. грунтовка: малярським пензлем або валиком накладається тонкий шар грунтувального розчину по всій площі бетонної плити, а потім забезпечується сушка протягом 20-40 годин.
  3. підготовка самовирівнюється складу: ретельне перемішування з водою з використанням будівельного міксера.
  4. проводиться рівномірна заливка розчину по всій підлозі з розрівнюванням шпателем, а для усунення повітряних бульбашок — прокатування по всій поверхні рідкої маси голчастого валика.

Необхідний інструмент: шпатель металевий, валик голчастого типу, валик малярський або кисть, міксер будівельний, лінійка металева, щітка для очищення поверхні і пилосос.

формування сухої стяжки

Насипна вирівнює стяжка має одну важливу перевагу — вона забезпечує високі теплоізоляційні параметри. В якості основного матеріалу застосовується керамзит або шлак. Стяжка здійснюється таким чином:

  1. підготовка поверхні і закладення тріщин цементним розчином, великих тріщин — монтажною піною.
  2. укладка по периметру балкона спеціальної кромочной стрічки (демпферний шар) з спіненого поліетилену або аналогічного матеріалу, здатного виконати роль звукоізолятора.
  3. встановлюються профілі, що виконують роль маячків по товщині.
  4. засипка сухої стяжки (найчастіше — керамзиту) товщиною 5-8 см.
  5. укладання плиткового перекриття з дсп, гвл, цсп або osb з бічними пазами.
  6. закладення стиків плит будівельним клейовим складом.

як краще використовувати лаги

Одним з найбільш затребуваних способів вирівнювання підлоги на сухих і утеплених балконах є його за допомогою дерев’яних лаг. Цей спосіб дозволяє на будь — яку висоту, забезпечити надійну тепло-і гідроізоляцію, а також провести будь-які комунікаційні системи. Технологія такого статі заснована на по бетонній плиті з дерев’яних брусів.

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

Інструмент для виготовлення підлоги на лагах своїми руками:

  • ножівка;
  • рубанок;
  • стамеска;
  • киянка;
  • молоток;
  • електродриль;
  • шуруповерт;
  • ножиці;
  • рулетка;
  • лінійка металева;
  • рівень будівельний.

Порядок проведення робіт:

  1. підготовка поверхні і закладення тріщин цементним розчином.
  2. накладення гідроізоляційного шару з руберойду,Поліетиленової плівки або інших матеріалів, що мають високу водонепроникність.
  3. монтаж дерев’яних брусів: найбільш часто застосовуються бруси розміром 5х5 см, але можуть застосовуватися і інші розміри для забезпечення необхідної висоти підйому підлоги. Крок установки лаг — 40-60 см.кріплення брусів до бетонної плити здійснюється за допомогою дюбелів. Крайній від стіни брус закріплюється на відстані 6-12 см, а всі інші — з обраним кроком паралельно один одному. При подальшій обшивці плитами невеликого розміру можуть додатково встановлюватися поперечні перемички між лагами.
  4. . Між дерев’яними брусами укладається теплоізоляційний матеріал з, пінополістиролу () або інших сучасних матеріалів. Іноді застосовується насипний утеплювач з керамзиту.
  5. укладання чорнової підлоги. До лагам кріпиться настил, який може виконуватися з фанери, дошки, гвл, дсп і т. Д.

Якість монтажу лаг і настилу контролюється за допомогою будівельного рівня, поверх чорнової підлоги накладається фінішне покриття. При благоустрої балкона вирівнювання його підлоги виконує важливу роль. , вибір конкретного-залежить від призначення балкона. У будь-якому випадку таку роботу може виконати кожна людина своїми силами. Важливо правильно підійти до процесу і не створювати непотрібних і небезпечних проблем.

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з нимидеревина-один з кращих матеріалів для виготовлення підлогового покриття. Вона з однаковим успіхом застосовується для настилу підлог в житлових приміщеннях, на терасах і, природно, на лоджіях і балконах. Від дотику до неї босими ступнями не з’являється почуття дискомфорту, що виникає при виході на голу бетонну плиту. У цій статті мова піде ще про деякі причини, чому на балконі слід влаштувати дерев’яна підлога, і про те, як його зробити своїми руками.

