З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

173

Ванна кімната-це те місце, без якого не уявляє життя жодна сучасна людина. Тому вибір якісної сантехніки-важливий етап в процесі облаштування цього приміщення. Але для початку слід розібратися, в чому ж все-таки плюси і мінуси акрилових ванн.

Зміст

Що таке акрил

Акрил — це загальний термін, яким позначають не тільки спеціальний пластик, але і тканину. Якщо говорити конкретно про матеріал, який використовується для виготовлення ванн, то він називається «поліметилметакрилат» або «метилметакрилат». Ще часто можна почути такі назви, як «акрилан» або «акрилове скло». По суті, всі ці матеріали можуть використовуватися у виготовленні ванн, так як мають практично однакові властивості і називають їх одним словом — акрил.

У свою чергу, він ділиться на промисловий і технічний. Перший вид найчастіше використовується як будівельний матеріал. А ось другий-це якраз той акрил, з якого виготовляються сантехнічні прилади, зокрема, акрилові ванни. Плюси і мінуси, ціни і фірми-виробники — все це може дати розуміння того, якісний матеріал використовувався у виготовленні сантехніки. Хороший акрил має такі властивості, як:

  1. легкість. Матеріал досить легкий, а це значно полегшує монтаж ванн з нього.
  2. високий рівень шумоізоляції. Акрил не створює гучних звуків при впливі на нього.
  3. довговічність. Можливо, він не такий міцний, як деякі інші матеріали, але при правильній експлуатації прослужить довгий час.
  4. теплопровідність. Акрил дозволяє воді довше залишатися гарячою.
  5. екологічність. Хоч акрил і відноситься до штучних матеріалів, при правильному виготовленні він є безпечним для навколишнього середовища.

Переваги акрилової ванни над чавунною

Зараз інші види ванн, в тому числі і чавунна, відходять в минуле, і їх місце займає більш сучасна — акрилова ванна, плюси і мінуси якої ми розглянемо далі. У порівнянні з чавунною вона є безперечним лідером на ринку сантехнічних приладів. Чим акрил краще, ніж чавун?

  1. так як акрил — пластичний матеріал, то з його допомогою можна виготовляти ванни самих незвичайних форм.
  2. акрил краще піддається очищенню за допомогою миючих засобів.
  3. при серйозних пошкодженнях його можна легко відреставрувати.
  4. акрил легший у порівнянні з чавуном.

Все ж кожен для себе вирішує (в залежності від наявності коштів і того, який матеріал краще впишеться в інтер’єр), яку ванну вибрати. Плюси і мінуси акрилових ванн, описані нижче, допоможуть остаточно вирішити, необхідна вам вона чи ні.

Недоліки і переваги акрилових ванн

Плюси і мінуси акрилових ванн — це перше, про що повинен дізнатися покупець, перед тим як її придбати. Адже кожній людині хочеться купити дійсно якісний виріб, який буде радувати протягом довгого часу. Основні переваги ванн з акрилу:

  1. не іржавіють. Акрил-це синтетичний полімер або, кажучи простою мовою, пластмаса. У його складі немає металу, а значить виріб з нього не піддається корозії.
  2. великий вибір. На відміну від сантехніки з інших матеріалів, акрилових ванн існує величезний вибір, а значить легко вибрати ту модель, що впишеться в будь-який інтер’єр і підійде для ванної кімнати навіть самого маленького розміру. Це дуже важливо, якщо враховувати розміри більшості ванних в типових багатоповерхових будинках.
  3. за ними легко доглядати.
  4. поєднує в собі такі властивості, як шумоізоляція, теплопровідність, легкість і міцність.
  5. різноманітність кольорів.

Гідромасажер, аеромасажер, плазмова панель — цими та іншими функціями може бути оснащена акрилова ванна. Плюси і мінуси таких виробів полягають в наступному. З одного боку, наявність вбудованих пристосувань такого роду-це добре, зручно, цікаво. А з іншого, вартість подібної ванни може бути на порядок вище.

Основні недоліки акрилових ванн:

  1. легко пошкоджується.
  2. є ймовірність деформації в разі придбання неякісного виробу.
  3. не можна чистити засобами з абразивними частинками.
  4. у продажу зараз присутній дуже багато неякісних підробок з пластика, які маскують під акрил.
  5. довше 15-20-ти років така ванна не прослужить.

Звичайно ж, вартість ванни залежить від безлічі факторів, таких як розмір, форма. Але в цілому стандартна акрилова ванна, плюси і мінуси якої були розглянуті вище, має прийнятну ціну. Купити її може собі дозволити практично кожен.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Перед покупкою будь-якого предмета інтер’єру, а особливо — ванни, необхідно знати деякі правила. Це дозволить придбати якісний виріб, який буде надійно служити протягом багатьох років.

Перш за все, необхідно вибрати правильне місце, в якому можна придбати ванну. Це повинен бути добре зарекомендував себе магазин з великим асортиментом продукції. Важлива наявність всіх необхідних документів, що підтверджують якість виробу. Для більшої надійності найкраще вибрати ванну з цілісного акрилу з металевим каркасом і посиленим дном. Можливо, такий виріб буде коштувати і дорожче, але і прослужить така ванна набагато довше.

Крім цього, обов’язково варто звернути увагу на товщину стінок виробу: для якісних ванн вона становить близько 4-6 мм.не варто купувати ванну зі стінками меншої товщини, адже є ризик того, що вона може просто тріснути. Поверхня виробу повинна бути гладкою і приємною на дотик. На ній повинні бути відсутні відколи, подряпини або шорсткість.

Вибираючи акрилову ванну, необхідно обов’язково звертати увагу на фірму і віддавати перевагу тим, які вже зарекомендували себе на ринку як надійні виробники. Адже такі фірми завжди дають гарантію на свої вироби, а значить вони впевнені в належній якості своєї продукції.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Як доглядати за акриловою ванною

Такі вироби легко піддаються очищенню, тому той, хто вирішив придбати ванну з акрилу, не зіткнеться з проблемами. Але все ж слід дотримуватися деяких правил.

Перш за все, для очищення ванн слід використовувати м’які засоби (рідкі або у вигляді гелю). Такі очищувачі легко позбавлять поверхню ванни від бруду, не пошкодивши її. Ні в якому разі не можна користуватися порошковими засобами або металевими щітками, кращим варіантом стане м’яка губка.

