Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

184

Багаторічні рослини прикрасять будь-яку ділянку і перетворять його в пишний квітучий сад. Такі квіти вимагають менше уваги і догляду, ніж однорічні, вони легше переносять зиму, менш вимогливі до посадки. Серед сортів багаторічних рослин можна підібрати відповідні до будь-якої ділянки, оформити його пишною зеленню або яскравими квітами, прикрасити стіни будинку або альтанки кучерявими ліанами. Створення квітника забирає багато сил і часу, але правильний підхід до вибору рослин – вже половина справи.

Відмінні риси багаторічників

Багато садівників вважають за краще для прикраси саду висаджувати однорічні рослини, мотивуючи це більш пишним і яскравим цвітінням, але вони досить вимогливі. Але існують не тільки багаторічні в’юнкі рослини, чагарники і трав’янисті, що підтверджують численні фото, а якщо врахувати всі особливості при виборі квітів, то протягом усього сезону, з ранньої весни до пізньої осені, сад буде виглядати квітучим. Головні особливості багаторічників, що відрізняють їх від однорічних рослин:

  • пересадка потрібна раз в 2-3 роки;
  • морозостійкість;
  • тривалий період цвітіння;
  • мінімальний догляд;
  • можуть служити основою змішаного квітника, оскільки ростуть на одному місці і можуть постійно доповнюватися іншими рослинами.

Багаторічні рослини стануть прекрасною основою для майбутніх квіткових композицій, оскільки при пересадці їх можна розділяти і розсаджувати, не вдаючись до додаткових витрат. З цієї причини багаторічники вигідні набагато більше від однорічних рослин.

Багаторічна трав’яниста рослина з декоративним листям допоможе поряд з квітучими скласти багаторівневі садові композиції, оформити гірки, галявини і клумби. Крім того, є багаторічні в’юнкі рослини і чагарники, здатні виконувати роль живоплоту.

Особливості посадки багаторічників

На відміну від однорічних, багаторічні рослини потрібно висаджувати восени, щоб вже на початку наступного сезону вони радували око. План клумби варто спроектувати заздалегідь. При створенні квітника слід враховувати не тільки сумісність відтінків різних рослин, ознайомившись з фото, але також їх час цвітіння і висоту. Низькі види слід розташовувати на першому плані.

Рада! при висадці багаторічних рослин найкраще орієнтуватися на ярусну посадку, оскільки згруповані по висоті квіти виглядають набагато ефектніше.

Жовтецеві

Рослини сімейства лютикових ідеально підходять для садового вирощування, тому вони мають настільки широке поширення. Жовтецеві в основному багаторічні, хоча серед них зустрічаються одно — і дворічні види, навіть напівчагарники. Ці квіти добре пристосовані до холодного клімату, не вимогливі до грунту. За зовнішнім виглядом жовтецеві сильно розрізняються. Це сімейство досить широко, тому для вибору сортів слід ознайомитися з фото.

Для оформлення садів жовтецеві ділять на кілька груп:

  1. почвопокривні, з їх допомогою оформляють газони і галявини. До них відносяться водозбір, дельфініум, анемона лісова.
  2. болотні і прибережні, що використовуються при висадці у садових ставків. Серед них можна відзначити калужницу, купальницу (європейську та азіатську), борець.
  3. кучеряві або ліани, необхідні для оформлення альтанок, стін, огорож та ін., наприклад, клематис і княжик.

    Багаторічні рослини сімейства лютикових діляться на світло — і тіньолюбиві в залежності від виду. Сонце необхідно шпорнику, клематисам, василіснику. У півтіні варто посадити аконіт клобучковий, купальниці, адоніс, морозник, сон-траву.

    Серед лютикових зустрічаються низькорослі і високі рослини. Квітучий з кінця липня василісник, що відноситься до лютиковим, досягає 1,8 м у висоту. Дельфініуми з яскравими гроновидними суцвіттями виростають до 2 м.

    Середнім по висоті вважається водозбір (40-70 см). Висаджувати його найкраще на кам’янистих ділянках, уздовж садових стежок або поруч з деревами. До низькорослим лютиковим можна віднести анемону і печеночницу, ними зазвичай засаджують газони. Ці рослини добре переносять тінь і можуть бути розсаджені поблизу з водоймами.

    Щоб продовжити життя багаторічним рослинам з сімейства лютикових, перед зимівлею їх потрібно укрити сухим листям або ялиновими гілками. Раз в 3-4 роки (крім дворічних сортів) необхідна пересадка.

    Високі багаторічники

    Такі рослини можна висаджувати окремими групами або в якості ефектного заднього плану багатоярусних композицій, як на фото. Серед високих багаторічників зустрічаються як квітучі, так і рослини з красивими пишними листям.

    Рада! багато сортів багаторічних високорослих рослин відрізняються тривалістю вегетаційних процесів, тому цвісти вони починають досить пізно – в середині літа.

    У напівтіньових ділянках саду можна посадити трициртис, чиї квітки нагадують орхідеї або лілії. Цвісти цей багаторічник починає на початку липня, а радує своїм виглядом – до самих заморозків.

    Люпини улюблені багатьма садівниками, ці невибагливі квіти виглядають дуже яскраво і відрізняються величезним вибором відтінків. Ці рослини добре виглядають при висаджуванні їх окремими групами, а в квітковому ансамблі ідеально доповнюють менш високі квіти. Серед найвищих садових рослин виділяється соняшник іволистий. Його великі блюдцеподібні квітки золотисто-коричневого відтінку видно навіть за межами ділянки, оскільки висота стебел досягає 2,5 м.

    Надати квітнику структурності, заповнивши задній план, допоможуть ехінацея з рудбекією (золоті кулі). Їх суцвіття прекрасно гармонують з іншими рослинами. Зеленіти вони починають вже ранньою весною, легко переносячи зимівлю. За рудбекією потрібно стежити, щоб вона не розрослася на весь сад, оскільки у цієї квітки є звички бур’яну.

    Середньорослі багаторічники

    Ідеальним рішенням для будь-якого саду служать багаторічні рослини висотою 30-80 см, і, дивлячись на фото, можна прикинути, які види підійдуть до конкретної ділянки.

    Іриси стануть прикрасою будь-якого саду. Цей елегантний квітка підійде не тільки для оформлення клумби, з його допомогою можна ефектно підкреслити водойму на ділянці, висадити іриси біля альтанки або іншої зони відпочинку. Для оформлення альпійських гірок гарні карликові види. Залежно від сорту, іриси можуть бути світлолюбними або віддають перевагу півтінь.

    Один з лідерів декоративного садівництва – лилейник, простий у догляді і має безліч різновидів. Він добре росте в тіні, а красиві листя доповнять будь-яку композицію.

