Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

102

Живе прикраса каменів

Зараз дуже модно робити в саду водойми своїми руками, альпійські гірки, рокарії з каменів. Це дійсно красиво і надає якусь родзинку ландшафту. Але важливо не тільки вирити поглиблення і залити водою, розташувати камені по клумб, а й поєднувати їх з певними рослинами. Грунтопокривні квіти, трави-це найбільш затребувані жителі альпінаріїв або кам’яних садів, і серед них є флокс. Але не той, що росте високими кущами, а той, що стелиться. Якщо у вас він ще не росте, то тема статті буде вам цікава, а звучить вона, як посадка флокса шиловидного і догляд за ним.

На замітку! флокси досить різноманітні квіти, де є свої види, в які входять сорти – високі, низькі, почвопокривні.

Зміст

Знайомимося зі сланкими квітами

Думаємо, після прочитання статті ви точно захочете в новому сезоні посадити шилоподібні флокси. У чому ж їх плюси? взагалі, всі почвопокривні рослини дуже практичні, адже вони закривають собою всю поверхню, пригнічують ріст частини бур’янів, зберігають вологу для інших культурних посадок. До того ж в більшості своїй сланкі квіти або трава невибагливі, ось і флокси шилоподібні тому доказ.

Шилоподібні флокси – це вид, у нього є багато сортів. Великий плюс в тому, що всі квіти багаті на забарвлення – білі, червоні, лавандові, строкаті, смугасті та інші інші. Флокси можна садити як окремо, комбінуючи сорти, так і разом з рослинами – чебрецем лимоннопахнущім, ломикаменем, крокусами, ялиновими. Композиції виходять дуже декоративними і виглядають зі смаком. Зараз шилоподібні флокси одні з найпопулярніших і затребуваних квітів.

Якщо говорити про сортовий опис, то воно буде наступним:

  • висота рослини – до 20 см;
  • забарвлення – різний;
  • листя-темно-зелені;
  • росте щільним килимом, закриваючи грунт;
  • суцвіття в діаметрі-2-4 см;
  • морозостійкий вид і невибагливий;
  • розмножується просто і швидко приживається;
  • батьківщина – північна америка;
  • цвіте — з другої декади травня по другу декаду червня.

На замітку! якщо говорити про мінуси шиловидних флоксів, то це нетривале цвітіння, але його можна продовжити за допомогою хорошого догляду і підгодівлі.

Флокси шилоподібні і розчепірені — в чому відмінність?

Багато недосвідчені дачники часто плутають два види квітів-розчепірений і шиловидний. Багато хто вважає, що це одні і ті ж флокси, але це помилка. Різниця видів досить наочне-висота розчепірених сортів до 30-40 см, вони не так різноманітні в кольорах, бояться сильних морозів і безсніжних зим, більш вимогливі до складу грунту, кущі пухкі. Шилоподібні флокси в природі можуть рости на бідних грунтах і добре цвітуть. Досвідчені дачники з’ясували, що в дуже родючому грунті почвопокривні флокси цвітуть гірше.

Популярні сорти

» баварія »

ніжні і милі квіти

Це один з найбільш затребуваних сортів. Суцвіття мають відразу два відтінки-пелюстки білі, на них є лавандові смужки. Радують своїм цвітінням два рази за сезон — в червні і серпні. Висота-до 15 см.дуже декоративний сорт, в діаметрі розростається до півметра.

» боніта »

Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланкихпросто і зі смаком

Унікальність сорту в тому, що він дуже швидко і добре росте. Один сезон може змінити вашу клумбу, зробивши її ніжно-бузкового кольору. Сорт відмінно зимує, не боїться витоптування. Висота-5-15 см, цвіте в кінці весни і початку літа. Один з найбільш невимогливих сортів.

Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланкихдуже затребуваний сорт

Тут можна просто подивитися на фото флокса шиловидного в ландшафтному дизайні, і все стане зрозуміло. Квіти нагадують цукерки, вони смугасті і дуже декоративні. Цвіте в кінці травня і червні, вимагає тільки полив і 1-2 рази підживлення. Зимує відмінно у всіх регіонах. Висота — до 15 см, в діаметрі — 60 см і більше.

» вілсон »

Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланкихвражаючий глибокий відтінок

Також невибагливий сорт і дуже часто зустрічається на клумбах дачників. Дуже добре поєднується з первоцвітами, підходить для різних ландшафтних рішень. Сорт створює дуже щільний килим до 20 см у висоту. Цвіте в кінці весни і початку літа.

Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланкихбілосніжне диво

Ці шилоподібні флокси білосніжні. Прикрашають будь-яку клумбу, альпінарій, бордюр. Можна садити сорт в вазони. Виросте не більше 15 см, цвіте, як і більшість сортів, місяць — в кінці травня і червні, але порадують ще і в серпні і вересні.

Для відомості! у флоксів шиловидних є гібридні сорти і прості. У кожному є плюси, але другі більш витривалі. Якщо у вас погані умови, клімат суворий, грунт бідна, то краще вибрати їх.

Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланкихблагородний відтінок

Сорт декоративний і суцвіттями, і листочками. Це дає перевагу, так як після цвітіння рослина все одно виглядає дуже естетично. Висота — не більше 10 см, пелюстки-бузкового відтінку. Цвіте-в кінці травня і початку червня. Діаметр — до 50 см.

Звичайно, сортів набагато більше, але ми сьогодні говоримо про посадку флокса шиловидного і догляді за ним. При виборі квітів для свого саду, намагайтеся підібрати види не тільки за принципом – який сподобався, той і буде рости, але і щоб вони поєднувалися між собою по відтінку, зовнішнім виглядом. Також вибирайте рослини, щоб вони могли цвісти по черзі — вони завжди будуть красивими. І давайте вже перейдемо до головних секретів вирощування.

Агротехніка. Флокси шилоподібні

Плануємо клумбу

Щоб ділянка виглядала естетично і зі смаком, краще заздалегідь спланувати, що і де посадити. Грунтопокривні рослини можна садити поруч з водоймою, розбавляючи зелень, яка там теж необхідна. Дуже красиво виглядають насичені відтінки червоного, фіолетового на тлі природних каменів, низькорослих хвойних. Білі флокси краще поєднувати з бордовими, лавандовими. Потрібно врахувати, що рослини сильно розростаються і заздалегідь залишити порожнє місце на клумбі.

Тепер, що стосовно важливих умов. Флокси не люблять надлишку води на тому місці, де вони ростуть. Рослини відразу втрачають декоративність, з’являються лисини, відтінок квітів тьмяніє. Найкраще, щоб земля була пухка, на даному місці було багато сонця. Злісні бур’яни також краще вивести заздалегідь, так як при прополюванні вони будуть висмикуватися разом з поверхневими корінням флоксів.

Вибираємо терміни

Насіння флоксів шиловидних можна сіяти на ділянці як навесні, так і під зиму — вони пройдуть стратифікацію, і схожість буде максимальною. Відростки ж, якщо ви не будете вирощувати квіти з насіння, можна садити і навесні, і восени. Але другий варіант навіть краще, так як саджанці укореняться за вересень і жовтень і вже в травні будуть цвісти на два тижні раніше.

Готуємо грунт і висаджуємо квіти

Розберемо спочатку методику приготування грунту і посадку флоксів, які вирощують вже з готових саджанців. Місце під них потрібно звільнити від рослинних залишків. Якщо грунт важкий, погано піддається прополці, розпушування, то внесіть пісок, поки грунт не стане розсипчастою. Нейтральна земля для флоксів підходить найкраще, якщо у вас є закисленность, то на метр квадратний також всипте склянку гашеного вапна.

Якщо ви сієте насіння, то правильна методика та, що робиться шляхом стратифікації насіння. З осені ви повинні підготувати грунт з перегною, садової землі і піску. Помістити її в контейнер, зволожити злегка і посіяти насіння на відстані 5 см один від одного. Робиться це в кінці листопада-грудні. Далі, посіви виносять на вулицю і накривають високим шаром снігу. У березні почнуть прокльовується паростки, тепер їх потрібно занести в теплицю або на балкон, поливати в міру необхідності. В кінці квітня флокси висаджуються на постійне місце в лунки з перегноєм і піском.

На замітку! деякі дачники садять насіння відразу в грунт, присипають живильним грунтом, що була підготовлена з осені, вкривають снігом. Навесні не чіпають саджанці, поки вони не підростуть, після поділяють на свої місця.

Догляд за шиловидними флоксами

Посадку зробили, що ж тепер? так, все просто, адже квіти вимагають мінімум уваги. Коли вони почнуть сходити, їм потрібен полив, щоб грунт не пересихала, але при цьому не була мокрою. Відразу ж необхідно видаляти бур’яни, рихлити грунт дуже акуратно, так як коріння на поверхні. Дивно, але флокси можуть так і не почати цвісти, а тільки давати зелень, якщо в грунті багато поживних речовин. Їм вистачить 1-2 підгодівлі на основі фосфору, можна купити комплексний рідкий підживлення для квітучих. Поливають перед цвітінням або під час нього і після закінчення.

Шиловидний флокс дуже легко розвести. Він розмножується насінням, як садити ви вже зрозуміли. Також можете розділити корінь або взяти живці. Це робиться навесні, восени і навіть влітку. Під час викопування просто відокремте частину кореня і посадіть на нове місце або ж відріжте стеблинки, поставте в воду, кудиМожна додати «епін», «корневін». Ними ж проливають саджанці, які були розділені коренем, так вони швидше приживаються.