Не можна ставити в акрилову ванну дитячу ванночку. За заявами виробників, акрил може витримати до 600 кг, але все ж краще не ризикувати, адже навіть якщо вона витримає навантаження, то може деформуватися або подряпатися. Полиці та інші предмети, що висять над ванною, повинні бути надійно закріплені, адже при падінні вони можуть пошкодити виріб.

Форми акрилових ванн

Одним з основних переваг акрилових ванн є їх пластичність. Тому вони можуть бути найрізноманітніших форм. Але існують певні стандартні вироби, що продаються в більшості магазинів. Серед них прямокутні, круглі або кутові форми.

Прямокутні-це стандартні вироби, які підійдуть для більшості ванних кімнат. Кутові стануть порятунком для тих, хто хоче збільшити простір у ванній. А круглі можуть стати стильною родзинкою в інтер’єрі великої кімнати.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Як відновити акрилову ванну при пошкодженні

Звичайно ж, можна замовити реставрацію акрилової ванни у фахівця. Але зараз є можливість придбати рідкий акрил (в спеціальних будівельних магазинах) і провести реставрацію ванни самостійно.

Акрилова ванна. Плюси і мінуси, ціни на різні види

Ціни на акрилові ванни варіюються від 5000 до 20000 р.бувають і більш дорогі варіанти. Все залежить, перш за все, від виробника. Ванни вітчизняних фірм коштують дешевше європейських. Також на ціну впливає зовнішній вигляд, розмір ванни і наявність в ній додаткових функцій.

Вироби з гідромасажером, аеромасажером та іншими функціями коштують дорожче. Дуже важливо не купувати дешеві китайські ванни з такими пристосуваннями, адже вони можуть завдати шкоди здоров’ю. Якісна ванна з подібними функціями обійдеться недешево. Крім того, на ціну може впливати і зовнішній вигляд виробу. Дорогі дизайнерські ванни будуть коштувати дорожче, ніж ті, що виконані в класичному стилі.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Чавунна або акрилова ванна (плюси і мінуси якої були нами розглянуті) — вибирати кожному на свій особистий розсуд. Але такий матеріал, як акрил, може стати гідною заміною старим і не завжди практичним матеріалами.

Поряд з традиційними чавунними і сталевими ваннамиЗначну частку ринку цих сантехнічних приладів складають ванни акрилові. Переваги та недоліки акрилових ванн вже неодноразово описані, і все ж єдиної думки на їх рахунок не існує.

Одні вважають, що акрилові ванни є найкращим варіантом з усіх можливих, інші – що встановлювати акрилову ванну можна, тільки якщо ніяка інша не підходить.

Заміна акрилової ванни

Істина, як відомо, знаходиться приблизно посередині. І все ж, щоб забезпечити максимально об’єктивний вибір, в даній статті ми не будемо зупинятися на перевагах, а проаналізуємо наявні у акрилових ванн недоліки. Може, не все так погано як стверджують скептики?

Але для початку-що ж являють собою ?

акрилові ванни: загальна інформація

Акрилові ванни (як це випливає з їх назви) виробляють зі спеціального полімерної речовини – акрилу.

Існує дві технології виробництва акрилових ванн, і відповідно, всі акрилові ванни поділяють на:

  • екструдовані
  • литі

Пластичність акрилу дозволяє виробляти з нього ванни самої різної форми і розміру, ось чому його використовують для виготовлення дизайнерських моделей ванн.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Ванна з акрилу

Для міцності акрилові ванни зовні покривають епоксидними смолами і встановлюють на спеціальний металевий каркас .

Недоліки і переваги акрилових ванн широко описані в інтернеті, і ми постараємося максимально неупереджено проаналізувати всі ці факти.

акрилові ванни: критичний аналіз

недоліки ванн з акрилу

Отже, необхідний мінімум інформації про те, що являють собою акрилові ванни, нами отриманий. Пора аналізувати, чим, власне, погана ванна акрилова: недоліки це насправді, або особливості, з якими при певних умовах можна миритися.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Тріщини в акрилі

Отже, недоліки:

  • недостатньо висока опірність високим температурам . Як правило, акрил, який використовується для виготовлення ванн, має температуру плавлення до 160 градусів цельсія.
    Природно, такий температурному навантаженні ванна з акрилу піддаватися не буде – але є прецеденти, коли заповнені гарячою водою акрилові ванни деформуються.
    Звичайно, це стосується ванн з економ-сегмента, але якщо у вас, наприклад, встановлена ванна сталева – недоліки такого роду можна взагалі ігнорувати, на відміну від ситуації з акриловою ванною.
  • іншим недоліком акрилових ванн є їх механічна крихкість . По-перше, під вашою вагою акрилова ванна може прогинатися і» грати», що цілком може доставляти певний дискомфорт.
    А по-друге, при падінні в акрилову ванну досить важкого предмета в ній може утворитися тріщина або пробоїна. Знову ж таки, можна полагодити — але сама ситуація не з приємних.
  • третій недолік-це чутливість акрилу до побутової хімії . Якщо сталеву або практично будь-яким засобом (виключаючи зовсім вже агресивні хімікати і абразиви), то для акрилової ванни доведеться купувати спеціальне засіб для чищення.
    А якщо ви спробуєте «пройтися» по акриловій ванні більш традиційними чистячими складами, будьте готові до подряпин, помутніння і зміни кольору акрилу.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

  • вартість акрилових ванн (з урахуванням їх обмеженого терміну експлуатації) також не можна віднести до переваг .
    Ванна з якісного акрилу коштує досить дорого, а її термін служби в 10-20 років робить це фінансове вкладення ще менш виправданим.

Зверніть увагу!

«на око» визначити якість і справжність акрилу досить складно. Тому є ризик, що куплена вами ванна вже через кілька місяців експлуатації втратить блиск і пожовтіє.

Це означає, що при виготовленні ванни використовувався або вкрай низькоякісний акрил, або – простий пластик.

