Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

94

Назва: старолатинська назва берези.

Опис береза: найбільш поширена деревна порода північної півкулі. В роду близько 120 видів по всій північній півкулі від субтропіків до тундри, з них в колишньому срср дико 40 і введено в культуру близько 25. Найпоширеніша з наших листяних порід.

Дерева до 30 (45) м заввишки і устарники аж до сланких. Кора зазвичай гладка, покрита шаром коркової тканини, берести, відшаровується тонкими пластинками, частіше біла, жовтувата або рожева, у некоорих видів сіра, коричнева і навіть чорна; листя черешчате від круглих де ланцетних, цілісні( рідко лопатеві), зубчасті; квітки в сережках, плоди — односемянной горішок, 1-5 мм завдовжки, плоско стиснутий з боків, з 2 перетинчастими крильцями. Вага 1000 плодиків від 0,1 г (у б. Тополелистной) до 1,2 г (у б. Чорної). Вихід чистих насіння 15-40%. Граничний вік більшості беріз не перевищує 100-120 років, у б.жовтої — 150 років, окремі дерева досягають 300 років. Більшість беріз абсолютно морозостійкі, за винятком гімалайсько-китайських, деяких японських і американської чорної б., більш вимогливих до тепла.

Красиві листопадні дерева або чагарники з прозорою, наскрізною кроною і часто з тонкими, звисаючими гілками і светлоокрашеннимі стовбурами. Крім добре відомих і широко поширених в помірному поясі білокорих беріз з довгими сережками і щільними яйцевидно-ромбічними або трикутно — яйцевидними листям існують групи видів зовсім іншого вигляду.

Наприклад, з округло-яйцеподібними плодущими сережками, спрямованими вгору (береза шерстиста, береза ермана); з яйцевидними або довгасто-яйцевидними листям (береза ребриста, береза шмідта, береза вишнева); з незвичайною за забарвленням корою (береза даурська, береза ребриста, береза жовта, береза вишнева та ін.). Майже всі види світлолюбні, маловимогливі до багатства грунту, але погано переносять ущільнення і отоптиваніе. Відрізняються швидким ростом, добре переносять умови міста за умови посадки на смузі газону, дуже морозостійкі.

У підмосковних, тверських або муромських лісах живе не один вид беріз, а два. Етобородавчатая, або поникла береза (betula verrucosa, вона ж в. Pendula) і пухнаста береза (b. Pubescens). Перша мешкає в порівняно сухих лісах — на узліссях, заростаючих полях і пасовищах, а друга-вид в основному болотний. Втім, обидва види часто ростуть разом і розрізнити їх нелегко — хіба що листя бородавчастої берези гостріше, а пухнастою (як неважко здогадатися) — опушені. Стовбур пухнастої берези рівніше і біліше, але зате бородавчаста живе майже в два рази довше, до 120 років.

Основні відмінності берези повислої (1) і пухнастою (2) один від одного:
Стовбур: 1 — білий майже дощенту і майже немає тріщин навіть внизу, 2 — у верхній частині кора біла, а в комлевой-з безліччю тріщин і товстим шаром грубої кори по краях.
Крона: 1 — широка з піднятими вгору гілками, 2-зі звисаючими вниз пагонами.
Лист: 1 — закруглений, 2-ромбічний.
У повислої молоді пагони з безліччю бородавочок. Восени листя у обох жовтіють.

Навіщо ж березі бути білою? дійсно, адже не для милування ж еволюція створила це дивовижне пристосування-бересту? щоб знайти відповідь на це питання, треба звернути увагу на те, де саме ростуть самі білі в світі берези. Отже, паперова береза-мешканець аппалачських гір америки, корисна — гімалаїв, а пухнаста — гір шотландії та скандинавії. І це явно неспроста. Справа в тому, що в горах дуже жорстке ультрафіолетове випромінювання, і саме для його відображення рослини за мільйони років «навчилися» захищати стовбур білим дзеркалом. Вражаюче, що і деякі евкаліпти, що мешкають в сонячній австралії, пішли точно таким же шляхом — їх стовбури яскраво-білі.

Але чи всі берези білі? у передгір’ях східного тибету мешкає абсолютно незвичайне дерево-китайська біла береза (в.alba-chinensis). He дуже зрозуміло, чому її назвали білою-адже її береста пофарбована в неправдоподібний буро-рожевий колір! на жаль, у нас вона поки що мешкає лише в ботанічних садах, та й там її молоді пагони іноді страждають від занадто суворих зим.

Але ситуація з кольором стовбура ще складніше — виявляється, існує безліч видів чорних беріз. Вони дуже істотно відрізняються від звичних нам не тільки тим, що їх стовбури пофарбовані в темні тони і часто зовсім позбавлені берести. Екологічні вимоги цих беріз також зовсім інші. Якщо звичні нам білі берези-самі що ні на є «діти сонця » (вони проростають тільки на відкритих просторах і затінення з боку високих ялин або сосен вбиває їх), то чорні берези — справжні лісові дерева. Часто вони мешкають в нижньому ярусі лісів, утворених іншими деревами, і проростають зовсім не на відкритих світлі галявинах, а на замшілих повалених стовбурах в тіні лісу. Американська береза (в. Nigra), як і її азіатська родичка береза даурська (b. Davurica) — ще не найхарактерніші представники цих дивовижних дерев. Куди вигадливіше стовбури североамериканскойберезы вишневої [ст. Lenta]. Це низьке дерево повільно росте, але досягає вражаючого для беріз віку — до трьохсот років. Мабуть « «вишневої» вона названа за схожість стовбура зі стовбурами старих вишень — вони настільки ж темні і на них зовсім немає берести. Її листя зовсім не схожі на листя наших звичайних лісових беріз, вони схожі скоріше з листям якогось далекого родича беріз на зразок граба, і це абсолютно справедливо. Вчені вважають, що саме чорні берези-предкова група всього великого роду, а білі стовбури їх нащадки придбали вже істотно пізніше, переселившись в гори. Незвичайні і плоди чорних беріз — вони нагадують більш шишки хвойних дерев, ніж сережки.

Деревина чорних беріз виключно тверда, її використовували навіть для виготовлення деталей машин, що в поєднанні з повільним зростанням призвело до катастрофічних наслідків. Так, на нашому далекому сході стала рідкісним видом і занесена до червоної книги береза шмідта (b. Schmidtii), а в сша жила раніше в гірській пенсільванії в. Uber і зовсім зникла в дикій природі і зберігається тепер лише в ботанічних садах.

Зрозуміло, що якщо на ділянці вже є дорослі берези, то проблеми вибору того чи іншого виду і сорту не варто. Якщо ж беріз немає, а ви тільки вирішили їх посадити на ділянці, то майте на увазі, що їх різноманітність зараз вкрай велике. Розмір продаваних видів і сортів варіює від 70 см у висоту (!) до 20-25 метрів, розмір листа від 8 мм в діаметрі до величезних для берези листя — в 15 см завдовжки, колір кори далеко не завжди білий, а може бути коричневим, жовтим, чорним, бежевим і іноді навіть рожевим. Якісь рослини мають осіннє забарвлення; якісь-ні, якісь ростуть швидко, якісь повільно, якісь перетворюються в ефектні солітери, а якісь досить субтильні і вимагають посадки тільки в групу.

