Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

120

Коли я збирала для статті відомі мені рецепти приготування українського борщу, я здивувалася їх різноманітності. Борщів стільки ж, скільки українських областей і містечок, навіть більше. Про всі я, звичайно, не розповім, виберу най-най.

Але головне, постараюся відповісти на питання: які принципи приготування цього дивно популярного страви? його секрети, правила та інгредієнти? чому не у кожної господині виходить справжній борщ український-дійсно смачний і»той самий». Легендарний.

Рецепт приготування борщу українського — що включено?

Бульйон, найчастіше м’ясний яловичий. Але бульйон можна приготувати з будь — якого іншого м’яса-свинини, баранини, кролятини, м’яса птиці, а також потрухів, сардельок і навіть м’ясних консервів. Можна, до речі, об’єднувати м’ясо різних сортів, наприклад, жирну свинину з гусаком і дієтичної яловичої грудинкою.

На 3-х літрову каструльку піде півкіло м’ясних кісток.

Смачний борщ виходить з риби(несподівано ?), як морський, так і річковий, і навіть консервованої. І запевняю вас, це буде не юшка, а справжній український борщ . Популярні рецепти приготування борщу на грибному і квасолевому бульйоні. Але краще не говорити про вегетаріанські рецепти в присутності гурманів, вони не дієтологи і можуть вас неправильно зрозуміти.

Квасний бульйон . А чи знаєте ви, як готували український борщ на гетьманській україні? справжній український борщ колись варився зовсім не на бульйоні, а на квасі. Уявіть собі: сире м’ясо, буряк і спасерованние овочі з корінням заливаються квасом, соляться-перчаться, присмачуються цукром і ставляться на вогонь. На вогні це апетитне вариво варто рівно до того моменту, як припинить давати пінку (яку, природно, треба знімати). Потім квас з інгредієнтами відправляється в духовку (мабуть, раніше в піч?) і вариться на повільному вогні 4 години. В самому кінці (хвилин за 15-20) додається шпик, товчений з часником, і сметана.

Овочі. рецепти приготування українського борщу включають такі обов’язкові овочі: буряк (по-укр. «буряк»), картопля, капуста білокачанна свіжа і , морква, цибуля ріпчаста, томати (помідори або паста, соус, сік), часник. Рідше використовують квасолю, перці (гіркий і болгарський), цибулю-порей, зелений горошок, баклажани, кабачки.

Коріння, свіжа зелень: петрушка, кріп, рідше селера, пастернак і сухі трави, популярні в сім’ї в якості приправ. Трави і приправи можна додавати у вигляді .

Приправи. я знаю одну грузинську сім’ю, в якій господиня, готує український борщ з грузинськими приправами: уцхо сунелі і кіндзою. Інша знайома кидає туди розмарин. Виходить смачно. Але це екзотика. Додають зазвичай чорний перець, рідко запашний перець-горошок і гвоздику. Лавровий листочок, звичайно.

Сало, шпик . Вважається, що сало має бути старим і «смердючим», але про це пізніше.

Як правильно вибрати і підготувати м’ясо для українського борщу

вибираємо

Якщо ви вирішили приготувати м’ясний український борщ, купуйте в м’ясній крамниці кістки з м’ясом передніх і задніх ніг тварини. Знаєте, чим відрізняються мозкові кісточки від цукрових? мозкові-ті, які нижче від суглоба (в них видно кістковий мозок), цукрові — вище. Нам підійдуть обидва види, але краще мозкові кісточки.

Відмінний вибір — грудинка, ідеально поєднує м’ясо, жир і кістки, і гомілку — з великим вмістом сполучної тканини, що має желатин. Кістковий бульйон, приготований з цієї частини тушки тварини, має дуже міцний аромат і смак.

Готуємо

Для того, щоб борщ вийшов смачним, кістки обов’язково треба перерубати, щоб кістковий мозок знайшов «вихід» і змішався з бульйоном. Причому, не важливо, з якого м’яса ви робите бульйон, підхід до кісток для яловичини, свинини, баранини або качки з індичкою один і той же.

Як отримати наваристий бульйон економічним способом?

Є така неприємна особливість у бульйонів — пінка. У всіх рецептах можна прочитати одне і те ж: що її треба знімати, знімати і знімати. Чи немає більш економічного шляху? на щастя, є.

Отже, кип’ятимо в каструльці воду. Кладемо туди цільним шматком м’ясо і кип’ятимо на сильному вогні по-новій. Коли воно знову закипить, воду зливаємо, а м’ясо як слід промиваємо, після чого знову ставимо на вогонь, заливши тепер уже холодною водою.

Ось з цього моменту починаються всі «писані» рецепти. А ми продовжуємо готувати український борщ, позбавивши себе від необхідності «морочитися» з пінкою. При цьому м’ясо не зварилося, внутрішній сік все ще в ньому, і тепер ми отримали до нього доступ без непотрібного «сміття» і присмаку.