переваги акрилових ванн

І все ж, незважаючи на значний список недоліків, часто переважують саме гідності акрилових ванн:

  • акрилові ванни добре зберігають тепло , і вода, налита в таку ванну, набагато довше залишається теплою.
  • акриловим ваннам не страшні пошкодження – біч ванн зі сталі і чавуну.
  • акрилові ванни (природно, якщо вони виготовлені з якісного акрилу) легко миються . У більшості випадків досить обполоснути ванну теплою водою і протерти насухо.
  • ну, і нарешті-дизайн акрилових ванн значно різноманітніше , ніж дизайн ванн зі сталі і чавуну.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Дизайн акрилової ванни

Яку ж ванну вибрати: акрилову або чавунну? порівнюючи ці два види необхідно відзначити, що акрил щільно тримає першу позицію за рахунок міцності і еластичності, в той час як чавун є менш міцним матеріалом і в процесі удару можливі пошкодження. Звертаючи увагу на властивості, акриловій ванні властива пластичність, легкість, величезний вибір форм, довговічність і простота у виведенні подряпин.

У чавунних ванн є гвинтові ніжки, які сприяють регулюванню висоти, а також чудово утримують теплову енергію.

З’єднавши всі разом, робимо висновок, що якщо виходити з ваги вироби, то тут лідирують акрилові ванни, в той час як чавунні можуть витримувати максимальні температурні режими.

Таким чином, висновок напрошується цілком очевидний: акрилові ванни, як, втім, і ванни з будь-якого іншого матеріалу, не ідеальні. Вони мають ряд недоліків, які для кого-то будуть несуттєвими, а для кого-то стануть критичними і послужать причиною для відмови від покупки.

У будь-якому випадку, вибираючи сантехніку, не варто принципово обходити увагою акрилові ванни: переваги і недоліки цих ванн дуже часто врівноважують один одного, і як мінімум оцінити ту чи іншу модель все ж варто!

Сантехнічні вироби рясніють різноманітністю, і зробити вибір на користь якогось одного буває досить важко. Акрилова ванна є перевагою багатьох сучасних покупців, коли вони затівають ремонт в своїх кімнатах. У купелі маса достоїнств, що перекривають недоліки! варто ознайомитися з характеристиками даного виробу докладніше.

акрил як матеріал для виготовлення ванн

Незважаючи на те, що таке слово, як «акрил» чули багато, рідкісні люди уявляють собі властивості цього матеріалу. Відомо лише, що він — складова частина сантехнічних конструкцій. Але з чого роблять акрилові ванні? існує кілька термінів, які необхідно розшифрувати:

  • акрил-найпоширеніше позначення штучного матеріалу, різновид пластика;
  • акрилан-хімічне порошкоподібне з’єднання, яке при термічному впливі і в процесі змішування його зі спеціальним рідким складом утворює густе швидко застигає речовина;
  • метилметакрилат (також має скорочену назву мма) — органічний складний ефір, вихідним компонентом якого є метакрилова кислота, масляниста субстанція, що має специфічний аромат, яку застосовують для отримання полімерів з акрилу;
  • поліметилметакрилат (або органічне (акрилове) скло) — безбарвний пластик, здатний при нагріванні ставати в’язким пластичним речовиною.

Кожен з перерахованих вище компонентів використовується у виробництві акрилових якісних ванн.

Цей матеріал можна розділити на наступні види: промисловий або технічний. Перший варіант використовується для виготовлення деталей різних машин і приладів. Промисловий акрил прекрасно застигає в спеціальних формах, його можна застосовувати в будівельних, ремонтних або реставраційних роботах.

Для виробництва сантехнічних виробів використовується виключно технічний різновид пластику. Такий акрил має в своєму складі додаткові компоненти, що перешкоджають розмноженню на його поверхні мікроорганізмів і шкідливої для здоров’я людини цвілі.

виробництво акрилових конструкцій

Як роблять акрилові ванни? окремий інтерес представляє виробничий процес, який буває 2 типів:

  • безпосередньо лиття виробу;
  • шляхом об’єднання органічного скла з акрилонітрилом, бутадієном, а також стиролом (так званим абс-пластиком).

Перший тип виготовлення вважається більш надійним, оскільки акрилова лита ванна менше схильна до зносу і досить міцна. Для створення купелі лист пластика нагрівають до тих пір, поки він не стане м’яким і в’язким. З отриманої субстанції виробник виготовляєАкрилові ванни необхідних розмірів, витягаючи їх по всій поверхні вихідної форми.

Необхідними умовами процесу створення моделі ємності є безпосереднє вакуумний тиск і додавання скловолокна. При литті останній матеріал можна використовувати декількома шарами.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

На вартість готової конструкції впливає кількість пластів скловолокна. Чим їх більше, тим міцніше і довговічніше ванна, але тим вона і дорожче. Така конструкція гарантовано зможе служити своєму власникові до 10-20 років.

Другий тип виробничого процесу з використанням абс-пластика менш практичний. Готова продукція не відрізняється високою зносостійкістю. Товщина стінок купелі невелика, внаслідок чого вона не може витримати значної ваги і інших механічних впливів. Термін служби акрилової ванни, виготовленої із застосуванням органічного скла в поєднанні з акрилонетрилбутадиенстиролом, складе максимум 5 років. Після конструкцію доведеться замінити на нову.

Кожні види акрилових ванн затребувані в залежності від уподобань і фінансових можливостей покупців.

Ванні для будинку акрилові-позитивні і негативні якості
Знання характеристик одного матеріалу дозволяє покупцеві порівняти його з іншими і прийняти правильне рішення. Чому акрилова купіль краще інших моделей?

  1. високий ступінь міцності-якісний виріб складно пошкодити, на ньому не утворюються тріщини, деформація майже не відбувається.
  2. пластичність акрилу дозволяє виготовляти всілякі форми і розміри ванної: від класичних прямокутних конструкцій до круглих і кутових купелей. Можна підібрати виріб, що підходить для самих хитромудрих інтер’єрів кімнати. Також акрилова ванна-краще рішення для малогабаритних приміщень.
  3. широкий асортимент колірного колориту-покриття буває різних відтінків.
  4. легкість конструкції в порівнянні з чавунними і сталевими виробами. Вага ванної коливається від 15 до 35 кг, що створює можливість її установки однією людиною без сторонньої допомоги, до того ж маса не буде створювати небажаного навантаження на стіни і підлогу.
  5. яку вагу витримує акрилова купіль? незважаючи на свою легкість, вона здатна винести на собі до 0,5 тонни! вражаючий показник.
  6. малий коефіцієнт пористості означає, що бруд не в’їсться в поверхню матеріалу, він не пожовтіє і не покриється іржею, так як стійкий до корозійного впливу.
  7. якщо ванна покрита спеціальним антибактеріальним речовиною, то воно запобіжить утворенню всередині ємності грибка і небезпечних мікроорганізмів.
  8. акрилова купіль здатна довгий час утримувати тепло, і завдяки цій властивості вода остигає дуже повільно.
  9. хороший рівень звукоізоляції-наповнення ванною рідиною, прання, прибирання майже не чутні для оточуючих.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Негативні якості практично меркнуть на тлі вищеописаних переваг:

