Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

150
  1. вибір місця для посадки
  2. саджанці
  3. саджанець з насіння
  4. саджанець з живця
  5. як вибрати саджанець в лісі
  6. правила посадки

Берези підходять для облаштування присадибної ділянки, дачі. Догляд за рослиною простий. У підгодівлі дерево не потребує, потрібно організувати тільки рясний полив.

Вибір місця для посадки

Береза — невибагливе дерево, але при його посадці потрібно ретельно вибирати місце. Слід враховувати, що щороку рослина збільшується в розмірах. Береза виростає до тридцяти метрів, стовбур стає близько 50 сантиметрів в діаметрі.

Близько один до одного дерева не висаджують. Рослини не мають у своєму розпорядженні і поруч з будівлями, комунікаціями.

Правила посадки:

  • відстань від будинку, господарських будівель-5 м. Від парканів — не менше 3 м.
  • відстань від каналізації, водопроводу, дренажу — не менше 3 м.
  • не слід висаджувати березу по сусідству з високорослими деревами, потрібно відступати близько 3-5 м.
  • якщо планується створення невеликої алеї або живоплоту, розраховують, скільки саджанців необхідно. Відстань між деревами-не менше 4 м.
  • береза погано уживається з плодоносними культурами . У процесі росту вона робить грунт навколо себе непридатною для інших рослин, вбирає з неї велику кількість вологи. Найкраще висадити біля якої-небудь вид невибагливою газонної трави.
  • березу розташовують з північної або східної сторони будинку.

Саджанці

Саджанці вирощують з насіння, пагонів, викопують в лісі або купують в розпліднику.

Саджанець з насіння

Розмножується береза насінням. У природі процес здійснюється природним чином. Вирощувати березу будинку складно.

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

Восени дозрілі насіння збирають. Для цього відрізають пагони, пов’язують їх в пучок, вішають в сухому місці. Протягом тижня відбувається остаточне дозрівання насіння. Потім їх витрушують з сережок, відсівають від непотрібного сміття.

Посадку здійснюють в рік збору. Прикопують насіння восени або ранньою зимою.

Місце для посадки попередньо готують: землю перекопують на глибину 25-35 см, видаляють бур’яни, великі коріння, грунт обробляють протигрибковими засобами. Прополюють бур’яни аж до посадки насіння.

Пророслу березу потрібно берегти від затінення.

Заключний етап підготовки починається за десять діб до посіву. В цей час вирівнюють грунт, роблять лунки глибиною 5 см, діаметром 10 см на відстані 35-40 см один від одного. Починають посів в безвітряні вечірні години.

Кожну лунку удобрюють двоміліметровим шаром перегною, засипають пухким м’яким грунтом.

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

У перші тижні після весняного проростання береза вразлива. В цей час потрібно організувати рясний полив. Використовують пульверизатор з такою частотою, щоб не допускати висихання верхньої частини грунту. Коріння рослини на даному етапі знаходяться на глибині всього близько 10 см.рясний полив забезпечують до середини серпня. Влітку сіянці починають активно рости тільки з середини липня, до кінця сезону досягають 20-30 см у висоту . Найбільші екземпляри восени можна садити на постійне місце. Решта необхідно перемістити в розсадник-спеціально підготовлене і удобрене місце. Сіянці формують в рядки. Розміщують на відстані не менше 10 см один від одного. При досягненні березами висоти 50-80 см, восени наступного року, їх садять на постійне місце.

Саджанець з живця

Метод рідко використовується: пагони погано вкорінюються.

На дорослому березі вибирають молодий, вже сформувався держак довжиною 40-60 см. Його акуратно обрізають, ставлять в суміш з води і стимулятора коренеутворення. Потім переносять в приміщення з температурою близько 25 °c.

Після появи коренів держак садять у великий квітковий горщик . Організують рясний і частий полив (2-3 рази на добу), не допускають пересихання землі, вносять добрива. Через 2-3 тижні саджанець приживається. Його обережно вилучають з горщика разом з грунтом, пересаджують на постійне місце.

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

Як вибрати саджанець в лісі

Похід за молодою березою найкраще проводити ранньою весною, до розпускання листя на деревах. Можна взяти саджанець в лісі і восени, але він може загинути, не прижитися після пересадки.

