Основні версії

97
  • унітаз розколеться, якщо фаянсовий, і погнеться, якщо залізний, лом теж погнеться
  • розворотить туалет
  • лом оре землю, ламаючи шпали
  • поїзд зійде з рейок
  • відваляться або деформуються кілька коліс
  • лом не пройде, тому що в унітазі внизу не дірка, а коліно.

Основне питання сопромата

Передвиборча агітація с.тігіпка, кандидата в президенти україни. Загальна концепція кампанії-людина на плакаті відповість на всі питання. На інших білбордах, втім, питання інші-або риторичні, або цілком серйозні.

Перевірка

Якийсь йозеф маузер стверджував, що провів з товаришами цей досвід.

Що буде, якщо кинути брухт в унітаз поїзда на повному ходу

Це питання, піднятий одного разу, турбував багатьох. Спочатку, ми разом зі знайомим залізничником євгеном баргіним труїли байки з цього приводу і весело сміялися під час застілля над здивованими гостями. Потім хтось всерйоз дорікнув йому за ненауковий підхід, і було потрібно доказ, що станеться страшне. Що дійсно станеться щось…
Отже, ми вирушили на запасний шлях. Поблизу вокзалу ставити досліди не ризикнули, зате на роз’їзді топляки знайшли і хороший рівну ділянку для розгону складу, і власне об’єкт досвіду — древній купейний вагон на 36 посадочних місць, з гербом срср на борту. В якості локомотива використовували не менш антикварний маневровий тепловоз. Хотілося б, звичайно, зібрати склад потужніший, але штовхач від товарняка відчіплювати не стали — йому залишався годину до відправки.
Отже, в кабіну тепловоза поліз машиніст степаненко. Ми з євгеном з комфортом влаштувалися в сортирі причепленого купейного вагона. Заготовили обрізок труби, лом і держак від лопати, щоб все це кинути в унітаз. Женька вручну перевів обидві стрілки, що ведуть на пряму ділянку і з’єднують шляхи з наступним великим роз’їздом.
— що, вип’ємо перед польотом? — запитав він, щосили сьорбаючи самогонку.
П’яний провідник в принципі не такий небезпечний, як п’яний машиніст, але коли на душу взяв алкоголь і машиніст, мені стало моторошно, і я теж випив склянку.
Рафаїл степаненко завів мотор. Склад рушив так, що заскреготали прослизають диски. Маневровий тепловоз зумів розігнатися тільки до сімдесяти кілометрів на годину, хоча за суб’єктивними відчуттями були всі сто сорок.
— ну… З богом!!! — перехрестився євген, закладаючи в дальняк держак від лопати і натискаючи педаль.
Почувся тріск. Провідник зігнувся від удару педаллю по нозі. Щось загуркотіло під підлогою і стихло.
— пронесло, — я отер піт з чола і чекав найстрашнішого.
— а тепер! — промовив зраділий і увійшов в роль великого випробувача баргін. — наш смертельно небезпечний номер! кидання брухту в унітаз поїзда на повному ходу!!!
Я вийшов з сортира і встав в отворі одного з купе. Женек вклав лом в унітаз, відійшов до дверей туалету. Тепер замість того, щоб натиснути на педаль, він вдарив по ній обрізком труби…
Пролунав страшний грім, ніби кілька десятків автомашин зіткнулися один з одним на повному ходу. Вагон затрясло, закачало, тріщали підлоги, все гриміло і вібрувало. Заверещали гальмівні колодки, і склад почав зупинку. Мої ноги боліли, тому що знизу я отримував методичні удари від підстрибуючого вагона. Баргін весь цей час забористо матюкався, тримаючись за столик в купе.
— обійшлося!!! — закричав я, коли потяг смерті нарешті зупинився.
— твою матір, могли й під укіс піти! — женька нарешті протверезів.
— ну що, натуралісти, живі? — запитав відважний рафаїл степаненко, влазячи в тамбур.
При огляді туалету, ми виявили, що унітаз розколовся, пара кріпильних вушок зламалася, інші виворіт з болтами. Педаль випала з ущелини і погнута валялася поруч.
Зате найголовніший сюрприз нас очікував при виході з вагона. Один колісний диск на задній платформі деформувався, сусіднього з ним взагалі не було на місці, стирчав тільки повислий ремінь генератора.
Кілька бетонних шпал розкришилося, рейки по тій стороні, де проїхало деформоване колесо, нагадували гігантський напилок — все в насічках і вибоїнах. Загальна сума збитку, нанесеного залізниці, склала мільйон рублів. Але розгляду не відбулося. Ми, всі разом, дружно, замазали шпали цементним розчином, закрутили міцніше рейки, аварійний вагон повернули в глухий кут. Взагалі кажучи, він вже як мінімум десять років не експлуатувався, тому нікому не було діла до його несправності.

