Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

123

Бітумні хвилясті листи-це органічні волокна, просочені бітумом. Сформовані в десятиволновий лист з гомогенної суміші органічних і неорганічних волокон, вони мають багатошарову щільно стислу конструкцію, яка гарантує хороше збереження від деформації при ударах.

З лицьового боку листи покриті захисно-декоративним барвистим шаром на основі полімерів і світлостійких пігментів. Обробка поверхні високощільним акрилом збільшує довговічність покрівельного листа, а також захищає його від ультрафіолетового випромінювання сонця, вітру і дощу. Завдяки своєму покриттю, бітумні хвилясті листи (єврошифер) мають таку поверхневу структуру, що бруд з атмосфери, що осіла на покрівлі, видаляється дощем і сповзає снігом. Для декоративного оформлення покрівель пропонується кілька варіантів забарвлення листів.

Єврошифер застосовується не тільки в новому будівництві, але і для ремонту старого покрівельного покриття шляхом накладення на нього нових покрівельних листів, не знімаючи старої покрівлі. Укладання єврошифера не вимагає ніякої спеціальної підготовки. Матеріал легко ріжеться ручною пилкою і кріпиться спеціальними цвяхами з ущільнюючою капелюшком. Для монтажу єврошифера досить однієї людини.

На російському будівельному ринку представлені матеріали декількох фірм-виробників хвилястих бітумних листів (рис. 13) зі схожими розмірами і технічними характеристиками.

Рис. 13. Бітумні хвилясті листи і фасонні деталі

При монтажі єврошифера дотримуйтесь інструкції фірми-виробника матеріалу, звертаючи особливу увагу на вимоги до обрешітки. В іншому монтаж бітумних хвилястих листів різних фірм-виробників мало чим відрізняється.

Зазвичай для влаштування покрівлі з хвилястих бітумних листів на пологих дахах з ухилом від 5 до 10° (від 1/11 до 1/6) необхідно виконувати суцільну обрешітку з дощок, вологостійкої фанери або плит osb (осп). Термін суцільна лати з дощок зовсім не означає, що дошки повинні бути щільно притиснуті один до одного, навпаки, при настиланні між ними залишають зазор до 5 см. Можна використовувати необрізний тес з обов’язковим зняттям обзолу, при цьому напрямок укладання чергується від комля до вершини і від вершини до комлю. Нахлест листів єврошифера один на одного при такому ухилі робиться рівним 300 мм, бічний нахлест — 2 хвилі.

На дахах з ухилом скатів від 10 до 15° (від 1/6 до 1/4) потрібна лати з дерев’яних брусків перетином 40х50(h), 50х50 мм і кроком установки 45 см по осях. Фронтальний нахлест листів при цьому робиться 200 мм, бічний — 1 хвиля.

Даху з ухилами від 15° і вище (від 1/4 і менше) крок брусків обрешітки може бути збільшений до 60 см по осях. Фронтальний нахлест-170 мм, бічний-1 хвиля (рис. 14). У районах з великим сніговим навантаженням або з потенційно великими заметами снігу на даху інтервал між рейками обрешітки потрібно залишити колишнім — 45 см.при наявності будь-яких сумнівів, рекомендується ще більше скоротити цей інтервал.

Рис. 14. Решетування під єврошифер

Решетування виконується зі звисом трохи більшої довжини ніж потрібно. Для точного позиціонування кроку брусків обрешітки використовується шаблон, випиляний з обрізка решетіни. Карнизний звис покрівлі забезпечується кобилкою-дошкою, прибитої до нижнього кінця кроквяної ноги. Таким чином, на щипцевих дахах звисом решетин і довжиною кобилки можна зменшувати або збільшувати розмір всього ската даху, підганяючи його під найбільш сприятливий розкрій покрівлі. Наприклад, знаючи корисну площу покриття одного покрівельного листа, розмір ската даху можна підігнати так, щоб кількість обрізків було мінімальним або так, щоб обрізки могли бути використані на іншому схилі. Тому решетіни і кобилки при будівництві даху краще зробити довше, ніж потрібно, зайве потім простіше відпиляти, ніж наростити відсутню.

