Дитяча на двох: 6 зручних і стильних варіантів з instagram

28

Далеко не у всіх квартирах є можливість виділити кожній дитині по кімнаті. Але навіть у великих квартирах має сенс робити єдину дитячу для двох дітей: вони разом грають, вчаться дружити і вирішувати свої проблеми. Доводиться продумувати питання суміщення в одному просторі інтересів дітей різного віку або різної статі.

Ось кілька важливих моментів, які потрібно врахувати при проектуванні інтер’єру дитячої на двох.

зонування . Мабуть, головне в плануванні дитячої. Передбачити всі зони і при необхідності візуально відокремити їх від одного-завдання не з простих. На допомогу-гіпсокартонні перегородки, переносні ширми, предмети меблів, балдахіни або штори. Можна виділити різні за призначенням зони кольором.

територія гри і спорту . Якщо не продумати місце для ігор, ті плавно перемістяться в інші кімнати і на кухню. Для хлопчика бажано організувати спортивний куточок з бампером і амортизаційним покриттям підлоги. Для дівчинки-зону краси з дзеркалом і купою ящиків для дівочих дрібниць. Зону дозвілля, на відміну від зон відпочинку або навчання, можна зробити загальну. Головне, щоб це було екологічно, безпечно, затишно.

навчання . Мова не тільки про письмовому столі і стільці. Важливо, щоб було зручно і нічого не відволікало від занять: погляд не падав на іграшки, робоча поверхня досить освітлена, продумані полиці для книг, підібраний правильний за віком стілець. Якщо немає можливості поставити два окремих столу, спробуйте відкидні або висувні моделі, стіл-підвіконня, єдину стільницю на два робочих місця. Маленькій дитині для занять вистачить і журнального столика. Молодшому школяреві в ідеалі придбати регульований по висоті і нахилу стільниці стіл-парту. Дорого, але з поставою проблем не буде.

відпочинок . Якщо площа невелика, двоярусне ліжко стане хорошим рішенням. Причому спальні місця можуть розташовуватися в одну лінію через роздільник, навпроти один одного або під прямим кутом уздовж двох стін кімнати. Це дає можливість організувати додаткові місця зберігання або усамітнення.

особистий простір . Як би не було дітям добре разом, вони мають право на відпочинок один від одного. Потрібен затишний куточок для кожного, де можна сховатися, залишитися наодинці. М’яке підвіконня, ніша, намет, підвісне крісло, навіть відокремлена балдахіном ліжко — будь-який з варіантів здатний дати дитині перепочинок і відчуття захищеності. А ще у кожного має бути своє недоторканне місце зберігання в кімнаті, де будуть його особисті речі і секретики.

колір . У цьому питанні головні замовники-діти. Як правило, рівний спокійний пастельний світлий загальний фон дасть загальний комфортний стан. А яскраві акценти елементів декору, штори, текстиль урізноманітнюють спокійну палітру.

світло . Відмовтеся від щільних штор на користь легких натуральних тканин або жалюзі. Необхідність отримання дитиною сонячного світла важлива і для здоров’я, і для психо — емоційного комфорту. Однією люстри над центром кімнати не вистачить — окремі джерела світла повинні висвітлювати робочий стіл і зону відпочинку.

місця зберігання . Це можуть бути переносні мішки або коробки для іграшок, комоди, ящики під ліжком або антресольні полиці для рідко використовуваних речей, шафа для одягу і полиці для книг і улюблених речей.