Будинок будуємо самі з блоків. Властивості газобетону

111

Будинок будуємо самі з блоків. Властивості газобетону

Будівництво будинків з газобетону здійснюється за певною технологією, яка обов’язково враховує особливості матеріалу, важливі для створення міцного і надійного будівлі. Для початку потрібно вивчити властивості газобетону.

Для малоповерхового будівництва підходить конструкційно-теплоізоляційний газобетон, який демонструє краще співвідношення хорошого рівня теплозбереження і достатньої міцності, його щільність знаходиться в межах 500-900 кг/м3 і співвідноситься з маркою – d500-d900.

Будувати будинки з газобетонних блоків краще із застосуванням матеріалу автоклавного твердіння. Висушені в природних умовах блоки можуть демонструвати знижені характеристики міцності і стійкості до різних впливів.

Найбільш важливі для домобудівництва властивості газобетону:

  • низький рівень теплопровідності – в межах 0.12-0.19 вт/м°с.
  • хороша паропроникність – в діапазоні 0.15-0.20 мг/мчпа.
  • оптимальна міцність на стиск-близько 1-1.5 мпа.

  • безпека і екологічність – газобетон негорючий, біологічно інертний, не виділяє токсинів або шкідливих речовин в повітря.
  • великі розміри, що спрощує і прискорює монтаж-стандартні габарити блоку складають 25-30 сантиметрів по висоті, 50-62.5 сантиметрів по довжині, 10-40 сантиметрів по товщині.
  • мала вага блоків, що дає можливість здійснювати будівництво з газобетону своїми руками, без залучення спецтехніки і великого числа працівників.
  • легка обробка-газобетон просто ріжеться, пиляється, свердлиться і обробляється будь-яким ручним інструментом.

Ніздрюватий бетон виробляє у вигляді блоків різних розмірів з гладкими гранями, наявність пазо-гребневого замку, також є тонкі профільні і перегородкові елементи, інші варіанти. У деяких блоках передбачають спеціальні виїмки по торцях для зручного будівництва будинку з газобетону. Є армовані балки і плити, що володіють високою міцністю на вигин.

Скільки коштує побудувати будинок з піноблоків під ключ на 100 м2

Безліч людей мріє мати власний будинок. Але мало хто реально знає скільки коштує побудувати будинок з піноблоків під ключ на 100 м2. Даний розрахунок, покликаний дати хоча б приблизне уявлення про дане питання. Отже, перейдемо до справи.

Для початку, потрібно чітко уявляти послідовність будівництва, а відповідно і вкладання грошей. Споруда будинку ділитися на наступні етапи:

Вартість проекту будинку

Він може бути зроблений самостійно, а може — за допомогою професіоналів. Можна вибрати з типових проектів на 100 м2, які міститися в спеціальних каталогах, ці креслення будуть коштувати вам близько 333 usd.

Якщо у вас є свої ідеї, то вам буде потрібно архітектор для реалізації вашого індивідуального проекту, природно, це дорого. Тут коштувати орієнтуватися на суму в 25 usd за 1 м2 вашої майбутньої споруди, і приблизно 70 usd за кожне відвідування архітектором місця будівництва.

Звідси випливає, що реалізація скромного проекту споруди в 140 м2 буде коштувати 1866 usd. У підсумку виходить від 333 до 1866 usd.

Скільки коштує фундамент на 100 м2

Міцність фундаменту визначає міцність всього будинку в цілому. На розрахунки підстави впливають грунт, матеріал стін і поверховість будівлі.

Існують різні типи фундаменту, але в приватному будівництві прийнято користуватися стрічкової монолітної технологією. Наведемо розрахунки з урахуванням того, що ваша споруда не має цокольних поверхів і підвалу. З матеріалів ви будете користуватися дошками під опалубку, арматурою, в’язальним дротом.

Буде потрібно 4 міксера бетону по 280 usd, 333 usd на арматуру і 133 usd на дошки. Вартість роботи — 23 usd за куб бетону. У підсумку-2213 usd.

Ціна стін з піноблоку

В середньому, при висоті стелі в 2.5 м, на будинок потрібно 58 кубів піноблоку. Вартість це матеріалу приблизно 40 usd за м3 і ще приблизно 3 usd на м3 за доставку. Ще буде потрібно покупка спеціального клею, якого потрібно 1,5 мішка на м3, а це коштує 4 usd за м3. Вартість роботи-18 usd за м3.

