Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів

95

У погано кондиціонованих зимових садах влітку дуже жарко, а взимку-занадто холодно. Використовуючи відповідні сонцезахисні системи, вентиляцію та опалення, ви легко позбудетеся від подібних проблем.

Накидаючи креслення зимового саду, необхідно визначити курс майбутніх кліматичних умов в приміщенні. В принципі, висоту прибудови потрібно планувати з урахуванням її естетичного сприйняття. Тому що: чим вище споруда, тим далі тепле повітря піднімається вгору, і тим прохолодніше біля підлоги. У цьому випадку не обійтися без ефективної системи вентиляції: найчастіше, як правило, на вентиляційну поверхню припадає близько 10% площі скління. Це всього лише теоретичне значення, тому що розрахунок параметрів вентиляції залежить від багатьох факторів — від висоти стель і розміщення конструкції щодо сторін світла, від затінення і використання. До речі, в професійному плануванні системи вентиляції двері можуть не братися до уваги.

В особливих випадках потрібні системи механічної вентиляції, коли рух повітря здійснюється вентиляторами. Це стосується, наприклад, зимових садів з дуже низькими стелями, які в літній період сильно нагріваються. Вентилятори зазвичай монтуються в області фронтону, в спеціальний вентиляційний вихід в конику даху. Вентиляційні пристрої працюють від мережі змінного струму або від 12-ти вольтових сонячних батарей і мають автоматичне управління. Радіатори опалення зимового саду без проблем можна підключити до системи центрального опалення будинку. При цьому, опалювальний котел повинен бути досить потужним, крім того, рекомендується встановити додатковий датчик температури. Щоб вирахувати необхідну потужність нагріву, слід врахувати коректні коефіцієнти температурного розширення даху і фасаду. У цьому полягає найпоширеніший джерело помилок, тому що плоска скляна дах має більш високий коефіцієнт теплопередачі (= більш високої тепловтрати), ніж бічні поверхні, навіть якщо вони виконані з одного і того ж матеріалу.

Вентиляційні вікна на даху

Важливо: свіже повітря

Хороша система вентиляції має настільки важливе значення, що і хороше опалення. Тому що: влітку, коли по-справжньому жарко, без свіжого повітря в не обійтися.

Швидкий повітрообмін забезпечують витяжні клапани, влаштовані в даху, і вентиляційні вікна, встановлені в бічних стінах. На мікроклімат впливає і висота будови: чим вище стелі приміщення, тим комфортніше в ньому температура повітря.

Як тільки температура повітря зовні стає на 5°с холодніше, виникає так званий «камінний ефект»: найтепліші шари повітря збираються під дахом і можуть випаруватися безпосередньо назовні. При цьому через вентиляційні люки або отвори заходить свіже, прохолодне повітря.


Сонячний літній день: коли в жарку пору року сонце нещадно припікає, хороша система вентиляції забезпечує комфортний мікроклімат в зимовому саду. Двері в суміжні приміщення повинні бути закриті, щоб там не було занадто жарко.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Сонячний весняний або осінній день: навесні і восени сонце досить інтенсивне, щоб сильно нагріти ваш зимовий сад. Тепер у міру необхідності ви можете відкрити вентиляційні вікна або використовувати безкоштовне тепло, щоб обігріти суміжні кімнати.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Сонячний зимовий день: сонячні зимові дні радують власників зимових садів: стіни і підлога накопичують сонячну енергію, і зимовий сад прогрівається без додаткового опалення. Крім того, відкривши двері, ви зможете обігріти і суміжні приміщення, не витративши на це жодної копієчки.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Похмурий зимовий день: при хмарному небі і мінусових температурах в зимовому саду слід закрити вікна і включити опалення. Так як зимові сади в холодну пору року опалюються не так сильно, як житлові приміщення, двері, що з’єднують зимовий сад з будинком, слід тримати закритими

Розсувні двері для зимового саду

Деякі виробники пропонують зимові з розсувними системами, які дозволяють заощадити простір і зробити зимовий сад стильним і красивим. Такі конструкції особливо доречні, якщо до зимового саду примикає тераса.