У частини видів декоративні характеристики такі, що читаються тільки з близької відстані (відшаровується кора, сильно порізані листя та ін.) і вони, відповідно, вимагають посадки тільки поруч зі спостерігачем. У якихось, навпаки, весь декоративний ефект помітний тільки з відстані (форма крони, її ажурність…) і їх потрібно висаджувати на відстані, рівному хоча б двом-трьом висотам дерева.

Але не всі йдуть на посадку декоративних форм і сортів беріз, деякі виявляють бажання посадити самі звичайні, вже описані вище березу повислу або пухнасту. Перш за все пам’ятайте про їх кінцевих розмірах, які істотно перевищують розміри їх сортових побратимів. Коли вони вже є — це одне, але, вибираючи на посадку, треба добре подумати.

Місце розташування берези: віддає перевагу сонячним або злегка притінені місця, але є і досить тіньовитривалі (б.шерстиста, ребриста, жовта).

Посадка берези: при посадці відстань між рослинами не менше 3 — 4 м.грунтова суміш складається з листової землі, торфу і піску (2:1:2). Бажаний дренаж з піску шаром 15 см. Посадка проводиться ранньою весною у віці не старше 5-7 років, більш дорослі висаджують взимку, з замороженим грудкою; при осінній посадці відбувається великий відпад.

При посадці беріз є одне дуже важливе обов’язкове правило — ні в якому разі не можна заглиблювати кореневу шийку саджанця. Якщо вона виявиться хоча б трохи нижче рівня грунту/дерево буде страждати протягом декількох років, а потім все одно загине. Справа в тому, що в такому випадку повністю гине мікориза на березових коренях, а без своїх співмешканців-грибів берези існувати не можуть. З тієї ж самої причини берези не переносять насипання грунту над корінням дорослих дерев і підвищення рівня грунтових вод (останнє менше стосується початково болотного виду — пухнастою берези, але її і вирощують-то порівняно рідко). Зрозуміло, в перші роки саджанці слід в разі потреби поливати, але згодом з тимчасовоїПосухою мириться не тільки більшість «чорних» беріз, але навіть береза пухнаста.

А ось про добриво грунту задуматися варто, знову ж таки, лише в разі «чорних» беріз, вельми вимогливих до цього. Кращим добривом стане додавання листової землі безпосередньо при посадці. Ну а для белоствольних беріз про це зовсім не варто турбуватися — все необхідне буде доставлено цим рослинам симбіотичними грибами.

Догляд за березою: підживлення. Ранньою весною, до появи листя, і в кінці весни підгодовують дерева: на відро води беруть 1 кг коров’яку, 10 г сечовини, 15 г аміачної селітри. 10-20 — річним рослинам потрібно 30 л розчину, в 30 і більше років-50 л.
Полив. Обов’язковий під час посадки і три-чотири дні після неї.
Розпушування, мулъчирование. Грунт розпушують на глибину 3 см під час прополки бур’янів. Мульчують пристовбурні кола торфом, торфокомпостом, деревною тріскою шаром 8-12 см.

Стрижка, обрізка берези. навесні вирізують сухі гілки.

Захист від хвороб і шкідників. жуки-трубковерти пошкоджують молоді пагони і листя. Уражені листя рекомендується збирати і спалювати, а пристовбурні кола — перекопувати. Гусениці шовкопряда-черниці і буцефала чубатки з’їдають листя залишаючи одні жилки. Гусениць обтрушують, а рослини обробляють інсектицидами. Травневі жуки і їх личинки поїдають коріння. Рекомендується перекопування грунту і вибір личинок берези схильні до багатьох грибних захворювань, особливо небезпечні гриби-трутовики, які руйнують деревину. Слід їх видаляти. Проти іржі проводять обприскування фунгіцидами, наприклад хлорокисью міді (0,4%).

Підготовка до зими. вкривають пристовбурні кола у особливо цінних декоративних форм, посаджених восени.

Розмноження берези: щоб посадити одну з наших бичкових беріз, досить викопати невеликий сіянець на якомусь занедбаному полі, а ось з розмноженням екзотичних видів все набагато складніше. Якщо сорти бородавчастої берези особливо це стосується надплакучих і розсічено — листяних форм) розплідники зараз поставляють в досить великій кількості, то розмноженням інших видів, швидше за все, доведеться зайнятися самим садівникам, причому грунтовно повозитися при цьому.

Справа в тому, що берези абсолютно не здатні розмножуватися найпростішим і звичним нам способом — живцюванням, і шляхами отримання нових рослин залишаються вирощування з насіння і щеплення.

Розмножують берези посівом насіння, зібраних в період побуріння сережок. Схожість 90%. Надалі швидко падає. Краще посів проводити відразу ж після збору або пізньої осені. Берези добре відновлюються порослю, даючи цікаві в декоративному відношенні багатостовбурні форми.

Просушені до повітряно-сухого стану (вологість 7 — 14%) насіння зберігають в герметично закупореній тарі, целофанових або паперових пакетах в холодильнику або сухому неопалюваному приміщенні. При цьому схожість зберігається 1-2 роки. Лабораторна схожість залежить від виду. Посів восени або ранньою весною. Свіжозібране насіння світлочутливе: в темряві проростає при 15 — 32 °с.при 15° і нижче с. Проростає тільки після освітлення. Після сухого зберігання перед посівом с. Необхідна стратифікація при 1 — 1 0 ° протягом 2-3 міс або обробка гіб — береловой кислотою в концентрації 100 мг/л протягом 24 ч.вийшли з спокою с. Проростають при 12-25°. Посів с. Поверхневий в добре підготовлені борозенки або гряди з ущільненням с.до посівного субстрату. Посіви мульчують дрібними тирсою, торфом, перегноєм, піском або чорноземом, вкривають тіньовими щитами або соломою на 50 — 70% до появи сходів. У цей період посіви щодня поливають до повного насичення субстрату вологою, своєчасно видаляють бур’яни, регулюють освітлення і норму поливу в залежності від температури і вологості повітря.

Хоча берези масово заселяють кинуті землі, згарища і вирубки, їх крихітні проростки по початку дуже вибагливі до умов життя. Перш за все більшості беріз вже в самому юному віці потрібен рясний сонячне світло. Навіть незначне притінення бур’янами для них виявляється згубним, та й проростають вони, тільки лежачи на поверхні грунту — закопувати їх не можна. Тому, якщо ви зважитеся посіяти якусь березу, це слід робити в ящику зі спеціально пропареної від бур’янів грунтом, а потім доведеться всю весну ретельно, але вкрай обережно поливати крихітні паростки. Зате починаючи з середини літа, коли рослинка досягнуть сантиметрів п’яти, можна вже перестати хвилюватися за них і зі спокійною совістю пересадити їх в «школку». Втім, вищеописана процедура стосується тільки лише «білих » беріз. «чорні» ж, як типово лісові жителі, вимагають менше світла, зате їх сіянці в перший рік ледь-ледь додають в зростанні (незважаючи на те, що проростки у них в кілька разів більші, ніж у «білих»] і абсолютно нестійкі до найменшої посухи. Швидке зростання починається у них лише на другий-третій рік.

