Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

188

У приватному малоповерховому будівництві при влаштуванні міжповерхових перекриттів рідко використовують масивні залізобетонні плити, вважаючи за краще конструкції на основі дерев’яних балок. Перевага таких несучих споруд — у відносній простоті їх споруди, легкій вазі і достатній міцності. Далі дізнаєтеся, який матеріал знадобиться для створення перекриття, і як монтаж конструкції здійснюється на практиці.

схема міжповерхової перегородки-від основи до обробки

Основою перекриттів, що споруджуються в приватних будинках, є , що спираються на . В їх якості можуть бути використані такі види пиломатеріалів:

  • брус (масивний, клеєний);
  • оциліндрована (калібрована) колода;
  • дошки, зшиті між собою цвяхами, болтами або шурупами.

Перераховані пиломатеріали повинні бути виготовлені з деревини хвойних порід, таких як модрина або сосна. Ялинові пиломатеріали менш міцні через великий вміст сучків, тому використовуються в якості балок невеликої довжини. Бруси і колоди листяних порід в якості основи перекриттів не використовуються, маючи низьку міцність на вигин. Застосування такого матеріалу неминуче призведе до деформації конструкції під впливом вертикального навантаження.

Для створення суцільної чорнової поверхні балки з обох сторін обшиваються дошкою або плитами (осб, фанера). З боку нижнього поверху в подальшому формується стеля (пластикові панелі, гіпсокартон, дерев’яна вагонка) на другому поверсі. Підлоги другого поверху по дерев’яних балках можуть настилатися безпосередньо на плити, дошки, якими обшивають несучі елементи перекриттів, або по додатково встановленим лагам.

Балки монтуються з певним кроком, що обумовлює наявність пустот між обшивкою перекриттів. Ця особливість використовується для закладки в порожній простір матеріалів, що володіють звукоізоляційними і теплозберігаючими властивостями. Якщо дерев’яні перекриття поділяють житлові приміщення, їх теплоізоляція не обов’язкова-актуальніше в цьому випадку ізолювання від шуму. Коли ж міжповерхова перегородка розділяє опалювальний простір з нежитловим горищем, на першому плані стоїть завдання надійного утеплення перекриття.

Найнадійнішим звукоізоляційним матеріалом є мінеральна вата низької щільності. Для створення теплоізоляційного бар’єру нерідко використовують полімерні утеплювачі (пінопласт, екструдований полістирол, поліуретанову піну) або ту ж базальтову вату. При використанні в якості утеплювача або звукоізоляційного матеріалу мінеральної (базальтової) вати обов’язково влаштовується пароізоляція з боку нижнього приміщення і гідроізоляція зверху.

розраховуємо балки-перетин, крок, довжина

Для того щоб дерев’яне перекриття між поверхами було надійним, безпечним в експлуатації і витримувало передбачувані навантаження на його поверхню, потрібно правильно розрахувати, який перетин балок необхідно і з яким кроком їх розташувати. Зрозуміло, що чим товще брус або колода, тим більшу міцність на вигин вони мають. Міцність всієї міжповерхової конструкції залежить не тільки від перетину балок, але і від частоти їх розташування. Нормальним кроком несучих елементів перекриттів вважається відстань від 0,6 до 1 метра. Рідше розташовувати балки небезпечно, частіше – не раціонально.

Міцність балки при однаковому перерізі зменшується обернено пропорційно відстані між її опорами, тобто несучими стінами, тому товщина основних елементів дерев’яних перекриттів збільшується разом з їх необхідною довжиною. Нормальним відстанню між опорними стінами вважається 4 м і менше. При більшому прольоті доводиться використовувати нестандартні балки зі збільшеним перетином або зменшувати їх крок. Іноді для посилення перекриттів встановлюють додаткові опорні конструкції (колони).

