Чим обробити теплицю навесні перед посадкою. Як обробити теплицю без заміни грунту навесні

43

Чим обробити теплицю навесні перед посадкою. Як обробити теплицю без заміни грунту навесні

Якщо ви накривали грунт мульчею, і залишилася не перепріла, її обов’язково потрібно винести (в ній прекрасно розмножуються всякі мікроорганізми) і найкраще знищити. Залишивши її неподалік від теплиці, з високим ступенем ймовірності можна привадити безкоштовним комфортним житлом дрібних гризунів.

Якщо роботи почалися ще до того, як зійшов весь сніг, дуже добре накидати його на грядки. Такий захід є хорошою природною, природною обробкою закритого грунту. А коли накиданий сніг розтане, можна починати обробляти грунт хімічними та іншими методами.

Головне-не баритися, тому що патогени пробуджуються раніше всіх, і боротися з ними по ходу п’єси, висаджуючи і вирощуючи рослини, буде набагато складніше.

Хороший спосіб обробки – за допомогою гарячої пари. Існує три типи такої обробки:

  • ручна пропарка;
  • паровою машиною;
  • вакуумне пропарювання;
  • із застосуванням термостійких листів;
  • метод «бутерброд».

Різниця тільки в застосуванні техніки-так, в невеликій за площею теплиці можна пройти і вручну ошпарити грунт, накривши її потім плівкою. Така обробка ще називається парової стерилізацією. Все шкідливе від гарячої пари загине, а корисні мікроорганізми залишаться живі і здорові. Машина використовує такий же спосіб, просто парогенератор знаходиться капоті автомобіля і направляється в грунт, поки машина проїжджає між грядками.

Для посилення ефекту труби з парою можуть заглиблюватися в землю, а листи зверху будуть затримувати пар і забезпечувати необхідну високу температуру, але не вище 60°с.цей метод застосовували з незапам’ятних часів, і він набагато корисніше інших. Його друге життя почалося з впровадженням в маси ідеї органічного землеробства, що відкидає обробку пестицидами і гербіцидами.

Але існує ще один термічний спосіб, при якому використовується стоградусний пар. Він не просто знешкоджує шкідників і збудників хвороб: така температура вбиває все живе, грунт залишається без корисних мікроорганізмів, необхідних для біохімічних процесів і належного харчування рослини. Грунт після даної обробки значно втрачає в корисних якостях, пересолюється, з’являється надлишок марганцю, і в результаті у вирощуваних овочів та інших культур погіршуються смакові якості.

Як відмити теплицю від зелені. Як помити теплицю навесні зсередини і зовні

Чистота-запорука здоров’я. Це твердження так само вірно для рослин, як і для людей. Якщо восени теплиця була вимита, то навесні клопоту буде набагато менше. Залишиться тільки оновити результат: пройтися по всіх деталях покриття чистою водою за допомогою звичайної ганчірки. Можна так само використовувати електричний обприскувач, заряджений чистою водою або мийну систему, якщо вона є в наявності.

Полікарбонат вимагає ніжності! миття теплиці з стільникового полікарбонату повинно проводитися акуратно, з використанням серветок з мікрофібри або м’яких губок. Це дозволить запобігти появі подряпин і тріщин. Напір води в мийної станції при її використанні повинен бути мінімальним.

Чим же помити теплицю навесні, якщо вона зимувала брудною? найкраще для цих цілей підійде звичайна мильна вода (використовувати краще господарське мило або ж спеціальне садове). Можна додати в воду препарат від особливо докучливою хвороби або шкідника минулого сезону, якщо такі були.

Спочатку можна пройти теплицю всередині, потім зовні, залишаючи піну на поверхнях хоча б на 10 хвилин. Якраз до завершення миття зовнішніх частин, підійде час повертатися всередину. У тій же послідовності промийте всі поверхні начисто. Усередині при змиванні варто бути акуратніше, щоб мильний розчин не потрапляв на землю.

Рада! перш ніж приступати до вологого прибирання, проведіть суху чистку від пилу і бруду. Тоді миття пройде швидше і легше.

Обробка теплиці перекисом водню. Чи годиться перекис для теплиці

Чомусь деякі садівники люблять ускладнювати собі життя. Наприклад, намагаються обробити теплиці для дезінфекції перекисом водню або борною кислотою. Але ж відомо, що перекис – це найгірше, що можна використовувати для дезінфекції теплиці. Це і неефективно, і дуже дорого.

замість перекису водню можна купити сірчані шашки – фас. Така шашка допомагає одночасно впоратися зі шкідниками і хворобами (тільки попередньо прочитайте інструкцію на упаковці).

