Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

88

Зимові сади і тераси в приватному будинку здатні збільшити житловий простір, перетворившись в ідеальне продовження вітальні, кабінету або кухні. У статті розповідається про різновиди зимових садів і їх конструктивні особливості. Ви дізнаєтеся, які матеріали найбільш часто вибираються для каркаса і скління, познайомитеся з особливостями дизайну в різних стилях і рекомендаціями з оформлення.

Зимовий сад в якості їдальні

Зміст

Зимовий сад, оранжерея і теплиця — схожість і різниця

Будь-який господар заміського будинку мріє про те, щоб літо не закінчувалося, а його сад виглядав квітучим і доглянутим цілий рік. Коли дні стають коротшими, а ночі холодніше, ви зможете продовжити приємні дачні клопоти, якщо подбаєте про організацію зимового саду. Зелений павільйон стане надійним притулком для рослин і затишним місцем відпочинку для сім’ї на довгий осінньо-зимовий період.

Зимові сади в сучасному розумінні з’явилися і увійшли в молу в заміських садибах англії і франції в середині xix століття — коли завдяки технічному прогресу почало широко поширюватися сучасне опалення і каркасні конструкції. Поступово споруди стали розділятися за способом застосування, і сьогодні їх прийнято ділити на три не зовсім чіткі категорії:

    Оранжерея . Приміщення, яке може як примикати до будинку, так і стояти окремо (а іноді і розташовуватися на даху). Оранжерея, в більшості випадків, орієнтується на вирощування екзотичних і місцевих квітів, овочів і фруктів. Усередині оранжереї створюється штучна екосистема зі специфічними, придатними для рослин, умовами.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Оранжерея

    Теплиця . Спрощений варіант оранжереї. Найчастіше в теплиці вирощують розсаду і овочі, хоча зустрічаються і теплиці з чудовими колекціями орхідей або альпійських декоративних трав. Тут також враховуються потреби рослин, а не людини; зовні теплиця виглядає як утилітарна, без натяку на прикраси споруда, недорога у виготовленні і розташована на віддалі від будинку.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Теплиця

    Зимовий сад . Хоча таке приміщення створюється для утримання екзотичних і теплолюбних рослин, пріоритет при його влаштуванні віддається зручності людей. Зимовий сад часто (але не завжди) прилаштовується до будинку, має ошатний вигляд і служить для відпочинку сім’ї, а нерідко і для прийому гостей. Добре спроектований і обладнаний за всіма правилами зимовий сад — не найдешевше задоволення.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Зимовий сад

Конструктивні особливості

Зимовий сад іноді розташовується окремо від будинку, але найчастіше становить з ним одне ціле; в останньому випадку приміщення вносять значні корективи в проект і будівництво будинку. Споруди зручно ділити на наступні групи:

Буферне приміщення (прибудова)

Буферний зимовий сад організований як примикає до будинку споруда, найчастіше прямокутне або кутове, хоча зустрічаються і інші варіанти — квадратні, трикутні, напівовальні. Таке приміщення служить сполучною ланкою між житлом і вулицею; це найбільш поширений варіант облаштування. Увійти в нього можна теж з двох сторін і використовувати не тільки як зону відпочинку, але і як передпокій, що допомагає зберігати тепло в будинку.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Буферний зимовий сад

В якості буферного зимового саду може виступати спеціально зведена споруда, засклена веранда або тераса, якщо її утеплити і підключити до домашніх систем інженерних комунікацій. Зимові сади, прибудовані до будинку, облаштовуються порівняно легко і швидко, оскільки є готова стіна, а з житла не складно підвести воду і електрику, влаштувати опалення. Завдяки порівняно невеликим габаритам утримувати такий куточок відпочинку не становить труднощів. Мінусом вважають недостатню освітленість і слабку вентиляцію; коливання температури не дозволять вирощувати деякі рослини.

Частина житлового будинку

Розміщення зимового сала в будинку може проходити двома шляхами:

    Замислюється на стадії проектування (оптимальний варіант). Така передбачливість дозволяє з мінімальними витратами обладнати приміщення з великими вікнами і світлопрозорою покрівлею; комфортно буде як господарям, так і рослинам.

    Розміщується в готовому житловому приміщенні . Навіть якщо під нього виділяється кутова або простора зовнішня кімната, можуть знадобитися коригування (збільшення віконних прорізів).

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Зимовий сад в одній з житлових кімнат

Окрема будова

Такий варіант практичний для ділянок великої площі; сучасні технології дозволять реалізувати вашу фантазію. Витончена прозора споруда облагородить пейзаж і прекрасно впишеться в будь стильове рішення; особливо вдало буде виглядати круглий зимовий сад. Для зведення вибирається сонячне місце, споруду надійно теплоізолюють, проводять світло і воду.

Щоб створити комфортне середовище проживання для погано пристосованих до місцевого клімату рослин, приміщення додатково оснащують спеціальними фітолампами. Мінусом подібної конструкції є вартість її облаштування. Бюджет включатиме підведення комунікацій, облаштування фундаменту, а в подальшому — витрати на опалення, полив і освітлення. Будинок і зимовий сад зручно з’єднати доріжкою, облаштування якої також зажадає вкладень.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Зимовий сад у вигляді півсфери

Вибір матеріалів

Класичний зимовий сад, найбільш затребуваний в приватному житловому будівництві — це засклена конструкція, прибудована до будинку. Більшість власників вважає такий варіант найбільш зручним для догляду за зеленими вихованцями, відпочинку і прийому гостей. Пристрій зеленого павільйону пов’язано з вирішенням декількох інженерних і архітектурних завдань. Вам буде потрібно грамотно приєднати кімнату до стіни житлової споруди, організувати опалення та освітлення, але почати треба з вибору матеріалів.

Прибудова до будинку, зимовий сад, є крихкою на вигляд конструкцією, до якої, однак, пред’являється чимало вимог. Вона повинна бути надійною і стійкою, протистояти поривам вітру і сніжним заметах, витримувати літні перегріви і зимові переохолодження. Каркасна конструкція павільйону виконується з наступних матеріалів:

    Алюмінієвий профіль . Найпоширеніший каркас, легкий і міцний, не іржавіє і відрізняється довгим терміном служби. Як і всі метали, пропускає тепло, тому потребує термозахисних вставках.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

В основі — металевий каркас

на нашому сайті ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують . Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «малоповерхова країна».