В якості балок переважно використовуються бруси, що мають в торці форму прямокутника, причому установка несучих елементів проводиться так, щоб велика сторона перетину розташовувалася вертикально. Нормальними перетинами брусів вважаються 16-24 см по вертикальній стороні в поперечному розрізі і 5-16 см – горизонталь. Скріплені між собою дошки теж утворюють брус, але міцність такого тандему трохи нижче, ніж у суцільний дерев’яної деталі, що враховується при розрахунках навантаження на дерев’яні перекриття. Самим нераціональним видом пиломатеріалів, що використовується в якості несучих балок, вважається колода, яке має приблизно таку ж міцність, як умовний брус, що міг би вийти при обробці кругляка, але при цьому набагато більшу вагу.

Точний розрахунок допустимого навантаження на балки перекриття – доля професійних інженерів-будівельників. Для обчислення розрахункової міцності перекриттів застосовуються дуже складні формули, оперувати якими можуть люди зі спеціальною освітою. Однак існують таблиці, за допомогою яких можна приблизно підібрати перетин дерев’яних балок в залежності від відстані між опорами і кроком несучих елементів перекриття. Наприклад, при прольоті між опорними стінами 2 м рекомендується брус перетином 75х100 при кроці 60 см і 75х150 при відстані між балками 100 см.при тій же відстані між опорами знадобляться колоди діаметром 13 см (крок 1 м) і 11 см (крок 0,6 м).

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

Зазначені перетину несучих пиломатеріалів справедливі при експлуатаційному навантаженні на перекриття, що не перевищують 400 кг/м 2 . Таке навантаження розраховується в разі влаштування на другому поверсі повноцінного житлового простору. Якщо перекриття відокремлюють нижні приміщення від нежитлового горища, виходять з навантаження 160 кг/м 2 , при якій відповідно знижується перетин несучих балок. Якщо ж в певній ділянці підлоги другого поверху передбачається збільшена зосереджена навантаження (установка масивних предметів), в цьому місці встановлюються додаткові балки перекриття.

способи кріплення несучих елементів до стін-надійна фіксація

Найкращим способом установки дерев’яних перекриттів між поверхами є заклад балок в спеціальні ніші, які формуються при зведенні стін. Несучі колоди або бруси заводяться в стіни не менше, ніж на 12 см з кожного боку, що забезпечує надійну опору для перекриття. Такий спосіб актуальний при будівництві стін з будь – яких будматеріалів-в цегляному будинку, в будівлі з будівельних блоків або виконаному дерев’яними матеріалами.

Ніші для установки брусів або колод робляться більше, ніж перетину пиломатеріалів. Це необхідно для їх правильної установки в гнізда і можливості виставлення в одній горизонтальній площині. Ділянки балок, що заводяться в стіни, спочатку обробляються антисептичними просоченнями, потім обмазуються бітумною мастикою, після чого обертаються рулонним гідроізоляційним матеріалом в два шари. Торцева частина балки зрізається під кутом і не ізолюється. Це потрібно для забезпечення вільного виходу пари, що утворюється при нагріванні деревини.

Оброблена і захищена від вологи дерев’яна балка встановлюється в стінову нішу так, щоб не було прямого контакту з будматеріалом, застосованим для зведення стін. Знизу під колоду або брус підкладається оброблений захисними просоченнями фрагмент деревини, з боків і з боку торця зазори, залишені для здійснення вентиляції, заповнюють клоччям або скловатою. Для збільшення міцності і надійності перекриття кожну четверту-п’яту балку притягують до несучої стіни, використовуючи для цього анкерне з’єднання.

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

Заклад балок в стінові ніші є класичним способом, який довів свою надійність багаторічною експлуатацією. Але застосовуватися цей метод кріплення несучих елементів міжповерхових перекриттів може тільки на етапі будівництва будинку. Щоб закріпити балки до збудованих стін, зараз використовуються спеціальні металеві кріплення, що представляють собою свого роду футляр для торця бруса. Такі деталі спочатку кріпляться до стін, потім в них заводяться несучі елементи перекриття і фіксуються болтами або саморізами.

Другий спосіб кріплення дерев’яних балок вважається більш технологічним, процес влаштування перекриттів здійснюється швидше. Але якщо брати до уваги надійність з’єднання, класичний метод, який передбачає опору брусів або колод безпосередньо на несучі стіни, поза конкуренцією.