Іншим способом розмноження беріз залишається щеплення. Тільки так можна розмножити їх сорти, але це вимагає неабиякої майстерності. Треба дуже точно підгадати час проведення операції-на підщепі вже повинні почати розвертатися листя, а щепу необхідно зберегти в повному спокої (в холодильнику при температурі близько нуля]. Мабуть, найкращим терміном щеплень беріз буде початок і середина травня. Саме щеплення виробляють держаком з однією-двома нирками способом» в розщепів«,» в приклад » і їм подібними: інакше кажучи, так, щоб підщепу був товщі прищепи. Важливо злегка притенить щеплення і захистити їх від зайвого випаровування (наприклад, помістивши в новий поліетиленовий пакет]. Однак навіть при таких хитрощах відсоток успішних щеплень незначний, вище він тільки в прохолодних оранжереях з постійно високою вологістю повітря. Гірше того-виявляється, що практично неможливо прищепити «чорну» березу на» білу » або навпаки — позначається дальність спорідненості цих груп. Тому в наших краях єдиним способом розмноження таких темних красунь як вишнева або даурська береза, виявляється копітка вирощування з насіння.

Використання берези: відносяться до числа кращих паркових дерев і дуже бажані в садах і алейних посадках, але обов’язково на смузі газону. Декоративні ажурною кроною, яскравим забарвленням кори, світло-зеленим листям навесні і золотисто-жовтою восени. Придатні для всіх типів посадок, особливо в поєднанні з горобинами, вербами, дубами, липами, кленами, буком, черемхами, а також на тлі хвойних порід. При посадці беріз слід враховувати її сусідство, як» охлестивателя», особливо беріз з тонкими висячими гілками, від яких особливо страждають хвойні.

Партнери берези: під березою повислою завжди краще ростуть трави і рослини, ніж під пухнастою. У останньої крона більш щільна, крони окремих дерев стикаються. Але є ряд рослин, нехай і не так багато, які могли б бути використані і під нею. Лімітуючими факторами тут є тінь і сухість. Серед деревних рослин можна було б використовувати ліщину звичайну і її сорти, пузиреплодник калінолістний і його сорти, снежноягодники в асортименті, деякі спіреї (правда, на шкоду рясному цвітінню), карагану деревоподібну і її сорти, як грунтопокривна і витка по опорах — древогубец і дівочий виноград пятілісточковий меншого розміру, ніж зазвичай, але там буде рости дерен білий і його сорти, деякі глоди і жимолость татарська, магонія падуболиста і бузки (хоча і не так рясно квітучі), непогані кущі, але не дуже рясно квітучі, дасть перстач чагарникова, добре використовувати смородину альпійську і горобини в асортименті, ялівці китайські, форми і сорти ялини звичайної, тую західну та інші рослини. Список багаторічників — ще більше. Лімітуючий фактор той же-суха тінь. Добре ще, якщо вони будуть не самими вимогливими до родючості.

Купити кращі саджанці берези можна в нашому каталозі (замовляйте не виходячи з дому. Доставка по всій росії).

Белоствольную красуню під назвою береза знають всі без винятку, але мало хто наважується посадити таке дерево на власній присадибній ділянці або у дворі, так як вважають, що під дорослим стовбуром вже неможливо буде що-небудь виростити. Чи так це насправді, і коли правильно садити березу, варто розібратися.

Корисні властивості берези

Всі прекрасно знають, що береза володіє численними корисними властивостями, але не всі знають, що саме ці дерева відносяться до фітонцидних підвидів. Тобто якщо посадити березу біля будинку, то повітря, особливо після проливного дощу, буде настільки очищений від мікробів, що його можна порівняти з повітрям в операційній палаті. Цьому сприяють фітонциди, якими володіє кора беріз, а з їх допомогою усуваються численні мікроби і мікроорганізми, що витають в повітрі.

На думку біоенергетиків, садити саджанці берези на ділянці просто необхідно, так як саме з їхДопомогою людина може отримати природну енергію, яка допоможе зняти стрес. Для цього потрібно посидіти під дорослим деревом, притулившись до нього. А висаджувати під березами радять кущі суниці, які подарують відмінний урожай ароматних ягід. Простими словами, можна сказати: якщо на присадибній ділянці або біля будинку є берези, то це не тільки правильно, але і розумно. Єдине, що потрібно врахувати, щоб белоствольная красуня прижилася, це вірну посадку зеленого насадження.

Що потрібно врахувати при посадці беріз

Перед тим як садити березу, слід в першу чергу зрозуміти, що для посадки використовуються саджанці невеликого розміру, проте через кілька років ці тонкі стовбури перетворяться в красиві дерева. Щоб не допустити загущенности, потрібно знати, на якій відстані необхідно висаджувати рослини. На думку садівників, відстань між березами має бути приблизно 4-5 метрів, а висадку дерев слід проводити поетапно:

  1. вибір відповідного часу і місця для посадки.
  2. застосування рекомендацій від досвідчених фахівців.
  3. своєчасна обрізка дерев, боротьба з шкідниками.

Коли краще садити березу-навесні або восени? саме це питання цікавить численних садівників. Відповідь на це питання досить проста – краще висаджувати дерево ранньою весною, як тільки грунт прогріється до позитивних показників. Восени також можна посадити дерево, але якщо зима вийде сильно морозною, а снігу буде недостатньо, є високий шанс промерзання кореневої системи.

Найкраще садити березу в такому місці, яке буде нагадувати дереву природне середовище, тобто в затіненій ділянці, де грунт постійно зволожена і прохолодна, як в лісі. Однак слід не забувати, що якщо кореневій системі не потрібно сонячного світла, то молоді листки постійно потребують його, тому сонячне світло повинен хоч трохи, але потрапляти на листя. Ідеальним місцем для зростання беріз стане північно-східна частина будинку. Не можна садити дерево строго на південь, так як сильне сонце буде пересушувати грунт, і насадження перестане нормально рости і розвиватися.

В якому грунті буде добре рости береза

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восенищоб белоствольная красуня успішно прижилася і радувала око, слід підготувати відповідний грунт для висаджування. Берези добре приживаються в злегка кислотному грунті, якщо на ділянці передбачений лужний грунт, то його склад можна власноруч змінити:

  • внести спеціальну речовину під назвою почвоулучшітель;
  • доповнити посадковий грунт мінеральними речовинами і органічними добривами;
  • додати звичайний пісок.

У посадкову яму рекомендується укласти дренажний шар, поверх засипати підготовлений грунт для посадки. Верхній шар грунту необхідно ущільнити ручним способом, рясно полити відстояною водою. Протягом 3-5 днів, в залежності від погоди, тільки що посаджену березу слід постійно поливати, щоб дерево добре прижилося на новому місці.

Влад
14. Коли можна посадити березу і як правильно її пересаджувати?

Береза-популярне рішення для облагороджування прибудинкової ділянки: вона доступна, має ефектний вигляд і не потребує специфічного догляду. Однак правильно посадити її не завжди легко – тут є кілька важливих особливостей, які потрібно дотримуватися, щоб дерево прижилося і розвивалося. Пропонуємо ознайомитися з цими тонкощами: розповідаємо, коли і яким чином рекомендується пересаджувати березу.

Заготовляємо саджанці

Обзавестися саджанцем берези можна декількома способами: самостійно виростити рослину з гілочки або насіння, викопати підростаюче деревце в лісі або купити його в розпліднику. Якщо перший варіант для вас занадто клопіткий, а третій – надто витратний, залишається компроміс у вигляді пересаджування молодої берези з лісу. Посадку саджанця краще затівати або ранньою весною, або ранньою осінню – в ці періоди рослина найкраще приживається. Відправившись в ліс, шукайте молоду березу висотою не більше 1 м. Рослина має бути здоровим: обов’язково огляньте його на предмет чужорідних плям на корі і покручених гілок.

