Дизайн кухні плитка з ламінатом. Як виглядає комбінований підлогу з плитки і ламінату? візерунки і поєднання

114

Одна з основних завдань при плануванні ремонту на кухні або в іншому приміщенні квартири — це вибір матеріалу підлогового покриття. У спальню часто набувають ковролін, в приміщення вітальні — ламінат, а для санвузла краще вибрати кахель.

Однак визначитися з видом обробки підлоги на кухні набагато простіше. Для простору кухні ідеально підійде поєднання матеріалів: ламінату і кераміки. Такий вибір дуже популярний серед сучасних рішень для ремонту.

Існує два основних способи установки ламінату на стіні — шляхом безпосереднього приклеювання до стіни або з використанням попередньо створеної рамки. Який з двох способів ви вибираєте, багато в чому залежить від стану стіни, яку ви будете накладати.

Якщо стіна гладка, пряма і без деформації, то немає нічого простішого, ніж безпосередньо склеїти ламелю на ній. Однак, коли стіна деформується, грубо закручена або нерівномірна, тоді ви повинні побудувати так званий «гриль», щоб вирівняти рівні і отримати плоску стіну.

За допомогою різних видів обробки можна візуально відокремити головні функціональні зони приміщення один від одного — куточок для приготування (робочу частину) і обідню зону. Зонування можна здійснити не тільки видом матеріалів, ефект посилить контраст відтінків підлогового покриття, а також різні групи світильників, що створюють комфортне освітлення в певній частині кухні.

Деякі поради: — якщо вам потрібно зробити гриль, ви можете побудувати дерев’яну решітку або алюмінієвий профіль для гіпсокартону. Якщо ви будуєте гриль, використовуйте відстань між стіною і ламінатом для прокладки кабелів, додайте додатковий тепло і звукоізоляційний матеріал.

Панелі можуть бути закріплені на стіні як вертикально, так і горизонтально. Якщо ви плануєте покрити всю стіну від підлоги до стелі, краще почати зверху. Це позбавить вас від головних болів, якщо паркет змінить свою форму через зміну вологості або температури.

Плитка завжди монтується в зону приготування, а ламінат в ту частину, де розташований обідній стіл. Така закономірність обумовлена практичністю.

Основні принципи стикування

Стик двох різних матеріалів необхідно візуально обіграти. Даний етап ремонту викликає певну складність у багатьох.

Розглянемо основні шляхи вирішення цього завдання:

  1. робимо декоративний поріжок

Такі елементи можна знайти в будівельних магазинах. Поріжок монтують між ламелями і керамікою. Найбільш надійні матеріали для стикувальних планок — це латунь, сталь і алюміній. Однак металеві елементи часто не поєднуються з інтер’єром кухні.

Також зустрічаються поріжки, виконані з деревини. Безсумнівний плюс в тому, що дерев’яні елементи відмінно поєднуються з обробкою приміщення, а ось вартість таких роздільників висока, в порівнянні з металевими аналогами. Враховуйте деталі дизайну-дерев’яні планки для стикування не підійдуть для обробки складних за формою кордонів (хвилеподібних і т.д).

Відмінний варіант для стикування — це підкладки з натуральної пробки. Таким чином вийде створити візуально непомітний стик і якісно заповнити відстань між двома оздоблювальними покриттями. Крім відмінних експлуатаційних властивостей пробки, слід зазначити високу здатність амортизувати, тому з’єднання не руйнується під дією навантаження. Завершують таку стикування найчастіше за допомогою планки з дерева.

  1. заповнюємо місце стику спеціальним герметиком

В якості такого заповнювача можна використовувати мастику, будівельну піну, або силікон. Такі матеріали сприяють створенню акуратного місця з’єднання, їх досить просто застосовувати самостійно, без допомоги професіоналів, до того ж подібні герметики довговічні і надійні.

Запам’ятайте: для даного виду стикування підлоговий матеріал повинен бути змонтований плаваючим способом.

  1. використовуємо step flex-профілі.

Дані елементи створені спеціально для гармонійного поєднання двох підлогових матеріалів: ламінату і кахлю. Основні переваги step flex-великий вибір відтінків і можливість оформити будь-яке місце з’єднання, незалежно від форми.

В даному інтер’єрі функціональні частини відокремлює один від одного не тільки матеріал для обробки підлоги, додатковий ефект поділу простору створюється за допомогою обраної гами (теплі і холодні відтінки).

Монохромне поєднання в сучасному інтер’єрі.

Якщо вам до душі насичені кольори, виберіть такий відтінок для однієї із зон, іншу в такому випадку краще виконати в нейтральній гамі.

Фото: remont-volot. Ru, babyblog. Ru, climatechange. Ru, dekorom. Ru, dtk- m. Ru, media. Ffclub. Uk, mydesigninfo.ru, tadgikov.net, vdomiks.ru

У кожного з цих матеріалів є свої переваги. Паркет-екологічний і теплий. Плитка прекрасно миється і зносостійка. Їх з’єднання може створити цікавий дизайн підлоги: підкреслюючи колір і фактуру, ці матеріали будуть доповнювати один одного.

Джерело фото: http://uyut.by

Де доречні комбіновані підлоги?

Поєднання плитки і паркету може бути використано практично в будь-якому приміщенні. Але в деяких випадках-це незамінне рішення.

Джерело фото: http://ugadai-melodiyu.ru

Перш за все, — це кухня. Тут підлоги більше схильні до забруднення і впливу вологи, особливо в робочій зоні і біля мийки. Тому в цих місцях на підлозі краще постелити плитку.