Коли живці вкоренилися, можете садити їх вже на ділянці. Рідше розводять флокси шилоподібні діленням листа. Для цього відривають листочки разом зі стеблинкою і поміщають в поживний грунт під нахилом, зверху накривають плівкою. Коли саджанці вкоренилися, то їх переносять на постійне місце.

Це все, що потрібно знати, якщо ви хочете посадити шилоподібні флокси. Насправді все просто, ви будете здивовані, наскільки ж вони невибагливі і красиві.

Астраханські помідори чудово визрівають лежачи на землі, але не варто повторювати цей досвід в підмосков’ї. Нашим томатам потрібна опора, підтримка, підв’язка. Мої сусіди використовують всілякі кілочки, підв’язки, петлі, готові підпори для рослин і огорожі з сітки. У кожного методу фіксації рослини у вертикальному положенні є свої переваги і «побічні ефекти». Розповім, як я розміщую кущі помідорів на шпалерах, і що з цього виходить.

Мухи-ознака антисанітарії і переносники інфекційних захворювань, небезпечних як для людей, так і для тварин. Люди постійно шукають способи, як позбутися від неприємних комах. У цій статті ми розповімо про бренд «злісний тед», який спеціалізується на засобах захисту від мух і знає про них дуже багато. Виробник розробив спеціалізовану лінійку препаратів для позбавлення від літаючих комах в будь-якому місці швидко, безпечно і без зайвих витрат.

Літні місяці — час цвітіння гортензій. Цей красивий листопадний чагарник розкішно пахне квітами з червня по вересень. Великі суцвіття флористи охоче використовують для весільних декорів і букетів. Щоб помилуватися красою квітучого куща гортензії в вашому саду, варто подбати про належні умови для нього. На жаль, деякі гортензії не розквітають з року в рік, незважаючи на турботу і зусилля садівників. Чому так відбувається, розповімо в статті.

Кожен дачник знає, що для повноцінного розвитку рослинам потрібен азот, фосфор і калій. Це три основних макроелементи харчування, дефіцит яких істотно позначається на зовнішньому вигляді і врожаї рослин, а в запущених випадках може привести і до їх загибелі. Але при цьому далеко не всі розуміють важливість інших макро — і мікроелементів для здоров’я рослин. А вони важливі не тільки самі по собі, але і для ефективного засвоєння того ж азоту, фосфору і калію.

Садова суниця, або полуниця, як звикли ми її називати — одна з ранніх ароматних ягід, якій нас щедро обдаровує літо. Як же радіємо ми цьому врожаю! щоб «ягідний бум» повторювався щороку, нам треба влітку (після закінчення плодоношення) подбати про догляд за ягідними кущами. Закладка квіткових бруньок, з яких навесні будуть утворюватися зав’язі, а влітку — ягідки, починається приблизно через 30 днів після закінчення плодоношення.

Гострий маринований кавун-пікантна закуска до жирного м’яса. Кавуни і кавунові кірки маринують з незапам’ятних часів, проте процес цей трудомісткий і вимагає часу. За моїм рецептом просто приготувати маринований кавун за 10 хвилин, і вже до вечора буде готова гостра закуска. Зберігається кавун маринований зі спеціями і чилі в холодильнику кілька днів. Обов’язково тримайте банку в холодильнику, не тільки заради збереження-в охолодженому вигляді ця закуска-просто пальчики оближеш!

Серед розмаїття видів і гібридів філодендронів є чимало рослин як велетенських, так і компактних. Але жоден вид не потягається в невибагливості з головним скромником-філодендроном червоніючим. Правда, його скромність не стосується зовнішності рослини. Червоніють стебла і живці, величезні листя, довгі пагони, що формують хоча і дуже великий, але і разюче витончений силует, виглядають дуже ошатно. Філодендрон червоніючий вимагає тільки одного — хоча б мінімального догляду.

Густий суп з нуту з овочами і яйцем — простий рецепт ситного першого блюда, приготованого за мотивами східної кухні. Подібні густі супи готують в індії, марокко, країнах південно-східної азії. Тон задають спеції і приправи — часник, чилі, імбир і букет пряних спецій, який можна зібрати на свій смак. Обсмажувати овочі і спеції краще на топленому вершковому маслі (дхі) або змішати в каструлі оливкова і вершкове масло, це, звичайно, не те ж саме, але схоже за смаком.

Слива-ну хто з нею не знайомий?! вона улюблена багатьма садівниками. А все тому, що має значний список сортів, дивує відмінними врожаями, радує своєю різноманітністю за термінами дозрівання і величезним вибором кольору, форми і смаку плодів. Так, десь вона відчуває себе краще, десь-гірше, але від задоволення вирощувати її на своїй ділянці не відмовляється практично жоден дачник. Сьогодні її можна зустріти не тільки на півдні, в середній смузі, а й на уралі, в сибіру.

Багато декоративні і плодові культури, крім посухостійких, страждають від палючого сонця, а хвойні в зимово-весняний період — від сонячних променів, посилених відображенням від снігу. У цій статті розповімо про унікальний препарат для захисту рослин від сонячних опіків і посухи — саншет агроуспіх. Проблема актуальна для більшості регіонів росії. У лютому і на початку березня сонячні промені стають більш активними, а рослини ще не готові до нових умов.

«кожному овочу свій термін», а кожній рослині свій оптимальний час для посадки. Будь-якому, хто стикався з посадкою рослин, добре відомо, що гарячий сезон висадки рослин — весна і осінь. Це обумовлено декількома факторами: навесні рослини ще не рушили в бурхливе зростання, немає виснажливої спеки і частенько випадають опади. Однак, як би ми не старалися, нерідко обставини складаються так, що посадки доводиться проводити в самий розпал літа.

Чилі кон карне в перекладі з іспанської мови-чилі з м’ясом. Це блюдо техаської і мексиканської кухонь, основні інгредієнти якого — чилі перець і подрібнена яловичина. На додаток до основних продуктів йде цибуля, морква, помідори, квасоля. У цьому рецепті чилі з червоною сочевицею виходять дуже смачними! блюдо вогняне, обпалює, дуже ситне і обалденно смачне! можна приготувати велику каструлю, розкласти в контейнери і заморозити — цілий тиждень буде смачна вечеря.

Огірок-одна з найулюбленіших городніх культур наших дачників. Однак не всім і не завжди городникам вдається отримати дійсно хороший урожай. І хоча вирощування огірків вимагає регулярного уваги і турботи, є невеликий секрет, який дозволить в рази підвищити їх врожайність. Йдеться про прищипування огірків. Для чого, як і коли прищипувати огірки, розповімо в статті. Важливим моментом агротехніки огірків є їх формування, або тип зростання.

Тепер у кожного садівника є можливість виростити абсолютно екологічно чисті, корисні для здоров’я фрукти і овочі у власному саду. Допоможе в цьому мікробіологічне добриво атлант. У його складі-бактерії-помічники, які поселяються в зоні кореневої системи і починають працювати на благо рослини, дозволяючи йому активно рости, залишатися здоровим і давати високі врожаї. Зазвичай навколо кореневої системи рослин співіснує безліч мікроорганізмів.

Літо асоціюється з прекрасними квітами. І в саду, і в кімнатах хочеться милуватися на розкішні суцвіття і зворушливі квітки. І для цього зовсім не обов’язково використовувати зрізані букети. В асортименті кращих кімнатних рослин чимало красивоцветущих видів. Вони влітку, коли отримують найяскравіше освітлення і оптимальну тривалість світлового дня, здатні затьмарити будь-який букет. Як живі букети, виглядають і недовговічні або всього лише однорічні культури.

Майже на кожній присадибній ділянці зустрічаються красиві квіткові , де виростають . Вони можуть радувати око своїм насиченим і яскравим цвітінням починаючи з весни і до кінця осені. У сімействі флоксів є близько 60 видів, кожен з яких відрізняється від інших висотою, формою, а також забарвленням. Завдяки таким відмінностям з їх допомогою можна створити в практично будь-яку композицію, навіть таку, яка буде цвісти безперервно. Далі в статті детально опишемо популярні багаторічні сорти флоксів з фото. Така інформація допоможе квітникарям підібрати ті види, які дозволять створити барвисті клумби.

Шиловидний

Шиловидний флокс здатний виростати до 16-18 см.завдяки особливостям будови він може застеляти всю поверхню відведеного йому ділянки. Стебло не має властивості тягнутися до сонця, що багатьом квітам характерно, він навпаки стелиться по землі.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

На рослині розташована велика кількість дрібних і гострих листочків, які щільно сидять на стеблі. На кінці стебла розташований квітконіс. Зазвичай він один, але іноді буває, що квітконосів можеБути два або три одночасно.

Що стосується суцвіть, то діаметр однієї квітки зазвичай дорівнює приблизно 2,5 см.вони бувають рожевого, пурпурного і білого забарвлення. Забарвлення теж зустрічаються, але помітно рідше.

період цвітіння шиловидних флоксів починається в травні і триває до першої декади червня. Повторне цвітіння вступає в силу в серпні і триває близько місяця.

Флокси вважаються, але серед них досить мало зимостійких. Вони відмінно підійдуть для прикраси стін, а також міксбордерів. Також будуть прекрасним доповненням до ландшафтного дизайну японської тематики.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
перед тим як приступити до посадки флокса шиловидного, потрібно провести обробку . Вона полягає у видаленні бур’янів, тому що вони зможуть зіпсувати загальну естетику клумби. Та й після зацвітання флоксів винищувати стане значно складніше.

