Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

169

Виконуване з використанням сучасних методик і матеріалів пристрій плоскої покрівлі дозволило саме цьому виду дахів стати невід’ємною складовою архітектури будівель різного призначення. І якщо до недавнього часу плоскі дахи мали, головним чином, промислові та сільськогосподарські будови, то тепер вони – атрибут багатьох житлових, адміністративних будівель і навіть заміських котеджів. І головне те, що час «працює на них», достовірно підтверджуючи, що плоскі дахи за всіма своїми якостями не гірше старих добрих скатних дахів.

Плоский дах за останні роки впевнено набирає велику популярність. При невеликому обсязі будівельних робіт, наприклад, при зведенні сараю, господарських будівель, гаража, з такою конструкцією легко зможе впоратися навіть непрофесіонал. Звичайно, дах даного типу хоча і вважається плоскою, але горизонтальної вона не є. Обов’язкова умова тривалого функціонування такої конструкції-наявність мінімального технологічного ухилу, який повинен становити на 1 м довжини близько 1,5-2,5% за умови спорудження експлуатованого простору на даху. В інших ситуаціях технологічний ухил повинен становити близько 3-10%. Часом конструкції, що мають ухил 10-20%, зараховують до розряду плоских, що не є істиною. Такі покриття відносять вже до скатних, тільки що складається з одного ската.

Плоский дах – це мінімум деталей і простота конструкцій

Термін безпроблемної експлуатації плоского даху безпосередньо пов’язаний з професіоналізмом будівельників, що займаються зведенням конструкції. Для пристрою якісного покриття необхідно грамотно підійти до питання вибору покрівельного матеріалу, властивості якого повинні відповідати певним параметрам.

Це важливо знати ! навіть невеликі порушення, відступу від технології пристрою плоского даху, не кажучи вже про явні помилки і недоліки, або використання неякісних будівельних матеріалів здатні викликати значне скорочення терміну експлуатації не тільки самого покриття, але і всієї будівлі в цілому.

Пристрій плоского даху

Переваги плоскої конструкції:

  • плоска покрівля-зразок простоти і мінімалізму, модних зараз, на думку архітекторів;
  • економія застосовуваних матеріалів внаслідок меншої площі її поверхні;
  • тривалий термін служби;
  • простота і безпека виконання монтажних робіт;
  • зручність проведення профілактичних оглядів покрівлі та ремонтних робіт на ній;
  • плоский дах – додаткова вільна площа, наприклад, для кафе або зеленого газону;
  • відсутність проблем при обслуговуванні димоходів, телевізійних антен, каналів вентиляції;
  • стійкість до високих вітрових навантажень.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Зелена галявина на даху-це так мило!

Якщо пристрій плоского даху вироблено грамотно і якісно, недоліки при її експлуатації відсутні. У разі непрофесійно виконаного монтажу можливі дефекти, які виявляться першої ж дощової осені або сніжною зимою.

Конструкція плоскої покрівлі: вивчаємо основні вимоги

  1. висока міцність покрівлі особливо важлива в сезон снігопадів, коли вона змушена витримувати тиск товстих шарів снігу і льоду. Важливий цей показник і в тих випадках, коли плоский дах є експлуатованою.
  2. дах повинен бути надійним бар’єром для води під час дощу і танення снігу і мати ухил.
  3. конструкція плоскої покрівлі зобов’язана не реагувати на дії тріскучого морозу і палючих сонячних променів, на вплив перепадів температури навколишнього повітря і удари граду розміром з куряче яйце.
  4. покрівля повинна відмінно виконувати теплоізолюючу функцію.
  5. всі використовувані матеріали повинні бути пожежобезпечними.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

На плоскому даху взимку завжди накопичується набагато більше снігу, ніж на похилому даху

Класифікація плоских дахів і особливості покрівельного плану

Всі плоскі дахи в залежності від виконуваних ними функцій можна розділити на дві групи:

  1. неексплуатована дах, яка являє собою звичайний елемент будівельної споруди і виконує звичайні для даху функції.
  2. експлуатована дах, яка використовується ще й як додаткова корисна площа. Якщо це дах будинку, то на ній може бути організований басейн або газон. А якщо це дах якогось підземного будови, то нагорі можуть розташовуватися автостоянка, кафе, парк та ін.зрозуміло одне, що така плоска покрівля буде відчувати зовсім інші навантаження, ніж неексплуатована.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Експлуатована дах із затишною терасою

В залежності від особливостей монтажу і використовуваних матеріалів також виділяють два типи дахів. Відповідно до цього і пиріг плоскої покрівлі в кожному випадку буде мати свої особливості:

Традиційний метод

Традиційний спосіб, при якому самим верхнім шаром є гідроізоляція. Саме вона в цьому випадку піддається температурним, фізичним і механічним навантаженням.

Роль несучої основи можуть виконувати залізобетонна плита, спеціальний посилений профільований сталевий лист або покрівельні сендвіч-панелі. Необхідного ухилу домагаються зазвичай за допомогою бетонної або керамзитобетонної стяжки. Іноді укладається пінополістиролбетон або шлак.

Наступний шар-бар’єр для пари, що запобігає потраплянню випарів з розташованого внизу приміщення на утеплювач. В результаті цього він завжди залишається сухим. Для пароізоляції використовується товста плівка з поліетилену або поліпропілену. Її смуги повинні розташовуватися перпендикулярно нахилу поверхні і перекривати один одного на стиках. Іноді в якості захисту від пари вибирається бітумна мембрана.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

При традиційному розташуванні шарів гідроізоляція стає найбільш вразливим місцем

Потім укладається теплоізоляційний матеріал. Зазвичай використовується мінеральна базальтова вата, що відрізняється хорошою стійкістю до стиснення, паропроникністю, пожежобезпечністю і низькою теплопровідністю. Перший її шар (70-200 мм) буде виконувати функцію утеплювача, а другий (40-50 мм) – розподільника навантажень. А взагалі товщина цього шару розраховується відповідно до кліматичних умов регіону.

Для перерозподілу тиску шар утеплювача іноді покривається цементно-піщаної стяжкою, яку додатково армують металевою сіткою для запобігання розтріскування.

І, нарешті, фінішний шар – гідроізоляція, в якості якої непогано зарекомендували себе спеціальні рідкі мастики, що утворюють подібний гумі шар, наплавляється руберойд і покрівельні мембрани.

Чим же хороші останні? у них величезний термін служби, вони здатні пропускати пар назовні. Покрівельні мембрани відрізняються нескладністю монтажу і при дотриманні технології утворюють прекрасне водонепроникне покриття.