  1. ванна з акрилу вимагає максимально делікатного догляду-покриття не витримує високих температур, прибирання повинна проводитися спеціальними миючими гелями з використанням м’якої ганчірки без ворсу.
  2. міцність і теплопровідні властивості незначно поступаються виробам з чавуну.
  3. у порівнянні зі сталевими ванними акрилові коштують на порядок дорожче.

Купелі можна додатково забезпечити рифленою антиковзаючою поверхнею (а деякі моделі надходять у продаж вже з нею), а також функцією приємного гідромасажу.

Якщо сталеві і чавунні вироби досі в більшості своїй мають стандартну прямокутну комплектацію (1,5×0,7, 1,7×0,7, 1,8×0,9 м), то розміри акрилових ванн більш різноманітні. Варто розглянути показники докладніше, а також з’ясувати, які значення є оптимальними:

  • висота конструкції не повинна перевищувати 0,65 — 0,7 м, оскільки саме в таку купіль найзручніше занурюватися, а також виходити з неї;
  • оптимальна глибина вироби — 0,5 м. Обсяг води, набраний в цю ванну, не перевищує рівня голови дорослої людини. Однак маленьких дітей не можна залишати без нагляду під час купання, оскільки дане значення глибини може виявитися для них згубним. Тому, якщо в сім’ї є дитина, то краще придбати ванну глибиною 0,4 м;
  • довжина конструкції може приймати значення 1,4, 1,5, 1,6 і 1,8 м, проте показники можуть бути змінені в більшу або меншу сторону з волевиявлення замовника;
  • розмір акрилової ванни в ширину коливається від 0,5 до 1,5 м, але їх також можна змінити в індивідуальному порядку;
  • існують нестандартні моделі виробів. Наприклад, стандартні розміри малогабаритних акрилових кутових ванн приймають значення 1,3 х 1,3 м, але бувають і більше.

Перш, ніж замовляти купіль, потрібно врахувати метраж приміщення. Конструкція повинна вписуватися в кімнату, не захаращуючи її і залишаючи вільне місце для переміщення. Також вона повинна бути комфортною для всіх членів сім’ї.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Перш, ніж визначити розмір, бажано спочатку вибрати форму ванної. Акрилова кутова купіль ідеально підійде для квадратних кімнат, оскільки компактно впишеться в приміщення і залишить додаткове місце для поличок і побутової техніки. Асиметричний дизайн ванної додасть родзинку в існуючий інтер’єр і вразить гостей своєю незвичністю.

Визначившись з формою конструкції, залишиться лише здійснити необхідні виміри. Таким чином можна легко визначитися з габаритами.

на що орієнтуватися при виборі акрилового сантехнічного вироби?

Нікому не хочеться купувати неякісний товар. Консультації у продавців рідко відрізняються повною достовірністю, оскільки їх основне завдання-продати продукцію. Як грамотно вибрати акрилову ванну самостійно?

  1. для початку варто оцінити зовнішній вигляд виробу на око-борти конструкції не повинні просвічувати і створювати відчуття, ніби матеріал по всьому периметру різної товщини.
  2. стінки якісної ємності складаються не тільки з акрилу, але і з другого шару — спеціальної смоли. В іншому випадку відсутність додаткового покриття говорить про низький ступінь міцності.
  3. необхідно з’ясувати у продавця, чим було виконано армування матеріалу. Добротна прошарок виготовляється зі скловолокна.
  4. чим більш вигнута і химерно виконана купіль, тим менш вона надійна. Для того, щоб надати матеріалу незвичайну форму, використовуються тонкі листи акрилу.
  5. товщина стінок литих ванн становить приблизно 0,5 см. Акрилові купелі, виготовлені з абс-пластиком, більш тонкі — від 0,2 до 0,4 см.
  6. якщо під час стуку з боків або дну конструкції виріб видає глухий звук, то можна сміливо вибирати цю ванну для своєї квартири.
  7. варто звернути увагу і на запах акрилового матеріалу. Якщо він різкий, неприємний, то така ванна зроблена з неякісного пластику.
  8. покриття повинно бути рівномірним, блискучим, без патьоків, подряпин, тріщин, опуклостей та інших нерівностей. Розлучення на поверхні та інші дефекти повинні насторожити покупця.
  9. ванна обов’язково повинна мати сертифікат відповідності технічним стандартам, який також можна запросити у продавця.

Ці нескладні правила дозволять вибрати добротний виріб, який можна буде експлуатувати довгий час.

правильний догляд за акриловою ванною

Недостатньо вибрати хорошу, якісну ванну з акрилу. Щоб продовжити термін служби конструкції, важливо грамотно і своєчасно доглядати за нею.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Як правильно очищати покриття?

  1. невеликі подряпини можна акуратно усунути за допомогою дрібнозернистої наждачки.
  2. первісний блиск виробу можна зберегти протягом усього часу експлуатації ємності-досить використовувати для обробки поверхні поліроль.
  3. ніяких жорстких мочалок і щіток, а також абразивних дряпаючих порошків — ванна акрилова дуже чутлива до агресивних хімічних засобів, тому для догляду за нею потрібно використовувати спеціально призначені гелі і натуральні тканинні серветки без ворсу.
  4. позбутися від з’явилися на поверхні плям допоможуть спеціальні склади для гладких покриттів.
  5. від вапняного осаду допоможе позбутися оцтова або лимонна кислота, якими в невеликих кількостях змочують ганчірку.

Очищення акрилового покриття необхідно виконувати регулярно, раз в 2 тижні.

