Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт — декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

142

— ключова рослина практично кожної композиції сучасного ландшафтного дизайну, різноманіття кольорів, форм і розмірів дає садівникові багатий грунт для фантазії. Далі ми дізнаємося, які є види ялівцю, які їх ключові особливості і вимоги до посадки.

Багато садівників віддають перевагу саме ялівцю в своєму саду завдяки наступним властивостям цієї рослини: невимогливість до вологи і родючості грунту, стійкість до спеки і морозу, невибагливість у догляді і широка палітра забарвлень, пластичність форми і соковитий зелений окрас круглий рік. Це одні з небагатьох рослин, які здатні виростати на засолених грунтах. Численні сорти вічнозеленого чагарнику здатні прикрасити не тільки сад, але і підвіконня в квартирі. На ваш вибір різні види ялівцю-пишні кущі і стрункі колони, великі дерева або почвопокривні чагарники, гіганти для використання в якості живої огорожі або карлики для альпійських гірок.

Крона геометричної форми підходять для садів з регулярним плануванням, де потрібно створити видові точки і акцентувати увагу на правильності абрисів клумб. Біля альпінарію, бордюру або водойми висаджують розлогі сорти, які роблять ці об’єкти більш експресивними. Ефектні рокарії стануть результатом комбінування неформованих і формованих ялівців, а для саду в східному стилі підійдуть карликові кущики для прикраси розгалужень доріжок і кам’янистих композицій. Далі представлені описи кожного сорту розглянутого рослини з відповідним угрупованням за видами, даними про активність росту і рекомендаціями по догляду та посадці.

Ялівці звичайні (communis)

Даний вид ялівців включає наступні сорти.

  1. gold cone-екземпляр з щільною вузькоконічною формою, що досягає метра в ширину і 4 м у висоту. Річний приріст становить 5 см і 10 см відповідно. Період активного росту припадає на літо, забарвлення молодих пагонів – яскраво-жовтий, до осені він змінюється жовто-зеленим і бронзовим до зими. Застійне перезволоження грунту-те, чого не терпить ця рослина. Gold cone невимогливий до грунту, але краще не допускати її ущільнення. Основні переваги-любов до сонця і морозостійкість. За умови утримання в тіні хвій придбає приємний зелений окрас. Протягом пари років після висадки на постійне місце слід забезпечити цьому сорту хороший догляд, який полягає в зв’язуванні гілок на зиму, укритті від палючого сонця і регулярному поливі.
  2. hibernika-сорт з вузькоколонновидной формою крони, що досягає метра в ширину і 3,5 м у висоту, річний приріст аналогічний попередньому сорту. Цей різновид має сизувато-зелену, неколючу хвою, відрізняється морозостійкістю і відмінно росте на добре освітленій місцевості. До грунту не пред’являється особливих вимог. Для захисту від сонця рослина необхідно укрити ранньою весною, а на зиму зв’язати для запобігання деформації і загибелі гілок під снігом.
  3. green carpet-ялівець з густою почвопокровной кроною. Доросла рослина досягає півтора метра в ширину і півметра у висоту при річному прирості в 15 см і 5 см відповідно. Цей сорт відрізняється світло-зеленими сланкими пагонами з неколючою хвоєю. Для висадки вибирайте добре освітлені місця, відмінно підійдуть схили і кам’янисті сади.
  4. suecica-сорт з колонновидной кроною. Висота дорослої рослини досягає 4 м, а ширина – метра. Приріст в ширину за рік-5 см, а у висоту – 15 см.ці чагарники щільні, пагони густі і вертикальні з блакитною або місцями зеленої голчастої кроною. Відмінні риси-повільне зростання, морозостійкість, відносна невибагливість. Якщо для висадки вибрати погано освітлене місце, крона стане розлогою і пухкої. Обрізку даний екземпляр переносить відмінно, завдяки чому з нього можна створювати фантазійні садові композиції.

Ялівці китайські (chinensis)

Цей різновид ялівців відрізняється декоративністю і включає наступні види:

  1. blaauw — дуже незвичайний сорт з асиметричною кроною з висхідними пагонами. Доросла рослина досягає півтора метра у висоту і ширину при річному прирості 5 см в ширину і 10 см в довжину. Цей сорт відрізняється морозостійкістю, відмінно себе почуває як на світлі, так і в півтіні. Краще вибирати для нього поживні, дренованих, легкі, помірно зволожені грунти зі слаболужним або нейтральним ph.
  2. blue alps-сорт з густою кроною, кінці пагонів якої звисають вниз, досягає 2 метрів в ширину і висоту при річному прирості в 5 см і 10 см відповідно. Забарвлення хвої цього ялівцю при вирощуванні на освітленій місцевості дуже приємний, сріблясто-блакитний. У тіні хвоя може стати менш насиченою. Переваги полягають з морозостійкості і невимогливості до грунту і вологи.
  3. kuriwao gold-різновид з широкою, округлою або асиметричною формою, яка досягає двох метрів в ширину і висоту. Річний приріст за даними показниками становить 5 см. На тлі темно-зеленої хвої дуже красиво і досить контрастно виділяються яскраво-золоті молоді тонкі паростки, за рахунок чого створюється враження легкості і легкості. Забарвлення в тіні стає менш насиченим, тому краще вибирати для посадки добре освітлені ділянки. Відмінним вибором буде кам’янистий сад, змішана або хвойна група, а також одиночна посадка.
  4. variegata-ялівець з пірамідальною кроною, що досягає метра в ширину і 2 метрів у висоту. Річний приріст становить 5 см за обома показниками. Цей різновид відрізняється світло-жовтими плямами на тлі синьо-зеленої пірамідальної крони. Рослина морозостійка і сонцелюбива, пред’являється невисокі вимоги до вологи і грунту, але краще її добре дренувати, уникати застійного перезволоження і засолення. Згубну дію ранньовесняного сонця необхідно запобігати, вкриваючи рослину.

Горизонтальні (horizontalis)

Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

Цей різновид включає переважно чагарники, серед яких такі сорти:

  1. andorra variegata-карликовий чагарник з подушковидною кроною і піднятими пагонами, які розходяться від центру у вигляді променів. Доросла рослина досягає 1,5 м в ширину і 40 см у висоту при річному прирості в 5 см і 3 см відповідно. Хвоя — це основна прикраса цього сорту, її забарвлення яскраво-зелений з ніжно-білими вкрапленнями. У зимовий період забарвлення стає пурпурно фіолетовим. Як і більшість сортів ялівцю, відрізняється морозостійкістю і вважає за краще сонячну місцевість.
  2. blue chip-чагарник зі стелеться кроною, в порівнянні з іншими горизонтальними користується найбільш високим попитом. Досягає 2 м в ширину і 30 см у висоту, річний приріст становить 5 см і 3 см відповідно. Пагони цього ялівцю щільно і витончено стеляться по землі, злегка піднімаючи кінці. Взимку сріблясто-блакитна хвоя стає ліловою.
  3. blue forest-сланкий чагарник шириною в 1,5 м і висотою в 30 см. Річний приріст становить 5 см і 3 см відповідно. Особливість цього сорту представлена спрямованими вертикально пагонами, за рахунок яких створюється ефект мініатюрного блакитного лісу. Забарвлення найбільш оригінальний і привабливий на початку літа. Вирощувати можна як на освітленій ділянці, так і в півтіні.
  4. limeglow-подушковидний чагарник шириною в півтора метра і висотою в 40 см.річний приріст становить 5 см і 3 см відповідно. Створюючи контрастні садові композиції, варто звернути увагу на яскраву, золотисто-жовту хвою цієї рослини. У тіні інтенсивність забарвлення втрачається, важкі грунту для вирощування не підходять. У зимовий період набуває коричневого забарвлення.