Інверсійний спосіб, коли шар теплоізоляції розташований поверх гідроізоляційного матеріалу, який тут виконує ще й функцію пароізолятора. Це найкращий варіант для монтажу експлуатованих покрівельних конструкцій. Пиріг плоскої покрівлі, виконаної інверсійним способом, буде різним в залежності від того, чим задіяна дах (басейн, пішохідна зона, газон, парк та ін.). Але в будь-якому випадку поверх бетонної основи виконується монолітна стяжка для вирівнювання його поверхні. Наступний шар-гідроізоляційний матеріал, який в майбутньому виявляється надійно захищеним від впливу будь-яких факторів зовнішнього середовища. Потім все це ховається утеплювачем, поверх якого, якщо, наприклад, дах буде служити пішохідною зоною, на піщано-цементну суміш укладається тротуарна плитка.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Інверсійним методом може бути виконана плоска покрівля підземної автостоянки

У проекті будь-якої будівлі з плоским дахом одним з обов’язкових пунктів повинен бути план покрівлі плоского даху. Це необхідно не тільки для поліпшення естетичних якостей споруди, а й для підвищення функціональних здібностей майбутньої покрівельної конструкції. Крім точного розрахунку кількості всіх необхідних матеріалів план включає в себе безпосередньо технологію проведення робіт, схему системи водовідведення, особливості виконання разуклонкі, вентиляції та інші моменти.

Горизонтальна вентиляція в пристрої плоскої покрівлі

В процесі експлуатації даху можливі пошкодження пароізоляційного шару, що призводить до потрапляння вологи в утеплювач і промерзання його в зимовий час. Все це знижує теплоізолюючу здатність матеріалу. Тому має сенс проектувати покрівлюТаким чином, щоб вона була вентильованою. Система вентиляції плоского даху — це ціла система аераторів (металевих або пластикових трубок), розташована під покрівельною мембраною. Система має виходи на дах у формі парасольок, захищених сітками. Кращі місця для аераторів-самі підносяться точки покрівлі.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Вентильований плоский дах має більший термін служби. Пристрій вентиляції

Система влаштування водовідведення в покрівельній конструкції

Важливу роль у відведенні води грає ухил даху, який рекомендується робити не менше 2%. Навіть невеликий ухил здатний не допустити проникнення вологи через можливі дефекти покрівельного покриття.

Для плоскої покрівлі водостічна система має величезне значення. Її складові-прийомні воронки і труби, по яких вода направляється в каналізацію, накопичувальні ємності або просто в грунт.

Водовідведення може здійснюватися двома способами:

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Кількість воронок, їх діаметр і місця розташування, діаметр труб повинні розраховуватися відповідно до особливостей архітектури будови, умовами експлуатації даху і кількістю опадів, що випадають. Воронки зазвичай забезпечені фільтрами, які не дозволяють потрапляти в систему листю, дрібним птахам і пр.

В якості матеріалів для системи водовідведення використовуються металеві або пвх воронки і труби. Комплектуючі з полівінілхлориду не піддаються корозії, тому користуються більшою популярністю.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Покрівельні воронки можуть бути забезпечені електропідігрівом, завдяки якому взимку на них не утворюється полій

Пристрій плоскої покрівлі, починаючи з її проектування і закінчуючи здачею в експлуатацію, має виконуватися фахівцями відповідної кваліфікації. Знання лише основ створення покрівельної конструкції без урахування специфічних особливостей може привести до виникнення помилок, для виправлення яких будуть потрібні чималі матеріальні вкладення. Тому пристрій плоского даху-це прерогатива професіоналів.

03.11.2017

Як накреслити план покрівлі. Тонкощі підготовки плану скатної покрівлі. Етапи складання креслення

У малоповерхових будівлях застосовуються, як правило, горищні скатні дахи по дерев’яних кроквах з латами. Ухил даху приймається в залежності від матеріалу покрівлі та району будівництва. Мінімальні ухили сталевих покрівель – 14°, черепичних – 27°, з хвилястих азбестоцементних листів-18°. У районах з великим сніговим покривом слід приймати ухили покрівель більше 30°.

Форми горищних дахів визначаються обрисами будівлі в плані і прагненням до архітектурної виразності. Дахи можуть бути односхилими, двосхилими (найбільш часто застосовуються), чотирьохскатними (шатровими, вальмовими, полувальмовимі) і багатоскатними.

Водовідведення з покрівлі може бути неорганізований або організований. При організованому водостоку кількість водостічних труб приймають з розрахунку 1-1,5 см 2 перетину труби на 1 м 2 покрівлі. Оптимальна відстань між водостічними трубами — 15-20 м. Винос карниза покрівлі при неорганізованому водостоку повинен бути не менше 500 мм, при організованому – не менше 300 мм.

Несучі конструкції даху складаються з крокв ,виконаних з колод, брусів або дощок. Вибір схеми крокв даху проводиться в залежності від ширини будівлі і характеру розташування внутрішніх стін (опор), відповідно до плану покрівлі.

При наявності в плані будівлі внутрішніх несучих стін застосовуються наслонние крокви ,основні несучі елементи яких

– кроквяні ноги – працюють як похило покладені балки, верхнім кінцем спираються на коньковий прогін, а нижнім – на мауерлат зовнішніх стін. Максимальна довжина кроквяних ніг — не більше 6,5 м. Якщо проміжних опор в будівлі немає ,то застосовуються висячі крокви, що представляють собою найпростіший вид кроквяної ферми, де похилі кроквяні ноги передають розпір на горизонтальну затяжку.

Перетин елементів крокв приймається конструктивно, за аналогією з типовими деталями і даними підручників. Щоб уникнути випадання конденсату і промерзання утеплювача на горищному перекритті необхідно забезпечити наскрізне провітрювання горища через слухові вікна . Особливу увагу слід приділити розташуванню мауерлатів, прогонів, стійок, опрацювання вузлів і ув’язці сполучень окремих елементів даху між собою.

Двосхилий покрівельна система-це класична конструкція мансардного даху . Відносяться до найпоширенішого виду інженерних рішень – щипцевої.

Важливо! ламані мансардні дахи-це варіації двосхилих покрівель. Вони можуть розташовуватися симетрично і асиметрично, перебувати в одному і двох рівнях.