    Сталь . Сталевий каркас ідеально справляється з високими несучими навантаженнями, але сам має значну вагу, високу вартість і схильність до корозії.

    Деревина . Брус іноді комбінують з алюмінієм або цеглою. Дерево вважається складним матеріалом для подібних конструкцій, оскільки схильне до гниття і може змінювати розміри при перепаді температури і вологості. Якісний захист і обробка дерев’яної поверхні збільшує вартість споруди.

    Полікарбонат . Використання пластикового профілю робить прибудову легше і дешевше, герметичною вона стає завдяки гумовим ущільнювачами.

    Металопластик . Каркас з металопластику стійкий до ультрафіолетового випромінювання, має гарну тепло — і звукоізоляцією.

    Скляні перегородки . Сучасне рішення, що надає споруді ефектний вигляд. Скляна система може бути складаний, розсувний або орної, в цьому випадку з’являється можливість з’єднувати частини будинку в одне ціле.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Розсувна система

на нашому сайті ви можете знайти контакти будівельних компаній, які пропонують . Безпосередньо поспілкуватися з представниками можна, відвідавши виставку будинків «малоповерхова країна».

Зимовий сад, конструкція якого засклюється практично повністю, є досить складним інженерним проектом. Скління зимового саду має чимало нюансів; необхідно передбачити можливість природної вентиляції-фрамуги повинні становити не менше 30% площі скління. Каркас зимового саду обшивається наступними матеріалами:

    Подвійні склопакети . Самий практичний вибір для середньої смуги росії, що забезпечує економність теплоспоживання. Особливо добре зарекомендували себе енергозберігаючі склопакети з низькоемісійними стеклами. Значна вага пакетів пвх вимагає облаштування міцного каркаса.

    Скло (одинарне або подвійне). Стандартний матеріал для оформлення зимового саду, що витримує значні навантаження. Мінуси використання-висока ціна,Складний монтаж і значна тепловіддача.

    Полікарбонат . Легкий, порівняно дешевий і стійкий до деформацій матеріал з високою прозорістю і захистом від ультрафіолету (при наявності спеціального шару). Недоліком є високий показник теплового розширення, що враховують при складанні проекту.

Відео опис

Про збірку зимового саду в наступному відео:

Конструктивні особливості

В силу своїх особливостей зимовий сад-прибудова є проміжним простором між житловими кімнатами і зовнішнім середовищем. Його з успіхом використовують як їдальню, вітальню, місце релаксації і цілорічний джерело вітамінів. Щоб всі ці функції справно виконувалися, в процесі планування вирішують наступні завдання:

    Опалення . Приміщення зимового саду, прибудованого до заміського котеджу, практично об’єднати з будинковою опалювальною системою. На вибір системи впливає величина павільйону, теплолюбність рослин і частота використання. Якщо сад-продовження будинку, тепло необхідно забезпечувати в постійному режимі. Потрібну температуру підтримують різними способами: за допомогою повітряного, водяного (парового) або пічного опалення, пристрої теплої підлоги. Для періодичного обігріву підійдуть електричні обігрівачі, уфо і спліт-системи.

    Електрика . Більшість зелених павільйонів підключається до будинкової мережі; при цьому особливу увагу треба приділяти захисту проводки від тепличної вологості.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Електричне освітлення-важлива частина комфорту

    Освітлення . Завдяки прозорим стінам рівень природного освітлення зазвичай достатній і регулюється тентами і жалюзі. Коли світловий день зменшується і рослинам перестає вистачати сонця, до справи підключаються лампи. Стандартні енергозберігаючі лампи підходять не для всіх рослин, тому краще встановити фітолампи зі спеціальним спектром випромінювання.

    Полив . Якщо приміщення невелике, можна обійтися ручним поливом (і це принесе вам задоволення). Якщо ж рослин багато , а площа досягає 10-15 м 2, ви мимоволі задумаєтеся про пристрій системи поливу, можливо, автоматичної. Однією з найбільш практичних вважається система крапельного поливу. Вона економно витрачає ресурси, працює за обраним режимом і підтримує вологість грунту на необхідному рівні.

Відео опис

Про ідеї для зимового саду в наступному відео:

    Вентиляція . Природна вентиляція (через кватирки) діє обмежено, при наявності різниці температур; крім того, для захисту від комах знадобляться москітні сітки. Щоб якісно провітрити сад, створюють комбіновану припливно-витяжну вентиляцію. Повітря надходить природним шляхом через кватирки; для примусового провітрювання використовують вентилятори і витяжки. Комбінована система ефективна там, де погано справляється природна: при сильному вітрі або його відсутності; мінуси — витрата електрики і шум під час роботи.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Продумані інженерні системи-запорука виживання рослин

Стилі оформлення

Асортимент, представлений в квіткових магазинах, дозволяє оформити зимовий сад в будь-якому вподобаному стилі, а процес благоустрою власного едему подарує вам чимало позитивних емоцій. Популярні варіанти дизайну зимового саду в приватному будинку виглядають наступним чином:

    Класичний стиль . Його ще називають англійською. Оформлення направлено на створення елегантною і стриманою в деталях обстановки. В обробці спільної з будинком стіни використовують дерев’яні панелі, ліпний барельєф і штукатурку; в конструкції павільйону вкрай бажана скляний дах. Обстановка доповнюється високими панорамними вікнами, прикрашеними вітражами, еркером, класичними статуями і фонтаном. Гобелен і зручні меблі під старовину доповнить образ. В саду багато екзотичних рослин, пальм в діжках; на загальному зеленому тлі виділяються великі яскраві квіти.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

В англійському стилі

    Європейський стиль . Національні традиції характеризуються деталями. Французький шик проявляється у витончених меблів і витончених декоративних вазах, італійський смак — в традиційній кераміці і вінтажному плитковому підлозі. В саду можна побачити декоративні плодові дерева, безліч трав і яскравих кольорів. Обстановку прикрашають іриси, гортензії, лілії, в’юнкі троянди, можна зустріти пряні трави, шавлія, лаванду і полин. У стиль вдало вписуються фонтанчики і скульптури.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Південно-європейський стиль

    Середземноморський стиль . Сад оформляється в яскравій палітрі, характерною для греції або іспанії. Тут до місця буде плетені ротангові або ковані меблі, фонтанчик, пишні квіти в грубих глиняних горщиках. У південному павільйоні можна зустріти лавр, апельсинове і лимонне дерево, тую, барбарис і ліани. Звичайні квіти-це герань, маки, барвінок, левиний зів.

