Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливу

95

Малинове чарівність флоксів дугласа

Кожен садівник хоче зробити свої клумби красивими і ідеальними, часом не вистачає малого. Десь земля пустує, що псує вигляд, десь не вистачає якогось завершального штриха. Так часто буває у випадку з декоративними водоймами і альпійськими гірками. Таким ось фінальним акордом можуть стати почвопокривні рослини. Вони мають багато плюсів, і сьогодні на порядку флокс дугласа.

Це цікаво! батьківщина квітів північна америка. Там сланкі флокси воліють гірські місця, і ростуть вони сотні років, але ось в культуру їх стали вводити тільки після 17-го століття.

Зміст

Трохи корисної інформації про види флоксів

Ми звикли вирощувати часто одні й ті ж квіти на клумбах, до яких звикли. Флокси у вигляді високих ароматних кущів можна зустріти на кожній дачі, але ж сімейство налічує багато видів і величезна кількість сортів. Так ось почвопокривні флокси знають не всі, а вони при цьому затребувані і несуть ще й хорошу функціональність. Але нерідко виникає плутанина.

Наприклад, багато хто не розрізняють шиловидний вид і дугласа, хтось ще плутає квіти з розчепіреними сортами. Але це все різні три види, кожен з яких відрізняється агротехнікою, висотою, швидкістю розростання. Так, наш сьогоднішній герой менше шиловидного — він не перевищує 7-10 см, в той час як другий виростають до 17-20 см, а розчепірені-до 30-40 см.перші два сланкі по грунту. Також флокс дугласа не так швидко розростається, як його почвопокривний побратим.

Опис виду і позитивні характеристики

Флокси дугласа використовуються для озеленення клумб, кам’янистих садів, доріжок, застосовуються для посадки на схилах, у вазонах, біля водойм. Вони заповнюють все вільне місце, в чому їх плюс. Так як рослина почвопокровное, воно досить стійке до витоптування. Квіти мають свій тонкий аромат, радують з середини травня невеликими суцвіттями різних відтінків. Все залежить від сорту, яких багато, в загальному ж, їх об’єднує вид – флокс дугласа, що показаний на фото. Насіння краще купувати заздалегідь, так як вони затребувані, і посіви проводяться досить рано прямо в грунт.

Рада! флокси досить невибагливі, добре переносять морози, але для регіонів півночі краще вибрати сорт «вorealis».

Відмінна риса виду і його плюс – це вічнозелені листя. Рослина розповзається по ділянці, після цвітіння красиво прикрашає щільним килимом землю, взимку його накриває сніг. Навесні знову флокси дугласа рано радують своєю декоративністю. Варто відзначити, що вид має друге, так би мовити, народна назва — «мохова гвоздика». Люди прозвали так флокси за те, що вони нагадують щільний мох, так густо рослини обплітають землю, висота ж не перевищує 7-8 см.давайте подивимося, як же виростити квітучий килим на своїй ділянці.

За замітку! флокс дугласа отримав свою назву на честь відомого мандрівника, який їх і відкрив. Це гірські рослини, які мають більше плюсів, ніж види з рівнин.

Посадка і догляд за сланким флоксом дугласа

З чого почати

Будь-яке вирощування починається з того, що ви повинні купити насіння або саджанці. Флокси дугласа сіють відразу в грунт у другій декаді весни. Але можна купити саджанці або попросити у сусіда по дачі дати живці для вкорінення або, якщо це можливо, відокремити частину кореневища. Рідше флокси вирощують спочатку вдома на розсаду, а після переносять в грунт. Ці зайві клопоти дають можливість прискорити цвітіння в перший раз. Метод більше підходить для тих, хто має в своєму розпорядженні часом, місцем і любить займатися розсадою.

Ми ж будемо сіяти відразу в грунт. Насіння купуєте помирено в лютому, березні, звертаючи увагу на їх свіжість. Сорти є звичайні і гібридні, останні виділяє маркування «f1». Як правило, такі рослини більш невибагливі і мають незвичайні характеристики – стійкість, забарвлення. Якщо говорити про вид дугласа, то гібриди набагато швидше розростаються, ніж прості сорти.

Рада! якщо ви купуєте насіння, то зверніть увагу на рекомендації на упаковці до конкретного сорту, чи підходить він для вирощування в ваших умовах.