Залежно від розміру вентиляційних люків буквально в лічені хвилини відбувається повний обмін повітря. Приплив повітря повинен бути добре дозованим, тому взимку час від часу ви повинні відкривати вікна, щоб замінити сперте повітря на свіжий. Саме при сильному перепаді температур виникає неприємний протяг.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Розсувні системи дозволяють отримати вільний доступ до зимового саду як з боку будівлі, так і зовні. Для вечірок в саду можна використовувати всю площу.

Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Важливе значення має захист від сонця, тому що при частому провітрюванні температура повітря в залитому сонцем зимовому саду влітку може досягати до +40°с.листяні дерева, що ростуть біля зимового саду, влітку створюють прекрасну тінь, проте вони не зможуть замінити технічного рішення. Незважаючи на те, що чагарники перед вентиляційними вікнами і зберігають повітря прохолодним, все ж це лише невеликий внесок у кондиціонування повітря.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Затінення системою штор-плісе

Внутрішнє і зовнішнє затінення для зимового саду

Внутрішня сонцезахисна система в більшості випадків виглядає досить естетично. Зазвичай внутрішні системи сонцезахисту представлені такими видами, як витончені жалюзі, ролети або рулонні штори. Однак між скляною поверхнею і сонцезахисною системою утворюється тепла повітряна подушка, тому таку форму рекомендується застосовувати при хорошій вентиляції. Внутрішнє затінення можна використовувати при будь-якій погоді, в цьому випадку зовні всередину проникає до 60% сонячної енергії. Існують конструктивні рішення для даху будь-якої форми, включаючи поверхню покрівлі.

При зовнішньому затіненні відбивається до 80% сонячного світла. Зовнішня система сонцезахисту повинна бути дуже витривалою, так як вона схильна до впливу атмосферних умов. Великою популярністю користується такий вид зовнішньої сонцезахисної системи, як маркізи, призначені для захисту від прямих сонячних променів скляних дахів. Щільна тканина затримує сонячне тепло і притіняє бічні стіни зимового саду. Найкраще встановити автоматичне управління, щоб сонцезахисна система автоматично розкладалася і при поганій погоді забиралася. Крім спеціальних маркіз на сьогоднішній день застосовують рулонні жалюзі і рафштори.

Порада: будь-які жалюзі-будь то внутрішні або зовнішні — в порівнянні з іншими системами затінення мають одну велику перевагу: механізм управління положенням алюмінієвих ламелей дозволяє максимально використовувати енергію сонця в залежності від його положення і відображати прямі «гарячі» промені. У той же час через щілини проникає розсіяне, досить «прохолодне» світло.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Схематичне зображення зовнішнього затінення (ліворуч) і внутрішнього затінення (праворуч).

Електронний клімат-контроль в зимовому саду

Літній період відпусток для рослин є справжнім випробуванням: температура повітря в зимовому саду може досягати до +70°с, при цьому чутливі рослини отримують опіки вже при +40°с. Допоможе вирішити цю проблему клімат-контроль, який активний навіть в той момент, коли вдома немає нікого. Невелика метеостанція і приєднані до зимового саду датчики відправляють на комп’ютер сигнали про погоду в режимі реального часу. На підставі цих даних комп’ютер регулює кондиціонування повітря в зимовому саду. Якщо температура повітря занадто висока, невеликі мотори відкривають вікна. Сонцезахисна система теж управляється за допомогою комп’ютера.

Порада: переконайтеся в тому, що клапани припливного повітря не стануть отворами для проникнення всередину злодіїв. Набагато надійніше засклених кватирок є плоскі розсувні вентиляційні решітки в області підлоги.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Електронний клімат-контроль працює навіть тоді, коли нікого немає вдома.

Приємне тепло в холодну зиму

Найбільш популярним варіантом опалення зимових садів є конвектори опалення, розташовані уздовж суцільного віконного фронту. Плоскі радіатори не заважають використовувати зимовий сад, їх можна вбудувати в підлогу і накрити гратами. Зазвичай такі радіатори встановлюють уздовж скляних стін, щоб теплове випромінювання зігрівало огинає поверхню. Разом з тим, при такому розміщенні конвекторних радіаторів на стеклах не буде з’являтися конденсат.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Створити оптимальну систему обігріву в зимовому саду можна за допомогою комбінування декількох їх видів, наприклад, додатково використовувати систему теплої підлоги. Для системи водяного

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів

У погано кондиціонованих зимових садах влітку дуже жарко, а взимку-занадто холодно. Використовуючи відповідні сонцезахисні системи, вентиляцію та опалення, ви легко позбудетеся від подібних проблем.