Вибирають здорову березу висотою від 80 до 100 см, без покручених, понівечених гілок, слідів хвороб на корі.

Якщо береза була перевезена з лісу, то в лунку додають комплексне добриво.

Дерево обережно обкопують навколо, з трьох сторін заглиблюються в грунт за допомогою лопати, виймають саджанець із землі. Коріння не обтрушують, щоб вони не висохли. Саджанець поміщають у відро або мішок, присипають грунтом.

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

Правила посадки

  • садять молоде дерево в уже підготовлену землю ранньою весною, коли температура повітря ще не перевищує 10 °c.
  • викопують яму виходячи з розмірів кореневої системи кожного дерева.
  • перед посадкою в лунку кладуть добриво . Грунтова суміш повинна складатися з рівних частин землі, піску, торфу і перегною.
  • березу присипають землею, злегка утрамбовують. Після цього роблять опору.
  • берези потрібно затінення. Його можна організувати за допомогою будь-якого доступного матеріалу. Головне — не поламати ще тендітні пагони.
  • кілька років після посадки навесні, в момент формування листя, в грунт вносять добриво. Для цього в відрі води розбавляють 2 кг коров’яку і по 20 г сечовини і селітри.
  • обрізка дереву в процесі росту не потрібна. Видаляють тільки сухі і зламані гілки.

Кілька красивих тонких берізок зі світлими стовбурами створюють особливе почуття радості і навіть гордості за свій рідний край. З давніх – давен це дерево вважалося символом росії-стрункий білий стовбур берези, тонкі гілки легко колишуться навіть від найменшого подиху вітру. Тільки заради цього варто посадити на своїй ділянці цю красуню. Хто зважиться на такий крок – посадити березовий гай недалеко від свого будиночка, необхідно знати, що дерево береза – не тільки красиве, але ще і дуже вимогливе до вологи. Вірніше, сама берізка буде добре рости і радувати всіх своєю красою, навіть не вимагаючи особливого догляду і внесення підгодівлі, тільки необхідну вологу воно буде брати з грунту, витягаючи максимум поживних речовин. Так що якщо ваш присадибна ділянка не надто просторий, подумайте про полив грунту, перш ніж посадити березу.

що потрібно враховувати перед посадкою

Посадка дерева-це рішучий крок, але необхідно попередньо все продумати наперед, на кілька років, а то і десятків років. Посадимо берізку ми тоненьким деревцем, а виростає в результаті велике дерево, що займає багато простору. Чекати, поки дерево зміцніє і вийде красива березовий гай, потрібно довго, тому багато недосвідчені садівники відразу висаджують багато саджанців, не думаючи про наслідки. Так, доросле дерево досягає в зростанні від 15 до 30 м, діаметр стовбура – до 7-8 м, а то і більше, якщо береза росте на відкритій, добре освітленій місцевості.

Відмовитися від посадки беріз на своїй ділянці не потрібно, важливо враховувати такі рекомендації:

  • дотримуємося відстань при посадці: від житлового будинку або сараю необхідно щоб відстань була не менше 5 м, від підпірної стінки-3 м;
  • враховуємо розташування комунікацій: водопровідні труби, каналізаційні, тепломережі і газ, а також кабель і дренажна система – все це потрібно враховувати і витримувати відстань при посадці не менше 3 м;
  • якщо поруч ростуть високорослі дерева, тоді потрібно відступити від них і посадити березу на відстані 3-5 м;
  • при цвітінні дерево викидає красиві «сережки», які виділяють алергенний пилок.

І це ще не все, якщо береза росте неподалік від городніх культур, то з півночі вона буде створювати тінь. Чи зручно це буде вам або вашим сусідам? з огляду на ще й те, що дерева почнуть розростатися в ширину, необхідно дотримуватися відстань між кожним саджанцем. Тому садимо березу через кожні 4 м.