Те, що вода холодна, це принципово. І солити не треба боятися. Обидві умови — для отримання наваристого бульйону.

Примітка. з приводу того, коли краще солити бульйон, списи ламаються давно. Головне: сіль сприяє виділенню соків (тому рекомендуємо робити це на початку), але уповільнює час приготування (розварювання) продукту, через що багато солять перед зняттям з вогню. Вибирайте: якщо вам потрібен відмінний відвар-соліть на початку, якщо віддаєте перевагу смачне ніжне м’ясо, то в кінці.

Коли бульйон ще раз закипить, знову, в останній вже раз, знімаємо пінку. Тепер додаємо в бульйон 2 перцю цілком — гіркий стручок і солодкий болгарський, цілу цибулину (очищену від лушпиння або з нею, можна «в панчосі») — потім ми і цибулину, і перець викинемо.* на цьому етапі (а не в кінці) наш рецепт приготування українського борщу наказує кинути лавровий листочок. Потім закриваємо кришкою і залишаємо години на 2-3 на повільному вогні.

Коли м’ясо звариться, витягнемо його і наріжемо шматочками. Викинемо цибулину, перці. А в бульйон будемо додавати підготовлені овочі.

*замість живих перців можна кілька горошин запашного.

  • ще про хитрощі приготування цієї страви і його властивості:.

Справжній український борщ готують густим, а не порожнім!

справжній український борщ-це густий борщ. Гущини можна домогтися по-різному.

Спосіб 1. наприклад, картоплею. Для цього її кладуть в борщ двічі: спочатку дрібно нарізану (2 штуки), щоб вона розварилася, давши бульйону ту саму гущину, а потім побільше, щоб вона залишилася вже «у вигляді картоплі». На все про все піде 4-5 штук, в залежності від величини.

Спосіб 2. інший спосіб домогтися для борщу потрібної гущини-додати в нього трохи спасерованной борошна. Борошно або манна крупа підсмажується з топленим/рослинним маслом і насипається в бульйон, зазвичай в самому кінці, перед додаванням товченого сала.

Як підготувати для українського борщу буряк

Буряк готується різними способами. Але є і загальні моменти, вони-то якраз найважливіші. Перш за все — додавання до неї оцту або лимонної кислоти. По-перше, це збереже овочу яскравий первозданний колір, і борщ ніколи не буде виглядати «вицвілим». По-друге, оцет додасть страві приємну кислинку. По-третє, створить цікавий ефект-карамелізує буряк: ставши м’якою всередині, зовні вона залишиться твердою. Дуже симпатичний і смачний ефект.

Отже, ми додали оцет, сіль і цукор за смаком, а тепер підсмажимо (спассеруем) буряк в сотейнику, потім доллємо туди трохи чистого бульйону і тушкуємо. Буряк для яскраво-червоного, справжнього українського борщу готова. Не забудьте тільки, щоб вона поступилася чергу картоплі.

Примітка. до буряку можна додати пару плодів сухого чорносливу. А можна буряк спочатку заквасити.

Як приготувати квашений буряк. буряк очищається, нарізається тонкими скибочками і складається в скляну банку. Потім все це слід залити холодною кип’яченою водою, закрити банку кришкою і залишити на пару днів в холодильнику.

Квашений буряк використовується в борщі разом з соком. До неї в кількості 1: 1 додається свіжа або попередньо (2 дні) витримана в холодній воді. Ось так дивно, але виходить дуже смачно.

Ще про буряковому квасі і його приготуванні . А про те, як правильно зварити буряк —

Овочі для українського борщу — далі за списком

Морквину, цибулю, томати пасеруємо окремо!

Морква до оранжево-золотистого кольору, можна разом з корінцями, цибуля — до золотисто-коричневого. Пасерувати найкраще на топленому маслі. Якщо готуєте дієтичний або вегетаріанський борщ — на рослинному.

Томати. якщо це свіжі помідори, обдайте їх окропом, зніміть шкірку і пропустіть через м’ясорубку. Ідеально-очистити помідори від насіння, а потім відправити на сковорідку. Якщо томатна паста, то спассеруйте її відразу, додавши трохи бульйону.

Свіжу капусту можна розім’яти качалкою, а квашену потримати пару хвилин на гарячій сковороді, помішуючи. Тоді вона втратить всю свою твердість.

Примітка: нарізати овочі можна, звичайно, як завгодно, хоч кільцями, хоч колодами. Але найкраще картопля різати на кубики,Буряк на крупній тертці, а всі інші овочі — тонкою соломкою. Випробувано, так чомусь смачніше.

Гриби. у наведеному рецепті приготування українського борщу немає ні грибів, ні квасолі. Однак якщо вам подобається борщ на грибному бульйоні або просто додані в нього сухі гриби, замочіть їх попередньо години на 3-4.