Над вікнами викладається перемичка з бетону, крім цього буде потрібно облаштування армпоясов. Це буде коштувати приблизно 400 usd. Ще одна стаття витрат на стіни — це крокви. І останнє-це балки перекриттів, з відповідною обробкою-це 300 usd. Робота по установці балок коштує 33 usd. У підсумку-4796 usd.

У скільки обійдеться дах

Дані представлені для двосхилим даху, не оснащеної мансардними вікнами площею 135 м2. Каркас і лати коштуватимуть 533 usd, а металочерепиця, плівка гідро — і паробар’єра, мінеральна вата, покрівельні саморізи і доставка обійдуться приблизно в 1266 usd.

Всяка дріб’язок, така як кріпильні штирі, обійдеться ще в 66 usd. Робота буде коштувати приблизно 1066 usd. У підсумку-2933 usd.

Остаточна вартість

Разом виходить вигнати коробку з дахом на 100м2 виходить близько 12000 usd, потім можна сміливо приплюсувати:

  • підведення і підключення води, світла, опалення, каналізація 1000-4000usd в залежності від розташування;
  • зовнішня обробка 1000-5000usd (в залежності від матеріалу);
  • внутрішнє оздоблення 10000 — 18000usd;
  • разом середня ціна: 30000usd-цифра орієнтовна, йде велика поправка на вартість матеріалів і робіт у вашому регіоні.

Будинок з пінобетону своїми руками. Як побудувати будинок з піноблоків своїми руками

Будинки з легкого будматеріалу-піноблоку-міцні і мають високу теплоізоляцією. Завдяки блокової структурі, стіни зберігають внутрішній мікроклімат. А технічні властивості самого матеріалу дозволяють облаштовувати з піноблоків навіть фундаменти.

Практичні і доступні за ціною блоки з пінобетону застосовуються для будівництва приватних будинків своїми руками з різною поверховістю. До складу будматеріалу входять екологічні компоненти• * пісок; * піна•

Результатом виробництва є пористий на вигляд матеріал, який забезпечить тепло і не пропустить шум з вулиці. Стіни такого будинку повністю екологічні і»дихають». Остання умова виключає появу конденсату і грибкових процесів.

Для будівництва можна підібрати блок відповідного розміру. Це значно прискорить роботи своїми руками на майданчику і дозволить заощадити на кошторисних витратах.

Увага! один піноблок, який зазвичай використовують для будівництва заміської нерухомості, має розмір 60*30*20 см, що відповідає за розмірами 15-ти цеглин.

Важливою умовою є відсутність необхідності облаштовувати складний вид фундаменту. Легкий будівельний матеріал не робить сильного впливу на основу будинку і передбачає використання:1. Дрібно заглибленого фундаменту; 2. Пальового; 3. Плитний.

Це надає додаткову економію витрат на матеріалах.

Одноповерховий будинок з газобетону своїми руками. Який фундамент краще для будинку з газобетону

Незважаючи на те, що газобетонні блоки мають відносно невелику вагу, не потрібно легковажно ставитися до вибору основи під майбутнє житло, вибираючи найдешевший варіант. Розглянемо основні види фундаментів:

  1. плитний. Залізобетонні плити вважаються найміцнішими і надійними. Вони витримують велику вагу житлової конструкції, стійкі до перепадів температур і високої вологості. Недолік-висока вартість плит. Одноповерховий будиночок на такому фундаменті рекомендується будувати на вологому грунті, а якщо планується будинок в 2 поверхи, то залізобетон – кращий варіант.
  2. моноліт або стрічковий. Цементно-піщаний розчин з додаванням щебеню або гравію заливається в заздалегідь підготовлені траншеї. Для посилення міцності в заливку додається арматура. Недолік-пошарова заливка, коли кожен наступний шар наливається після повного застигання попереднього. До переваг відноситься міцність і менша вартість в порівнянні з залізобетонними плитами. Мелкозаглубленний стрічковий фундамент, розташований під внутрішніми стінами (там температура вище нуля і немає необхідності робити глибоку заливку), забезпечує високу міцність побудованого будинку.
  3. пальовий. На грунтах з близьким заляганням грунтових вод рекомендований пальово-ростверковий фундамент, коли вбиті в точках максимального навантаження палі з’єднуються між собою ростверками (монолітної бетонної заливкою зі вставками арматури).
  4. цегляний. Для кладки необхідно брати цеглу, стійкий до низьких температур (марки м-200 і вище). Цегляний фундамент трохи поступається по міцності стрічкової заливці, але коштує значно дешевше.
  5. газобетон. Фундамент з газобетонних блоків для несучої конструкції не застосовується, але його можнаВикористовувати для фундаментної основи під внутрішні стіни будинку. Це здешевить будівництво. Для цього застосовуються спеціальні u-образні блоки, які зручно укладати.