Відео опис

Про те, як облаштувати зимовий сад в наступному відео:

    Японський стиль . Такий варіант підійде шанувальникам еко-дизайну. За східними канонами, в декорі обов’язковим є присутність каменю (або дерева), землі і води. Незважаючи на мінімалізм в деталях і строгі геометричні форми, павільйон виглядає мальовничо і загадково; його прикрашають фонтани, водоспади, хвойні і карликові дерева, плетені і лаковані меблі.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Фрагмент декору в японському стилі

    Хай-тек . Оформлення в цьому сучасному практичному стилі здається дещо незвичайним для зимового саду; тим не менш, воно вже встигло завоювати масу шанувальників. Павільйон виконується максимально функціонально; головне-простір і велика кількість деталей, зроблених з хромованої сталі, пластмаси, скла, алюмінію. Меблі та освітлювальні прилади своїм виглядом нагадують про високі технології. Особливо ефектно в таких умовах буде виглядати колекція кактусів або інших невеликих рослин.

Відео опис

Про стилі зимового саду в наступному відео:

Звичайно ж, зимовий сад буде виглядати так, як цього хочуть його власники. Після того, як приміщення готове і інженерні системи підключені, в справу вступає політ фантазії господарів (іноді вміло направляється досвідом дизайнера). Щоб зелений павільйон радував вас протягом багатьох років, необхідно дотримуватися деяких загальних правил:

    Підбір сумісних рослин . Засклений павільйон погано підходить для одночасного вирощування рослин з різних кліматичних зон. Для успішного росту тропічних, пустельних або субтропічних рослин потрібні різні температурні режими і вологість. Розумне комбінування-основа красивого і здорового саду.

    Підбір рослин по розташуванню . Якщо зимовий сад розміщується на сонячній (південній, південно-східній або південно-західній) стороні будинку, його краще заповнити світлолюбними рослинами. Необхідно пам’ятати, що прямі сонячні промені витримують кактуси, інші рослини (пальми, цитрусові, гібікус) слід затінювати жалюзі або маркізами.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Рулонні штори допоможуть уберегти квіти

    Розширення простору . Дзеркало-найпростіший і ефективний спосіб візуально збільшити обсяг приміщення і кількість рослин.

    Затінення . У спекотні літні дні температура під прозорим ковпаком може доходити до рекордних 80-90 °c. Організовуючи зимовий сад, не забувайте про захист від сонця.

    Зручність . Каркас для витких рослин виготовляють з дерева (метал вони не люблять); його найзручніше встановити у дзеркальної стіни.

    Зонування . Плануючи простір, не забудьте про невеликому робочому столику — він буде дуже корисний при пересаджуванні квітів. Столик можна облицювати натуральним або штучним каменем, тим самим органічно вписавши в ландшафт.

    Доповнення . Повноцінний інтер’єр допомагає створити не тільки меблі, фонтан і різні аксесуари. Особливо ефектно в оточенні зелені буде виглядати камін.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Інтер’єр з каміном

Висновок

Ексклюзивною новинкою в заміському житловому будівництві є облаштування зимового саду на даху котеджу. Незвичайне рішення дозволяє надати будинку оригінальний і привабливий вигляд, попутно захищаючи житлову споруду від протікань, а вас — від зайвих витрат на ремонт покрівлі. Роботи з проектування і зведення подібної конструкції повинні грунтуватися на розрахунках допустимих навантажень житла. Їх варто довірити будівельній організації, фахівці якої мають профільний досвід роботи і можуть продемонструвати портфоліо з виконаними замовленнями.

Щоб рослини красиво озеленювали приміщення, вони повинні знаходитися в центрі кімнати, де в більшості випадків для них недостатньо світла. Відмінним виходом дляЛюбителів кімнатних рослин є організація зимового саду-зеленої зони, де можна не тільки розмістити безліч великих і маленьких кімнатних квітів, але і добре відпочити.

У статті ви дізнаєтеся все про зимовий сад в приватному будинку і про те, як зробити його своїми руками. Дизайн зимового саду в приватному будинку завжди можна підібрати індивідуальний.

Фото дизайнів зимових садів в приватних будинках

Останнім часом зимові сади стали популярні і любителі рослин організовують величезні приміщення для квітів.

Можливі конструкції

Ці приміщення по конструкції діляться на 2 типи:

  • буферні зимові сади;
  • сади в готовому житловому приміщенні.

Кожен тип має свої переваги і недоліки. Конструкцію вибирають в залежності від планування житлового приміщення і архітектури приватного будинку.

Буферний зимовий сад

Цей варіант являє собою додаткове приміщення (засклену прибудову), яке примикає до будинку. Зазвичай така прибудова має світлопрозорі стіни і дах, а всередині організовується своя система опалення. Конструкції буферних зимових садів бувають прямокутними і кутовими.

Не кожному власнику приватного будинку такий варіант припаде до смаку. Але якщо в будинку немає відповідного за розмірами і освітленості приміщення, сад в прибудові є відмінним рішенням.

Споруда буферного зимового саду дороге задоволення

Буферний зимовий сад вимагає додаткових зусиль і засобів по зведенню прибудови, яка в більшості випадків не гармонує з архітектурою основної будівлі.

Також тут необхідна хороша теплоізоляція, щоб можна було відпочивати в такому приміщенні не тільки влітку, але і взимку.

До переваг буферних конструкцій можна віднести їх габарити. Будувати таку будівлю порівняно легко і швидко, створити потрібну площу зимового саду не становить труднощів.

Зимовий сад в житловому приміщенні

Такий сад зазвичай розміщують у вже готовому житловому приміщенні, спеціально під нього відведеному. Це може бути веранда, простора лоджія, зовнішня або кутова кімната і навіть мансарда.

Тут буде приємно перебувати в будь-який час року, так як, завдяки системі опалення, тут підтримується комфортний для людини температурний режим. Також облаштування приміщення з квітами ніяк не впливає на зовнішній вигляд будівлі і не вимагає ніяких витрат з будівництва.