Підбираємо місце

Ми вже сказали, що ідеально виглядає флокс дугласа на альпінаріях, уздовж кам’яних доріжок, на фото це видно. Місце має бути сонячним і не болотистим, грунт пухкий або кам’янистий, адже рідні місця рослини – гірські регіони. Також квіти можна посіяти там, де у вас залишилася ділянка незайнятої грунту, і ви не знаєте, як його закрити. Відмінно поєднуються флокси:

  • з чебрецем різних видів;
  • молодило або кам’яною трояндою (головою);
  • ломикаменем арендса;
  • очитком;
  • живучкою;
  • первоцвітами — крокусами, гіацинтами, примулами, незабудками.

Порада! дуже красиво почвопокривні рослини виглядають разом з декоративною галькою, кольоровий тріскою. Разом вони зберігають вологу іншим квітам на клумбі, забивають бур’яни.

Готуємо грунт і проводимо посіви

Якщо у вас на ділянці глина і важкий грунт, то вона не підходить для вирощування флокса дугласа, доведеться виправити ситуацію. Для цього виривається глибока траншея — до 35 см, в неї на дно укладається щільна подушка з дренажу – це може бути змішаний пісок і керамзит, перліт або бита цегла. Зверху насипається шар перегною і на нього чорнозем. Інші ж грунту досить змішати з компостом або перегноєм в рівних частинах, внести трохи піску, стакан золи. Ділянка перекопуєте і видаляєте все коріння бур’янів.

Важливо! всі корінці потрібно вибирати ретельно або пролити ділянку ще з осені хімікатами типу «раундап». Трава заважає флоксам, і її видалення призводить до появи лисин в килимі.

Готується ділянку приблизно в другій декаді квітня, після проводяться посіви в борозни, посадки проливають. Можна зверху покласти шар мульчі, якщо обіцяють похолодання. Для цього підійдуть солома або тирса. Саджанці досить легко проростають. У таку ж грунт можна садити і живці під кутом, вони дадуть коріння. Зверху їх також краще прикрити мульчею.

Догляд за флоксами

Вид «дугласа» дуже невибагливий, зелений килим потрібно поливати в міру необхідності. Не можна допускати застою — якщо клумбу залило сильними лініями, то зробіть відведення води. Почвопокривні можуть почати швидко гнити в таких умовах. Після сходів рослин може пролити їх розчином коров’яку-1/10. Далі за літо знадобиться 2-3 підгодівлі рідким мінеральним добривом. Воно продається у всіх садових магазинах, беріть краще для квітучих.

<розпушують грунт регулярно, але дуже акуратно. Восени проводять омолоджуючу обрізку, поділяють кореневище – так ви можете розмножити флокси. Щоб отримати живці на майбутню весну, відбирають з відрізаних найбільш сильні і ставлять на укорінення в воду або садять під ухилом в пісок.

Агротехніка проста і навіть новачкові зрозуміло. Низькорослі сланкі флокси стануть закінченим штрихом у вашому саду, в цьому ми впевнені. Квітучий килим буде радувати з року в рік.

Запашні флокси, солодкий аромат яких розноситься по всьому саду, ростуть практично на кожній дачній ділянці.

Неможливо повірити в те, що всього триста років тому наші улюблені квіти можна було зустріти тільки в північній америці — на їх історичній батьківщині.

Потім вже вони з’явилися в європі і тільки сто п’ятдесят років тому флокси стали з’являтися і в росії. Перший час їх можна було зустріти тільки у колекціонерів рідкісних рослин.

У росії флокс отримав прізвисько «ситчик», тому що має безліч яскравих забарвлень — від білосніжною до фіолетовою.

Існує дуже цікава легенда про цю квітку, назва якого в перекладі з грецького означає «полум’я». У ній йдеться про те, що чарівний факел в руках одіссея, який переміг смерть, при виході з підземного царства аїда перетворився на квітку флокса.

А ще мовою квітів флокс означає примирення і згоду, тому букет з флоксів дарують в знак примирення.

а вони такі різні!

Флокси можна умовно розділити на весеннецветущие , летнецветущие і однорічний друммонда .

До весеннецветущим відноситься досить велика група флоксів: шиловидні, дугласа, розчепірені, столононосние. ці види флоксів змусять нас стати на коліна. Але вони цього варті!