Квасоля краще замочувати і зовсім на цілу ніч. І варити окремо від усіх інших овочів, оскільки це займає багато часу.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Порядок додавання продуктів при варінні українського борщу

давайте зробимо пам’ятку, щоб нічого не переплутати.

Отже, першим у нас піде картопля, хвилин через 5 слідом за ним білокачанна капуста, якщо качани «старі». Якщо в рецепті є капуста свіжа або квашена, її треба додавати разом з буряком, не раніше.

Примітка: картопля кладеться до того, як додають кислоту (томати, наприклад, оцет або квашену капусту). Справа в тому, що вона «ущільнює» наш крохмалистий овоч і робить його грубим і несмачним.

Коли картопля і капуста зваряться, додаємо інші овочі і корінці. Якщо в рецепті приготування українського борщу є підсмажене борошно-то і її. Тримаємо на вогні ще хвилин 5-7-10.

Нарешті, завершальний штрих-сало, товчене в ступці разом з часником, кропом, петрушкою, зеленим горошком і сіллю. Обов’язково старе жовте сало, що викликає недобрі естетичні почуття.

У деяких рецептах приготування українського борщу перевага віддається шпику. Ну, що ж, справа смаку.

Сало кладемо вже в практично готовий борщ, збільшуємо вогонь. Як тільки він закипає, негайно вимикаємо.

Залишаємо борщ настоюватися на півгодини. Потім пробуємо і коригуємо:

Додаємо цукор, сіль, спеції (чорний перець, гвоздику, запашний горошок), інші сухі трави, оцет — все, чого нам не вистачає (якщо не вистачає). Потім ще наполягаємо. Розливаємо по тарілках, зі сметаною і рубаною зеленню. Подаємо до борщу пампушки.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Готуємо пампушки для справжнього борщу

Пампушки-це круглі булочки з дріжджового тіста, облиті часниковою підливою.

Готуємо тісто з борошна, теплих дріжджів і вершкового масла, перемішаного з цукром. Ліпимо маленькі булочки не більше 10 см, випікаємо в духовці.

Для часникової підливи: розтертий товкачем часник, сіль, вода або рослинне масло.

Ось, власне, і все. Ми приготували український борщ з пампушками. Приємного апетиту!

Інші страви національної кухні:

Борщ (фото)

як варити борщ, покроковий рецепт з фото.

Смачний український борщ. Як варити правильний червоний борщ. Картинки справжнього борщу. Готуємо заправку для борщу. Варимо бульйон для борщу. Секрети приготування борщу. Технологія приготування борщу.

Чому написав борщ великими літерами? тому, що той рецепт який тут наведу, є плодом великої кількості досліджень і експериментів. Я багато гостював на україні (в україні), бабуся моїх друзів часто варила справжній український борщ (борщ український). смак-незабутній. Мені було з чим порівнювати. Раз по раз варили ми борщі і поступово напрацювали рецепт класичного українського борщу в нашому баченні. Зрозуміло що рецептів українського борщу безліч на самій україні, нехай буде ще один.

Правило № 1.найголовніше правило будь-якого першого страви-це вода. До борщу це відноситься в особливій мірі. Воду беремо з джерела, якщо немає, то купуємо бутильовану, якщо немає, то наливаємо з фільтра.

У міру написання рецепта правильного борщу, будемо відкривати інші секрети приготування смачного борщу .

Що нам потрібно щоб приготувати:

  1. вода.
  2. м’ясо, яловича грудинка.
  3. капуста 1/6 середнього качана
  4. буряк 4-5 середньої величини.
  5. морква 2 шт.
  6. цибулина 2 шт.
  7. коріандр 1/2 ч. Ложки.
  8. перець, сіль за смаком .
  9. лимон 1/2
  10. картопля 2-3 шт.
  11. часник 3 зубки.
  12. томатна паста 2 ст. Ложки.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

М’ясо повинно бути свіжим. У мене заморожене, але морозили його три дні тому. Не розрахували.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Варимо бульйон для борщу. Заливаємо м’ясо водою, кидаємо цибулину, доводимо до кипіння. Зменшуємо вогонь. Варимо 2,5 години щоб трохи булькало. Постійно знімаємо пінку.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Овочі готуємо. Чистимо, миємо. Капусту для борщу дрібно шаткуємо.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Буряк і моркву для заправки борщу трьом на крупній тертці.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Починаємо готувати заправку для борщу . Правило №2. Для заправки борщу всі овочі повинні бути обсмажені разом. Вони просочаться соком і потім віддадуть сік і аромат бульйону. Обсмажуємо моркву на соняшниковій олії.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Лук ріжемо півкільцями.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Додаємо до моркви в заправку для борщу . Обсмажувати.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Додаємо часник. Вичавлюємо його в заправку для борщу часничниці.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