створення перекриттів між першим і другим поверхом

Пристрій дерев’яного перекриття між поверхами відбувається в кілька етапів, розділених за часом. Якщо монтаж несучих балок роблять при зведенні стін, то їх подальшу чорнову обшивку, теплоізоляціюПерекриттів, чистову обробку стелі на першому поверсі і підлоги на другому – набагато пізніше, коли будинок побудований і накритий.

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

Установка балок зазвичай проводиться, коли стіни підняті на рівень одного поверху. Кладка стін, виконана по периметру, і зведені несучі простінки являють собою горизонтальну основу, на яку зручно викладати дерев’яні бруси з мінімальною підгонкою їх по одному рівню. Спочатку встановлюють крайні балки, які укладають, не доходячи 5 см до вертикальної поверхні стін. Їх взаємне розташування при монтажі контролюється за допомогою водного рівня або лазерного нівеліра. Проміжні несучі елементи міжповерхової конструкції виставляються в горизонтальній площині по орієнтиру-натягнутою між крайніми брусами нитки або довгій планці, встановленої зверху.

Перед установкою пиломатеріали обробляються антисептиками і розчинами (по всій поверхні), що знижують здатність деревини горіти. Краї балок, що укладаються на стіни, обробляють, як було описано в попередньому розділі. Щоб бруски не зміщувалися, їх часто фіксують до стін хомутами або дротом, після чого триває кладка стін другого поверху, в процесі чого пиломатеріали закріплюються остаточно. Не доходячи один або два ряди до остаточного рівня стін (в залежності від використовуваного кладочного будматеріалу), точно так же закладаємо перекриття другого поверху по дерев’яних балках. Після кладку завершуємо, обходячи встановлені бруси, і поверху формуємо залізобетонний армований пояс, що є основою для початку конструкції даху (монтажу мауерлата).

Балки є основою перекриттів, їх несучою частиною. Щоб зробити основу для чистової обробки на обох поверхах, необхідно створити суцільну чорнову поверхню, не забувши утеплити (звукоізолювати) перекриття і закласти при необхідності парогідроізоляцію. Робиться це в такій послідовності.

  1. 1. Робимо накат знизу. Для цього краще використовувати дошки (можна не обрізні), які нашиваються суцільну поперек балок, фіксуючись до них саморізами. Якщо необхідний шар пароізоляційного матеріалу (плівки), він прикріплюється до несучих брусів перекриття перед формуванням накату.
  2. 2. Наступний етап робіт проводиться з боку верхнього поверху і полягає в закладці теплоізоляційного матеріалу, яким заповнюють простору межу балками.
  3. 3. Після укладання утеплювача (звукоізолятора) формуємо шар гідроізоляції і обшивають балки. З боку верхнього поверху обшивати бруси вигідніше плитами осб або фанерою, якими відразу буде створюватися основа для укладання фінішного підлогового матеріалу. Якщо ж використовувати дошки низької якості, доведеться додатково встановлювати лаги і вже по ним формувати підлогове покриття.

З боку нижнього поверху робиться лати на базі дощок накату, яка обшивається гіпсокартоном, декоративними або іншим оздоблювальним матеріалом. На верхньому поверсі проводиться настил (укладання) чистового підлогового покриття.

Всі фото зі статті

Міжповерхові дерев’яні перекриття користуються великою популярністю, що пов’язано з простотою їх монтажу і дешевизною матеріалу. Однак, слід враховувати, що перекриття – це один з найбільш відповідальних елементів будь-якої будівлі.

Тому перш ніж приступити до монтажу, необхідно вивчити основні будівельні правила дерев’яних міжповерхових перекриттів, з якими ми ознайомимося нижче.

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

Загальні відомості

Переваги

Основною перевагою дерев’яних перекриттів є те, що їх нескладно укласти без застосування спеціальної будівельної техніки.

Причому використовувати їх можна не тільки в дерев’яних будинках, але і будівлях, виконаних з наступних матеріалів:

  • цегли;
  • легких видів бетону;
  • керамоблоків та ін.

Звичайно, зробити міжповерхове перекриття в дерев’яному будинку своїми руками поодинці не вийде. А ось двоє міцних чоловіків, що володіють досвідом будівельних робіт, з такою роботою цілком можуть впоратися.

