Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітей

240

Головним документом, що регламентує правила поведінки на дорозі, є пдр. Що стосовно дітей, то значущим знаком є «обережно діти» 1.23 по пдр. Дотримання правил дуже важливо, оскільки, в іншому випадку, можуть виникнути непоправні наслідки, за які порушив водій понесе законне покарання.

Важливе значення водіями має приділятися такому знаку пдр, який попереджає автомобілістів про можливу появу дітей на даній території.

Дорожній знак обережно діти відносять до попереджувальних позначень, і встановлювати його необхідно там, де існує підвищена ймовірність появи дітей.

Це, як правило, місця на дорозі, недалеко від яких будуть розташовуватися дитячі установи, будь то школи, дитячі садки, спортивні секції та інші організації для дітей і підлітків. Крім цього, знак може бути встановлений і в інших місцях, де було помічено, що діти часто перетинають проїжджу частину, а наявність пішохідного переходу на ділянці немає.

І згідно пдр, поряд з цим попереджувальним позначенням повинна бути і додаткова табличка, яка буде вказувати, на території якою протяжністю, буде поширена дія знака.

Але варто відзначити, оскільки знак є лише мірою попередження, ні до яких обмежень він водія не зобов’язує.

В даному випадку, автомобіліст лише повинен мати підвищену увагу на дорозі, і знизити швидкість свого руху, щоб в разі необхідності зуміти швидко зреагувати, і зупинити свій транспортний засіб.

Якщо на ділянці дороги в населеному пункті, існує ймовірність, що тут дорогу можуть переходити діти знак повинен встановлюватися не менше ніж за 50 метрів від початку небезпечної ділянки.

Але будь-який водій повинен розуміти, що діти не завжди дотримуються правил і з відповідальністю і розумінням ставляться до своєї поведінки на дорозі, тому, навіть при відсутності картинки із зображенням дитини, не варто забувати про обережність. Пильність на дорозі може виявитися рятівною для чиєїсь життя.

позначення при перевезенні дітей на тз

Якщо автотранспортом планується групове перевезення дітей, правила встановлюють для цього особливі вимоги. В першу чергу, це наявність спеціальних табличок, як спереду, так ззаду на транспортному засобі, які будуть вказувати на те, що пасажирами є діти. Також, для кожної дитини обов’язково має бути окреме сидяче місце. І звичайно, обов’язковою вимогою буде наявність дорослого супроводжуючого, який знаходиться з маленькими пасажирами в автотранспорті.

Табличка, прикріплена до тз, матиме вигляд жовтого квадрата із зображенням двох біжать дітей в червоній окантовці.

Причому розмір таблички ззаду повинен мати більші розміри, ніж передній знак.

вимоги до водія та автомобіля

І до водія транспортного засобу з такими покажчиками буде застосований ряд обмежень, виконання яких є строго обов’язковим:

  • перш за все, це невелика швидкість руху, а саме, не більше 60 км / год;
  • коли здійснюється висадка або посадка дітей на проїжджій частині, автотранспорт повинен мати включену аварійну сигналізацію. Вона необхідна, щоб попередити інших учасників руху про маленьких пасажирів, тому іншим водіям потрібно дотримуватися особливої обережності;
  • ще до початку шляху весь маршрут повинен бути складений і узгоджений. Під час шляху вносити в нього будь-які зміни заборонено;
  • у салоні автотранспорту крім дітей, їх особистих речей і ручної поклажі, не повинно бути ніяких сторонніх предметів і вантажів;
  • для водія є забороною залишати транспортний засіб до моменту, поки з нього не вийде остання дитина;
  • якщо перевезення дітей здійснюється колоною з декількох машин, то обгін здійснювати заборонено;
    Не дозволено такому автотранспорту з наявністю попередження про перевезення дітей, здійснювати рух заднім ходом.

Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітей

Даний знак, який попереджає про можливість появи на дорозі дітей, а саме «обережно діти», був прийнятий конвенцією оон у відні, і діє він по всьому світу.

Малюк росте і прагне пізнавати навколишній світ, стає допитливіше. Давайте використовувати цю природну допитливість, щоб навчити дитину безпечній поведінці на вулиці і тим більше на дорозі. Починати, безумовно, необхідно з себе і перегляду своєї поведінки на дорозі. Дуже часто ми, батьки, ігноруючи дорожні знаки і елементарні інстинкти самозбереження, перебігаємо дорогу, тим самим показуючи поганий приклад своїй дитині. Здавалося б, встановлений світлофор або дорожній знак, що забороняє перехід в цьому місці, але на це не хвилює… Незважаючи на те, що держава реалізує різні програми, спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху в країні, десятки тисяч росіян гине під колесами автомобілів. Статистика дтп за участю дітьми просто жахає. І багато в чому в такій ситуації винні батьки, вчасно не показали своїм дітям знаки дорожнього руху і не навчили дотримуватися правил безпеки дорожнього руху.

Сайт твоя дитина підготував для батьків і педагогів цей матеріал, в якому ми розповімо про найбільш важливі дорожні знаки, щоб ви могли донести цю, як з’ясовується життєво важливу інформацію, своїм дітям.

Взагалі дорожні знаки діляться на кілька категорій, в цілому їх кілька сотень, що, погодьтеся, занадто багато навіть для дитячого допитливого розуму. Тому з кожної категорії ми виберемо лише ті знаки, які зустрічаються найчастіше в будь-якому населеному пункті.