У заправку для борщу кидаємо 1/2 чайної ложки коріандру.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Викладаємо в сковороду з заправкою буряк. Гасити. Як варити борщ щоб він був червоним? покласти в заправку буряк. І томати.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Вичавлюємо лимон. (зрозуміло що на україні лимон не вичавлюють, десь використовують оцет. У нас лимон, тому що борщ їдять маленькі діти)

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Тушкуємо на повільному вогні одну годину.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

На фото видно, що бульйон для борщу вийшов прозорим. Це тому, що не забували знімати пінку.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Якщо помічаєш, що в заправці рідини недостатньо, то можна додати трохи бульйону.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Додаємо до заправки томатну пасту, тушкуємо 10 хвилин. Правило №3. Якщо у вас є смачні помідори (влітку), то необхідно додати в заправку для борщу 4-5 штук, смак борщу буде більш насичений. Помідори трьом на тертці, шкірку викидаємо. У нас смачних помідорів не було.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Секрет четвертий, дістаємо м’ясо з бульйону, перш ніж опустити туди готову заправку.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Бульйон солимо, перчимо. Доводимо до кипіння. У бульйон опускаємо капусту.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Ріжемо картоплю невеликими кубиками.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Відправляємо картоплю в бульйон для борщу слідом за капустою, варимо 30 хвилин.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Викладаємо в бульйон заправку для борщу.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Кидаємо пару лаврового листя. Варимо 10 хвилин.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Обробляємо на дошці м’ясо для борщу на порційні шматочки.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Додаємо м’ясо в борщ.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Правило № 4: борщу багато не буває, варимо велику каструлю.

Правило № 5: перед подачею на стіл, борщ повинен постояти хоча б кілька годин.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Смачний борщ готовий.

Хто хоче, додає в борщ сметану. До борщу обов’язкові пампушки натерті часником.

Рідкі страви просто необхідні для людини. Супи холодні або гарячі, борщ, солянка або харчо — існує маса продуктів на основі бульйону.

Смачний борщ також має кілька варіантів приготування. У кожної господині є свої секрети, які невідомі іншим кулінарам. Саме тому в кожній родині смак і склад цієї страви значно відрізняються. Розглянемо докладну інструкцію, класичний з фото представлений в цій статті.

Вибір і підготовка м’яса

Суп може бути приготований зі свинини або яловичини, з м’яса птиці або кролика. Однак правильний борщ завжди має в основі все-таки краще при його приготуванні віддати перевагу яловичої вирізки.

При покупці м’яса звертайте увагу на наявність в ньому кісточки. Саме вона допоможе вам приготувати наваристий бульйон і згодом смачний борщ. М’ясо не повинно бути сухим. Продукт повинен «грати» у вас на долоні. Принюхайтесь до вибраного шматочку. Запах не повинен бути різким і неприємним. У м’ясній вирізці повинні бути невеликі прошарки жиру. Це необхідно для того, щоб після приготування продукт не став жорстким.

При необхідності попросіть продавця порізати м’ясо на шматочки певного розміру, в більшості м’ясних маркетів ця послуга надається за окрему плату. Також ви можете придбати вже оброблений продукт у вигляді заготовки для гуляшу. В цьому випадку вам необхідно подбати про покупку окремої кісточки.

Приготування бульйону

Необхідно ретельно промити м’ясо перед тим, рецепт класичний з м’ясом передбачає тривалу варіння продукту. Покладіть оброблене виріб в каструлю, що має товсте дно, і залийте водою кімнатної температури. Обсяг посуду залежить від бажаної кількості приготованого продукту. Не вибирайте маленькі каструлі, так як велика кількість інгредієнтів може просто не поміститися туди. Поставте тару на вогонь і доведіть до кипіння.

Пінка, що спливає під час варіння продукту, повинна бути акуратно видалена. Після першого зняття нальоту необхідноНастрій передається і їм!

Матеріал підготувала наталія коваленко. Ілюстрації з сайту: © 2013 thinkstock.

Внутрішня гармонія, спокій і порядок, загальна душевна рівновага – це бажані стану кожної людини. Наше життя в основному проходить як на гойдалках-з негативних емоцій в стан радості, ейфорії, і назад.

Як же знайти і утримати точку рівноваги, щоб світ сприймався позитивно-спокійно, нічого не дратувало, не лякало, а справжній момент приносив натхнення і радість? і чи можливо це-знайти тривалу душевну рівновагу? так, можливо! більш того, разом зі спокоєм приходить справжня свобода і просте щастя жити.

Це прості правила, і вони працюють неухильно. Потрібно тільки перестати думати, як змінитися, і почати застосовувати їх.

1. Перестаньте питати: «чому це сталося зі мною?»задайте собі інше питання:» що сталося чудового? чим хорошим це може обернутися для мене?»добро є напевно, просто його потрібно побачити. Будь-яка проблема може обернутися справжнім даром згори, якщо розглядати її як шанс, а не як покарання або несправедливість.