Дуже мало є рослин, настільки яскравих і ранніх, які здатні швидко «розфарбувати» великі площі. Їх ще називають почвокровными.

Вони так рясно цвітуть, що через квіток навіть не видно листя. Весеннецветущие флокси переважно висаджувати на передньому плані, також ефектно виглядають з них бордюри уздовж доріжок, яскраві куртини на березі струмка, композиції з камінням.

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливу

Флокс шиловидний-це найбільш популярний в наших краях флокс, який на батьківщині, в північній америці, називають мохової гвоздикою. Там вінБільшості своїй сланкі квіти або трава невибагливі, ось і флокси шилоподібні тому доказ.

Шилоподібні флокси – це вид, у нього є багато сортів. Великий плюс в тому, що всі квіти багаті на забарвлення – білі, червоні, лавандові, строкаті, смугасті та інші інші. Флокси можна садити як окремо, комбінуючи сорти, так і разом з рослинами – чебрецем лимоннопахнущім, ломикаменем, крокусами, ялиновими. Композиції виходять дуже декоративними і виглядають зі смаком. Зараз шилоподібні флокси одні з найпопулярніших і затребуваних квітів.

Якщо говорити про сортове опис, то воно буде наступним:

  • висота рослини – до 20 см;
  • окрас – різний;
  • листя – темно-зелені;
  • зростає щільним килимом, закриваючи грунт;
  • суцвіття в діаметрі – 2-4 см;
  • морозостійкий вид і невибагливий;
  • розмножується просто і швидко приживається;
  • батьківщина – північна америка;
  • цвіте — з другої декади травня по другу декаду червня.

На замітку! якщо говорити про мінуси шиловидних флоксів, то це нетривале цвітіння, але його можна продовжити за допомогою хорошого догляду і підгодівлі.

Флокси шилоподібні і розчепірені — в чому відмінність?

Багато недосвідчені дачники часто плутають два види квітів-розчепірений і шиловидний. Багато хто вважає, що це одні і ті ж флокси, але це помилка. Різниця видів досить наочне-висота розчепірених сортів до 30-40 см, вони не так різноманітні в кольорах, бояться сильних морозів і безсніжних зим, більш вимогливі до складу грунту, кущі пухкі. Шилоподібні флокси в природі можуть рости на бідних грунтах і добре цвітуть. Досвідчені дачники з’ясували, що в дуже родючому грунті почвопокривні флокси цвітуть гірше.

Популярні сорти

» баварія »

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливуніжні і милі квіти

Це один з найбільш затребуваних сортів. Суцвіття мають відразу два відтінки-пелюстки білі, на них є лавандові смужки. Радують своїм цвітінням два рази за сезон — в червні і серпні. Висота-до 15 см.дуже декоративний сорт, в діаметрі розростається до півметра.

» боніта »

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливупросто і зі смаком

Унікальність сорту в тому, що він дуже швидко і добре росте. Один сезон може змінити вашу клумбу, зробивши її ніжно-бузкового кольору. Сорт відмінно зимує, не боїться витоптування. Висота-5-15 см, цвіте в кінці весни і початку літа. Один з найбільш невимогливих сортів.

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливудуже затребуваний сорт

Тут можна просто подивитися на фото флокса шиловидного в ландшафтному дизайні, і все стане зрозуміло. Квіти нагадують цукерки, вони смугасті і дуже декоративні. Цвіте в кінці травня і червні, вимагає тільки полив і 1-2 рази підживлення. Зимує відмінно у всіх регіонах. Висота — до 15 см, в діаметрі — 60 см і більше.

» вілсон »

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливувражаючий глибокий відтінок

Також невибагливий сорт і дуже часто зустрічається на клумбах дачників. Дуже добре поєднується з первоцвітами, підходить для різних ландшафтних рішень. Сорт створює дуже щільний килим до 20 см у висоту. Цвіте в кінці весни і початку літа.

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливубілосніжне диво

Ці шилоподібні флокси білосніжні. Прикрашають будь-яку клумбу, альпінарій, бордюр. Можна садити сорт в вазони. Виросте не більше 15 см, цвіте, як і більшість сортів, місяць — в кінці травня і червні, але порадують ще і в серпні і вересні.

Для відомості! у флоксів шиловидних є гібридні сорти і прості. У кожному є плюси, але другі більш витривалі. Якщо у вас погані умови, клімат суворий, грунт бідна, то краще вибрати їх.