перший знак, який зустрічається дуже часто-це знак пішохідного переходу . Цей знак позначає нерегульований пішохідний перехід, тобто той перехід, на якому немає ні світлофора, ні регулювальника. Видається дуже важливим розповісти дитині про те, що переходити дорогу потрібно тільки в тому місці, де є цей дорожній знак. Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейдругий знак-знак підземного пішохідного переходу, інформує про наявність цього зручного способу перейти дорогу. Існує й інший знак, що позначає наземний перехід, в ньому людина йде вгору. Варто пояснити дитині, що підземний (або надземний) пішохідний перехід є безпечним способом перейти дорогу і його потрібно використовувати. Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейтретій знак називається «місце зупинки автобуса або тролейбуса» , він позначає місце де організована зупинка громадського транспорту. Слід нагадати дитині про те, що грати в зоні дії цього дорожнього знака і тим більше вибігати на проїжджу частину категорично заборонено! Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейчетвертий знак зустрічається найчастіше у дворах, він називається» житлова зона», а також на зображенні представлений інший знак»кінець житлової зони». У зоні дії знака» житлова зона » водії зобов’язані поступатися дорогою пішоходам. Але незважаючи на це формальна вимога пдр, трапляються аварії з дітьми саме у дворах. Причин цьому кілька-недосвідченість водія, його втома, але бувають винні і самі діти. Навчіть дитину не вибігати на дорогу, розташовану у дворі, бути обережніше і обачніше. Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейп’ятий знак називається» пішохідна зона». Він позначає, що рух всіх транспортних засобів заборонено. У цій зоні грати дитині безпечно, але тим не менш варто пам’ятати про лихачів на машинах, яким правила дорожнього руху просто не писані. Навчіть своїх дітей правильно оцінювати обстановку і бути готовими до несподіванок. Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейшостий знак безпосередньо не впливає на безпеку дитини на дорозі, але зустрічається дуже часто і особливо на перехрестях. Цей знак називається» напрямки руху по смугах». Завдання цього знака-вказати число смуг перед перехрестям і вказати напрямки руху по кожній зі смуг.

Переходимо до другої категорії дорожніх знаків, яка називається» попереджувальні знаки». Здається, що ці знаки потрібні тільки водіям, але вони потрібні і пішоходам. Давайте подивимося які знаки є в цій категорії. Нижче будуть описані не всі знаки, а лише ті, які зустрічаються частіше і будуть цікаві нашим дітям.

Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейперший знак називається «залізничний переїзд з шлагбаумом», він покликаний інформувати водіїв про наближення ж/д переїзді. Слід пояснити дітям, що перебувати біля залізничного переїзду і тим більше грати на ньому дуже небезпечно. Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейіснує різновид вищеописаного знака, який називається «залізничний переїзд без шлагбаума». Все сказане вище безпосередньо відноситься і до цього знаку. Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейнаступний знака називається» штучна нерівність». Навіщо він потрібен? він потрібен якраз-таки для створення безпечних умов для руху пішоходів. Водії, бачачи цей знак знають, що на дорозі буде нерівність, вони змушеніЗнизити швидкість.

Наступна група знаків-це знаки сервісу . Безпосередньо на безпеку дитини на дорозі вони не впливають, але допитливі діти задають дуже багато питань, коли бачать їх на дорозі.

Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейдавайте почнемо знайомство з цією групою дорожніх знаків зі знака «автозаправна станція» . Цей знак позначає, що неподалік розташована азс, а наскільки далеко вона розташована вказують цифри під знаком. У наведеному прикладі азс розташована на відстані 800 метрів. Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейнаступний знак- «технічне обслуговування автомобілів». Він підказує водієві як далеко розташований сервіс, де можна полагодити технічну несправність машини. Цифра на знаку вказує відстань до сервісу в метрах. Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейтретій знак цієї категорії, який викликає багато питань у підростаючого покоління-знак «мийка автомобілів» . Позначає місце, де автовласники можуть вимити свій забруднений автомобіль.

Ось такий огляд знаків дорожнього руху ми зробили. Звичайно, ми розглянули не всі знаки, адже їх кілька сотень, але постаралися описати ті знаки, які становлять найбільший інтерес для дітей і, найголовніше, роблять прямий вплив на їх безпеку на дорогах.

Одна з основних частин засвоєння дітьми пдр — це вивчення тих дорожніх знаків, знання яких може їм стати в нагоді в повсякденному житті. Безліч ефективних способів даного вивчення зібрано на сторінках цього тематичного розділу. Тут можна знайти публікації про саморобних дидактичних іграх про дорожні знаки, готові сценарії відповідних занять, дозвілля і нсд, конспекти бесід, вікторин, розваг і свят. Сенс кожного з цих заходів один: закріплення і уточнення знань дорожніх знаків і виховання звички прислухатися до їх вказівкам.

Ми допоможемо вам зробити «подорож в країну дорожніх знаків» захоплюючим для хлопців.