    Справжньою окрасою саду стануть півонії, що надають ділянці елегантності. Ефектні махрові суцвіття пофарбовані в тони від білого до темно-бордового. Крім деревовидних півоній існують ще трав’янисті, під такою назвою ховаються рослини для початківців садівників. Трав’янисті півонії починають цвісти на наступний рік після посадки, але триває це набагато менше, ніж у деревовидних. Півонії досить вимогливі, з добрив їм підійдуть тільки мінеральні, крім цього, необхідно забезпечувати рясний полив.

    Одним з найпопулярніших і невибагливих квітів можна вважати ромашку садову, яка добре виглядає на будь-якій клумбі. Вона відрізняється тривалим періодом цвітіння, вимагаючи при догляді помірного поливу і найпростіших добрив. Серед різновидів садової ромашки можна зустріти такі назви: нів’яник, піретрум. Відрізняються вони, перш за все, кольором і розміром суцвіть.

    Мало клопоту садівникам доставлять багаторічні айстри (не плутати з однорічними, що відносяться до того ж сімейства). Цвітуть вони до перших заморозків в залежності від виду. Квіти можуть бути різних відтінків: рожевих, бузкових, жовтих і блакитних тонів. Айстри вимогливі до грунту і добрив, вважають за краще органічні.

    Жоден гарний сад не обійдеться без флоксів. Ці пишні різнокольорові рослини прості в догляді, поведінкою вони нагадують бур’яни, тому важливо стежити за їх розростанням. До висвітлення у флоксів немає особливих вимог, пересаджувати їх рекомендується раз в 6 років. У цьому ж сімействі можна виділити карликові флокси, які підходять для оформлення гірок або галявин, утворюючи щільний квітковий покрив.

    Прикладом багаторічних рослин середньої висоти, що відрізняються красивим цвітінням, можуть служити: родіола рожева, астильба , монарда двійчаста. Ці квіти радують своїм виглядом все літо, а з вибором відтінків допоможуть фото.

    Монарда потрапила до нас з північної америки. Рослина дуже ароматне, з нього видобувається дуже велика кількість ефірного масла. До слова, з натуральних рослинних, це-єдиний засіб, що дає ефект в боротьбі з цвіллю

Квіти-прекрасна прикрасаДачної ділянки, без них створити цікавий ландшафтний дизайн вкрай проблематично. Ми вам розповімо про найпопулярніші і вдалих кольорах, якими можна прикрасити свою присадибну ділянку.

Почнемо з багаторічних, у них є ряд явних переваг:

  • не потребують постійної пересадки.
  • не бояться перепадів температур.
  • невимогливі до зимівлі (деякі доведеться викопати і зберігати в прохолодному місці, інші можуть залишатися до весни в грунті).
  • легко розмножуються і вирощуються.

Топ-5 багаторічних квітів для дачі

Нарцис

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Багаторічна квітка сімейства амарилісових, починає цвісти ранньою весною. Культивується близько 25 видів, в тому числі трубчасті, махрові, дрібно — і крупнокорончатие, цикломеновідние та інші.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Нарциси: посадка і догляд

  • посадка цибулинами грушоподібної форми, розмножувати можна, розділивши цибулину на 4-6 частин.
  • нарциси люблять яскраве розсіяне світло і вологу.
  • обприскувати не потрібно, а ось від протягів краще берегти.
  • можна не пересаджувати 3-5 років.
  • грунт потрібна родюча, будь-якого виду, а ось добрива гноєм нарциси не люблять. Краще удобрити землю за рік до посадки цибулин.
  • висаджують найчастіше в серпні.

До речі, нарциси можуть бути різного кольору і форми, так що однотипної або нудною ваша клумба точно не буде!

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Агапантус

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Трав’яниста рослина, яка відноситься до сімейства агапантових. У природних умовах росте на морському узбережжі. Має потужну кореневу систему, лінійне листя, а довжина квітконосу може досягати 1 метра. Є кілька різновидів агапантуса: зонтичний, східний, дзвонова. При вільному запиленні часто з’являються гібриди рослини.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Агапантус: посадка і догляд

  • агапантус любить хороше освітлення, рясний полив з весни до осені.
  • підгодовувати мінеральними добривами кожні два тижні з весни до жовтня.
  • агапантус любить глинисто-дернову грунт.
  • пересаджувати рослини краще кожні 3-4 роки.
  • восени рясно присипати листом або тирсою.
  • у дуже холодному кліматі рослина прибирають на зиму в льох або підвал.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Мускарі

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Цибулинний багаторічник сімейства спаржевих, в природних умовах росте на галявинах лісу і гірських схилах. Квіти у висоту можуть досягати 40 см, у них приємний аромат. Мускарі-частий гість альпінаріїв. Існує близько 60 сортів мускарі: чубатий, гроновидний, махровий, колокольчиковий та інші. Залежно від сорту, мускарі можуть цвісти з квітня по вересень.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Мускарі: посадка і догляд

  • люблять хороше освітлення, пухкий грунт, рясний полив.
  • за умови регулярної підгодівлі рослини можна не пересаджувати 5 і більше років.
  • розмножується культура шляхом поділу цибулин на кілька частин.
  • на зиму цибулини не викопують, досить заглибити їх в землю.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Лилейник

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Багаторічник трав’янистий, відноситься до сімейства лілейникових. Некапризний, може рости на одному місці не менше 15 років. Відомо кілька тисяч сортів, в тому числі і гібридних. Найпопулярніші-махрові, ароматні, листопадні, спайдер-лилейники.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Лилейник: посадка і догляд

  • дуже люблять хороше освітлення-тоді розкривається вся краса суцвіть.
  • для грунту підійде будь-яка садова грунт, яку потрібно періодично удобрювати компостом і мінеральними добривами.
  • якщо немає хорошого дренажу, клумба з лилейником повинна бути піднятою.
  • висаджують нові рослини навесні або восени, на зиму лилейник можна залишити в грядці, але мульчувати грунт.
  • якщо кущ став менш плодоносним-його потрібно розсадити або пересадити на інше місце.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Гліцинія

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Багаторічна витка квітка сімейства бобових. Це деревоподібна ліана з рясними суцвіттями. До цього роду відноситься 9 видів, але найчастіше в саду можна зустріти японську і китайську гліцинію. Висота ліани досягає 15 метрів. Квіти-бузковий, білі або фіолетові з характерним ароматом. Починає цвісти в кінці березня і може радувати око все літо.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Гліцинія: посадка і догляд

  • насіння висаджують в листопаді-грудні і вирощують в кімнаті на підвіконні, в грунт можна переносити ранньою весною.
  • гліцинія любить сонячний простір, який захищений від протягів.
  • грунт повинен бути слабким лужним і з дренажем.
  • полив помірний, на одному місці гліцинія може перебувати 10 і більше років.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Важливо знати, що вперше гліцинія цвіте в 2-3-річному віці, все бутони одночасно розкриваються і рясно цвітуть.