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

На фото-балки перекриття дерев’яного будинку

Недоліки

Що стосується недоліків даної конструкції, то до них відносяться наступні моменти:

Треба сказати, що незважаючи на всі ці недоліки, при дотриманні певних правил монтажу, міжповерхове перекриття з дерев’яних балок виходить міцним, надійним і довговічним.

Особливості пристрою

Матеріали

В першу чергу ознайомимося з матеріалами, які можна використовувати для позначених цілей. Справа в тому, що до балок пред’являються суворі вимоги щодо якості і міцності, так як вони спираються на стіни лише кінцями. З цих причин листяні породи для деревини не годяться.

Дозволяється використовувати виключно брус хвойних порід, який висушувався не менше року. Ідеальним же варіантом вважається брус, висушений протягом трьох років.

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

Найбільш доцільно використовувати брус прямокутного перетину. При цьому слід враховувати, що міцність на вигин залежить від висоти, а не ширини деталі. Найбільш стійким на вигин вважається брус зі співвідношенням сторін 7: 5.

Зверніть увагу! балки, укладені один на одного здатні витримати в два рази більше навантаження, ніж ті ж деталі, укладені поруч.

Розміри дерев’яних балок для міжповерхових перекриттів можуть бути наступними:

Ознайомитися з додатковою корисною інформацією по озвученій темі можна з відео в цій статті.

Перекриття між поверхами, підвальні або горищні конструктивно влаштовуються за двома схемами-безбалочное перекриття (в основі лежить використання монолітної плити), і балочне перекриття (застосовуються дерев’яні балки перекриття). Роблять перекриття для поділу міжповерхових приміщень, а також, щоб відокремити кімнати від підвалу і горища. Балки можуть бути виготовлені з різних матеріалів, наприклад, з деревини, монолітного залізобетону або металевих прогонів.

Установка дерев’яних балок перекриття дозволяє вирішити такі завдання:

  1. досягти необхідних показників міцності і жорсткості перекриття;
  2. забезпечити відповідність звукоізоляції і опору теплопередачі рівню необхідному для енергозбереження;
  3. витримати відповідність встановленим нормативам показників паро — і повітропроникності.

Вибір балки для міжповерхових перекриттів:

По виду і типу:

  • балки перекриття з бруса . Найчастіше для виготовлення балок вибирають брус прямокутного перетину. Висота бруса повинна знаходиться в межах 140-240 мм, а товщина 50-160 мм.при цьому витримується правило: товщина балки становить не менше 1/24 від її довжини. Професіонали відзначають, що велика міцність властива дерев’яній балці зі співвідношенням сторін 7:5.
  • балки перекриття з колоди . Економічно більш вигідне рішення. Колода володіє великою стійкістю до навантажень, але і низькою стійкістю до вигину. Колода придатна для використання тільки якщо витримано в сухих умовах не менше одного року.
  • балки перекриття з дощок . Використання дошки призводить до зменшення споживаного для пристрою перекриття кількості пиломатеріалів. Але, варто відзначити, що в даному випадку знижується стійкість перекриття до вогню, довговічність і звукоізоляція. Зазвичай дошка використовується при будівництві горищного перекриття. Щоб посилити дошки можна скористатися прийомом-зростити разом дві дошки по довжині. Тоді сумарний перетин буде відповідати рівню навантаження. Така конструкція може витримувати навантаження в 2 рази більшу, ніж бруса або дві дошки, укладені впритул один до одного. В даному випадку кріплення здійснюється саморізами або цвяхами, зафіксованими в шаховому порядку з кроком 20 см.

2. Придбання бруса, колоди або пиломатеріалу і обробка його антисептиком, протипожежним, протигрибковим розчином і біологічним захистом.

3. Вибір виду кріплення балки до стіни.

Кріплення дерев’яних балок перекриття до несучої стіни здійснюється двома способами:

  • кріплення в стіні. Балка вмуровується в несучу стіну на глибину 150-200 мм.

