Способи і види зняття фаски з труб і металу. Дошка з фаскою: переваги, недоліки, самостійне виготовлення зняти фаску в отворі

142

Знімати фаску з дошки можна різними способами. Найбільш поширені з них два: за допомогою ручного і за допомогою автоматичного інструменту. Негативною стороною застосування ручного інструменту (різних рубанків) вважається високий ступінь травмонебезпечності, а також катастрофічно низький темп робіт. Безумовно, автоматичні і напівавтоматичні фрезери для вирішення зазначених цілей підходять ідеально.

На сайті http://www.zaoportal.ru/product/view/111 ви зможете придбати професійний верстат для зняття фасок. Головною причиною, по якій домашні майстри уникають покупки подібного обладнання, вважається удавана складність в експлуатації. Насправді, настройка і використання за прямим призначенням не викликає ніяких труднощів навіть у початківця користувача.

Спочатку важливо підібрати відповідний тип фрези. Існує кілька видів фасок. Виберіть той, що підходить для вирішення вашої конкретної задачі. Не завжди відповідна фреза знаходиться в наборі з фрезером.

Але придбати її не складе великих труднощів. Фрези подібного роду знаходяться в магазинах інструментів у вільному доступі і коштують копійки.

Підготовка фрезера до роботи полягає в наступному:

  • у гніздо видалення відходів поміщається шланг від пилососа;
  • виконується настройка положення фрези;
  • фрезер фіксується заданому положенні;
  • встановлюються горизонтальні напрямні.

З доповненням у вигляді пилососа працювати значно простіше. При обробці дерева не залишається практично ніяких відходів.

Спочатку головку регулювання висоти фрези потрібно повернути до характерного клацання. Регулятор глибини витягується на 3 мм вниз. Далі він опускається на головку. Таким чином, ми отримуємо» нульове » положення фрези.

Тепер, обертаючи головку регулювання висоти, ви зможете швидко і без особливих труднощів змінювати положення фрези на 5, 10 мм.

Напрямні фрезера для коректного зняття фаски теж слід налаштувати. Досягається це досить просто-важливо лише закрутити гайки на напрямних до стану, коли фрезер буде ковзати по оброблюваної поверхні, як по рейках.

У технологічних, ергономічних, а частіше в естетичних цілях для обробки крайок виробів використовують фаску. Будь-яка людина в своєму житті не раз чув це коротке слово, часто не знаючи його значення. Отже, фаска — що це і де її можна зустріти? наскільки важлива ця деталь?

Фаска-що це?

Перш за все, це скіс кромки кута матеріалу. Застосовують її в технологічних цілях в машинобудуванні і металообробці для поліпшення якості зварного шва. У цій же області можна зустріти фаску кріпильного отвору, яка служить для зменшення ймовірності поранення гострими крайками. Цей же спосіб підготовки отворів можна бачити при виробництві меблів, тільки в даному випадку він служить для кріплення деталей впотай (коли капелюшки болтів і шурупів не видно).

Для естетичних цілей застосовують фаску і при настиланні підлог. Завдяки цьому методу обробки крайок щілини, що утворюються при перепадах температури і вологості, не помітні.

Кріпильні отвори

Як вже говорилося вище, фаску застосовують для обробки кріпильних отворів. Служить вона, перш за все, для зменшення небезпеки поранення гострими крайками отвору, але застосовується також і для кріплення деталей внатяг. Відрізняється така обробка тільки кутом скосу матеріалу. Якщо зазвичай кут вибирається 45 градусів, то для кріплення внатяг рекомендований нахил скоса на отворі і валу дорівнює 10 градусам.

Зварні шви

Досвідчені фахівці скажуть, що при виконанні необхідна фаска. Що це не тільки забезпечить високу якість з’єднання, але і багаторазово полегшить їх працю.

При з’єднанні двох листів сталі фаска застосовується для того, щоб обійти обмеження по глибині проварювання шва. Конструктивно цей елемент може бути виконаний двома способами: з прямою і криволінійною поверхнею. При цьому частіше застосовується другий метод, так як подібне поглиблення має більший обсяг.