Топ-5 однорічних квітів для дачі

Однорічні культури доведеться висаджувати щороку, зате у вашому саду буде різноманітність і простір для експериментів.

Хризантеми

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Є однорічні та багаторічні культури. Хризантеми відносяться до сімейства айстрових. Це напівчагарник (рідше трав’яниста рослина) з суцвіттям-кошиком. Існує більше 150 видів хризантем, як з дрібними, так і великими квітами. Найпопулярніші: альпійська, увінчана, кілеватая, чагарникова, китайська, махрова.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Хризантеми: посадка і догляд

  • люблять яскраве розсіяне світло, полив рясний.
  • найкраща грунт-м’який дерновий субстрат.
  • під час активної вегетації хризантему можна обприскувати двічі на день.
  • цвіте з кінця літа до жовтня.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Цікаво! в японії на честь цієї квітки названий орден, який видають тільки за важливі заслуги перед державою.

Настурція

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Ще ця рослина називають капуцином, це яскравий представник сімейства настурцієвих. Є більше 90 видів рослин, в природному середовищі це багаторічник, але в наших широтах зимувати настурція не може. Це напівчагарник або ліана з напівмахровими, махровими і простими квітками неправильної форми.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Настурція: посадка і догляд

  • вона розмножується насіннєвим способом, їх висівають у відкриту землю в травні. Полийте теплою водою і укрийте плівкою — сходи з’являться протягом 2 тижнів.
  • настурцію садять на клумбу з хорошим освітленням зі слабокислою родючим грунтом.
  • важливо забезпечити дренаж, оскільки коренева система у рослини слабка.
  • цвіте з кінця липня по вересень.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Портулак

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Яскраве низькоросла рослина роду портулакових, відмінно підходить для оформлення бордюрів і альпійських гірок. Існує близько 100 різновидів портулаку, але в наших широтах росте тільки одна — великоквітковий портулак. Це однорічник, який навіть під укриттям не витримує зим. Висота його не перевищує 30 см. У портулаку добре розвинена коренева система, м’ясисті листя, яскраві квіти. Період цвітіння — з червня по вересень. Незважаючи на те, що до вечора квітка відцвітає, на рослині стільки суцвіть, що цвітіння стає безперервним.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Портулак: посадка і догляд

Особливого догляду не буде потрібно: досить забезпечити рослині своєчасний рясний полив і висадити його в місці, захищеному від протягів.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Дельфініум

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Висока трав’яниста рослина, яке відноситься до сімейства лютикових. Існує більше 40 видів, з них найпопулярніші — польовий і дельфініум аякса. Дельфініум прикрасить будь-який квітник: він досить високий, цвіте з червня по вересень, а яскраві сині, рожеві і фіолетові квіти складно переплутати з чимось іншим.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Дельфініум: посадка і догляд

  • висадити насіння обов’язково потрібно в сонячне місце, грунт повинен мати дренаж, інакше коріння просто згниють.
  • обов’язково удобрювати перегноєм або мульчувати землю торфом.
  • регулярний полив і підгодівля кожні 10 днів — запорука того, що цвітіння буде довгим і рясним.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Іпомея

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Це ліана, яка відноситься до сімейства в’юнкових. У тропічних широтах вона є багаторічником, але на присадибній ділянці росте тільки один сезон. Декоративна рослина може досягати в довжину 5 метрів. У нього густі стебла і великі квіти на подовжених ніжках, схожі на трубу грамофона. Популярністю користуються такі сорти як іпомея каїрська, пурпурова, триколірна, плющевидная, лунноцветущая.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Іпомея: посадка і догляд

  • іпомею з насіння вирощують на підвіконні і вже в травні-червні переносять у відкритий грунт.
  • відстань між пагонами має бути не менше 20 см, обов’язково передбачте опору — грати або натягнуту сітку.
  • грунт повинен бути з хорошим дренажем, підгодовувати іпомею потрібно кожні 2-3Тиждень.
  • цвіте вона з липня по вересень.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Важливо! перш ніж вибрати рослини для дачі, варто скласти попередній план посадки, враховуючи тип рослин (низькі, середні або високорослі), їх переваги у волозі, кількості світла, грунті — і вже за цими критеріями підбирати «мешканців» клумби.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Експериментуйте і прикрашайте ділянку на свій смак!

Дуже часто садівники замислюються, які з квітів краще посадити на дачі, щоб прикрасити ділянку? які квіти віддати перевагу-однорічні або багаторічні, як вибрати з усього різноманіття насіння прекрасних рослин ті, які будуть прикрасою ділянки. Сьогодні опишу (зовсім потроху) деякі з них, які ми висаджуємо на клумбах, в рабатках, а також біля пергол і дерев.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

віола (братки)

Віоли-одні з тих квітів, які (в силу їх невибагливості і краси) багато хто із задоволенням вирощують. Рослина це буває як однорічним, так і дворічним. Однорічники зацвітають з третьої декади червня і по кінець вересня, а дворічні — з кінця травня і практично до перших заморозків. Їх квіти відрізняються безліччю відтінків, можуть бути як одно-, так і двоколірними.

Віола вітає добре освітлені ділянки, не ігноруючи напівзатінені місця. Ця рослина любить вологу, чуйне до органічних добрив (особливо до гною) і до регулярного розпушування міжрядь.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Розмножуючи віолу насінням (можна і розсадою), сіємо їх відразу у відкритий грунт, починаючи з часу прогріву грунту і до кінця червня. З’явилися через пару тижнів сходи краще укрити від прямого сонця. На початку осені розсаду пересаджуємо на клумби, дотримуючись відстань між саджанцями сантиметрів 20. Укриття віоли на зиму абсолютно не потрібно.

Однорічні братки сіємо на початку весни на розсаду, а в першій або другій декаді травня готову розсаду висаджуємо на вибране для них місце на дачі.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Ірис

Квітучі іриси — це веселка різноманітних фарб на клумбах. Існує солідна кількість сортів. Одні сорти розмножуються цибулинами, інші, що мають товсті кореневища, розмножуємо діленням останніх.

Місце під висадку цих квітів повинно мати достатнє освітлення, захищене від вітру і протягів. Але і затінені місця не будуть перешкодою для їх цвітіння. Грунт під посадку іриси воліють суглинний і піщаний. А ось на занадто зволоженою грунті добре росте тільки болотний вид цих рослин. Розбіг цвітіння ірисів: травень-липень (болотний, не махровий сорт).