Для дахів складних форм розкрій покрівлі робиться в спеціальних комп’ютерних програмах з викликом замірника на об’єкт. Для простих дахів його можна зробити на міліметровому папері і кальці (мал. 15). Для цього на міліметровке малюється положення покрівельних листів, а на кальці план ската даху. Калька накладається на міліметрівку і зсувається по ній до тих пір, поки не знайдеться оптимальне рішення. При прогнозуванні розкрою вальмових дахів потрібно стежити, щоб верх кутових листів виявився на решетіне, інакше їх буде складно кріпити, доведеться встановлювати бруски з подтесиваніем по ребру вальми. По довжині ската обрізані листи можна розташувати як у карнизного, так і у конькового вузла. По ширині ската, як варіант, можна не укладати цілу кількість листів із залишком на краю, а розрізати один лист уздовж і покласти його в центрі або будь-якому іншому місці ряду, тоді крайній лист ряду вийде ширше і добре ляже на обрешітку.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Невдалий розкрій, кутові листи не лежать на обрешітці

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Невдалий розкрій, багато неліквідних обрізків

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Вдалий розкрій, кутові листи лежать на обрешітці, а обрізки можуть бути іспльзовани на іншому схилі

Рис. 15. Приклад розкрою ската вальмовой даху

Виробники єврошифера рекомендують другий ряд покрівельних листів починати з розрізаного навпіл листа, в цьому випадку виходить хороша «розбіг» нахлесток. Однак це справедливо тільки для прямокутних скатів, на яких в першому ряду виходить ціле число листів. Якщо робиться вальмовая дах (з трапецієподібними скатами) або щипцовая дах (з прямокутними скатами), на якій не вкладається ціле число листів, від цього правила можна відступити. І перший, і другий ряд можна починати з обрізаного уздовж листа, ширина якого дасть найменшу кількість відходів по всьому схилу. Головне, щоб нахлестка другого ряду не поєднувалася з нахлесткой першого ряду, інакше в ній вийде чотири шари покрівлі. Якщо суміщення поздовжніх крайок не уникнути, то у покрівельних листів обрізаються кути (рис. 12). В цьому випадку при прогнозуванні розкрою на кальці краще намалювати покрівельні листи, а на міліметровке скат даху. Накласти кальку на міліметрівку і рухати поки не знайдеться оптимальний варіант розкрою.

Перед укладанням листів на дах перевіряється або розмічається, що бажаніше, прямоугольность щипцевих скатів (рис. 16). На вальмових дахах заздалегідь, ще при влаштуванні кроквяної системи, потрібно постаратися зробити однаковими кути нахилу ребер вальм. Це забезпечується правильною розміткою і укладанням мауерлатних балок і прогонів. Тільки однакові кути нахилу вальм дозволяють безвідходно використовувати обрізки на протилежних схилах.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Рис. 16. Перевірка або розмітка прямих кутів скатів покрівлі і спосіб усунення невеликих похибок

Прямоугольность скатів перевіряється (розмічається) за допомогою формули прямокутного трикутника: довжина гіпотенузи повинна бути дорівнює квадратному кореню з суми квадратів катетів. Для перевірки (розмітки) прямих кутів можна сколотити прямокутний трикутник зі сторонами: катети — 3 і 4 м, гіпотенуза — 5 м або катети 1,5 і 2 м, гіпотенуза — 2,5 м.трикутник можна не виготовляти, а скористатися двома рулетками: по черзі відкладаючи катети і перевіряючи довжину гіпотенузи. Чому віддати перевагу, сказати важко, лазити по даху як з рулетками, так і з трикутниками не дуже зручно. Після визначення прямоугольности скатів даху лінії обрізки «відбиваються «крейдованою ниткою,» зайва» довжина решетин і кобилок відпилюється. Виробники єврошифера допускають деяке відхилення скатів від прямих кутів. Єврошифер гнучкий матеріал, тому його можна злегка розтягувати або стискати, як хутра гармошки, але не більше ніж на 2% від початкової ширини. Для листів шириною 950 мм, що становить не більше 2 см, для листів шириною 1220 мм — 2,5 см.

Монтаж покрівлі роблять назустріч переважаючим вітрам () при позитивних температурах. Бітум, яким просякнутий лист, «не любить» морозів, лист стає жорстким і крихким. Палючого сонця бітум теж» не любить», лист стає надто, м’яким і податливо змінює форму при занадто щільному прибиванні.