Оптимальний кут нахилу двосхилим покрівлі — 30-60 градусів. Варіант виконання ламаного даху зменшує загальне навантаження на несучі стіни, розподіляючи її по поверхні. Перевагою такої конструкції є стійкість до різних погодних умов. вальмовая покрівельна система — це чотирьохскатний тип даху. Торцеві поверхні (вальми) мають трикутну форму, скатні поверхні – трапецієподібної форми. Розрізняють модифікації:

  • данська покрівля-об’єднує в своїй конструкції двосхилий і вальмовую дах;
  • полувальмовая дах.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Кроквяна система вальмовой даху

Шатрова покрівельна система-чотирьохскатний дах, що складається з чотирьох рівнобедрених трикутників, що замикаються вершинами в одному місці. Дуже добре підходить для квадратних будівель. Необхідною умовою зведення подібної конструкції є дотримання симетричності всіх елементів. многощипцовая покрівельна система-складна разноугольная конструкція. Може перебувати в різних рівнях. Подібна система рівномірно розподіляє навантаження по поверхні даху. Має велику кількість внутрішніх і зовнішніх кутів нахилу з різними величинами, а також, велика кількість ребер-скатів. купольна (конічна) покрівельна система – підходить для круглих споруд. Вкрай рідко застосовується в будівництві мансардних будинків . Але відмінно виглядає при спорудженні круглих башточок.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

переваги та недоліки односхилих дахів

Найпростішим варіантом в монтажі є односхилий дах. Як матеріал для зведення можуть застосовуватися залізобетонні плити . Однак, більш поширений варіант монтажу за допомогою кроквяної системи. переваги односхилих кроквяних покрівельних конструкцій:

  1. монтаж можна виконати самостійно.
  2. легка вага конструкції. Підходить для будинків з полегшеним фундаментом.
  3. монтується як на висотні будівлі і споруди, так і на невеликі господарські будівлі на приватній ділянці.
  4. легко обладнати мансарду.
  5. на відкритих вітряних ділянках застосовуються односхилі конструкції з невеликим кутом нахилу.

До недоліком односхилих конструкцій відносяться:

  1. низька стійкість до снігових навантажень.
  2. підвищена гідроізоляція з метою запобігання протікання. Постійний сезонний огляд і ремонт дрібних тріщин і ямок.
  3. громіздкий зовнішній вигляд конструкції.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Одна з найпростіших покрівельних конструкцій – односхилий дах, її зведення під силу навіть несильно досвідченим будівельникам

Найбільш оптимальним кутом нахилу односхилої покрівлі є кут в 45 градусів. Рекомендується конструювати такі дахи в південних вітряних посушливих районах. Вкрай не рекомендується облаштування односхилого даху в північних снігових регіонах.

правила монтажу кроквяної системи

Кроквяні покрівельні системи зводяться за такими правилами:

  1. перетин балок не може бути менше 100х100 мм.
  2. обов’язкове облаштування гідроізоляції.
  3. зафіксовані скобами несучі вузли, необхідно додатково скріплювати обв’язкою з стальки.
  4. вологість дерев’яних елементів не повинна бути вище 10%.
  5. всі елементи з дерева в обов’язковому порядку обробляються антисептиком і протимоскітними засобами.

Важливо! найкращим кроквяним матеріалом є хвоя. Вона найбільш стійка до атмосферного впливу кліматичного середовища.

Додатково дерев’яні елементи покриваються протипожежними засобами. 14 загальна схема установки кроквяної покрівельної системи:

  • облаштування каркаса;
  • установка крокв.

Кроквяна покрівельна конструкціяБлагословення понад твоїм справам / позбавлення.

З вогняним мечем тебе проганяє — застереження проти духовної незрілості, поспішного і сумбурного духовного розвитку.

Ангел, з трубою летить-важливі зміни / біди, яким ти будеш свідком / необхідність духовної мобілізації.

Ангел з палаючим серцем — випробування великої любові.

Бачити навколо ангельські лики-здоровому: початок нового духовного шляху, оновлення.

Ангел, що розсікає твої груди, що приносить гілку, вінок, вогонь, ангел, що будить тебе — великі праці.

Цілує тебе уві сні — покликання, від якого неможливо ухилитися.

Ангели, над тобою схилилися-порятунок в біді / честь.

Ангел темряву розганяє своєю появою, веде тебе кудись-добра надія.

Страшні сни про ангелів — абсолютно особливий шлях страждань і порятунку.

З ангелом боротися — перемога над силами зла в тобі.

Ангели очищають тобі вуха або очі — необхідність звернути увагу на якусь малозначну обставину / пробудження в тобі ясновидіння або яснослухання.

До чого сниться ангел

Сонник цілительки акуліни

Хтось потребує вашої допомоги. Тільки ви можете допомогти цій людині. Зателефонуйте всім своїм друзям і знайомим — може, хтось в біді. Знайте, що в даній ситуації допомогти іншому — значить допомогти собі.

До чого сниться ангел

Суміщений сонник

Спостерігати в сновидінні ангела над головою друзів і близьких для вас людей — нехороший сон, скоро ця людина, може відійти в інший світ.

Якщо в сновидінні ви бачите ангела за спиною невідомої людини — незабаром ви отримаєте неприємну звістку про смерть впливово людини, з яким були знайомі.

Якщо вам привиділося, що ви ангел — таке сновидіння віщує, що вам слід переосмислити те, як ви використовуєте власні доходи. Вам слід бути більш щедрим з близькими людьми, інакше джерело доходів може вичерпатися.

Якщо в сновидінні ангел кличе вас на небо-таке сновидіння застерігає вас про важку хворобу, яка може мати фатальний кінець, зверніться за медичною допомогою.

Спостерігати в сновидінні місто, де живуть ангели — таке сновидіння свідчить про те, що в недалекому майбутньому ваше життя може бути пов’язана з державою.

До чого сниться ангел

Сонник чорної магії

Ангели-люцифаги — представники інфернальної сфери землі, особливо зосереджуючи групове поле свого тьмяного світіння в єдину енергетичну область, з метою залучення і спокуси дуже часто люблять приймати форму якихось ангелоподібних світлоносних істот і навіть і.христа або будди. При цьому, якщо духовний практик (сновидящий) при їх появі (в медитації, бачення наяву) відчуває замість тихої радості, покірності, недіяння і глибокого задоволеного спокою — особливий захват, азарт, збудження, відчуття, що, нарешті, він прогресує у своїй духовній діяльності, то… Це точно означає, що під маскою ангелів перед ним постали підступні люцифаги — енергетичні хижаки і мисливці за живим світлом людської свідомості. І з метою захоплення і подальшим замиканням його боді в свої похмурі, тяжкі простору в якості енергетичної їжі.

До чого сниться ангел

Психологічний сонник

Ангел — найчастіше символ матері, чистоти, іноді може означати страх смерті.