Крім цього, якщо ви ще не встигли звернути увагу, це дерево не любить сусідства з іншими культурами. Якщо подивитися на березовий гай, то в ній крім білих стовбурів беріз ви більше нічого не побачите. Це ще одне пояснення, що береза не уживається з іншими рослинами. Якщо ваша ділянка невелика, подумайте про те, що в результаті залишиться тільки красива березовий гай, а посадити інші рослини і городні культури вже не вийде. І не тільки через те, що береза не любить рости по сусідству з іншими культурами, а й ще отруює грунт для сусідніх рослин, забираючи всі поживні речовини і вологу.

Помилуватися красунею березою можна на фото:

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

особливості підготовки грунту для посадки берези

Якщо уважно подивитися на березовий гай в лісі, то можна зробити такий висновок – дерево любить вологу і добре себе почуває на вологих і прохолодних грунтах. Якщо посадити деревце на відкритому сонячному ділянці, то навіть короткочасні посушливі періоди можуть негативно позначитися на зростанні берези. Тому необхідно добре продумати і вибрати відповідне місце для посадки берези.

Повністю затінене місце для посадки саджанців не підходить, так як рослина буде набирати силу і зеленій масі необхідно повноцінне освітлення. Допускається посадка берези на затіненій місцевості, але тільки наполовину. Вибирайте ділянку, де навіть в літній період грунт залишається вологою і прохолодною, а в денний час листя повинні отримувати достатньо світла і тепла. Гарне місце для посадки стрункої красуні – північна або східна сторона будинку або будь-якої госпбудівлі. Здійснювати посадку берези з західної або південної сторони не рекомендується, щоб сонце не пересушувало грунт.

Якщо з місцем ви визначилися, зверніть увагу на електропроводи, через кілька років, коли береза досягне зростання до 20 м, є ризик, що вони можуть пошкодитися.

Повертаючись до якості грунту, варто звернути увагу читачів на такий нюанс – доросле дерево здатне в добу витягати з грунту до 200 л вологи, а це в середньому 20 відер води. Уявляєте, як сильно буде зневоднена грунт навколо берези? можливо, що іншим городнім культурам вологи не буде вистачати. З огляду на таку особливість дерева, необхідно заздалегідь подбати про організацію поливу ділянки.

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

як взяти саджанець в лісі

Не у всіх є можливість поїхати в розплідник і купити молоду берізку, це може бути клопітно і затратно. Інша справа-відправитися в ліс і підшукати підходящий варіант. Якщо ви хочете виростити на своїй дачній ділянці белоствольную березу з дикого лісу, тоді необхідно викопати здоровий міцний саджанець. Відправляйтеся в ліс ранньою весною, коли листя на березі ще не встигли розпуститися. Можна і восени знайти підходящу молоду берізку, але в зиму садити деревце небажано, так як береза може не прижитися.

Пройдіться по березовому гаю-виберіть дичку середніх розмірів, зростом не більше 1 м, так як високі деревця погано приживаються.

Як правильно викопати саджанець:

  1. лопатою потрібно обкопати місце навколо молодої берізки так, щоб не пошкодилися коріння. Береза не дуже примхлива і невелике пошкодження кореневої системи переносить спокійно, але краще робити цю роботу якомога акуратніше.
  2. заглиблюйте лопату код корінь з 3-х сторін, а потім акуратно і з натиском витягніть дерево з землі. Найкраще працювати в парі, так точно можна викопати хороший саджанець і не пошкодити коріння.
  3. вам знадобиться щільний поліетиленовий мішок або відро. Потрібно, щоб на коренях берізки залишалося якомога більше землі. Разом із землею поміщаємо березу в мішок або відро, обв’язуємо мотузкою і транспортуємо на місце пересадки.

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

як посадити березу

Місце для посадки берези вибрано, грунт підготовлена (можна заздалегідь добре полити цю ділянку). Тепер необхідно придбати саджанці берези. Можна відправитися в розплідник і вибрати відповідне дерево (вік, товщина і висота) або поїхати в найближчу березовий гай і викопати молоде деревце. Якщо ви привезли берізку з лісу, то, швидше за все, це сорт класичної бородавчастої берези, яка досягає в зростанні до 20 м.

Можна вчинити інакше і не робити велику тінь на своїй ділянці, а вибрати в розпліднику компактний сорт берези. Наприклад, з низькорослих сортів белоствольной красуні користується популярністю сорт «tristis». Красива» плакуча » крона з не чорніючим стовбуром і рідкісною листям подобається багатьом дачникам.