Пересаджувати можна через два тижні після закінчення цвітіння, обрізавши коротші зелені частини, протягом літа і до заморозків.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Грядки під весняну посадку ірисів готуємо, змішуючи грунт з перегноєм і компостом. Як тільки земля на дачі відтане, висаджуємо цибулини у відкритий грунт. Ямки для них: радіус 20 см і глибина 16 см.якщо працюємо з кореневищем, то лунку робимо трохи більше його розміру. Укладаємо, розправивши коріння і виправивши те, що залишилося від листя, вгору. Засипавши грунтом, поливаємо.

Технологія осінньої посадки ірису кореневищами абсолютно не відрізняється від літньої і проводиться з кінця серпня до середини жовтня. Бородаті види рослин краще прикрити гілками (соломою), оберігши від вимерзання.

Розмноження, так само і омолодження цих квітів виробляємо навесні раніше і в кінці серпня. Для цього підготовлені кущі очищаємо від грунту, прибираємо поламані і відмерлі частини, листя обрізаємо. Кореневище ділимо на кілька частин, розібравши його на посадковий матеріал.

Основний догляд за рослиною на дачі: прополка бур’янів, розпушування, часті поливи. Необхідно протягом сезону проводити підгодівлю і . Іриси обрізають після цвітіння, а також перед першими заморозками.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Дзвіночки

Люблячі сонячні місця дзвіночки, непогано ростуть і в півтіні. Рівень грунтових вод на ділянці, де висаджують ці квіти, не повинен досягати їх коренів — дзвіночки не люблять надмірного зволоження грунту.

Грунт перед посадкою квітів удобрюємо і перекопуємо, вносимо органічні добрива. Пересаджуємо кущами або восени або навесні. Кущ беремо разом із землею, не пошкоджуючи кореневої системи. Воду вносимо в лунки до і після посадки.

Дзвіночки з потужною кореневою системою можна висаджувати на початку квітня, а слабші кущі висаджуються тільки тоді, коли загрози заморозків вже немає. Восени їх висаджують не пізніше першої декади жовтня, щоб кущі вкоренилися до початку холодів. Дзвіночки, як і інші квіти, чуйні до своєчасних поливу, прополки бур’янів, розпушування грунту, підгодівлі добривами — органікою і мінералкою.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

лілія (лилейник) міддендорфа

(іноді, по-місцевому, саранки)

Лілія цього виду росте в тіні, тому садимо її під плодовими деревами. Грунт для посадки-родюча і пухка. Розмножуються лилейники або цибулинами або лусками. Можна розмножувати і насінням. Садять їх в середині літа, а перші сходи з’являються тільки навесні. Цвісти такі лілії починають тільки року через два-три після проростання. Висаджують квіти на дачних клумбах або рабатках (але, бажано, в тіні).

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Півонії

Півонії-багаторічники, що ростуть кущами. Колірна гамма різна — від білого до темно-бордового. Це досить невибагливі рослини, квітучі, зазвичай, в червні.

Шляхом ділення куща. Поділу піддаємо кущі, які досягли віку в 5 років. Виробляють подібне розмноження з початку серпня-перша декада вересня. Спочатку виробляємо обрізку листя куща, потім його обережно викопуємо (намагаємося не пошкодити кореневище). Потім акуратно поділяємо основний корінь (гострий ніж в допомогу!) на частини. Кожну пересаджуємо в лунку, заздалегідь її підготувавши.

Місце для висаджування півоній на ділянці має бути сонячним і досить відкритим. Риємо ями на багнет лопати, засипаємо сумішшю (торф, перегній, річковий пісок і грунт). Також можна додати трохи золи, суперфосфат і купорос (краще залізний).

У підготовлені лунки акуратно садимо півонії, при цьому нирки рослини не заглиблюємо нижче 4 см від поверхні грунту. Зверху кореневище присипаємо залишилися грунтом і мульчируем торфом. Після посадки квіти вимагають поливу (досить рясного), а протягом сезону — регулярні поливи, підгодівлі, розпушування грунту, а також своєчасної прибирання бур’янів. Зазвичай пересаджені півонії починають цвісти на 3-4 рік після посадки. А може і зовсім, і ось чому.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

бальзамін високорослий і низькорослий

Цей однорічний квітка і однієї і іншої висоти вирощуємо у відкритому грунті розсадою. На розсаду насіння бальзамінів зазвичай сіємо в третій декаді лютого в ящики, з підготовленим заздалегідь слабокислим грунтом. Після посадки насіння грунт рясно зволожуємо і, залишивши в теплому місці, вкриваємо склом (плівкою), щоб швидше з’явилися сходи.

Після того, як майже всі насіння проросли, розсаду пікіруємо. Зазвичай розсада виростає міцною до кінця квітня.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Також можна виростити цю квітку і з живців. Нарізавши їх, вирощуємо вдома в горщиках з кінця зими або початку весни. Висаджуємо на відкриту клумбу розсаду, вирощену з насіння або живців (кінець травня-початок червня), коли заморозки на грунті сходять нанівець.

Садовий бальзамін-високорослий, абсолютно невибаглива рослина, прекрасно росте на дачній клумбі поруч з багатьма іншими квітами (гіпсофіла, флокси). Найкраще місце для вирощування-західні або східні схили. З огляду на те, що бальзамін не терпить зайвої вологи в грунті, прохолоди і протягів, виключаємо його посадку в низині. Грунт перед висадкою розсади краще удобрити перегноєм або компостом.

Кожні 3 дні після висадки рослину поливаємо, вологу краще вносити ввечері (в дощову погоду поливи не проводимо). Пару раз на місяць проводимо підгодівлю квітів калійними і азотними добривами одночасно. Оберігаємо здоров’я бальзаміну, обприскуючи його від шкідників і хвороб.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Ромашки

Ромашки-багаторічні рослини для будь-якого саду. Грунт на ділянці, на якій ці квіти ростуть найкраще — нейтральна або лужна, добре удобрена і пухка. Люблять вони освітлене місце, захищене від протягів. На одному місці ромашки можна вирощувати років 6, а потім виробляти їх пересадку на інше місце проживання.

Ромашку можна вирощувати розсадою. При цьому насіння висаджуємо в підготовлені ящики в третій декаді березня, після появи пари справжніх листочків сіянці пікіруємо. Висаджування розсади у відкритий грунт виробляємо в другій декаді травня. Також можна насіння висадити і відразу на клумбу в третій декаді травня, полити і прикрити плівкою. Перші сходи з’являються через пару-трійку тижнів після посадки.

Розмноження проводиться і шляхом ділення кущів. ПодібнийПроцедура проводиться раз в 4 роки, в третій декаді серпня-середині вересня.

Доглядати за ромашкою вкрай просто, для цього слід регулярно рихлити і поливати квіти, звільняти від бур’янів, а також проріджувати їх кущі. Перед зимою слід обрізати наземну частину рослини, залишаючи тільки 4-5 см вище рівня землі. Цвітуть ромашки, практично, все літо і початок осені (від початку червня і до 2 декади вересня).