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливублагородний відтінок

Сорт декоративний і суцвіттями, і листочками. Це дає перевагу, так як після цвітіння рослина все одно виглядає дуже естетично. Висота — не більше 10 см, пелюстки-бузкового відтінку. Цвіте-в кінці травня і початку червня. Діаметр — до 50 см.

Звичайно, сортів набагато більше, але ми сьогодні говоримо про посадку флокса шиловидного і догляді за ним. При виборі квітів для свого саду, намагайтеся підібрати види не тільки за принципом – який сподобався, той і буде рости, але і щоб вони поєднувалися між собою по відтінку, зовнішнім виглядом. Також вибирайте рослини, щоб вони могли цвісти по черзі — вони завжди будуть красивими. І давайте вже перейдемо до головних секретів вирощування.

Агротехніка. Флокси шилоподібні

Плануємо клумбу

Щоб ділянка виглядала естетично і зі смаком, краще заздалегідь спланувати, що і де посадити. Грунтопокривні рослини можна садити поруч з водоймою, розбавляючи зелень, яка там теж необхідна. Дуже красиво виглядають насичені відтінки червоного, фіолетового на тлі природних каменів, низькорослих хвойних. Білі флокси краще поєднувати з бордовими, лавандовими. Потрібно врахувати, що рослини сильно розростаються і заздалегідь залишити порожнє місце на клумбі.

Тепер, що стосовно важливих умов. Флокси не люблять надлишку води на тому місці, де вони ростуть. Рослини відразу втрачають декоративність, з’являються лисини, відтінок квітів тьмяніє. Найкраще, щоб земля була пухка, на даному місці було багато сонця. Злісні бур’яни також краще вивести заздалегідь, так як при прополюванні вони будуть висмикуватися разом з поверхневими корінням флоксів.

Вибираємо терміни

Насіння флоксів шиловидних можна сіяти на ділянці як навесні, так і під зиму — вони пройдуть стратифікацію, і схожість буде максимальною. Відростки ж, якщо ви не будете вирощувати квіти з насіння, можна садити і навесні, і восени. Але другий варіант навіть краще, так як саджанці укореняться за вересень і жовтень і вже в травні будуть цвісти на два тижні раніше.

Готуємо грунт і висаджуємо квіти

Розберемо спочатку методику приготування грунту і посадку флоксів, які вирощують вже з готових саджанців. Місце під них потрібно звільнити від рослинних залишків. Якщо грунт важкий, погано піддається прополці, розпушування, то внесіть пісок, поки грунт не стане розсипчастою. Нейтральна земля для флоксів підходить найкраще, якщо у вас є закисленность, то на метр квадратний також всипте склянку гашеного вапна.

Якщо ви сієте насіння, то правильна методика та, що робиться шляхом стратифікації насіння. З осені ви повинні підготувати грунт з перегною, садової землі і піску. Помістити її в контейнер, зволожити злегка і посіяти насіння на відстані 5 см один від одного. Робиться це в кінці листопада-грудні. Далі, посіви виносять на вулицю і накривають високим шаром снігу. У березні почнуть прокльовується паростки, тепер їх потрібно занести в теплицю або на балкон, поливати в міру необхідності. В кінці квітня флокси висаджуються на постійне місце в лунки з перегноєм і піском.

На замітку! деякі дачники садять насіння відразу в грунт, присипають живильним грунтом, що була підготовлена з осені, вкривають снігом. Навесні не чіпають саджанці, поки вони не підростуть, після поділяють на свої місця.

Догляд за шиловидними флоксами

Посадку зробили, що ж тепер? так, все просто, адже квіти вимагають мінімум уваги. Коли вони почнуть сходити, їм потрібен полив, щоб грунт не пересихала, але при цьому не була мокрою. Відразу ж необхідно видаляти бур’яни, рихлити грунт дуже акуратно, так як коріння на поверхні. Дивно, але флокси можуть так і не почати цвісти, а тільки давати зелень, якщо в грунті багато поживних речовин. Їм вистачить 1-2 підгодівлі на основі фосфору, можна купити комплексний рідкий підживлення для квітучих. Поливають перед цвітінням або під час нього і після закінчення.