2. Виробляйте подяку. Щовечора підводите підсумки: за що можна сказати «спасибі» прожитому дню. Якщо втрачається душевний спокій-згадуйте про ті хороші речі, які у вас є, і про те, за що можна подякувати життя.

3. Навантажуйте тіло фізичними вправами. Пам’ятайте, що мозок найбільш активно виробляє «гормони щастя» (ендорфіни і енкефаліни) саме під час фізичних тренувань. Тому якщо вас здолали проблеми, занепокоєння, безсоння – йдіть на вулицю і гуляйте кілька годин. Швидкий крок або біг відвернуть від сумних думок, наситять мозок киснем і піднімуть рівень позитивних гормонів.

4. Виробіть» бадьору поставу » і придумайте собі щасливу позу. Тіло вміє чудово допомагати, коли потрібно повернути душевну рівновагу. Воно «згадає» відчуття радості, якщо ви просто випрямити спину, розправите плечі, щасливо потягнетеся і посміхнетеся. Свідомо потримайте себе деякий час в такій позі, і побачите, що думки в голові стають більш спокійними, впевненими і щасливими.

5. Повертайте себе в стан «тут і зараз». Позбутися від тривоги допомагає проста вправа: озирніться навколо, зосередьтеся на тому, що ви бачите. Почніть подумки «озвучувати» картинку, вставляючи якомога більше слів» зараз «і»тут». Наприклад: «я зараз йду по вулиці, тут світить сонце. Зараз я бачу людину, він несе жовті квіти… » і т.д. Життя складається тільки з миттєвостей «зараз», не забувайте про це.

6. Не перебільшуйте свої проблеми. Адже якщо навіть муху піднести близько до очей, то вона придбає розміри слона! якщо якесь переживання здається вам непереборним, подумайте, як ніби вже минуло десять років… Скільки вже було проблем раніше – ви їх все вирішили. Тому пройде і ця біда, не пірнайте в неї з головою!

7. Більше смійтеся. Постарайтеся знайти щось забавне в поточному стані справ. Не виходить-тоді просто знайдіть привід для щирого сміху. Подивіться смішний фільм, згадайте кумедний випадок. Сила сміху просто вражаюча! душевна рівновага часто повертається після хорошої дози гумору.

8. Більше прощайте. Образи схожі на важкі, погано пахнуть камені, які ви всюди тягаєте з собою. Який душевний спокій може бути з таким вантажем? тому не тримайте зла. Люди-це всього лише люди, вони не можуть бути досконалі і завжди нести тільки добро. Так що вибачте кривдників і вибачте себе.

10. Більше спілкуйтеся. Будь-яка біль, прихована всередині, множиться і приносить нові сумні плоди. Тому діліться своїми переживаннями, обговорюйте їх з близькими людьми, шукайте у них підтримку. Не забувайте, що людина не призначена для самотності. Душевну рівновагу можна знайти тільки в близьких відносинах – дружніх, любовних, родинних.

11. Моліться і медитуйте. Не дозволяйте поганим злим думкам контролювати вас, сіяти паніку, біль і роздратування. Міняйте їх на короткі молитви-звернення до бога або на медитацію — стан не-думання. Зупиняйте некерований потік внутрішньої розмови. Це-основа доброго і стабільного душевного стану.

Як позбутися від негативних емоцій, повернути душевну рівновагу і здоров’я? вам допоможуть ці корисні поради!

Чому все більше людей прагне знайти душевну рівновагу?

У наш час людям живеться дуже неспокійно, що обумовлено різними негативними реаліями політичного, економічного і соціального характеру. До цього додається потужний потік негативної інформації, який обрушується на людей з телеекранів, з новинних сайтів інтернету і газетних сторінок.

Сучасній медицині часто не під силу зняття стресу. Вона не здатна впоратися з психічними і фізичними розладами, різними хворобами, які викликаються порушенням душевної рівноваги через негативні емоції, тривоги, занепокоєння, страху, відчаю і т.п.

Такі емоції руйнівно діють на людський організм на клітинному рівні, виснажують його життєві сили, призводять до передчасного старіння.

Безсоння і занепад сил, гіпертонія і діабет, хвороби серця і шлунка, онкологічні захворювання – ось далеко не повний перелік тих серйозних недуг, основною причиною яких можуть стати стресові стани організму, що виникають в результаті таких шкідливих емоцій.

Платон колись сказав: «найбільша помилка лікарів полягає в тому, що вони намагаються лікувати тіло людини, не намагаючись вилікувати його душу; однак душа і тіло являють собою єдине ціле, і їх не можна лікувати порізно!»

Пройшли століття, навіть тисячоліття, але цей вислів великого філософа давнини залишається справедливим і в наші дні. У сучасних життєвих умовах проблема психологічної підтримки людей, захисту їх психіки від негативних емоцій стала надзвичайно актуальною.