Але, звичайно, розміщення зимового саду в житловому приміщенні потрібно планувати заздалегідь , перед початком будівництва будинку. Це дозволить створити кімнату з комфортними умовами існування не тільки людей, а й рослин. Для кращого освітлення бажано внести в проект приміщення більше елементів скління. А в мансардах, лоджіях і на верандах практикується облаштування світлопрозорої покрівлі.

Організація опалення

Зимовий сад, розташований в житловому приміщенні, не вимагає автономної системи опалення. Але сад в прибудові в холодну пору року необхідно опалювати, так як природного сонячного тепла для росту рослин навіть в заскленому приміщенні недостатньо.

При організації опалення значну роль відіграє його розміщення.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокоюкращим варіантом розташування є західна і східна сторони будинку. В цьому випадку приміщення не перегрівається влітку, а взимку добре накопичує тепло.

Приміщення, що виходить на південну сторону, необхідно опалювати слабкіше, але влітку захищати від сонячного світла.

Найбільш інтенсивне опалення взимку необхідно для приміщення, зверненого на північ. Також на вибір опалення впливають розміри приміщення і знаходяться в ньому рослини.

Для обігріву можна використовувати:

  • електрообігрівачі;
  • кондиціонери;
  • систему теплих підлог;
  • радіатори центрального опалення.

З цією статтею часто читають:

Електричні обігрівачі підходять для опалення тільки дуже малих за площею зимових садів. Також зазвичай їх використовують в приміщеннях, орієнтованих на південь, так як для інших варіантів розташування необхідні більш потужні обігрівачі, використання яких коштує дорого. Основним недоліком цього способу опалення є значне зменшення вологості, що для багатьох рослин неприпустимо.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокоюпри використанні кондиціонерів повітря не пересушується, а регулювати температуру повітря дуже легко. Але для великих конструкцій будуть потрібні потужні кондиціонери, що вельми затратно. Такий вид опалення використовують тільки для малих і середніх приміщень.

Теплі підлоги дозволяють відмінно обігріти будь-яку площу, а також регулювати температуру повітря. Таке опалення зимового саду дозволить створити необхідний мікроклімат і температурний режим. Основною складністю є монтаж теплої підлоги, який проводиться на етапі будівництва приміщення.

Найнадійнішою системою опалення є центральне парове опалення . Для цього необхідно встановити радіатори і врізати їх в центральне опалення будинку. Після цього прибудова перетворюється в житлове приміщення, в якому можна влаштувати їдальню, кабінет або кімнату відпочинку.

Особливості вентиляції

У зимовому саду без вентиляції не обійтися. Всі рослини потребують свіжому повітрі, тому необхідно регулярно провітрювати приміщення. Тому зазвичай створюють комбіновану вентиляцію. Вона включає природну і механічну складову.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокоюдля природного провітрювання облаштовують припливно-витяжну вентиляцію. У нижній і у верхній частині стін ставлять спеціальні відкриваються стулки.

Коли вони відкриті, повітря надходить в приміщення з нижніх отворів, а виходить крізь верхні.

Для примусового провітрювання встановлюють механічну вентиляцію. Це різні витяжки, за допомогою яких можна швидко провітрити приміщення.

Освітлення зимового саду

Приміщення потребує природного і штучного освітлення. Необхідний рівень природної освітленості досягається при використанні прозорих матеріалів. Стіни приміщення повинні мати високі і широкі віконні прорізи, часто використовують панорамне скління. Для облаштування покрівлі використовують полікарбонат.

У зимовий час, коли світловий день значно зменшується, а сонця дуже мало, необхідно підсвічувати рослини електричними лампами. Також необхідно, якщо покрівля зроблена з непрозорого матеріалу.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Кращим варіантом освітлення є фітолампи, які спеціально розроблені для освітлення рослин. Звичайні люмінесцентні і галогенні світильники мають малий термін служби, а по спектру випромінювання підходять не для всіх рослин.

Полив

Тільки в невеликому приміщенні квіти зручно поливати вручну. Якщо ж рослин дуже багато і вони великі, ручний полив займає багато часу і сил. В цьому випадку використовують покупну автоматичну систему.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокоюна сучасному ринку існує безліч систем поливу для зимових садів і оранжерей. Їх використання забезпечує контроль вологості грунту і його регулярне зволоження в залежності від обраного режиму.

Вибір рослин і квітів для зимового саду в приватному будинку

Облаштування зимового саду в приватному будинку теж справа не проста. Коли приміщення готове, правильно організовані системи опалення, вентиляції, освітлення і поливу, необхідно грамотно підібрати і висадити рослини.

Не слід тримати в зимовому саду кімнатні квіти, умови утримання яких сильно відрізняються – вони будуть погано себе почувати і незабаром загинуть.

Для гарного росту і розвитку потрібно брати рослини з однієї кліматичної зони. вони пристосовані до подібних умов існування, які потрібно спробувати відтворити в новому зимовому саду.

Зимові сади і тераси в приватному будинку – стали популярною розвагою і прикрасою приміщень.

Рослини в приміщенні не тільки допомагають оздоровити в ній повітря, але і сприяють поліпшенню настрою. Так чому б вам не зробити зимовий сад в квартирі своїми руками за допомогою наших рекомендацій? тільки уявіть, ви цілий рік зможете відпочивати в екзотичній оранжереї, не піклуючись про атмосферу за вікном.

Після знайомства зі статтею статті ви отримаєте максимальні поради про вибір проекту і правильних рослинах для нього, про мікрокліматі і умовах освітлення. Ви дізнаєтеся про квіти, які будуть наповнювати ваш майбутній сад, про особливості дизайну, а також догляду за ними.

Загальні відомості

Якщо сказати чесно, кожен з нас в будинку або квартирі проводить дуже багато часу. Тому краще, коли простір для нас буде затишним і комфортним. У цьому важливу роль відіграє правильний мікроклімат, а особливо актуально це для жителів великих міст. Зимовий сад в цьому випадку може позбавити вас від депресій, допоможе нормалізувати нервовуСистему і дасть привід гарному настрою.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Створення власної оранжереї-серйозне і осмислене рішення, так як не всі рослини приносять користь. Є отруйні сорти, що провокують алергію або концентрують негативну енергію, проте квіти також здатні урізноманітнити наш життєвий уклад, наповнивши його абсолютно новими відчуттями і фарбами.