Рада. Чим нижче буде дерево, тим надійніше воно вкоренитися на новому місці.

Викопуючи березу, спробуйте залишити її кореневу систему в цілісності. Для цього спочатку акуратно обкопати дерево навколо, потім з трьох сторін проріжте грунт багнет-лопатою, а потім з четвертого боку починайте підкопувати під корінь, поки не викорчуєте рослина з корінням і грудкою землі.

Викопавши дерево, не обтрушуйте його-прямо з грунтом помістіть у відро і зверху додатково присипте землею. У такому вигляді транспортуйте саджанець на ділянку для подальшої посадки.

Вибираємо місце посадки

Хоч береза і відноситься до невибагливим рослинам, місце для посадки необхідно вибирати з особливою ретельністю – тут потрібно слідувати декільком обов’язковим вимогам:

  • якщо ви не збираєтеся обмежуватися одним деревом, а плануєте облаштувати на своїй ділянці невелику алею, заздалегідь розрахуйте необхідну площу зони висадки з урахуванням того, що між березами має бути відстань в 4 м. Необхідність таких проміжків пояснюється просто: берези щорічно додають в розмірах, тому потрібно мати запас місця для їх вільного розростання.
  • щоб дерева не були в тіні, витримуйте необхідну відстань від всіх об’єктів, розташованих на ділянці від будинку і госпбудівель – близько 5 м, від паркану – 3 м.
  • висаджуйте берези подалі від плодоносних дерев: останні забирають з ґрунту дуже багато вологи, тому роблять її практично непридатною для зростання інших культур.
  • приймайте до уваги розташування підземних комунікацій: висаджуйте берези на відстані 3 м і більше від труб водопроводу, каналізації та дренажу.
  • якщо на ділянці є каналізаційний колодязь або стічна яма, саджанці повинні бути віддалені від об’єкта на 3-4 м.

Пересаджуємо березу

Саджанці готові, місце вибрано-переходимо до посадки. Щоб успішно і оперативно впоратися із завданням, дотримуйтеся простих правил:

  • підготуйте ділянку для посадки: звільніть його від листя і бур’янів.
  • викопайте яму такого розміру, щоб забезпечити вільне розміщення кореневої системи дерева. Але не перестарайтеся з глибиною, інакше саджанець сяде занадто низько, що загрожує його загибеллю в перший же тиждень вкорінення через нестачу вологи.
  • удобрити землю в викопаній ямі-додайте в неї трохи піску, торфу, чорнозему і перегною. Обов’язково перемішайте всі компоненти добрива і рівномірно розподіліть по дну. Якщо є можливість, принесіть піввідра землі з лісу, де було викопано рослина, – так дерево легше перенесе зміну умов зростання.

Рада. Якщо ділянка знаходиться в болотистій зоні, заздалегідь виконайте дренаж зони для посадки беріз або хоча б додайте в грунт гідрогель.

  • вставте саджанець в яму, присипте грунтом і зовсім злегка утрамбуйте. Простежте, щоб коренева шийка залишилася на поверхні землі.
  • спорудіть опору для молодого дерева: встановіть поруч кілок і акуратно прив’яжіть до нього стовбур берези.
  • зволожите землю навколо саджанця і замульчируйте її листям.

Таким чином, маємо три основних складових посадки беріз: заготівля саджанців, вибір місця і безпосередньо висадка. На кожному з цих етапів є свої тонкощі – тепер ви з ними знайомі, так що можете сміливо приступати до облагороджування своєї ділянки.

Посадка берези: відео

Зміст статті:
Береза (beluta) відноситься у роду рослин, що входять до складу сімейства березові (betulaceae). Поширення у неї досить велике, так як вона зустрічається на території всієї північної півкулі планети, а якщо говорити про росію, то береза є найбільш поширеною деревною породою. Кількість видів досягає позначки в 100 або трохи більше одиниць. Переважними місцями зростання беріз є ліси, що складаються з листяних і хвойних порід дерев, розташовані в помірній і холодній частині євразії і на півночі американського континенту.

назва сімейства березові життєвий цикл багаторічник особливості росту листопадні дерева або чагарники розмноження насіннєве і вегетативне (живцювання або укорінення відводок) період висадки у відкритий грунт саджанці висаджують навесні або восени схема висадки на відстані 4 м субстрат вологий, пухкий і поживний освітленість північний або східний напрямок з хорошим освітленням показники вологості дуже рясний, особливо в літню спеку або відразу після посадки особливі вимоги невибагливо висота рослини 1,2–45 м забарвлення квітів зелений, бурий тип квітів, суцвіть складні суцвіття-тирси, сережки час цвітіння літо часXs-2000 · pantera xs-2500 · pantera xs-2600 · pantera xs-3100 ·
Pantera xs-3150 · pantera slk-250sc · pantera slk-450sc · pantera slk-
400sc.

Постановка на охрану с отключением датчика удара по 2- м зонам. Сервисный режим “valet”. Усовершенствованный режим «паника». Ограниченное время срабатывания системы.

Динамическое снятие системы с охраны. Предупреждение о включенном режиме “valet”. Бесшумный» режим охраны. Выход дополнительного радиоуправляемого канала системы. Возможность управления внутрисалонным освещением. Бесшумная постановка и снятие системы с охраны.

Сигнализация pantera xs (блок у неё называется 3100,а брелок мне дал пред. Хозяин только один но он по-моему от нашел инструкцию к ней,покурил. Pantera xs-3100 – недорогая автомобильная охранная система с достаточно солидным набором функций. 4-кнопочный брелок-передатчик с обратной связью и led-дисплеем, динамический сверхсекретный код, противоугонная функция «anti-carjacking», встроенный.

Память на последнее срабатывание системы. Предупреждение о попытке проникновения. Режим энергосбережения передатчика с 2- сторонней связью. Указание и обход неисправного триггера. Защита дверей автомобиля.

Защита багажника или капота. Память состояния системы при отключении питания. Программируемые функции: автоматическая постановка на охрану. Запирание дверей при автоматической постановке на охрану. Автоматическое запирание дверей при включении зажигания. Автоматическое отпирание дверей при включении зажигания. Долговременное отключение сигналов подтверждения сирены.

Режим иммобилайзера. Автоматический перезапуск системы.

Защита от ложных срабатываний. Выбираемая 3. 0- секундная задержка включения охраны. Выбираемая длительность импульса управления замками дверей.

Выбираемая функция дополнительного канала системы. Основные компоненты системы pantera xs- 3. Радиопередатчики системы.

Включает режим охраны / запирает двери при включенном зажигании или в режиме valet. Нажать и отпустить, .

Отключает зону предупреждения датчика удара при постановке на охрану нажать кнопку в течение 5 секунд после включения охраны, отключает обе зоны датчика удара при постановке на охрану нажать кнопку два раза в течение 5 секунд после отключения зоны предупреждения. Включает режим охраны бесшумно нажать и удерживать 2 секунды кнопку + + включение «бесшумного» режима охраны нажать и отпустить одновременно кнопку и кнопку выключает режим охраны / отпирает двери при включенном зажигании или в режиме valet.

Нажать и отпустить. Выключает режим охраны бесшумно. Нажать и удерживать 2 секунды кнопку управляет выходом дополнительного канала системы. Нажать и удерживать в течение 2 сек. Временная отмена пассивной постановки на охрану. Нажать дважды в течение 5 секунд при включенном отсчете перед пассивной постановкой на охрану.