Що таке обпилювання слюсарна справа. Обпилювання

Під розмірною обробкою розуміється обробка заготовки (деталі) для додання їй заданих форми, розмірів і шорсткості оброблених поверхонь. В результаті обробки виходить готовий виріб, який може мати самостійне застосування (наприклад, зубило, косинець), або деталь, придатна до монтажу в збирається виріб (наприклад, рукоятки і важелі різних конструкцій). До операцій розмірної слюсарної обробки відносяться обпилювання, обробка отворів (свердління, зенкування, зенкування, цекування, розгортання) і нарізування зовнішніх і внутрішніх різьб.

Обпилювання — це операція з видалення з поверхні заготовки шару матеріалу за допомогою ріжучого інструменту — напилка, метою якої є надання заготівлі заданих форми і розмірів, а також забезпечення заданої шорсткості поверхні. У більшості випадків обпилювання виробляють після рубки і різання металу ножівкою, а також при складальних роботах для пригонки деталі за місцем. У слюсарній практиці обпилювання застосовується для обробки наступних поверхонь:

Плоских і криволінійних;

Плоских, розташованих під зовнішнім або внутрішнім кутом;

Плоских паралельних під певний розмір між ними;

Фасонних складного профілю.

Крім того, обпилювання використовується для обробки поглиблень, пазів і виступів.

Розрізняють чорнове і чистове обпилювання. Обробка напилком дозволяє отримати точність обробки деталей до 0,05 мм, а в окремих випадках і більш високу точність. Припуск на обробку обпилюванням, тобто різниця між номінальним розміром деталі і розміром заготовки для її отримання, зазвичай невеликий і становить від 1,0 до 0,5 мм.

Інструменти, що застосовуються при обпилюванні

Основними робочими інструментами, застосовуваними при обпилюванні, є напилки, рашпілі і надфілі.

Напилки являють собою сталеві загартовані бруски, на робочих поверхнях яких нанесено велику кількість насічок або нарізок, що утворюють ріжучі зуби напилка. Ці зуби забезпечують зрізання з поверхні заготовки невеликого шару металу у вигляді стружки. Напилки виготовляють з інструментальних вуглецевих сталей марок у10, у12, у13і інструментальних легованих сталей марок шх6, шх9, шх12.

Насічки на поверхні напилка утворюють зуби, причому чим менше насічок на одиницю довжини напилка, тим більше зуби. По виду насічок розрізняють напилки з одинарною (рис. 3.1, а), подвійний (перехресної) (рис. 3.1, б) і рашпільної (рис. 3.1, в) насічками.

Напилки з одинарною насічкою зрізають метал широкою стружкою, що дорівнює всій довжині зуба, що вимагає докладання великих зусиль. Такі напилки застосовуються для обробки кольорових металів, їх сплавів і неметалевих матеріалів.

Напилки з подвійною насічкою мають основну насічку (глибшу) і нанесену поверх неї допоміжну (дрібнішу), яка забезпечує дроблення стружки по довжині, що знижує зусилля, що прикладаються до напилка при роботі. П1аг нанесення основної і допоміжної насічок неоднаковий, тому зуби напилка розташовуються один за одним по прямій, що становить з віссю напилка кут 5 таке розташування зубів на напилку забезпечує часткове перекриття слідів від зубів на обробленій поверхні, що зменшує її шорсткість.

Напилки з рашпильной насічкою (рашпили) мають зуби, які утворюються видавлюванням металу з поверхні заготовки напилка за допомогою спеціального насекательного зубила. Кожен зуб рашпильной насічки зміщений щодо розташованого попереду зуба на половину кроку. Таке розташування зубів на поверхні напилка забезпечує зменшення глибини канавок, утворених зубами, за рахунок часткового перекриття слідів зубів на поверхні заготовки, що полегшує різання. Рашпілі застосовують для обпилювання м’яких матеріалів (баббіт, свинець, дерево, каучук, гума, деякі види пластмас).

Насічки на поверхні напилка отримують різними методами: насіканням (рис. 3.2, а) на спеціальних верстатах, фрезеруванням (рис. 3.2, б) і протягуванням (рис. 3.2, в). Незалежно від способу отримання насічки зуби, утворені на поверхні напилка, мають форму ріжучого клина, геометрична форма якого визначається кутом загострення р>, заднім кутом а, переднім кутом у і кутом різання 5 (див. 3.2, а).