міститься в розділах:

Показані публікації 1-10 з 995 .
Всі розділи / дорожні знаки

Дидактична гра з пдр «інформаційні та розпорядчі дорожні знаки «(старший дошкільний вік) мета : -поповнювати обсяг знань про правила дорожнього руху ; -формувати вміння розрізняти дорожні знаки ; -розширювати у дітей словниковий запас по дорожній лексиці ; розвивати…

Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейдидактична гра з пдр «заборонні та попереджувальні дорожні знаки» (старший дошкільний вік) мета : формувати вміння розрізняти заборонні та попереджувальні дорожні знаки ; поповнювати обсяг знань про правила дорожнього руху ; розширювати у дітей словниковий запас по…

Дорожні знаки-сценарій дозвілля по пдр «подорож в країну дорожніх знаків «в середній групі

Публікація «сценарій дозвілля по пдр» подорож в країну дорожніх знаків» в…»сценарій дозвілля по пдр» подорож в країну дорожніх знаків » в середній групі. Автор: башкірова галина вікторівна, вихователь мадоу «дитячий садок №36» м саранськ. Мета: закріплювати знання і дотримання правил дорожнього руху дітьми. Завдання: — закріпити вміння називати знайомі…

Дітям про знаки дорожнього руху. Дорожні знаки для дітейбібліотека зображень» маам-картинки «

Сценарій розваги по пдр» свято дорожніх знаків «сценарій розваги по пдр:»свято дорожніх знаків». Інтеграція освітніх областей: « «пізнавальний розвиток»-«соціально-комунікативний розвиток»-«художньо-естетичний розвиток» — «фізичний розвиток» мета: формувати знання дітей про правила безпечного…

Конспект нсд «наші друзі дорожні знаки» конспект нсд тема:»наші друзі дорожні знаки». Підготувала вихователь мбдоу дитячий садок № 3 дегтярьова е. Н.освітня область: соціально-комунікативний розвиток вид діяльності: безпосередньо-освітня діяльність вікова група: середня група мета:…

Розвага для дітей 5-6 років «подорож в країну дорожніх знаків» завдання: закріпити знання дітей про транспорт, згадати з дітьми вивчені правила і вчити застосовувати їх відповідно до заданої ситуації, закріпити знання про дорожні знаки, що вони позначають і їх значення в житті людини. Розвивати мова, пам’ять дітей, логічне мислення,…

Дорожні знаки-сценарій заходу з пдр «подорож незнайки в країну дорожніх знаків »

Мета: — закріплювати знання дітей про правила дорожнього руху, дорожніх знаках, сигналах світлофора; — виховувати почуття відповідальності та обережну поведінку на вулицях. У групу входить незнайка і співає пісеньку: я їду на машині туди, куди хочу. І кермо в моїй машині верчу, куди…

Конспект відкритого заняття в старшій групі з пдр «подорож в країну дорожніх знаків » подорож в країну дорожніх знаків мета: закріплювати знання про дорожні знаки. Завдання: дати дітям уявлення про новий дорожній знак і його значення. Закріплювати уявлення дітей про вже відомих їм дорожніх знаках. Виховувати у дітей відповідальність за свою безпеку,…

Дорожні знаки, які діють на дорогах у 2018 році:

1.2 «залізничний переїзд без шлагбауму»»

1.3.1 «одноколійна залізниця»»

1.3.2 «багатоколійна залізниця»»

Позначення необладнаного шлагбаумом переїзду через залізницю: 1.3.1 — з одним шляхом, 1.3.2 — з двома шляхами і більше.

1.4.1 — 1.4.6 «наближення до залізничного переїзду»» додаткове попередження про наближення до залізничного переїзду поза населеними пунктами.

1.5 «перетин з трамвайною лінією».

1.6 «перетин рівнозначних доріг»»

1.7 «перетин з круговим рухом»»

1.8 «світлофорне регулювання»» перехрестя, пішохідний перехід або ділянка дороги, рух на якому регулюється світлофором.

1.9 «розвідний міст»» розвідний міст або поромна переправа.

1.10 «виїзд на набережну»» виїзд на набережну або берег.

1.11.1, 1.11.2 «небезпечний поворот»»

1.12.1, 1.12.2 — «небезпечні повороти»»

Ділянка дороги з небезпечними поворотами: 1.12.1 — з першим поворотом направо, 1.12.2-з першим поворотом наліво.

1.13 «крутий спуск».

1.14 «крутий підйом»»

1.15 «слизька дорога»» ділянка дороги з підвищеною слизькістю проїжджої частини.
1.16»нерівна дорога». Ділянка дороги, що має нерівності на проїжджій частині (хвилястість, вибоїни, неплавні сполучення з мостами тощо).

1.17 «штучна нерівність»» ділянка дороги зі штучною нерівністю (нерівностями) для примусового зниження швидкості.

1.18 «викид гравію»» ділянка дороги, на якій можливий викид гравію, щебеню і тому подібного з-під коліс транспортних засобів.

1.19 «небезпечна узбіччя»» ділянка дороги, на якій з’їзд на узбіччя небезпечний.

1.20.1 — 1.20.3 «звуження дороги»»

Звуження з обох сторін-1.20.1, праворуч — 1.20.2, ліворуч — 1.20.3.

1.21 «двосторонній рух»» початок ділянки дороги (проїзної частини) із зустрічним рухом.

1.22 «пішохідний перехід»» пішохідний перехід, позначений знаками 5.19.1, 5.19.2 і (або) розміткою 1.14.1 і 1.14.2.

1.23 «діти». Ділянка дороги поблизу дитячого закладу (школи, оздоровчого табору тощо), на проїжджій частині якого можлива поява дітей.

1.24 «перетин з велосипедною доріжкою»»
1.25 «дорожні роботи».

1.26 «перегін худоби»»

1.27 «дикі тварини»»

1.28 «падіння каменів»» ділянка дороги, на якій можливі обвали, зсуви, падіння каменів.