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

Ще кілька видів карликових беріз відрізняються невибагливістю і ростуть навіть в міських умовах: це плакуча берізка «youngii». Доросле дерево у висоту виростає всього на 8 м, гілки спрямовуються вниз, практично до самої землі. Береза нагадує форму купола, її стовбур відрізняється від інших видів дерев (сорти «lanciniata», «gracillis», «crispa») яскравим білим стовбуром, що лущиться практично цілий рік.

Основне правило успішного зростання берези – правильна посадка саджанця. Необхідно вибрати відповідний день, щоб рослина прижилося і радувало цілий рік. Тому в літній спекотний день садити березу не можна. Кращий період для посадки-друга половина жовтня або рання весна. В цей час в грунті зберігається багато вологи, а сонце вже не таке пекуче. Оптимальна температура для посадки берези + 10 о с.

Не завжди дерево приживається після посадки, навіть якщо взяти великий міцний саджанець. Секрет посадки в тому, що необхідно викопувати деревце з грудкою землі або купувати в розпліднику саджанці в невеликих контейнерах, щоб коренева система не залишалася надовго на відкритому повітрі і не позбавлялася вологи.

Допускається навіть посадка берези в зимовий час (вік саджанця – 6-7 років), коли кому землі трохи приморожений, але це тільки в рідкісних випадках. Найкраще подбати про посадку заздалегідь, щоб до весни саджанець встиг прижитися і пішов у ріст.

Як посадити березу:

  • після вибору місця необхідно викопати лопатою неглибоку яму, щоб помістився кому землі і не були пошкоджені коріння;
  • внесення підгодівлі не буде потрібно, але береза буде вам вдячна, якщо ви покладете в яму кілька лопат листової землі, торф, пісок і перегній в рівних пропорціях. Можна додати і трохи будь-якого комплексного добрива, особливо якщо саджанець привезений з лісу;
  • у центр ямки вставте саджанець з грудкою землі і акуратно притрусіть грунтом;
  • ущільните землю навколо, щоб дерево не нахилилося. Якщо саджанець тонкий, то можна зробити опору і прив’язати до стовбура мотузку. Так береза не буде нахилятися від вітру і не впаде.

Не забудьте полити березу після посадки. Необхідно час від часу забезпечувати помірний полив (в літній посушливий період – рясний), поки берізка не вкорениться. Надалі поливати дерево не потрібно, сильна коренева система самостійно бере вологу і харчування з грунту. До речі, в радіусі 3-х метрів не намагайтеся задіяти грунт, посадивши навіть «заячу» траву або квіти – рослини не приживаються, так як гинуть через нестачу вологи, а забезпечувати постійний полив можуть не всі дачники.

догляд за деревом після посадки

Молоде деревце відразу після посадки потребує затіненні. Забезпечити захист від сонця можна будь-яким покривним матеріалом: мішковиною, гілками рослин, кропивою і навіть будь-якими бур’янами. Якщо ви використовуєте траву, то до обіду потрібно накрити грунт, а ввечері прибрати сушняк.

У перший рік після посадки можна внести в землю добриво. Підійде аміачна селітра, коров’як і сечовина. На 10 л води беремо майже 2 кг коров’яку, 20 г сечовини і стільки ж селітри.

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

чи потрібна обрізка?

У звичайної берези крона розвивається рівномірно, тому обрізати без потреби гілки не потрібно. Деякі садівники домагаються непоганих результатів, формуючи крону дерева навіть звичайної берези (вона погано переносить обрізку). Бажано видаляти з дерева пошкоджені і сухі гілки, а в разі необхідності, коли дерево досягає у висоту великих розмірів, можна спиляти зайві гілки. Це робимо тільки після того, як закінчиться період сокоруху. Рани на дереві необхідно обробити садовим варом.

З кожним роком цінність берези збільшується, так як можна приступити до заготівлі корисного для здоров’я людини сировини.