12584 0 5

Як вибрати акрилову ванну: 6 питань, які поставлять в глухий кут консультанта в магазині

позитивні і негативні властивості акрилових ванн

Для додання міцності чашу ванни армують епоксиднимиСмолами і поміщають в спеціальний каркас. Завдяки такому способу обробки готові вироби набувають особливі переваги і недоліки, які я виклав у вигляді невеликої таблиці:

плюси мінуси вироби мають низьку теплову інерційність і відмінно зберігають температуру води. Рідина в чаші остигає набагато повільніше, ніж в сантехнічних приладах з інших матеріалів. Акрилова чаша має недостатню статичну міцність. При наповненні її водою вона гірше підтримує власну форму, ніж ванна зі сталі або чавуну. Тому пластикові вироби зазвичай поміщають в додатковий армуючий каркас. акрил відрізняється високою пластичністю, тому добре переносить зовнішній ударний вплив. Важкий предмет, що впав в чашу, не зашкодить поверхню. Поверхня акрилу може покриватися подряпинами. Особливо якщо для чищення використовуються абразивні миючі засоби. полімерна поверхня добре очищається від різних забруднень. Зазвичай досить просто обполоснути ванну теплою водою. В особливо складних випадках доведеться застосовувати рідкий миючий засіб без абразивних частинок. Ціна виробу з якісного акрилу набагато вище, ніж коштує звичайна чавунна або металева ванна. Однак тут все залежить від розмірів, моделі та інших факторів. завдяки легкості обробки листового акрилу саме з нього робиться величезна кількість ванн, що відрізняються один від одного за розмірами і формою. акрилова ванна важить дуже мало. Зазвичай вага середнього за розмірами вироби, не оснащеного двигунами, фільтрами і компресорами, не перевищує 45 кг. термін служби якісного виробу від європейського виробника може перевищувати 20 років за умови дотримання правил його експлуатації. При цьому початкові експлуатаційні характеристики залишаються незмінними протягом усього періоду експлуатації. поверхня пластика має антисептичні властивості. На поверхні ванни не розмножуються шкідливі мікроорганізми, які можуть завдати шкоди здоров’ю людини.

На цьому перелік основних плюсів і мінусів закінчується. Але перш ніж розповісти, яку вибрати акрилову ванну, я хочу трохи докладніше зупинитися на відмінності вироби з пластику від більш традиційних – з чавуну і металу.

відмінності від сталевих і чавунних виробів

З особливостями акрилових ванн я познайомив вас в попередньому розділі. Щоб зрозуміти, наскільки чавунна ванна відрізняється від полімерної, я перерахую найбільш важливі плюси першого варіанту:

  1. ванна з чавуну володіє високою міцністю. Якщо спеціально не задатися такою метою, розбити чашу практично неможливо. Однак це не стосується зовнішнього декоративного покриття з емалі. По-перше, воно стирається в процесі експлуатації, по-друге, може бути легко пошкоджено в результаті удару.
  2. емаль, якою покритий чавун, практично не має пір, в яких може накопичуватися бруд. Тому доглядати за чавунним сантехнічним виробом дуже просто.
  3. чавунна ванна відмінно тримає тепло. Гаряча вода, що знаходиться всередині чаші, буде остигати повільніше, ніж в залізній або акрилової конструкції.
  4. придбана одного разу чавунна ванна, при дотриманні умов її експлуатації, буде вірою і правдою служити не тільки вам, але і вашим дітям. А то й онукам. Міняти її на щось інші доведеться тільки в тому випадку, якщо ви вирішите якось «освіжити» дизайн сантехнічного приміщення.

Як бачите, ванна з чавуну має відмінні експлуатаційні характеристики. І я б із задоволенням віддав пальму першості їй, якби не кілька нюансів:

  • виріб важить понад 120 кг, тому з її транспортуванням і установкою можуть виникнути проблеми (особливо якщо ви живете у висотному будинку без вантажного ліфта);
  • чимала частина теплової енергії води йде на нагрів чавуну, тому для комфортного прийняття ванни доведеться відповідним чином регулювати температуру рідини;
  • форма і зовнішній вигляд чавунних ванн не відрізняються оригінальністю через труднощі з обробкою цього матеріалу.

Однак крім чавуну, існує ще й сталь. Адже саме сталеві ванни використовувалися для установки в більшу частину сантехнічних приміщень в будинках, побудованих в другій половині минулого століття. Тому саме час розібратися, що краще – сталева або акрилова ванна. На мій погляд, і тут останній варіант більш привабливий. Поясню чому:

  1. недорогі сталеві ванни мають тонкі металеві стінки, які деформуються в процесі використання. На емалі з’являються тріщини, відколи та інші дефекти, які завдають незручності при здійсненні гігієнічних процедур. А вартість більш дорогих виробів з товстими стінками наближається до ціни якісних акрилових і чавунних моделей, що зводить нанівець перевагу в дешевизні.
  2. сталь відрізняється високою теплопровідністю, тому гаряча вода, налита в ванну, швидко остигає. Повною мірою насолодитися приємним проведенням часу в піні при свічках не вийде.
  3. при наповненні чаші струмінь води видає сильний шум, який чути не тільки вам, але і всім сусідам. Частково цю проблему можна вирішити утепленням і звукоізоляцією вироби поліуретановою піною.
  4. металева ванна під час використання вимагає обов’язкового заземлення, що не завжди можливо через відсутність відповідного кабелю в електричній розводці.
  5. через особливості конструкції сталевий виріб складно надійно встановити у ванній кімнаті. Зазвичай фахівці вдаються до різного роду хитрощів, детально описаним в статтях на цьому сайті.

Плюсом на захист сталевих ванн я можу назвати тільки низьку вартість. Однак вона не окупає тих проблем, які ви можете отримати, встановивши таку конструкцію у себе вдома.

Сподіваюся, ми прийшли з вами до одного знаменника в питанні про те, чавунна, акрилова або залізна ванна краще. Але щоб сповна насолодитися перевагами покупки, потрібно придбати якісний виріб. Саме тому, як правильно вибрати ванну, присвячений наступний розділ.

Критерії вибору

Більшість людей, звертаючись до мене за допомогою по вибору акрилової ванни, цікавляться тільки тим, які краще за якістю. Однак існує ще багато питань, відповіді на які потрібно дізнатися перед покупкою. Я зобразив їх на схемі, щоб ви могли ознайомитися:

А тепер про кожного з них більш докладно.