До чого сниться ангел

Древнеперсидский сонник тафлісі

Ангел – в більшості випадків сон, в якому вам привиділися ангели, сповіщає, що наяву ви легко здолаєте всіх своїх ворогів, заздрісників і недоброзичливців, що дозволить вам втілити в життя все задумане. Якщо у вашому сні у ангела скорботний лик, то це віщує вам горе, важкі і болісні переживання. Якщо вам приснився вострубив ангел, то готуйтеся до того, що вас можуть залучити в сварку; ймовірні підступи недоброзичливців. Іноді вам може бути явлений ангел смерті; в тому випадку, якщо ви не звертаєтеся в втечу, а, навпаки, вступаєте з ним в протиборство і навіть примудряєтеся здолати — наяву ви зумієте вилікуватися від важкого недуги. Коли ангел смерті витає над вами в хмарах, то будьте готові до неприємностей на роботі, які цілком можуть привести до вашого звільнення.

До чого сниться ангел

Британський сонник

Ангели — це посланці в багатьох релігіях. До чого сниться сон: у снах вони можуть являти собою посланців від вашої підсвідомості в тій формі, якій вам легше довіритися, якщо ви не звикли покладатися на свої інстинкти. Важливо простежити, що вони робили, і прислухатися до того, що вони говорили.

До чого сниться ангел

Тлумачний сонник

Бачити сон ангел, бачити уві сні ангела – бачити означає радість і душевний спокій.

До чого сниться ангел

Старовинний російський сонник

Ангела – уві сні бачити знак найбільшого щастя і радості; біль ному цей сон віщує лікування.

Ангел смерті – дуже часто виступає в образі старої в чорному, суворої холодної дами під вуаллю, черниці, жінки в масці або без особи; сірого або чорного ангела-немовляти, сумного юнака в чорному плащі – означає попередження про смерть, небезпека, нещастя, період сильних душевних страждань; злий рок; таємні знання, які погублять душу.

Архангел-з трубою, що волає до віруючих, — прояв світлої надії в той самий час, коли справи ваші здаються вам поганими.

До чого сниться ангел

Психоаналітичний сонник

1. Приснилися ангели означають, що ми знаходимося в пошуку батьківської фігури, яка дасть нам опіку, безумовну любов і підтримку, або потребуємо розвитку цих якостей в собі самих. Можна також намагатися привнести релігійні концепції в своє життя. 2. Ангел-уособлення відносин з матір’ю або її образом. Можливо, їх треба переглянути. 3. Сьогодні ангели знову вважаються посланцями богів-небесних сил і освіченості.

До чого сниться ангел

Сонник чаклунки медеї

Ангел – це уявний вісник. Іноді сприймається як вісник померлих. Приємна звістка, радість, духовне зростання. Але для успіху необхідно розраховувати на свої сили.

До чого сниться ангел

Сонник е.еріксона

Ангел — захист і заступництво вищих сил. Ангел з піднятою правою рукою-благословення справи, дороги та інших починань. Ангел високо в небі-осяяння доброчинними ідеями згори. Бачити пурхають фігури ангелів-знайомство з надійними хорошими приятелями. Ангел з мечем-справедлива відплата. Два ангела-заступництво для всієї родини, кілька ангелів-заступництво для всього роду. Для недобрих людей знак ангела-заклик до каяття. Якщо ангел кличе на небеса-попередження про те, що якщо ви будете бездіяльні, то ваша місія на землі може закінчитися. Музика або спів, що супроводжує ангела, — вас чекають щасливі і мирні часи. Бачити ангела на картинці або листівці — мати хороші приятельські відносини з оточуючими людьми. Ангел уві сні може також передректи кончину кого-небудь з родичів.

До чого сниться ангел

Жіночий сонник

До чого сниться ангел

Сонник домогосподарки

Ангел — бажання захисту; вісник; духовний наставник.

До чого сниться ангел

Психотерапевтичний сонник

Ангел. Бачити означає радість і душевний спокій.

До чого сниться ангел

Сонник крилатих фраз

Ангел – «ангел-хранитель» — допомога, захист. «сущий ангел» — чистота, невинність. «сперечатися про те, скільки ангелів вміститься на вістрі голки» — несуттєве, марна дискусія, марність зусиль.

До чого сниться ангел

Чоловічий сонник

Знак спокою і миру. У вашому житті все, як то кажуть, утворюється, проблеми вирішаться при мінімальному вашому втручанні. Якщо вам приснився сон, в якому ви бачите себе ангелом, – ваші родичі або друзі потребують вашої допомоги, і допомогти їм цілком в ваших силах. Чорний ангел означає, що незабаром вам доведеться мучитися сумнівами в правильності своїх дій. Не варто шкодувати ні про що, прислухайтеся до своєї інтуїції. Якщо ангел уві сні кличе вас за собою, сон віщує вам або вашим рідним серйозну хворобу. Якщо ангел у вашому сні сумний і навіть ллє сльози, обміркуйте свої вчинки. Можливо, заради кар’єри ви поступилися нормами моралі і совісті. Усміхнений ангел віщує вам появу істинної любові, і головне – не упустити її, розпізнати вчасно.

До чого сниться ангел

Італійський сонник менегетті

Символізує чуже, непозитивний вплив, щось відмінне від людської природи. З багатьох аспектів не відповідає параметрам земної реальності. Символ не несе позитивності, не є функціональним для людини на цій планеті. Вказує на присутність чогось чужого, про що не знає сновидец. Є або ознакою впливу негативної психології, або діїВідобразити периметр фасаду.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Важливо відзначити, що проекти приватних котеджів, найчастіше, не містять інформації про вугілля нахилу, в такому випадку, для виправлення помилки проектувальника, не потрібно переробляти всю роботу заново, а просто необхідно сформувати нахил з використанням різних сипучих матеріалів, а також стяжки, або плит з полістиролу.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Тонкощі підготовки плану скатної покрівлі

Для початку варто відзначити, що скатна покрівля – це дах, яка являє собою збірну конструкцію листів з нахилом не більше ніж 10 %. З огляду на конструктивні особливості, фахівці в галузі будівництва виділяють два типи покрівлі – з горищем або без нього. Найпоширеніший і затребуваний варіант-це дах, що складається з 2 скатів. Така конструкція може бути застосовна до будь-якої будови. У розрізі вона нагадує трикутник, а готова схема повинна містити докладні відомості про такі показники, як: довжина, розташування кожного з елементів, а також перетині. Вкрай важливо ще в процесі проектування визначиться з принципом кріплення вузлів, а також зафіксувати цю в нормативно-технічної документації по об’єкту.

При цьому стрілку виконують основними лініями довжиною 2…4 мм, проведеними під кутом 45° до виносної лінії. Позначки розташовують зліва від фасаду по одній вертикалі; полку, над якою ставиться чисельне значення позначки, повинна бути повернута від зображення.

9. Фасад обвести суцільними тонкими лініями; лінію рівня землі провести суцільною основною лінією і вивести за контури фасаду на 15…20 мм.