Для установки першого листа на прямокутної даху відзначте від кута по карнизу ширину покрівельного листа і зробіть позначку кольоровим олівцем. Потім ту ж ширину відміряйте і відзначте по коника даху. Відбийте крейдяну лінію, що з’єднує ці дві позначки. Для визначення довжини вільного звису покрівлі над карнизом забийте цвяхи в кутові крокви і простягніть шпагат від кута до кута на відстані 4,5–7 см від карниза по всій його довжині. Тут необхідно обмовитися, різні фірми-виробники єврошифера рекомендують для своїх листів різну величину вільного звису, яка коливається в інтервалах від 4,5 до 7 см.ця величина залежить від товщини хвилястих бітумних листів. Дотримуйтеся тієї величини вільного звису покрівлі, яку рекомендуєВиробник покрівельного покриття. Якщо звис зробити більше, то край покрівлі загнеться вниз або під вагою снігу, або під палючим сонцем.

Укладіть перший лист, вирівнюючи його по шнурку, натягнутої від кута до кута і крейдяний лінії. Якщо скат покрівлі прямокутний, лист добре по ним вирівняється, його потрібно відразу закріпити цвяхами. Якщо скат не прямокутний, рівняйте лист по шнурку і прибивайте його в одну хвилю по довжині листа, а другу сторону розтягуйте або стискайте, рівняючи лист по краю ската або по крейдяний лінії. Бажано, щоб крейдяна лінія була перпендикулярна шнурку, натягнутою уздовж карниза, тоді вирівнявши перший лист по крейдяній лінії і шнурку і натягнувши його з вирівнюванням на край ската, більше цієї процедури не буде потрібно, інші листи першого ряду ляжуть рівно, їх потрібно буде рівняти тільки по шнурку. При використанні в покрівлі вітрових куточків рівняти край листів по краю ската не потрібно, невеликі похибки прямоугольности ската закриються вітровим куточком.

Кріплення хвилястих бітумних листів проводиться в суворій послідовності (рис. 17): спочатку кріпляться краю листа, потім середина, потім домагаються інші цвяхи. Листи гнучкі, якщо цю послідовність не дотримуватися, то ненавмисної перетяжкою сильно забитого цвяха можна змінити геометрію листа. Наприклад, якщо послідовно забивати цвяхи по черзі в кожну хвилю листа, то сильно забитими цвяхами можна розкачати його в «млинець». Дотримання правила черговості кріплення» пробачить » ненавмисно сильно вбитий цвях. В останній гребінь хвилі (або в два останніх гребеня) цвяхи не забиваються, вона піде під нахлест другого листа і буде закріплена при кріпленні цього листа. Чи не забиваються цвяхи і у верхній частині листа, там буде нахлест листами другого ряду з подальшим закріпленням. Якщо буде використаний кутовий вітровий куточок, то цвяхи не забиваються в гребінь першої хвилі, вона буде закріплена разом з установкою фасонної деталі — вітрового куточка. Кріплення кутовий фасонної деталі проводиться цвяхами або кріпильними гвинтами крізь полицю фасонної деталі і гребінь хвилі листа до кожної решетіне.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Рис. 17. Правила установки хвилястих бітумних листів (в гуртках показана послідовність забивання цвяхів хвилі листа)

В перший і останній лист ряду цвяхи забиваються через крайню хвилю у кожну брусок і через кожен гребінь хвилі листа в нижній брусок, в середині листа цвяхи забиваються через хвилю і через брусок. У рядовий десятиволновий лист покрівлі при кроці решетин 45 см вбивається 22 цвяха. Перший ряд цвяхів вбивається в кожен гребінь хвилі, далі-в шаховому порядку.

Другий і наступні листи першого ряду встановлюються з вирівнюванням по шнурку, що регулює величину вільного звису. При особливо якісному виконанні роботи для кожного наступного листа ряду відбивається крейдяна лінія від карниза до коника, перпендикулярна шнурку і регулює ширину листа. Ці лінії візуально не дозволять перетягнути покрівельні листи сильною забивкою цвяхів і змінити їх геометричні розміри.

Другий ряд листів починають з розрізаного уздовж листа, з поділом його на дві або більше частин, якщо того вимагає розкрій покрівлі. Головна мета розрізання першого листа другого ряду: уникнути в нахлесті великого числа шарів, другорядна — естетична, зробити поздовжні шви стикування в шаховому порядку. Хоча на великій відстані, а саме звідти і можна побачити покрівлю, бічні стики листів практично непомітні. Послідовність установки листів другого ряду така ж, як і у першого: відбивається крейдована лінія, лист рівняється по ній і прибивається цвяхами. Необхідно стежити за величиною нахлеста, він повинен відповідати ухилу покрівлі. Якщо бруски обрешітки були виставлені акуратно і за шаблоном, то нахлест буде виходити автоматично.