Дерев’яні підлоги

Способи і види зняття фаски з труб і металу. Дошка з фаскою: переваги, недоліки, самостійне виготовлення зняти фаску в отворі

При настиланні підлог дерев’яними дошками потрібно врахувати багато нюансів. Це і якість матеріалу, і ступінь його просушування, і умови, при яких буде експлуатуватися поверхню. Якщо з двома першими питаннями можна легко визначитися заздалегідь, то умови експлуатації підлоги не завжди можна спрогнозувати достовірно. В цьому випадку застосовується фаска. Що це таке — пояснювалося вище. Вона не тільки дозволить виглядати підлозі більш акуратно і красиво, але і допоможе уникнути видимих щілин між дошками, які обов’язково з’являться з часом.

При роботі з масивом дерева може виникнути питання: «як зробити фаску?»тим більше що деревообробний верстат для цього не зовсім підходить. Перш за все, матеріал шліфують начисто (зробити це потім буде неможливо). Для зняття фаски використовують з кромочной фрезою на підшипнику. Це дозволяє домогтися ідеальної якості обробленої поверхні навіть при невеликій кривизні дощок.

Ламінат

Сьогодні не кожен може собі дозволити підлоги з масиву дерева і паркетної дошки через великі трудовитрат і втрати часу на проведення ремонтних робіт. На підлогах в квартирах все частіше можна зустріти ламінат. Він не тільки просто і швидко настилається, але і володіє відмінними експлуатаційними та естетичними якостями, багато в чому не поступаючись натуральним поверхням.

В даний час на ринку частіше купують ламінат, на кромці якого є фаска. Що це і як впливає на кінцевий результат? перш за все, виглядає більш представницько, повністю повторюючи зовнішній вигляд натурального дерева. По-друге, цей незначний нюанс маскує зміни в зазорах між дошками, які з’являються під час експлуатації підлоги.

Способи і види зняття фаски з труб і металу. Дошка з фаскою: переваги, недоліки, самостійне виготовлення зняти фаску в отворі

Багато споживачів все ж скептично ставляться до подібного підлогового покриття. Аргументують це тим, що неприйнятна фаска в ламінаті, що це дозволить пилу і бруду накопичуватися в поглибленнях і проникати всередину швів. Це не так, тому що сучасні технології виробництва матеріалів дозволяють зробити ламінат водо — і брудозахищеним по всій поверхні. А якісно виконаний замок запобіжить проникненню сміття в шви.

Способи і види зняття фаски з труб і металу. Дошка з фаскою: переваги, недоліки, самостійне виготовлення зняти фаску в отворі

Фаска: що це і навіщо потрібна?

Це отримана спеціальним чином кромка на торцевій поверхні металевого листа або на стінці труби, скошена під певним кутом.

Способи і види зняття фаски з труб і металу. Дошка з фаскою: переваги, недоліки, самостійне виготовлення зняти фаску в отворі

Основне призначення-підготовка металопрокату до подальших зварювальних робіт.

Чому необхідно виконувати зняття фаски?

Обробка торців листа або стінок труб потрібна для:

  • доброго провару і надійного з’єднання зварювальних швів
  • зменшення часу виконання зварювальних робіт
  • запобігання травматизму співробітників об гострі кути вироби
  • спрощення майбутнього монтажу будується металевої конструкції
  • того, щоб не проводити ручне шліфування країв кромки листа або труби

Якщо не виконати зняття фаски, то у виробах, товщина яких перевищує 5 мм, з часом може розійтися зварювальний шов і конструкція втратить міцність.

Кут зняття фаски

Кут зняття фаски з кромки листа або труби вибирається виходячи з конструктивних особливостей виробу або поставленого завдання зі зварювання. Як правило, стандартний кут фаски для металевого листового профілю становить 45°, для труб – 37,5°.

Зрізати кромку з металевого прокату можна трьома способами:

  • y-образним способом;
  • х-образним;
  • j-образним (інша назва – «рюмочная » фаска);
  • також, в технічній літературі можна зустріти інше буквене позначення: v, k і u-подібна фаска .