питання 1-матеріал виготовлення

Сам по собі акрил-це полімер, що складається з безлічі різних сполук метилакрилів і поліефірів. Однак для виготовлення пластикових ванн насправді використовують два різних матеріалу:

  1. абс / пмма двокомпонентний полімер, який складається з акрилонетрилбутандієнстиролу і поліметилметакрилату. Перший являє собою різновид еластичної пластмаси, а другий-сорт органічного скла.

Абс грає роль основи. З нього робиться до 90% всієї сировинної маси, застосовуваної в процесі відливу ванни. А зовнішній шар-пмма — це тільки 5-10% від загального обсягу.

Недолік такого технологічного процесу очевидний – зовнішній тонкий шар акрилу стирається протягом максимум 5 років експлуатації. А основа має дуже пористу структуру, що відрізняється високою гігроскопічністю. Абс вбирає велику кількість вологи, що швидко призводить до його руйнування.

  1. пмма-поліметилметакрилат. Міцний, гладкий і красивий пластик, який має високі експлуатаційні властивості. При виготовленні ванн з чистого пмма пориста пластмаса абс відсутня повністю, завдяки чому вироби відрізняються високою зносостійкістю і мають тривалий термін експлуатації.

Все вищесказане не означає, що я категорично не рекомендую купувати композитні ванни (абс+пмма). Просто потрібно оцінити сферу її використання. Якщо сантехнічний виріб ви купуєте для дачі, яка не призначена для постійного проживання, то більш дешевий варіант цілком прийнятний.

Коли акрилова ванна купується додому, краще все ж витратитися і придбати варіант, виготовлений з цільного пмма. В цьому випадку збільшені початкові витрати цілком виправдані великим терміном експлуатації.

Візуально відрізнити вироби один від одного нескладно. Для цього потрібно подивитися на бортик обраної вами моделі сантехніки:

  • якщо ви бачите не більше двох шарів-ванна зроблена з пмма (другий шар-армування);
  • якщо на зрізі видно три шари – має місце композит з абс і пмма.

питання 2-товщина стінок

Торець акрилової ванни, до речі кажучи, стане в нагоді не тільки для того, щоб визначити технологію її виготовлення. Потрібно відразу перевірити товщину стінок вироби. Зазвичай класичні моделі сантехнічних виробів мають товщину акрилу від 2 до 6,5 мм. Від нього залежить не тільки міцність чаші, але і довговічність використання ванни.

Отже, яка повинна бути товщина бортика акрилової ванни? у цьому допоможе розібратися невелика таблиця.

На якість внутрішньої поверхні чаші. Вона повинна бути ідеально гладкою без відколів, тріщин, подряпин і горбків. Якщо консультант в магазині запевняє, що шорстка поверхня зроблена для перешкоджання ковзанню, не вірте йому. Швидше за все, він хоче продати вам некондицію.

Якщо щільно притиснути долоню до акрилу і спробувати зрушити руку, вона не повинна ковзати по поверхні. Саме це свідчить про ідеальну якість обробки пластика (тобто його гладкість наближена до віконного скла).

питання 3-способи армування

Чаша з акрилу сама по собі не відрізняється підвищеною міцністю, так як використовуваний для її виготовлення пластик має велику гнучкість і пластичність. Однак ви здивуєтеся, яку вагу витримує розглядається сантехнічний виріб. Досягається це за рахунок армуючого шару, який наноситься на зовнішню поверхню ванни.

Для армування використовуються епоксидні смоли, які наносяться пошарово. Чим більша кількість шарів ви нарахуєте і чим товщі вони будуть, тим більше значне навантаження витримає ванна.

Тут важливо враховувати один момент. Епоксидна смола повинна покривати всю чашу з зовнішньої сторони рівномірно. Деякі недбайливі виробники при виробництві сантехніки більшу частину епоксидки укладають у торців вироби (там, де їх можна оцінити візуально), нехтуючи якісною обробкою решти поверхні.

Щоб достовірно оцінити якість вподобаного вам виробу, необхідно зробити три речі:

  1. оглянути торець ванни. Повинен бути видно шар акрилу і кілька шарів армуючого складу.
  2. натиснути на стінки і дно чаші. Якщо армування вироблено якісно, шар полімеру не повинен прогинатися під навантаженням (як ламелі пластикової вагонки).
  3. просвітити різні ділянки поверхні ванни ліхтариком. Кількість світла, що проникає крізь акрил, має бути однаковим. Якщо лампа світить яскравіше через дно, ніж через стінки, має місце неякісна виливок вироби, що може привести до його руйнування в процесі експлуатації.

Щоб не зіткнутися з обманом, я раджу купувати продукцію тільки відомих виробників і в великих магазинах сантехніки. Заощадивши кілька сотень рублів на ринку, згодом можна зіткнутися з величезними грошовими втратами, коли вода з лопнула чаші стане причиною потопу у сусідів знизу.

питання 4-розмір і форма

Цей критерій вибору стосується не стільки якості, скільки зручності експлуатації. Адже ванна — це не тільки місце для здійснення гігієнічних процедур, але і спосіб розслабитися після важкого трудового дня, а то і отримати заряд бадьорості від гідротерапевтичних процедур.

З точки зору ергономіки необхідно враховувати три важливі параметри:

  1. висота. Оптимальне значення висоти для стандартної ванни становить від 65 до 70 см від підлоги. В цьому випадку сантехнічним приладом буде зручно користуватися і дорослим, і дітям, і літнім людям.
  2. глибина. Цей параметр розраховується від нижнього рівня чаші до тієї точки, де розташований отвір переливу. Оптимальне значення глибини повинно знаходитися в проміжку від 50 до 60 см.якщо менше – вода не повністю покриє тіло лежачої людини. Якщо більше-голова буде тонути, що змусити тримати її вертикально (тобто повністю розслабитися не вийти).
  3. ширина. Стандартне значення цього параметра-80 см. Однак зручність використання стандартної ванни залежить від комплекції більшості членів сім’ї. Для великої людини така ширина недостатня, тому краще підібрати варіант побільше. Виробники подбали про це, розширивши пропонований асортимент моделями шириною в 100, 120 і більше сантиметрів.
  4. довжина. Середня довжина ванни для стандартного сантехнічного приміщення становить від 150 до 180 см. Можу з упевненістю сказати, що для людини середнього зросту (приблизно 180 см) цілком достатньо ванни довжиною в 165 см. Однак існують і менші моделі (наприклад, сидяча ванна і так далі). Дуже добре видно залежність довжини ванни і прийнятої пози на ілюстрації нижче.