На жаль, але насичений спосіб життя сьогодні не дозволяє відволікатися на навколишні нас деталі. Тому дуже часто до рослин в приміщенні часто ставимося як до простого декору, що дозволяє прикрасити непотрібні кути.

Це позначається на них у втраті колишнього лиску і забарвлення. Їм також необхідно душевне тепло і догляд, на які вони відгукуються своєю позитивною енергією. Отже, про те, як влаштувати оранжерею в житловому приміщенні поговоримо нижче.

Правила для створення зимового саду в квартирі

Почнемо з вимог, які ви повинні обов’язково враховувати при складанні проекту:

сонце сад повинен добре висвітлюватися сонцем. Можна, звичайно, зробити його і для мізерного освітлення, але тоді необхідно підбирати відповідні рослини, які звикли до таких умов. Якщо у відкритому грунті рослини повинні проводити час під сонцем 4-6 годин, для кімнатних рослин досить і двох. темні місця

  1. рекомендується розміщувати сад в добре освітлюваному місці, подалі від протягів, холодильників і кондиціонерів.
  2. ви можете поступово привчити рослини до слабкого освітлення. Їх потрібно періодично ставити на добре освітлюваний ділянку на 2 години, вони зможуть досить швидко адаптуватися до нового графіку освітлення.

розплідник при виборі заводчика звертайте увагу на тих, хто розводить рослини в схожих з вашим регіоном умовах, аналогічному мікрокліматі вашої квартири. У розплідників є основна проблема, що полягає в тому, що рослини загодовують стимуляторами росту і спеціальними добривами, тому, коли режим підгодівлі рослин порушиться, за півроку вони можуть просто загинути. догляд плануючи розміщення зимового саду в квартирі, врахуйте відразу, скільки часу у вас вийти присвятити йому, так як рослини вимагають уваги і періодичного догляду. Якщо у вас його недостатньо, рекомендується вибирати невибагливі культури, яким не потрібен щоденний догляд.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Вибираємо місце

  1. віддавайте перевагу максимально освітленому місцю .
  2. кращим вважається природне освітлення з південного боку .
  3. з західної та східної сторони оранжерея буде отримувати менше світла ,але ви можете насолоджуватися заходом і сходом .
  4. забезпечити потрібне природне освітлення можна за допомогою стельових ліхтарів і суцільних скляних стін .

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

  1. слабке освітлення дає свої переваги в південних регіонах, попереджаючи парниковий ефект . В цьому випадку також слід передбачити сонцезахисні заходи, вентиляцію, збільшити площу поверхонь, які здатні акумулювати тепло.

Порада: не використовуйте в оранжереї підлогові покриття і килими, так як це зменшить накопичення сонячної енергії в ній.

  1. неосвітлене місце також може бути використано в якості зимового саду , тільки зажадає значно більше уваги, в тому числі, якісний підбір ламп і рослин.
  2. хоча немає заборони на розміщення оранжереї в будь-якому житловому приміщенні, наприклад, спальні, проте все ж краще зупинитися на окремій кімнаті . Це пов’язано з тим, що більшість рослин потребують зимівлі. В цьому випадку ви зможете знижувати температуру взимку до 14-16 с або 18-20 с.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Перший крок

Для створення власного зимового саду з яскравою зеленню, розкішними і запашними квітами, необхідно запастися терпінням. Звичайно, ви можете звернутися до фахівця, який створить його в найкоротші терміни, однак не факт, що рослини будуть виглядати такими ж здоровими через деякий час.

Деякі вважають за краще починати з малого і вирощувати рідкісні культури з насіння, щоб вони були максимально готові до умов критої оранжереї, проте в цьому випадку дорослий сад з’явитися лише через кілька років.

Ми рекомендуємо до цього часу потренуватися на невибагливих, однорічних або швидкозростаючих рослинах, ціна яких невелика. Зазвичай для цього не обов’язково виділяти окрему кімнату і створювати особливі умови.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Перевага вирощування рослин в контейнерах і горщиках:

  • їх розміри різні;
  • економія простору;
  • використання горщиків оригінального дизайну;
  • вам буде простіше вести боротьбу зі шкідниками;
  • виробляти підгодівлю культур і догляд за ними.

Як правильно вибрати стиль зимового саду

Це допоможе вам визначитися з елементами декору, а також підібрати рослини з планом їх розміщення.

  1. сьогодні одним з найпопулярніших сучасних стилів вважається — японський сад, в якому поєднується вишукана народна еклектика і елегантна стриманість. Культури практично не потребують догляду і ростуть самі по собі. (див. Також статтю .)

Порада: пам’ятайте, що при влаштуванні внутрішнього японського саду та інших тропічних садів невід’ємним елементом є штучна водойма і фонтан для природного зволоження повітря.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

  1. є дуже багато дизайнерських стилі зимових садів, однак вони розрізняються по:
    • мікрокліматичним зонам;
    • походженням рослин, що діляться часто субтропічні і тропічні.
  1. особливий інтерес викликають фруктові цитрусові сади, здатні наповнити атмосферу в приміщенні дивовижним ароматом в будь-який час року. Хоча такі оранжереї вимагають особливого догляду, проте являють собою предмет гордості своїх власників.
  2. складання дизайн-проекту починається з розбивки функціональних зон і виборі місць, куди будуть встановлені рослини.
  3. інструкція рекомендує ближче до вікон розміщувати субтропічні культури, трохи далі – тропічні, для яких важливий розсіяне світло. Саме в цій зоні вибирають місце під міні-водойму, службовець природним зволожувачем повітря.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

  1. для вирощування рослин підбирають горщики і діжки, в разі збільшення кількості дорослих культур, прийнято їх розсаджувати групами і формувати зрілий сад. Також статтю.)

Порада: пам’ятайте одне, що в оранжерейному садівництві немає єдиних рішень, залежить все від вашого досвіду, насіння і прийнятих рослин.

Сад в квартирі-основні вимоги

Постараємося в цьому розділі описати головні вимоги до зимового саду, розміщеному в квартирі.

Надалі це допоможе вам уникнути безглуздих помилок.