Для заготовки можна використовувати:

  • березові бруньки. Період збору з початку січня по кінець березня. Для цього гілки потрібно зрізати, зв’язати в невеликі пучки і очистити від сміття;
  • молоді листочки зриваємо з дерева в травні, коли на них є липка речовина. Листя необхідно просушити в провітрюваному і теплому приміщенні. Якщо правила сушіння не дотримуються, то якість листя може бути знижено;
  • любителям російської баньки необхідно вже в липні почати заготовку віників для лазні, як раз листя встигнуть розпуститися і підрости;
  • заготівля берести (тонкий шар кори) для виготовлення туеса (посудина для зберігання напоїв), шкатулок та інших виробів з берести починається в кінці весни – початку літа. Гострим ножем потрібно зчистити верхній шар кори, а потім добре висушити бересту;
  • заготівля березового соку – на початку весни, поки не встигли розпуститися на деревах листя. Для того щоб отримати сік з берези, необхідно зробити надріз гострим ножем, глибина до 2 см.буром виконати невеликий отвір і вставити трубку, по якій і буде стікати в посудину (будь-яка відповідна тара) цілющий сік. Після збору соку трубку потрібно прибрати, а отвір закрити дерев’яною заглушкою і замазати садовим варом.Зберігається зібраний сік в холодному місці в скляному посуді.

Як правильно викопати саджанець берези. Як посадити березу на ділянці: вибір місця, способи розмноження

Як посадити березу, дивіться це відео:

Є господарі дачних ділянок, бажаючі надати своїй території дуже впорядкований вигляд. Але інші люди, навпаки, прагнуть створити більш природний ландшафтний дизайн з тими деревами, які зазвичай ростуть в лісі. Особливу небайдужість російська людина відчуває до берези. Вона дуже красива. Закордонні культури не володіють таким дивовижним видом. Може з’явитися бажання посадити березу восени. Для цього слід дізнатися про деякі нюанси.

Вибір відповідного місця

Береза є досить невибагливим деревом, але все одно необхідно вибрати на своїй дачній ділянці правильне місце для посадки. Варто враховувати певні моменти:

Варто знати про те, що береза дуже погано буде уживатися близько дерев, які вимагають частого поливу. Це пояснюється тим, що в процесі росту грунт буде ставати непридатною для комфортного зростання чагарників або інших дерев. Берізка буде забирати велику кількість вологи з землі.

Найкраще буде, якщо близько рослини посадити якусь газонну траву, яка створить додатковий дизайн території. Бажано вибирати східну сторону ділянки для посадки берези. В такому випадку буде дотриманий необхідний баланс тіні і світла протягом доби.

Способи вирощування берези

Є кілька способів виростити березу. Щоб роздобути саджанець, можна:

  • виростити його з гілочки і насіння;
  • знайти саджанець в лісі;
  • придбати в спеціалізованих магазинах.

кожен з варіантів має свої плюси і мінуси. Якщо рослини будуть купуватися в магазині або розпліднику, тоді власник отримає вже сформувався саджанець, який буде готовий до посадки і транспортування. Необхідно буде тільки акуратно доставити майбутні деревця до місця посадки і помістити в грунт. А також в розпліднику можна знайти спеціально виведені породи, які не будуть занадто високо рости. Вони ідеально підійдуть для не надто великої території.

Бажано купувати кілька видів відразу, щоб всі дерева були в одній віковій категорії. При придбанні саджанців іншим способом необхідно враховувати також деякі особливості.

Використання насіння

Розмножити дерево можна за допомогою насіння. Зазвичай берези виростають в гаях, які поглинають велику кількість вологи з землі. Саме тому бур’яни або великі дерева не можуть бути сусідами з березою. Це сприятливо позначається на поширенні насіння близько своїх родичів.

Саме тому вирощування берези з насіння досить складний процес. Таким способом потрібно вирощувати дерево тільки тим людям, які є справжніми цінителями садівництва. Як видно, доведеться пожертвувати іншими посадками, що могли б рости поблизу.

Спочатку необхідно знайти насіння. Для цього потрібно піти восени в ліс і зняти кілька гілок у рослини. Після цього вони зв’язуються в пучок і підвішуються на зберігання в абсолютно сухе місце. У цих умовах насіння повністю дозріють. Гілки добре струшуються і готові насіння збираються.

