Правила безпечної експлуатації каміна

58

На сайті rmnt є багато статей, які присвячені різновидам камінів і печей, в тому числі їх будівництва своїми руками. Напередодні холодів, впевнені, буде не зайвим нагадати вам, як правильно і безпечно користуватися каміном, який прикрашає вашу вітальню і зігріває її.

Камін-справжня мрія багатьох домовласників, але його використання може стати кошмаром, якщо робити це неправильно. Наприклад, ви знаєте, що в багатьох камінах простої конструкції всередині димоходу є заслінка, засувка, яку називають шибер? вам не сказав про це майстер або ви самі не встановили її? тим часом ця заслінка відіграє важливу роль у збереженні тепла всередині кімнати.

Найважливіше, що потрібно пам’ятати — коли камін горить, коли в ньому є хоч трохи вугілля — заслінка повинна бути повністю відкрита! інакше чадний газ не буде йти в димохід. Дрова в каміні повністю догоріли-закрийте засувку, щоб тепло не йшло з кімнати. Якщо ви забудете закрити шибер, власне, нічого катастрофічного не станеться-просто приміщення швидко охолоне. А ось якщо забудете відкрити перед тим, як розтопити камін — дим повалить в кімнату.

Найважливіші правила безпечного використання дров’яного каміна:

  • перед вогнищем завжди повинна бути майданчик з негорючого матеріалу. Можна просто сталевий лист покласти, але це не дуже-то красиво. Часто майданчик перед топкою облицьовують плиткою або цеглою. Привабливо і безпечно.
  • якщо топка каміна без дверцят, обов’язково купіть і встановіть захисний екран, про особливості та різновиди якого можна дізнатися rmnt.ru раніше писав. Іскри не будуть розлітатися по кімнаті, в топку не суне цікавий ніс собака або маленька дитина. Екрани красиві самі по собі і стануть відмінним камінним аксесуаром, що несе важливу функцію забезпечення безпеки.
  • правильно вибирайте дрова для каміна і пам’ятайте про те, що вони повинні бути добре просушеними.
  • прибирайте золу, попіл з каміна щодня. Втомлює? але так потрібно. Найкраще чистити топку з ранку, коли вогню в ній точно немає.
  • зберігайте дрова в будинку невеликими партіями. Кованої дровниці з декількома полінами буде достатньо. Багато дров в житловому приміщенні — це бруд, а якщо вони лежать недалеко від вогнища — ризик загоряння.
  • ніколи не спалюйте в каміні сміття. Максимум-папірець можете якусь кинути, а ось пластик і щось гумове утилізуйте правильно. При спалюванні такі предмети виділяють отруйний дим, навіщо вам це в приміщенні.
  • щорічно проводите профілактичний огляд димоходу, а якщо тяга погіршилася — приймайте екстрені заходи.
  • не відкривайте вікно, з якого буде дути безпосередньо в топку. Полум’я може бути задуто поривом вітру або, навпаки, розгориться дуже сильно. Якщо потрібно провітрити приміщення, відкрийте вікно на стіні поруч з каміном, збоку-головне, щоб його не задувало.
  • ніколи не зберігайте щось пальне, хімічне поруч з топкою каміна. Є куди більш підходящі місця для таких речей, наприклад, надійно закрита комора.
  • не використовуйте рідини для розпалювання полум’я в будинку. Вогонь може спалахнути з несподіваною для вас силою. Краще акуратно, по-старому, на папері, починаючи з тонких трісок. Рідини для розпалювання призначені для вуличних мангалів, не для кімнат.
  • встановіть протипожежну, димну сигналізацію. Витратьте кошти для забезпечення максимальної безпеки своїх близьких.

Строго дотримуєтеся всі перераховані правила? що ж, можете з чистою совістю згорнутися калачиком на килимі перед своїм каміном з чашкою чогось гарячого і насолоджуватися зимовими вечорами.

Відео по темі