Проводити посадку і пересадку такого квітки можна практично в будь-який час, оскільки він є багаторічником. Бажано такі маніпуляції запланувати на теплий сезон, наприклад, на середину квітня. Квіти, які будуть посаджені в цей період, будуть сильними і міцними.

Розчепірений

Розчепірений сорт флоксів має вигляд невеликих кущиків, висотою до 30 см.листя у цієї рослини довгастої форми. У природних умовах він мешкає в канаді і на сході сша. Виростає у вологих лісових насадженнях і в горах.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

Найбільш популярними сортами флокса розчепіреного є:

  • блю дрімс. Назва походить від забарвлення квіток, які мають бузково-блакитний відтінок. По центру ж розташований темного кольору»вічко».
  • лапхамии. Вельми темні, фіолетового забарвлення квітки.
  • клаудс оф парфум. Мають лавандовим запахом, квітки бузкового забарвлення.
  • мей бриз. Квіти великих розмірів, бузково-білі.
  • варіегата. Листя біло-зелені, квітки строкаті.
  • стерненсплиттер. Квіти бузкового забарвлення, всередині є більш темні зірочки.

цей вид флоксів не має особливих вимог до грунту, на якій буде виростати. І все ж краще розміщувати їх на пухкому грунті, який буде добре пропускати вологу. Також земля бажано повинна бути слабокислою.

Рекомендується проводити посадку на тих ділянках, де грунтові води розташовані не ближче, ніж за 15 см від поверхні. Якщо такої можливості немає, то доведеться зробити грядки на штучному пісочному підвищенні.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
флокси прекрасно переносять як рясне сонце, так і тимчасову притіненість. Ідеальний варіант-місце, де вранці сонячно, а опівдні падає тінь. Висадку квітів потрібно проводити на відстані в 30 см один від одного.

Після того як закінчиться період цвітіння, слід зрізати стебла, залишивши при цьому приблизно 10 см втечі. Такі маніпуляції потрібно проводити щорічно.

Важливо! потрібно обов’язково стежити за тим, щоб флокси не заростали бур’янами, в іншому випадку згубні рослини проростуть крізь килим флоксів і позбутися від них буде важко. Якщо таке все ж сталося, потрібно буде восени викопати всі кущі флоксів, розділити їх і пересадити на удобрене і розчищене місце в саду.

Починаючи з весняного періоду, коли стебла і листя рослин пускаються в активне зростання, їх слід підгодувати азотовмісними компонентами. Коли почнуть формуватися бутони, можна буде ввести в грунт фосфор і калій.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
після того як флокси відцвітуть, можна удобрити їх фосфором. Потрібно бути гранично обережними з підгодівлею, оскільки якщо допустити преізбиток , то суцвіття стануть більш пухкими, а стебла можуть взагалі розтріскатися.

Розмноження розчепірених флоксів ведеться відводками і . Перший варіант простіший. Він полягає в тому, що на стеблах, пригнувшись до грунту, можуть утворитися корінці. В кінці весни слід розпушити грунт біля куща, полити її і акуратно розкласти стеблинки з корінням.

Потім їх потрібно прикріпити рогатками до грунту і трохи присипати землею. Грунт потрібно регулярно зволожувати і тоді вже до осені відводки вкорінюватися і їх можна буде до наступної весни розсадити.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

Волотисте

Флокс волотисте по праву вважається одним з кращих квіткових рослин, використовуваних у формуванні клумб на ділянці. Він некапризен до середовища проживання, стійко переносить зниження температури, а ще володіє пишними строкатого забарвлення суцвіттями і неймовірним ароматом.

Колірне забарвлення флоксів цього виду надзвичайно широкий: вони бувають фіолетові, кармінові, червоні, темно-пурпурні і доповнюються іншого кольору точками, очками, обідками та ін.квітка в діаметрі може бути як 2,5 см, так і 4 см, в залежності від сорту.

На поточний час така кущова рослина має безліч підвидів (кілька тисяч), завдяки постійним селекційним роботам. Розмножується волотистий флокс вегетативним способом чи не всіма частинами.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
рослина відрізняється оригінальним зовнішнім виглядом і надзвичайною красою. Використовувати суцвіття можна не тільки в ландшафтному дизайні, але і в якості благоустрою квіткових клумб. Найбільш широко поширеними сортами рослини є:

  • флокс волотистий успіх;
  • ред райдінг худ;
  • щербет коктейль;
  • травіата;
  • блу парадайз;
  • аліна;
  • текіла санрайз;
  • європа;
  • незабудка;
  • кінг;
  • гжель» і багато інших.

волотистий флокс висаджувати слід навесні, приблизно в кінці квітня, або ж в першій декаді травня. Посадка в даний період дозволяє рослині прижитися в грунті і зміцнитися, все це завдяки погоді, яка відрізняється вологістю і стабільністю температурних показників.

Але допускається також висадка квітів в кінці літа або навіть в перший тиждень вересня.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
період цвітіння флоксів цього виду досить тривалий. Починається він навесні і закінчується восени, але протягом цього часу є місячна перерва в цвітінні, який настає в липні.

Розмноження волотистого флокса проводиться рядом способів:

  • листопочковими живцями;
  • вертикальними пагонами;
  • зеленим живцюванням.

рослина прекрасно зможе перенести зимові морози. Допомогти йому в цьому можна за допомогою укриття молодих рослин ялиновим гіллям. Більш зміцнілі особини в укритті вже не потребують.

Друммонда

Переважна кількість флоксів-багаторічників є високорослими, в зв’язку з чим їх складно використовувати у формуванні живих бордюрів або альпінаріїв. А ось вид друммонда якраз не здатний вирости вище 30-35 см.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
діаметр квіточок дорівнює 2 см, але вони зібрані в суцвіття, в зв’язку з чим здаються великими і об’ємними. Цвітіння триває досить довго, з червня і до середини осені.

Сорти рослини відрізняються між собою формою квіток, пелюсток і, звичайно ж, колірною гамою. Найбільш популярними є:

  • buttons. Це двоколірний флокс, квіточки якого мають всередині себе «вічко». Вони стійко переносять посуху і не виростають вище 20 см.
  • чумацький шлях і зоряне мереживо. Цінуються за своєрідну форму квіток, яка нагадує зірочку.
  • полуниця з вершками і шанель. Мають пишні махрові квіточки.
  • tetra riesen і грандіфлора. Сорти з великими квітами (до 4 см в діаметрі), стійко переносять морози.

продовжити період рясного цвітіння флоксів друммонда можна правильно підібравши ділянку в саду. Місце може сонячним, так як ця рослина добре переносить спекотні дні і посуху. Морозів рослина теж не боїться.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
різке зниження температури негативно впливає тільки на пелюстки квіточок, а всі інші надземні частини як і раніше будуть зеленими.

Що стосується грунту, то тут є важливі нюанси, на яких слід акцентувати увагу. Друммонди не люблять як надмірно важку грунт, так і занадто легку, піщану. Важкий грунт буде накопичувати надмірно багато вологи, що може спровокувати ураження кореневої системи флоксів гниллю.

Занадто ж легка земля навпаки вологу утримати не зможе, влітку вона буде перегріватися, що теж позначиться досить негативно на коренях друммондов. Так що проводячи підготовку садової ділянки для посадки флоксів, слід відрегулювати грунт, вносячи в неї потрібні компоненти ( , і т.д.).
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
висадка даного виду рослини може проводиться двома способами: розсадою або ж відразу насінням. Якщо спочатку виростити вдома розсаду, то це значно прискорить час настання цвітіння, але у випадках, коли не хочеться довго возитися з квітами, можна просто висіяти покупні насіння прямо в грунт.

Чи знаєте ви? флокс «друммонда» був завезений в європу з техасу. «phlox» дослівно перекладається як» полум’я«, а» drummondii » походить від прізвища мандрівника з англії генрі друммонда. Саме ця людина була першою, хто вислав насіння флоксів в англію з сша, чим і відкрив європейцям нове квітковеРослина.

Плямистий

Флокс плямистий вважається близьким родичем волотистого виду. У народі його часто називають пірамідальним, що пояснюється цілком просто: плями на стеблах рослини розрізнити ледь можна, а ось своєрідна форма суцвіть, що має вигляд піраміди, в очі кидається відразу.

Плямистий флокс виростає в природному середовищі на берегах річок, луках, а ще у вологих дрібноліссях. Батьківщиною цього виду вважають східні райони сша.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
це високоросле декоративне , яке може досягати висоти в 100 см.стебла у нього міцні, прямі і численні. Листя дрібні, вузькі, щільні і блискучі, мають супротивне розташування. Квіточки запашні і мають пурпуровим або світло-пурпуровим забарвленням.

Діаметр однієї квітки дорівнює 2,5-3 см.період цвітіння залежить не тільки від сорту, але і від умов вирощування. В середньому рослина починає цвісти в червні або липні.

На поточний час у продажу можна зустріти флокси плямистого вила, які на стеблах цяточок не мають. Також бувають квіти білого і рожевого забарвлення. Даний вид дуже поширений в квітникарстві, тому що він відмінно підходить для формування клумб, композицій, міксбордерів і т. Д.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
флокс плямистого виду добре переносить зимові холоди, також стійко тримається відносно шкідників і захворювань. Рослина любить вологу, на сухих ділянках росте слабо. Що стосується вимог до грунту, то грунт потрібна пухка, легка, суглинна, слабокисла, проникна і незасолена.