Переваги та недоліки дерев’яної підлоги на балконі

Деревина-матеріал природного походження, традиційно використовується в влаштуванні підлог. Основна її перевага, це слабка теплопровідність. Завдяки цій властивості деревини, дерев’яні підлоги дуже теплі і влаштовуються там, де немає можливості обігріти поверхню іншим способом, наприклад, системою « ».

Інші переваги дерев’яних підлог:

  • естетичність-поєднується практично з будь-яким інтер’єром;
  • дерево легко піддається обробці (розпил, кріплення);
  • екологічність-повністю природний матеріал;
  • міцність. Деякі породи дерева, такі як бук, дуб, модрина, можуть прослужити без змін текстури кілька десятиліть.

У деревини також є чимало мінусів. Наприклад, вона легко запалюється, їй властиво гниття, і її пошкоджують древоточци. Ці недоліки мінімалізуються застосуванням спеціальних складів: антипірени і антисептики. Ще один істотний мінус деревини, це природна властивість вбирати вологу. Можна повністю позбутися від цього недоліку, покривши підлогу лаком або пофарбувавши його. Захисний шар фарби або лаку також зменшить ступінь стирання підлоги.

Важливо. Дерев’яні підлоги, як правило, влаштовуються на закритих балконах з склінням, і експлуатуються в умовах, наближених до житлових кімнат. У деяких ситуаціях їх можна настелити на відкритому балконі, але в цьому випадку за деревиною потрібен більш ретельний догляд.

Підготовка підстави до настилу дерев’яної підлоги

Як зробити цементну стяжку на балконі:

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними
Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ниминова стяжка

Якщо підлога на балконі ще міцний і не потребує капітального ремонту, його просто зачищають, закладають розчином тріщини, виправляють інші дефекти, і відразу приступають до пристрою дощатої підлоги.

Існує дві технології монтажу дерев’яної підлоги: на лаги і на бетонну основу. Найчастіше застосовується перший з них, але в певних умовах настил з дерева укладається прямо на цементну стяжку.

Пристрій дерев’яної підлоги на лагах

Якщо балконна плита і підлога в кімнаті з виходом на балкон знаходяться в різному горизонтальному рівні, користуватися балконом не зовсім зручно, оскільки доводиться долати високу сходинку біля порога. Особливо це доставляє незручність маленьким дітям і літнім людям. Влаштувавши дощату підлогу на лагах, можна вирівняти дві поверхні підлоги (в квартирі і на балконі) в одній площині.

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з нимивстановлюємо лаги для підняття підлоги

Монтаж лаг для підлоги

Для обрешітки під дерев’яну підлогу вибирається рівний, добре просушений брус. Перетин бруса має відповідати висоті, на яку потрібно підняти підлогу, мінус товщина статевої дошки. Далі роботи виконуються в наступному порядку:

  • уздовж стіни і біля кромки балкона паралельно один до одного укладаються два бруса (це попередня підготовка, що не вимагає точної підгонки);
  • брус нарізається на шматки, рівні відстані між двома паралельними брусками. Кількість відрізків вираховується так, щоб поперечки розташовувалися з інтервалом не менше 80 см;
  • нарізані заготовки просочуються антисептиком для деревини, а після висихання обробляються оліфою;
  • бруски розкладаються на балконній плиті і вирівнюються в одній горизонтальній площині за допомогою будівельного рівня. Спочатку виставляються довгі деталі (біля стіни будинку і по кромці плити), а потім бічні деталі з двох країв балкона. Вони скріплюються між собою куточками і саморізами. При необхідності відрегулювати рівень, під брус підкладаються дерев’яні клини або металеві пластини;
  • всередині отриманого каркаса монтуються інші поперечні бруски, які також кріпляться до обрешітки за допомогою куточків і саморізів.

Дерев’яний каркас можна залишити як є, а можна закріпити до підлоги за допомогою дюбелів. Слід врахувати, що в жорсткому положенні буде складно зробити його демонтаж, щоб перевірити стан утеплювача і просушити внутрішні поверхні.