Шиловидний флокс дуже легко розвести. Він розмножується насінням, як садити ви вже зрозуміли. Також можете розділити корінь або взяти живці. Це робиться навесні, восени і навіть влітку. Під час викопування просто відокремте частину кореня і посадіть на нове місце або ж відріжте стеблинки, поставте в воду, куди можна додати «епін», «корневин». Ними ж проливають саджанці, які були розділені коренем, так вони швидше приживаються.

Коли живці вкоренилися, можете садити їх вже на ділянці. Рідше розводять флокси шилоподібні діленням листа. Для цього відривають листочки разом зі стеблинкою і поміщають в поживний грунт під нахилом, зверху накривають плівкою. Коли саджанці вкоренилися, то їх переносять на постійне місце.

Це все, що потрібно знати, якщо ви хочете посадити шилоподібні флокси. Насправді все просто, ви будете здивовані, наскільки ж вони невибагливі і красиві.

Флокси поділяються на дуже багато видів — від сланких до великих трав’янистих багаторічних рослин. Але при посадці кожного виду слід враховувати його агротехніку, практично всі флокси — багаторічні .

Сланкі флокси або як їх ще називають почвопокривні флокси зацвітають найпершими. Шиловидний вид є найпоширенішим з них. Вже в середині травня, в саду можна побачити рожеві білі і червоно-пурпурні квіти, що покривають землю квітковим покривалом. Ця рослина названо завдяки своїм дрібним листкам шиловидної форми.
Шиловидний вид флоксів висаджується в сухих місцях, де не застоюється вода. ЯскравийМожете да инсталирате аларми од следниве линкови:

колку чини една mongoose аларм за цена?

Може да се купи mongoose анти-кражба систем во русија во овие цени:

видео: код грабител и mangoose ems

На carunlock канал во својата видео покажа како да се пробие на mongoose аларм систем со користење на кодот грабител.

Держака становить 6-10 см.

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливу

Зрілий держак можна висадити в тіні на клумбі або потримати його на підвіконні. Приживлюваність флоксів збільшується при укритті їх мокрою папером. Держак вглиб землі вставляють тільки на 2-3 см, злегка утрамбовуючи грунт навколо. Обов’язково стежать за вологістю грунту, можна накрити держак обрізаної пластиковою пляшкою і зняти кришку з горлечка для провітрювання. Через 6-14 днів після цієї операції відбувається укорінення.

Використання осінніх живців для розмноження флоксів

Осінні — ідеальний посадковий матеріал для розмноження флоксів. Для заготівлі підходить серпень-вересень, хоча до цього також можна заготовляти пагони, вкорінюючи їх в тінистих місцях саду. Коли рослина самостійно перезимує, воно навесні рясно зацвіте.

Важливо глибоко посадити живці, помістивши велику кількість нирок під землю, що спровокує відмінну зимівлю і буйний ріст навесні.

Вирощування флоксів з насіння

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливу

У насіння флоксів чудова схожість, тому їх висівають прямо в землю навесні. Багато хто воліє сіяти насіння флоксів під зиму, використовуючи розсадні ящики. Залишають їх на зимівлю в саду і при першому теплі заносять їх в приміщення, щоб отримати ранню розсаду.

Сходять дружно, тому сіяти їх потрібно якомога рідше, щоб уникнути пікіровки. Однак при густих посівах рослини краще розсадити в окремі стаканчики, щоб отримати потужні саджанці. У грунт висаджують в травні, попередньо загартувавши рослини.

Про вирощування флоксів з насіння розповість відео:

Флокси і борошниста роса що робити якщо флокси жовтіють

Флокси не сильно схильні до хвороб, але борошниста роса — частий гість цієї рослини. Вона неприємна тим, що зелене листя і квіти покривають білим неприємним нальотом, від якого важко позбутися. Пік розвитку хвороби припадає на липень-серпень. Листочки при ураженні скручуються — рослина їх втрачає. Потрібно негайно починати боротьбу з хворобою.

Профілактичні заходи полягають в обробці пізньої осені квіток мідним купоросом або бордоською рідиною в концентрації 1%, а влітку до комплексу додають ще й фунгіциди, якими обробляють двічі за рік всю клумбу (фундазол, топаз, зелене мило, скор).

