Котел тривалого горіння з труби. Пристрій і особливості саморобного котла тривалого горіння

86

Головною слабкістю будь-якого твердопаливного котла для дачі є те, що паливо у вигляді дров, вугілля, пелетів і т.д. Потрібно часто підкидати. А це створює чимало незручностей. На щастя багатьох власників приватних заміських будинків цього недоліку позбавлений твердопаливний котел тривалого горіння.

Він дає можливість проводити завантаження дров один раз в 30 годин, а вугілля – один раз в 5 днів . Правда, такий показник для переважної більшості котлів на дровах є середнім, адже сьогодні є твердопаливні котли сверхдлительного горіння. У них паливо завантажують раз на місяць. Звичайно, їх конструкція дуже складна і виготовити їх своїми руками практично неможливо. Однак на дровах господар дачі або заміського приватного будинку може зробити без особливих складнощів.

Пристрій

Згідно найпростішому кресленням пристрій твердопаливного котла є таким:

  1. корпус у вигляді циліндра. Він же є камерою для згоряння.
  2. дверцята для завантаження дров.
  3. зольна дверка.
  4. розподільник повітря. Він являє собою великий металевий коло з отвором посередині. Він своєю вагою притискає дрова і в міру їх згоряння опускається вниз.
  5. труба подачі повітря. Вона приєднана до центру розподільника повітря. Згідно з кресленням вона завжди виходить через верх корпусу котлів на дровах. Нагорі знаходиться заслінка для регулювання подачі повітря.
  6. димова труба.
  7. теплообмінник. Він може встановлюватися на димову трубу, а може бути зробленим у вигляді водяної сорочки.

Як видно, стандартний дров’яної котел тривалого горіння для опалювальної системи має просту конструкцію. Однак, не все так просто, адже, виготовляючи своїми руками котел на твердому паливі, потрібно врахувати багато нюансів.

особливості корпусу

Щоб корпус у формі циліндра сприяв високому ккд, потрібно дотримати такі рекомендації:

  1. відношення висоти до внутрішнього діаметру має становити від 3:1 до 5:1 . При цьому величина діаметра повинна коливатися в рамках 30-80 см. Якщо твердопаливний котел буде мати занадто малий внутрішній діаметр, то повітря не зможе вступати в реакцію з пальним належним чином, оскільки буде швидко виводитися через димохідну трубу. Ккд сильно впаде. Коли ж котел на дровах матиме дуже великий діаметр, то центральна частина палива буде згоряти швидко, а краю повільно. Через це по центру з’явиться яма, в яку сяде розподільник повітря, і згоряння дров зупиниться.
  2. стінка корпусу повинна становити 4-6 мм . Це правило стосується тих випадків, коли виготовляються твердопаливні котли з конструкційної сталі. Якщо ж для виробництва буде використовуватися жаростійка сталь, то оптимальною її товщиною є 2,5 мм.

Неправильна товщина стінки обернеться такими наслідками:

  • якщо побутові котли на вугіллі буду мати занадто тонку стінку, то через неї буде швидко проходити тепло. Тобто через неї буде виділятися занадто багато тепла. У підсумку, відходять гази після проходження через щілину між корпусом і розподільником повітря стануть холодніше 400 °с, і їх згоряння буде неповним. Через це стінки топкової камери почнуть покриватися щільним нагаром, а на сформується дуже ;
  • якщо твердопаливний котел буде мати занадто товсті стінки, то сильно зросте його теплова інерція. Вода в сорочці почне кипіти. Ситуацію не врятує навіть перекриття труби, що подає повітря.

Згідно з різними відео і кресленнями, кращими матеріалами для виготовлення корпусу є:

  1. промислового призначення. Він має стінки з необхідною товщиною. У ньому не потрібно робити дно. Крім цього, округлий верх сприяє кращому допалюванню димових газів. Твердопаливні котли тривалого горіння з балона мають потужність, рівну 12-15 квт.
  2. труба з великим діаметром . В цьому випадку не потрібно згинати своїми руками лист металу. Втім, зігнути метал товщиною 4-6 мм в домашніх умовах практично неможливо.

Дуже часто котел на дровах роблять з труби, діаметр якої дорівнює 30 см, і висота якої становить 90 см.

яким повинен бути розподільник повітря

Ефективні твердопаливні котли повинні мати розподільник повітря з такими особливостями:

  1. величина діаметра становить 90% від внутрішнього діаметра корпусу.
  2. наявність приварених знизу ребер з п-образного профілю (для широких конструкцій) або смуг металу, які розходяться від центру і закручені за годинниковою стрілкою (для вузьких корпусів). Згідно з багатьма схемами на смуги металу варто наварювати зірочку з радіусом, який дорівнює чверті радіуса труби, і отвором з радіусом, який дорівнює третині радіуса воздуховода. Висота ребер залежить від діаметра корпусу. Якщо дров’яної котел має діаметр, рівний 60-80 см, то висота ребер повинна становити 10% від діаметра . Для 15-см радіуса корпусу ребра повинні мати висоту, рівну 4 см.
  3. низ трубки, що подає повітря, знаходиться на рівні нижніх точок ребер.
  4. товщина млинця для корпусів з малим радіусом повинна бути великою, а для конструкцій з великим радіусом – малою.