При виборі потрібно враховувати і такий момент, як форма сантехніки. Умовно можу виділити два поширених варіанти:

  1. поздовжня ванна. Така модель встановлюється узголів’ям до однієї з бічних стін сантехнічного приміщення.
  2. кутова ванна. Монтується так, щоб займати кут виділеної кімнати.

Це не вичерпний список. Я зустрічав і окремо стоять моделі ванн, проте вони підходять тільки для дуже просторих ванних кімнат, де економити вільний простір не потрібно і розмір виробу визначається тільки фантазією і фінансовими можливостями.

питання 5 — міцність чаші і рами

Гранична міцність акрилової ванни залежить від технології, за якою вона виготовлена. Виріб, вироблений з цільного пмма здатне зберігати свою первісну форму і розміри при повному наповненні чаші. Композитний матеріал може трохи деформуватися.

Щоб уникнути руйнування під навантаженням чаші з акрилу нерідко встановлюють в металеві рами (вони можуть бути суцільнозварними або збиратися з окремих деталей). Однак зовнішній каркас істотно збільшує кінцеву вартість виробу.

Ціна в цьому випадку залежить від конструкції рами:

  1. каркас для дна ванни. Являє собою невелику обрешітку зі сталевих профільованих елементів, який розташовується під дном пластикового виробу. Він здатний стримати значне вертикальний тиск води і вага знаходиться всередині людини, але ніяк не підсилює бічні стінки чаші.
  2. каркас для всієї ванни. В цьому випадку лати має додаткові бічні елементи. Вони перешкоджають зміні розмірів акрилу під навантаженням, що сильно збільшує термін експлуатації всього виробу.

Якщо каркас ванни має занадто вузьку кількість опорних деталей і ніжок, швидше за все, сам пластик чаші не відрізняється міцністю. І краще відмовитися від покупки такого виробу.

питання 6-опціональні можливості

Давно минули ті часи, коли ванна являла собою тільки ємність з водою, в якій змивали бруд і піт, що накопичилися протягом дня. Зараз ванни, в тому числі і акрилові, мають велику кількість додаткових пристроїв, що поліпшують ергономіку їх експлуатації:

  1. джакузі. Йдеться про ванну зі спеціальними форсунками, що розпилюють воду і повітря. Тугі струмені води і велика кількість бульбашок повітря надають розслаблюючу дію на організм людини.
  1. хромотерапія. В стінки і дно акрилової ванни вбудовані світлодіоди з відбивачами, що випромінюють світло певного спектру (зазвичай синього). Вважається, що такий вплив на шкіру стимулює кровообіг і має протизапальний ефект.
  1. телевізор і радіо. Деякі моделі ванн з акрилу обладнані рідкокристалічними і радіоприймачами, що дозволяють насолодитися водними процедурами одночасно з переглядом улюбленого серила або пізнавальної передачі.
  1. електронні блоки управління. Дорогі ванни мають спеціальні електронні блоки, керуючі кранами, нагрівальними приладами, форсунками і лампами сантехнічного вироби. Більш того, такі блоки можуть бути інтегровані в системи управління «розумний будинок». Виконавши індивідуальну настройку, ви зможете приймати ванну, яка підготовлена до певного часу.

Як я вже говорив, крім всіх перерахованих критеріїв, важливо звернути увагу на виробника акрилової ванни. Щоб не зіткнутися з браком або просто неякісною продукцією.

виробники та бренди

Я не можу дати однозначної поради в тому, яку фірму вибрати. Тому перерахую найбільш популярних виробників із зазначенням особливостей випускаються ними виробів:

  1. ravak. Відомий виробник з чехії. Акрилові ванни цієї компанії користуються величезною популярністю у споживачів в європі і росії. Технічні характеристики виробів повністю відповідають жорстким вимогам до якості, закріпленим європейськими нормативними документами.

Ванна торгової марки ravak.

Виробляти якісні ванни компанії дозволяє величезний досвід, використання найсучаснішого обладнання та якісну європейську сировину.

Спеціальна технологія обробки полімерів (диференційований нагрів листів санітарного акрилу) дозволяє фахівцям фірми формувати чаші ванн будь-якого обсягу і форми з однаковою товщиною бортиків (від 5 до 6 мм).

Для додаткової міцності дно виробуАрмується скловолокном, які надають виробу жорсткість і міцність. Ванна може витримати величезне навантаження від налитої всередину води і ваги людини.

На вибір представлено безліч різноманітних моделей і лінійок. Найбільшою популярністю у нас в країні користуються моделі behappy, avocado і кілька інших. Вони відрізняються від аналогів особливою, асиметричною формою, яка дає можливість оптимально спланувати вільний простір в сантехнічному приміщенні.

  1. cersanit. Польська компанія, яка випускає продукцію, що має оптимальне співвідношення доступної ціни і високої якості.

Ванни з акрилу торгової марки церсаніт відрізняються класичними формами з радують око округлими лініями і великим внутрішнім об’ємом. У випускається асортименті можна знайти і нестандартні вироби, які підійдуть для обладнання великих за площею кімнат.

Вся продукція відповідає найвищим стандартам якості. На ванни дається 7-річна гарантія від виробника і сертифікат, що підтверджує якість виробів, що випускаються.

  1. kolo. Ще одна польська компанія, яка входить до складу великого міжнародного холдингу sanitek.

Ванни цього виробника відрізняються найвищою надійністю. Характеристики міцності виробів перевірені міжнародними дослідницькими компаніями і відповідають вимогам голландської системи якості kiwaі німецької din. Фірма має сертифікат безпеки, виданий згідно з нормативами iso 9002.

Найбільшою популярністю в росії користуються класичні лінійки ванн aqualino і primo, а також оригінальні за формою вироби laguna і relax.

  1. poolspa. Іспанська фірма, що поставляє на вітчизняний ринок продукцію найвищої якості для вимогливих споживачів, які готові платити за нього чималі гроші.