Козацькі (sabina)

Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

Цей вид також включає вертикальні сорти зі стелеться або подушковидної кроною.

  1. arcadia досягає 2,5 м в ширину і 50 см у висоту, крона стелеться, забарвлення світло-зелений. Для вирощування підходить освітлена місцевість і невелике затінення. Крона молодого рослини подушковидна, але з часом стає схожа на фантазійний килим.
  2. glauca. Ширина дорослої рослини — 2 м, висота – 1 м.зазвичай забарвлення хвої сіро-блакитний, але з приходом холодів набуває бронзовий відтінок. Чорні шишки з восковим нальотом дуже цікаво контрастують з густою хвоєю. Сонячні місця сприяють більш активному росту.
  3. tamariscifolia досягає 2 м в ширину і 50 см у висоту. Гілки цього сорту розлогі, розташовані часто. Забарвлення хвої може бути від блакитного до світло-зеленого, форма – ігловідная. Забарвлення буде більшCommunis).

    Великі деревні ялівці-типові рослини гір середньої і центральної азії, де вони формують гаї-арчовники. Дана назва цей вид ялівців отримав від тюркського найменування дерева – арча. В основному це м. Туркестанський (j. Turkestanica), м. Зеравшанский (j. Seravschanica), м. Напівкулястий (j. Semiglobosa), і м. Туркменський (j. Turcomanica). У природі всі ці види вкрай витривалі і можуть витримувати перепади температур від +40 до -40 °с. На жаль, ця витривалість не є гарантією гарного самопочуття ялівців в північних садах, т. К. Безпосередньо залежить від сильно аерованих» дихаючих » кам’янистих гірських грунтів.

    Подивіться, як виглядають на фото ялівці чагарникових і деревних форм:

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Сланкі види хвойних рослин ялівців визначають ландшафт високогір’їв. Високогірним стланиковим ялівцям властивий незвичайний характер розвитку крони, пов’язаний з суворим кліматом, — стовбури рослин притискаються до землі, згинаються між камінням осипів, а з часом повністю відмирають, передаючи естафету життя укоріненим в щебені гілкам. Такі популяції формують великі килимові куртини, що живуть сотні років. Аналогічно утворюються прибережні стланики, але, на відміну від гірських, їх стовбури і сучки зариваються не в щебінь, а в пісок.

    Типовими стланиковими видами вважаються:

    • ялівець горизонтальний (j. Horizontalis )
    • ялівець сибірський (j. Sibirica )
    • ялівець даурський (j. Davurica )
    • ялівець скупчений (j. Conferta )

    Види і популярні сорти ялівцю: фото, назви та опис

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus chinensis — ялівець китайський.

    Виростає в китаї. Монголії та японії.

    У природі-дерево висотою до 20 м або чагарник з вільно зростаючою, широко-кеглевидной або сланкої кроною. Природно, що розмір і тип крони залежать виключно від умов зростання — чим вони сприятливіші, тим крупніше рослина. Не дивно, що ялівець китайський має величезну кількість культиварів.

    Гілочки природних форм тонкі, одночасно з двома типами хвої на одному і тому ж рослині – лускатої і голчастої. Луската хвоя щільно притиснута до гілок і має ромбічну форму, голчаста – зібрана в мутовки. Кінці гілочок молодого приросту прямі і покриті лускатою хвоєю.

    Як видно на фото, ялівцю «диких» форм темно-сизо-зелена, у сортових – найрізноманітніша, в тому числі і золотиста:

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Чоловічі і жіночі рослини можуть відрізнятися. Плоди (шишкоягоди) коричневі з борошнистим кільцем, округлі, 6-8 мм в діаметрі. Дозрівають на другий рік. Природні різновиди досить морозостійкі, але в суворі зими злегка підмерзають. Ступінь морозостійкості сортів різна, але більшість з них цілком стійко.

    Багато культивари хвойної рослини ялівець мають спірне походження, вважаються гібридами з ялівцем козацьким (j. Sabina) і носять ім’я ялівець середній (j. Media). Нерідко ці сорти відносять то до одного, то до іншого виду, але найчастіше до сортової групи pfitzeriana, в тому числі це такі популярні культивари як gold coast і old gold.

    В умовах підмосков’я можуть активно відростати. Але в несприятливі снігові зими досить часті розломи, поломки гілок. При вирощуванні цих ялівців навіть добре вкорінені і розрослися екземпляри можуть страждати від весняного сонця і висушують вітрів. В умовах з підвищеною вологістю повітря відчувають себе більш комфортно.

    Популярні сорти ялівцю китайського:

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus chinensis expansa aureospicata

    Широка, ярусна форма росту. Хвоя голчаста. Серозеленая. Гілки загострені, деякі з них закінчуються кремово-золотистими приростами. Передбачувані розміри в 10-річному віці: ширина 1,5-1,8 м; висота 40-60 см.повністю морозостійкий. Можливе пошкодження хвої від променів весняного сонця.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus chinensis parsonii

    Широко-розлога, ярусна форма росту. Хвоя голчаста. Серозеленая. Гілки загострені. Передбачувані розміри в 10-річному віці: ширина 3,0 м; висота 50-70 см.повністю морозостійкий. Можливе пошкодження хвої від променів весняного сонця.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus chinensis pfitzeriana aurea

    Широко-розлога, ярусна форма росту.