Відмінне відео як правильно змонтувати лаги:

Утеплення підлоги з лагами

Хоча дерев’яна підлога сам по собі теплий, його слід захистити від промерзання знизу, з боку бетонної плити. Утеплення дуже допоможе, якщо балкон знаходиться на першому поверсі або знаходиться знизу балкон не засклений. Як утеплювач використовуються рулонні матеріали на основі мінеральної вати або жорсткі плитні.

Матеріали для утеплення підлоги на балконі:

  • базальтова вата;
  • скловата;
  • шлаковата;
  • екструдований пінополістирол;
  • перлітоцементні плити.

Обраний утеплювач нарізається у вигляді прямокутників і щільно укладається між лагами. Ширина і довжина відрізів повинна бути на 2-3 см більше потрібного розміру, щоб матеріал щільно прилягав до брусків і не пропускав холодне повітря.

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з нимиутеплення піноплексом

Важливо. Якщо балкон відкритий, і на нього вільно проникають опади, природно, що утеплення проводити не слід. По-перше, від нього не буде ніякого ефекту, а по-друге, проникаюча крізь дощату підлогу волога буде накопичуватися в утеплювачі і сприяти розвитку бактерій і гнилі.

Для утеплення підлоги на лагах також можна застосувати сипучий вид утеплювача: керамзит, вермикуліт, ековату, гранульований пінополістирол або тирса. Насипний матеріал просто засипається в простір між лагами і злегка ущільнюється. Якщо після ущільнення матеріал просів, його додають ще.

Настил дощатої підлоги

Підлогова дошка – найбільш прийнятний матеріал, який використовується в якості покриття для дерев’яної підлоги. Вона виготовляється з вирізаними на крайках замковими кріпленнями, тому легко підганяється під час монтажу. Перед укладанням дошка (так само, як брус) ховається антисептиком, і особливо ретельно обробка проводиться з виворітного боку і з торців, які згодом будуть недоступна для догляду.

Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з нимимонтаж дощок за допомогою саморізів по дереву

Монтаж дощок на лаги:

  • перша дошка укладається пазом до стіни, відступивши від неї 1 см;
  • шип наступної дошки вставляється в паз першої, і обидва елементи щільно притискаються один до іншого, після чого їх прилягання злегка послаблюється;
  • таким же способом проводиться укладання наступних дощок;
  • останній елемент обрізається за розмірами і монтується на місце;
  • якщо мостина збирається з двох шматків, місце стику має припадати на середину лаги;
  • всі дошки прибиваються до лагам цвяхами або прикручуються саморізами. Збірні мостини також прибиваються до лагам в місцях стиків. Слід простежити, щоб капелюшки кріплень втопли в деревині, інакше вони будуть заважати під час прибирання підлоги, і за них буде зачіпатися взуття;
  • по всьому периметру підлоги монтується дерев’яний плінтус, який закриє щілину, залишену на температурне розширення деревини. Оскільки приміщення має невеликі розміри, плінтус також кращеСтрого відбирати розсаду, не потрібно садити слабкі саджанці. Грунт, куди передбачається висаджувати капусту, потрібно продезінфікувати. Допоможе запобігти захворюванню регулярний полив, підгортання, розпушування і внесення вапняної підгодівлі.

    Якщо була виявлена інфекція, то капусту та інші овочі сімейства хрестоцвітних не можна садити на ділянку протягом 5-7 років. Саме стільки часу необхідно, щоб активність інфекції зникла.

    У відкритому грунті капусту часто може атакувати несправжня борошниста роса (фахівці називають хворобу пероноспорозом). До перших симптомів хвороби відносять:

    • освіта на капустяних листках світло-жовтих плям;
    • на внутрішній частині капустяного листа спостерігається білий наліт;
    • уражені грибком листя в’януть, відпадають;
    • капуста погано розвивається.

    Грибок активність проявляє у вологому середовищі. Поширюється інфекція дуже швидко, тому терміново потрібно вживати заходів. Можна обробляти капусту такими препаратами, як фітофторин або бордоссская суміш. Хороший результат показує препарат топаз.

    Профілактичні дії повинні полягати в правильному поливі, дезінфекції грунту, дотриманні відстані під час пересадки розсади. ще однією головною умовою є те, що капусту не можна садити в одне і те ж місце кілька років поспіль. Краще садити туди, де раніше був зібраний урожай картоплі, квасолі або огірків.