Якщо хвороба активно проявляється знову, потрібно змінити терапію і обробити листя кальцинованої содою в концентрації: 2 ст.л. Соди змішують з 50 г мила і відром води. Також непогано діє бордоська рідина (1%), розчин міді з милом (20-30 г купоросу і 200-300 г мила). Але коли рослина перестає цвісти, видаляють хворі і засохлі залишки, після чого знову обробляють флокси фунгіцидами.

Флокси мають приємний зовнішній, благородне цвітіння, тому стануть приємним доповненням для будь-якого саду, не вимагаючи особливих турбот і умов вирощування.

Види флоксів з фото і назвами

Розглянемо найбільш популярні сорти і види флоксів, які особливо затребувані в декоративному садівництві.

Флокс волотисте або панікулята phlox paniculata

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливу

Найпопулярніший вид рослини. Цвіте в останньому місяці літа-початку осені. Відрізняється великими суцвіттями, зібраними з різнокольорових ароматних квіток — білих, рожевих різних відтінків, бузкових, фіолетових. Жовтий колір пелюсток відсутній. Селекціонери вивели сорти, що мають різнокольорові смужки на пелюстках.

Висота кущів становить 0,4-1 м.вони наповнені листям, пишною зеленню. Самі кущі можуть складатися з більше 20 пагонів, розростаючись максимально широко.

Час цвітіння волотистого флокса становить весь сезон. Кількість сортів, їх різноманітність настільки великі, що можна вибрати літні та осінні сорти, збільшивши загальний термін цвітіння клумби на кілька місяців.

Флокс шилоподібний або субулята phlox subulata

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливу

Трав’яниста рослина відрізняється дуже низьким ростом (не більше 15 сантиметрів), з ніжно-бузковими або лілово-рожевими квітками в кількості 2-4 штук в суцвітті. На кожному стеблі міститься дуже багато гілок, які закінчуються суцвіттями. Таким чином, флокс субулята утворює цілий килим, покритий ніжними квітками, під яким знаходиться щільний дернистий кущ. Тому його ще називають дерновим флоксом. Час цвітіння-травень-червень.

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливу

Вид відрізняється цікавими шкірястими листям, які за рахунок невеликої ширини і загостреного кінця нагадують голки.

Шиловидний флокс вирощують як бордюрне квітуча рослина, використовують для рабаток, багаторічних куртин, садять в квіткові кошики, вазони. Його можна стригти, намагаючись сформувати квіткову композицію цікавої форми.

Флокс дугласа phlox douglasii

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливу

Ще менше висотою рослина (5 см), яке стелиться килимом по поверхні клумби. Має два цвітіння на рік, що робить його особливо популярним. Перше припадає на травень-червень, а друге на осінь. Листя має сіро-зелений колір, невелику ширину. Цвіте білим, рожевим, ніжно-ліловим і блакитним кольором.

Флокс сланкий грунтопокривний

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливу

Також дрібна рослина, яке дуже рано зацвітає. Висота становить всього 15-20 см. Для нього характерно не менш сильне розгалуження, ніж для інших подібних рослин. Квітки об’єднуються в парасольки, яких у окремих особин може бути до 10. Час цвітіння-травень-червень. Можливі забарвлення пелюсток-рожевий, фіолетовий, червоний.

Флокс канадський або розчепірений phlox divaricata

Флокси почвопокривні сланкі посадка і догляд. Детально про зливу

Рослина вже вище, висота стебла якого знаходиться в діапазоні 15-40 см.зі збільшенням розмірів рослини стали великими і розміри квіток — вони більші за інших, мають білий, ліловий колір, відтінки сірого. Діаметр основного суцвіття-парасольки-становить 10 см.насіння після цвітіння, час якого становить травень-червень, не утворюються.

Цей вид більше за інших чутливий до складу грунту. На торфі, кислих лісових грунтах він буде чахнути, а ось грунти, засновані на перегній і різних легких компонентах, будуть ідеальними. У них не варто додавати торф, листя, свіжий гній.

Як уже згадувалося, флокс волотисте — найбільш популярний вид, але це не означає, що інші варіанти розглядати не варто. Якщо посадити низькорослі флокси, які цвітуть рано в травні-червні, це буде відмінна прикраса клумби навесні. А більш рослі види продовжать цвітіння пізнім літом і восени. Таким чином, на ділянці весь час буде квітучий килим, який можна використовувати для декорування альпійської гірки і рокария.