Временная отмена режима иммобилайзера. Нажать дважды в течение 5 секунд при выключенной охране, после выключения. Включает режима «паника». Нажать и удерживать 3 секунды при выключенном зажигании. Выключает режима «паника».

Нажать и отпустить любую из указанных кнопок. Включает режима anti hi. Jack. Нажать и удерживать 3 секунды при включенном зажигании. Дополнительные функции 4- x кнопочного радиопередатчика с 2- сторонней связью. Примечание: поскольку радиопередатчик системы использует динамическое кодирование сигналов (код меняется в произвольном порядке после каждого нажатия кнопки радиопередатчика) в определенных ситуациях может произойти потеря синхронизации.

Это совершенно нормальное, хотя и достаточно редкое явление. Подойдите к автомобилю и быстро нажмите кнопку передатчика 2 раза. Синхронизация системы восстановится. Светодиодный индикатор (сид)функции светодиодного индикатора системы описаны ниже: режим мигания значениемедленный. Охрана включена. Медленный при включенном зажигании. Включен режима anti- hi. Jack. Частый. Автоматическое включение охраны / автоматический перезапуск системы / включение режима иммобилайзера.

Постоянный. Сервисный режим (режим «valet»)2 вспышки и пауза. Зона 1 (дверь)3 вспышки и пауза. Зона 2 (датчик удара)4 вспышки и пауза зона3 (капот или багажник)5 вспышек и пауза зона4 (зажигание / отключение питания)не горит. Охрана выключена.

Кнопочный выключатель valet функции кнопочного выключателя valet: включает и выключает сервисный режим (режим «valet»). Отключает систему при потере или неработоспособности радиопередатчика. Отключает режим anti- hi. Jack. Используется при программировании функций и передатчиков системы. Для подробного ознакомления с функциями переключателя valet см. Инструкции. Инструкция по эксплуатации системывключение охраны при помощи радиопередатчикаa) для включения охраны и запирания дверей автомобиля нажмите и отпустите кнопку 3- х кнопочного радиопередатчика или 4- х кнопочного радиопередатчика с 2- сторонней связью один раз после того, как было выключено зажигания и закрыты все двери, капот и багажник автомобиля. При включении охраны система также заблокирует стартер и дополнительные цепи автомобиля (если данные опции подключены).

Подтверждающие сигналы: 1 сигнал сирены + 1 мигание указателей поворота, после чего светодиодный индикатор (сид) системы начнет медленно мигать. Система также автоматически запрет двери автомобиля, заблокирует стартер и дополнительные цепи (если произведены соответствующие подключения и соответствующим образом запрограммирована функция # 1. Встроенный динамик радиопередатчика с 2- сторонней связью подаст 1 звуковой сигнал и на дисплее передатчика 1 раз включится светодиодный индикатор. Для включения охраны бесшумно – нажмите и удерживайте 2 секунды кнопку 3- х кнопочного радиопередатчика или 4- х кнопочного передатчика с 2- сторонней связью. В этом случае, подтверждающими сигналами включения охраны будут только 1 мигание указателей поворота и медленное мигание сида. При срабатывании системы сирена немедленно включится и будет звучать полный 3. Примечание: при бесшумном включении охраны 3 сигнала сирены (предупреждение об обходе неисправной зоны) не будут отключаться.

Для отключения зоны предупреждения датчика удара при включении охраны — нажмите и отпустите кнопку 3- х кнопочного радиопередатчика или 4- х кнопочного передатчика с 2- сторонней связью еще один раз в течение 5 секунд после включения охраны. Подтверждающие сигналы: длинная вспышка указателей поворота.

Для отключения обеих зон датчика удара при включении охраны — нажмите и отпустите кнопку 3- х кнопочного радиопередатчика или 4- х кнопочного передатчика с 2- сторонней связью 2 раза в течение 5 секунд после включения охраны. Подтверждающие сигналы: 2 длинных вспышки указателей поворота. Встроенный динамик радиопередатчика с 2- сторонней связью подаст 1 звуковой сигнал и на дисплее передатчика 1 раз включится светодиодный индикатор. Обход неисправной зоны при постановке на охрану a) если при включении охраны одна из дверей, багажник или капот не были закрыты или если одна из этих цепей неисправна, данная цепь будет обойдена.

Подтверждающие сигналы: 3 сигнала сирены + 3 мигания указателей поворота. Сид системы будет мигать 2 или 4 раза через паузу в течение 3.

Встроенный динамик радиопередатчика с 2- сторонней связью подаст 3 звуковых сигнала, на дисплее передатчика на 5 секунд включится светодиодный индикатор и 5 раз включится светодиодный индикатор с символом обойденной зоны охраны (см. Если неисправна цепь датчика удара – сирена подаст 3 сигнала и указатели поворота мигнут 3 раза через 5 секунд после включения охраны, а сид системы будет мигать 3 раза че рез паузу в течение 3. Встроенный динамик радиопередатчика с 2- сторонней связью подаст 3 звуковых сигнала, на дисплее передатчика на 5 секунд включится светодиодный индикатор и 5 раз включится светодиодный индикатор с символом. После того, как «обойденная» при включении охраны цепь будет закрыта или исправлена, система также немедленно возьмет ее под охрану.

Примечание: 3 сигнала сирены при обходе неисправной цепи будут подаваться всегда, даже если охрана была включена бесшумно. Автоматическое (пассивное) включение охраны * (* данная функция является программируемой)a) автоматическое (или пассивное) включение охраны начнется после того, как было выключено зажигание и закрыты все двери, капот и багажник. При этом сид системы начнет быстро мигать. Охрана включится, система заблокирует двигатель и запрет двери автомобиля* (данная. Подтверждающие сигналы: 1 сигнал сирены и 1 мигание указателей поворота через 3. После этого сид системы начнет мигать медленно.

Встроенный динамик радиопередатчика с 2- сторонней связью подаст 1 звуковой сигнал и на дисплее передатчика 1 раз включится светодиодный индикатор. Примечание 1: если сид системы не мигает, это значит, что какая- тоМежах 5-10 см. Надріз робимо косою, щоб збільшити площу контакту з водою. Верхню частину теж слід обрізати, але вже перпендикулярно гілці, щоб зменшити випаровування вологи.

Зрізані гілки необхідно помістити в ємність з невеликою кількістю води і накрити зверху злегка вологою тканиною. Можна також обробити нижню частину живця препаратом» корневин » для кращого росту коренів. Коли на гілці з’являться коріння, можна пересаджувати її в грунт. До осені берізку слід регулярно поливати і берегти від прямих сонячних променів. За скільки місяців саджанець зміцніє? за 3-4 місяці, якщо догляд був правильним, саджанець повністю зміцніє і буде готовий до посадки у відкритий грунт.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

вирощування в домашніх умовах

Правильно вирощений з держака саджанець пересадити в грунт простіше, ніж викопаний в лісі. В цьому випадку ви точно не пошкодите кореневу систему і ймовірність виживання дерева значно підвищиться. Скільки його поливати запитаєте ви? після посадки необхідно поливати саджанець протягом 3-4 днів. Береза-досить морозостійке дерево, живе вона довго, тому навіть короткої осені їй вистачить для зміцнення на зиму і скільки б морозів не було взимку, вона все переживе.

Починаючи з наступної весни можна починати щорічний профілактичний догляд за березою. Він мало чим відрізняється від догляду за іншими рослинами.