Різання листів уздовж довжини виробляють гострим різаком по западині хвилі. Різання по ширині роблять ножівкою по дереву зі змазаним маслом полотном або електричними пилами: циркульної або лобзиком. Болгаркою з наждачними дисками краще не користуватися, розплавлять бітум. Цвяхи забиваються тільки в гребінь хвилі перпендикулярно обрешітці. Невдало забитий цвях висмикується з підкладкою під упор обценьки обрізка труби діаметром приблизно рівним глибині хвилі листа (рис. 18).

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Рис. 18. Розрізання покрівельного листа і витягування невдало вбитого цвяха

Прічеліну, в місці бічного звису даху над фронтонами, оформляють двома способами: використанням кутовий фасонної деталі і загином покрівлі на вітрову дошку (рис. 19). Другий спосіб рекомендується робити тільки в теплу погоду, коли від сонячного нагріву листи єврошифера стають м’якими, або звис покрівлі потрібно нагріти гарячим повітрям будівельного фена.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Рис. 19. Варіанти оформлення звису над фронтонами покрівлі з хвилястих бітумних листів

Примикання покрівлі до стін, ендови і ковзани робляться так само, як і на покрівлях з азбестоцементних хвилястих листів з використанням фасонних деталей, що додаються до єврошиферу. Різниця в роботі полягає в тому, що кріплення фасоніни єврошифера проводиться в кожен гребінь хвилі покрівельних листів або в кожну решетину. Ще раз нагадаємо, що на відміну від жорсткого азбестоцементного шиферу єврошифер матеріал м’який, тому і вбивається така кількість цвяхів. Крім того, для єврошифера виготовляються спеціальні самоклеючі гідроізолюючі стрічки, завдяки яким відпадає необхідність у влаштуванні ніш в стінах і напуску цегли на трубах (рис. 20. Однак гідроізолюючі стрічки не виключають застосування традиційних вузлів примикань покрівлі до стін і труб. Навпаки, спільне використання в цих вузлах ніш, напусків цегли і гідроізоляційних стрічок підвищує надійність покрівлі.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Рис. 20. Примикання м’яких покрівель до стін і труб

Переломи скатів даху влаштовуються з використанням рівнобоких кутових деталей. Одна полиця яких заводиться під покрівлю верхнього ската, інша-напускається поверх покрівлі нижнього ската (рис. 21).

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Рис. 21. Переломи скатів покрівлі з м’яких бітумних листів

Для пристрою вентиляції підпокрівельного простору, в залежності від конструкції даху, під бітумні хвилясті листи можуть бути встановлені повітропроникні підкладки. Їх використання забезпечить проникнення під покрівлю повітряних мас і сушку внутрішньої поверхні покрівлі, решетин і крокв, обмежуючи при цьому потрапляння під покрівлю птахів і комах.

фарба на покрівельних листах пов’язана з поверхнею на молекулярному рівні, що дозволило компанії nuline, єдиною серед виробників, дати гарантію на стійкість кольору захисно-декоративного покриття 5 років. На глянцевій поверхні листів не затримується бруд — вона швидко і легко змивається опадами (для листів з покриттям «super»).

широке застосування.

листи «нулайн» застосовуються для покриття найрізноманітніших будівель, починаючи від приватних будинків, ресторанів, малих архітектурних форм до різних виробничих приміщень.

Доступність.

листи «nuline» є універсальним покрівельним матеріалом для широкого кола споживачів. Вони мають найкраще співвідношення ціна / якість на ринку росії серед аналогічних покрівельних матеріалів.

легкість монтажу.

установка матеріалу «nuline» настільки проста, що може бути проведена самостійно без залучення фахівців-покрівельників. Робота з ним не вимагає спеціальних інструментів, досить звичайної ножівки і молотка. Матеріал легко ріжеться і може бути встановлений на ділянках будь-якої конфігурації. Мала вага листів (близько 3,4 кг./кв. М.) дозволяє робити найпростішу обрешітку, їх можна монтувати прямо на стару покрівлю, незалежно від її стану.

привабливий зовнішній вигляд.

хвилясті бітумні листи «nuline» — яскравий представник нового покоління покрівельних матеріалів, який додасть будь-якій будівлі сучасний дизайн, збереже характерний естетичний вигляд і свіжість фарб. Велика колірна гамма, прекрасно гармонує з середовищем.

краса, надійність, екологічність, еластичність і легкість.