Накидаючи креслення зимового саду, необхідно визначити курс майбутніх кліматичних умов в приміщенні. В принципі, висоту прибудови потрібно планувати з урахуванням її естетичного сприйняття. Тому що: чим вище споруда, тим далі тепле повітря піднімається вгору, і тим прохолодніше біля підлоги. У цьому випадку не обійтися без ефективної системи вентиляції: найчастіше, як правило, на вентиляційну поверхню припадає близько 10% площі скління. Це всього лише теоретичне значення, тому що розрахунок параметрів вентиляції залежить від багатьох факторів — від висоти стель і розміщення конструкції щодо сторін світла, від затінення і використання. До речі, в професійному плануванні системи вентиляції двері можуть не братися до уваги.

В особливих випадках потрібні системи механічної вентиляції, коли рух повітря здійснюється вентиляторами. Це стосується, наприклад, зимових садів з дуже низькими стелями, які в літній період сильно нагріваються. Вентилятори зазвичай монтуються в області фронтону, в спеціальний вентиляційний вихід в конику даху. Вентиляційні пристрої працюють від мережі змінного струму або від 12-ти вольтових сонячних батарей і мають автоматичне управління. Радіатори опалення зимового саду без проблем можна підключити до системи центрального опалення будинку. При цьому, опалювальний котел повинен бути досить потужним, крім того, рекомендується встановити додатковий датчик температури. Щоб вирахувати необхідну потужність нагріву, слід врахувати коректні коефіцієнти температурного розширення даху і фасаду. У цьому полягає найпоширеніший джерело помилок, тому що плоска скляна дах має більш високий коефіцієнт теплопередачі (= більш високої тепловтрати), ніж бічні поверхні, навіть якщо вони виконані з одного і того ж матеріалу.

Вентиляційні вікна на даху

Важливо: свіже повітря

Хороша система вентиляції має настільки важливе значення, що і хороше опалення. Тому що: влітку, коли по-справжньому жарко, без свіжого повітря в не обійтися.

Швидкий повітрообмін забезпечують витяжні клапани, влаштовані в даху, і вентиляційні вікна, встановлені в бічних стінах. На мікроклімат впливає і висота будови: чим вище стелі приміщення, тим комфортніше в ньому температура повітря.

Як тільки температура повітря зовні стає на 5°с холодніше, виникає так званий «камінний ефект»: найтепліші шари повітря збираються під дахом і можуть випаруватися безпосередньо назовні. При цьому через вентиляційні люки або отвори заходить свіже, прохолодне повітря.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Сонячний літній день: коли в жарку пору року сонце нещадно припікає, хороша система вентиляції забезпечує комфортний мікроклімат в зимовому саду. Двері в суміжні приміщення повинні бути закриті, щоб там не було занадто жарко.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Сонячний весняний або осінній день: навесні і восени сонце досить інтенсивне, щоб сильно нагріти ваш зимовий сад. Тепер у міру необхідності ви можете відкрити вентиляційні вікна або використовувати безкоштовне тепло, щоб обігріти суміжні кімнати.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Сонячний зимовий день: сонячні зимові дні радують власників зимових садів: стіни і підлога накопичують сонячну енергію, і зимовий сад прогрівається без додаткового опалення. Крім того, відкривши двері, ви зможете обігріти і суміжні приміщення, не витративши на це жодної копієчки.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Похмурий зимовий день: при хмарному небі і мінусових температурах в зимовому саду слід закрити вікна і включити опалення. Так як зимові сади в холодну пору року опалюються не так сильно, як житлові приміщення, двері, що з’єднують зимовий сад з будинком, слід тримати закритими

Розсувні двері для зимового саду

Деякі виробники пропонують зимові з розсувними системами, які дозволяють заощадити простір і зробити зимовий сад стильним і красивим. Такі конструкції особливо доречні, якщо до зимового саду примикає тераса.

Залежно від розміру вентиляційних люків буквально в лічені хвилини відбувається повний обмін повітря. Приплив повітря повинен бути добре дозованим, тому взимку час від часу ви повинні відкривати вікна, щоб замінити сперте повітря на свіжий. Саме при сильному перепаді температур виникає неприємний протяг.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Розсувні системи дозволяють отримати вільний доступ до зимового саду як з боку будівлі, так і зовні. Для вечірок в саду можна використовувати всю площу.