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Вербена

Квітка вирощується, переважно, тільки розсадним методом. Для цього сіємо насіння вербени, задіявши ящики з зволоженим пухким грунтом (перша декада березня). Після посіву рекомендую укрити ящики поліетиленовими пакетами до перших сходів. Як правило, через два тижні насіння проростає, після цього плівку прибираємо, а ящики поміщаємо на підвіконня під прямі сонячні промені. Як тільки з’явиться справжня листя, рослини пікіруємо в грунт, куди вносимо перегній і деревну золу.

Третя декада травня-пересадка у відкритий грунт, відстань між квітами-близько 30 см.поливати після посадки на дачі краще у вечірні години. Для кращого вкорінення рослини притискаємо до землі за допомогою шпильок і трохи підгортаємо.

Місце під вербену вибираємо на сонячних ділянках, з досить пухким грунтом. Цілком підійдуть і не дуже родючі суглинки. Вона стійка до посухи, непогано переносить і легкі заморозки на грунті. У родючому грунті вербена йде тільки в зростання і практично не цвіте. Початок цвітіння-червень.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Петунії

Дуже красиві і досить невибагливі квіти. Існує кілька різновидів цих рослин. Вирощують їх найчастіше розсадним методом. Висаджувати насіння петунії на розсаду можна як в третій декаді лютого, так і на початку березня. На появу сходів потрібно кілька днів. Після появи першої справжньої листя потрібно пікірування.

Для висадки петуній у відкритий грунт готуємо грунт. Найкраще підійдуть піщані або суглинні грунти, в які слід внести органічні добрива (крім гною, щоб уникнути у неї грибкових захворювань).

Клумба, на якій будуть на дачі рости ці квіти, повинна бути добре освітлена протягом дня і захищена від протягів. Висадку розсади варто проводити в третій декаді травня (після того, як весняні заморозки закінчилися). Краще здійснювати її у вечірній час або коли на вулиці похмуро. Посадку проводимо по зовнішньому краю клумби, а можна і по всій її площі, якщо вона невелика. Цвіте рослина до пізньої осені.

Догляд за петуніями полягає в досить частих поливах, підгодівлі рідкими органічними добривами з додаванням калійних мінеральних. Починаємо подібні підгодівлі розсади через тиждень після висадки. Далі потрібне внесення комплексних добрив кожну декаду приблизно до кінця серпня.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Лілії

Ці багаторічні квіти, що налічують безліч видів є прикрасою будь-якої ділянки. Розсідаються ці рослини цибулинами, причому необхідно ретельно вибирати посадковий матеріал — цибулини не повинні мати пошкоджень, слідів гнилі. Перед посадкою лілій ретельно перекопуємо грунт, вносимо в неї перегній або добриво, що містить фосфор з калієм. При кислому грунті допоможе внесення вапна або деревної золи.

Садимо цибулини (серпень-вересень) на відстані чверті метра один від одного. Лілії бажано вирощувати на відкритих, добре освітлюваних ділянках. В основному, ці квіти не вимагають приховування перед заморозками. А для приховування можна використовувати тирсу, сіно або старі гілки. Як сніг піде, все утеплення необхідно швидко прибрати. На наступний рік лілії зацвітають.

Садять їх і навесні. Але, при цьому, окремо від тих екземплярів, які посадили у вересні, так як навесні під час догляду ці квіти поливають більше і частіше, ніж висаджені восени. Догляд полягає в досить частих поливах, розпушуванні грунту навколо квітів, видалення бур’яну. Від шкідників мульчируем грунт золою.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Гладіолуси

Ще один багаторічний квітка для прикраси дачного або будь — якого іншого ділянки-це гладіолус. Зараз дуже важко назвати хоча б приблизне число його сортів. І їх забарвлення теж різноманітні.

При посадці і догляду за гладіолусами пам’ятаємо, що:

  • на одному місці не садимо їх більше двох сезонів, місце повинно бути сонячне (тінь, бажано, виключити), з легким сквозняком (від ураження грибковими хворобами) «діток» висаджуємо попереду дорослих цибулин (для їх достатнього освітлення),
  • пересаджуємо їх, бажано, на різні грунти (якщо ґрунт, в якому ростуть ці квіти, піщаний, то необхідно обприскувати рослини добривами),
  • цибулини гладіолусів набуваємо адаптовані до місцевого клімату,
  • полив слід робити рясним, але раз в 7 днів. Лише в сильну спеку можна зволожувати грунт кожен день після 19 годин, поєднуючи цю процедуру з розпушуванням і видаленням бур’янів. Можна також підгорнути гладіолуси,
  • цибулини вимагають зниженої температури і вологості при зберіганні в зимовий час, від цього залежить те, як вони будуть рости і цвісти в наступному сезоні.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Жоржини

Вирощуємо ці багаторічні квіти на будь-яких видах грунту, головне, її потрібно постійно рихлити. У суглинок або в інший щільний грунт потрібно додавати річковий пісок або торф, щоб бульби не рвалися. За день-два до посадки бульби жоржин дістаємо з підвалу і, при необхідності розмноження, ділимо їх (зрізи не забуваємо обробити золою). В одній частині має бути три бульби, вони в майбутньому дадуть кілька міцних стебел.

Якщо тотально дотримуватися агротехніку вирощування цих квітів, то жоржини з підвалу (льоху) дістаємо за тижні три до висадки в грунт. У широку ємність насипаємо тирсу, в які і поміщаємо бульби. Зверху накриваємо покривним нетканим матеріалом. Кожні кілька днів поливаємо тирсу. Ємність бажано встановити на сонячне місце. Висаджуємо бульби жоржин землю, коли заморозки на грунті закінчаться.

Враховуючи вимогливість квітів до вологи, полив здійснюємо частіше. Щоб уникнути швидкого випаровування вологи, мульчируем біля посадок землю. Поливаємо рослини тільки ввечері, коли спадає спека. Увядающие квітки зрізаємо для стимуляції росту нових. Для відмінного цвітіння, формуємо кущі жоржин в чотири-п’ять стовбурів.

Вимагають регулярних підгодівлі, які допомагають їм боротися з хворобами і шкідниками. На початку літа обприскуємо листя сечовиною або розчином коров’яку. Позакореневе підживлення (бажано раз на тиждень) робимо, коли немає дощу або стоїть похмура погода.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

флокси (однорічні та багаторічні)

Флокси (в різних регіонах) цвітуть на ділянці, починаючи з травня і кінчаючи останньою декадою вересня. Забезпечити таке цілком можливо, якщо знати, як виростити подібні квіти правильно. Ці багаторічники можна розмножувати або живцями або за допомогою відводок, або ділити кущі. А ось однорічні флокси вирощуємо насінням.