1. Здоровий сон!

Перш за все важливо мати здоровий, міцний сон, адже він надає на людину потужне заспокійливу дію. Приблизно третину свого життя людина проводить уві сні, тобто. У стані, коли організм відновлює свої життєві сили.

Повноцінний сон має виключно важливе значення для здоров’я. Мозок під час сну проводить діагностику всіх функціональних систем організму і запускає механізми їх самовідновлення. В результаті зміцнюються нервова і імунна системи, нормалізуються обмін речовин, кров’яний тиск, вміст цукру в крові і т.д.

Уві сні прискорюються процеси загоєння ран і опіків. Люди, які мають повноцінний сон, рідше страждають від хронічних захворювань.

Сон дає ще багато інших позитивних ефектів, а головне, уві сні оновлюється людський організм, а значить, сповільнюється і навіть звертається назад процес старіння.

Щоб сон був повноцінним, день повинен бути активним, але не стомлюючим, а вечеря раннім і легким. Після нього бажано здійснити прогулянку на свіжому повітрі. Мозку потрібно дати перед сном пару годин відпочинку. Уникайте ввечері перегляду телепередач, що навантажують мозок і збуджують нервову систему.

Небажано також намагатися вирішувати в цей час будь-які серйозні проблеми. Краще зайнятися легким читанням або спокійною бесідою.

Перед сном провітріть вашу спальню, а в теплу пору року залиште вікна відкритими. Постарайтеся придбати для сну хороший ортопедичний матрац. Нічна білизна має бути легким і добре підігнаним.

Ваші останні думки перед засипанням повинні бути пов’язані з вдячністю за минулий день і надією на хороше майбутнє.

Якщо прокинувшись вранці, ви відчуваєте приплив бадьорості та енергії, значить, ваш сон був міцним, здоровим, освіжаючим і омолоджуючим.

2. Відпочинок від усього!

Ми звикли щодня виконувати гігієнічні, оздоровчі процедури, пов’язані з турботою про фізичне здоров’я нашого тіла. Це душ або ванна, чищення зубів, ранкова гімнастика.

Настільки ж регулярно бажано виконувати певні психологічні процедури, що викликають спокійне, умиротворений стан, що сприяють душевному здоров’ю. Ось одна з таких процедур.

Щодня в самий розпал напруженого дня слід відкласти на десять-п’ятнадцять хвилин всі справи і побути в тиші. Сядьте у відокремленому місці і подумайте про що-небудь, повністю відволікає вас від щоденних турбот і вводить в стан безтурботності і спокою.

Це можуть бути, наприклад, представлені в розумі картини красивої, величної природи: контури гірських вершин, ніби намальовані на тлі блакитного неба, сріблясте світло місяця, що відбивається морською гладдю, зелена лісова галявина, оточена стрункими деревами і т.п.

Інша заспокійлива процедура – це занурення розуму в безмовність.

Сядьте або ляжте вТихому, відокремленому місці на десять-п’ятнадцять хвилин і розслабте м’язи. Потім зосередьте свою увагу на якомусь конкретному предметі, що знаходиться в полі зору. Спостерігайте за ним, вдивляйтеся в нього. Незабаром вам захочеться закрити очі, ваші повіки отяжелеют і опустяться.

Починайте слухати своє дихання. Тим самим ви відвернетеся від сторонніх звуків. Відчуйте задоволення від занурення в тишу і стан безтурботності. Спокійно стежте за тим, як ваш розум замовкає, окремі думки кудись спливають.

Вміння відключати думки приходить не відразу, але користь від цього процесу величезна, оскільки в результаті ви досягаєте найвищого ступеня душевного спокою, а відпочив мозок істотно підвищує свою працездатність.

3. Денний сон!

В оздоровчих цілях і для зняття стресу рекомендується включати в режим дня так звану сієсту, широко практикується в основному в іспаномовних країнах. Це післяобідній денний сон, тривалість якого зазвичай не перевищує 30 хвилин.

Такий сон відновлює енергетичні витрати першої половини дня, знімає втому, допомагає людині стати спокійним і відпочив і зі свіжими силами повернутися до активної діяльності.

Психологічно сієста як би дарує людині два дні в одному, і це створює душевний комфорт.

4. Позитивні думки!

Спочатку народжуються мили, а лише потім дія. Тому так важливо направляти думки в потрібне русло. З ранку заряджайтеся позитивною енергією, позитивно налаштовуйте себе на майбутній день, вимовляючи подумки або вголос приблизно наступні твердження:

«сьогодні я буду спокійний і діловитий, доброзичливий і привітний. Я зумію успішно виконати все, що намітив, впораюся з усіма непередбачено виникаючими проблемами. Ніхто і ніщо не виведе мене зі стану душевної рівноваги».

5. Спокійний стан розуму!