    Подивіться на фото-хвоя у рослини ялівець м’яка, голчаста, золотиста:

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Вегетуючі пагони яскраві, з часом зеленіють, гілки загострені. Передбачувані розміри в 10-річному віці: ширина 2,0-2,2 м; висота близько 1 м.повністю морозостійкий. Можливе пошкодження хвої від променів весняного сонця.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus chinensis pfitzeriana blue and gold

    Ярусна, вазоноподібна форма росту. Хвоя м’яка, голчаста. Сіро-блакитна, з золотистими плямами. Гілки загострені. Передбачувані розміри в 10-річному віці: ширина до 1,5 м; висота 1 м.повністю морозостійкий. Можливе пошкодження хвої від променів весняного сонця.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus chinensis pfitzeriana compacta

    Ярусна, стелеться, сплощена форма росту. Хвоя м’яка, голчаста, сіро-блакитна. Гілки загострені. Передбачувані розміри в 10-річному віці: ширина 1,5-2,0 м; висота близько 50 см.повністю морозостійкий. Можливе пошкодження хвої від променів весняного сонця.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus chinensis pfitzeriana gold star

    Широко-розлога, ярусна форма росту. Хвоя м’яка, голчаста, золотиста. Гілки загострені. Передбачувані розміри в 10-річному віці: ширина 2,0-2,2 м; висота близько 1,0 м.при описі рослини ялівець цього сорту варто відзначити його повну морозостійкість. Можливе пошкодження хвої від променів весняного сонця.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus chinensis pfitzeriana golden saucer

    Широкораскидиста, ярусна форма росту. Хвоя м’яка, голчаста. Салатово-золотиста. Вегетуючі пагони яскраві, з часом зеленіють. Гілки загострені. Передбачувані розміри в 10-років-ньому віці: ширина 2,0-2,5 м; висота близько 1,0 м.повністю морозостійкий. Можливе пошкодження хвої від променів весняного сонця.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus chinensis plumosa aureovariegata

    Карликова форма. Хвоя зелено-блакитна. Гілки з біло-кремовими кінчиками, мають кілька вертикальний напрямок росту. Передбачувані розміри в 10-річному віці: ширина 60-80 см; висота близько 50 см.повністю морозостійкий. Можливе пошкодження хвої від променів весняного сонця.

    На цих фото показані сорти ялівцю китайського виду, назви яких наведені вище:

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus communis — ялівець звичайний

    Вельми варіабельний вид, поширений в лісах і горах європи, північної азії до північного китаю і в північній африці.

    Дерево колонновидной або кеглевидной форми або багатостовбурний чагарник висотою від 2 до 20 м. Так само, як і у багатьох інших ялівців, тип крони залежить від умов зростання, тому в гірських районах можна зустріти форми з розпластаної по землі стланиковой кроною. Різноманітність природних типів стало причиною появи величезної кількість культиварів-сортів з різною силою і типом росту крони.

    Зверніть увагу на фото-у цього виду ялівцю молоді пагони зелені, тригранні з поздовжніми борозенками:

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Кора дорослих рослин сіро-бура, волокниста. Хвоя голчаста, жорстка, колюча, зібрана в мутовки по 3 шт. Довжина голок — 10-15 мм, забарвлення — зелене з білою смужкою по центру.

    Чоловічі і жіночі рослини зовні не розрізняються. Плоди (шишкоягоди) темносизие, немов покриті інеєм, округлі, 6-9 мм в діаметрі. Дозрівають на 2-3-й рік. Ялівець звичайний-один з найбільш морозостійких в своєму роді. Більшість сортів також повністю морозостійкі, але багато колонновидні форми сильно страждають від весняного сонця і вимагають притінення.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus communis berkshire

    Міні-сорт ялівцю звичайного. Хвоя колюча, загострена, сіро-блакитна. Річні прирости в межах 3-5 см.повністю морозостійкий.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus communis compressa

    Міні-сорт ялівцю звичайного. Колонновидная форма. У цього сорту ялівцю звичайного виду хвоя колюча, загострена, зелено-блакитна. Гілки щільно прилягають до стовбура. Річні прирости в межах 3-5 см.з південного боку бажано притінення рослини від променів весняного сонця. Повністю морозостійкий.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus communis dr.u.

    Узкоколонновидный сорт ялівцю звичайного. ХвояКолюча, загострена, зелена. Гілки щільно прилягають до стовбура. Крона дуже щільна. Річні прирости в межах 15-20 см.бажано притінення від променів весняного сонця південно-розташованої частини рослини. Повністю морозостійкий.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus communis spotty spreader

    Карликовий сорт ялівцю звичайного. Широко-стелеться, чагарникова форма. Хвоя м’яка, зелена, з нерегулярними білими фарбуваннями. Бажано притінення від променів весняного сонця південно-розташованої частини рослини. Повністю морозостійкий.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus communis sterling silver

    Карликовий сорт ялівцю звичайного. Стелеться форма. Хвоя колюча, сіро-блакитна. Повністю морозостійкий.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus communis suecica aurea

    Міні-сорт ялівцю звичайного. Колонновидная форма. Хвоя колюча, загострена, зелено-золотиста. Гілки щільно прилягають до стовбура. Річні прирости в межах 3-5 см.бажано притінення від променів весняного сонця південно-розташованої частини рослини. Повністю морозостійкий, покриті інеєм, округлі, 8-12 мм в діаметрі. Дозрівають на 2-й рік.

    Повністю морозостійкий. Має нечисленні сортові форми.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus conferta all gold

    Карликовий сорт ялівцю скупченого. Стелеться форма. Хвоя колюча, золотиста. Річні прирости в межах 5-8 см.морозостійкий.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus conferta-ялівець скупчений

    Виростає на пісках в японії і на острові сахалін, утворюючи щільні зарості.

    Сланкий, сильно повзучий чагарник, схожий на стланиковую форму ялівцю звичайного. При описі цього виду ялівцю варто відзначити його дуже довгі, червоно-коричневі сучки. Кінці гілочок прямі. Хвоя світло-зелена, голчаста, жорстка, колюча, зібрана в плоскі мутовки по 3 шт.чоловічі і жіночі рослини зовні не розрізняються. Плоди (шишкоягоди) темно-блакитні, точно

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus horizontalis — ялівець горизонтальний

    Виростає в горах і по піщаних берегах великих озер в північній америці.

    Сланкий чагарник з довгими, щільно притиснутими до землі сучками. Гілки численні, плоскі. Хвоя природної форми луската, щільно притиснута до гілок, у культурних форм — різна: луската, голчаста або комбінована. Забарвлення хвої природної форми сизо-зелена, сортових-найрізноманітніша: зелена, сиза, золотиста, строката.

    Плоди (шишкоягоди) сині, немов покриті інеєм, округлі, 5-6 мм в діаметрі.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus horizontalis blue pygmy

    Мікро-сорт ялівцю горизонтального. Хвоя колюча, зелено-блакитна, часом срібляста, щільно розташована на гілках. Річні прирости до 1 см.повністю морозостійкий.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus horizontalis golden carpet

    Сланкі форма ялівцю горизонтального. Хвоя луската, золотиста, біля основи гілок салатова. Взимку набуває бурого забарвлення. Річні прирости в межах 10 см, повністю морозостійкий. Окрасою саду буде як ялівець, вирощений на штамбі і звисає з нього, так і екземпляр, що стелеться по землі.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus horizontalis mother lode

    Сланкі форма ялівцю горизонтального. Хвоя луската, золотиста, біля основи гілок трохи салатова. Протягом літа поступово набуває коричневі тони, повністю бурея в зиму. Річні прирости в межах 10 см.повністю морозостійкий. Окрасою саду буде як ялівець, вирощений на штамбі і звисає з нього, так і екземпляр, що стелеться по землі. Вважається одним з найбільш золотистих ялівців.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus horizontalis neuman

    Мікро-сорт ялівцю горизонтального. Хвоя колюча, зеленоголуба, часом срібляста, щільно розташована на гілках. Річні прирости до 1 см.повністю морозостійкий. Практично не відрізняється від juniperus horizontalis blue pygmy.