Джерело фото: http://kemerovo.bz /

Керамічне покриття-відмінний варіант для передпокою біля порога і в прохідних місцях (отвори дверей). Комбінація плитки і паркету розбиває передпокій на дві функціональні зони: в робочій частині ставиться взуття, в парадній – зустрічають гостей. У робочій зоні бажано використовувати найміцнішу плитку, яка має підвищену стійкість до пошкоджень.

Джерело фото: http://pol-master.com /

У вітальні часто виникає необхідність виділити кілька зон, кожна з яких може мати своє покриття відповідно до її функціями і стилем. Для цього можна об’єднати плитку, дерево і килим. Це поєднання дає можливість отримати різноманіття індивідуальних рішень для інтер’єру.

Джерело фото: http://mrpol.ru /

Якщо у вітальні, їдальні або холі є камін, біля нього підлогу також краще накрити плиткою.

Для квартир-студій комбіновані підлоги стали вже класикою, оскільки дозволяють з легкістю зонувати приміщення. Один матеріал вписується в інший, як острів у морі. Головне — лише правильно оформити стики по краях цього»острова».

Джерело фото: http://loniks-design.ru /

Стики

Складність створення комбінованих підлог з різних матеріалів полягає в тому, що вони по-різному поводяться при експлуатації. Плитка-твердий матеріал, не схильний до трансформації. А паркет – це «живий» матеріал, який може змінюватися в залежності від вологості і температури в приміщенні. Стики між ними повинні бути готові до постійного процесу деформації. Тому між паркетом і плиткою повинен залишатися зазор, так званий «температурний шов» для компенсації можливих температурних розширень підлогового покриття з дерева.

Джерело фото: http://polexpert.ru /

Раніше цей зазор в основному закривали декоративними поріжками з алюмінію, сталі або пластику. Сьогодні все частіше застосовуються корковий компенсатор, рідка пробка, силіконовий герметик. Ці матеріали здатні змінювати свою форму і відновлюватися при припиненні деформуючого впливу. Також коркові поріжки дозволяють зробити шов між матеріалами найбільш естетичним, так як можна підібрати ідентичну за кольором смугу пробки.

Джерело фото: http://www.profi-parket.ru /

Візерунки та поєднання

Дерев’яна підлога в поєднанні з керамічною плиткою розширює можливості для експериментів.

Острівець. При необхідності на дерев’яній підлозі можна облаштувати більш твердий острівець з влагоустройчівого матеріалу.це актуально для ванної кімнати, кухні, великого холу, вітальні з каміном. Спочатку кладуть плитку, потім дерев’яний паркет, обов’язково подбавши про стикування різних матеріалів. Острівець з плитки-хороший інструмент для того, щоб акцентувати увагу на певній зоні.

Джерело фото: http://ru-stroyka.com /

Вставка. Більш складна у виконанні такЗвана «вставка», коли одинарні плитки квадратної або прямокутної форми вставляються в дерев’яне полотно, викладене з дощок за принципом палуби. Важливо, щоб ширина плитки і дощок була однакова. Довжина ж може варіюватися.

Джерело фото: http://old.bauservice.ru /

Фактуру дерева можна вибрати як близькою до кольору плитки, так і сильно контрастує з нею. Останній варіант зробить акценти дуже яскравими, тому він підходить для сучасних стилів дизайну інтер’єру (модерн, арт-деко, хай-тек).

Підвидом даного поєднання є вставки на підлозі, які є продовженням настінного візерунка. На стіні може бути плитка або дерев’яні панелі, або інше покриття, що імітує досліджувані нами матеріали. Продовження настінного візерунка на підлозі може абсолютно перетворити інтер’єр приміщення, візуально змінити простір. Щоб виділити це продовження, навколо нього настилається вже інший за фактурою матеріал.

Джерело фото: http://homester.com.ua /

Смугаста підлога. Досить просто можна зробити комбінований підлогу, де будуть одна за одною викладені різні смуги. Наприклад, можна покласти три смуги паркету, потім одну з плитки. Далі повторити. Розрахунки тут не відрізняються складністю. Це рішення підходить і для великих, і для маленьких приміщень.

Джерело фото: http://www.mebster.in.ua /

Пересічні візерунки. Поєднуючи плитку з довгими дерев’яними дошками паркету, можна отримувати багато різних геометричних візерунків. Дошки укладаються між плитками, які можуть бути укладені в квадрат, ромб, прямокутник. Таким чином можна отримати шотландську клітку на підлозі.

Але такі пересічні візерунки більше підходять для великих просторів, інакше поставлена в кімнаті меблі затулить більшу частину цієї краси на підлозі і мало що буде видно. В даному випадку вітається контрастність при підборі фактури і кольору частинок майбутнього візерунка.

Джерело фото: http://www.vgoroden.ru /

Акценти. Поєднуючи плитку і паркет різних фактур і забарвлення, можна домогтися великої різноманітності візерунків. Вони дуже красиво виглядають у великих кімнатах, допомагаючи концентрувати увагу на якійсь ділянці. Наприклад, можна за допомогою візерунка зробити акцент на зоні відпочинку між поставленими «буквою п» диванами. Однак слід розуміти, що такі візерунки робляться під певні меблі і точну її розстановку. Якщо обстановка зміниться, візерунок може загубитися або заважати сприйняттю простору.

Джерело фото: http://postroy-sam.com/