Для спекотних літніх днів: правильне затінення

Важливе значення має захист від сонця, тому що при частому провітрюванні температура повітря в залитому сонцем зимовому саду влітку може досягати до +40°с.листяні дерева, що ростуть біля зимового саду, влітку створюють прекрасну тінь, проте вони не зможуть замінити технічного рішення. Незважаючи на те, що чагарники перед вентиляційними вікнами і зберігають повітря прохолодним, все ж це лише невеликий внесок у кондиціонування повітря.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Затінення системою штор-плісе

Внутрішнє і зовнішнє затінення для зимового саду

Внутрішня сонцезахисна система в більшості випадків виглядає досить естетично. Зазвичай внутрішні системи сонцезахисту представлені такими видами, як витончені жалюзі, ролети або рулонні штори. Однак між скляною поверхнею і сонцезахисною системою утворюється тепла повітряна подушка, тому таку форму рекомендується застосовувати при хорошій вентиляції. Внутрішнє затінення можна використовувати при будь-якій погоді, в цьому випадку зовні всередину проникає до 60% сонячної енергії. Існують конструктивні рішення для даху будь-якої форми, включаючи поверхню покрівлі.

При зовнішньому затіненні відбивається до 80% сонячного світла. Зовнішня система сонцезахисту повинна бути дуже витривалою, так як вона схильна до впливу атмосферних умов. Великою популярністю користується такий вид зовнішньої сонцезахисної системи, як маркізи, призначені для захисту від прямих сонячних променів скляних дахів. Щільна тканина затримує сонячне тепло і притіняє бічні стіни зимового саду. Найкраще встановити автоматичне управління, щоб сонцезахисна система автоматично розкладалася і при поганій погоді забиралася. Крім спеціальних маркіз на сьогоднішній день застосовують рулонні жалюзі і рафштори.

Порада: будь-які жалюзі-будь то внутрішні або зовнішні — в порівнянні з іншими системами затінення мають одну велику перевагу: механізм управління положенням алюмінієвих ламелей дозволяє максимально використовувати енергію сонця в залежності від його положення і відображати прямі «гарячі» промені. У той же час через щілини проникає розсіяне, досить «прохолодне» світло.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Схематичне зображення зовнішнього затінення (ліворуч) і внутрішнього затінення (праворуч).

Електронний клімат-контроль в зимовому саду

Літній період відпусток для рослин є справжнім випробуванням: температура повітря в зимовому саду може досягати до +70°с, при цьому чутливі рослини отримують опіки вже при +40°с. Допоможе вирішити цю проблему клімат-контроль, який активний навіть в той момент, коли вдома немає нікого. Невелика метеостанція і приєднані до зимового саду датчики відправляють на комп’ютер сигнали про погоду в режимі реального часу. На підставі цих даних комп’ютер регулює кондиціонування повітря в зимовому саду. Якщо температура повітря занадто висока, невеликі мотори відкривають вікна. Сонцезахисна система теж управляється за допомогою комп’ютера.

Порада: переконайтеся в тому, що клапани припливного повітря не стануть отворами для проникнення всередину злодіїв. Набагато надійніше засклених кватирок є плоскі розсувні вентиляційні решітки в області підлоги.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Електронний клімат-контроль працює навіть тоді, коли нікого немає вдома.

Приємне тепло в холодну зиму

Найбільш популярним варіантом опалення зимових садів є конвектори опалення, розташовані уздовж суцільного віконного фронту. Плоскі радіатори не заважають використовувати зимовий сад, їх можна вбудувати в підлогу і накрити гратами. Зазвичай такі радіатори встановлюють уздовж скляних стін, щоб теплове випромінювання зігрівало огинає поверхню. Разом з тим, при такому розміщенні конвекторних радіаторів на стеклах не буде з’являтися конденсат.

Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів
Створити оптимальну систему обігріву в зимовому саду можна за допомогою комбінування декількох їх видів, наприклад, додатково використовувати систему теплої підлоги. Для системи водяногоЗимового саду si-wiga-bus-system, вироблена підприємством «siegenia-aubi», дозволяє забезпечити ефективний режим провітрювання приміщення зимового саду пріоритетно — в літній період, коли зимового саду потрібна найбільш інтенсивна вентиляція. Крім того, окремі елементи системи можуть бути задіяні для організації зимового провітрювання приміщення.

Інтегрована система вентиляції si-wiga-bus-system включає в себе групу пристроїв, призначених для виконання певних функцій і керованих від єдиного центрального пульта (рис. 6.2.3.3) . На конкретному будівельному об’єкті може застосовуватися як весь системний комплекс, так і окремі пристрої, цілеспрямовано групуються для вирішення певних завдань. Система дуже проста в монтажі та експлуатації; окремі блоки з’єднуються між собою за допомогою звичайного телефонного кабелю. Основним елементом системи, її «мозковим центром», є центральний керуючий блок aerotronic (поз.1 рис. 6.2.3.3), який, як правило, монтується всередині зимового саду на стіні основного будинку, до якого примикає зимовий сад. У блоці aerotronic встановлені датчики, що зчитують значення температури і відносної вологості внутрішнього повітря відповідно в інтервалі t = 0 … 50 °с і f = 30 … 80 %. Відповідно до функціональним призначенням приміщення (зимовий сад, басейн, тренажерний зал та ін.) програмуються критичні значення контрольованих параметрів, що визначають граничні умови комфортності в приміщенні зимового саду.

При настанні будь-якого критичного значення з запрограмованих параметрів: температури (наприклад, t крит = + 30 °с-гранично допустима температура для рослин, що ростуть в зимовому саду) або вологості (наприклад, f крит = 60% — максимально допустима вологість для людини) або запрограмованого критичного поєднання температури і вологості (наприклад, t крит = + 25 °с при f крит = 60%), з блоку aerotronic йде сигнал на включення вентиляторів і відкривання заслінок і клапанів припливних пристроїв типу aeromat , розташованих на стінах зимового саду і покрівельних витяжних пристроїв аеrojet (див .розділ 6.1.2).

При включенні припливних і витяжних пристроїв здійснюється інтенсивне провітрювання приміщення зимового в режимі примусової вентиляції (рис. 10.2.2.4) протягом певного інтервалу часу. Провітрювання буде здійснюватися в безперервному або переривчастому режимі до тих пір, поки значення контрольованих параметрів не досягнуть нижнього значення, запрограмованого на керуючому блоці aerotronic .

Рис. 6.2.3.3.
1-центральний керуючий блок (аеrotronic)
2-припливне пристрій (aeromat)
3-витяжний даховий пристрій (аеrojet)
4а і 4б-метеостанція
5-блок управління відкриванням-закриванням вікон
6-блок управління відкриванням-закриванням затінюючих маркіз
7-затінюючі маркізи
Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів

Рис. 6.2.3.4. схема примусової вентиляція зимового саду за рахунок групи стінових і покрівельних приладів. Повітря видаляється з верхньої-найбільш перегрітої зони приміщення
Оцинкована підсистема. Вентиляція, опалення та захист від сонця для зимових садів

Рис. 6.2.3.5. метеостанція aerotronic wetterstation. Загальний вигляд.
1-пристрій для вимірювання швидкості вітру
2-датчик температури і вологості
3-датчик дощу
4-датчик сонячної радіації, орієнтований по чотирьох сторонах світу
&1&

При необхідності в системі si-wiga-bus-system в якості припливних елементів можуть бути задіяні вікна, керовані електроприводами дистанційного відкривання (див.розділ 6.1.1) , а на даху зимового саду встановлений блок метеостанції — aerotronic wetter-station (поз. 4 рис. 6.2.3.3 і рис. 6.2.3.5), призначеної для зчитування параметрів зовнішнього клімату і оснащеної пристроєм для вимірювання швидкості вітру, датчиком дощу і датчиком сонячної радіації. За допомогою блоку aerotronic wetter-station здійснюється інтегрована робота припливно-витяжних пристроїв і системи затінення покрівлі за допомогою додаткових сонцезахисних пристроїв — маркіз (поз.7 рис. 6.2.3.3) .