    Подивіться на фото-цей сорт ялівцю вважається самим мініатюрним:

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus horizontalis prince of wales

    Сланкі форма ялівцю горизонтального. Хвоя луската, зелено-блакитна. Річні прирости в більше 10 см. Діаметр крони у віці 10 років більше 2-х м.повністю морозостійкий. Окрасою саду буде як ялівець, вирощений на штамбі і звисає з нього, так і екземпляр, що стелеться по землі.

    Нижче представлені фото, назви та опис інших різновидів ялівців.

    Інші різновиди ялівців: фото, назви та опис

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus sabina — ялівець козацький

    Виростає в горах південної і центральної європи, в сибіру, на кавказі і в малій азії.

    Вельми варіабельний. У природі-чагарник, що утворює великі куртини висотою до 4 м.стовбури похилі, сучки більш-менш сланкі з піднятими гілочками молодого приросту. Стара кора червонувато-коричнева, опадає клаптями. Хвоя природної форми сизо-зелена, щільно притиснута до гілок, комбінована-голчаста і луската на одному і тому ж рослині. Хвоя сортових форм найрізноманітніша як за формою, так і за кольором. Чоловічі і жіночі рослини розрізняються не тільки генеративно, але і типом хвої — у жіночих екземплярів домінує голчастий тип хвої, а у чоловічих — лускатий. Деякі сорти є відібраними в природі формами або жіночих, або чоловічих рослин, наприклад сорти femina і mascula.

    Плоди (шишкоягоди) блакитно-чорні, немов покриті інеєм, округлі, 5-7 мм в діаметрі. Дозрівають на перший рік восени або на другий рік навесні. Повністю морозостійкий.

    Сорти ялівцю козацького ще років десять-п’ятнадцять тому досить часто зустрічалися в наших садах. Рослина була невибагливою, а головне — практично найдоступнішою. Але незабаром багато власників невеликих ділянок дещо охололи до його придбання: по-перше, виявилося, що у цього ялівцю висока швидкість росту і значні розміри діаметра крони, по-друге, на ринку з’явилися інші, не таке агресивні і в той же час більш цікаві, рідкісні види і сорти хвойних.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus sabina variegata

    Природна форма. Одна з гілок має мутуючу, варіегатную забарвлення.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus sabina blaue donau (синонім-blue danube)

    Карликовий сорт ялівцю козацького. Чагарникова, розлога, воронковидна форма. Гілки загострені, мають вертикальний напрямок росту. При описі цього сорту ялівцю варто відзначити його красиву зелено-блакитну хвою. Річні прирости 20-25 см. Повністю морозостійкий.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus sabina cupressifolia

    Карликовий сорт ялівцю козацького. Стелеться, розлога форма. Гілки загострені, мають вертикальний напрямок росту, згодом спадають. Хвоя зелено-блакитна. Річні прирости в межах 20 см.повністю морозостійкий.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus sabina blue forest

    Карликовий сорт ялівцю козацького. Щільна, стелеться, щільно-верхівкова форма. Це один з кращих сортів ялівцю козацького з короткими, загостреними гілками і зелено-блакитною хвоєю. Річні прирости в межах 10 см.повністю морозостійкий.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus scopulorum-ялівець скельний

    Виростає в західних районах північної америки, на сухих відрогах скель від техасу і орегону до британської колумбії. Вид близький до juniperus virginiana, що веде до постійної плутанини з визначенням сортів цих видів.

    У природі являє собою дерево висотою 10-13 м, часто багатостовбурне. Крона ширококолонновидная, кеглевидная або нерівномірно закруглена. Кора темнокрасно-коричнева. Хвоя лускоподібна, супротивна, щільно притиснута.

    Забарвлення хвої темно -, світло-або блакитно-зелена. Плоди (шишкоягоди) темно-блакитні, ніби покриті інеєм, округлі, 5-7 мм в діаметрі, солодкуваті. Дозрівають до кінця другого року.

    Як природна, так і культурна різновиди цього ялівцю повністю морозостійкі.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus scopulorum moonglow

    Колонновидная форма скельного ялівцю. Гілки щільно прилягають до стовбура. Голки жорсткі, колючі, сіро-блакитні. Розміри рослини в 10-річному віці: ширина в межах 40 см, висота 3,0 м.морозостійкий. У молодому віці може пошкоджуватися променями весняного сонця.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus sibirica — ялівець сибірський

    Типовий стланиковий вид високогір’їв і полярних районів євразії. Систематично близький до м. Звичайного. У природі утворює великі килимові зарості, в садовій культурі — присадкуватий чагарник з широкою щільною кроною. МолодийПагони зелені, тригранні з поздовжніми борозенками. Кора дорослих рослин сіро-бура, волокниста.

    Як видно на фото, у цього різновиду ялівцю хвоя голчаста, жорстка, колюча, зібрана в мутовки по 3 штуки:

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Довжина голок-5-8 мм, забарвлення-зелене з білою смужкою по центру. Чоловічі і жіночі рослини зовні не розрізняються. Плоди (шишкоягоди) темносизие, точно покриті інеєм, округлі, 6-9 мм в діаметрі. Дозрівають на 2-3-й рік.

    В культурі рідкісний, але перспективний для закріплення схилів і оформлення великих рокаріїв. Культиварів і сортів-гібридів не має.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus squamata-ялівець лускатий

    Виростає в гімалаях, центральному і західному китаї. У природі сильно гіллястий, частіше сланкий чагарник, що формує великі, але пухкі куртини. Стовбури і сучки жорсткі, пружні, покриті сіро-бурою відшаровується корою. Гілочки молодих приростів довгі, підняті, сизозелені. Хвоя голчаста, сиза, коротка, щільна, колюча, зібрана в мутовки. Плоди (шишкоягоди) червоно-коричневі, з часом чорніють, еліпсоїдні, довжиною 6-8 мм. Дозрівають на другий рік. Цілком морозостійкий, але нерідко страждає від весняного сонця.