листи «нулайн» не гниють, не іржавіють, не кришаться навіть в найнесприятливіших умовах, мають тривалий термін експлуатації (до 50 років), витримують снігове навантаження до 300 кг. На кв.м., можуть протистояти вітру до 200 км. На годину, поглинають шум дощу і граду в непогожу погоду, витримують великі температурні перепади, володіють високим опором проти вигинів і ударів, стійкі до хімічного і кислотного впливів. Не містять азбест, тому не є небезпечними для здоров’я під час монтажу та користування покритими ними будівлями. Завдяки своїй еластичності приймають форму покрівлі (можна пр іменувати для покрівель зРадіусом кривизни від 5 до 9 метрів).

якість, перевірена часом.

покрівельні листи виробляються компанією tallant industries на заводі в сша (fredericksburg, virginia) вже більше 40 років. За ці роки високоякісна продукція компанії завоювала величезну довіру у всьому світі.

неперевершені гарантії.

гарантія на водонепроникність покрівельних листів «nuline» — 15 років.
На листи з додатковим забарвленням єдина в світі п’ятирічна гарантія на стійкість кольору захисно-декоративного покриття.

Листова покрівля, що налічує не одне століття, досить популярна в росії. Вона найбільш придатна для дахів простої конфігурації, так як з ускладненням форми істотно зростає і кількість відходів покрівельного матеріалу, а отже, і вартість покрівлі.

Азбестоцементні хвилясті листи

перевірені часом азбестоцементні хвилясті листи сірого кольору, різного розміру і глибини хвилі (так званий) не здають позицій. Хоча і подутратили колишню популярність через недостатню екологічності і непоказного вигляду.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Однак шкідливість їх сильно перебільшена, а фарбування водно-дисперсійними фарбами (в заводських умовах або на місці) робить їх не тільки естетичніше, але і екологічніше, і довговічніше.

Переваги шиферу

  • азбестоцементні хвилясті листи служать до 50 років, вони стійкі до корозії, сонячної радіації, перепадів температури і вологості, кислотних дощів.
  • що важливо, вони не горючі, паропроникні і володіють хорошими тепло — і шумозахисними властивостями.
  • їх легко монтувати і обробляти
  • вони недорогі.

Бітумно-картонні хвилясті листи

бітумно-картонні хвилясті листи зовні схожі на азбестоцементний шифер і представлені на ринку під різними назвами:єврошифер «ондулін», «нулін», «ондура», «бітувель», «гуттаніт». Їх отримують просоченням пресованого картону бітумом при високих температурі і тиску. Потім листи з лицьового боку фарбують або обробляють полімерними покриттями для підвищення довговічності і привабливості.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Переваги:

  • бітумно-картонні листи легкі, відрізняються хорошими теплоізоляційними властивостями, морозостійкі, не деформуються в сильну спеку, стійкі до впливів уф-випромінювання, кислотних дощів, бактерій і мікроорганізмів.
  • листи можна згинати уздовж і поперек хвилі, укладати при радіусі кривизни ската більше 5 м і навіть облицьовувати ними вертикальні поверхні.
  • їх легко і просто (професіонали можуть відпочивати!) укладати на дах навіть поверх старої покрівлі без посилення кроквяної системи, прибиваючи цвяхами до обрешітки з брусків. При правильно виконаної обрешітці покрівля з ондуліна здатна витримувати значне снігове навантаження (960 кг/кв.м) і ураганний вітер зі швидкістю до 192 км/ч.

листи ондуліна випускають п’яти кольорів: чорний, червоний, коричневий, зелений і плямистий «камуфляж». Їх можна укладати цілими листами одного кольору, а можна, без шкоди для гідроізоляційних властивостей, розпилювати на 2 або 4 частини і комбінувати забарвлення, надаючи покрівлі індивідуальність.

У комплекті з листами пропонуються коньковие і щипцеві елементи, ендови, цвяхи з закриваються капелюшками і ін. Звичайні розміри бітумно-картонного листа — 2000х940х2,7 мм, маса — 6 кг

Американський дублікат французького ондуліна — покрівельні листи nuline, показники властивостей якого трохи нижче, ніж у французького аналога: гранична снігове навантаження — 300 кг/кв. М, стійкість до поривів вітру до 160 км/год, маса листа — 8 кг.

Недоліки бітумно-картонних аркушів

з минусовбитумно-картонних листів можна відзначити, що:

  1. гарантований термін служби їх всього 15 років,
  2. вони горючі.