10. Над виконаним фасадом написати назву зображення, в якому вказати крайні осі, наприклад » фасад 1-9 »

Приклад виконання фасаду дано в дод. 4.6.

План крокв виконати в м 1:200

1. Нанести координатні осі:

Їх позначення.

Відстань між ними.

Відстань між крайніми осями.

2. Нанести внутрішню межу зовнішньої стіни, дотримуючись прив’язку.

3. У зовнішню сторону від координатної осі відкладаємо ширину карниза.

4. По периметру будівлі на внутрішню грань зовнішньої стіни укладаємо мауерлат.

5. У кутах будівлі встановлюємо ригеля для обпирання діагональних кроквяних ніг.

6. З кутів будівлі під кутом 45° проводимо діагональні кроквяні ноги.

7. По внутрішніх стінах укладаємо нижній прогін (лежень) над ними укладаємо нижній прогін.

8. Розкладаємо кроквяні ноги, починаючи з опорного вузла через 1200-2000 мм, одним кінцем спираючи їх на мауерлат.

9. Встановлюємо стійки починаючи з опорного вузла, через 3-6 м.

10 по діагональним кроквяним ногам в шаховому порядку укладаємо укорочені кроквяні ноги.

11. Для пристрою карниза до кожної кроквяної нозі і… Кріпимо кобилку, а до діагональних кроквяних ніг по обидві сторони.

На плані крокв пунктирною лінією зображуємо вентиляцію і каркас під слухові вікна.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Малюнок 10-план крокв

Приклад виконання схеми крокв дан в дод. 4.7.

План покрівлі виконати в м 1:200

План скатної покрівлі:

2. Тонкими штриховими лініями нанести зовнішню грань зовнішніх стін, дотримуючись прив’язку їх до осей.

3. Показати лінії обрізів покрівлі (скатів), дотримуючись величину вильоту (звису) карниза.

4. Показати лінії накісних ребер (під кутом 45°) і розжолобків, лінію коника даху.

5. Зобразити слухові вікна, службовці для виходу на покрівлю, для освітлення і провітрювання горища.

6. Зобразити вентиляційні труби в проекційної зв’язку з планом поверху.

7. Зобразити, якщо потрібно, огорожу даху по периметру. Огорожу встановлюють для безпеки ремонтних робіт і очищення даху від снігу. Висота огорожі не менше 0,6 м. Огорожі на покрівлі слід передбачати:

В будівлях з ухилом покрівлі до 12% включно висотою від рівня землі до карниза (парапету) більше 10 м;

В будівлях з ухилом покрівлі понад 12% висотою більше 7 м;

Для експлуатованих плоских покрівель незалежно від висоти будівлі.

Огорожі виконують з круглої або смугової сталі у вигляді зварних решіток, зміцнюються на сталевих стійках з підкосами. Сталеві стійки і підкоси встановлюють поверх покрівлі і прибивають до обрешітки даху. Під лапки стійок і підкосів для надійної гідроізоляції ставлять спеціальні прокладки з листової гуми.

8. Слід запроектувати зовнішній організований водовідведення і зобразити на плані даху водозбірні жолоби і водостічні труби. Відстань між зовнішніми водостічними трубами має прийматися не більше 24 м; площа поперечного перерізу водостічної труби повинна прийматися з розрахунку 1,5 см 2 на 1 м 2 площі покрівлі (рнб 5.08.01-2000. Покрівля).

Розрахуйте кількість водостічних труб. Задайтеся діаметром водостічної труби d, наприклад d = 13 см.

Знайдіть площу поперечного перерізу труби s труб за формулами:

S труб = πr 2

Або s труб = πd 2 /4, якщо труба круглого перерізу,

S труб = 3,14×13 2 /4 = 132,665~133 см 2

Можна приймати труби і прямокутного поперечного перерізу. Підрахуйте площу покрівлі s покрівлі.

Підрахуйте, яку площу покрівлі обслужить одна водостічна труба:

1,5 см 2 труби-1м 2 покрівлі,

133 см 2 труби-х м 2 покрівлі,

Х = 133/1,5 = 88 м 2 .

Кількість водостічних труб:

N труб = s покрівлі /88.

Розмістіть цю кількість водостічних труб рівномірно по периметру покрівлі в характерних місцях; зобразіть їх на плані, прив’яжіть осі до координаційних осях.

Рішення про те, якими будуть ринви (настінними або підвісними), прийміть самостійно.

План плоскої покрівлі:

1. Нанести координаційні осі, їх позначення, відстані між ними і між крайніми осями.

2. Зобразити парапет зовнішніх стін, парапет стіни в місці перепаду висот будівлі.

3. Зобразити вентиляційні труби в проекційної зв’язку з планом поверху.

4. Зобразити шахту для виходу на дах.

5. Зобразити при необхідності пожежні сходи.

На кожній ділянці покрівлі, обмеженій стінами, має бути не менше двох водоприймальних воронок. Кількість воронок n прийняти з розрахунку, що одна воронка обслуговує не менше 800 м 2 покрівлі:

N = s покрівлі /800.

При площі ділянки неексплуатованої покрівлі менше 700 м 2 , а експлуатованої і покрівлі з озелененням менше 500 м 2 , допускається установка однієї воронки діаметром не менше 100 мм (рнб 5.08.01-2000).

7. Розташувати воронки по поверхні покрівлі таким чином, щоб стояки дощової каналізації проходили через допоміжні приміщення будівлі (сходові клітини, санвузли, тамбури, коридори і т.п.). У товщі стін установка водостічних стояків не допускається. Воронки зобразити кружечками, їх осі прив’язати до найближчих координаційних осях будівлі.

Проектування і будівництво будинку починається з виконання проектної документації, в якій ретельно опрацьовуються деталі всіх конструкційних елементів. Кожен елемент проекту відображається у вигляді креслення, згідно, якому і виконується зведення несучих конструкцій. Креслення дахів відіграють велику і важливу роль в влаштуванні будинку, саме від неї залежить безпечні та експлуатаційні характеристики. У цій статті ми розповімо, як правильно виконати креслення, які етапи і складові необхідно включати в схему.

План покрівлі залежить від типу даху. За функціональним використанням конструкцію можна розділити на два типи:

  • безчердачні-конструкція, де не передбачено наявність горищного приміщення;
  • горищні — конструкція, де передбачено приміщення, простір якого розташоване між покрівлею і перекриттями. Як правило, таку конструкцію використовують під житлове та нежитлове приміщення.

На фото представлена схема двосхилим покрівлі з горищним і безчердачним приміщенням

Для інформації! основна вимога при проектуванні даху будинку-міцність, надійність, поєднання конструктивних елементів з дизайном котеджу.