Як земля прогріється, можна робити грядки і сіяти (витримуючи 30 см) в них насіння однорічників. Їх розсипаємо по грядці (витримуючи 30 см один від одного), не присипаючи зверху грунтом, а просто накривши будь-яким покривним матеріалом. При появі перших сходів, матеріал прибираємо.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Але можна виростити такі флокси і розсадою. Насіння при цьому висаджуються в ящики (початок березня). Після появи перших паростків потрібно організувати регулярний полив, освітлення і кімнатну температуру. Як з’являться сходи, проводимо пікірування. Після цього не варто тримати рослини під прямими променями, уникаючи опіків у листя.

Цю розсаду висаджуємо на підготовлені грядки в середині (можна трохи пізніше) травня, залишаючи відстань між саджанцями близько 20 см. Однорічні флокси є досить стійкими до похолодань і посухи, не терплячи перегріву грунту, але люблячи освітлення. Найкраще ці квіти ростуть в півтіні. Головне в догляді за флоксами, дати їм рости спокійно. Рихлимо грунт навколо квітів, в середині літа їх злегка підгортаємо. В кінці весни підгодовуємо рідкої органікою, а на початку літа здійснюємо підгодівлю мінеральним добривом з калієм або фосфором.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

мальва (шток-роза)

Мальва є багаторічною рослиною. Після його посадки насінням у весняний період в поточний сезон вона тільки росте, зеленіє і набирає силу. Радіти квітам будемо тільки в наступний теплий дачний сезон.

Насіння її відрізняються досить великими розмірами, тому їх дуже зручно сіяти (0,5 м між ними) відразу на постійне місце. Садимо мальву, як і інші квіти, або насінням відразу в грунт, або розсадою. Дуже часто відбувається самосів в грунт безпосередньо з рослиною, з появою там на наступний рік нових сіянців. Розмножуємо насінням і живцюванням. Останнє застосовується при розмноженні гібридних видів.

Є мальва-дворічник. У перший рік росте, вНаступному сезоні рясно цвіте, потім дає насіння і засихає. Коли ці квіти ростуть на досить родючих грунтах, то їм потрібно підгодівля раз або два за сезон. Якщо ж грунт виснажена, то потрібно підгодівля раз в декаду.

Перед початком заморозків (в місцевостях з суворою зимою) першорічки мальви можна укрити соломою, гілками або іншим покривним матеріалом, щоб не допустити вимерзання. Після сходу снігу і прогріву землі, прибираємо покривний матеріал і звільняємо рослини.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Мірабіліс

Мірабіліс (і краще в групі) славно прикрасить будь-яку клумбу. Рослина з пишним кущем, покритим як численними бутонами, так і розпустилися квітками. Забарвлення їх різні-від білих до бузкових. Суцвіття мірабіліса схожі на запашний тютюн. Квіти розпускаються ближче до сутінків (а також в дощ і похмуру погоду), а закриваються тільки зі світанком.

У нашій країні навіть при переховуванні від морозів коріння цих рослин вимерзають. Хто бажає, можна викопати їх пізньої осені і зберігати в піску. А навесні знову перемістити на дачу.

Можна і з насіння, відразу висадивши їх будинку в окремі стаканчики в кінці квітня. Грунт бажана нейтральна, поливи — не надто часті. Можна висадити насіння квітів відразу в розсадник безпосередньо на ділянці, укривши його спеціальною плівкою (нетканим матеріалом, пластиковою пляшкою). В даному випадку висаджуємо насіння в кінці квітня.

У відкритий грунт розсаду висаджуємо після остаточного мінування загроз весняних заморозків. Ця рослина вітає тільки сонячні, добре прогріті грунти. Сама грунт повинна бути родючою і суглинної. Мірабіліс відрізняється хорошою посухостійкістю, за ним дуже легко доглядати.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Ліатріс

Невибаглива до складу грунту, ліатріс досить холодостійкий. Тому посів його насіння (в цьому випадку повне формування рослини слід тільки на 2 або 3 рік) або бульб проводимо відразу у відкритий грунт (кінець квітня або в середині жовтня). Ця квітка не вимогливий до сонячного світла, посадки його можливі і в тіні.

Рослина не любить застою води, тому на клумбі бажано присутність дренажної системи. Грунт повинен бути среднекислой, легкої і пухкої. Ліатрису потрібні регулярні підгодівлі при цвітінні і після нього.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Кобея

Закінчую огляд прекрасною кобеєю. Ця рослина цінується за те, що прекрасно в’ється. Росте і цвіте воно тільки один дачний сезон. Квітка любить відкриті родючі землі, які весь світловий день висвітлюються сонячними променями. У півтіні відчуває себе також непогано, але ось в тіні і на протязі воно практично не виростає. Молоді рослини в холод гинуть, а дорослі здатні перенести навіть легкий заморозок.

Вирощуємо кобею за допомогою розсади (і тільки!), насіння садимо з середини лютого по середину березня. За день до висадки насіння замочуємо у воді або в будь-якому стимуляторі росту. Насіння відразу висаджуємо в індивідуальні стаканчики, так як кобея погано ставиться до пересаджування. Перші сходи — через пару-трійку тижнів після посіву. Після появи справжніх листочків, сходи пересаджуємо в більш широкі стаканчики. Для цього рясно змочуємо грунт з ними і акуратно витягуємо сходи разом із землею.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

У рабатку (клумбу) розсаду квітів переміщаємо тільки в кінці травня і тільки під різного роду укриття, які прибираємо при встановленні стійко теплої погоди. Посадочні лунки під кобеї викопуємо на відстані півметра. В яму наполовину засипаємо родючою землею. Розсаду акуратно витягуємо з стаканчиків разом з усією землею, акуратно опускаємо в лунку, прикопуємо і поливаємо.

Зазвичай ці квіти садять поруч з деревами, або ставлять спеціальні опори — перголи, навколо яких кобея і буде витися. Вимоглива до вологи, звідки йдуть регулярні поливи. Спочатку їй потрібні азотні добрива, а при формуванні квіток — фосфорні та калійні.

Як тільки з’являються перші сходи, рослини підгодовуємо гуматом. А після висадки у відкритий грунт щотижня присмачуємо грунт добривами. Зазвичай чергують мінеральні та органічні види добрив. Обов’язково обприскуємо від шкідників.

Начебто все. Хоча є ще декоративна капуста, дуже хороший папороть в комплекті з чим-небудь, багаторічна рудбекия,…., якщо кому раптом сподобаються.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники
Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

фото квітів на дачі

Квіти і рослини – ось ті красиві створення, які наповнюють будь-який сад соковитими радісними фарбами, непередаваною гармонією і затишком. А їх різноманітність дивує уяву: більше 300 тисяч однорічників і багаторічників!