Листова фальцева покрівля

листова фальцева покрівля давно зарекомендувала себе з кращого боку завдяки довговічності і відмінним експлуатаційним якостям. Її виконують з листових або рулонних сталі і кольорових металів-цинк-титану, міді, алюмінію, — поєднуючи плоскі листи або рулони фальцевим замком, що вимагає від покрівельників певної кваліфікації. Крім стандартних способів укладання використовують і художні:» риб’яча луска«,» ромби » та ін.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Фальцевий замок забезпечує надійне герметичне з’єднання, яке зазвичай порівнюють з жерстяною консервною банкою. Суть його полягає в згинанні (фальцюванні) країв листа металу для з’єднання його з подальшим листом. Простий одиночний фальц, домінуючий на дахах ще 15-20 років тому, зараз витіснений подвійним стоячим (вертикальним) фальцем, який вважається найнадійнішим.

Вартість монтажу фальцевої покрівлі досить висока через складність і високих вимог до кваліфікації робітників.

З метою здешевлення покрівельних робіт останнім часом пропонується так звана псевдофальцева покрівля c спрощеним методом з’єднання листів за допомогою замикаються замків. Це різко спрощує укладання покрівлі і знижує вартість роботи. Але з’єднання-засувка програє подвійному фальцу в герметичності і може бути рекомендовано тільки на схилах з ухилом не менше 1:7.

Висока вартість монтажу якісної фальцевої покрівлі робить нерентабельним застосування дешевих матеріалів типу звичайної оцинкованої сталі. В цьому випадку можна говорити про використання, як мінімум, оцинкованої сталі з різними полімерними покриттями . Типів таких покриттів кілька:

  • найпоширеніший і дешевий, стійкий до атмосферних впливів і уф-випромінювання, але чутливий до механічних пошкоджень матовий (ре) і глянсовий (мре) поліестер;
  • коррозиестойкий, пластичний і міцний пластизол (pvc200);
  • стійкий до механічного впливу, уф-випромінювання, значних температурних коливань, що володіє стабільною яскравістю кольору пурал (pu);
  • полідифторит (pvf2) з підвищеною атмосферостійкістю. Він відрізняється тим, що в його складі міститься високоякісний пігмент, що надає поверхні блискучий стійкий колір, а також грязеотталківаюшіе властивості.

довговічні (100 років і більше) цинк-титанові покрівельні листи і стрічки з цинку з додаванням титану і міді (для підвищення пластичності в холодному стані, жорсткості і корозійної стійкості) особливо рекомендують для пристрою об’ємних елементів дахів — шпилів, куполів і т. П. Товщина покрівельного цинк-титану становить 0,2-1 мм.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Одна з найдорожчих, але і самих довговічних (100 років і більше), що не вимагає ніяких експлуатаційних витрат листова мідна покрівля приголомшливо виглядає, а з роками, окислюючись на повітрі і покриваючись малахітово-зеленою патиною, стає ще красивіше і зносостійкі. Сьогодні є склади і технології, за допомогою яких можна швидко «старити» мідь прямо на місці укладання.

Мідь легка в роботі і дозволяє надійно змонтувати покрівлі будь-якої, найскладнішої конфігурації. Для покрівель з малим кутом нахилу (3-12°) вона є єдиним довговічним і надійним матеріалом.

Мідна покрівля не вимагає ніякого догляду. Навіть при найсерйозніших механічних пошкодженнях її легко відремонтувати. Достатньо лише вирізати з міді латку і запаяти шви. Патина покриє латку, і знайти відремонтоване місце буде дуже важко.

Профільовані сталеві листи

незначну частину ринку займають профільовані сталеві листи — попередники металочерепиці. Профіль у вигляді хвилі надає листу додаткову жорсткість і декоративність і полегшує монтаж: профлисти укладають внахлест.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Нарешті, один з найпопулярніших покрівельних матеріалів — , що представляє собою ті ж профільовані листи з оцинкованої сталі або алюмінію з малюнком, що імітує натуральну черепицю. Металочерепицю можна укладати на всіх типах скатних дахів, якщо ухил ската більше 120°.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Вибір видів металочерепиці, що відрізняються геометрією профілю, малюнком, видом полімерного покриття і його кольором, досить великий. Виготовляють її з листів покрівельної сталі товщиною 0,4-0,6 мм, покритих шаром цинку або сплаву алюмінію з цинком. Обидві сторони листа обробляють грунтувальним антикорозійним складом, а лицьову сторону — ще й спеціальними полімерними покриттями на основі термореактивних смол з добавками для додання кольору.