1.29 «боковий вітер»»

1.30 «низьколітні літаки»»

1.31 «тунель»» тунель, в якому відсутнє штучне освітлення, або тунель, видимість в’їзного порталу якого обмежена.

1.32 «затор». Ділянка дороги, на якій утворився затор.

1.33 «інші небезпеки». Ділянка дороги, на якому є небезпеки, не передбачені іншими попереджувальними знаками.

1.34.1, 1.34.2 «напрямок повороту»» напрямок руху на заокругленні дороги малого радіусу з обмеженою видимістю. Напрямок об’їзду ремонтованої ділянки дороги.

1.34.3 «напрямок повороту»» напрямки руху на т-подібному перехресті або розгалуженні доріг. Напрямки об’їзду ремонтованої ділянки дороги.

2. Знаки пріоритету

2.1 «головна дорога»» дорога, на якій надано право переважного проїзду нерегульованих перехресть.

2.2 «кінець головної дороги»»

2.3.1 «перетин з другорядною дорогою»»

2.3.2 — 2.3.7 «примикання другорядної дороги»»

Примикання праворуч-2.3.2, 2.3.4, 2.3.6, ліворуч — 2.3.3, 2.3.5, 2.3.7.

2.4 « ». Водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по пересічній дорозі, а при наявності таблички 8.13 — по головній.

2.5 «рух без зупинки заборонено».Забороняється рух без зупинки перед стоп-лінією, а якщо її немає — перед краєм проїжджої частини, що перетинається. Водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по пересічній, а при наявності таблички 8.13 — по головній дорозі.

Знак 2.5 може бути встановлений перед залізничним переїздом або карантинним постом. У цих випадках водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а при її відсутності — перед знаком.

2.6 «перевага зустрічного руху»»

Забороняється в’їзд на вузьку ділянку дороги, якщо це може ускладнити зустрічний рух. Водій повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, що знаходяться на вузькій ділянці або протилежному під’їзді до нього.

2.7 «перевага перед зустрічним рухом»»

Вузька ділянка дороги, при русі по якому водій користується перевагою по відношенню до зустрічних транспортних засобів.

3. Заборонні знаки

Заборонні знаки вводять або скасовують певні обмеження руху.

3.1 «в’їзд заборонений». Забороняється в’їзд всіх транспортних засобів в даному напрямку.

3.2 «рух заборонено». Забороняється рух усіх транспортних засобів.

3.3 «рух механічних транспортних засобів заборонено».

3.4 «рух вантажних автомобілів заборонено».

Забороняється рух вантажних автомобілів і складів транспортних засобів з дозволеною максимальною масою більше 3,5 т (якщо на знаку не вказана маса) або з дозволеною максимальною масою більше зазначеної на знаку, а також тракторів і самохідних машин.

3.5 «рух мотоциклів заборонено».

3.6 «рух тракторів заборонено». Забороняється рух тракторів і самохідних машин.

3.7 «рух з причепом заборонено».

Забороняється рух вантажних автомобілів і тракторів з причепами будь-якого типу, а також буксирування механічних транспортних засобів.

3.8 «рух гужових возів заборонено».

Забороняється рух гужових возів (саней), верхових і в’ючних тварин, а також прогін худоби.

3.9 «рух на велосипедах заборонено». Забороняється рух велосипедів і мопедів.

3.10 «рух пішоходів заборонено».

3.11 «обмеження маси»»

Забороняється рух транспортних засобів, в тому числі складів транспортних засобів, загальна фактична маса яких більше зазначеної на знаку.

3.12 «обмеження маси, що припадає на вісь транспортного засобу».

Забороняється рух транспортних засобів, у яких фактична маса, що припадає на будь-яку вісь, перевищує зазначену на знаку.

3.13 «обмеження висоти»»

Забороняється рух транспортних засобів, габаритна висота яких (з вантажем або без вантажу) більше зазначеної на знаку.

3.14 «обмеження ширини». Забороняється рух транспортних засобів, габаритна ширина яких (з вантажем або без вантажу) більше зазначеної на знаку.

3.15 «обмеження довжини».

Забороняється рух транспортних засобів (складів транспортних засобів), габаритна довжина яких (з вантажем або без вантажу) більше зазначеної на знаку.

3.16 «обмеження мінімальної дистанції»»

Забороняється рух транспортних засобів з дистанцією між ними менше зазначеної на знаку.

3.17.1 «митниця»» забороняється проїзд без зупинки біля митниці (контрольного пункту).

3.17.2 «небезпека».

Забороняється подальший рух всіх без винятку транспортних засобів у зв’язку з дорожньо-транспортною пригодою, аварією, пожежею або іншою небезпекою.

3.17.3 «контроль». Забороняється проїзд без зупинки через контрольні пункти.

3.18.1 «поворот направо заборонений».

3.18.2 «поворот ліворуч заборонений».

3.19 «розворот заборонений».

Забороняється обгін всіх транспортних засобів, крім тихохідних транспортних засобів, гужових возів, мопедів і двоколісних мотоциклів без коляски.

3.21 «кінець зони заборони обгону»»

3.22 «обгін вантажним автомобілям заборонений».

Забороняється вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою більше 3,5 т обгін всіх транспортних засобів.

3.23 «кінець зони заборони обгони вантажним автомобілям»»

3.24 «обмеження максимальної швидкості»»

Забороняється рух зі швидкістю (км/год), що перевищує зазначену на знаку.