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

При даному способі монтажу торець балки потрібно спиляти під кутом 60°. Щоб захистити торці балки їх потрібно обгорнути в два-три шари руберойду. При цьому торець балки залишається відкритим, і він не повинен упиратися в стіну. Наявність зазору в 20-25 мм. Дозволить забезпечити вільний повітрообмін. А вийшла ніша (щілина) заповнюється мінеральною ватою.

  • кріплення підвісним методом. В цьому випадку балки фіксуються на стіні за допомогою металевих накладок.

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

4. Укладання дерев’яних балок перекриття

На цьомуЕтапі готуються балки потрібної довжини. Довжина залежить від способу монтажу. Якщо балка заводиться в стіну, то розраховується так: довжина кімнати плюс 300-400 мм.для кріплення в стіні. Якщо кріпиться до стіни, то довжина балки дорівнює довжині кімнати.

Установка дерев’яних балок перекриття починається з крайніх балок. Кожну балку перевіряють будівельним рівнем. Після цього балки фіксуються в гніздах стіни з використанням сухого щебеню.

Коли балки встановлені точно за рівнем і перевірена горизонталь їх можна бетонувати в посадочних гніздах.

Висновок

Виконане за такою технологією перекриття дерев’яними балками буде надійно служити вам кілька десятиліть. Однак, щоб продовжити термін його служби, потрібно обробити деревину і проводити періодичний огляд для контролю їх стану. При наявності дефектів виконати ремонт (часткова або повна заміни пошкоджених елементів).

Поняття перекриття, в принципі, більшості з нас знайоме. Це те, що відокремлює поверхи. У багатоповерхових будинках перекриття робляться із залізобетону. Використовувати в заміських будинках або двоповерхових дачних будиночках такі перекриття не доцільно. Тут більше підходять дерев’яні перекриття між поверхами. Про них ми і поговоримо.

Відзначимо, що такий вид перекриттів не тільки надійний, але і досить доступний. А виконати роботи з облаштування дерев’яних перекриттів можна і самостійно, попередньо ознайомившись з технологією.

Кілька слів про особливості дерев’яних перекриттів між поверхами

Відзначимо, що дерев’яні перекриття між поверхами виконуються по несучих балках. Тому при проведенні робіт, слід враховувати, що розміри балок (а саме висота і ширина) повинні відповідати довжині прольотів, які будуть перекриватися.

Крім того, при облаштуванні таких перекриттів враховують і товщину дощок, якими буде стелитися підлогу другого поверху, і відстань між несучими балками.

Установка балок для міжповерхового перекриття

Балки для майбутнього перекриття можуть встановлюватися декількома способами. У першому випадку, кінці балок врубаются безпосередньо в стіни, цей момент передбачають ще на самому початку будівництва стін, не залежно від того будуєте ви цегляну або дерев’яну будівлю.

Другий спосіб розміщення балок-укладання їх на спеціальні цегляні стовпчики. Але такий спосіб більше підходить при будівництві перекриттів між підвалом і першим поверхом. В такому випадку стовпчики встановлюються досить часто, для більшої надійності.

Балки для перекриття другого поверху розташовуються на відстані метра один від одного, якщо ви будете використовувати 50-міліметрові дошки в якості підлогового покриття. Якщо у вашому розпорядженні дошки, товщина яких 40 міліметрів, то між балками відстань повинна бути менше – не більше 80 сантиметрів. Для статевих дощок товщиною в25 міліметрів зазвичай укладають балки з кроком в п’ятдесят сантиметрів. Відразу обмовимося, що дерев’яні балки для перекриттів можуть використовуватися тільки в будівлях, де прольоти мають довжину, що не перевищує п’яти-шести метрів.

Для облаштування якісного перекриття між поверхами дуже важливо проконтролювати, щоб балки були встановлені на одному рівні. Вирівняти їх можна за допомогою будівельного рівня і рівною довжиною дошки.

У таблиці нижче наведені допустимі для міжповерхових перекриттів значення перетинів дерев’яних балок (для навантажень 400 кілограм на квадратний метр).