Так, завзятим садівникам є з чого вибирати. І зараз ми пропонуємо вам поглянути лише на деякі з багаторічних невимогливих видів.

Різновиди багаторічників, які не потребують догляду

Невимогливими ми називаємо квіти і рослини, роками ростуть на одному місці, стійкі до заморозків і майже не потребують догляду. Всі умови для них полягають в правильно обраному місці, вдалих «сусідах» і періодичному поливі.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Невибагливі багаторічні квіти, квітучі все літо, можна виростити з насіння і отримати власну розсаду, а можна купити кореневище вже дорослої рослини в контейнері і висадити в грунт.

Важливо! якщо ви віддасте перевагу перший варіант, то ні в якому разі не сійте насіння багаторічників прямо в землю. Їм підходить виключно розсадний метод. У відкритому ж грунті висока ймовірність, що вони не зійдуть.

Давайте вже познайомимося з цими універсальними створіннями, які, сподіваємося, допоможуть вам перетворити свій сад в райський куточок!

Квіти-багаторічники

назва опис люпин через пристосованість до життя в будь-яких умовах його часто називають бур’яном. Люпинові насіння проростають навіть в щілинах між . Однак у нього безліч забарвлень (особливо прекрасні строкаті люпини) і дуже декоративні різьблені листочки.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Люпин можна висаджувати як окремими ділянками «соло», так і в поєднанні з іншими рослинами. Форма його суцвіть прекрасно доповнить структуру будь клумби. Для вирощування розсади потрібно садити насіння раніше.

Ну а якщо посадити відразу кореневище багатолітника, то цвітіння буде в цей же рік. Грунт для люпину підійде абсолютно будь-яка. Правда, інструкція наказує висаджувати його в сонячних місцях.

флокси ці невибагливі садові квіти багаторічники незамінні при оформленні ділянки! море сортів флоксів з квіточками різних відтінків. Є навіть «хамелеони», що змінюють своє забарвлення в залежності від освітлення з яскраво малинового на бузковий.поводяться флокси аналогічно бур’янам-без проблем приживаються і рясно розростаються, часом витісняючи своїх «сусідів». Вони добре ростуть як на сонці, так і в півтіні (півтінь краще).

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

До відома! флокси можуть радувати своєю красою до 8 років без будь-якого догляду. Але з часом у них дрібнішають квіточки, тому підгодівля у вигляді будь-яких добрив або органіки періодично буде до речі. Також рекомендується іноді рясно поливати їх-тоді суцвіття будуть великими, а стебло не буде оголюватися.

Для продовження життя флоксів, раз в 6 років кореневища необхідно викопувати своїми руками, розрубувати і переносити в нові місця. Висаджувати ці багаторічники краще ранньою весною.

рудбекія і ехінацея рудбекія і ехінацея додадуть будь-якому квітник структуру і вдало оформлять задній план, гармоніюючи з іншими «жителями» вашої клумби.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Найдоцільніше виростити свою розсаду, посіявши насіння в горщиках в кінці лютого. Проблем зі схожістю у цих квітів немає, так що ви неодмінно отримаєте якісну розсаду, яка успішно приживеться на одному місці.

Тип грунту не має значення. Висаджувати рудбекію і ехінацею можна навесні або влітку. На перших порах рясно поливайте їх і ретельно прополювати бур’яни.

Періодична підгодівля органікою і мінеральними добривами не буде зайвою. Ось такі нескладні маніпуляції, а наступної ранньою весною квіти вже будуть радувати своєю позитивністю!

мабуть, самі невибагливі садові квіти знайомі всім! вони якраз з тих, про які можна сказати «ростуть самі по собі».справжня назва-рудбекія розсічена, яку в народі вважають бур’яном. Рудбекия цілком може стати прикрасою саду, ось тільки за нею потрібне око та око, щоб вона не заповнила собою всю ділянку.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

очиток ці невибагливі садові багаторічні квіти починає розпускатися в кінці серпня і цвіте аж до перших зимових заморозків. Любить піщаний грунт і сонячні промені.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

шавлія шавлія цвіте з червня до кінця літа. До грунту невимогливий. Завдяки невисокому зросту (30-50 см) його можна садити навіть в мініатюрних клумбочках.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

ірис дуже елегантний квітка, відповідний не тільки для квітників, але і для оформленняКуточків відпочинку, невеликих ставків, моноклумб. Ірис досить-таки різноманітний за розмірами і забарвленням. Наприклад, є невеликі цибулинні квіточки, незамінні для альпійських гірок.деякі сорти ірису воліють вологість і півтінь, інші – відкриті сонячні ділянки. Ну а взагалі вони невимогливі, їм потрібен лише достатній полив і періодичне підсипання землею кореневищ. Розмножується ця квітка простим поділом кореня, що бажано робити по ранній весні.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

астильба садові невибагливі квіти, пишно розпускаються навіть у великій тіні. Тому різні сорти астильби використовуються в якості прикрас самих затишних містечок саду. Єдине, їм необхідний вологий грунт. Цвітіння починається приблизно в липні і триває 10 тижнів.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

геленіум рясніє дуже довго і рясно! якщо правильно підібрати сорти, то споглядати цвітіння геленіума можна від початку червня і аж до кінця жовтня.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Облагородити ділянку допоможуть не тільки квіти, але і такі зелені невибагливі рослини для саду, як папороть, будра, живучка, пахизандра, манжетка, виноград дівочий, кірказон або клематис, тіньолюбиві ліани та інші. Вони вирощуються швидко і бесхлопотно.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Створюємо квітковий рай або ідеї оформлення

Щоб вийшов по-справжньому райський куточок, недостатньо просто посадити багаторічники. Важливий нюанс-це їх правильна висадка і грамотно складена композиція.

Ось кілька цікавих ідей:

  1. «квітучий килим » 14>–>- райдужна галявина, усипана дрібними польовими квітами! потрібно лише посадити на відведеному місці невисокі сорти багаторічників і однорічників. Це можуть бути ромашки, конюшина, волошки, маки, геленіум, шавлія, маргаритки і т. Д.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

  1. « живі » арки і альтанки. якщо у вас на ділянці є подібні конструкції, то чому б не зробити їх більш барвистими? витончено кучеряві і невибагливі садові рослини зроблять свою справу!

До них відносяться:

  • клематис або ломонос. Чарівний красень і звабник поглядів! за красою він може сміливо конкурувати з заморськими дивинами. Його великі квітки різних забарвлень водоспадом спадають з двометрової висоти. Розкішне цвітіння протягом декількох тижнів-це потрібно бачити!