Варто відзначити, що посадку слід проводити виключно в той рік, коли був здійснений збір.

Насіння прикопувати необхідно восени або ранньою зимою. Щоб підготувати місце для посадки, землю потрібно перекопати на глибину приблизно в 30 см.з цього місця повністю потрібно видалити різні коріння, а також бур’яни. А також слід придбати протигрибкові препарати, якими проводиться обробка. За грунтом необхідно ретельно стежити аж до того моменту, коли насіння будуть поміщатися в грунт.

Треба уважно стежити за тим, щоб земля була чистою. За 10 діб до посіву, необхідно провести останні маніпуляції. Грунт потрібно добре вирівняти, а після викопати лунки в глибину на 5 см.посів необхідно здійснювати в той день, коли погода безвітряна. Всі лунки удобрюються за допомогою перегною і пухкого грунту.

Застосування живця

варто відразу зазначити, що цей метод використовують не всі садівники, оскільки береза в деяких випадках важко вкорінюється. Але процес досить простий. Необхідно просто використовувати абсолютно будь-яку березу, і знайти на ній молодий держак, що має довжину приблизно в 60 см.

Його слід дуже акуратно відрізати, а після помістити в речовину, яка виготовляється з суміші стимулятора коренеутворення і води. Після цього саджанець треба зберігати в температурі рівній 25 градусам.

Коли держак вкорениться, його необхідно буде пересадити в горщик, щоб корінь і далі продовжував розвиватися. Його слід два-три рази на добу добре поливати і стежити за тим, щоб земля не пересихала. Постійно потрібно додавати хороше добриво. Через кілька тижнів саджанець повністю приживеться. Після цього його потрібно буде вийняти з горщика і посадити на вибране місце.

Вибір саджанця в лісі

Щоб відшукати хороший саджанець, потрібно відвідати березовий гай. Молода береза, яку потрібно буде знайти в лісі восени, може загинути, так і не прижившись. Саме з цієї причини необхідно шукати деревця, що мають висоту приблизно в 100 сантиметрів. Необхідно точно переконатися, щоб на ньому не було ніяких підкручених гілок, а на корі не знаходилися ніякі сліди шкідливих хвороб.

Будинки потрібно буде в лунку обов’язково засипати комплексні добрива, особливо в тому випадку, якщо береза була перевезена з лісу.

Схема викопування буде наступною:

  1. щоб дістати дерево з землі, його потрібно акуратно обкопати навколо стовпця.
  2. після чого з усіх боків заглибитися в грунт лопатою.
  3. витягнути саджанець.

Коріння ні в якому разі не потрібно обтрушувати від землі. В іншому випадку вони відразу засохнуть і саджанець загине. Березу потрібно помістити в мішечок або відро. Після цього рослина присипається грунтом. Потрібно дуже швидко перевести деревце в вибране місце і посадити його на своїй ділянці.

Пересаджувати дерево треба дуже дбайливо.

Правила посадки і пересадки

зазвичай пересадку або посадку здійснюють влітку, але можна це здійснити і восени. Щоб посадити березу восени, необхідно вибрати той період, коли листя на інших деревах вже стали потихеньку опадати. Ідеальним місяцем стане кінець вересня або початок жовтня. Дуже важливо, щоб дерево встигло прижитися на новій території до того моменту, як настануть морози.

Варто особливу увагу приділити коріння саджанця. Вони ні в якому разі не повинні бути пошкодженими і голими. У тому випадку, якщо береза вкорениться восени, тоді навесні можуть з’явитися вже нові коріння.

Основні правила:

  1. яму необхідно викопати розміром метр на метр.
  2. на дно треба розмістити пухку землю.
  3. після цього саджанець поміщається в яму.
  4. тепер потрібно залити його водою, а після засипати грунтом.

дуже важливо використовувати обв’язку. Оскільки без необхідної підтримки молода береза просто не витримає сильного вітру, і саджанець розгойдається. В такому випадку коріння не зможуть добре прижитися і дерево загине. Як обв’язки використовувати можна міцну мотузку або дріт. Слід забезпечити фіксацію з чотирьох сторін. Канат повинен бути добре натягнутий, але не варто допускати, щоб він сильно тягнув дерево в якусь одну сторону.