Вимірювач швидкості вітру представляє з себе класичний анемомометр, забезпечений крильчаткою у вигляді хреста робінзона. У хресті робінзона на кінцях хрестовини укріплені чотири порожнистих півкулі, звернених опуклістю в одну сторону. Під дією вітру хрестовина обертається т. К. На чашку, звернену до напрямку вітру увігнутою стороною тиск більше, ніж тиск на чашку, звернену опуклою стороною. На відміну від стандартного анемометра, датчик вітру, що встановлюється на даху зимового саду, забезпечений тахометрической машиною, що перетворює енергію обертання в електричний сигнал.

Датчик дощу є ємнісним. Електрична ємність датчика утворена системою з двох плоских гребінок, захищених зверху тонким шаром діелектрика. При попаданні води на поверхню датчика відбувається зміна міжелектродної діелектрична проникності, що призводить до зміни електричної ємності і реєструється відповідною електронною схемою. Датчик є обігрівається для видалення вологи з поверхні з метою приведення його в робочий стану для подальших вимірювань.

При ураганному вітрі або дощі метеостанція подає сигнал на керуючий блок aerotronic , з якого в свою чергу йде сигнал на закриття всіх відкритих люків і вікон, підключених до розподільного блоку aerotronic fenstermodul (поз. 5 рис. 6.2.3.3) .

Датчик сонячної радіації зчитує дані про наявність прямого опромінення сонячними променями будь-якої зі стін зимового саду в залежності від їх орієнтації і положенні сонця на його траєкторії в даний момент часу(рис . 6.2.3.6) . Сигнал подається на керуючий блок aerotronic, з якого йде команда на закриття маркіз (затінення) зимового саду на стороні, схильної до впливу прямого сонячного опромінення. Управління відкриттям-закриттям маркіз здійснюється за допомогою розподільного блоку aerotronic beschattungsmodul (поз. 6 рис. 6.2.3.3), до якого можуть бути підключені три маркізи.

Додаткові сонцезахисні пристосування можуть бути виконані як в зовнішньому, так і у внутрішньому варіантах. Сонцезахисні конструкції, як правило, виконуються з композитних тканинних матеріалів, основу яких складають переплетені нитки зі скловолокна, з оболонкою на основі пвх або акрилу. Як і у всіх композитів, скловолокно в даному випадку забезпечує розривну міцність, необхідну для мобільних штор, схильних до частих змінних навантажень, а пвх — стійкість до уф сонячного випромінювання, оберігаючи тент від вигорання. Переплетення ниток виконується таким чином, щоб 10 … 20% природного денного світла проникало в приміщення, створюючи ефект м’якого затінення.

Рис. 6.2.3.6.
&1&

Клімат

Оптимальний клімат для зимового саду-20’с при 40-60% відносній вологості повітря. Ці параметри підтримуються системою автоматики фірми sigenia, ну або можна ходити і вручну натискати потрібні вимикачі…

Наша фірма пропонує всім забудовникам зимових садів встановити автоматичну систему підтримки природної вологості і температури в приміщенні. Для цього використовуються пасивні і активні повітряні клапана, примусова або самопливна витяжна система, люки в скляні дахи, датчики вологості, температури і вітру (на вулиці). Доцільно використовувати тоноване в масі дзеркальне скло в складі склопакета, ну і звичайно кондиціонер, зволожувач повітря…

При використанні кондиціонера повітря він буде тільки охолоджувати, але не буде насичувати киснем і оновлювати, і з часом в приміщенні буде стояти специфічний запах прохолодною затхлості. Тому, в парі з ним необхідно влаштовувати припливно-витяжну вентиляцію, яка буде постійно оновлювати повітря.

Якщо ж спільно з кондиціонером задіяти зволожувач повітря, припливну і витяжну вентиляцію, та ще щоб все включалося і выключалоссь автоматично, то у вас в зимовому саду і частини житлового приміщення буде справжня установка клімат-контролю, яка буде працювати навіть при відключенні електрики (від автомобільного акумулятора).

Теплоізоляція

Хороша теплоізоляція скління зменшує можливість появи конденсату. Через конструктивну особливість багатошарових теплоізоляційних стекол ізоляційна здатність зменшується в міру наближення до краю скла, тому тут конденсат утворюється частіше, ніж в середині.