  1. оранжерея повинна бути красивою, квітучою і ароматною.
  2. у тропічному варіанті не обійтися без пальм і екзотичних рослин.
  3. у приміщенні повинна створюватися сприятлива здорова атмосфера, а простір слід зробити гармонійним.
  4. на першому етапі вибирайте невибагливі рослини, щоб уникнути особливих проблем. З появою досвіду садівництва можете розширити кількість культур.
  5. сад необхідно добре оформити, щоб він не викликав відчуття безладних заростей, також не повинна псувати враження і батарея непривабливих квіткових горщиків.

Рослини

Вони є різні, тому ми розглянемо ті, які зможуть очистити повітря в квартирі:

  1. віддайте перевагу хвойним сортам, таким як:
    • маленькі ялиці;
    • ялівець;
    • араукарія;
    • кипарис.

Порада: деякі види магнолій і олеандрів отруйні, примули можуть викликати кропив’янку і екзему навіть у здорових людей, від уколів кактусів нерідко з’являються нариви, потужними алергенами є календула, примула і герань, тому з такими рослинами потрібно бути обережними в закритому приміщенні.

  1. кипарис і ялівець також є хорошими шумопоглиначами, якщо їх встановити поруч з вікном, що дивиться на проїжджу частину.
  2. цереус і кротон «спостерігають» за іонним складом атмосфери в приміщенні.
  3. знезаразити кімнату допоможуть рослини, які мають фітонцидні властивості:
    • хлорофітум (здатний поглинати формальдегіди і токсини);
    • монстера;
    • аспарагус (пов’язує формальдегіди, феноли і важкі солі);
    • драцена (прибирає з повітря більше 80% бензолу від лінолеуму);
    • фікус і диффенбахія допомагають боротися зі смогом;
    • лимонне дерево;
    • герань;
    • бегонія.
  1. очистять повітря від вірусів евкаліпт і мирт.
  2. захистить від грві-пеперомия.
  3. опунція і алое-створять бар’єр грибкам, а кращимВ даному випадку буде крассула або грошове дерево.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

  1. максимально наповнить квартиру киснем-сансівера.
  2. вологість допоможуть регулювати-папороть, цикламен і фіалки.
  3. у вас не буде комарів, мух і молі, якщо висадите в саду герань, лаванду і шавлія.
  4. почистить повітря від диму сигарет – кливия.

Висновок

Квартирний зимовий сад здатний перетворити не тільки все житлове приміщення, але і ваше життя. Якщо ви все зробите правильно, ви зможете отримати куточок, в якому енергія живих рослин буде наповнювати не тільки повітря, але і ваші легені.

Різноманітність квіткового світу вражає, але в даному випадку ми розповіли вам про ті види, які допоможуть очистити повітря в приміщенні і надати йому справжню свіжість. Відео в цій статті допоможе знайти вам додаткову інформацію з цієї тематики.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

У цій статті ми хочемо вам розповісти, як зробити в своїй квартирі розкішну оранжерею, яка буде радувати вас своїми фарбами протягом усього року. Щоб виростити гарний сад в закритому приміщенні, потрібно продумати проект, правильно вибрати рослини, створити необхідні мікрокліматичні умови і умови освітлення. Ми хочемо розповісти про квіти, які наповнять вашу майбутню оранжерею, приділити увагу особливостям дизайну, вибору рослин і догляду за ними.

Мій дім — моя фортеця. У квартирі або будинку ми проводимо багато часу і відпочиваємо, тому створюване житловий простір має бути комфортним і затишним. Важливим моментом для створення комфортного житла є підтримка мікроклімату, що особливо актуально для жителів мегаполісів. Щоб створити у вашій квартирі ідеальне місце відпочинку з оздоровлюючим ефектом, радимо розбити сад, який позбавить вас від депресій, сприятиме нормалізації нервової системи і гарному настрою.

доглядаючи за рослинами, ви будете завжди в прекрасному настрої, а повітря в квартирі буде містити достатню кількість іонів кисню, це позбавить вас від депресій та інших захворювань.

Насичений спосіб життя часто змушує не звертати уваги на навколишні нас деталі. До живих рослин в приміщенні ми часто ставимося як до неживих предметів декору, що займає непотрібні кути. У таких місцях рослини часто втрачають свою розкішну забарвлення і» виглядають » скривдженими. Рослинам, як і людям, потрібно душевне тепло і догляд, тоді вони відповідають тим же і дарують вам свою позитивну енергію. Почнемо з основних правил і вимог, які необхідно враховувати при влаштуванні внутрішнього саду.

Сонячне світло: у вашому саду повинно бути достатньо світла. Безумовно, можна робити сад в умовах мізерного освітлення, але потрібно підібрати рослини, які звикли в природі до таких умов. Рослини у відкритому грунті знаходяться 4-6 годин при сонячному освітленні, кімнатні рослини можуть обійтися і двома годинами.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
14 пристрій зимового саду з тіньолюбних рослин під сходами
Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
Класичний зимовий сад — для достатнього освітлення зроблена скляна стіна

Уникайте темних місць: радимо робити сад в добре освітлюваному місці, далеко від протягів, кондиціонерів і холодильників. Рослину можна поступово привчити до слабкого освітлення, для цього потрібно їх ставити в добре освітлюване місце на пару годин, досить швидко рослини адаптуються до нового графіку освітлення.

Вибір розплідника: вибирайте заводчика, який розводить рослини у вашому регіоні і в умовах, аналогічних мікроклімату вашої квартири. Основна проблема розплідників полягає в тому, що рослини напихають спеціальними добривами і стимуляторами росту, при порушенні режиму підгодівлі рослини протягом півроку можуть загинути.

Розрахуйте вільний час: при плануванні саду в квартирі обов’язково враховуйте, скільки часу ви зможете йому присвятити, тому що рослини як діти вимагають уваги і постійного догляду. При нестачі часу вибирайте невибагливі рослини, які не потребують щоденного догляду.

Проект зимового саду та інші важливі дрібниці

Вибір місця розташування

Де б ви не планували зробити зимовий сад-в будинку або в квартирі, зупиніть свій вибір на максимально освітленому місці, по можливості потрібно розширити вікна або зовсім зробити скляні стіни. Краще природне освітлення в зимовому саду буде, природно, з південного боку. Пристрій оранжерей зі східної та західної сторони дозволяє захоплювати енергію сходу або насолоджуватися заходом, але освітлені вони гірше.