Полив

Доросла береза споживає дуже багато води (кілька дерев можуть навіть осушити болото). Тому в спекотні дні її потрібно поливати з розрахунку 1 відро на кожен кв.метр крони.

Розпушування грунту

Під березою не буде рости багато бур’янів, так як більшість з них буде відчувати нестачу вологи. У декоративних цілях можна проводити розпушування для боротьби з дрібними трав’янистими рослинами. Але не рекомендується заглиблюватися більш ніж на 3 см, адже коренева система берези розташована дуже близько до поверхні.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

боротьба з шкідниками

Шкідники і захворювання не можуть завдати критичної шкоди дереву, але можуть зіпсувати його зовнішній вигляд. Скільки разів робити профілактику? для профілактики необхідно 1 раз на рік обробляти крону і стовбур фунгіцидами та інсектицидами і дерево живе спокійно без шкідників.

Обрізка

Щоб надати кроні привабливу зовнішність, можна обрізати зайві гілки. Але робити це необхідно ранньою весною, до початку руху соків. Якщо грамотно посадити і правильно доглядати за березою, то вона живе більше 100 років і скільки прекрасних днів вона вам принесе! тому вона буде радувати своєю красою і тихим шелестом листя не тільки вас, але і ваших дітей і онуків, головне виростити її правильно!

Відео

Оцінка статті:

Біла берізка, така рідна, російська, ніжна. Багатьом хочеться, щоб її гілки шелестіли над головою, навіваючи приємну прохолоду. А значить, нерідко виникає ідея посадити це дерево самостійно. Для цього слід дотримуватися деяких нескладних правил, і белоствольная красуня скоро порадує швидким зростанням. На відміну від хвойних порід, вам не доведеться чекати десятиліття. Дуже скоро дерево стане досить великим, щоб забезпечити тінь в жаркий полудень. І навіть зрізавши кілька віників на зиму, не пошкодити її розкішної кроні. Спочатку вам будуть потрібні насіння берези або молоді саджанці. Обидва ці варіанти не є витратними у фінансовому або тимчасовому плані.Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Підбираємо місце

Потрібно пам’ятати про те, що береза дуже любить воду. Дерево може витягнути з грунту за добу майже 20 відер. Вона відмінно приживається на бідних ділянках, солонцях, чорноземах, пісках і суглинках. Але найкраще вибирати ділянки, на яких переважно слабокисла і пухка земля, суглинна і обов’язково добре зволожена.

Тому підберіть місце, і, якщо грунт не дуже підходить, то слід підготувати посадкову яму, тобто додати в неї суміш з піску, торфу, перегною і садової землі. Навесні знадобиться один стакан комплексного добрива. Але перед тим, як виконувати посадку, потрібно подбати про те, щоб зібрати насіння берези. Це можна зробити ранньою осінню.
Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

матеріал для посадки

Всі ви бачили, що навесні береза випускає ніжні сережки. Поступово в них дозрівають насіння, вони стають бурими, коричневими. До осені вони готуються до польоту і пошуку місця для зростання. Сережка розкривається, і крилаті насіння берези розлітаються по окрузі. Якщо ви хочете перевірити їх зрілість, то для цього достатньо провести простий експеримент. Зірвіть сережку і розітріть в руці. Якщо насіння берези легко відокремлюються один від іншого, значить вони повністю готові.

приступаємо до збору

Ближче до осені необхідно періодично перевіряти посівний матеріал. Готові сережки збирають і пов’язують пучком. Тепер їх можна розвішувати в темному, захищеному від вітру місці, для подальшого дозрівання. Приблизно через тиждень можна буде підстелити чисту тканину і акуратно витрусити насіння над простирадлом. Їх потрібно перебрати від гілок і залишити ще на тиждень.Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

захист від захворювань

Береза з насіння в домашніх умовах виростає досить легко, але потрібно подбати про те, щоб посадки не погубив грибок або інше захворювання. Тому перед приміщенням в грунт їх обов’язково протруюють. З цією метою використовується марганцівка або перекис водню. Насіння поміщаються в однопроцентний розчин на 20 хвилин. Після цього їх промивають і висушують. Є спеціальні промислові препарати, які допомагають захистити посадки від грибків і вірусів, зміцнити імунітет майбутніх рослин і дати паростку всі необхідні, поживні речовини.

Стратифікація

Перед посадкою насіння повинні обов’язково пройти обробку холодом. Для цього можна витримати їх протягом 3-4 тижнів в холодильнику, а потім підсушити при кімнатній температурі. Висівати їх рекомендується в промерзлу грунт на початку зими або ранньою весною. Насіння поміщають прямо на поверхні, не закопуючи, а лише закривши дощечкою. Зверху їх можна притиснути дрібними гілками і полити. Як тільки з’являться перші сходи, обов’язково приберіть покриття. Поширення насіння берези відбувається і самостійно, тому не дивуйтеся, якщо на початку літа раптом на вашій ділянці з’явиться молодий паросток. Якщо він заважає, то восени можна обережно пересадити в більш відповідне місце.
Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Весняний догляд

У перші дні після проростання береза дуже вразлива. Юний паросток розміром не більше сірника. У цей момент потрібно організувати рясний полив за допомогою пульверизатора. Частота повинна бути такою, щоб не допустити висихання верхньої частини грунту. Коріння зараз знаходяться всього на глибині 10 см, і можуть загинути. Такий полив потрібно зберігати до середини серпня. До кінця сезону вони досягають розмірів 20-30 см.

осіння пересадка

Насіння берези, фото яких наводимо в статті, можуть всього за один сезон перетворитися в молоді саджанці. Звичайно, при забезпеченні хороших умов і догляду. У вересні-жовтні найбільші саджанці потрібно переносити на постійне місце. Решта на зиму переміщаються в розсадник, тобто спеціально підготовлені і удобрені місця для подальшого розвитку. Тепер з хаотичних посадок формуються рівні рядки. Кожен з них повинен знаходитися на відстані не менше 10 см один від одного. До осені наступного року висота кожного з них досягне 80 см.тепер вони сміливо можуть переміщатися на постійне місце зростання.Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

боротьба з бур’янами

При вирощуванні потрібно приділити цьому особливу увагу. Звичайно, для дорослого дерева трави не є перешкодою, а ось юне рослина можуть заглушити або стати джерелом хвороб. Серед великої кількості бур’яну можна не помітити молоде деревце і пошкодити при прополюванні. Для профілактики його потрібно буде на будь-якому етапі зростання обробляти фунгіцидами та інсектицидами. Обов’язково проводити і обрізку. Для цього, починаючи з другого року, ранньою весною потрібно намічати форму крони і акуратно поправляти її.

на що звернути увагу?

Так як виростити березу з насіння зовсім нескладно, новачки можуть захопитися цим заняттям. Але потрібно пам’ятати, що береза гнітюче діє на більшість сусідів. До них відносяться дерева, чагарники та інші садові посадки. По-перше, білоствольні витягають з грунту багато води і мікроелементів. По-друге, речовини, що містяться в опалому листі берези, негативно позначаються на більшості рослин. Поруч з ними прекрасно живе тільки ялина і шипшина. Особливо добре ростуть берізки на сонячних ділянках.

розмноження саджанцями

Якщо у вас немає в запасі тривалого часу, а хочеться посадити берізку вже в цьому сезоні, то можна змінити тактику. В цьому випадку необхідно відправитися в ліс, а, точніше, в березовий гай. Похід за молодим саджанцем найкраще організувати на початку весни, коли листочки ще неВстигли розпуститися. Необхідно знайти молодий, міцний паросток, розміром до 100 см.на ньому не повинно бути понівечених гілок або слідів хвороби. Така рослина легко приживеться і швидко рушить в зростання.