Згідно схемами і багатьом відео котли опалення на твердому паливі повинні мати млинець з такою товщиною:

  • 6-10 мм, якщо внутрішній діаметр (d) становить 30 см;
  • 6-8 мм, якщо котли тривалого горіння на вугіллі матимуть d, рівний 40 см;
  • 4-6 мм, якщо d дорівнює 60 см;
  • 2,4-4 мм, якщо дров’яні котли тривалого горіння матимуть d = 80 см;

Для проміжних значень d товщину металу для розподільника повітря потрібно вираховувати як пропорцію, взявши за основу найближчу велику з вищевказаних величин.

особливості воздуховода

для виготовлення цього елемента своїми руками потрібно визначити його внутрішній діаметр і висоту. Перший показник визначається виходячи з площі димоходу. Формула розрахунку така: d = (0,5-0,55) * ((4s/π)^0,5) . Дров’яні котли з радіусом 15 см і висотою 90 см повинні мати димохід з площею 175 кв.см. Діаметр отвору для димоходу — 15 см. Повітропровід для пристрою з такими розмірами потрібно робити з труби, діаметр якої становить 8 см.

Що стосується висоти трубки, яка повинна подавати повітря всередину системи, то вона повинна бути більше висоти котла на дровах. При цьому вона повинна виступати над коміром на 15 см.висота коміра може бути різною. Вона залежить від експлуатаційного зазору між трубою і коміром. Зазор не повинен перевищувати 2,5 мм . Висота коміра визначається, як добуток зазору і числа 80. Якщо подвійний зазор рівний 2 мм (в розрахунок беруть цифру, розділену на 2), то комір повинен мати висоту 1х80 = 80 мм.

Виходить, що труба, що подає повітря в котел на вугіллі, повинна виступати на 8 + 15 = 23 см. Варто сказати, що показаний в різних відео комір, варто робити завжди. Його наявність завжди покращує ккд. У підсумку, опалення будинку твердопаливним котлом стає більш ефективним.

дверцята і їх розміри

Саморобні котли на твердому паливі найбільш просто оснащувати подвійними дверцятами, в середині яких знаходиться шар базальтового картону або листового азбесту. Горловина повинна бути виступаючою і прямокутної. Завдяки цьому можна позбутися від зазорів, які обов’язково утворюються, якщо виготовляти дверку своїми руками з одного листа металу. Як відзначають у відео, такі зазори небажані, оскільки дров’яної котел втрачає ккд, тобто працює погано.

Низ топкової дверки побутового пристрою для дачі або заміського приватного будинку варто розміщувати на висоті, яка дорівнює сумі двох третин висоти корпусу , висоти ребер розподільника повітря і товщини млинця. До отриманої цифри додають 3 см.

Розміри топкової дверки повинні бути такими:

  1. висота-третина висоти корпусу без товщини млинця, висоти ребер і 2 см.
  2. ширина — чверть довжини кола топкової частини. Для розрахунків береться зовнішній діаметр топкового корпусу системи.

Опалювальні котли на твердому паливі повинні мати зольну дверку, розміщену на рівні днища. Її слід робити досить високою. Ця характеристика повинна дорівнювати сумі товщини млинця, висоти ребер під ним і 10-15 мм.чим вище вона буде, тим легше буде виймати своїми руками попіл і незгорілі частини.

Водяна сорочка

як відзначають у відео, дров’яної котел повинен мати добре відцентровану водяну сорочку. Це означає, що в будь-якому місці відстань між нею і жаровим корпусом має бути однаковим. Досягти такого результату можна завдяки куточку. Його потрібно приварити до корпусу, вигнувши своїми руками в формі кола. Звичайно, система передбачає два куточка: одинНекои непријатни изненадување за нив и ги стави во општиот куп.

6. Масти тегла мајонез

Не грижете се: тоа не е вистински мајонез, тоа е само боја имитира тоа. Тоа функционира одлично — никој не сака да се отвори може да се на мајонез.

7. Кабинети под мијалникот

Исечете некоја дупка, под кабинет под мијалникот во кујната да им овозможат на повеќето вешти скривница. Бидете сигурни дека вашите вредности се добро заштитени од влага пред ставајќи ги има!

8. Слика

Виси слика е одличен начин за излез кога ќе треба да се скрие нешто и во исто време да го направи куќата повеќе атрактивни. Можете да ги скриете копчињата зад сликата исто како што — или стави вграден во безбедна за скапоцености зад тоа.

9. Decoy плочка

Да се направи decoy плочки, отстранете една плочка од бања ѕид, а потоа направи дупка во ѕидот зад тоа. Прикачите мала кутија на плочка и место назад на ѕидот. Само не заборавајте која плочка вашиот богатства се сместени зад!

10. Тастатура

ова целосно функционирање на тастатурата, што е одличен скривница, се продава во продавниците. Во прилог, тоа е малку подебели отколку нормално. Може да се сокрие вредности во најчестите тастатури!