Волотистий флокс має порівняно небагато сортів, але селекціонери досі працюють над тим, щоб розширити асортимент даного декоративного рослини. До того ж, цей вид часто використовують для гібридизації нових культурних флоксів. Найпопулярнішими і поширеними сортами вважаються такі:

  • наташа. Сорт універсальний, кущі виростають до 70 см.квіти білого забарвлення, на них є легка смужка малинового відтінку. Назву сорт отримав на честь наталії луніної, яка була куратором багаторічних сортів рослин в ботанічному саду.
  • schneelawine (шнеелавин). Рослина висотою від 50 см і вище. Стебла міцні і дуже швидко розростаються. Квіти невеликі, білосніжного кольору, зібрані у великі циліндричні суцвіття. Розглянутому сорту характерні високі показники зимостійкості.
  • rosalinde (розалінда). Мабуть, це один з найбільш високорослих сортів флоксів. Рослини великі, до 130 см заввишки, стебла численні, потужні і міцні. Квітки рожеві або рожево-бузкові, зібрані в суцвіття.

зазвичай флокс плямистий розмножують діленням куща або живцюванням.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
розподіл найкраще проводити ранньою весною, але допускається також проводити дані маніпуляції влітку і восени. Що стосується живцювання, то його проводять в кінці травня або в середині липня.

Для весняного живцювання слід використовувати весь стебло, для літнього можна взяти тільки його верхню частину.

Багатоквітковий

Флокс багатоквіткового виду є яскравим представником сімейства синюхових. Вважається, що походять ці квіти з північної америки. У природному середовищі мешкає в горах і є одним з сланких видів. Незважаючи на зимостійкість і некапризность в догляді, ця рослина в культурі використовується рідко.

Розглянутий вид трав’янистих рослин виростає не вище 15 см. Стебла повзучі і лежать на землі. У процесі росту вони здатні формувати густі, але в той же час компактні, щільні подушечки або дернини. Листя голі і блискучі, мають насичений зелений окрас.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
вони зазвичай зібрані в пучки, а на кінчиках злегка загострені. Довжина листочків-приблизно 2, 5 см.квіточок дуже багато, вони бувають білими, блакитними, рожевими і ліловими. У деяких сортах квіти одиночного типу, в інших же зібрані в суцвіття. Період цвітіння починається в травні і триває приблизно 25-30 днів.

Цей вид вкрай зимостійкий, також він стійкий до різного роду захворювань і шкідників. Квіти чудово виглядають в альпінаріях і рокарії, не менш гармонійно виглядають також у вазонах. Такі флокси люблять поживні і вологі земляні ділянки.

Що стосується освітлення, то оптимальним варіантом буде розсіяне світло. Можна посадити цю культуру і на сонці, так воно буде більш рясно цвісти, але разом з тим недовго, тому краще все ж віддати перевагу ажурною тіні.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
як і багато інших представників роду, багатоквітковий флокс не любить пронизують вітру і протяги. Так що забезпечити йому безвітряне місце на ділянці вкрай важливо. Догляд за таким квіткою буде цілком стандартним.

Потрібно буде періодично поливати грунт, вносити добрива, а також вести профілактичні роботи, спрямовані на . Всі вищевказані маніпуляції у квітникаря віднімуть мінімальну кількість часу.

Розглядається рослина при несприятливих умовах зростання і неправильному догляді може бути уражена вірусними або грибковими хворобами. До таких можна віднести кучерявість листочків, плямистість і пестролепестность.

Потрібно розуміти, що такі хвороби лікуванню не піддаються, так що завданням садівника буде не допустити їх виникнення.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
говорячи про хвороби грибкового походження, слід в першу чергу згадати про . Вражає вона флокси зазвичай в кінці серпня. Виявляється така хвороба білим нальотом на листі, який поступово збільшується в обсягах і провокує засихання зелених частин рослини.

Боротися з борошнистою росою можна за допомогою фунгіцидів і препаратів, що мають в своєму складі мідь.

Шкідниками, які можуть нести загрозу багатоквітковому флоксу, є слимаки, і уховертки. Найбільш часто зустрічаються є слимаки і нематоди.

Профілактичні роботи полягають у своєчасному прибиранні ділянки, а також перетримуванні потрібної агротехніки.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
не останню роль у вирощуванні цих квітів відіграють підгодівлі. Вони безпосередньо впливають на розвиток і ріст рослини, рясність квіток і зимівлю. Удобрювати грунт рекомендується від 3 до 5 разів за сезон, точні обсяги будуть залежати від рівня поживності грунту.

Так, на початку весни ділянку можна удобрити компонентами, що містять , які потрібно розвести у воді. У першій декаді травня під кущі можна підлити . Коли почнеться бутонізація, то хорошим варіантом буде застосування рідкої форми калійної підгодівлі.

Карликовий

Флокс карликовий в природних умовах росте в преріях, а також на пагорбах, де грунт особливо суха. Велике поширення має в сша, а саме в штатах арізона, нью-мексико, техас, колорадо і т.п.

Це низькорослі сланкі багаторічні флокси, які мають ряд вимог до умов зростання, через що не дуже популярні серед садівників.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
карликовий флокс здатний виростати не вище 30 см. Стебла у нього висхідні і яскраво-зелені. По ходу росту ця рослина може формувати щільні, але в той же час привабливі дернинки, поверх яких зацвітають великих розмірів квіточки.

Самі квіти ароматні і можуть бути різних колірних забарвлень: лілового, пурпурного, білого, рожевого, жовтого і т. Д.

Чи знаєте ви? карликовий флокс є одним з тих видів даної рослини, який може порадувати квітникаря цвітінням жовтого забарвлення, а таких, як відомо, вкрай мало. Правда, не можна не відзначити, що такий незвичайний жовтий пігмент може руйнуватися під впливом яскравих сонячних променів. Але багато дослідників досі ведуть селекційні роботи для того, щоб отримати флокси з більш стійким «сонячним» забарвленням.

Цей вид трав’янистої рослини вкрай зимостійкий, рідко хворіє і уражається шкідниками. Розмноження може вестися як вегетативним способом, так і насінням. Але останній спосіб вважається більш ефективним.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
як і ряд інших представників роду, карликовий вид буде краще виростати на поживних, пухких і водопроникних грунтах. Категорично не підійдуть надмірно сухі, щільні, надмірно зволожені або заболочені грунти.

На сильнокислій грунті виростити карликовий флокс можна, але тільки в тому випадку, якщо попередньо провести вапнування ділянки.

Посадку квітів можна проводити як у весняний, так і в осінній періоди. Як показує практика, краще приживаються рослини, які були посаджені навесні. Коріння у карликового виду неглибокі, йдуть вони в землю приблизно на 25-35 см, так що лунку для посадки можна зробити всього на багнет лопати.

Більш рясним цвітіння буде в разі, якщо флокси посадити на відкритому для сонця ділянці. Але якщо є бажання отримати більш тривалі період цвітіння, то краще підібрати місце з розсіяним освітленням.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

Роздвоєний

Флокси роздвоєного виду можна в природних умовах побачити на горбистих і кам’янистих місцевостях, також вони зустрічаються вПрерія. Такий вид активно застосовується садівниками і має ряд вельми привабливих сортів.

Стебла у роздвоєного виду рослини тверді і жорсткі, вони злегка опушені і прямостоячі. Листя вузькі, лінійного типу, довжиною не більше 4-5 см. Квітки невеликі, витончені, можуть бути фіолетовими, ліловими, блакитними, білими, а також змішаного типу забарвлення. В середньому діаметр однієї квітки досягає 25 мм.

Розглянутий вид вважається ранньоквітучим. Фаза цвітіння настає в травні і може тривати близько місяця. Тривалість такої фази залежить від місцезнаходження рослини, а також від умови клімату.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

На поточний час найпопулярнішими сортами флоксів роздвоєних вважаються наступні:

  • blue form (блу форм);
  • petticoat (петтікоат);
  • colving white (колвін вайт);
  • starbrite (старбрайт).

розмноження рослин ведеться живцями, які повинні бути взяті зі стебел. На кожній гілці має бути мінімум 2 вузла і кілька листочків.

Важливо! якщо квітникар буде проводити живцювання в перші дні липня, то брати зі стебла слід тільки верхню частину, оскільки рослина на даному етапі вже буде поступово одревесневать.

Такі маніпуляції слід проводити в останню декаду травня, або ж в перші дні червня, також займатися зрізом живців можна в кінці літа.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

Сибірський

Флокс сибірський є досить рідкісним видом. Він навіть був занесений до червоної книги республіки башкортостан. Природним середовищем існування є долини річок, гірські схили, луки, степи і узлісся. Можна зустріти рослину в сибіру, в монголії і на південному уралі.

У природних умовах найчастіше розмножується вегетативно, рідше — насінням. Активним культивуванням сибірських флоксів займаються співробітники ботанічних садів.

В процесі росту формує численні прямі пагони опушеного типу, які можуть досягати висоти в 15-20 см.листя зеленого забарвлення, лінійна і розташована на стеблах супротивним чином.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
квіточки можуть бути ліловими, рожевими і бузковими. Вони дрібних розмірів і часто зібрані в суцвіття волотисте типу.

Важливо! відмінною особливістю сибірського виду флоксів є те, що його використовують не тільки в якості декоративних рослин, але і застосовують в народній медицині. Пов’язано це з тим, що зелена частина, а також пелюстки цієї квітки містять в собі велику кількість антоціанів і інших вкрай корисних елементів. Використовувати рослину можна при терапії хвороб дихальної системи, а також з метою боротьби з безсонням. Колись настої з сибірського флокса рекомендували пити для заспокоєння через переляку.