Як правило, для створення креслень конструкції, використовують спеціальні програмні комплекси, здатні в режимі онлайн виконати розрахунок і підбір стандартних схем покрівлі. Для виконання схеми даху можна використовувати тестову версію програми, а ось для проектування кроквяної системи найкраще скористатися послугами фахівців.

основні деталі плану даху

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

План двосхилим покрівлі-креслення або малюнок, де схематично детально зображені конструктивні елементи даху в декількох проекціях. Креслення двосхилим даху складається з урахуванням дотримання всіх етапів робіт, згідно якого в майбутньому і відбувається її зведення. Схема може відображати:

  • використовуваніБруси для обрешітки;
  • кроквини і балки;
  • схему укладання теплоізоляції та гідроізоляції;
  • схема розміщення покриття покрівлі;
  • місця додаткових кріплень;
  • система вентиляції, димоходу і вентиляції.

Важливо! істотно скоротити витратну частину на придбання будівельних і покрівельних матеріалів можна за умови грамотно складеного плану покрівлі.

Тип даху може бути абсолютно будь-який: односхилий, двосхилий, багато скатний, вальмовий або шатровий. Для кожного типу і проекту будови використовується різний будівельний і покрівельний матеріал, здатний забезпечити надійне і міцне покриття. На фото представлений креслення покрівлі робочого проекту будинку.

До складу креслення в обов’язковому порядку повинна входити розрахункова частина кроквяної системи. Така інформація дозволить зрозуміти здатність максимального навантаження, яку може витримати дах. Крім розрахунків схема покрівлі повинна мати план:

  • зливової каналізації;
  • місця з’єднання скатів;
  • площа використовуваного комплексу;
  • схему примикання даху до парапету, в тому числі без притискного профілю;

Для інформації! схема конструкції повинна чітко відображати тип даху, а також бути зрозумілою і містити в собі всі деталі.

етапи складання схем

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Складання проектної документації двосхилим даху розбито на кілька етапів:

  • складання ескізу майбутнього комплексу — дана частина креслення відповідає за зовнішній вигляд покрівлі, конструкцію і зовнішній вигляд даху. Ескіз відображає колірне рішення і стиль всієї будови.
  • розробка основних покрівельних елементів — дана частина креслення відповідає за виконання розрахунків, визначення навантажень і кількості використовуваного матеріалу.
  • будівництво покрівлі — безпосереднє виконання будівельних робіт згідно, затверджених креслень.

На фото представлені типи скатних конструкцій, кожен з яких має свої відмінні риси в проектуванні і пристрої кроквяної системи.

Для інформації! відмінності скатних конструкцій полягає в типі крокв (наслонние, висячі), нерівномірності кутів нахилу і розміру карнизного звису.

проектування та помилки

Поширеною помилкою є те, що власники майбутніх будинків не завжди враховують кількість використовуваних будівельних матеріалів і форму покрівельного комплексу при складанні креслень. Якщо ви не впевнені в правильності складання схем, краще довіритися фахівцям. При складанні схем покрівельних конструкцій фахівці керуються будівельними нормами і власним досвідом. Такий підхід значно знижує ризики утворення помилок і дефектів.

Більш детально про те, як скласти схему можна дізнатися з відеоролика

Для інформації! невірно обраний тип кроквяної системи, конструкції і матеріалів, здатний привести до обвалення всієї покрівельної конструкції.

Варто відзначити, неправильно накреслений ухил покрівлі призводить до додаткових навантажень в зимовий період. При наявності будь-яких перешкод для догляду снігу дах випробує високу механічну навантаження на кроквяну систему. Фахівці відзначають з практики, найчастіше при складанні плану покрівлі допускаються помилки у вентиляційних елементах покрівлі.

Складання креслень покрівлі може бути нескладним за умови відсутності специфічних конструктивних елементів. У будь-якому випадку, при складанні ескізів і креслень покрівлі рекомендується звертатися до фахівців. Професійно складений план даху дозволить уникнути можливих помилок, збільшить безпеку будови і значно заощадить витрати на покупку покрівельних матеріалів.

Зовнішня простота плоского даху нерідко вводить в оману початківців домашніх будівельників. Елементарна конфігурація наштовхує на думки про оперативність і дешевизну зведення. Мінімальна чисельність конструктивних елементів здатна притупити пильність самостійних виконавців, необізнаних в тонкощах покрівельної справи.

В реальності установка плоского даху вимагає скрупульозного дотримання властивих тільки їй правил, що гарантують бездоганність роботи споруди і тривалу експлуатацію.

Плоскі дахи-окрема категорія покрівельних конструкцій, що не потребує зведення кроквяного каркаса. Чисто візуально вона являє собою перекриття, яке спирається безпосередньо на стінки споруди. Зважаючи на відсутність скатів плоский дах не засмучує парусністю, що виникає під впливом поривчастих вітрів. Однак її конфігурація не сприяє швидкому сходу снігових покладів з поверхні.

Навантаження від снігу не передається крокв, як в стандартних скатних системах, а тисне прямо на стінки будівлі. Тому плоскими дахами настійно рекомендовано облаштовувати будинки в регіонах з незначним об’ємом зимових опадів і високим вітряним навантаженням.

В областях і районах вітчизни, розташованих в середній смузі і північніше, плоскі дахи застосовуються переважно в індустріальному будівництві.

Приватники ставлять їх над одноповерховими прибудовами, гаражами, побутовими спорудами. Для самостійного майстра плоский дах над сараєм або побутівкою – відмінний варіант повправлятися на терені покрівельника.

Коротко про конструкцію плоского даху

Плоскими прийнято називати дахи, єдиний умовний скат яких розташований до горизонту під кутом від 0º до 1,5 º, або інакше до 2,5%. Однак ряд технічних джерел іменує плоскими системи з нахилом до 5º, величина у відсотках до 8,7%.

Незначний ухил є навіть у покрівельних конструкцій, що створюють чітко горизонтальне враження. Формується він для відведення стоків до точок водозбору або до звису.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Незалежно від крутизни, шари плоского даху розташовуються в строго певному порядку:

  • пароізоляція, що покриває підставу. Необхідна вона для захисту утеплювача від проникнення побутових випарів.
  • утеплювач, що укладається в один або два яруси. Потрібно для запобігання витоків теплових хвиль через верхнє перекриття, використовується виключно в утеплених системах.
  • стяжка, створювана при недостатній жорсткості теплоізоляції або при відсутності ухилів для водостоку.
  • гідроізоляція, що захищає утеплювач і перекриття від руйнівної роботи атмосферної води. Настилається суцільним водоізоляційним килимом.
  • фінішне покриття, що надає споруді естетичний вигляд.