Міні будинки з піноблоків. Про стіни

Зупинивши свій вибір матеріалу для будівництва на піноблоках, варто трохи дізнатися про те, що це за матеріал. Піноблоками називають великоформатні будівельні блоки з пористого бетону. У структурі матеріалу є дрібні повітряні порожнини, що утворилися добавкою до розчину піноутворюючого реагенту. Ніздрюватий бетон, з якого виготовляються блоки, може бути автоклавного виробництва, і неавтоклавного.

Вироби, отримані неавтоклавним способом, називають пінобетоном. Продукцію, отриману за допомогою автоклавів – газобетоном або газосилікатом. Пінобетонні блоки виготовляються з цементу, піску і води з добавкою під тиском синтетичного або органічного піноутворювача. Спінена суміш розливається в форми і твердне в природних умовах. Для виготовлення газосилікату використовується цемент, вапно і кварцовий пісок.

Суміш з піноутворювачем проходить обробку в автоклавах, при підвищеному тиску і температурі. Технологія виготовлення передбачає більш високу якість і технічні параметри у виробів з газобетону. Крім того, виготовлення блоків з газосилікату можливо тільки в умовах великого заводу, а піноблоки можна зробити в напівкустарних умовах, що теж впливає на якість. Якщо ви вирішили побудувати невеликий будинок з піноблоків, уважно поставтеся до вибору матеріалу.

Підсумки

Будівництво з піноблоків є більш дешевим в порівнянні з будинками з цегли.

Для кладки з великих блоків потрібно менша кваліфікація-товщина блоків дозволяє зводити стіну в один блок. Великий формат блоків збільшує швидкість виконання робіт. Технічні параметри міцності матеріалу дозволяють будівництво невеликого будинку з піноблоків, з використанням блоків для зведення капітальних стін. Застосовувати піноблоки в якості матеріалу для створення опорних конструкцій в будівлях вище четвертого рівня не можна.будувати своїми руками невеликі будинки з піноблоків з мансардою і навіть двоповерхові, цілком можливо. Але своїми руками-це не означає, що на будівельні технології, норми і правила можна наплювати. Якщо ви не знаєте, навіщо потрібно армувати стіни при кладці або додатково посилювати віконні та дверні прорізи, орієнтуєтеся при виборі фундаменту на поради шурина та інструкції в інтернеті, то може, краще зупинитися на посадці дерева, а будівництво довірити фахівцям? до речі, в цій приказці не сказано про те, що справжній чоловік повинен побудувати будинок саме своїми руками.

Двоповерховий будинок з піноблоків своїми руками. З чого почати

Технологія будівництва будинку з піноблоків своїми руками не сильно відрізняється від кладок різного типу, просто є деякі особливості і стандарти. Ми вас з ними обов’язково познайомимо, але поки, давайте почнемо з вивчення даного будівельного матеріалу (коротко) і підберемо оптимальний розмір.

Економія відчутна навіть на перший погляд – різниця в розмірах

Піноблок – будівельний матеріал

Перед тим як побудувати будинок з піноблоку своїми руками, почнемо з вибору пінобетонного вироби:

  • ідеально підійде габарит 200х300х600 мм, вага близько 10 кг. Такий блок хороший тим, що має достатню довжину для того, щоб заощадити в кількості, і достатню ширину, щоб звести будинок в північних районах. Вам буде потрібно всього лише 50-100 мм теплоізоляційного матеріалу і ніяких проблем з опаленням в приміщенні більше не виникне.
  • склад піноблоку оптимальний для будівництва будівлі. Теплопровідність піноблоку досить низька. Купуючи пінобетон, слід ретельно перевірити його зовнішній вигляд на наявність тріщин і відколів. Безумовно, невеликі відколи не будуть джерелом руйнування несучої стіни, але тріщини на торцевих частинах вироби знижують стійкість матеріалу до вологості.
  • дуже важливо приділити особливу увагу при виборі клейового розчину, краще використовувати спеціальні засоби, не вдаватися до «допомоги» цементно-піщаних сумішей. Клей і витрачається менше, і щілини виходять між блоками не великі, що знижує ймовірність утворення містка холоду.

Ну а тепер ми будуємо будинок з піноблоків своїми руками, так що стежте – читайте і вивчайте все уважно, щоб домогтися позитивного результату.