    Має нечисленні, але різноманітні культивари, в основному з сизо-блакитною хвоєю. Форма крони сортових форм вельми різноманітна:» вазоподібна » у сорту meyeri, куляста — blue star, сланкі — blue carpet. Ці сорти найбільш поширені в культурі і є «типовими» для цього виду ялівцю. Також рекомендовані сорти: holger, meyeri, tropical blue.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus squamata blue carpet

    Широка, сланкі форма лускатого ялівцю. Густі гілки, плетеобразные. Голки гострі, жорсткі, сіро-блакитні. Річні прирости в межах 10 см.морозостійкий. У сирі зими часто пошкоджується грибною інфекцією, внаслідок чого може відбуватися пошкодження хвої гілок. Весняне сонце посилює пошкодження. Можлива втрата як окремих гілок, так і всієї рослини цілком.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus squamata holger

    Можливо, що це гібрид лускатого ялівцю і китайського pfitzeriana aurea. Широка, сплощена форма. Хвоя гостра, жовтіюча навесні, в подальшому сіро-блакитна. У 10-річному віці можливі розміри: 50-70 см у висоту і 2,0-2,5 м в ширину. Морозостійкий. У сирі зими часто пошкоджується грибною інфекцією, внаслідок чого може відбуватися пошкодження хвої гілок. Весняне сонце посилює пошкодження. Можлива втрата як окремих гілок, так і всієї рослини цілком.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus squamata meyeri

    Широка, сланкі форма лускатого ялівцю. Гілки густі, плетеобразние, підняті. Голки гострі, жорсткі, сіро-блакитні, зібрані в мутовки. Річні прирости в межах 10 см.морозостійкий. У сирі зими часто пошкоджується грибною інфекцією, внаслідок чого може відбуватися пошкодження хвої гілок, весняне сонце посилює пошкодження. Можлива втрата як окремих гілок, так і всієї рослини цілком.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus squamata tropical blue

    Карликова форма лускатого ялівцю. Дуже компактна, округла форма. Голки гострі, жорсткі, насиченого сріблясто-блакитного кольору. Річні прирости в межах 5-7 см.морозостійкий. У сирі зими часто пошкоджується грибною інфекцією, внаслідок чого може відбуватися пошкодження хвої гілок. Весняне сонце посилює пошкодження. Можлива втрата як окремих гілок, так і всієї рослини цілком.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus virginiana — ялівець віргінський

    Назва цього різновиду ялівців дано за назвою його основного ареалу поширення. Дерева в природному середовищі існування ростуть на сухих кам’янистих ґрунтах штату вірджинія. Також їх можна зустріти і у вологих болотистих місцях північної америки – від канади до флориди. Вид близький до j. Scopulorum (м.скелястому), що веде до постійної плутанини з визначенням сортів цих видів.

    В природі дуже мінливий, але найчастіше це дерево висотою до 30 м.форма крони змінюється з віком — спочатку вузькоколонновидная, а пізніше кеглевидная з повислими і горизонтально віддаленими один від одного сучками. Стовбур товщиною до 1 м.

    Кора відшаровується, її забарвлення варіює від сірого до червоно-коричневої. Хвоя сиза, комбінована — як голчаста, так і луската на одному і тому ж рослині. Лускоподібна хвоя домінує, але і голчаста цілком помітна, особливо на старих деревах, де вона досягає в довжину 10 мм. Луската хвоя супротивна, ланцетна або яйцевидно-ромбічна, довжиною 1-2 мм.

    Квітки однодомні (чоловічі і жіночі на одному екземплярі). Плоди (шишкоягоди) темно-блакитні, блискучі, немов покриті інеєм, майже круглі, 6 мм в діаметрі.

    Як природна, так і сортові форми повністю морозостійкі.

    Має нечисленні, але різноманітні за типом росту культивари. Найпоширеніші-колонновидний skyrocket і розпластаний grey owl.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Juniperus virginiana grey owl

    Середньорослий сорт віргінського ялівцю, в молодості розпростерто-піднесена форма, яка з віком стає дуже широкою, багатоярусною. Гілки плетеобразные, підняті. Хвоя колюча, сіро-блакитна. Річні прирости в межах 15-20 см. Повністю морозостійкий.

    Як виростити ялівець на дачі: агротехніка посадки і догляду у відкритому грунті (з фото)

    Для посадки і успішного догляду за ялівцем необхідно подбати про пухких слабокислих суглинних грунтах, цілком підійдуть і супіщані грунти. Карликові сорти не слід вирощувати на надмірно багатих грунтах-вони можуть втратити типову форму крони.

    При догляді за ялівцями дорослим екземплярів підгодівлі не потрібні. Молоді рослини можна підгодувати навесні після танення снігу по вологій землі комплексним або комбінованим мінеральним добривом в ослабленій концентрації. Свіжий гній і фекалії категорично виключаються.

    Пересаджують ялівці або навесні до розпускання бруньок, або восени. Заглиблення кореневої шийки можливо, але небажано. Молоді рослини і сортові садові форми виносять пересадку легко, взяті з природи — надзвичайно погано. Великі екземпляри можна пересаджувати тільки після попередньої підготовки кореневої грудки.

    Щоб доглядати за ялівцями так, як передбачає правильна агротехніка, потрібно забезпечити відсутність застійних і грунтових вод.

    Морозостійкість видів різна. Дорослі екземпляри більш стійкі, ніж молоді. Спорудити укриття від морозу можливо тільки для низькорослих сортових форм.

    Як показано на фото, при догляді за ялівцями середньорослі екземпляри утеплюють хвойним ялиновим гіллям, для карликових влаштовують » курінь»:

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Щоб уникнути розламування важким снігом і втрати форми, обов’язково легке стягування гілок багатостовбурних сортових екземплярів.

    Використання ялівців в ландшафтному дизайні саду (з фото)

    Не дивно, що ці красиві і різноманітні рослини стали одними з основних для формування композицій декоративних садів практично у всіх регіонах землі. Залежно від характеру і сили росту, типу і забарвлення хвої кожен з видів і сортів ялівців в ландшафтному дизайні використовується по-своєму. Гарні вони в якості домінант і солітерів, для створення груп і бордюрів, для посадки в міксбордерах і рокарії. Незамінні ялівці в дизайні саду і для підтримки постійного колориту саду — жоден з родів хвойних не володіє настільки багатою різноманітністю забарвлення хвої: всіх опеньків зеленого, сизо-білого і золотістожелтого. Ялівці абсолютно безболісно переносять формує стрижку протягом усього року. Для стримування зростання і додання компактності розлогим і сланким сортам можливо вирізання будь-яких гілок.

    Подивіться на фото — в дизайні саду ялівці кущових видів і сортів гарні для формування стрижених живоплотів:

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Компактні багатовершинні форми використовують для природних нестрижених огорож і бордюрів. Щільні вузькопірамідальні сорти незамінні для створення стрижених колон, арок і спіралей. Високорослі широкопірамідальні культивари зручні для формування вистрижених ярусних композицій в японському стилі.

    Однією з основних умов вирощування ялівцем з насіння є використання тільки свіжозібраного посадкового матеріалу. При зберіганні в звичайних умовах схожість втрачається через 1-2 роки.

    Насіння слід збирати восени, як тільки дозріють шишкоягоди. Для поліпшення схожості їх необхідно витягти з плодів і промити. Насіння має дуже тверді оболонки, без порушення яких проростиВони не можуть. Крім цього, і зародок насіння не готовий до проростання, так як знаходиться в стані спокою. У природі процес порушення покривів проходить в шлунку проковтнули насіння птахів, а пробудження зародка — при тривалому знаходженні в грунті.

    У садовій культурі для вирощування ялівцю насіння скарифікують, тобто штучно порушують покриви. Для ялівців найкращим способом є хімічний, при якому сухе насіння поміщають на 30 хвилин в сірчану кислоту, після чого обережно промивають. Після такої обробки насіння висівають у відкритий грунт. Проростають вони до весни.