При осінній посадці необхідно обов’язково застосовувати добрива, що містять фосфор. Вони зможуть зміцнити кореневу систему і послужать подальшому розвитку. Ні в якому разі не можна використовувати гній або азотне добриво.

Особливості обрізки дерева

не всі садівники знають про те, як правильно обрізати березу. Наприклад, багато хто цікавиться, чи можна обрізати березу по висоті. Слід дізнатися про процес обрізки якомога більше перед початком роботи.

Варто відзначити, що береза досить просто переносить обрізку, коли ще молода. Але не можна проводити цей процес навесні, коли відбувається процес сокоруху. Формування крони також не варто проводити пізньої осені.

Дерево, яке вже довгий час росте на ділянці, не дуже добре переносить обрізку стовбура.

Березу найкраще обрізати в той момент, коли вона ще знаходиться в молодому віці. Тоді негарний пеньок не буде утворюватися на самій маківці дерева. А також цим способом можна домогтися більш міцного здоров’я для свого саджанця, оскільки заберуться старі і слабкі гілки.

Обрізку варто проводити тільки в тому випадку, коли дерево дуже сильно розрослося вгору. У таких випадках досить часто гілки можуть чіплятися за дроти або стати перешкодою для прилеглих конструкцій.

Обрізку також виробляють в тому випадку, якщо береза досить стара. Таким чином можнаСтимулювати зростання молодих гілок, від цього процесу буде велика користь. Зазвичай процедуру проводять в кінці осені або вже взимку.

Доглядати за березою досить просто, але найважливіше — відшукати правильне місце для висадки і укоренити рослину. Саме за цим процесом необхідно грамотно стежити, щоб дерево не загинуло.

береза

Однак з точки зору декоративного садівництва, широко поширені береза поникла (betula pendula) і береза пухнаста (betula pubescens) інтересу не представляють. Ні, ми звичайно любимо наші берези. У лісах, парках і гаях. Але свої ділянки засаджувати ними якось не поспішаємо. А ось численні декоративні форми отримані з betula pendula і betula pubescens користуються заслуженим успіхом. Так, наприклад, береза повисла ‘юнги’ цікава своєю плакучою, а береза повисла ‘фастіджіата’ колоновидної формами крони. При цьому в частині посадки і догляду вони досить невибагливі, як і всі берези. Садять їх на відкритих місцях або в півтіні. Рослини з декоративним забарвленням листя при посадці в тіні втрачають забарвлення.

Посадка

Коренева шийка на рівні землі — для берези це дуже важливо! посадити березу нижче рівня поверхні землі, значить приректи її на страждання і неминучу загибель протягом декількох наступних років. Це відбувається тому, що гине мікориза на березових коренях, без якої береза жити не може. З тієї ж причини берези не переносять насипання грунту над корінням дорослих дерев і підвищення рівня грунтових вод. Якщо грунтові води знаходяться близько, на дно посадкової ями необхідно насипається дренажний шар, що складається з щебеню або піску 10-20 см.

Грунтова суміш

Дернова земля, торф, пісок — 2:1:2. Оптимальна кислотність-ph 6.0 — 7.5

Підживлення

Ранньою весною до появи листя і в кінці весни — початку літа підживлення азотовмісними добривами: коров’як-1 кг сечовина — 10 г аміачна селітра-15-20 г восени підживлення мінеральними добривами: нітроамофоска 15-20 г.препарат розбавляється в 10 л води. Одній рослині потрібно 10-20 л розчину.

Полив

Після посадки-20 л на рослину. Береза володіє поверхневою кореневою системою, тому вимагає поливу в посушливі періоди з розрахунку 10 літрів на 1 кв.м проекції крони. Молоді рослини в посушливий період вимагають більш частого і рясного поливу, тому що можуть перехоплювати вологу у плодових дерев, чагарників і городніх рослин.

Розпушування

Розпушування на глибину не більше 3 см для боротьби з бур’янами.

Мульчування

Мульчування пристовбурного кола торфом, торфокомпостом, деревною тріскою. Товщина мульчуючого шару 8-12 см.