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

  • дівочий виноград. Вельми ефектно виглядає вертикальне озеленення цим плететься рослиною. По осені його листя забарвлюються в чарівний малиново-ожиновий колір. Радують око і декоративні плоди винограду. Плюс до всього він відрізняється особливою » повзучістю» і може чіплятися до будь-якої поверхні.

Увага! дівочий виноград дає великий річний приріст (десь до 3,5 метрів). Цей нюанс варто враховувати, підбираючи містечко для його посадки.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

  • деревовидний кампсис — ні з чим не порівнянна по життєстійкості, витривалості і невибагливості ліана! їй дарма спека, зливи, шкідники і захворювання. Вона цвіте, не перестаючи, з червня по вересень. Кампсис прикрасить собою альтанку, паркан, арку, вхідну групу або навіс. Хитромудра форма його квіток настрій сходу.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Єдиний мінус-ліана росте як на дріжджах. Але це не привід відмовлятися від такого дива! можна просто посадити її у вузькому затиснутому місці, де далі рости буде нікуди.

  • троянди плетисті. Розкішне цвітіння і полонить аромат роблять їх справжніми «королевами» саду! що може бути приємніше чашечки чаю рано вранці в рожевому пахощі? мабуть, найкращий початок нового дня.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

  • з одноліток-декоративна квасоля, горошок і іпомея. Посадивши їх один раз, ви обов’язково захочете бачити в своєму саду ці пустотливі ліани і на наступний рік. Своїм бадьорим плетінням вгору вони урізноманітнюють нудний стовпчик, стовбур дерева, хвіртку або паркан.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

  1. клумби, міксбордери, рабатки, альпійські гірки . Щоб ці квітники рясніли якомога довше, садівники рекомендують поєднувати багаторічники з однорічниками. Перші стану основою, фоном. А другі допоможуть рік від року вносити в квітники свіжі нотки.

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Висновок

На закінчення скажемо, що для стабільного повноцінного цвітіння невимогливих садових рослин потрібно відвести їм максимум уваги відразу, щоб потім відпочивати і споглядати красу. Добре б попередньо удобрити грунт і підготувати розсаду до посадки з урахуванням особливостей кожного виду.

Результат праць не змусить себе довго чекати. Якщо ви вирішили-таки облагородити свій сад, то обов’язково подивіться відео в цій статті. Бажаємо вам приголомшливих квітучих творінь!

Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники
Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники
Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники
Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники
Багаторічні квіти для городу. Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники

Поряд з красивоцветущими рослинами, серед багаторічників є багато рослин з непоказними квітками, але дуже декоративними листям, для вони незамінні.

Багаторічники ви можете самі виростити з насіння і отримати свою розсаду, а можете придбати кореневища або вже доросла рослина в контейнері. Досить поширений варіант-взяти вподобане рослина від сусідів у вигляді частини кореневища з пагонами.

Якщо ви хочете виростити багаторічники самостійно, ні в якому разі не сійте насіння прямо в грунт. Багатолітникам підходить тільки розсадний метод. На рослини подібного роду надає великий «тиск» навколишнє середовище, у відкритому грунті вони можуть і не зійти.

Отже, найлегші в догляді багаторічники для вашого саду:

Thinkstockphotos

Люпин

Якщо говорити образно, то люпин – це «багаторічник-бур’ян», настільки він пристосований до життя в будь-яких умовах. Насіння люпину проростає навіть в щілинах між плитами кам’яної доріжки. Але в той же час він такий ошатний! забарвлень у люпину безліч, особливо красиві строкаті люпини. Плюс до того, квітка цей високорослий і у нього дуже декоративні різьблені листя, так що люпини сміливо можна висаджувати «соло», окремими куртинами – і це будуть помітні акценти ділянки. Ну а в квітнику він, природно, незамінний – форма його суцвіть чудово доповнить структуру квіткового «наповнення» будь клумби. Дуже добре розмножується люпин насінням, так що ви без зусиль зможете виростити його розсаду, тільки висаджуйте насіння раніше, ну а якщо ви посадите його кореневище, то вам забезпечено цвітіння в цей же рік. Грунт для нього не має значення, догляд звичайний, «по мінімуму». Але, однак, люпин любить сонце, тому не варто садити його в тіні. Якщо зрізати відцвілі» свічки » люпину, він зацвіте знову. До речі, можна зібрати стебла люпину зі стручками – це чудовий сухоцвіт.

Складно уявити собі сад без цього, він гарний не тільки в квітнику, незамінний і для , куточків відпочинку , дуже підходить для складання моноклумб. Розмножується він просто: діленням кореневища, краще це робити ранньою весною. Іриси бувають різними: деякі з них люблять відкриті сонячні ділянки, інші вважають за краще півтінь і вологість, як, наприклад, сибірські іриси. За розмірами і забарвленням у цих квітів величезна різноманітність варіантів. Є і мініатюрні цибулинні іриси, вони просто незамінні для альпійських гірок. Іриси невибагливі, але їм потрібен достатній полив і періодичне «землевание», так як їх кореневища з часом часто оголюються. На зиму їх краще не підрізати, залиште це до весни, так вони краще переносять суворі зими.

thinkstockphotos

Півонії трав’янисті

На відміну від півонії деревоподібної півонія трав’яниста – рослина для «чайників». Якщо ви посадите його кореневище ранньою весною або в кінці серпня, він вже на наступний рік порадує вас цвітінням. Шкода тільки, що період його цвітіння триває недовго! півонія любить рясний полив, підгодівлі – тільки мінеральні, органіку він переносить погано. Йому обов’язково потрібен хороший дренаж-додайте в грунт пісок при посадці.

thinkstockphotos

Ромашка садова

Воістину» народний » квітка, безпрограшна прикраса будь клумби. Ромашка довго цвіте і довго стоїть в зрізку. Розмножується діленням кореневищ, але можна завести її і своєю розсадою, посіявши насіння в стаканчики в кінці лютого. Висаджувати ромашку в грунт краще в кінці літа. Полив і добриво – звичайні. Треба відзначити, що ромашку можна абсолютно спокійно пересаджувати протягом усього сезону, потрібно тільки притенить її при пересадці на 2-3 дня. Крім нів’яника-всім відомої білої ромашки, існують ще й кольорові» ромашки » − піретруми, їх квітки дрібніше, але зате вони дуже яскраві.

thinkstockphotos

Хоста, астильба, лилейники, дицентра

Чому ж всі ці рослини поставлені разом? у них є чудова загальна якість : всі вони чудово підходять для прикраси тінистих куточків: вони цвітуть і в тіні. Всі ці рослини найкраще висаджувати кореневищами, з насіння це вийде менш успішно. Їх посадковий матеріал дістати дуже легко — він завжди буває в продажу. Догляд за ними теж подібний: полив,