Можна використовувати і тютюнові шашки. Вони безпечніше для людини, ніж сірчані. Нічого страшного, якщо вдихнете її дим, а ось дим від сірчаної шашки може бути небезпечний і для здоров’я, і для життя. Правда, тютюнова шашка вбиває тільки шкідників, а збудників хвороб щадить. Зате її можна використовувати, навіть коли в теплиці сидять рослини.

Обробка теплиці триває пару діб, після чого її провітрюють до десяти днів, поки повністю не вивітриться специфічний запах.

Не менш ефективно і недорого, а головне, безпечно для людини обприскування теплиці зсередини хлорним вапном. Для цього на 10 л води беруть 400 г хлорного вапна, розчиняють її і настоюють три-чотири години. Після чого проводять обприскування.

Якщо нічого з цього вас не влаштовує, обприскати грунт і стінки теплиці квадрісом або строби. Працюють вони добре, просто після них доведеться мити скла теплиці, а так все добре.

Застосовувати медьсодержащие препарати небажано, так як вони викликають корозію металу і сильно бруднять скла і полікарбонат.

Якщо на дух не переносите агротехнічні препарати, використовуйте препарати, використовувані медиками для дезінфекції приміщень: гіпохлорид натрію, тексоніт, глютаровий альдегід, ніртан, йодтріетиленгліколь, мононатрієву сіль дихлорізоціанурової кислоти, аерозолі хлор-скипидару…

Всі вони набагато ефективніше звичайної перекису водню, і ціни на них демократичні.

Обробка теплиці восени. Прибирання в теплиці

Підготовка теплиці до зими восени для наступного сезону завжди починається зі збору рослинних залишків. Всі культури, які вже закінчили плодоношення, потрібно прибрати разом з корінням. Рекомендують підкопувати вилами або лопатою коріння, щоб в землі нічого не залишалося. Все це необхідно робити відразу ж після збору врожаю.

Якщо помідори або огірки були прив’язані до шпалер, слід прибрати всі кілочки, зрізати мотузки. На них можуть перебувати спори патогенних мікроорганізмів. Мотузки або мотузки слід винести за межі ділянки і спалити. Кілочки можна прибрати в сторону і згодом продезінфікувати.

У теплиці не повинно залишатися нічого. Всі підгнилі плоди, засохлі стебла, листя, бур’яни, залишки мульчі необхідно скласти в пакети і прибрати. Варто звернути увагу на місця з’єднань між бічними стінами і грунтом, між пластиковими бортиками, що розділяють грядки. Там теж можуть бути рослинні залишки, які потрібно видалити.

Причини появи коричневих плям на листках помідорів листя томатів є показниками того, наскільки правильно розвиваються рослини, а також індикаторами їх здоров’я. Іноді доводиться стикатися з проблемою появи коричневих плям на листі…

Питання про використання бадилля для отримання компосту є спірним. Деякі досвідчені городники радять закладати рослинні залишки на компостну купу, а інші рекомендують їх спалювати. Якщо на рослинах протягом сезону були якісь ознаки хвороб, утилізація обов’язкова.

Генеральне прибирання включає в себе і миття конструкцій. Якщо теплиця плівкова або плівка тільки на даху, варто прибрати покриття, помити його, продезінфікувати. На наступний рік можна буде знову натягнути плівку.

Полікарбонатні, скляні теплиці слід обов’язково оглянути. Якщо щось потрібно відремонтувати, слід зробити це відразу ж після видалення рослинних залишків. Всі щілини потрібно ліквідувати, закрити пробоїни, якщо вони є. Гумові ущільнювачі на кватирках і дверях слід оглянути. Можливо, буде потрібно їх заміна.

Далі всю конструкцію потрібно ретельно помити. Для цього можна використовувати:

  • розчин соди харчової (2 ст. Л. На 10 л води);
  • склад на основі оцту (1 ч. Л. Есенції, 100 г господарського мила на 10 л води);
  • слабкий розчин марганцівки (не надто яскравого рожевого кольору);
  • насичений мильний розчин.

Для миття теплиць слід використовувати м’які щітки, губки, швабри, щоб очистити і важкодоступні місця. Особливу увагу варто приділити кутах теплиці. Саме там люблять селитися шкідливі комахи, можуть перебувати спори грибів.

На замітку!

Теплицю потрібно вимити як зовні, так і всередині. Металеві елементи треба очищати дбайливо, не використовуючи агресивних миючих засобів. Метал схильний до корозії.

Відразу після обробки мильним розчином потрібно змити його залишки. Зручно використовувати шланг, але натиск повинен бути слабким, щоб струменем води не розносити по всій теплиці суперечки.