Способи і види зняття фаски з труб і металу. Дошка з фаскою: переваги, недоліки, самостійне виготовлення зняти фаску в отворі

Особливості різних видів фасок

  • найбільш поширеним способом зняття кромки на виробництві є y-подібний метод і х-подібний.
  • для високоточного зварювального шва (наприклад, на виробах складної конструкції) використовують фаску з криволінійною поверхнею.
  • j-подібна фаска виконується за допомогою спеціальних автоматичних фаскознімачів. Даний спосіб створює зварювальну ванну більшого обсягу, ніж інші способи.

Інші види оброблення кромки (стиковий тип з’єднання зі зламаним краєм) на виробництвах використовують не так часто.

Особливості процесу зняття фаски

Для нарізки кромки на металевому виробі використовують спеціальні агрегати –Фаскознімачі, що розрізняються за методом нарізки на три види (повітряно-полум’яне, механічне і газокисневе обладнання).

Процес нарізки кромки відбувається наступним чином:

  1. за допомогою затискачів фаскознімач кріпиться до кромки листа або внутрішній стороні металевої труби.
  2. далі виставляється необхідний кут заточування.
  3. при включенні машини різцева головка підводиться до виробу і відбувається процес різання фаски.
  4. після закінчення роботи різець повертається у вихідне положення.
  5. після проведення нарізки фаски, робоча поверхня виробу вважається підготовленою до подальших зварювальних робіт.

При нарізці фаски утворюється зварювальний ємність (ванна), де збирається гарячий зварювальний склад. Кромка з фаскою має певне притуплення близько 3-5 мм.коли ємність заповнюється зварювальним складом, ділянка притуплення проплавляется сам. Завдяки цьому, досягається потрібна герметичність шва і створюється додаткова надійність.

Способи нарізки кромки

В даний час на виробництві використовують два методи зняття кромки: термічний і механічний .

Механічна фаска вважається найякіснішою, так як даний метод виконується на спеціальному обладнанні – фаскознімальних машинах (кромкорезах), фрезерних верстатах, кромкоскаливателях і інших пристроях. Переваги даного способу полягають в наступному:

  • після зняття фаски виріб зберігає свою структуру і не втрачає фізико-хімічних властивостей
  • механічний спосіб забезпечує високу герметичність і надійність майбутніх зварювальних швів
  • економія часу.

Термічний спосіб-фаска повітряно-плазмова і фаска газополум’яна. Повітряно-плазмова нарізка крайок дозволяє отримати зовнішній вигляд фаски близький до заводської (або механічної фаски). Однак він вимагає ідеально гладкої поверхні листа або труб під певним кутом. На багатьох виробництвах цей вид нарізки фаски є основним через економічності і великій швидкості обробки виробів. Виконується на спеціальному плазморезательном обладнанні.

Газо-плазмова нарізка фаски не вимагає особливих умов виконання і характеризується невисокою вартістю. Але якість зрізу нижче, ніж при механічному способі або повітряно-полум’яному. Часто така нарізка фаски вимагає додаткової механічної обробки. Такий спосіб застосовують для кустарної обробки труб. Застосовуючи термічний спосіб нарізки фаски (газо-плазмову і повітряно-плазмову нарізку фаски), в металевому виробі через перегрів з’являється ділянка зі зміненими фізичними і хімічними властивостями (зона термовліянія). Це негативно позначається на герметичності і надійності майбутніх зварювальних швів і на міцності самої конструкції.

Механічне зняття фаски зберігає властивості виробу і не впливає на якість майбутніх зварювальних робіт. Механічний спосіб зняття фаски є свого роду гарантом якості обробки металевих виробів перед зварювальними роботами. Єдиним «мінусом» даного методу є висока вартість агрегатів і трудомісткість робіт.

Дізнатися вартість механічних фаскознімачів можна за телефонами ☎

Фаскою називається поверхня виробу, яка утворена при обробці прокату або труби скосом торцевої кромки матеріалу . Фаска необхідна для підготовки кромки листів, балок і труб під зварювання.