Передній кут-це кут між передньою поверхнею зуба і площиною, що проходить через його вершину перпендикулярно осі напилка. Кут загострення-це кут між передньою і задньою поверхнями зуба. Задній кут-це кут між задньою поверхнею зуба і дотичній до обробленої поверхні. Кут різання-це кут між передньою поверхнею зуба і площиною обробленої поверхні.

Напилки класифікуються в залежності від числа насічок на 10 мм довжини напилка на 6 класів насічки мають номери від 0 до 5, при цьому чим менше номер насічки, тим більше відстань між насічками і відповідно крупніше зуб. Вибір номера напилка залежить від характеру робіт, які будуть їм виконуватися. Чим вище вимоги до точності обробки і шорсткості обробленої поверхні, тим дрібнішим повинен бути зуб напилка.

Для грубого чорнового обпилювання (шорсткість rz 160…80, точність 0,2 … 0,3 мм) застосовуються напилки 0-го і 1-го класів (драчеві), що мають від 5 до 14 зубів на 10 мм насіченої частини в залежності від довжини напилка.

Для виконання чистової обробки (шорсткість rz 40…20, точність 0,05 … 0,1 мм) використовуються напилки з більш дрібним зубом 2-го і 3-го класів (особисті), що мають від 8 до 20 насічок на 10 мм довжини насіченої частини напилка.

Для пригоночних, оздоблювальних і доводочних робіт (шорсткість поверхні ra 2,5… 1,25, точність 0,02…0,05 мм) застосовуються напилки з крейда) ними і дуже дрібними зубами 4-го і 5 — го класів (оксамитові), що мають від 12 до 56 насічок на 10 мм довжини насіченої частини.

Для виконання слюсарних робіт призначені напилки з подвійною насічкою, виконаної методом насікання. Такі напилки виготовляють з різною формою поперечного перерізу, яка вибирається в залежності від форми оброблюваної поверхні.

Плоскі напилки (рис. 3.3, а, б) — для обпилювання плоских і опуклих широких зовнішніх поверхонь і розпилювання прямокутних отворів;

Квадратні напилки (рис. 3.3, в) — для розпилювання квадратних і прямокутних прорізів, прямокутних пазів і вузьких плоских зовнішніх поверхонь;

Тригранні напилки (рис. 3.3, г) — для розпилювання отворів і пазів з кутами більш 60°;

Круглі напилки (рис. 3.3, д) — для розпилювання круглих і овальних отворі, а також увігнутих поверхонь малого радіуса заокруглення, які не можуть бути оброблені напівкруглим напилком;

Напівкруглі напилки (рис. 3.3, е) — для обпилювання увігнутих поверхонь великого радіуса заокруглення і галтелів;

Ромбічні напилки (рис. 3.3, ж) — для обпилювання зубів зубчастих коліс, зірочок, для розпилювання профільних пазів і поверхонь, розташованих під гострими кутами;

Ножівкові напилки (рис. 3.3, з) — для обпилювання внутрішніх кутів менше 10°, а також клиновидних канавок, вузьких пазів, зубів зубчастих коліс, плоских поверхонь і обробки кутів в тригранних, прямокутних і квадратних отворах.

Рашпілі за формою поперечного перерізу можуть бути плоскі тупокінцеві (рис. 3.4, а), плоскі загострені (рис. 3.4, б), круглі (рис. 3.4, в) і напівкруглі (рис. 3.4, г). Рашпілі виготовляють з дрібною і великою насічкою.

Для обробки дрібних деталей застосовують спеціальні напилки-надфілі, що мають малу довжину (80,120 або 160 мм) і різну форму поперечного перерізу (рис. 3.5). Надфілі мають також подвійну насічку: основну — під кутом 25 ° і допоміжну — під кутом 45

Для забезпечення високої якості обпилювання необхідно правильно вибирати профіль поперечного перерізу, довжину і насічку напилка.

&1&

Профіль поперечного перерізу напилка вибирається в залежності від форми обпилюваної поверхні:

Плоский, плоска сторона напівкруглого — для обпилювання плоских і опуклих криволінійних поверхонь;

Квадратний, плоский — для обробки пазів, отворів і прорізів прямокутного перерізу;

Плоский, квадратний, плоска сторона напівкруглого-при обпилюванні поверхонь, розташованих під кутом 90°;

Тригранний — при обпилюванні поверхонь, розташованих під кутом понад 60°;

Ножівковий, ромбічний — для обпилювання поверхонь, розташованих під кутом понад 10°;

Тригранні, круглі, напівкруглі, ромбічні,