Поставляються нині на ринок марки гідроізоляційних матеріалів з успіхом виконують функції фінішної покрівлі. До них відносяться численні рулонні і мастичні бітумні, бітумно-полімерні, полімерні різновиди. Укладання більшості з них проводиться в один шар.

Через незначний ухил плоских дахів застосування штучних матеріалів в облаштуванні протипоказано, тому що множинні стики між елементами створюють загрозу протікання.

Небажано використання крупнолистового металу через шкідливий вплив на матеріал води, що застоюється на плоскій поверхні в період рясних дощів і сніготанення.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

При використанні старих, добре відомих руберойдових типів рулонних покриттів фінішну покрівлю влаштовують в 4 і більше шарів, нижні з яких грають роль гідроізоляції. Аналогічним чином споруджується мастична або емульсійна наливна покрівля: емульсію або мастику наносять п’ятьма і більше шарами, чергуючи пастоподібний або сметаноподібний матеріал з прошарками склотканини або поліестеру.

Для укладання і фіксації перерахованих вище елементів покрівельного пирога плоского даху не потрібна кроквяна конструкція. Стелять їх прямо на підставу, яким може бути перекриття, створена поверх нього стяжка або верхня площина горищної конструкції. Для кріплення систем з пвх покриттям використовують клейовий, механічний або . Наливні покрівлі наносять згідно з їх назвою, нащадків руберойду наплавляють або наклеюють.

На відміну від скатних побратимів в плоских системах немає обрешіток, що створюють вентиляційні канали для обмивання утеплювача повітряними потоками. Тому до підбору конструктивного рішення, матеріалів і до їх герметичній укладанні слід підходити з належною повагою і зосередженою увагою.

Вентильованої плоский дах буває тільки при використанні пиломатеріалів в будівництві перекриття і горища. Останній варіант найчастіше застосовується в приватному будівництві.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Застосовувані види перекриттів

Спорудження плоских дахів проводиться по перекриттях із залізобетону, деревини і профільованого листа. ВибірМатеріалу для пристрою перекриття залежить від призначення покрівельної конструкції, величини перекривається прольоту, можливої експлуатації та зручності обслуговування.

Одним з вагомих плюсів плоского даху вважається ймовірність організації на ній експлуатованої майданчики: місця для відпочинку, солярію, озелененої ділянки, тераси і т.д. Безумовно, перекриття для подібних об’єктів має бути досить потужним. Крім того в плоскому сімействі є дахи, які не передбачають попутного використання, отже не вимагають грунтовного перекриття.

Залежно від експлуатаційних критеріїв під плоскі дахи влаштовують:

  • залізобетонні перекриття, якщо запланована організація корисного простору над великопролітної цегляної або бетонної коробкою.
  • сталевий профільований настил по металевих балках, якщо споруджується неексплуатована дах, що перекриває прольоти будь-якої величини між стінами з цегли або іншого штучного каменю.
  • деревоплита, створена з дошки товщиною 40-50мм, шириною до 180мм. Застосовується вона для перекриття середніх і великих прольотів дерев’яних будівель в разі запланованої експлуатації.
  • деревостружкові і деревоволокнисті плити по дерев’яних балках, що застосовуються для перекриття малих прольотів дерев’яних і кам’яних будівель. Використовуються вони, якщо споруджується неексплуатована дах.

Пиломатеріали лідирують в спорудженні житлових малоповерхових об’єктів, тому що випереджають бетонних і сталевих суперників за екологічними критеріями.

Зауважимо, що деревина програє по вогнестійкості. Правда, пожежонебезпека в малоповерховому житловому будівництві не визнається вирішальним фактором. До того ж для боротьби з нею існують ефективні засоби – антипірени.

Як креслити план покрівлі. Конструкцій дахів

Рулонні покриття в плоских системах з дерев’яною основою служать тоді тільки в якості гідроізоляції, поверх якої влаштовується дощатий або паркетний настил.

Якщо плоский дах зводиться над цегляною або бетонною коробкою, розумніше укласти ж/б перекриття для експлуатованого об’єкта або профлист для неексплуатованого.

Не завжди перекриття плоского даху служить підставою для її влаштування. У ряді випадків над перекриттям зводиться горищна конструкція, яка може бути як навісом над основою з покрівельним пирогом, так і самою основою.

Структура покрівельного пирога горищних дахів аналогічна, але розташовані шари можуть бути в різних рівнях.

З горищем або без нього?

Беззастережне зарахування плоских дахів в категорію безчердачних споруд в корені невірно, хоча має вагомі технічні обґрунтування. Горища у них цілком можуть бути або не бути, хоч і формуються вони не за рахунок установки кроквяних ніг.

Залежно від наявності горища плоскі покрівельні системи діляться на:

  • безчердачні, елементи яких конструктивно поєднані з перекриттям. Горищної надбудови вони геть позбавлені, завдяки чому відчутно скорочується бюджет, виділений на їх спорудження.
  • горищні, що володіють горищної надбудовою над перекриттям. Мінімальна висота надбудови 80см. Зведення горищних конструкцій плоских дахів обходиться дорожче, але завдяки відділенню перекриття від покрівлі як мінімум в три рази збільшується службовий термін системи.

Крім бюджетної вартості в числі плюсів безчердачних систем фігурує можливість виключити механічну очистку. Сніг буде танути за рахунок тепла, що виходить з приміщення. З огляду на мимовільного сходу опадів плоскі дахи без горища недоцільно облаштовувати парапетами.

Достатньо установки перил, що додатково скорочує витрати. Мінус відсутності горища позначиться при виявленні причин протікання, тому що стан теплоізоляції та інших шарів пирога контролювати неможливо.

Горище являє собою повітряну камеру між перекриттям і покрівлею. Це своєрідний буфер, що компенсує різницю температур зовні і всередині приміщень.

Наявність горища знижує ймовірність утворення конденсату, як наслідок продовжує життєвий цикл елементів конструкції. Елементи горищної системи завжди доступні для спостереження: простоту оглядів складно переоцінити.

Незаперечна перевага полягає в можливості монтажу утеплювача після будівництва, що виключає його намокання. Мінус плоских дахів з горищами полягає в дорожнечі і необхідності регулярно зчищати сніг.

Незважаючи на міфічну дешевизну безчердачних систем це досить складна споруда, що вимагає досвіду від будівельника, ретельного підбору матеріалів і дотримання технологій їх герметичного з’єднання. Самостійному майстру краще віддати перевагу дахам з горищем, якщо їх будівництво не виключено проектним рішенням.

Тонкощі відведення води

Плоскі дахи потрібно обладнати водостічними системами, які цілий рік зобов’язані безперешкодно відводити воду в оперативному темпі. Системи бувають зовнішнього і внутрішнього типу.