Оновлено 2 роки тому

101 подобається

4 не подобається

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Береза-красиве дерево, тому мати його в саду бажають багато людей. Більшості здається, що за ним потрібен постійний догляд, тому відмовляються від своєї мрії, але знаючи, як виростити березу, можна здійснити бажання і щодня милуватися деревом. Щоб виростити березу з гілки на своїй ділянці, потрібно вибрати відповідний відросток, поставити його в воду і дочекатися, поки сформується коренева система, потім його слід висадити в грунт. Час від часу потрібно здійснювати полив і не забувати про підгодівлі, інакше рослина загине і доведеться починати все заново.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Вибір гілочки. щоб виростити березу, рекомендується підібрати підходящу гілочку. Держак повинен бути молодим, але вже досить розвиненим. Слід взяти секатор і зрізати його під кутом 30 градусів. Довжина гілочки повинна бути до 30 см. Брати держак слід у молодого, здорового рослини, тоді майбутнє дерево буде менше піддаватися різним захворюванням. Зрізати гілку потрібно навесні, коли нирки злегка набрякли. У зимовий час цього робити не варто, оскільки висадити саджанець в грунт буде неможливо, він просто замерзне. Влітку і восени цього теж робити не рекомендується.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Формування кореневої системи. щоб виростити березу з гілки, потрібно поставити її в стакан з водою і накрити вологою марлею, щоб утворилася коренева система. Міняти рідину рекомендується кожні 3 дні. На це може піти близько місяця. Щоб процес пішов швидше, садівники рекомендують обробити нижню частину живця препаратом «корневин». В цьому випадку коріння будуть рости набагато швидше. Вже через 2 тижні держак буде готовий до посадки. Може трапитися і так, що коренева система не утворюється, тому краще зрізати кілька гілок і поставити їх в стакан з водою.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Висадка в грунт. виростити березу з гілки непросто, тому що держак дуже примхливий і вимагає до себе уваги. Як тільки на ньому утворюється коренева система, необхідно висадити його в землю, але не в сад, а використовувати горщик. Слід змішати грунт з піском, зробити невелике поглиблення і посадити в нього, засипавши грунтом. У горщику відросток повинен провести не менше 5 місяців. За цей час саджанець візьметься і зміцніє. Щоб він ріс здоровим, потрібно поливати його 2-3 рази на тиждень і берегти від прямих сонячних променів. Коли настане осінь, можна висадити його в грунт.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Висадка в сад. виростити березу з зміцнілого живця нескладно. Необхідно знайти відповідне місце в саду для майбутнього дерева, викопати лунку і висадити рослину. Дуже важливо ставитися дбайливо до кореневої системи: якщо вона пошкодиться, то саджанець загине. Після висадки рекомендується здійснювати полив деревця протягом 4 днів. За 1-2 місяці держак повинен прижитися і адаптуватися до нових умов. Виростити березу з такого саджанця досить легко, він перенесе зимову холоднечу і згодом стане радувати своїм виглядом.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Полив, підживлення. щоб виростити березу, необхідно регулярно поливати її. Це дерево споживає досить багато води, тому слід влітку поливати його з розрахунку 1 відро на кожен кв.м. Крони. Не варто забувати і про підгодівлі. Навесні рекомендується вносити в грунт компост або перегній. Добре переносить береза і азотні добрива, але не варто додавати їх занадто багато. Щоб виростити березу, потрібно прополювати землю навколо дерева. Бур’яни можуть позбавити його вологи. Не варто забувати і про розпушуванні грунту, але не слід глибоко перекопувати землю.

  • виростити березу неможливо, якщо не проводити боротьбу зі шкідниками. Садівники рекомендують раз на рік обприскувати крону дерева і його стовбур фунгіцидами та інсектицидами. Така профілактика дозволить забути про комах.
  1. вибір місця для посадки
  2. як обзавестися саджанцем берези?
  3. саджанець з насіння
  4. саджанець з живця
  5. як вибрати саджанець в лісі?
  6. правила посадки

Посадка берези є відмінним рішенням для облаштування присадибної ділянки або дачі. Завдяки своїй характерній стрункості і чорно-білій корі вона прекрасно виглядає у дворі будинку. Догляд за березою не вимагає ніяких особливих навичок. У підгодівлі дерево не потребує, але йому потрібно організувати рясний полив. Однак є ще кілька особливостей посадки і догляду за деревом, як на присадибній ділянці, так і на дачі. Розглянемо, як правильно посадити березу і що потрібно зробити для подальшого догляду за нею.

вибір місця для посадки

Береза-невибагливе дерево, але для його правильної посадки у дворі або на дачній ділянці потрібен ретельний вибір місця висадки. При цьому слід враховувати те, що дерево з кожним роком буде додавати в розмірах. Якщо всі необхідні умови для продуктивного зростання берези дотримані, то вона може досягати у висоту до тридцяти метрів, а діаметр її стовбура становитиме близько 50 сантиметрів.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

У зв’язку з цим не варто відразу ж висаджувати кілька беріз в тісному сусідстві один з одним або розміщувати дерево в безпосередній близькості до будівель або комунікацій.

Щоб правильно вибрати місце для посадки берези необхідно дотримуватися кількох обов’язкових вимог:

  • потрібно дотримуватися необхідну відстань від будинку і господарських будівель рівне п’яти метрам. Від парканів — не менше трьох.
  • слід враховувати розміщення всіх підземних комунікацій у дворі будинку. Відстань від каналізації, водопроводу, дренажу і т.д. Має бути не менше трьох метрів. В ідеальному варіанті близько чотирьох-п’яти.
  • не слід висаджувати березу по сусідству з високорослими деревами. Залежно від висоти «сусіда», потрібно відступити від нього три-п’ять метрів.
  • якщо планується створення невеликої алеї або живоплоту, то важливо вирахувати скільки саджанців необхідно, враховуючи те, що кожен з них слід висаджувати на відстані не менше 4 метрів один від одного.
  • потрібно враховувати, що береза погано уживається з плодоносними деревами . У процесі росту вона робить грунт навколо себе непридатною для вирощування інших дерев і чагарників, так як вбирає з неї велику кількість вологи. Найкраще висадити біля неї який-небудь вид невибагливою газонної трави, яка буде доповнювати декор ділянки.
  • березу слід садити з північної або ж східної сторони будинку. В такому випадку буде досягатися ідеальний баланс сонячного світла і тіні протягом доби.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

як обзавестися саджанцем берези?

Для того, щоб стати володарем саджанця, можна вибрати один з чотирьох варіантів: виростити з насіння або гілочки, викопати саджанець в лісі або купити в спеціальному розпліднику.

Зрозуміло, кожен з них має свої переваги і недоліки. Купуючи рослину в розпліднику, майбутній власник отримає сформувався саджанець, який буде належним чином підготовлений до транспортування і подальшої висадки. Потрібно буде тільки доставити рослину до місця висадки і посадити березу в грунт. Крім того, в розпліднику можна вибрати спеціальні низькорослі породи (чагарникові). Найкраще відразу придбати кілька беріз, щоб вони були одного віку.

Для інших способів характерні деякі особливості, які слід вивчити докладніше .