Те, наскільки рясним і барвистим буде цвітіння, залежить від правильного і регулярного догляду за рослиною. Особливо важливо звернути увагу на полив грунту. У природному середовищі сибірський флокс може без проблем виростати навіть на кам’янистих і сухих місцевостях, але ось культурному вигляду цієї квітки таке ставлення не підійде.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
полив повинен бути регулярним, систематичним. При цьому потрібно відстежувати, щоб грунт під флоксами постійно була злегка вологою, але в той же час не перезволоженою. Рослини краще у вечірній час, використовуючи теплу відстояну воду. Після поливу слід грунт злігу розпушити.

Коли прийдуть перші нічні заморозки, потрібно буде провести обрізку цієї квіткової культури. Потрібно ножицями або ж спеціальним тримером зрізати зелену масу, залишаючи 5 см паростків над грунтом. Обрізки потрібно прибрати з ділянки і спалити.

Дугласа

Флокси дугласа є вихідцями з північної америки. У природі мешкають на схилах і скелястих горах, а також на місцевостях з сухим почвогрунтом. Зовні дуже схожий на шиловидний вид флоксів.

Чи знаєте ви? рослина отримала свою назву на честь людини, який в 1927 році виявив цей вид флоксів в горах. Звали його девід дуглас.

Ця квітка низькоросла, максимальна його висота може бути приблизно 10 см.стебла у нього щільні, а листя темна і жорстка. Квітки порівняно дрібні, сидячі, можуть бути різних забарвлень від пурпурних, червоних і фіолетових, до лілових, рожевих і білих.
Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
вид, про який йде мова, вважає за краще зволожені і пухкі ділянки, грунт повинен бути поживним і незасоленим. Не варто надмірно підгодовувати і удобрювати грунт під рослиною, оскільки преізбиток таких речовин позначиться на рясному прирості зеленої маси.

Флоксам дугласа потрібно хороше освітлення, також підійдуть місця з ажурним світлом. Занадто темні ділянки будуть для цього виду згубними.

Цей вид росте дещо повільніше своїх родичів, але на поточний день у продажу є сорти, які ростуть досить швидко. Існує безліч сортів, більше 150 різновидів активно використовуються квітникарями для прикраси присадибних ділянок. Найбільш популярні з них:

  • crackerjack (крекерджек);
  • boothman » s variety (буфманс варієт);
  • karakulka (каракулка);
  • lilac cloud (лілак клуд);
  • zigeuner blut (зігнер блат);
  • eva (єва);
  • red admiral (ред адмірал);
  • waterloo (ватерлу);
  • white admiral (вайт адмірал).


Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких
підводячи підсумки, варто відзначити, що флокси представлені безліччю видів, які мають як ряд загальних характеристик, так і певну кількість відмінних рис. Щоб виростити рясно квітучі рослина, слід забезпечити їм правильних догляд і тоді результат не змусить себе чекати.

Чи була ця стаття корисна?

Дякую за вашу думку!

Напишіть в коментарях, на які питання ви не отримали відповіді, ми обов’язково відреагуємо!

Ви можете порадити статтю своїм друзям!

Ви можете порадити статтю своїм друзям!

45 раз вже
Допомогла

Флокс кущовий з білими плямами.

Флокси багаторічні включають в себе більше сімдесяти видів, сортів і гібридів налічується кілька сотень.

Червоні види рослини в період цвітіння нагадують язики полум’я. Саме з цієї причини карл лінней і дав роду назву, в перекладі з грецького означає «вогонь».

Прабатьківщина квітки-північна америка. Флокси вимогливі до складу грунту, вологолюбні.

Види, сорти, гібриди

Флокси почвопокривні

Сланкі рослини, що розквітають в саду першими, в середині травня. Популярністю у садівників користується шиловидний флокс з дрібними, гострими за формою, листям і різним забарвленням суцвіть – від білої до пурпурової. Рослина сонцелюбива, перезволоженість грунту може привести до його загибелі. Відцвілий кущик підрізають на третину: це підсилює зростання і цвітіння на наступне літо. На зиму флокс вкривають сухим листям. Рослина ідеально для прикраси альпійських гірок.

  • роздвоєний;
  • чарівний;
  • флокс дугласа;
  • Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

  • ругеллі.
  • Всі вони також цвітуть у травні. Чарівний флокс невимогливий до грунту, їм можна прикрасити підніжжя сходів, стінки. Пурпурно-блакитний флокс ругеллі привертає увагу незвичайним забарвленням. Рослини висаджують навесні.

    Рихлодернисті сорти

    Флокс розчепірений.

    Красивий столононосний флокс, він швидко розростається і широко використовується в ландшафтному дизайні, покриваючи поверхню землі пишним, різнобарвним килимом. Квіти-білі, блакитні, рожеві. Може рости в тіні, під деревами, добре переносить вогкість.

    Кущові флокси

    Рослина може бути низькорослим, до одного метра, і високорослим. Вітчизняні садівники воліють два сорти з сімейства каролінських:

  • «білл бакер»;
  • «місіс лінгард»»
  • Перший схожий на канадський флокс, забарвлення суцвіть-рожеве; другий – високий, до 110 см, з білими квітками. Обидва сорти добре приживаються і розвиваються на кислих грунтах.

    Високорослі флокси андерса заслуговують особливої уваги. Раннє цвітіння і аромат довго радують любителів квіткових ландшафтів. Стебла рослин слабкі і можуть лягти в негоду, щоб цього не сталося, їх висаджують густо, майже впритул один до одного. Після обрізки флокс може повторно зацвісти.

    Ще два види кущових флоксів представляють інтерес для наших широт. Плямистий флокс отримав свою назву за забарвлення суцвіть: вони покриті штрихами і плямами пурпурного кольору. Рослина добре переносить півтінь, їм часто декорують підніжжя дерев і берега водойм. Найпопулярніші сорти:

  • «омега»;
  • Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

  • «розалінда»;
  • «альфа»;
  • «біла піраміда»;
  • «дельта»;
  • «наташа»»
  • Перевага волотистого флокса, в порівнянні з плямистим-міцні стебла.

    Флокс кущовий.

    Флокс в ландшафтному дизайні

    Квіти добре виглядають як в одиночних посадках, так і в складі композицій. Шиловидними флоксами засаджують краю газонів іКлумби, альпійські гірки. Волотистими флоксами можна замаскувати старі бордюри, баки з водою та інші малоестетичні, але необхідні предмети.

    Композиціями з цієї рослини можна поділити сад на зони. Якщо замість трави засіяти газон флоксами-вийде яскравий кольоровий килим. Кущиками середнього зросту оформляють садові доріжки.

    Флокси в саду. Приклад ландшафтного дизайну.

    Вогненна квітка і сусіди

    Флокси прекрасні самі по собі, але деякі садівники вважають їх зовнішній вигляд простакуватим і об’єднують в групи з іншими рослинами. Одним з таких «сусідів» може бути сріблястий хвойник, кущики добре ростуть поруч з низькорослими лилейниками, трояндами. В останньому випадку важливий вибір колірної гами: королева саду насичених тонів буде добре виглядати на тлі сніжно-білих або ніжно-рожевих флоксів.

    Золоті правила ландшафтного дизайну: не змішувати рослини холодних і теплих відтінків, не поєднувати кілька видів з строкатими, плямистими пелюстками. Білі флокси на тлі темних кольорів, швидше за все «пропадуть», а ось зворотний варіант, темні на тлі білих, буде виглядати дуже цікаво.

    Добре виглядає група одного кольору, але різних відтінків, ніжні переливи рослин, посаджених послідовно, створять цікавий «килим» в єдиній гамі.

    Приклад ландшафтного дизайну з флоксами.

    Розмноження: насіння або живці?

    Більшість садових рослин розмножуються живцями, діленням, насінням, флокс — не виняток. Для поділу необхідно вибрати дорослий кущ трьох-п’ятирічного віку. Його можна розділити на 15 – 20 частин і висадити навесні, восени краще таких експериментів не проводити і розділити флокс на чотири-сім частин. Навесні рослина краще вкорінюється.

    Заготівля живців

    Проводити операцію потрібно з травня і до середини літа. У цей час відсоток виживання найбільш високий. Держак можна вичленувати з будь-якого відділу стебла, на кожному має бути по два вузла, верхівки видаляють. Найкраще це робити в похмуру погоду. Живці висаджують в грунт відразу ж, він повинен бути добре зволожений. Грунтову суміш краще приготувати самостійно: перемішати в рівних пропорціях перегній, пісок і землю. Плантацію регулярно поливають, можна накрити посадки плівкою. Коренева система флоксів почне своє формування через місяць після висаджування.

    Розмноження флокса живцями.

    Осінні клопоти

    При виникненні необхідності зайнятися розмноженням флоксів не в сезон, це можна зробити восени. Маніпуляції проводять в приміщеннях з прохолодною постійною температурою, наприклад, в парнику або погребі. У відкритий грунт такі живці висаджувати не можна, морози вони не перенесуть. Кращий спосіб-розмістити рослини у вазоні або в контейнері, в якому флокси укореняться, і будуть рости до настання теплого сезону. Висаджувати кущики на ділянку можна в травні, коли не буде ризику нічних заморозків.

    Розмноження насінням

    Флокси з насіння – класика садівництва. Такий вид забирає більше часу, ніж живцювання або поділ куща, але має серйозну перевагу. Квіти, вирощені з насіння, краще адаптуються до особливостей грунту і клімату. Недолік-можливо втрата окремих сортових ознак.

    Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

    Насіння можна придбати в спеціалізованому магазині або виростити самостійно. Збирають їх тоді, коли листя почне в’янути, а коробочки придбають бурий колір. Висаджується молоде покоління рослин відразу на ділянці або в закритому приміщенні. Якщо пророщування буде відбуватися в контейнерах, в них закладають грунтову суміш з піску, землі і перегною і прикривають шаром грунту в 1 – 1,5 см.у перший зимовий місяць контейнери ховаються снігом, а в перший весняний – переносяться в теплицю. Молоді рослини висаджують грунт в кінці квітня, спочатку-в парник, через місяць – на ділянку.

    Розмноження флокса насінням.

    Посадка флоксів

    Рослини краще висаджувати в освітленому місці з піщаним грунтом, суглинком з перегноєм і торфом. Свіжий гній вносити не можна, хороший варіант – перегній з хвої і березового листа. На ділянці не повинна застоюватися вода. Грунт потрібно розпушити, видалити бур’яни, удобрити компостом, полити. Відстані між рослинами повинні досягати 35-50 см, більш близьке розташування виправдано, якщо задумана посадка у вигляді куща. Постарілі рослини необхідно пересаджувати, якщо суцвіть стало менше – пора подумати про омолодження.

    Догляд, поливання, підживлення

    Флокси необхідно вчасно прополювати, видаляти засохлі пагони, рихлити грунт. Якщо є бажання виростити низькорослий і об’ємний кущ-його можна періодично прищипувати. Процедура виправдана навесні, в травні, пізніше формування рослини віддалить початок процесу цвітіння.

    Посуха і перезволоження грунту діють на флокси однаково погано. Влітку рослини потрібно поливати вранці і ввечері, робити це акуратно, не бризкаючи на листя. Для утримування вологи грунт мульчують торфом або перегноєм.

    Рослина чуйне на мінеральні добрива, їх вносять в грунт щотижня з кінця червня і до кінця літнього сезону. Доза добавок змінюється на підвищення, потім знижується. Флокси люблять азот і фосфор, в суміш можна додавати селітру. Після закінчення тепла удобрювати рослини не потрібно.

    Хвороби і шкідники

    Флокси насилу протистоять плямистості і борошнистої роси. Ознаками захворювання можуть бути точки на листках, скручування. Хворі рослини слід видалити, кущики обробити бордоською рідиною. Нею можна обприскувати здорові флокси в профілактичних цілях у весняний період. Також рослини можуть піддатися атаці нематод або нитчастих черв’яків. Ця напасть може жити на тих ділянках, де раніше росла суниця. Хвору рослину доведеться ліквідувати разом з грудкою землі, грунт дезінфікують вапном.

    Для лікувального та профілактичного обприскування рослин рекомендовані наступні інсектициди:

    Фото різних сортів флоксів

    Флокс сорту «ред райдінг», почвопокровний. Флокси в саду. Флокс волотисте»парадіз блю».

    Флокси багаторічні-посадка і догляд

    Ці красиві, запашні квіти прийшли в європу з північної америки більше трьох століть тому. І тоді ж видатний шведський вчений карл лінней дав їм ботанічну назву phlox. а за старих часів на русі пишні різнокольорові флокси іменували»ситчик».

    У перекладі з грецької мови phlox означає «полум’я», «вогонь». На мову квітів його переводять ще як»полум’я твоїх губ». Грецьке походження назва квітів флокса пояснюється красивою легендою. Нібито при виході одіссея і аргонавтів з підземелля бога аїда вони викинули додолу свої палаючі смолоскипи. Їх полум’я не згасло, а перетворившись на яскраві квіти, проросло, немов нагадуючи про мужніх мандрівників.

    Опис квітки

    Сьогодні налічується більше 50 видів флоксів, і крім однорічного друммонда, всі вони багаторічні. У більшості з них такими є лише підземні частини (коріння, кореневища), а надземні стебла, листя відмирають по завершенню вегетації. Однак зустрічаються і вічнозелені рослини з довго живуть обома частинами.

    Сьогодні в декоративному садівництві, квітникарстві, ландшафтному будівництві використовується лише до 20 видів цих квітів. Яскравим пишним цвітінням різних сортів можна милуватися майже півроку: з ранньої весни, все літо і до пізньої осені. Тому важко не погодитися з німецьким садівником, філософом карлом форстером, що»сад без флоксів – нонсенс».

    Залежно від місця проживання диких видів флоксів їх зовнішній вигляд, екологічні, морфологічні особливості можуть відрізнятися. Всі ці рослини з прямими жорсткими стеблами, ароматними квітами різноманітних забарвлень, форм пелюсток поділяються на 3 групи:

    Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

    • сутінок має стебло до 70 см заввишки і досить великі (до 4 см в діаметрі) несхожі на інші квіти флокса. Краї їх пелюсток сильно загнуті вперед. Суцвіття своїм фіолетово-пурпуровим забарвленням немов асоціюються з пишними шапочками злегка зворушеними туманом або легким серпанком.
    • Вибір посадкового матеріалу

      Під час покупки посадкового матеріалу потрібно звертати увагу на наявність до 5-ти правильно забарвлених пагонів, довжина яких досягає близько 6 см.у них повинна бути блискуча поверхня і укорочені до 15 см здорові коріння.

      Для посадки багаторічних флоксів відбираються здорові рослини з зеленуватою, загрубілою шкіркою і неушкодженими шкідниками листям. У майбутніх саджанців має бути по 2-3 потовщених стебла, що сформувалися великі нирки у їх підстав.

      Ще до викопування довжина стебел дорослих рослин наполовину обрізається. Після обережного вилучення куща, його очищення від землі коренева система розділяється на кілька частин.

      Відсікання кореневищ для майбутніх саджанців можна робити руками, гострою лопатою або ножем. При цьому важливо неПошкодити вегетативні бруньки, розташовані біля основи стебло. У кожного молодого кущика має бути мінімум 8 нирок, з яких виростуть нові пагони. Та й корінь без них може загинути.

      Слід звернути увагу на хороший розвиток кореневої системи, довжину кореня не більше 15 см.при необхідності кореневища можна тільки на одну третину вкоротити секатором.

      Заготівля посадкового матеріалу може проводитися навіть з моменту появи сходів. Для цього акуратно виламується молодий втечу на здоровому кущі разом з частиною його кореневища. На держаку з двома міжвузлями зріз робиться під нижнім і вище верхнього на 5-7 см.

      Розмноження

      Вирощувати багаторічні флокси можна за допомогою вегетативних способів і, подібно одноліткам з насіння. Найчастіше для розмноження багаторічних флоксів вибирають посадкові матеріали завдяки першим, а саме:

    • поділ куща вважається самим нетрудомістким способом. Він дозволяє використовувати рослину для нової посадки, при цьому допомогти омолодженню старого куща улюбленого сорту. «деленка» застосовується при досягненні віку куща 3-4 роки в будь-який час року. Цей спосіб полягає в його викопуванні, поділі на частини, присипанні утворилася ямки родючою землею. Розділені таким чином рослини з розправленими корінцями садяться на інше місце із заглибленням в грунт на 3 см.
    • відведення робляться шляхом пригинання до землі стебла до відцвітання. Потім він фіксується по всій довжині і підгортається торфом з перегноєм. До осені цей пророслий втечу відділяється від «рідного» куща, пересідає на вибране місце.

    Багато практикують використання весняних ростових пагонів . Їх обережно виламують з «п’ятою» з сильно загущених кущів біля самої основи стебла. Для кращого вкорінення пагони спочатку висаджують в теплицю або утеплений парник, тому що у відкритому грунті цей процес дуже повільний. З кінця травня-початку червня після регулярного поливу теплою, відстояною водою пагони з утворилися корінцями висаджують на обраному місці ділянки.

    Живцювання проводиться протягом усього періоду вегетації рослини. Починається воно при досягненні пагоном 5 см і закінчується до кінця вересня. Найбільш успішно вкорінюються весняні та літні живці.

    Так в травні-червні можна зрізати невеликі шматочки молодих пагонів з двома парами листочків. Ці живці поміщаються у вологий грунт і закриваються банкою до повного вкорінення.

    Спосіб живцювання доцільний при необхідності розмноження великої кількості флоксів.

    Розмноження флоксів: відео

    Коли краще садити флокси — навесні або восени

    На думку досвідчених квітникарів найбільш сприятливий час для пересадки – рання весна (кінець квітня – початок травня).

    Цілком допускається осіння посадка в період закладання бруньок на прикореневих шийках з кінця серпня, але не пізніше перших чисел вересня.

    Якщо ж у позаурочний час «не можна, але дуже хочеться», то краще не садити, а прикопати вподобане рослина на глибину пухкої грунту до 25 см.напередодні холодів це місце мульчується або прикривається щільним матеріалом.

    При осінній посадці для кращого вкорінення необхідно робити попередню обрізку верхньої частини кущів. Під час цвітіння флокси також можна пересаджувати за умови акуратного викопування з грудкою землі і подальшого регулярного поливу.

    Важливо пам’ятати, що рослина може приживатися, повноцінно розвиватися і рости без хвороб тільки при не пересушеній кореневій системі. А ось літніх пересаджувань цих рослин слід уникати. В цей час вони ростуть дуже повільно, можуть піддаватися висиханню, нападкам шкідників.

    Посадка

    Багаторічні флокси можна садити як восени, так і навесні. Запорукою тривалості, пишного цвітіння флоксів є правильний вибір часу і місця їх посадки, грунтового покриву, прийомів агротехніки.

