Як обробити теплицю після збору врожаю?

53

Прибрати залишки бадилля і коренів

Перш за все з тепличного грунту слід видалити рослинні залишки, які утворилися після збору врожаю. Важливо розуміти, що навіть крихітні фрагменти бадилля або коренів можуть стати причиною поширення інфекцій, наприклад, спор фітофтори. Це ж стосується і залишилася мульчі.

Важливо. Недосвідчені садівники нерідко нехтують цим кроком, так як вважають, що рослинні залишки за зиму компостуються і стануть добривом. Частково це так, але для того, щоб інфекція загинула, буде потрібно кілька років, а не півроку. Тому видалення рослинних залишків з тепличного грунту-це хоч і трудомістка, але дуже важлива справа.

Однак прибрати залишки бадилля і коренів – це лише половина справи. Інфекції та шкідливі мікроорганізми можуть залишатися в самому грунті, а це означає, що її також слід обробити. Але до цього ми ще дійдемо, а поки що грунт необхідно підготувати до обробки. Щоб спростити роботу дезінфікуючим засобам, грунт слід ретельно перекопати. Ідеальна глибина перекопування-один багнет лопати.

Примітка. Крім інфекцій в грунті можуть бути залишки інсектицидів та інші згубні домішки, тому раз в 2-3 роки слід обробляти спеціальними засобами.

У більшості випадків, до осені теплиця має не дуже приємний зовнішній вигляд. Залишки бруду на стінках, листя на даху, поросли павутини і моху не тільки псують красу, але і служать відмінним місцем для розвитку інфекцій і шкідників. А це означає, що тепер прийшов час помити теплицю.

На жаль, я не знаю секретної техніки, завдяки якій теплицю можна було б помити швидко і без зусиль. Тому доведеться взяти в одну руку звичайну ганчірку, а в іншу відро з миючим засобом, і приступити до роботи.

До речі, варто сказати пару слів про те, який засіб використовувати для миття теплиці. Я зазвичай використовую мильний розчин, який являє собою 1 брусок господарського мила, розмішаного в відрі води. Якщо під рукою раптом не виявилося господарського мила, то замість нього можна використовувати засіб для миття посуду або харчову соду. Із завданням вони впораються нітрохи не гірше.

Обробити теплицю

До цього в основному були підготовчі заходи, тепер же прийшов час обробити теплицю. Як вже говорилося раніше, тепличний грунт населена великою кількістю грибків та інфекцій, такими як:

  • фітофтора;
  • коренева гниль;
  • кладоспоріоз;
  • борошниста роса;
  • фузаріоз.

Також не варто забувати, що крім інфекцій в грунті можуть перебувати різні шкідники і їх личинки.

Звичайно, можна підбирати для кожної з перерахованих вище інфекцій окремий засіб, але в такому випадку обробку доведеться проводити кілька разів. Тому я зазвичай віддаю перевагу більш універсальним засобам, таким як сірчана димова шашка, яка відмінно справляється з більшістю інфекцій і шкідників.

В якості альтернативного універсального засобу можна використовувати розчин мідного купоросу, який також без проблем справляється з більшістю інфекцій. Однак потрібно враховувати, що він істотно підвищує кислотність грунту, тому використовувати його можна тільки раз в кілька років.

Зверніть увагу! робота з хімічними препаратами завжди пов’язана з підвищеною небезпекою, тому обов’язково уважно прочитайте інструкцію по роботі з обраним засобом, не нехтуйте заходами безпеки і використовуйте засоби індивідуального захисту.

Підготувати тепличний грунт для наступного сезону

Після того як теплиця оброблена, залишається підготувати грунт в ній до наступного сезону. Відразу варто визначитися, що саме буде рости на цьому місці в новому році, так як в залежності від цього тепличний грунт слід готувати по-різному.

Розберемо особливості підготовки грунту на прикладі помідорів і огірків.

  • для помідорів. Щоб поліпшити урожай томатів в наступному році, грунт необхідно просіяти і удобрити компостом, перегноєм або біогумусом. Також варто звернути увагу,чи не кислий грунт. Якщо це так, то необхідно провести розкислення.
  • для огірків. При підготовці тепличного грунту під огірки варто тимчасово прибрати верхній шар грунту, засипавши утворився простір гноєм (приблизно 1 відро на 1 кв.м). Зняту грунт необхідно перемішати з компостом в співвідношенні 1 до 1 і насипати поверх гною.

Також не варто забувати про сидерати, які додатково продезінфікують грунт і будуть перешкоджати зараженню в майбутньому. Для грунту під помідори найкраще підходить жито або люцерна. У випадку з огірками ситуація протилежна, підійдуть будь-які сидерати, крім жита.

На цьому процес обробки теплиці після збору врожаю можна вважати закінченим. В кінці хотілося б дати вкрай простий, але від того не менш важливий рада – не лінуйтеся. Я знаю багато садівників, які витратили величезні суми на» інноваційні » обробні засоби і багато годин на вивчення форумів. Але коли справа доходила до всіх перерахованих вище етапів, вони халтурили, що призводило до очевидного результату.