    Поширеним серед капусти вважається захворювання фузаріоз. Боротьба з грибковою інфекцією не повинна викликати ніяких складнощів, за умови, що інфекція була вчасно виявлена. Першими ознаками захворювання є:

    • між прожилками листя з’являються численні жовті плями;
    • поступово вся поверхня капустяного листа починає жовтіти і в результаті висихає;
    • качан погано і повільно формується, при цьому форма деформована.

    Провокує захворювання відсутність зволоження грунту і не дуже тепла погода (нижче 18 градусів).

    Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

    Слід видалити з грядки хвору капусту разом з корінням і земляною грудкою. Решта овочі і грунт потрібно продезінфікувати. З цією метою використовують препарати беноміл, топсин. Можна скористатися марганцівкою або мідним купоросом.

    Ще однією хворобою капусти є альтернаріоз або по-іншому називають чорною плямистістю. При зараженні на будь-яких частинах рослини з’являються плями чорного кольору. У міру поширення хвороби плями темніють, з’являється грибковий наліт.

    Чорну плямистість поширюють шкідники, які зимують в залишках овочевої культури і насінні. Тому так важливо після збору врожаю восени прибирати бадилля і перекопувати грунт. Насіння капусти перед посадкою потрібно дезінфікувати і піддавати тепловій обробці.

    Грибкова хвороба чорна ніжка призводить до гниття коренів і нижнього відділу стебла розсади. В результаті стебло підсихає, а рослина в’яне і гине. Інфекція швидко передається до здорових паростків.

    Розвитку грибкової інфекції сприяє висока кислотність грунту або надмірне внесення азотних добрив. Грибок може залишитися з минулого врожаю в грунті.

    Щоб запобігти розвитку чорної ніжки перед висадкою розсади землю потрібно продезінфікувати, підійде розчин марганцівки, можна просто полити ділянку гарячою водою. Насіння капусти рекомендовано обробити спеціальними препаратами, наприклад, підійде фундазол.

    Захворювання капусти біла гниль так само зустрічається досить часто. Найголовнішими факторами розвитку гнилі є надмірні поливи і часті дощі. Ризик розвитку захворювання зростає до кінця вегетаційного періоду.

    Розпізнати ознаки білої гнилі просто. На листках спостерігається грибковий наліт і слиз. Білокачанна капуста швидко гниє. Хвороба може розвиватися не тільки на грядці, але і під час зберігання вже зібраного врожаю.

    Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

    Профілактичними заходами вважається своєчасний збір врожаю, до початку осінніх дощів, не варто садити капусту кілька років поспіль на одне і те ж місце. Обов’язково місце, де буде зберігатися зібраний урожай, слід продезінфікувати.

    Під час зимового зберігання качани часто піддаються сірої гнилі. Листя покриваються сірим нальотом, спостерігається слиз, відчувається неприємний запах. У погребі або підвалі потрібно обов’язково проводити дезінфекцію, підтримувати температурний режим. Під час росту капусти потрібно в грунт вносити добрива.

    Небезпечні віруси

    Рідше, але все-таки зустрічаються серед капусти вірусні захворювання. Вони поширюються з ще більшою швидкістю, ніж грибкова інфекція і згубно позначаються на всьому врожаї.

    Найнебезпечнішим вважається вірус мозаїки. На листках утворюються дрібні численні темні точки. Мозаїка не піддається лікуванню, тому найкраще, вчасно зайнятися попередженням хвороби:

    • насіння капусти потрібно занурювати в слабкий розчин марганцівки з метою дезінфекції;
    • при появі хворого саджанця на грядці, його потрібно виривати з коренем і відносити подалі від грядки;
    • обов’язковою умовою є видалення бур’янів, які можуть переносити збудників хвороби;
    • обприскувати кілька разів за сезон рослини від шкідників.

    Чорна кільцева плямистість капусти проявляється світло-зеленими плямами. Згодом плями темніють, з’єднуються, лист деформується і опадає. Збудник прекрасно почуває себе в холоди, зимуючи на насінні або залишках рослин. Так само хвороба поширюється шкідниками (попелиць і кліщами).

    Перед посадкою насіння їх обов’язково потрібно знезаразити і піддати тепловій обробці. Бур’яни і бадилля з минулого року вчасно потрібно прибирати з грядок.