Обшивка балок і укладання підлог

Після того, як балки будуть встановлені і закріплені, їх необхідно підшити тесом, товщина якого повинна бути25 міліметрів. Виконується підшивка по низу балок. Далі стелять пароізоляцію і утеплювач. Відзначимо, що використовувати для утеплення можна будь-який матеріал, крім мінеральної вати. Для перекриттів між поверхами вона не дуже підходить, так як може виділяти шкідливий пил.

Коли всі необхідні покриття будуть постелені, можна приступати до укладання підлог. Для цих цілей підійдуть дошки, спеціальні дерев’яні панелі та інші матеріали. З боку першого поверху (знизу) балки перекриттів можна закрити листами гіпсокартону.

Рекомендації щодо вибору матеріалів для дерев’яних міжповерхових перекриттів

Для міжповерхових перекриттів вибирають балки, виготовлені з сухої деревини. Відзначимо, що дерево для таких цілей має сушитися не менше року на відкритому повітрі. Оптимальний же час сушіння близько трьох років.

Зауважимо, що розраховуючи кількість балок для перекриття між поверхами у вашому будинку, потрібно врахувати і деякі будівельні хитрощі. Вище, в таблиці, ви вже могли познайомитися зі значеннями перетинів балок, які підходять для перекриттів. Зараз же ми розповімо про те, як можна збільшити витримується навантаження.

Перекриття між поверхами в приватному будинку являють собою споруди, які поділяють приміщення по висоті, утворюючи поверхи. Дані конструкції відокремлюють підвальні і від основних. Вони повинні мати достатню міцність, щоб зазнавати навантаження від власної ваги і корисне навантаження, яка виявляється меблями, людьми, а також обладнанням.

Загальний опис

Величина корисного навантаження на квадратний метр буде залежати від призначення приміщення і характеру обладнання. Якщо мова йде про то дане значення не більше 105 кілограмів на квадратний метр. Для міжповерхового перекриття дане значення збільшується до 210 кілограм на квадратний метр. Перекриття між поверхами в приватному будинку повинні бути міцними, під впливом навантажень вони не повинні перегинатися, допустима величина перегину для горищних перекриттів становить 1/200, тоді як у випадку з прольотами між поверхами це значення має дорівнювати 1/250.

Основні вимоги, що пред’являються до перекриттів

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

В процесі будівництва перекриттів слід забезпечити достатню ступінь шумоізоляції, величина встановлюється нормами при проектуванні. Для цього слід закривати щілини в місцях стикування матеріалу, тільки в цьому випадку звуки з сусідніх приміщень будуть поширюватися мінімально. Перекриття, які поділяють приміщення з певною різницею температур, повинні відповідати вимогам теплозахисту. Це вказує на необхідність використання додаткового шару теплоізоляції. Яка б то не було конструкція, особливо виконана з деревини, не здатна протистояти тривалому впливу вогню. Слід пам’ятати про те, що кожен матеріал характеризується певним значенням межі вогнестійкості. Для залізобетонних перекриттів воно становить 60 хвилин, якщо ж конструкція виготовлена з деревини з засипанням, а знизу має оштукатурену поверхню, то протистояння вогню триватиме 45 хвилин. Які захищені шаром штукатурки, здатні протистояти полум’я приблизно 15 хвилин. При наявності дерев’яних перекриттів, які в процесі облаштування не були захищені вогнетривкими матеріалами, слід враховувати, що їх межа вогнестійкості ще менше.

Різновиди перекриттів

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

Перекриття між поверхами в приватному будинку можуть бути міжповерховими, підвальними, цокольними або горищними. За конструктивним рішенням несуча частина перекриттів буває балкової або безбалкової. У першому випадку система складається з балок і заповнення. У другому конструкція виготовляється з однорідних елементів за типом панелей або плит.

Особливості балочного перекриття

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

Перекриття між поверхами в приватному будинку можуть бути балочними, при цьому окремі елементи розташовуються на рівній відстані один від одного, а на балки укладаються елементи заповнення. Останні виконують роль огорожі. Балки можуть бути металевими, залізобетонними або дерев’яними.