Плюси і мінуси металочерепиці

серед переваг металочерепиці слід згадати:

  • невелику масу (5-7 кг / кв. М),
  • довговічність (при правильній експлуатації міжремонтний термін становить 15-20 років, а термін служби-50 років),
  • простоту монтажу і наявність необхідних комплектуючих,
  • екологічність,
  • гарний зовнішній вигляд,
  • доступну вартість.

при заміні покрівлі зЛистового металу або руберойду металочерепицею немає потреби знімати старе покриття. Догляд за нею мінімальний. 1. До недоліків цього матеріалу можна віднести :

  • схильність корозії в місцях пошкодження полімерного покриття,
  • велика витрата матеріалу на дахах складної форми.

за своїми властивостями металочерепиця поступається: вона шумить при дощі і граді, не зберігає тепло взимку і нагрівається на сонці. Також слід враховувати, що при перепаді температур на нижній поверхні листів часто утворюється конденсат. Тому в покрівельному пирозі необхідно передбачати .

Кольори металочерепиці визначаються палітрою фарб, властивою конкретному виробнику, і можуть не збігатися з кольорами і відтінками аналогічної маркування інших підприємств. Тому докуповувати відсутню пару-трійку листів слід у того ж виробника, у якого куплена основна партія.

Найпростіший спосіб перевірити металочерепицю на міцність — чи дійсно товщина металу від 0,5 мм і вище — полягає в наступному: лист потрібно покласти на рівну підлогу і наступити однією ногою на край. Якщо хвильовий вигин прогнеться, — метал тонкий і не підійде для перекриття покрівлі.

Обов’язковою умовою для металевих покрівель є пристрій громовідводу, так як металеві покрівлі накопичують заряд статичної електрики.

Правильно змонтувати металочерепичну покрівлю допоможуть рекомендації зі статті .

Якщо при будівництві заміського житла або дачного будинку ви серйозно обмежені в засобах, то для покрівельних робіт резонно використовувати рулонні покрівельні матеріали . Вони випускаються в рулонах, укладання виробляють в 2 шари. Для більшої довговічності і» боротьби » з ультрафіолетом верхній шар покривають захисною посипкою.

Укладання рулонних матеріалів може бути і тимчасовою, з перспективою заміни на більш елітні варіанти, коли дозволить сімейний бюджет. Як правило, виробники випускають рулонні покрівельні матеріали декількох класів. Так, наприклад, у «техноніколь «їх 5:

  • преміум-розрахований на дійсно тривалу експлуатацію (до 25-30 років);
  • бізнес — з нього виходить килим, що забезпечує «вільне дихання» даху, термін служби-15-25 років;
  • стандарт, економ і субеконом — матеріали простіше, але і вони прослужать вам вірою і правдою від 5 (субеконом) до 10-15 років (економ і стандарт).

треба відзначити, що матеріали цього типу хороші не тільки для нових покрівель, вони знаходять своє застосування і при , якої регулярно цікавляться наші читачі. Так ось, немов спеціально для них розроблений покрівельний матеріал , який дозволяє виконати монтаж нового, дихаючого покриття без зняття попереднього. Втім, рулонні покрівельні матеріали-це тема для окремої статті. зміст статті

Бітумні хвилясті листи являють собою недорогий і практичний матеріал для облаштування даху, що відрізняється довговічністю і простотою монтажу. Зовні він нагадує азбестоцементний лист, але володіє набагато меншою вагою.

Особливості виробництва і область застосування матеріалу

Бітумні листи являють собою сучасний матеріал, в основі якого лежать картонно-целюлозні волокна або полімерні полотна, просочені високоякісним модифікованим бітумом.

При цьому верхній шар матеріалу покривається смолою, що захищає листи від зовнішнього впливу ультрафіолету і пошкоджень, а також просочується мінеральним барвником, який надає листу певний колір або відтінок.

На практиці бітумні листи використовуються для реконструкції старого даху, укладання нової покрівлі, а також в деяких випадках для обшивки стін. Можна використовувати на дахах з ухилом від 12 до 90 градусів, що робить матеріал універсальним.

Про різновиди бітумного листа

Покрівельний бітумний хвилястий лист сьогодні представлений на ринку і вітчизняними, і зарубіжними виробниками. Найбільшою популярністю користується така торгова марка бітумних хвилястих листів як ондулін, назва якої стало вже прозивним.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Сьогодні єврошифер даного виробника можна зустріти в більш ніж 100 країнах світу. Також варто розглянути подібний матеріал і інших брендів, не менш якісних і довговічних:

Бітумний лист торгової марки гутта – виробляється швейцарською компанією, відрізняється високою стійкістю до яскравих сонячних променів і хімічних речовин.