3.25 «кінець зони обмеження максимальної швидкості».

3.26 «подача звукового сигналу заборонена».

Забороняється користуватися звуковими сигналами, крім тих випадків, коли сигнал подається для запобігання дорожньо-транспортної пригоди.

3.27 «зупинка заборонена». Забороняються транспортних засобів.

3.28 «стоянка заборонена». Забороняється стоянка транспортних засобів.

3.29 «стоянка заборонена по непарних числах місяця».

3.30 «стоянка заборонена по парних числах місяця».

При одночасному застосуванні знаків 3.29 і 3.30 на протилежних сторонах проїжджої частини дозволяється стоянка на обох сторонах проїжджої частини з 19 годин до 21 години (час перестановки).

3.31 «кінець зони всіх обмежень»»

Позначення кінця зони дії одночасно декількох знаків з наступних: 3.16, 3.20, 3.22, 3.24, 3.26 — 3.30.

3.32 «рух транспортних засобів з небезпечними вантажами заборонено».

Забороняється рух транспортних засобів, обладнаних розпізнавальними знаками «інформаційними табличками)»небезпечний вантаж».

3.33 «рух транспортних засобів з вибуховими та легкозаймистими вантажами заборонено».

4. Розпорядчі знаки

4.1.1 «рух прямо».

4.1.2 «рух направо».

4.1.3 «рух ліворуч»»

4.1.4 «рух прямо або направо»»

4.1.5 «рух прямо або наліво»»

4.1.6 «рух направо або наліво»»

Дозволяється рух тільки в напрямках, зазначених на знаках стрілками. Знаки, що дозволяють поворот наліво, дозволяють і розворот (можуть бути застосовані знаки 4.1.1 — 4.1.6 з конфігурацією стрілок, що відповідає необхідним напрямам руху на конкретному перетині).

Дія знаків 4.1.1 — 4.1.6 не поширюється на маршрутні транспортні засоби. Дія знаків 4.1.1-4.1.6 поширюється на перетин проїжджих частин, перед яким встановлено знак. Дія знака 4.1.1, встановленого на початку ділянки дороги, поширюється до найближчого перехрестя. Знак не забороняє поворот направо у двори і на інші прилеглі до дороги території.

4.2.1 «об’їзд перешкоди справа».

4.2.2 «об’їзд перешкоди зліва». Об’їзд дозволяється тільки з боку, зазначеної стрілкою.

4.2.3 «об’їзд перешкоди праворуч або ліворуч». Об’їзд дозволяється з будь-якого боку.

4.3 «круговий рух»» дозволяється рух у вказаному стрілками напрямку.

4.4 «велосипедна доріжка»»

4.5 «пішохідна доріжка»» дозволяється рух тільки пішоходам.

4.6 «обмеження мінімальної швидкості»» дозволяється рух тільки із зазначеною або більшою швидкістю (км/год).

4.7 «кінець зони обмеження мінімальної швидкості».

Рух транспортних засобів, обладнаних розпізнавальними знаками «інформаційними таблицями)» небезпечний вантаж», дозволяється тільки в напрямку, зазначеному на знаку: 4.8.1 — прямо, 4.8.2 — направо, 4.8.3 — наліво.

5. Знаки особливих приписів

Знаки особливих приписів вводять або скасовують певні режими руху.

5.1 «автомагістраль»»

Дорога, на якій діють вимоги правил дорожнього руху російської федерації, що встановлюють порядок руху по автомагістралях.

5.2 «кінець автомагістралі»»

5.3 «дорога для автомобілів»»

Дорога, призначена для руху тільки автомобілів, автобусів і мотоциклів.

5.4 «кінець дороги для автомобілів»»

5.5 «дорога з одностороннім рухом»»

Дорога або проїжджа частина, по якій рух транспортних засобів по всій ширині здійснюється в одному напрямку.

5.6 «кінець дороги з одностороннім рухом»»

5.7.1, 5.7.2 «виїзд на дорогу з одностороннім рухом»» виїзд на дорогу або проїжджу частину з одностороннім рухом.

5.8 «реверсивний рух»»

Початок ділянки дороги, на якій на одній або декількох смугах напрямок руху може змінюватися на протилежний.

5.9 «кінець реверсивного руху»»

5.10 «виїзд на дорогу з реверсивним рухом»»

5.11 «дорога зі смугою для маршрутних транспортних засобів»» дорога, по якій рух маршрутних транспортних засобів, велосипедистів і транспортних засобів, що використовуються в якостіЛегкового таксі, здійснюється по спеціально виділеній смузі назустріч загальному потоку транспортних засобів.

5.12 «кінець дороги з смугою для маршрутних транспортних засобів»»

5.13.1, 5.13.2 «виїзд на дорогу зі смугою для маршрутних транспортних засобів»»

5.14 «смуга для маршрутних транспортних засобів»» смуга, призначена для руху тільки маршрутних транспортних засобів, велосипедистів і транспортних засобів, що використовуються в якості легкового таксі, що рухаються попутно загальному потоку транспортних засобів.

5.14.2 «смуга для велосипедистів » — смуга проїжджої частини, призначена для руху на велосипедах і мопедах, відокремлена від решти проїжджої частини горизонтальною розміткою і позначена знаком 5.14.2.

5.15.1 «напрямки руху по смугах»»

Число смуг і дозволені напрямки руху по кожній з них.