В акрилові ванни іспанського виробника встановлюються системи гідромасажу, підсвічування та інші приємні опції. Чаші виробів штампуються з високоякісного акрилу lucit, поверхня якого відрізняється високою міцністю і має тривалий термін експлуатації.

Комплектація ванн цієї торгової марки може формуватися за бажанням клієнта. Вироби комплектуються хромованими ручками, ергономічними підголовниками, шторками для душу і так далі.

Мінус виробів фірми-висока вартість.

  1. wagnerplast. Чеська компанія, яка першою на території європи стала виробляти ванни з акрилу. Зараз це підприємство виробляє дуже якісні вироби, на які орієнтуються інші фірми. У продажу є і класичні моделі, і унікальні ванни різних форм і обсягу. На всі придбані вироби видається 10-річна гарантія виробника.
  1. alpen. австрійська виробнича фірма, що випускає сантехніку. Вона не так давно займається виготовленням акрилових ванн, але вже встигла увійти в число лідерів завдяки високій якості і доступній ціні своєї продукції. При цьому використовується цілісний акрил пмма, склад якого повністю відповідає вимогам європейських норм безпеки.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників
З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

  1. riho. виробник з голландії, заводи якого розташовані в польщі та чехії. Ванни цієї торгової марки користуються чималим попитом на території росії завдяки доступній ціні і непоганій якості.
  1. aquanet-росія. вітчизняна компанія, яка виробляє ванни високої якості і продає їх за дуже демократичними цінами. В асортимент компанії входять як невеликі ванни для невимогливих покупців, так і величезні моделі, що встановлюються в просторих приміщеннях.
  1. 1marka. російський виробник акрилових ванн, який в якості сировини використовує високоякісний акрил німецького виробництва. Завдяки тому споживачі отримують міцні пластикові ванни, що мають 10-річну гарантію від виробника.

Резюме

Я розповів вам про найбільш важливі переваги і недоліки акрилових ванн, згадав про відміну від сталевої і чавунної ванни, згадав виробників виробів. Думаю, цього цілком достатньо, щоб зрозуміти, як вибрати якісну ванну для власного сантехнічного приміщення. Технологія установки своїми руками цього твору інженерної думки докладно викладена в відео в цій статті.

Доповнення, питання та побажання, що стосуються викладеного матеріалу, можете залишати в коментарях. Окремо буду вдячний, якщо висловите власну думку про те, яка ванна краще – акрилова або сталева.

Тому, хто затіяв ремонт у ванній кімнаті і хоче поміняти стару вищерблену і пожовклу ванну на новеньку акрилову, корисно знати деяку інформацію про те, що таке акрил.

А також дізнатися, як правильно вибрати високоякісну акрилову ванну, яка різниця в цінах різних виробників. Не завадило б мати уявлення і про всілякі переваги і недоліки такого типу ванн.

Для того щоб не помилитися з вибором тієї чи іншої моделі, розглянемо деякі їх характеристики і властивості.

Акриловий матеріал для ванн як у виробництві, так на ринку продажів має кілька назв:

  • акрил-найпростіше і більш популярна назва, яке дає зрозуміти, що це певного роду пластик;
  • акрилан-порошкоподібна полімерна речовина, яка при певній температурі нагріву і з’єднанні з особливою рідиною стає густим матеріалом з високою швидкістю застигання;
  • метилметакрилат – технічна назва речовини, яка являє собою досить складне утворення метилового ефіру метакрилової кислоти;
  • поліметилметакрилат (пмма) – синтез полімеру метилметакрилату, який являє собою прозорий пластик, дуже пластичних властивостей під час нагрівання при певних високих температурах;
  • акрилове скло або органічне скло – подібні назви означають те ж саме, що і пмма.

Всі ці назви мають пряме відношення до виробництва акрилових ванн належної високої якості, певних властивостей або експлуатаційних характеристик.

Акрил підрозділяється на два види: промисловий і технічний.

Промисловий використовується у виробництві, як заливальний матеріал для будь-яких форм або блоків, в машинобудуванні і приладобудуванні, а також для різних реставраційних і ремонтно-будівельних видів робіт.

Для виробництва акрилових ванн використовують виключно технічний акрил.

Причиною цього служать додаються в акрилове скло спеціальні компоненти, здатні максимально знешкоджувати і захищати поверхню цього матеріалу від розмноження всіляких грибків, бактерій або небезпечних мікроорганізмів.

Слід перелічити найосновніші якісні характеристики цього матеріалу, які його особливості та можливості:

  • висока міцність-всі дослідження і випробування акрилової речовини привели до високих показників міцності, які значно близькі до оцінок міцності чавуну;
  • хороша пластичність-наявність цього критерію дозволяє створювати різноманітні форми готових виробів;

фото: пластичність акрилових ванн

  • мала вага – легкість в стандартні 15-35 кг. Робить істотний вплив при установці акрилової ванни і зменшує навантаження на перегородки квартирних або внутрішніх будинкових перегородок;

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробниківфото: може підняти одна людина

  • мінімальна пористість-говорить про те, що бруд і будь-які інші речовини, яким піддається зазвичай поверхню ванн, практично не в’їдаються в стінки, а тому не псують їх вигляд і фактуру;
  • гігієнічність і екобезпека – поверхня ванни не дозволяє шкідливим мікроорганізмам довго затримуватися і розмножуватися (при наявності на ваннах антибактеріального покриття);
  • низька теплопровідність-акрил здатний довше чавуну зберігати температуру гарячої води, тоді як сам по собі цей матеріал досить теплий на дотик;
  • відмінна звукоізоляція-не створює багато шуму від водяних струменів та інших впливів на корпус ванни;
  • стійкість до механічних пошкоджень – таку ванну, звичайно ж, не можна чистити порошками, твердими сипучими абразивами, спиртовмісними засобами і жорсткими ганчірками або щітками, але, тим не менше тимчасових дефектів типу відколів, подряпин або тріщин акрил найменше схильний, а в разі появи пошкоджень акрил легко відновлюється за допомогою автомобільних паст і спеціальних поліролей.

З чого складається акрилова ванна. Як вибрати хорошу акрилову ванну: яка краще і чому, рейтинг виробників

Виготовляються такі ванни в основному двома способами:

  • литтям;
  • методом листкового з’єднання пмма з акрилонетрилбутадієнстиролом (абс).

Перший спосіб відрізняється високими показниками в