    Головна вимога правильної посадки – родючість грунту на 1 багнет лопати. Це обумовлено неглибоким заляганням (до 30 см) потужної, розгалуженої кореневої системи і розташуванням основної маси живлять її речовин до 20 см від поверхні грунту.

    Де садити

    Місце для посадки повинно бути без застоїв вологи. Тому краще не вибирати сирі, низинні місця ділянок. Кращий варіант-трохи підняті по відношенню до поверхні ділянки клумби. Незважаючи на свою світлолюбність, їм більше походить невелика півтінь, ніж яскрава сонячна освітленість або густа тінь.

    Місце не повинно бути «відкрито всім вітрам», особливо, під час зимівлі. Тому не рекомендується посадка флоксів на північній стороні. Слід уникати висаджування квітів також в тіні великих дерев через нерівні сил в боротьбі за світло, вологу, поживні речовини.

    Визначаючи «місце проживання» рослин при посадці важливо враховувати їх зростання, колірну гамму, гармонійність поєднання з іншими рослинами.

    Підготовка грунту

    Вибір місця передбачає ще й увагу до складу грунту. Для посадки флоксів підходить легка земля з нейтральною або слабокислою реакцією. Якщо на відповідних для нього місцях земля надмірно кисла, то її нейтралізують негашеним вапном (на 1 м? 200 г).

    Глинистий грунт змішують з піском, а піщану з торфом. Суглинний грунт можна «облагородити» за допомогою його змішування зі зрілим перегноєм, золою, кістковим борошном в пропорціях по 100 г на 1 м?. Таке» втручання в природу » + регулярна помірна підгодівля зробить вирощування флоксів ефективним.

    Особливості посадки

    Висаджування багаторічних і однорічних флоксів мало відрізняється за винятком деяких нюансів. Так, при весняній висадці відстань між багаторічками має бути трохи більше, ніж у однорічних, тому що перші будуть з роками розростатися.

    Так, наприклад, між низькорослими, почвопокровними флоксами дотримується відстань між кущами до 40 см. Для сортів з середньою висотою воно має бути до 50 см, а високорослих – не менше 70 див. Поряд з цим після посадки грунт навколо них неодмінно мульчується (сухий перегній, торф, дрібна стружка, нарізана солома тощо).

    Напередодні настання зими флокси потрібно не садити, а тільки прикопати на глибину до 25 см.при цьому місце повинно бути захищеним від зимового вітру, а сніг – вкривати їх. А після замерзання грунту, прикопані квіти необхідно прикрити сухим листям або торфом.

    Встигли підрости після весняного живцювання флокси, висаджуються восени у відкритий грунт на постійне місце. При відсутності достатньої вологи, дощів саджанці рясно поливають 2-3 рази щотижня протягом 14 днів. Грунт навколо них рихлиться, мульчується.

    Для висаджування багаторічників підходить похмура денна погода або ввечері.

    Вирощування однорічних флоксів з насіння

    Вирощування багаторічних флоксів з насіння

    Цей спосіб вирощування може бути результатом «самосіву» обсипалися з рослин насіння або ж посадкою заздалегідь зібраних. У другому випадку насіння збирають восени до початку відкриття бурих насіннєвих коробочок, в’янення всієї листя.

    Ознакою зрілих насіння є їх щільна структура темно-зеленого кольору, характерне потріскування при натисканні. Слід враховувати необхідність частого їх збору через нерівномірне дозрівання. Після збору, очищення від лушпиння, залишків листя готовий насіннєвий матеріал відразу закладають в підготовлену землю (вересень-початок листопада).

    В результаті зимового природного відбору виживають найсильніші і починають проростати вже зі сходом снігу. В середині травня сходи можна розсаджувати у відведені їм місця з урахуванням переваг складу грунту.

    Деякі садівники вважають оптимальним термінів посіву насіння з листопада до січня (посів під зиму). Для цього від першого снігу очищається заздалегідь підготовлена клумба або грядка. Потім на їх поверхні розкладаються насіння з відстанню до 5 см один від одного, зверху присипаються шаром до 1 см садової землею, снігом. Досвід цього нескладного способу посадки у відкритий грунт показує до 70% схожості, раніше пишне цвітіння.

    Вирощування розсади флоксів цими способами дозволяють за рахунок пікірування густо зійшли насіння у відкритому грунті отримати досить стійкі рослини. Такі сіянці можна розсадити з потрібним інтервалом і милуватися квітами вже в перший рік їх життя.

    Посів в домашніх умовах

    При вирощуванні розсади в кімнатних умовах багаторічним флоксам потрібна підготовка насіння до проростання (стратифікації). Для цього після посадки в ємність з субстратом їх по 15-20 днів тримають при кімнатній температурі і на холоді не вище +4 °c.

    Після перебування в умовах низької температури ємність розміщується на світлому місці, відокремленому від опалювальних приладів ширмою. Тут повітря повинне прогріватися до оптимальних для проростання насіння не вище + 12 °c.

    Після того, як вони проросли, починається періодТрадиційного догляду за розсадою флоксів. Це рівномірність освітлення, регулярний полив-обприскування, укриття, видалення конденсату, провітрювання, пікіровка.

    Висадка в грунт

    Починається при появі у сіянців 4-6 справжніх листочків. Вони розсідаються з відстанню по 20 см на заздалегідь обраному місці. При цьому грунт між ще невеликими флоксами потрібно замульчувати хоча б скошеною травою без насіння.

    Завдяки цьому грунт буде вологою, м’якою, без бур’янів. Неодмінними видами догляду за зростаючими флоксами є обережне розпушування землі, прополка, поливи, підгодівля.

    Як виростити багаторічні флокси з насіння: відео

    Догляд за багаторічними флоксами влітку

    Полягає в регулярному поливі (ранок, вечір) під корінь. Після того, як квіти зміцніють, для збільшення кущистості їх прищипують над 4-5 парами листків. Під час активного цвітіння флоксів з липня по вересень слід видаляти всі в’януть суцвіття. Це сприяє появи нових квітконосів в пазухах листків.

    За період росту багаторічники потребують 5-кратному добриві, в той час як однорічні – 4 рази. Завдяки останньому підгодівля допомагає формуванню повноцінних насіння в коробочках.

    При грамотному догляді, підгодівлі квіти віддячать зростанням не менше 7 років без втрати декоративності.

    Хвороби і шкідники

    Вони не сильно долають флокси. Однак при поганому догляді, висаджуванні в тіні, загущених посадках можливе захворювання борошнистою росою. Вона вражає стебла і листя.

    Ще вельми неприємний такий шкідник, як нематода (круглі черв’яки). Тут можуть допомогти сусіди: чорнобривці, настурція, календула.

    Як пересаджувати флокси: відео

    Як освоїти запущену ділянку посадка флоксів: відео

    Уважне ставлення до квітів, дотримання правил агротехніки дозволить вам щорічно радіти барвистості і запашності флоксів.

    Основні різновиди

    В даний час, завдяки невтомній роботі селекціонерів, налічується більше 1500 сортів багаторічних флоксів. Все це розмаїття ділиться на наступні основні групи:

    Правила посадки

    Тому головне правило грунту для флоксів – на багнет лопати родючий грунт. Незважаючи на те, що флокси вважаються невибагливими рослинами і можуть рости навіть на дуже бідних грунтах, все ж вони вважають за краще пухкі і вологі, середньосуглинисті грунти.

    Виходячи з цього, знаючи, яка грунт на вашій ділянці, необхідно спочатку зробити коригування. Якщо у вас глинисті важкі грунти, то необхідно викопати яму глибиною 50 см і насипати на дно ями грубозернистий пісок шаром 20-30 см. Для піщаних ґрунтів-глину.

    Також необхідно вибрати місце, захищене від холодних вітрів, що в літній період збереже вологу, а в зимовий період в таких місцях накопичується більше снігу, що захистить флокси від вимерзання.

    Флокси багаторічні-квіти, які не потребують до себе особливої уваги і невимогливі в догляді. Все, що від вас буде потрібно, – це забезпечити регулярний полив і періодичні добрива.

    Що стосується підгодівлі, то їх слід проводити тричі за сезон:

  • у травні – піввідра перегною або компосту змішують з 1 столовою ложкою сечовини, ретельно перемішують і висипають під кущ;
  • останню підгодівлю проводять після цвітіння. Для цих цілей використовують фосфорно-калійні добрива, розчиняючи їх у відрі води.
  • Флокси можна розмножувати практично всіма відомими способами: діленням кущів, насінням, відводками або зеленим живцюванням. До того ж, флокс, мабуть, один з небагатьох садових багаторічників, який можна пересаджувати з грудкою землі навіть в період цвітіння.

    Найпростіший і, відповідно, найпоширеніший спосіб розмноження – поділ куща. Та й до всього іншого, кожні 5 років флокс просто необхідно пересаджувати і омолоджувати, в іншому випадку рослина сильно розростається, а цвітіння, навпаки, слабшає.

    Для розмноження флокса відводками стебло пришибають до землі, прищиплюють і присипають сумішшю торфу і перегною. Восени з цього стебла утворюється самостійна рослина, яке відокремлюють від материнського і пересаджують на нове місце.

    Найчастіше багаторічні флокси вражають хвороби, викликані грибами. Головним чином гриби вражають листя, на них з’являються різні плями, які зливаються разом, далі тканину листя відмирає, кущ слабшає, листя опадає.

    Найбільш широко поширене захворювання – борошниста роса. Основні ознаки: спочатку на нижніх, а пізніше і на верхніх листках, а також суцвіттях з’являється білий борошнистий наліт, який пізніше ущільнюється, стає бурим, повстяним.