5.15.2 «напрямки руху по смузі»»

Дозволені напрямки руху по смузі.

Знаки 5.15.1 і 5.15.2, що дозволяють поворот ліворуч з крайньої лівої смуги, дозволяють і розворот з цієї смуги.

Дія знаків 5.15.1 і 5.15.2 не поширюється на маршрутні транспортні засоби. Дія знаків 5.15.1 і 5.15.2, встановлених перед перехрестям, поширюється на все перехрестя, якщо інші знаки 5.15.1 і 5.15.2, встановлені на ньому, не дають інших вказівок.

5.15.3 «початок смуги»»

Початок додаткової смуги на підйомі або смуги гальмування. Якщо на знаку, встановленому перед додатковою смугою, зображений знак (знаки) 4.6 «обмеження мінімальної швидкості», то водій транспортного засобу, який не може продовжувати рух по основній смузі із зазначеною або більшою швидкістю, повинен перебудуватися на смугу, розташовану праворуч від нього.

5.15.4 «початок смуги»»

Початок ділянки середньої смуги трехполосной дороги, призначеного для руху в даному напрямку. Якщо на знаку 5.15.4 зображений знак, що забороняє рух будь-яким транспортним засобам, то рух цих транспортних засобів по відповідній смузі забороняється.

5.15.5 «кінець смуги»» кінець додаткової смуги на підйомі або смуги розгону.

5.15.6 «кінець смуги»»

Кінець ділянки середньої смуги на трьохсмуговій дорозі, призначеної для руху в даному напрямку.

Якщо на знаку 5.15.7 зображено знак, що забороняє рух будь-яким транспортним засобам, то рух цих транспортних засобів по відповідній смузі забороняється.
Знаки 5.15.7 з відповідним числом стрілок можуть застосовуватися на дорогах з чотирма і більше смугами.

5.15.8 «число смуг»»

Вказує кількість смуг руху і режими руху по смугах. Водій зобов’язаний виконувати вимоги знаків, нанесених на стрілки.

5.16 «місце зупинки автобуса і (або) тролейбуса»»

5.17 «місце зупинки трамвая».

5.18 «місце стоянки легкових таксі»»

5.19.1, 5.19.2 «пішохідний перехід»»

При відсутності на переході розмітки 1.14.1 або 1.14.2 знак 5.19.1 встановлюється праворуч від дороги на ближній межі переходу щодо наближаються транспортних засобів, а знак 5.19.2 — зліва від дороги на далекій межі переходу.

5.20 «штучна нерівність»»

Позначає межі штучної нерівності. Знак встановлюється на найближчій межі штучної нерівності щодо наближаються транспортних засобів.

5.21 «житлова зона»»

Територія, на якій діють вимоги правил дорожнього руху російської федерації, що встановлюють порядок руху в житловій зоні.

5.22 «кінець житлової зони»»

5.23.1, 5.23.2 «початок населеного пункту»»

Початок населеного пункту, в якому діють вимоги правил дорожнього руху російської федерації, що встановлюють порядок руху в населених пунктах.
5.24.1, 5.24.2»кінець населеного пункту».

Місце, з якого на даній дорозі втрачають силу вимоги правил дорожнього руху російської федерації, що встановлюють порядок руху в населених пунктах.

5.25 «початок населеного пункту»»

Початок населеного пункту, в якому на даній дорозі не діють вимоги правил дорожнього руху російської федерації, що встановлюють порядок руху в населених пунктах.

5.26 «кінець населеного пункту»»

Кінець населеного пункту, в якому на даній дорозі не діють вимоги правил дорожнього руху російської федерації, що встановлюють порядок руху в населених пунктах.

5.27 «зона з обмеженням стоянки»»

Місце, з якого починається територія (ділянка дороги), де стоянка заборонена.

5.28 «кінець зони з обмеженням стоянки»»

5.29 «зона регульованої стоянки».

Місце, з якого починається територія (ділянка дороги), де стоянка дозволена і регулюється за допомогою табличок і розмітки.

5.30 «кінець зони регульованої стоянки».

5.31 «зона з обмеженням максимальної швидкості».

Місце, з якого починається територія (ділянка дороги), де обмежена максимальна швидкість руху.

5.32 «кінець зони з обмеженням максимальної швидкості».

5.33 «пішохідна зона»»

Місце, з якого починається територія (ділянка дороги), на якій дозволено рух тільки пішоходів.

5.34 «кінець пішохідної зони»»

6. Інформаційні знаки

Інформаційні знаки інформують про розташування населених пунктів та інших об’єктів, а також про встановлені або про рекомендовані режими руху.

6.1 «загальні обмеження максимальної швидкості»»

Загальні обмеження швидкості, встановлені правилами дорожнього руху російської федерації.

Швидкість, з якою рекомендується рух на даній ділянці дороги. Зона дії знака поширюється до найближчого перехрестя, а при застосуванні знака 6.2 спільно з попереджувальним знаком визначається протяжністю небезпечної ділянки.

6.3.1 «місце для розвороту»» поворот ліворуч забороняється.

6.3.2 «зона для розвороту»» протяжність зони для розвороту. Поворот ліворуч забороняється.

6.4 «місце стоянки»»

6.5 «смуга аварійної зупинки». Смуга аварійної зупинки на крутому спуску.

6.6 «підземний пішохідний перехід»»

6.7 «надземний пішохідний перехід»»

6.8.1 — 6.8.3 «глухий кут»» дорога, яка не має наскрізного проїзду.