Оптимальний тип водостічної системи визначають кліматичні умови району будівництва:

  • зовнішні водостоки споруджують при влаштуванні плоских дахів в південних регіонах, де обмерзання стоків в зовнішніх трубах виключено. Згідно зовнішньому типу вода відводиться до труб, розташованих зовні по периметру будівлі або до жолоба, прикріпленого уздовж найнижчого звису. У середній смузі зовнішніми системами облаштовують тільки плоскі дахи нежитлових будівель.
  • внутрішні системи водовідведення атмосферної води при влаштуванні плоских дахів споруджують в середній смузі і північніше. Відповідно до внутрішньої схеми вода по ухилах або похило встановленим трубах транспортується до водоприймальних точок в центрі дахів. Водостічні труби, що транспортують воду в каналізацію, прокладені всередині будівлі, але ізольовані від приміщень.

Незважаючи на значну вартість спорудження внутрішнього водостоку обов’язково для помірних і північних широт, а на півдні його пристрій нераціонально.

Пристрій ухилів для водостоку

Якщо ухил плоского даху не був передбачений при будівництві старого даху і спорудженні нової, його необхідно створити. Покрівля повинна бути нахиленою до водоприймальних воронок як мінімум на 1-2%, приблизно на 1º.

Бажаючим знати, як грамотно зробити ухил на плоскому даху і який матеріал краще використовувати для формування разуклонок, потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • ухили по ж / б плитах роблять переважно за допомогою стяжки, або поєднують стяжку з попередньою засипанням керамзиту або укладанням плитної теплоізоляції. На неексплуатованої даху досить укласти клиноподібні плити мінвати, що випускаються спеціально для формування разуклонок.
  • ухили по перекриттях з профнастилу формують за допомогою металоконструкцій або клиноподібного утеплювача.
  • ухили по дерев’яних підставах задаються конструктивно, але при відсутності їх в проекті можливе застосування клиноподібної мінвати.

Стяжки через серйозну вагу заливаються тільки для експлуатованих дахів, зведених над бетонним перекриттям. По бетонному ухилу рекомендована товщина стяжки 10-15мм, по жорстких панелях утеплювача 15-25мм. По засипної теплоізоляції стяжку заливають шаром в 25-40мм і використовують металеву сітку для армування.

Нюанси організації вентиляції

Нормальні вентиляційні продухи можна зробити єдиним методом – шляхом установки обрешіток на балки перекриття, аналогічні способи нам диктують . Ясно, що зазначений метод дійсний тільки для дерев’яних варіантів, а для дахів по бетонній основі або профлисту він неприйнятний.

Система вентиляція покрівельних пирогів по бетону і профнастилу залежить від виду і характеристик фінішного покриття. Пвх-покрівля здатна мимовільно пропускати надлишок вологи з утеплювача назовні, тому між нею і утеплювачем немає необхідності влаштовувати вентиляційні канали.

При використанні бітумних і бітумно полімерних матеріалів в обов’язковому порядку проводиться монтаж флюгарок по всій площі плоского даху. Крок розташування зазначених пристосувань залежить від товщини утеплювача. Флюгарки-аератори забезпечують виведення вологи з підпокрівельного простору назовні.

Алгоритм спорудження плоского даху

Розглянемо поширений випадок будівництва неексплуатованої плоского даху над прибудовою на заміській ділянці. Обладнана вона буде зовнішнім водостоком. Утеплення конструкції не передбачається, тому що кліматичні умови і призначення розташованого нижче приміщення не вимагають теплоізоляції.

Послідовність спорудження холодного плоского даху по дерев’янихБалкам:

  • розмічаємо крок установки балок перекриття, в якості яких будемо використовувати дошку товщиною 40-50мм. Крок установки від 50 до 70см: вибирають його, виходячи з фактичної довжини стін. Між балками повинні вийти рівні проміжки.
  • дошку встановлюємо на ребро, кріпимо цвяхами або куточками. Необхідний ухил до найнижчого звису створюється мимовільно за рахунок різниці в висоті стін коробки.
  • на балки укладаємо суцільний настил з плит осп, вологостійкої фанери або іншого подібного матеріалу. Між плитами повинен залишитися зазор в 3-5мм на компенсацію теплового розширення. Кріпляться вони оцинкованими саморізами або ершенимі цвяхами.
  • по периметру даху встановлюємо вітрову дошку, край якої підноситься над площиною майбутньої покрівлі на 5-7см так, щоб утворився невеликий бортик.
  • до бортиків прибиваємо дерев’яну рейку з трикутним перетином або звичайний плінтус. Це галтелі, необхідні для відведення води від країв даху.
  • всі дерев’яні елементи обробляємо антисептиками, антипіренами. Після їх висихання наносимо праймер.
  • по периметру поверх галтелей смугою укладаємо додатковий гідроізоляційний килим. У разі примикань і проходження труб через дах додаткова гідроізоляція заводиться на прилеглі до неї вертикальні площини аналогічно, тобто поверх галтелей.
  • наплавляємо обраний для облаштування фінішний покрівельний матеріал, розігріваючи його тильну сторону газовим пальником.

У разі застосування теплоізоляції по підставі спочатку розкладається пароізоляційний шар, краї якого заводяться на вертикальні борти. В утворене пароізоляцією якусь подобу піддону укладаються плити утеплювача, товщина якого розраховується згідно з приписами снип 23-02-2003. Теплоізоляція кріпиться до основи саморізами з телескопічними пристосуваннями.

Потім настилається гідроізоляція із заходом на бортики і примикання. Якщо для облаштування обрана одна з останніх марок рулонного гідроізоляційного матеріалу, то їй же доручена буде обов’язок фінішного покриття.

Значний ряд нових полімерно-бітумних і полімерних покриттів укладається в один шар, що сприяє економії сил укладальника і коштів на будівництво. Серед них є вкрай кращі для домашніх майстрів матеріали, які не потребують використання газового пальника. Їх приклеюють на мастики або за допомогою тильної клейової сторони, фіксують механічним способом, укладають вільно і пригружают баластом.

Відео для самостійних будівельників

Закріпити інформацію про непросту справу спорудження плоских дахів допоможе відео добірка:

Сподіваємося, що представлена нами інформація допоможе майбутнім покрівельникам, які вирішили власноруч попрактикуватися в пристрої не такий вже й простий конструкції.

Умов для грамотного спорудження плоского даху чимало, але дотримуватися їх необхідно для ідеальної роботи і довгої служби. Відомості про тонкощі і специфіці будівництва плоского даху допоможуть не тільки рішучим майстрам, а й власникам заміських садиб, які вдаються до послуг сторонніх будівельних організацій.