    Можливий і інший спосіб пророщування насіння, заснований на комбінованій стратифі нації, що створює ідеальні умови для пробудження зародка. Відразу після збору і очищення насіння їх змішують з великим чистим злегка вологим піском, тирсою або мохом-сфагнумом, поміщають в поліетиленові мішки і зберігають 2-3 місяці при температурі від +20 до +30 °с. Надалі насіння зберігають протягом 3-4 місяців в холодильнику або підвалі при температурі +3…+5 °с. У період стратифікації необхідно підтримувати рівний помірний рівень вологості субстрату і набігати коливань температури.

    Навесні стратифіковане насіння промивають і висівають в ящики або миски. Посіви виставляють в тепле (+18…+23 °с) місце, де вони і проростають. Сходи містять на світлі, але не на яскравому сонці і помірно поливають, при необхідності пікірують.після гарту на свіжому повітрі висаджують в гряду.

    Для спрощення процесу насіння після стратифікації можна відразу висіяти в гряди відкритого грунту. Поєднання хімічної скарифікації з подальшою стратифікацією гарантує більш високий відсоток схожості.

    Сортові різновиди при насіннєвому розмноженні слабо повторюють характерні ознаки, та й визначити їх в перший рік досить складно. Для розмноження сортових форм використовують вегетативне розмноження.

    Розмноження ялівців в саду живцями (з відео)

    Спосіб розмноження ялівців горизонтальними відводками не гарантує збереження форми крони у колонновидних рослин, але він дуже хороший для стланикових форм. Укорінення відбувається протягом року.

    Живцювання найбільш повно забезпечує повторення всіх сортових ознак. Однак не всі ялівці однаково легко розмножуються живцями. Відносно добре вкорінюються живці з молодих сортових рослин, ще краще-живці, зняті з рослин, що мають стланиковий тип крони. Живці багатьох диких видів, тим більше взяті зі старих екземплярів, вкорінюються дуже погано.

    Живцювання проводять навесні до початку або на самому початку пробудження нирок. Можна робити це і влітку, коли затвердіють молоді прирости, але в цьому випадку живці не встигають утворити коріння і зимують лише з напливами каллуса.

    Для весняного ранньолітнього вкорінення годяться визріли пагони минулого року, в середині літа зрізають прирости поточного року. У колонновидних і вузькопірамідальних форм беруть тільки прагнуть вгору, але не найсильніші пагони, у сланких – все, крім вертикальних, у рослин з вільною, овальної або і кулястої кроною можна брати будь-які живці. Кращими живцями є короткі бічні гілочки, зірвані з основної гілки з шматочком старої деревини – з «п’ятою». Заготовляють їх вранці або в похмуру погоду.

    Для розмноження ялівців в саду живці укорінюють в ящиках, наповнених спеціальним субстратом, що складається з великого промитого піску з додаванням перліту в співвідношенні 1:1 або 2:1 або верхового кислого торфу (3:1). Живці занурюють в субстрат під кутом 60 -70 , при цьому ні в якому разі їх не можна перевертати тильною стороною гілочки вгору.

    При весняному живцюванні в початковому періоді, до розпускання бруньок, необхідно підтримувати температуру +15…+18 ᵒс, а потім довести її до +20…+23 °с. Небажано допускати різкі коливання температури і піднімати її вище +25 °с. Особливо небезпечні для живців прямі сонячні промені, тому їх необхідно притіняти.

    Надмірна вологість субстрату призводить до загибелі живців. Щоб уникнути цього, потрібен хороший дренаж. Однак поєднання злегка вологого субстрату з підвищеною вологістю повітря стимулює укорінення. Для поліпшення результатів можна використовувати препарати для корені-освіти, строго дотримуючись доданих до них інструкцій.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні растВиди і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Якщо доглядати за ялівцями в саду на дачі так, як передбачає правильна агротехніка, то весняні живці можуть вкоренитися до середини літа, а літні – вже до кінця осені. Але іноді до осені живці не утворюють коренів, маючи на місці зрізу лише потовщення — каллус. У цьому випадку вони потребують укриття на зиму. Добре вкорінені рослини не вкривають.

    Подивіться відео «розмноження ялівцю живцями», щоб краще зрозуміти, як виконується цей агроприем:

    Добре підходить ялівець, посадка і догляд за яким не вимагають якихось особливих зусиль. Причини, за якими ці хвойні рослини дуже улюблені садівниками, дуже прості: невибагливість, тонкий аромат, цікаві форми, оригінальні текстури і забарвлення хвої.

    Залежно від виду ялівець в ландшафтному дизайні може створювати абсолютно дивовижні ефекти: деревовидні форми гордо підносяться на клумбах або в центрі газону , чагарники обмежують садові доріжки або створюють м’який килим на альпійській гірці, сланкі сорти заполоняють порожні простору. Крім оригінального зовнішнього вигляду ялівець сприятливо впливає на людину і навколишнє середовище, наповнюючи повітря корисними фітонцидами, що сприяють позбавленню від бактерій.

    Різноманітність видів

    Зараз виділяють близько 70 видів ялівцю з численними сортами, придатними для вирощування в наших умовах. Найчастіше в якості нового жителя для саду розглядаються наступні види ялівцю:

    Одним з невибагливих варіантів вважається ялівець віргінський , батьківщиною зростання якого є північна америка. У природі це деревця, що досягають до 30 м у висоту, але в садах використовуються декоративні сорти, що зберегли невибагливість і витривалість виду: вони зимостійкі, посухостійкі, можуть переносити часткове затінення і засолення грунту.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Ще одним видом з північної америки, що володіє морозостійкістю і стійкістю до несприятливих факторів, є ялівець скельний . Його сорти представлені деревними формами до 10 м у висоту.

    До різних умов пристосований ялівець звичайний , який росте в лісах європи, азії, північної америки і на гірських схилах північної африки. Представлені вони і деревними, і сланкими формами.

    Ялівець китайський однією своєю назвою визначає область свого зростання: китай, корея, японія, приморський край росії. Цей вид вважається невибагливим, легко переносить убогість грунтів, посуху та інші несприятливі умови. Відомим його сортом є компактний ялівець «стрикта» .

    В наші умови легко впишеться ялівець козацький , що росте в лісах південно-східної азії, європи, на схилах уралу, малої азії та кавказу. Зазвичай це ялівець, сланкий по поверхні землі, хоча зустрічаються і невеликі деревця.

    Гібридом ялівцю козацького і китайського вважається ялівець середній, який володіє властивою предкам стійкістю до несприятливих умов середовища. Серед його сортів найцікавішими вважаються золотисті: ялівець «голд кост» і ялівець «олд голд».

    Не дуже вимогливий до навколишніх умов і ялівець лускатий , що росте в китаї. Для декоративного садівництва підійдуть практично всі його сорти: ялівець» блю карпет«,» холгер«,»мейері». Найчастіше на альпійські гірки висаджують ялівець «блю стар», за формою нагадує подушку.