Єврошифер аквалайн-продукт бельгійського виробника, складається з 21 шару перпендикулярно розташованих целюлозних волокон. Це надає листу досить велику жорсткість, що не заважає матеріалу мати хорошу гнучкістю, яка дає можливість використовувати його на дахах складної геометрії.

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Бітумний лист бітувель-однаково добре підходить для влаштування покрівлі і для оздоблення стін. Гарантія на продукт німецького походження становить до 15 років, тому він користується великою популярністю в світі. Більше ніж 20 країн віддають йому перевагу.

Єврошифер біолайн-продукт порівняльної молодої української компанії, яка у своєму виробництві використовує світлостійкі пігменти німецького бренду, тому навіть після тривалої експлуатації листи не втрачають свого насиченого тону.

Про переваги матеріалу

Бітумні листи для покрівлі, на думку фахівців, стали такими популярними через свою доступною вартості і довговічності. Так, наприклад, середня ціна листа виробництва компанії ондулін складе всього 350 рублів.

Фото покрівель з бітумних хвилястих листів:

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосуванняБітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосуванняБітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосуванняБітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Також варто відзначити інші переваги єврошифера:

  • низьке водопоглинання-завдяки особливому просоченню даний матеріал прекрасно чинить опір проникненню води, повністю захищаючи підпокрівельний простір від вологи.
  • можливість використання матеріалу в широкому діапазоні температур від низько негативних до високих позитивних.
  • міцність. Бітумні листи, завдяки міцній основі, добре стійкі до механічних пошкоджень, і при правильно розрахованому перетину обрешітки, матеріал здатний витримувати солідні снігові навантаження.
  • вітростійкість-згідно з проведеними дослідженнями бітумні покрівельні листи здатні витримувати сильні пориви вітру, що доходять до 192 метрів в секунду.
  • хороша гнучкість-завдяки даному параметру, єврошифер можна використовувати для влаштування покрівель різної конфігурації і складності.
  • велика колірна гамма, що дозволяє надавати покрівлям привабливий і естетичний вигляд.
  • високий рівень шумопоглинання, завдяки чому навіть сильна злива і град не доставить дискомфорту не тільки в приміщеннях самого будинку, але і в мансарді.
  • захист від блискавок. На відміну від покрівлі з металу, бітумні листи не здатні накопичувати статичну електрику.
  • безпека для людини, матеріал при нагріванні не виділять отруйних речовин.
  • висока стійкість до хімічних реагентів і агресивних середовищ.
  • економія пиломатеріалу, так як листи мають невелику вагу, з’являється можливість не робити посиленими елементи кроквяної системи.
  • простота монтажу, з такою роботою цілком впорається людина, навіть не має великого досвіду покрівельних робіт, а це в свою чергу призводить до економії будівництва, оскільки відпадає необхідність в запрошенні фахівців покрівельників.
  • доступна вартість.
  • еластичність матеріалу, завдяки чому монтувати покрівлю можна навіть при мінусовій температурі.
  • висока опірність біологічному руйнуванню-на матеріалі не утворюється цвіль і різні грибки.
  • можливість укладати єврошифер без проведення демонтажу старої покрівлі.

Тонкощі монтажу бітумних хвилястих листів

  • кут ухилу.
  • площа покрівлі.
  • протяжність коника, розжолобків, разжелобков і всіх примикань до вертикальних поверхонь.
  • кількість проходок, що влаштовуються для димоходу або вентиляційних труб..

Для того, щоб не перевищити витрату матеріалу, потрібен точний розрахунок, який можуть зробити тільки фахівці. Вони зможуть не тільки розрахувати кількість матеріал, але і визначать необхідну кількість додаткових комплектуючих елементів покрівлі.

Інструкція з монтажу хвилястих листів:

Бітумні листи для покрівлі. Листові матеріали для покрівлі, особливості застосування

Монтаж покрівельного матеріалу починається з того, що необхідно підготувати підставу для укладання єврошифера.

На відміну від тієї, яка застосовується для монтажу металевих або інших штучних матеріалів, повинна бути суцільною, якщо ухил скатів даху не перевищує 10 градусів.

Для чого використовується необрізна дошка, з попередньо обробленими крайками (обов’язково