Особливості будівництва перекриттів з дерев’яних балок

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

При будівництві приватних будинків в більшості випадків використовуються балкові перекриття з деревини. Для балок при цьому є обмеження по ширині прольоту, їх можна використовувати для горищних перекриттів або міжповерхових конструкцій, при яких ширина прольоту повинна скласти 5 метрів. Такі вироби виконуються з хвойних або листяних порід деревини, а на верхній стороні виконується настил, який є підлогою. Конструкція такого перекриття передбачає наявність балок, накату, підлоги і теплоізоляційного матеріалу.

Якщо ви вирішили вибудувати перекриття між поверхами в приватному будинку своїми руками на основі дерев’яних балок, то повинні знати, про те, що будинок при цьому може мати прямокутний план. Перекривати прольоти при цьому необхідно у напрямку уздовж короткої стіни. Для того щоб під власною вагою перекриття не прогиналося, його елементи укладають на певній відстані. При необхідності спорудити перекриття розміром в 3×4 метра слід використовувати балки 6×20, які укладаються по3-метровій стіні. Якщо перекриття міжповерхове, то балки повинні бути віддалені один від одного на 1,25 метра, у випадку з горищним перекриттям відстань збільшується до 1,85 метра. Це вказує на те, що при збільшенні ширини прольоту відстань між балками стає більше.

Технологія проведення робіт

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

Якщо вами будуть укладатися перекриття між поверхами в приватному будинку з дерева, то спочатку елементи обробляються антисептиком. При їх опиранні на бетонну або кам’яну стіну кінці обертаються двома шарами руберойду, а балка заводиться в підготовлене гніздо. При цьому елемент не повинен доходити до задньої стінки на 3 сантиметри, кінець балки слід зробити скошеним. Час, що залишився вільний простір заповнюється теплоізоляцією, замінити яку можна монтажною піною.

На бічні грані балок зміцнюються бруски 4×4 або 5×5, які носять назву черепних. На бруски фіксується накат з дерев’яних щитів. Пластини накату щільно притискаються один до одного, їх кріплять до за допомогою саморізів. Коли виконуються перекриття між поверхами в приватному будинку, фото рекомендується розглянути заздалегідь. Це дозволить вам зрозуміти, що конструкція передбачає необхідність укладання ізоляції. Вона буде виконувати роль шумопоглинального шару, а в горищному перекритті — функцію теплоізоляції. Як матеріал можна використовувати пінопласт, керамзит, тирса, мінеральну вату, стружку, солому, а також деревне листя. Після фіксації накату поверх укладається теплоізоляція. Між балками спочатку слід застелити шар толю, пароізоляційної плівки або пергаміну, загинаючи матеріал на п’ять сантиметрів на балки. Після настає черга укладання шару теплоізоляції.

Будівництво бетонного перекриття

Як робити деревяні перекриття між поверхами. Влаштування деревяних перекриттів між поверхами: розрахунок і схеми монтажу

Бетонні перекриття між поверхами в приватному будинку можуть володіти різними формами. Якщо мова йде про монолітних конструкціях, то вони являють собою суцільну плиту, товщина якої дорівнює межі від 8 до 12 сантиметрів. При цьому використовується бетон марки м 200, сама плита спирається на маса квадратного метра такого перекриття може становити 490 кілограм, якщо товщина дорівнює 200 міліметрів. Монтаж здійснюється в кілька етапів, першим виступає установка несучих балок на підготовлене місце, далі облаштовується дерев’яна опалубка з необрізної дошки, а на наступному етапі укладається 6-міліметрова арматура. На заключному етапі здійснюється заливка бетону. Товщина перекриттів між поверхами в приватному будинку може бути дорівнює вищезгаданому межі, однак важливо ще й правильно спорудити опалубку, яка іноді купується в готовому вигляді. Вона складається з балок, фанери, а також триноги. Якщо використовувати опалубку з алюмінієвих або дерев’яних балок, то у майстра з’явиться можливість спорудити перекриття будь-якої конфігурації.

Висновок

Перекриття між поверхами в приватному будинку з газобетону зазвичай облаштовуються з деревини, так як вага матеріалу в основі стін є не настільки великим, щоб зазнавати навантаження від бетону.