    Як грунтопокривна рослина для оформлення саду можна розглянути ялівець горизонтальний або розпростертий, батьківщиною якого вважається північна америка. Він має вигляд вічнозеленого сланкого чагарнику.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Важким для вирощування в наших умовах вважається ялівець прибережний, який часто розглядається в якості колекційного рослини. Він являє собою повзучий чагарник родом з сахаліну і японії.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Розмноження

    Розмноження ялівцю можливо як насінням, так і вегетативними способами:

    • щоб розмножити ялівець насінням, необхідно у вересні зібрати його плоди-шишкоягоди. Плоди ялівцю особливі тим, що дозрівають тільки на другий рік, причому збирати варто більш темні ягоди. Плоди замочують, тиснуть і розтирають, щоб дістати з них насіння. Оскільки зійдуть далеко не всі насіння, запастися ними потрібно з надлишком. НасінняСадять в ящик або прямо на невелику ділянку землі. У грунт варто додати грунт з-під дорослої рослини, де містяться гриби-симбіонти, позитивно впливають на розвиток ялівцю. Зверху потрібно вкрити землю мульчею, щоб не допустити росту бур’янів і пересихання грунту. Якщо насіння садять в ящик, то на зиму ящик виносять на вулицю під сніг.

    Порада! насіння можуть прорости через рік або два, а іноді через 4 роки, проте можливі ситуації, коли жодна рослина не з’явиться. Багато декоративні сорти ялівцю складно розмножити насінням, тому більш ефективними виявляться вегетативні способи.

    • можна розмножити ялівець живцями. Робити це починають в кінці квітня. З дорослої рослини (8-10 років) необхідно зрізати однорічні живці «з п’ятою», тобто з частиною старої деревини. 3-5 см живця внизу звільняють від хвої. Для них краще спорудити невеликий парник-це може бути невелика пластиковий посуд, накрита плівкою. У грунт з піску і торфу додають грунт з-під дорослого куща. Через місяць-півтора у живців з’являється коренева система, проте вона дуже слабка, а тому необхідно постійно підтримувати високу вологість. Після вкорінення можна пересаджувати живці в грунт, де на зиму їх варто вкривати ялиновим гіллям, або залишити зимувати на вікні. Через 3-4 роки нові рослини висаджують на їх постійне місце.
    • сланкі форми ялівцю можна розмножувати відводками. Молоді гілки для цього потрібно притиснути до землі і закріпити, присипавши грунтом з піском і торфом. Уже в наступний сезон їх відокремлюють від материнського куща і пересаджують в потрібне місце.

    Особливості посадки

    Пересадка і розмноження ялівцю не є складними завданнями, проте деякі види рослини не переносять пересадки. Варто відразу визначити те місце для куща, яке оптимально йому підійде, щоб в майбутньому не довелося його пересаджувати. Цим варто зайнятися відразу після придбання ялівцю в спеціалізованому магазині або його вкорінення після розмноження в домашніх умовах.

    Хвойні вічнозелені чагарники і дерева, яких налічується більше 70 видів, відносяться до сімейства кипарисових. Ялівець-рослина, добре знайоме в нашій країні. Воно широко використовується в ландшафтному дизайні.

    Багато дачники і власники заміських будинків хотіли б бачити на своїх ділянках ці оригінальні, що володіють вишуканою красою насадження. Правда, не всім відомо, як росте ялівець, які йому необхідні умови. У цій статті ми постараємося відповісти на багато питань, що стосуються цієї культури.

    Історія назви

    Існує дві версії щодо походження назви даної рослини. Одні дослідники впевнені, що воно з’явилося зі словосполучення «між ялинник», оскільки на півночі рослина віддає перевагу ділянкам між ялиновими посадками. Друга версія свідчить, що воно пішло від давньоруського слова «молока», що означає «вузол». Можливо, ця гіпотеза теж має право на існування, оскільки ялівець відрізняється вузлуватими гілками і стовбуром.

    Де росте ялівець?

    Представники даного роду досить широко поширені — від арктики до гірських субтропічних районів. Виняток становить лише juniperus procera (східно-африканський). Цей вид поширений на африканському континенті аж до 18° південної широти.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Як правило, більшість ялівцевих мають невеликий ареал поширення. Зазвичай це певні гірські системи і країни. Широко поширений, мабуть, тільки де росте ялівець деревоподібний, який у висоту може досягати п’ятнадцяти метрів? ці дерева утворюють характерні для середземномор’я, центральної азії, півдня північної америки і посушливих регіонів мексики світлі ліси. Правда, вони не займають великих територій.

    Якщо вас цікавить, де росте ялівець дрібніших видів, то поспішаємо вам повідомити, що його можна зустріти в підліску або в третьому ярусі в світлих хвойних і листяних лісах. Коли їх знищують, утворюються чисті зарості. Самі низькорослі, сланкі види можна побачити на кам’янистих схилах і скелях, біля верхньої межі лісу.

    Опис

    Ялівець може бути як чагарником, що виростає до трьох метрів, так і деревцем висотою до п’ятнадцяти метрів. Набагато рідше зустрічаються екземпляри висотою до тридцяти метрів. У більш жорстких кліматичних умовах рослина може приймати стланиковую форму. У чоловічих рослин крона густа і колоновидна, у жіночих — більш густа і овальної форми.

    Ялівець має хвою двох видів: молоді рослини покриті зеленою і голчастою, дуже гострою, довжина якої — близько півтора сантиметрів. Гілки дорослих дерев покриті як голчастої, так і лускоподібної хвоєю.

    Цвітіння

    Ялівець цвіте в травні. Чоловічі жовті шишки мають подовжену або кулясту форму, а жіночі (зелені) збираються в невеликі групи. Після запліднення, в перший рік, жіночі квітки нагадують тверді кульки буруватого кольору, а вже на другий рік вони набувають вигляду ягід, наповнившись соком. До осені вони стають темно-синіми або чорно-фіолетовими, набагато рідше — червоно-бурими, з легким сизим нальотом.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Ви вже знаєте, де росте ялівець — в підлісках і світлих листяних лісах (або утворює самостійні зарості на пісках). А тепер обговоримо, які умови для нього найбільш комфортні.

    Він абсолютно не вимогливий до грунтів, оскільки потужні корені можуть добувати поживні речовини і воду з глибин найбідніших грунтів. Це посухостійка, тіньовитривала і морозостійка рослина, яка здатна витримати мороз до -40 °с. Росте ялівець повільно, але відрізняється довголіттям — вчені стверджують, що деякі екземпляри живуть до 3000 років.

    Посадка

    Багатьох дачників цікавить, як посадити ялівець правильно. В першу чергу необхідно підготувати для саджанця сонячне місце. Залежно від виду рослини, можуть змінюватися вимоги до грунту, але в основному це не найважливіший фактор.