    причина в бактеріях

    Слизовий бактеріоз капусти може вразити рослину на будь-якому етапі розвитку. Гниття може починатися з зовнішніх листя. Вони нагадують слизову структуру і неприємно пахнуть. Поступово гниття піддається весь качан.

    Є варіант початку гниття з внутрішньої частини качана. Бактерії можуть переноситися шкідниками або потрапляти разом із землею. Листя стає молочного кольору і розм’якшуються.

    Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

    Причиною захворювання може стати надмірне удобрення грунту азотом, зайве її зволоження, відсутність належного догляду за грядками.

    В якості профілактичних заходів можна віднести вибір стійких до даного захворювання сортів капусти, своєчасна обробка овочевих культур від шкідників, дотримання умов в приміщенні для зберігання врожаю, проведення знезараження посадкового матеріалу.

    Судинний бактеріоз поширюється шкідниками або потрапляє на капустяні грядки під час дощової погоди. Першими ознаками стають пожовтіння країв у листя і почорніння прожилок. Характерною особливістю є поява на листках малюнка у вигляді сітки. Потім лист повністю темніє і відпадає. Капуста перестає рости і розвиватися, в результаті гине.

    Не варто щорічно садити капусту на один і той же ділянку землі, слід вибирати сорти, стійкі до судинного бактеріозу.

    Обов’язково потрібно проводити профілактичні обробки проти шкідників. Лікувати на початковій стадії можна препаратом бінорам.

    При виявленні будь-яких хвороб капусти білокачанної, боротьбу з ними починати потрібно негайно. Це допоможе врятувати не тільки хвору рослину, але і весь урожай на городній ділянці.

    нашестя шкідників

    Шкідники і хвороби можуть стати причиною зниження врожаю або повної його втрати. Шкідники капусти білокачанної не тільки об’їдають і пошкоджують капустяні насадження, а й переносять хвороби, тому так важливі регулярні профілактичні поливи і обприскування.

    Попелиця атакує капусту часто навесні, коли тільки зробили пересадку молодої розсади. Виявити проблему можна за такими ознаками:

    • капуста починає повільно розвиватися;
    • листя стають блідими з рожевим відтінком;
    • з часом листя деформуються і відпадають.

    Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

    Для боротьби з попелиць часто використовують такі препарати, як іскра, корсар, карате. Корисно садити капустяні грядки по сусідству з помідорами і морквою. З народних засобів ефективними вважаються настої на основі часнику і цибулі. Їх запах не подобається комахою.

    Капуста може піддаватися нападу капустяної мухи. Комаха в розмірі приблизно 6 мм, колір сірий. Небезпека для овоча представляють личинки, які муха відкладає в грунті. Через тиждень личинки починають поїдати спочатку кореневу систему, а потім переходять до поїдання стебел, проробляючи в них ходи. Личинки білого кольору в довжину досягають 8 мм.Крім того, вони можуть стати причиною розвитку вірусного, грибкового або бактеріального захворювання.

    Зовнішній вигляд капусти підкаже про нашестя мух:

    • коріння починають гнити і рослина легко висмикнути з землі;
    • листя в’януть, погано ростуть;
    • нижній ряд листя темніє, набуває сіруватий відтінок.

    Жовті плями на капустяному листі. Хвороби і шкідники білокачанної капусти і боротьба з ними

    Від капустяної мухи допомагає розчин хлорофосу або тіофоса, а також такі препарати, як корсар, ровікурт. У народі намагаються впоратися з комахою за допомогою суміші тютюну і вапна.

    Капустяна совка може призвести до втрати всього врожаю капусти за лічені дні. У денний час вона ховається в капустяному листі, а з настанням ночі починає активну діяльність. Комаха схоже на метелика, розміром приблизно 5 см. Крила світло-коричневого відтінку з білими смужками і плямами. Найбільшу небезпеку приносять гусениці даних метеликів. Вони зеленого кольору з жовтими смужками.

    При виявленні капустяної совки потрібно обробляти грядки такими інсектицидами, як суміцідін, ціанокс. Щоб запобігти навалі метеликів, потрібно вчасно зривати бур’яни і перекопувати землю восени.