Корисно також протягом дня з метою самонавіювання періодично повторювати ключові слова: «спокій», «безтурботність». Вони мають заспокійливу дію.

Якщо все-таки в свідомості з’явиться якась тривожна думка, постарайтеся відразу ж витіснити її оптимістичним посилом самому собі, налаштовує вас на те, що все буде добре.

Будь-яку темну хмаринку страху, тривоги, занепокоєння, що нависає над вашою свідомістю, намагайтеся пробити світлими променями радості і повністю розвіяти її силою позитивного мислення.

Покличте на допомогу також ваше почуття гумору. Важливо налаштувати себе так, щоб не турбуватися через дрібниці. Ну а що робити, якщо перед вами виникла не дріб’язкова, а дійсно серйозна проблема?

Зазвичай людина, реагує на загрози навколишнього світу, турбується за долі своєї сім’ї, дітей і онуків, побоюється різних життєвих негараздів, таких як війна, хвороби, втрата близьких, втрата любові, крах в бізнесі, невдачі в роботі, безробіття, бідність і т.п.

Але якщо подібне трапляється, то потрібно проявляти самовладання, розсудливість, витісняти зі свідомості занепокоєння, яке ні в чому не допомагає. Воно не дає відповідей на виникаючі в житті питання, а тільки призводить до сум’яття в думках, марної витрати життєвих сил і підриву здоров’я.

Спокійний стан розуму дозволяє об’єктивно аналізувати виникаючі життєві ситуації, приймати оптимальні рішення і, тим самим, протистояти негараздам, долати труднощі.

Так що в будь-яких ситуаціях нехай вашим свідомим вибором завжди буде спокій.

Всі побоювання і тривоги відносяться до майбутнього часу. Вони нагнітають стресовий стан. Значить, для зняття стресу потрібно, щоб ці думки розсіялися, вивітрилися з вашої свідомості. Постарайтеся так змінити своє світовідчуття, щоб жити в теперішньому часі.

6. Власний ритм життя!

Концентруйте свої думки на теперішньому моменті, живіть «тут і зараз», будьте вдячні кожному благополучно прожитому дню. Налаштуйте себе так, щоб легко ставитися до життя, немов вам нічого втрачати.

Коли ви зайняті роботою, то відволікаєтеся від неспокійних думок. Але вам слід виробити природний, а значить, відповідний вашому складу характеру темп роботи.

Та й все ваше життя має проходити в природному темпі. Намагайтеся позбавлятися від поспіху і суєти. Не напружуйте надмірно ваші сили, не витрачайте занадто багато життєвої енергії, щоб швидше зробити всі справи і вирішити виникаючі проблеми. Робота повинна виконуватися легко, невимушено, а для цього важливо застосовувати раціональні прийоми її організації.

7. Правильна організація робочого часу!

Якщо, наприклад, робота носить офісний характер, то на столі залишайте тільки ті папери, які мають відношення до розв’язуваної в даний час задачі. Визначте пріоритетний порядок поставлених перед вами завдань і чітко дотримуйтесь цього порядку при їх вирішенні.

Беріться відразу тільки за одне завдання і постарайтеся грунтовно з нею розібратися. Якщо ви отримали достатньо інформації для вироблення рішення, то не зволікайте з його прийняттям. Психологи встановили, що втома сприяє виникненню почуття занепокоєння. Тому організуйте свою роботу таким чином, щоб ви могли почати відпочивати до появи втоми.

При раціональній організації роботи ви будете дивуватися, з якою легкістю справляєтеся зі своїми обов’язками, вирішуєте поставлені завдання.

Відомо, що якщо робота творча, цікава, захоплююча, то мозок практично не втомлюється, та й тіло втомлюється значно менше. Втома викликають в основному емоційні фактори-одноманітність і монотонність, поспіх, напруженість, занепокоєння. Тому так важливо, щоб робота викликала інтерес і почуття задоволеності. Безтурботні і щасливі ті, хто поглинені улюбленою справою.

8. Впевненість у своїх силах!

Виробляйте в собі впевненість у власних силах, в здатності успішно справлятися з усіма справами, вирішувати виникаючі перед вами проблеми. Ну а якщо щось не встигаєте зробити, або якась проблема не вирішується, то не слід даремно турбуватися і засмучуватися.

Вважайте, що ви зробили все від вас залежне, і змиріться з неминучим. Відомо, що людина досить легко упокорюється з небажаними для нього життєвими ситуаціями, якщо розуміє, що вони неминучі, а потім забуває про них.

Пам’ять-це чудова здатність людського розуму. Вона дозволяє людині накопичувати знання, такі необхідні йому в житті. Але аж ніяк не будь-яку інформацію слід запам’ятовувати. Навчіться мистецтву вибірково запам’ятовувати головним чином хороше, що з вами сталося в житті, і забувати погане.