Зазвичай прийнято робити скляні прибудови біля будинку, але забезпечити необхідне природне освітлення можуть стельові ліхтарі і суцільні скляні стіни.

У слабкому освітленні також є свої переваги, особливо в південних регіонах. Сонячна енергія, що надходить в приміщення при суцільному склінні, повністю поглинається стінами і настає «парниковий ефект». Якщо такий обігрів носить позитивний характер в зимовий час, то в літній період в оранжереї з південного боку температура може досягати +65ос. В такому випадку необхідно передбачити комбінацію сонцезахисних заходів, вентиляції, а також збільшити площу поверхонь, здатних акумулювати тепло. Накопичення сонячної енергії в зимовому саду можливо тільки за рахунок підлоги, тому уникайте килимів і покриттів.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
природне освітлення зі стелі — це не тільки можливо, але і дуже оригінально
Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
Зимовий сад з верхнім природним освітленням

Вибір місця розміщення саду не повинен обмежувати вашу фантазію-неосвітлене місце вимагає від вас більшої пильності при проектуванні саду, якісного освітлення і правильного підбору рослин. Навіть тіньолюбиві рослини виглядають дуже привабливо і наповнюють повітря цілющою силою.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
оригінальний зимовий сад у вітальні створює повне відчуття джунглів за вікном

Зимовий сад можна влаштувати практично у всіх житлових приміщеннях-зробіть спальню або ванну кімнату з зимовим садом (у ванній зазвичай волого, в таких умовах добре ростуть тропічні рослини). Подібні рішення оригінальні і будуть вдалим дизайнерським експериментом. При влаштуванні саду потрібно враховувати, що більшість рослин вимагають зимівлі, тому краще влаштовувати зимові сади в окремих приміщеннях, де може знижуватися температура взимку — деякі рослини вимагають температуру зимівлі 14-16 градусів, а деякі і 18-20.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
Спальня в російській стилі, з вікна якої відкривається вся пишність живої природи

З чого почати

Якщо ви хочете створити свій власний зимовий сад з яскравою зеленню, пахучими і розкішними квітами, потрібно запастися терпінням. Можна запросити фахівця і зробити сад в найкоротші терміни, але не факт, що ваші рослини будуть мати здоровий вигляд через час. Можна почати з малого і вирощувати рідкісні рослини з насіння, саме такі рослини будуть максимально пристосовані до умов вашої критої оранжереї, але дорослий сад у вас виростить тільки через кілька років. До цього моменту можна цілком потренуватися на невибагливих, швидкозростаючих або однорічних рослинах. Як правило, для пристрою міні-садів зовсім не потрібно виділяти окремі приміщення і створювати спеціальні умови.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
зимовий міні-сад в контейнерах

Вирощування рослин в горщиках і контейнерах має свої переваги: контейнери мають різні розміри і економлять простір, горщики бувають з оригінальним дизайном і різних розмірів. Вирощуючи рослини в контейнерах, простіше боротися зі шкідниками, доглядати за квітами і удобрювати.

Вибір стилю зимового саду

Перед створенням дизайн проекту власного зимового саду має сенс визначитися зі стилем, стиль дозволить визначити не тільки елементи декору, але і підібрати рослини відповідно до їх запланованим розміщенням. Одним з популярних сучасних стилів є японський сад, що поєднує в собі вишукану народну еклектику і елегантну стриманість, рослини не вимагають особливого догляду і практично ростуть самі.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Невід’ємним елементом внутрішнього японського саду і всіх тропічних садів є наявність штучної водойми і фонтанів для природного зволоження повітря.

Незважаючи на різні дизайнерські стилі зимових садів, внутрішні сади ділять за характером мікрокліматичних зон і походженням рослин, які частіше діляться на тропічні і субтропічні. Особливою популярністю користуються фруктові цитрусові сади, вони виділяють дивовижний аромат в будь-який час року. Сад екзотичних рослин часто вимагає особливого догляду, але і є предметом гордості своїх власників.

Дизайн-проект зимового саду полягає в розбивці функціональних зон і підборі місця, де будуть розміщені рослини. Зазвичай ближче до віконУ догляді не доставлять. З цієї точки зору я виключила мирт, якому потрібно більше уваги.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
розкішний антуріум прикрашає вітальню
Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
Колеус дуже добре виглядає в композиції з самим собою, вірніше іншими видами

Доведеться поклопотати з дизайном такого необхідного хлорофітуму і традесканції. Обидва рослини швидко ростуть і часто мають недоглянутий вигляд. Традесканцію потрібно буде підгодовувати і прищипувати пагони, щоб вона формувала красиву форму з великими листками. Має сенс зробити композицію з декількох контрастних видів традесканції, а також забезпечити їй рівномірне освітлення для формування красивої шапковидной зелені. Я віддаю перевагу ряболисті хлорофітуму і віддаю перевагу молоді рослини з невеликими листям.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
композиція традесканцій. Ряболистий хлорофітум

З ніжних квітучих рослин я обов’язково зупиню свій вибір на орхідеї фаленопсис, вона не вимагає виняткових умов — у мене буде рости в скляній вазі. Незважаючи на деякі клопоти в догляді я не можу обійти увагою лотос, а також кали, які поселимо в композиції з іншими рослинами і в спальні. Азалію, що приносить щастя, має сенс стилізувати під бонсай. Ці рослини вимагають особливого догляду.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
у природі орхідея росте на деревах, тому вона прекрасно себе буде відчувати в сосновій корі. Проблема таких композицій-орхідею потрібно поливати знизу. Біля фаленопсисів повинен бути фонтанчик, розпилює воду.
Поруч з орхідеєю буде себе прекрасно почувати лотос, якому якраз потрібна водна основа для зростання, а орхідеї потрібна цілюща волога

Пальми і дерева

У квартирі можна вирощувати екстер’єрні дерева до певного моменту, поки вони не стали дуже великими. Щоб уникнути проблеми, куди подіти підросли рослини, я вибираю морозостійкі види пальм і квітучих дерев. Вирощування з насіння дерев займе кілька років, маленькі квітучі рослини будуть пахнути в квартирі. Найбільш морозостійкою пальмою є rhapidophyllum hystrix, красиво виглядає пальма yucca elata, також з’явилося бажання виростити з насіння царське, тюльпанове дерево і катальпу. Потрібно враховувати, що це теплолюбні рослини, тому не у всіх регіонах їх можна висаджувати у відкритий грунт.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Плодові дерева