саджанець з насіння

Розмноження берези відбувається насінням. У природі це здійснюється завдяки природним процесам. Берези ростуть великими гаями, які вибирають з грунту величезна кількість вологи. З цієї причини високі бур’яни або великі дерева часто не здатні уживатися по сусідству з березами. Саме завдяки цьому невеликі насіння можуть безперешкодно проростати серед своїх родичів. А ось відповідь на питання про те, як виростити березу з насіння у себе вдома – вимагає детального розгляду. Це кропіткий процес. Вирощування берези таким способом підійде тільки для справжніх цінителів власноручного садівництва.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Спочатку потрібно отримати насіння. Для цього слід дочекатися їх дозрівання восени. Після чого потрібно зняти стільки гілочок у рослини, скільки насіння потрібно заготовити. Далі слід зв’язати їх в пучок і повісити в сухе місце. Там протягом тижня буде відбуватися остаточне дозрівання насіння. Потім потрібно витрусити насіння з сережок і відсіяти їх від непотрібного сміття.

Посадку здійснюють в рік збору. Прикопувати насіння найкраще або восени, або ранньою зимою.

Для підготовки місця посадки необхідно перекопати землю на глибину 25-35 сантиметрів і видалити звідти всі бур’яни і великі коріння. В цей же рік слід обробити її спеціальними протигрибковими засобами, щоб наНею не утворювалися хвороботворні для насіння мікроорганізми і цвіль. Оберігати грунт на ділянці від бур’янів потрібно аж до посадки насіння, адже в майбутньому вони будуть заважати розвитку слабкого паростка. Земля повинна бути абсолютно чистою. Особливо актуально це навесні, коли на ній починають проростати перенесені восени насіння бур’янів.

Проросла берізка боїться не стільки суперництва за поживні речовини, скільки істотного затінення.

Заключний етап підготовки починається за десять діб до посіву. В цей час необхідно вирівняти грунт і зробити лунки (глибина – 5 см, діаметр – 10 см) на відстані 35-40 сантиметрів один від одного. Найкраще починати посів в безвітряні вечірні години.

Кожну лунку необхідно удобрити двоміліметровим шаром перегною і засипати пухким м’яким грунтом. Спеціально для цих цілей можна придбати його в магазині або ж підготувати самостійно.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Весняний етап не менш важливий. У перші тижні після проростання береза дуже вразлива. Розмірами вона не більше головки сірника. У цей момент правильно буде організувати рясний полив за допомогою пульверизатора з такою частотою, щоб не допускати висихання верхньої частини грунту. Коріння рослини на даному етапі знаходяться на глибині всього близько 10 сантиметрів. Організація рясного і частого поливу необхідна аж до середини серпня. Влітку сіянці почнуть активно рости тільки з середини липня, а до кінця сезону досягнуть висоти 20-30 сантиметрів . Найбільші восени можна відразу ж садити на постійне місце. Решта необхідно пересаджувати в розсадник (спеціально підготовлене і удобрене місце для подальшого формування саджанців). Сіянці починають формувати в рядки. Кожен саджанець повинен знаходитися один від одного на відстані не менше 10 сантиметрів. До осені наступного року, коли висота кожної берези, що росте на ділянці, досягне 50-80 сантиметрів їх сміливо можна садити на постійне місце.

саджанець з живця

Якщо майбутньому власнику потрібен великий саджанець, то можна пропустити частину про те, як розмножується дане сімейство дерев з використанням насіння. Читачеві буде більш цікава інформація про те, як виростити березу з живця. Такий метод не особливо популярний через погану укорінюваності. Однак цей процес досить простий. Потрібно знайти дорослу березу і відшукати на ній молодий, вже сформувався держак довжиною 40-60 сантиметрів. Потрібно його акуратно обрізати і поставити в спеціальну суміш, приготовлену з води і стимулятора коренеутворення, а потім помістити майбутній саджанець в приміщення з температурою близько 25 градусів.

Після того, як держак пустить коріння, його садять у великий квітковий горщик для вкорінення . У цей період йому потрібно організувати рясний і частий полив (2-3 рази на добу), не допускаючи пересихання землі і вносити добрива. Через два-три тижні саджанець приживається. Його обережно вилучають з горщика разом з грунтом для того, щоб пересадити березу на постійне місце.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

як вибрати саджанець в лісі?

В цьому випадку необхідно відправитися в ліс, а точніше в березовий гай. Похід за молодою березою найкраще здійснити ранньою весною, щоб листочки на ній ще не встигли розпуститися. Можна взяти саджанець в лісі і восени. Однак в такому випадку він може загинути, так і не прижившись після пересадки. Візуально потрібно знайти здорову березу висотою від 80 до 100 сантиметрів. Важливо, щоб на ній не було покручених або понівечених гілок, а на корі були відсутні сліди хвороби.

Якщо береза була перевезена з лісу, то в цьому випадку найкраще додати в лунку комплексне добриво.

Щоб правильно викопати дерево, потрібно його обережно обкопати навколо. Після чого з трьох сторін потрібно заглибитися в грунт за допомогою лопати і вийняти саджанець із землі. Коріння не потрібно обтрушувати, інакше вони висохнуть, і береза загине. Саджанець необхідно помістити у відро або мішок. Після чого притрусити грунтом. Далі швидко перевезти до місця, де буде здійснюватися посадка берези.

Коли посадити березу. Як правильно посадити і доглядати за березою восени

Правила посадки

Слід зауважити, що, по суті, ніяких особливих рекомендацій про те, як посадити березу в домашніх умовах – немає, але існують кілька порад, які допоможуть швидко і правильно впоратися з поставленим завданням:

  • садять молоде дерево в уже підготовлену землю. На ній не повинно бути бур’янів. Посадку найкраще здійснювати ранньою весною, коли температура повітря ще не перевищує 10 градусів.
  • викопувати яму потрібно виходячи від розмірів кореневої системи кожного окремо взятого деревця. Перед посадкою на ній зазвичай присутня деяка кількість землі, яку не варто обтрушувати. Глибока яма не потрібна. В іншому випадку корінь саджанця виявиться на істотній глибині і в перші тижні вкорінення рослина не зможе прижитися і загине від нестачі вологи. Землю для посадки саджанця очищати необов’язково. Присутність в ній коріння бур’янів-допускається, адже прижилася береза все одно не дасть їм розвиватися.
  • найкраще перед посадкою покласти в лунку добриво . У ній дерево повинно бути поміщено в грунтову суміш, що складається в рівних частинах з: землі, піску, торфу і перегною.
  • слід вставити березу в яму, присипати землею і злегка її утрамбувати. Після цього найкраще зробити для молодої берізки опору.
  • уже після посадки в грунт березі потрібно затінення. Його можна організувати за допомогою будь-якого доступного матеріалу. Головне — не поламати ще тендітні гілки.
  • кілька років після посадки в грунт необхідно вносити добриво. Для цього в відрі води розбавляють 2 кілограми коров’яку і по 20 грам сечовини і селітри. Робити це краще ранньою весною — в момент формування листя.
  • обрізка дереву в процесі росту не потрібна. Обрізати необхідно тільки сухі або зламані гілки.

Береза-один із символів росії, можливо, найпоширеніше дерево в середній смузі нашої країни. Хоча часто садівники не поспішають заводити березу у себе на ділянці, так як коріння споживають з грунту багато вологи і поживних речовин, що не дуже добре позначається на «сусідах» берези. Однак, всі ці проблеми без праці вирішуються організацією правильного поливу і підгодівлею.