6.9.1 «попередній покажчик напрямків»

6.9.2 «попередній покажчик напрямку».

Напрямки руху до позначених на знаку населених пунктів та інших об’єктів. На знаках можуть бути нанесені зображення знака 6.14.1, символи автомагістралі, аеропорту та інші піктограми. На знаку 6.9.1 можуть бути нанесені зображення інших знаків, що інформують про особливості руху. У нижній частині знака 6.9.1 вказується відстань від місця установки знака до перехрестя або початку смуги гальмування.
Знак 6.9.1 застосовується також для вказівки об’їзду ділянок доріг, на яких встановлено один із заборонних знаків 3.11 — 3.15.

6.9.3 «схема руху»»

Маршрут руху при забороні на перехресті окремих маневрів або дозволені напрямки руху на складному перехресті.

6.10.1 «покажчик напрямків»

6.10.2 «покажчик напрямку»»

Напрямки руху до пунктів маршруту. На знаках може бути вказано відстань (км) до позначених на них об’єктів, нанесені символи автомагістралі, аеропорту та інші піктограми.

6.11 «найменування об’єкта»»

Найменування іншого об’єкта, ніж населений пункт (річка, озеро, перевал, пам’ятка тощо).

6.12 «покажчик відстаней»»

Відстань (км) до населених пунктів, розташованих на маршруті.

6.13 «кілометровий знак»» відстань (км) до початку або кінця дороги.

6.14.1, 6.14.2 «номер маршруту».

6.14.1 — номер, присвоєний дорозі (маршруту); 6.14.2 — номер і напрямок дороги (маршруту).

6.15.1 — 6.15.3 «напрямок руху для вантажних автомобілів»»

6.16 «стоп-лінія»»

Місце зупинки транспортних засобів при заборонному сигналі світлофора ().

6.17 «схема об’їзду»» маршрут об’їзду ділянки дороги, тимчасово закритої для руху.

Напрямок об’їзду ділянки дороги, тимчасово закритого для руху.

6.19.1, 6.19.2 «попередній покажчик перестроювання на іншу проїжджу частину»»

Напрямок об’їзду закритого для руху ділянки проїжджої частини на дорозі з розділовою смугою або напрямок руху для повернення на правуПроїжджу частину.

На знаках 6.9.1, 6.9.2, 6.10.1 і 6.10.2, встановлених поза населеним пунктом, зелений або синій фон означає, що рух до зазначеного населеного пункту або об’єкту буде здійснюватися відповідно по автомагістралі або іншій дорозі. На знаках 6.9.1, 6.9.2, 6.10.1 і 6.10.2, встановлених в населеному пункті, вставки з фоном зеленого або синього кольору означають, що рух до зазначеного населеного пункту або об’єкту після виїзду з даного населеного пункту буде здійснюватися відповідно по автомагістралі або іншій дорозі; білий фон знака означає, що вказаний об’єкт знаходиться в даному населеному пункті.

7. Знаки сервісу

Знаки сервісу інформують про розташування відповідних об’єктів.

7.1 «пункт медичної допомоги»»

7.2 «лікарня»»

7.3 «автозаправна станція».

7.4 «технічне обслуговування автомобілів»»

7.5 «мийка автомобілів»»

7.6 «телефон».

7.7 «пункт харчування».

7.8 «питна вода»»

7.9 «готель або мотель»»

7.10 «кемпінг»»

7.11 «місце відпочинку»»

7.12 «пост дорожньо-патрульної служби»»

7.13 «поліція».

7.14 «пункт контролю міжнародних автомобільних перевезень»»

7.15 «зона прийому радіостанції, що передає інформацію про дорожній рух»»

Заокруглення дороги малого радіусу або з обмеженою видимістю: 1.11.1 — направо, 1.11.2 — наліво.

Ділянка дороги з небезпечними поворотами: 1.12.1 — з першим поворотом направо, 1.12.2-з першим поворотом наліво.

Звуження з обох сторін-1.20.1, праворуч — 1.20.2, ліворуч — 1.20.3.

Примикання праворуч-2.3.2, 2.3.4, 2.3.6, ліворуч-2.3.3, 2.3.5, 2.3.7.

Забороняється в’їзд на вузьку ділянку дороги, якщо це може ускладнити зустрічний рух. Водій повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, що знаходяться на вузькій ділянці або протилежному під’їзді до нього.

Вузька ділянка дороги, при русі по якому водій користується перевагою по відношенню до зустрічних транспортних засобів.

3. Заборонні знаки.

Заборонні знаки вводять або скасовують певні обмеження руху.

Забороняється рух вантажних автомобілів і складів транспортних засобів з дозволеною максимальною масою більше 3,5 т (якщо на знаку не вказана маса) або з дозволеною максимальною масою більше зазначеної на знаку, а також тракторів і самохідних машин.

3.5 «рух мотоциклів заборонено».

3.6 «рух тракторів заборонено». Забороняється рух тракторів і самохідних машин.

3.7 «рух з причепом заборонено».

Забороняється рух вантажних автомобілів і тракторів з причепами будь-якого типу, а також буксирування механічних транспортних засобів.

3.8 «рух гужових возів заборонено».

Забороняється рух гужових возів (саней), верхових і в’ючних тварин, а також прогін худоби.

3.9 «рух на велосипедах заборонено». Забороняється рух велосипедів і мопедів.

3.10 «рух пішоходів заборонено».