Основними видами фаски є:

  1. «газова»» це найдешевший вид фаски для труби через свою низьку якість. Однак цей вид один з найбільш поширених. Дана фаска знімається за допомогою . Фаска «газова» може бути виконана і в польових умовах. Її поверхня зазвичай з характерними жолобками, які утворюються від струменя газу (пропан або ацетилен).
  2. «плазма». Зовні цей вид фаски практично нічим не відрізняється від «механіки». Його також можна віднести до «заводських». Фаска «плазма» це повітряно плазмовий різак, компресор і , що змушує різак рухатися строго по колу, при виставленні виразно заданого кута фаски.
  3. «механіка». Це заводська фаска, найкращої якості. Для нарізки фаски» механіки » використовуються і . На ринку труб в основному використовується саме ця фаска через високу якість фаски.

З якою метою знімають фаску? при зварюванні заготовок відбувається проплавлення металу, що в наслідок забезпечує з’єднання країв один з одним. Якщо ж товщина металу більше 3-5 мм, отримання повного і якісного з’єднання стає скрутним. Для отримання якісного провару і проводиться цей вид обробки: він дозволяє створити так звану зварювальну ванну, яка заповнюється зварювальним складом в процесі зварювання. Важливо пам’ятати, що підготовлена під зварювання кромка — це кромка з фаскою і притупленням (див.малюнок і позначення до нього нижче).

Види фаски (способи оброблення крайок).

Існують три основних способи оброблення крайок під зварювання: y-подібний, х-подібний, і j-подібний. Іноді в деяких джерелах вони позначаються буквами: v, k і u, відповідно. Тут і далі вищеозначені способи будуть позначатися буквами: y, x. J. Найчастіше проводиться y-подібна оброблення крайок, але також існує х-подібний спосіб. В особливих випадках, коли існує підвищена вимога до якості зварного шва, застосовується j-подібна фаска, тобто фаска з криволінійною поверхнею (не плутати з криволінійністю кромки!).

Крім основних способів обробки крайок y, x. J існує ще ряд обробок крайок. Вони зустрічаються не так рідко, і не скрізь можна знайти їх опис. Наприклад, в гості 5264-80 описується стиковий тип з’єднання зі зламаним косом кромки; умовне позначення – с14.

На схемах зверху зображені кілька прикладів способів обробки:

1: приклад y-образного способу зняття фаски;

2, 3, 4: приклади х-образного способу зняття фаски;

5: y-подібна обробка торців двох труб з подальшим їх з’єднанням;

Способи зняття фаски.

Зняти фаску можна двома способами: механічним і термічним (таблиця 1). Механічне зняття фаски виконується за допомогою фрезерних, кромкоскаливающих і кромкострогальних верстатів. Для термічного зняття фаски застосовуються газорізальні машини (стаціонарні або портативні), які виконують плазмову або газокисневе різання. Однак кращим способом є механічний, так як він дозволяє виключити зміни фізичних і хімічних властивостей матеріалу в результаті перегріву. Як відомо, в ході термічної обробки утворюється так звана зона термовліянія. Зона термовліянія — це науглероживание кромки внаслідок перегріву матеріалу, яке погіршує зварюваність і підвищує крихкість і ламкість кромки. Але, незважаючи на ці недоліки, термічний спосіб досить поширений через свою простоту і швидкості застосування, і відносно низьку вартість обладнання.

Таблиця 1 . Переваги та недоліки термічного і механічного способів зняття фаски.

У таблиці 1 сказано, що термічним способом можна зняти фаску швидко і дешево. З описаних вище способів обробки все-таки краще механічний, оскільки він дозволяє зберегти метал від перегріву і від наступних за цим змін фізичних і хімічних властивостей. На заході, до речі, цей спосіб називається cold-cutting (холодна обробка), тобто вид обробки, в якому немає термічного впливу на метал, а значить і немає змін в хімічних і фізичних властивостях металу.

Відеоматеріал:

1. різання труби машиною газового різання cg2-11g, одночасне зняття фаски з труби здійснюється нахилом різака під необхідним кутом.

2. Зняття фаски з труби 76х6мм машиною мангуст-2мт

3. Зняття фаски з труби за допомогою фаскознімача серії тт, а також різання труби зі зняттям фаски роз’ємним труборізом p3-sd

Група компаній «спіком» пропонує до постачання обладнання для зняття фаски з труб і металу із застосуванням всіх вищевказаних способів обробки (газовий, плазмовий, механічний).