Особлива увага приділяється закладенню швів примикань скління до існуючих стін і отворів — будь то вікна, двері або вітражі зимового саду. Також кутовим переходам» стіна-дах «і»дах-вітраж». Відома проблема зимових садів-скупчення обмерзання на кромці скляного даху; ми укладаємо на всю довжину краю заскленого даху нагрівальний елемент, який не дає утворитисяКриги, а знизу встановлюємо козирок або слив для води.

У нашої фірми існує власна технологія герметизації засклених покрівель навіть з дуже невеликим кутом ухилу до горизонту. Рішення просте, але не стандартне, яке жодного разу не дало збій; — тому ми даємо гарантію від протікання скляної покрівлі не менше, ніж на 3 роки.

Фахівці нашої фірми мають великий досвід проектування і будівництва складного скління об’єктів з «неправильними» кутами нестандартних конструкцій. Ми завжди передбачаємо всі можливі проблеми майбутніх конструкцій і попереджаємо про це замовника.

Однією з найважливіших проблем, що виникають в процесі проектування зимового саду, є забезпечення припливу свіжого повітря. Щоб забезпечити природну вентиляцію необхідно передбачити відкриваються стулки і кватирки і в вертикальних стінах і в похилих поверхнях даху. Площа відкриваються стулок повинна становити від 10% до 40% всієї площі скління зимового саду.

Природна вентиляція грунтується на фізичних властивостях повітря: всім відомо, що тепле повітря піднімається наверх, і якщо у верхній частині стін або на даху є кватирки, то повітря вийде через них назовні. Якщо в нижній частині конструкції передбачені припливні отвори, то через них природним чином в приміщення буде прагнути потік прохолодного повітря.

Звичайно, така система не може забезпечити повноцінну вентиляцію зимового саду, так як залежить від багатьох умов. Перш за все, щоб відбувався природний повітрообмін, необхідна різниця температур між теплим повітрям в приміщенні і холодним зовні, ця різниця повинна залишати не менше п’яти градусів. Ефективність природної системи вентиляції знижується у вітряну погоду і в спекотні літні дні. За допомогою такої системи важко домогтися заданого рівня температури і вологості, що має в багатьох випадках велике значення, наприклад, для вибагливих тропічних рослин.

&1&

Більш досконалою, і, в кінцевому рахунку, більш вигідною, є система примусової вентиляції. Найпростіші системи складаються з припливного і витяжного отворів, обладнаних вентиляторами і пульта управління системою. Більш складні системи оснащені функціями тривимірного розподілу повітря, сушіння повітря, запобігання протягів. Також багато моделей обладнуються таймером, бактерицидними фільтрами і системою захисту від обмерзання. Проектування вентиляційної системи слід довірити професіоналам, так як при розрахунку необхідно враховувати безліч параметрів, таких, як тепло-вологісний режим, виділення рослинами вологи, рухливість повітря, теплоприток через дах та ін.

Наступним питанням, якому слід приділити пильну увагу, є освітлення зимового саду. — повністю світлопрозора конструкція, тобто, рослини забезпечені постійним припливом сонячної енергії, але літнім днем рослини можуть отримати надлишок світла, а в похмуру погоду сонячної енергії буде недостатньо. До того ж, різним рослинам потрібно різний рівень освітленості. Щоб вирішити ці проблеми, необхідно обладнати зимовий сад і шторами, і електричним освітленням.

&1&

Штори можна закріпити як всередині приміщення, так і на зовнішній стороні конструкції. Зовні закріплюються тентові конструкції, маркізи, виготовлені з різних тканин, в тому числі і зі спеціальної тканини зі світловідбиваючою поверхнею. Для затінення всередині приміщення можна застосувати штори або жалюзі, ламелі яких виготовляються з пластику, тканини, дерева, бамбука або алюмінію. Потрібно зауважити, що металеві жалюзі — найменш підходящий варіант для зимового саду. Вони швидко нагріваються і досить довго утримувати тепло, це може привести до порушення температурного режиму в приміщенні, до того ж жалюзі з великою довжиною полотна можуть видавати шум, якщо в процесі вентиляції створюються інтенсивні потоки повітря.

Фахівці вважають, що зовнішнє затінення ефективніше захищає від сонця, ніж внутрішнє, підраховано, що зовнішня система пропускає всередину до 40% сонячного світла, а внутрішня — від 65% до 90 %. Штори і жалюзі можна відкривати вручну або забезпечити електроприводом і управляти дистанційно, можна довірити управління затіненням системі «розумний будинок», в цьому випадку освітленість буде регулюватися автоматично.