Фіксуйте в пам’яті свої життєві удачі, частіше згадуйте про них.

Це допоможе вам підтримувати оптимістичний настрій, що витісняє занепокоєння. Якщо ви маєте намір виробити умонастроювання, яке принесе вам спокій і щастя, то дотримуйтесь життєвої філософії радості. За законом тяжіння радісні думки притягують радісні події в житті.

Відгукуйтеся всім серцем на будь-яку, нехай найменшу радість. Чим більше у вашому житті навіть маленьких радощів, тим менше занепокоєння, більше здоров’я, життєвих сил.

Адже позитивні емоції цілющі. Причому вони зцілюють не тільки душу, але і тіло людини, оскільки витісняють токсичну для організму негативну енергію, підтримують гомеостаз1.

Прагніть досягти душевної рівноваги і гармонії у вашому домі, створюючи в ньому умиротворену, доброзичливу атмосферу, частіше спілкуйтеся з дітьми. Грайте з ними, спостерігайте за їх поведінкою і вчіться у них безпосереднього сприйняття життя.

Хоча б на короткий час занурюйтеся в такий дивовижний, прекрасний, безтурботний світ дитинства, де багато світла, радості і любові. Благотворно можуть впливати на атмосферу домашні тварини.

Допомагає підтримувати душевну рівновагу, розслабитися після напруженого дня також спокійна, неголосна, мелодійна музика і спів. Загалом, постарайтеся, щоб ваш будинок став обителлю миру, спокою і любові.

Відволікаючись від своїх проблем, проявляйте більше інтересу до оточуючих. У вашому спілкуванні, бесідах з рідними, друзями і знайомими нехай буде якомога менше тем негативного характеру, але більше позитиву, жартів і сміху.

Намагайтеся робити добрі справи, які викликають радісний, вдячний відгук в чиїхось душах. Тоді і вам на душі буде спокійно і добре. Роблячи добро іншим, ви, тим самим, допомагаєте і собі. Так що наповнюйте ваші душі добротою і любов’ю. Живіть спокійно, в гармонії з собою і навколишнім світом.

Олег горошин

Тут є все для успішного життя!

«х-архів» — незвичайний проект. Тут ви знайдете безліч цінних методик, рідкісних знань і унікальних рецептів на всі випадки життя. «х-архів» відомий не тільки в росії, але і на заході. Це глобальне сховищеЧистимо, миємо. Капусту для борщу дрібно шаткуємо.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Буряк і моркву для заправки борщу трьом на крупній тертці.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Починаємо готувати заправку для борщу . Правило №2. Для заправки борщу всі овочі повинні бути обсмажені разом. Вони просочаться соком і потім віддадуть сік і аромат бульйону. Обсмажуємо моркву на соняшниковій олії.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Лук ріжемо півкільцями.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Додаємо до моркви в заправку для борщу . Обсмажувати.

Додаємо часник. Вичавлюємо його в заправку для борщу часничниці.

У заправку для борщу кидаємо 1/2 чайної ложки коріандру.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Викладаємо в сковороду з заправкою буряк. Гасити. Як варити борщ щоб він був червоним? покласти в заправку буряк. І томати.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Вичавлюємо лимон. (зрозуміло що на україні лимон не вичавлюють, десь використовують оцет. У нас лимон, тому що борщ їдять маленькі діти)

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Тушкуємо на повільному вогні одну годину.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

На фото видно, що бульйон для борщу вийшов прозорим. Це тому, що не забували знімати пінку.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Якщо помічаєш, що в заправці рідини недостатньо, то можна додати трохи бульйону.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Додаємо до заправки томатну пасту, тушкуємо 10 хвилин. Правило №3. Якщо у вас є смачні помідори (влітку), то необхідно додати в заправку для борщу 4-5 штук, смак борщу буде більш насичений. Помідори трьом на тертці, шкірку викидаємо. У нас смачних помідорів не було.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Секрет четвертий, дістаємо м’ясо з бульйону, перш ніж опустити туди готову заправку.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Бульйон солимо, перчимо. Доводимо до кипіння. У бульйон опускаємо капусту.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Ріжемо картоплю невеликими кубиками.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Відправляємо картоплю в бульйон для борщу слідом за капустою, варимо 30 хвилин.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Викладаємо в бульйон заправку для борщу.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Кидаємо пару лаврового листя. Варимо 10 хвилин.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Обробляємо на дошці м’ясо для борщу на порційні шматочки.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Додаємо м’ясо в борщ.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Правило № 4: борщу багато не буває, варимо велику каструлю.

Правило № 5: перед подачею на стіл, борщ повинен постояти хоча б кілька годин.

Простий рецепт борщу по-домашньому-перша страва на всі часи. Рецепти для початківців: як зварити смачний борщ

Смачний борщ готовий.

Хто хоче, додає в борщ сметану. До борщу обов’язкові пампушки натерті часником.