    Через 7-10 днів обприскування повторюють. При ураженні великої кількості листя стебла з такими листям видаляють і спалюють. Решта на кущі стебла, грунт і навколишні рослини проливають 1% розчином бордоською рідини.

    Фомоз на флоксах найчастіше з’являється при цвітінні і бутонізації рослини.

    Ранньою весною всю поверхню грядок, доріжки між ними і самі кущі флоксів необхідно ретельно обприскати 1% розчином бордоською рідини.

    Багаторічні флокси: види і сорти квітів з фото, назви

    Волотисте флокси – популярні сорти з фото

    Ранньоквітучі флокси

  • флокси «генрі гертц» зацвітають на початку липня білими квітками з лілувато-рожевим відтінком. Прямостоячі стебла рослини виростають до 50-55 см.пухке пірамідальне суцвіття має розміри 15х12 см. Цвіте протягом 30-35 днів.
  • Рослини середнього часу

    До цього виду відносяться флокси, що зацвітають у другій декаді липня:

  • сорт «маяк» являє собою високий кущ 80 см заввишки. На його щільному пірамідальному суцвітті розпускаються яскраво-малинові квітки з більш світлим центром. Цвіте з середини липня протягом 30-35 днів.
  • сорт «вогненна птиця» виростає до 60-65 см.його щільне пірамідальне суцвіття має розміри 17х12 см. Квітки вогненно-червоні з карміновим вічком зацвітають з 17-19 липня і цвітуть більше 30 днів.
  • сорт «отелло» відрізняється квітками, які вдень темно-лілового, а ввечері синього кольору. Кожна квітка має діаметр в 3,5 см і розташований на овальному, пухкому суцвітті. Цвіте з середини липня до середини серпня. Висота куща може досягати 80-90 см.
  • Ця група рослин цвіте в серпні і навіть у вересні:

  • сорт «останкіно» являє собою високий кущ висотою в 85-90 см.щільні, пірамідальні стебла розташовані як на центральному кущі, так і на бічних пагонах одночасно. У перших числах серпня зацвітає кармазиновими квітками діаметром в 4 см. Цвітіння триває до самого вересня.
  • сорт «фрау антуан бухнер» відрізняється прямостоячими стеблами, що виростають до 100-120 см.на широкому пухкому суцвітті ростуть білі квітки зі слабким рожево-бузковим відтінком. Цвіте з середини серпня і до самих заморозків. Підходить для групових посадок і зрізання.
  • сорт «юність» — це висока рослина, висота стебел якого досягає 80-85 см.його рожево-бузкові квітки діаметром в 4,2 см збираються в овальне, пухке суцвіття. Цвісти починає на початку серпня, плодоносить.
  • Серед садівників найбільш популярні такі сорти почвопокривних флоксів:

  • сорт «дугласа» у висоту всього близько 10 см.перший раз зацвітає в травні, а потім в кінці серпня. Відрізняється щільною подушечкою з жорстких стебел і різного кольору квітками. Їх забарвлення може бути від білого або лілового до пурпурного.
  • сніговий флокс відрізняється квітками від рожевого до оранжевого забарвлення. Це дуже компактний і зимостійкий сорт.
  • Відразу після почвопокривних зацвітають рихлодернисті флокси. Це лісові рослини, які відрізняються стійкістю до змін температур і рясним цвітінням. Найбільш відомі сорти:

  • сорт «адсургенс» відрізняється великими квітками, тому під час цвітіння виглядає дуже ошатно. Любить добре дреновані, поживні грунти.
  • Це невибагливі рослини, які завдяки вкорінюються в вузлах столонам дуже швидко розвиваються. Вони мають густим кореневищем, а їх стебла розростаються так, що через них не проростають навіть бур’яни. Вкорінюються вони буквально від одного зіткнення з землею. В результаті виростають нові квітконоси, і утворюється щільний, красивий килим . Їх потрібно висаджувати на родючі, сирі грунти і тінисті ділянки.

    Найбільш популярні сорти:

  • сорт «фуллерз уайт» — це гнучке, повзуча рослина, висота якого близько 30 см.тривалий час цвіте білими квітами без всяких сторонніх домішок і відтінків. Придатний для формування альпійської гірки і прикраси стін. Підходить для зрізання.
  • сорт «віолет квін» виростає до 40 см і цвіте блакитними квітами з бузковим відтінком. Цвітіння триває не більше тридцяти днів, після чого квітконоси відрізаються. Підходить для зрізання.
  • Флокси в ландшафтному дизайні-фото приклади

    Чудово виглядати багаторічні квіти будуть як в одиночних посадках, так і в композиції з іншими рослинами. За допомогою деяких волотистих сортів можна замаскувати на ділянці паркан, бочку, погрішності стіни, старі бордюри. Ними ж можна розділити сад на зони .

    Шиловидними флоксами прикрашають альпійські гірки, клумби, газони, садові доріжки. Яскравий кольоровий килим можна виростити з почвопокривних сортів, висадивши їх замість газонної трави.

    Добре виглядатимуть флокси і з іншими квітами. Їх сусідами можуть бути троянди . Лілейники або сріблястий хвойник. Дуже ефектно виглядатимуть яскраві троянди на тлі ніжно-білих флоксів. Цікавий «килим» можна створити з групи рослин одного кольору, але різних відтінків.

    Також важко уявити його і без різнобарв’я «подушок» і «килимів» грунтопокривних флоксів.

    Флокс шиловидний ( phlox subulata) — найбільш популярний представник групи сланких флоксів. Майже настільки ж часто в наших садах зустрічається флокс дугласа (phlox douglasii ), рідше — флокси роздвоєний (phlox bifida), багатоквітковий (phlox multiflora) та інші.

    Група об’єднує види, батьківщина яких-високогірні і горбисті сухі райони північної америки, що обумовлює особливості їх зростання і вимоги до утримання в саду. Це низькорослі вічнозелені трав’янисті рослини або напівчагарнички, з голчастим листям, що утворюють розповзаються дернинки різного ступеня щільності.

    Цвітуть ці види дуже рясно, терміни цвітіння в середній смузі — середина-кінець травня, протягом двох-трьох тижнів. Відцвіла куртина зберігає декоративність протягом усього садового сезону. У теплу довгу осінь можлива друга хвиля цвітіння, але значно більш убога.

    Грунтопокривні флокси в дизайні саду

    Використання сланких флоксів в саду багатопланово. Вони гарні в , на пологих схилах і, і на . Сланкі флокси не агресивні і добре поєднуються з іншими невисокими багатолітниками і різних термінів цвітіння, ефектно підкреслюють красу .

    Флокс шиловидний

    Йому потрібно сонячне місце — в тіні рослина виживе, але буйного цвітіння не буде. Грунт повинна бути пухкої ,небагатої (перегодовані флокси активно нарощують зелену масу, але цвітуть бідно) і без застою води. Полив — за необхідності, підгодівля-перед цвітінням і після, коли йде бурхливе відростання нових пагонів. Хворобами і шкідниками флокс шиловидний практично не уражається. Проблемою можуть стати вологі зими, що призводять до випрівання, і , коли випаровування вологи з поверхні листя вже йде, а неоттаявшая грунт не дозволяє коріння ці втрати заповнити.

    Флокс шиловидний має значну кількість садових форм і сортів, що відрізняються по висоті (від 10 до 20 см), забарвленням, формою віночка, розміром квітки, а також швидкості розростання і щільності дернинки. Є ряболисті сорти і сорти, що володіють сильним ароматом.

    Atropurpurea-рожево-малиновий, яскравий, квітка зірчастий, дуже стійкий і невибагливий. Висота 15 см. Це одна з найстаріших садових форм.

    Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

    Purple beauty-лілово-фіолетовий, квітка зірчастий. Кущ досить компактний, висотою до 12 см. Цвітіння рясне.

    Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

    Candy stripes-білий з яскравою рожевою смужкою по середині пелюстки, дернинка пухка, висотою до 15 см, розростається з середньою швидкістю.
    Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

    G. F. Wilson-світло-бузково-блакитний. Висота до 20 см. Швидко розростається.

    Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

    Sprite-темно-малиновий, квітка зірчастий. Дернинка середньої щільності.

    Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

    Maischnee-чисто-білий, дернинка щільна, жорстка, висотою 15 см.

    Флокс дугласа

    Відрізняється від флокса шиловидного меншою висотою (10-12 см), меншою швидкістю розростання, більш дрібними квітками і листям. Має велику кількість сортів, в тому числі гібридних за участю флокса шиловидного:

    Crackerjack-пурпурно-малиновий, квітка зірчаста, висота 10 см.

    Tycoon — темно-фіолетовий, висота 10 см.

    Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

    Zigeuner blut-яскраво-малиновий, полум’яніючий, квітка зірчастий.

    Умови вирощування такі ж, як у флокса шиловидного.

    Флокс роздвоєний

    Утворює вічнозелені дернинки висотою 15-20 см.листя вузькі, сизуваті, стебла опушені. Квітка в діаметрі до 2,5 см, дуже витончений, пелюстки віночка глибоко розсічені на дві частки. Квітучий кущик створює враження пурхають над землею .

    Багаторічні флокси: посадка і догляд, розмноження. Флокси почвопокривні багаторічні посадка і догляд фото види флоксів багаторічних сланких

    Цей вид більш вимогливий до родючості грунту, ніж флокси шиловидний і дугласа. Рекомендується регулярне-раз в три-чотири роки-омолодження живцюванням.