&1&

Для освітлення рослин не годяться звичайні лампи розжарювання, так як у них низька світловіддача і в їх спектрі відсутні сині промені, необхідні для фотосинтезу. До того ж, такі лампи сильно гріються, рослини можуть навіть отримати опіки. Люмінесцентні лампи більше підходять для освітлення зимового саду, хоча їх спектр теж малоефективний для стимулювання процесів життєдіяльності рослин. Можна в зимових садах застосовувати металогалоїдні лампи або натрієві лампи високого тиску, але оптимальним варіантом є спеціальні світлодіодні або люмінесцентні фітолампи.

Освітлювальні прилади можна також підключити до інтелектуальної системи управління, щоб можна було створити оптимальний світловий сценарій для всіх рослин зимового саду. Найкращим варіантом буде об’єднання в єдиний комплекс і підключення до системи «розумний будинок» систем затінення, освітлення і поливу.

Залежно від призначення і від особистих пристрастей господарів будинку зимовий сад робиться опалювальним або неопалюваним. Точний розрахунок опалювальної системи краще залишити фахівцям, ми розглянемо тільки найпоширеніші варіанти вирішення проблеми опалення зимового саду.

&1&

Однією з найпоширеніших є водяна опалювальна система. Газ-недорогий енергоносій, доступний практично повсюдно, тому часто застосовується система опалення, заснована на газовому нагрівальному котлі. Труби, по яких тече підігріта вода, прокладаються на декількох рівнях — під карнизами, на стійках каркаса, по нижньому контуру стін, під грунтом на глибині не менше 50 см.використовуючи пластинчастий теплообмінник, можна створити ізольовані опалювальні контури для будинку та зимового саду.

На жаль, така система складна в монтажі, вимагає великої кількості дорогого обладнання і витрат на його обслуговування. Але головний недолік водяної системи опалення в її інерційності, подачу тепла неможливо припинити моментально, так як рідкий теплоносій довго остигає, виникає загроза перегріву рослин.

Схожа за своїми властивостями система парового опалення, що відрізняється лише тим, що в якості теплоносія по трубах циркулює пар. Така система вимагає постійного контролю, так як теж несе небезпеку перегріву рослин.

Система повітряного опалення складається з повітропідігрівача і повітроводів, по яких підігріте повітря рівномірно розподіляється по всьому приміщенню. Обладнання для такої системи обійдеться дешевше, але повітроводи займають багато місця, правда, це не головний недолік даної системи, істотно те, що така система пересушує повітря, а це згубно впливає на багато рослин і створює дискомфортні відчуття у людей.

&1&для невеликого зимового саду, що примикає до будинку, не оснащеному центральним опаленням, можна використовувати пічне опалення. Ефективність і пожежна безпека такої системи залишають бажати кращого, тому її використання непопулярно.

Все більшого поширення набуває електрична система обігріву зимових садів, заснована на прокладці кабелю, що гріє. За допомогою кабелю можна обігріти грунт, рівне тепло, яке дають кабелі, благотворно позначається на розвитку рослин. Кабель можна змонтувати по периметру стін і, що важливо, з його допомогою можна облаштувати ефективну антіобледенітельную систему на даху зимового саду і обігрів труб, по яких подається вода для поливу.

До електричних систем опалення відноситься і інший, що набирає популярність спосіб обігріву — інфрачервоний. Інфрачервоні обігрівачі різних конструкцій ефективні, вони не пересушують повітря і створюють у людей відчуття приємного тепла.

Щоб компенсувати недоліки різних видів опалення можна створити комбіновану систему, наприклад, що поєднує тепловентилятори і підігрів грунту за допомогою кабелю. З метою економії енергоносія варто задуматися про застосування обладнання для рекуперації, тобто повернення теплової енергії, що міститься в видаляється повітрі.

Таким чином, ми бачимо, що створення здорового і комфортного мікроклімату в приміщенні зимового саду вимагає комплексного підходу. Системи опалення, вентиляції, поливу, затінення і освітлення повинні розглядатися як єдине ціле, всі складові частини якого працюють узгоджено, доповнюючи один одного.