    Заповніть посадкову яму сумішшю з піску, торфу і дернової землі. На вологих грунтах при посадці потрібно дренаж. В цьому випадку необхідно збільшити глибину ями. На дно висипають бита цегла або щебінь. При посадці не слід заглиблювати кореневу шийку.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Полив

    У посушливу і суху погоду ялівці вимагають рідкісного, але рясного поливу, щоб вода добре промочила грунт. Крім того, в спеку необхідно дощування (обприскування). Це краще робити у вечірній час.

    Підготовка до зими

    Ялівці, що мають прямостоячу форму крони, пізньої осені обв’язують мотузкою, щоб виключити деформацію гілок під вагою снігу. Решта видів в особливій підготовці до зими не потребують.

    Ялівець: види і сорти. Gold coast

    Це невисокий чагарник, пагони якого розташовуються горизонтально. Хвоя відрізняється декоративністю-золотисто-жовтого кольору, до зими темніє. Кущ любить освітлені місця, в тіні розвиток сповільнюється. Крона щільна і розлога. До грунту і вологи не вимогливий. У рік приріст рослини становить від п’яти до п’ятнадцяти сантиметрів.

    Мінт джулеп

    Цей вид має розкидисту крону, розташовану під кутом до грунту приблизно 45°. Назва хвойного чагарнику походить від mint julep, що в перекладі з англійської означає «солодкий м’ятний коктейль». Вперше ялівець мінт джулеп був виведений в розпліднику міста саратога-спрінгс (сша).

    Перевага цього сорту полягає в тому, що він легко переносить посухи і люті морози. Рослина можна садити поодиноко або групою, створюючи оригінальну ялівець минт джулеп має середні розміри і хвилеподібну крону. До десяти років вона може досягати трьох метрів в ширину. Ще одна перевага — дуже приємний м’ятний аромат хвої. У сша даний сорт прийнято вважати промисловим: він прекрасно почуває себе в місті, виконуючи роль живоплотів.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Ялівець блю (лускатий)

    Це досить численна група. У неї входить більше двох десятків видів. Вони відносяться до декоративних рослин, які ідеально підходять для прикраси ландшафту. У даній статті ми представимо вам найбільш поширені з них.

    Blue carpet

    Невибагливий, швидко зростаючий чагарник. Його висота не перевищує півтора метрів, гілки відрізняються колючим сріблясто-блакитною хвоєю. Крона широка і плоска. Плоди (шишкоягоди) темно-синього кольору з білястим нальотом. Порівняно швидке зростання дозволяє використовувати культуру в якості щоб зміцнювати схили і пагорби.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Кущі люблять сонце, стійкі до загазованості і задимлення, добре переносять обрізку.

    Blue star

    Назва цієї рослини перекладається як «блакитна зірка». Декоративний ялівець блю стар-чагарничок з голкоподібної, лускатоїИгли на една убава сребро-сина сенка. Круната е густа, полукружна. Сина ѕвезда расте многу бавно — на возраст од десет, добива ништо повеќе од четириесет сантиметри во должина и дијаметар.

    На буш е суша-отпорни, фрост-отпорни, undemanding да почви, расте на сите суви и добро исцедена, како и на сиромашни почви.

    Сината стрелка

    Сината стрелка доби своето име (преведено како «сина стрелка»), бидејќи на интересна форма на круната. Тесен, columnar, тоа навистина наликува на стрелката. На пука се тешко, цврсто притиснат да багажникот, расте вертикално, и расте петнаесет сантиметри годишно. На возраст од десет години, растението достигнува два и пол метри во висина со широчина на за 0,7 метри.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Иглите се лушпеста, мека, и светло сина боја. Плодовите се борови шишарки на сина-сина боја. Предноста на различни е на ниско-растечка пониски гранки (речиси во основата на стеблото).

    Андора variegata

    Џуџе грмушка со зрачи пука од центарот, со малку крена завршува. Главната предност на видовите е светла зелена игли со крим-бели точки, а во зима, тоа е удар пурпурна-виолетова боја. Возрасен на растенијата со висина од не повеќе од една и пол метри сака сончево области, не се бара на почви.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Блу чип

    Друг сина смрека. Грмушка висина од триесет сантиметри до две метри. Оваа сорта се смета да се биде најдобар во неговата категорија. Тргна заедно земјата доброто пука шират во различни насоки, за покривање на земјата со дебел тепих.

    Сребро-сина игли, мали. Во зима, тоа импресионира со нежно виолетова боја.

    Cossack junipers. Аркадија

    Средни грмушки (2.5 m), притаен круна. Игли се светло зелена, мека. Тоа се развива добро во осветлени средини, но може да се толерира светлина делумно сенка. Withstands мразови до -40 ° c. Во првиот расте во форма на перница, но постепено се претвора во еден прекрасен тепих, зема се повеќе и повеќе простор.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Glauca

    Сива боја-сина игли од овие мали грмушки (1.2 м) во зима ќе ве изненади со ретки бронзена боја. Против позадина на дебели капа на игли, браун конуси со waxy слој да изгледа многу хармонично. На сортата е скромен и мраз кои се отпорни.

    Кинески junipers. Blaauw

    Ова е многу убава растение со перница во облик на круна. Сака сончево области, иако се развива доста добро во делумна сенка на светлината. Најпогодни почви се исцедена, светлина, хранливи, умерено влажни и со неутрална реакција. Висината на растението е за 1,2 метри.

    Variegata

    Ова е повисоки растенијата (2.1 m). Тоа е карактеристика-светло жолти дамки расфрлани на сино-зелен венец на pyramidal форма. Сака добро исцедена, влажна, свежа почвата. Не толерира стагнира waterlogging. Рана пролет бара засолниште од сонцето.

    Kuriwao злато

    Возрасен буш со висината од 2,2 метри е јасно видлива од далечина, и сите ви благодариме на светла златна млади зеле дека контраст со темно зелена игли на постари гранки. Ова создава впечаток на леснотија и леснотија. Круната е широка, понекогаш асиметрични, и заоблени. Изгледа голема во еден plantings. Таквите грмушки се не помалку убава во мешани групи.

    Junipers се заеднички. Злато конус

    На растенијата расте до четири метри во висина. Во лето, за време на активен развој, млади пука се обоени со светла жолта, кој од страна на есен ќе стане жолто-зелена, и во зима на растенијата добива бронзена боја. На различни не толерира стагнира waterlogging на почвата.

    Почвата не е тешко, иако тоа е подобро да не им дозволат на своите compaction. За првите три години, буш треба добра заштита: таа има потреба од наводнување, засолниште од пролетното сонце.

    Види і сорти ялівцю з назвами і фото. Знайомимося з поширеними видами і сортами ялівцю е-каталог декоративних рослин для саду» ландшафт  - декоративні хвойні і листяні дерева і чагарники, ліани, травянисті багаторічні раст

    Зелен тепих

    Мали притаен растенијата (1.5 м )со мека, не-бодлив игли на светло зелена боја. Одлично за садење на падините, во камени градини.

    Hibernika

    Прилично високи грмушки (3.1 m) со мека игли на сина-зелена боја. На сортата е мраз-отпорни и да се чувствува удобно во запалени области. За зима, гранките треба да биде врзан за да ги спречи кршење.