Інтерес представляють різні види цитрусових. Вони досить примхливі в догляді, але доставляють масу задоволення. Доступні насіння кавового дерева і карликових бананів. Це саме ті доповнення, яких не вистачало б домашньому тропічному саду.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Рослини можуть рости в композиціях, це не тільки економить місце, але і дуже красиво. З корисних рослин потрібно не забути про кактуси, цереус, аспаргус, бегонії, пеперонії, клівії, папороті, цикламені і драцені. Невелику фітостену сформує плющ. Строкатих акцентів в композицію додасть акаліфа, каладіум, а також ніжно-рожевий зефірантес і примхлива, але дуже ароматна плюмерія. Майже всі ці рослини невибагливі, чого не скажеш про ряболистий кротон. Також потрібно ставитися з розумінням до поняття «невибагливість» — це означає, що рослина гине і хворіє у виняткових випадках. Формування красивого рослини також вимагає часу, це стосується догляду, пересадки, підгодівлі, формування привабливої форми.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою
зліва: на дальньому плані фітоколона обвита плющем. На передньому плані три витончені юки з сімейства агавових. Праворуч: квартирна квіткова композиція, кут прикрашає мирт. У квартирі, де є квіти, зовсім не обов’язковий колористичний дизайн, ним займається сама природа

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Висновок

Якщо ви попросите свого дизайнера включити в дизайн-проект кімнатні квіти, ви не пошкодуєте. Ваша квартира стане не тільки зразком ідеального смаку, але і реалізуються плани по створенню власного райського саду. Вибір рослин краще робити з розумінням, чого ви хочете домогтися. Тоді ваша особиста оранжерея буде по-справжньому унікальною, а проживання в таких апартаментах буде наповнювати ваше життя щастям і удачею.

У москві сніг під кінець зими, а в цей час, в самому центрі міста, в ботанічному саду мгу «аптекарський город» — iv зимовий фестиваль орхідей. У пальмовій оранжереї, на тлі буйного тропічного розмаїття-орхідеї всіляких забарвлень і сортів кружляють у вальсі вічної весни.

У мене особисто виникли саме такі асоціації, коли, пробравшись по вузькій стежці, натоптаної в свежевипавшем снігу, я опинилася в цьому чудовому місці. І, немов застрибнула в останній автобус, що минає з під носа, — тому що робота виставки орхідей завершувалася.

Всередині виявилося дуже жарко і душно. Адже орхідеї, в більшій частині своєї, — це мешканці тропічних лісів. І відразу згадалися мої недавні пригоди в таїланді, де орхідеї ростуть під відкритим небом в садах і парках. Захотілося терміново переодягнутися в підходящу для джунглів одяг — шорти і сандалі:-)

Орхідеї розташувалися серед давніх мешканців пальмової оранжереї ботанічного саду — під багаторічними пальмами і серед декоративно-листяних рослин.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Ціла композиція, яка привернула мою особливу увагу. Між стовбурами тропічних оранжерейних рослин-квітучі стрічки з орхідей і бромелієвих. Дуже декоративно.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Фаленопсис гібридний ( phalaenopsis hybridum) — найпопулярніші і невибагливі в культурі орхідеї, стебло у них не галузиться, а повільно наростає в довжину, а квітки, поступово розпускаючись — від основи до верхівки, довго зберігають декоративність рослини-до декількох місяців.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Орхідеї схожі на дивовижних метеликів. Особливо ось таки незвичайні — з синіми квітками. Зовсім як зграйки метеликів, тим більше що стебла їх помітні тільки при найближчому розгляді.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Мальовничо виглядають окремі види, висаджені в підвісні кашпо

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Цікаво, що орхідеї діляться на дві великі групи: епіфітні і наземні рослини. Є серед них і універсали, які можуть виростати в будь-який з можливих для орхідей середовищі.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Цимбідіум гібридний ( cymbidium hybridum) — гібридні форми від схрещування численних видів, об’єднані під загальною назвою. Дуже поширений-завдяки своїй відносній невибагливості, якщо так можна сказати про орхідеї. Широко використовуються в декоративних цілях; майже повністю витіснив ботанічні види.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

А ця весела різнобарвна композиція оселилася біля підніжжя «крокуючого дерева» — панданус.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Орхідеї в підвісних кашпо розташовані в самих незвичайних місцях-на гілках дерев, в композиції з мохом. Коріння епіфітних орхідей влаштовані так, що здатні швидко вбирати і довго утримувати вологу.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

У поданні беруть участь не тільки орхідеї, а й інші мешканці оранжереї. З них складені декоративні композиції, в яких використані рослини з різною формою і забарвленням листа. Багаторічна трав’яниста рослина з оригінально забарвленими листям з сімейства марантових-калатея макоя( calathea makoyana), становить гідну компанію красуні орхідеї.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Лудизія безбарвна (ludisia discolor a. Rich.)- це вічнозелена скельна або наземна орхідея, яка зустрічається в бірмі, таїланді, малайї, в’єтнамі, південному китаї, гонконгу, на острові суматра. І цінується не за красу квітки, а завдяки соковитості темного листя з незвичайним кольоровим візерунком. Вони розписані тонкими кольоровими прожилками.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Квітки деяких орхідей мають незвичайну властивість-світяться в темряві. У природі немає нічого марного-все логічно і продумано. І світіння-це спосіб залучити запилювачів, нічних метеликів, що мешкають в тропічному лісі. На виставці створені спеціальні умови, щоб підкреслити дивовижні достоїнства екзотичних красунь.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Найвдаліші композиції з постійними мешканцями оранжереї — вічно зелені рослини тропіків і орхідеї на спеціальних підставках для створення багаторівневої декоративної групи.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Гарні орхідеї в групі з бромелієвими, які привертають увагу строкатим забарвленням листя.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

Квітучі острівці з орхідеями розташувалися по всій оранжереї, як маленькі оазиси вічної весни серед буйної зелені тропічного раю.

Догляд за орхідеєю в зимовий період. Догляд за орхідеями без вираженого стану спокою

І сама ошатна композиція-для тих, хто дістався до кінця мого репортажу:)