3.11 «обмеження маси».

Забороняється рух транспортних засобів, в тому числі складів транспортних засобів, загальна фактична маса яких більше зазначеної на знаку.

3.12 «обмеження маси, що припадає на вісь транспортного засобу».

Забороняється рух транспортних засобів, у яких фактична маса, що припадає на будь-яку вісь, перевищує зазначену на знаку.

3.13 «обмеження висоти».

Забороняється рух транспортних засобів, габаритна висота яких (з вантажем або без вантажу) більше зазначеної на знаку.

3.14 «обмеження ширини». Забороняється рух транспортних засобів, габаритна ширина яких (з вантажем або без вантажу) більше зазначеної на знаку.

3.15 «обмеження довжини».

Забороняється рух транспортних засобів (складів транспортних засобів), габаритна довжина яких (з вантажем або без вантажу) більше зазначеної на знаку.

3.16 «обмеження мінімальної дистанції».

Забороняється рух транспортних засобів з дистанцією між ними менше зазначеної на знаку.

3.17.1 «митниця». Забороняється проїзд без зупинки біля митниці (контрольного пункту).

3.17.2 «небезпека».

Забороняється подальший рух всіх без винятку транспортних засобів у зв’язку з дорожньо-транспортною пригодою, аварією, пожежею або іншою небезпекою.

3.17.3 «контроль». Забороняється проїзд без зупинки через контрольні пункти.

3.18.1 «поворот направо заборонений».

3.18.2 «поворот ліворуч заборонений».

3.19 «розворот заборонений».

3.20 «обгін заборонений».

Забороняється обгін всіх транспортних засобів, крім тихохідних транспортних засобів, гужових возів, мопедів і двоколісних мотоциклів без коляски.

3.21 «кінець зони заборони обгону».

3.22 «обгін вантажним автомобілям заборонений».

Забороняється вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою більше 3,5 т обгін всіх транспортних засобів.

3.23 «кінець зони заборони обгону вантажним автомобілям».

3.24 «обмеження максимальної швидкості».

Забороняється рух зі швидкістю (км/год), що перевищує зазначену на знаку.

3.25 «кінець зони обмеження максимальної швидкості».

3.26 «подача звукового сигналу заборонена».

Забороняється користуватися звуковими сигналами, крім тих випадків, коли сигнал подається для запобігання дорожньо-транспортної пригоди.

3.27 «зупинка заборонена». Забороняються зупинка і стоянка транспортних засобів.

3.28 «стоянка заборонена». Забороняється стоянка транспортних засобів.

3.29 «стоянка заборонена по непарних числах місяця».

3.30 «стоянка заборонена по парних числах місяця».

При одночасному застосуванні знаків 3.29 і 3.30 на протилежних сторонах проїжджої частини дозволяється стоянка на обох сторонах проїжджої частини з 19 годин до 21 години (час перестановки).

3.31 «кінець зони всіх обмежень».

Позначення кінця зони дії одночасно декількох знаків з наступних: 3.16, 3.20, 3.22, 3.24, 3.26 — 3.30.

3.32 «рух транспортних засобів з небезпечними вантажами заборонено».

Забороняється рух транспортних засобів, обладнаних розпізнавальними знаками (інформаційними табличками)»небезпечний вантаж».

3.33 «рух транспортних засобів з вибуховими і легкозаймистими вантажами заборонено».

Забороняється рух транспортних засобів, що здійснюють перевезення вибухових речовин і виробів, а також інших небезпечних вантажів, що підлягають маркуванню як легкозаймисті, крім випадків перевезення зазначених небезпечних речовин і виробів в обмеженій кількості, що визначається в порядку, встановленому спеціальними правилами перевезення.

Заборонні знаки

Знаки 3.2-3.9, 3.32 і 3.33 забороняють рух відповідних видів транспортних засобів в обох напрямках.

Дія знаків не поширюється:

3.1 — 3.3, 3.18.1, 3.18.2, 3.19, 3.27 — на маршрутні транспортні засоби, якщо так прокладено маршрут і автомобілі з синім або синьо-червоним проблисковим маячком;

3.2 — 3.8 — на транспортні засоби організацій федеральної поштового зв’язку, що мають на бічній поверхні білу діагональну смугу на синьому тлі, і транспортні засоби, які обслуговують підприємства, що знаходяться в позначеній зоні, а також обслуговують громадян або належать громадянам, які проживають або працюють в позначеній зоні. У цих випадках транспортні засоби повинні в’їжджати в позначену зону і виїжджати з неї на найближчому до місця призначення перехресті;

3.28 — 3.30 — на транспортні засоби організацій федеральної поштового зв’язку, що мають на бічній поверхні білу діагональну смугу на синьому тлі, а також на таксі з включеним таксометром;

3.2, 3.3, 3.28 — 3.30 — на транспортні засоби, керовані інвалідами i і ii груп або перевозять таких інвалідів.

Дія знаків 3.18.1, 3.18.2 поширюється на перетин проїжджих частин, перед якими встановлено знак.

Зона дії знаків 3.16, 3.20, 3.22, 3.24, 3.26 — 3.30 поширюється від місця установки знака до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах при відсутності перехрестя — до кінця населеного пункту. Дія знаків не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими другорядними дорогами, перед якими не встановлені відповідні знаки.

Дія знака 3.24, встановленого перед населеним пунктом, позначеним знаком 5.23.1 або 5.23.2, поширюється до цього знака.

Зона