Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

113

Нудьга може ставати нестерпна, але перемогти її легко за допомогою маси прийомів і засобів. Сидячи в залі очікування, стоячи в черзі, не діючи на роботі, навчанні або вдома, люди раз у раз не знають, як вбити час. У кожного іноді видаються вільні хвилини, які хочеться чимось зайняти, проте через втому, відсутність мотивації або поганого настрою нічого не спадає на думку. Прості поради допоможуть весело і з користю скоротати час і вирвати з пут нудьги. Одні з них підійдуть для офісу, інші — для дому, треті універсальні і можуть використовуватися практично в будь-якій обстановці!

Закрийте очі і помріяйте. Підлітки особливо гарні в цьому способі релаксації, але багато дорослих зовсім забувають про нього. Вони занадто серйозні, напружені і поспішні, щоб просто розслабитися і відволіктися від повсякденної суєти. Тривоги і турботи будь-якого роду не слід відносити до мрій. Не варто планувати, як жити далі, слід просто дозволити розуму відправитися у вільний політ. Деяких людей ніяк не можна назвати мрійниками. Таким не потрібно примушувати себе, адже є мільйони інших способів вбити час в офісі або вдома.

Знання-сила

Почитайте книгу — це варто зробити першим пунктом у списку справ для вільних годин. Начитаність є якістю, яка стане в нагоді неодноразово і допоможе в багатьох справах. При необхідності чекати когось або чогось незайвим буде прихопити з собою журнал або книгу в м’якій обкладинці. Електронні пристрої теж в рахунок-але чи варто так часто дивитися в екран? традиційна книга здатна подарувати особливі відчуття, пов’язані з її текстурою, запахом і вашими власними асоціаціями. Не любите читати? переходьте до наступного пункту!

У здоровому тілі-здоровий дух!

Як вбити час з користю для здоров’я? виконуйте вправи-це зміцнить тіло, принесе заряд бадьорості і допоможе скинути зайві кілограми. Зарядкою можна займатися як вдома, так і в офісі: лікарі рекомендують відриватися від сидячої роботи як мінімум кожну годину, щоб стимулювати кровообіг і підтримувати м’язи в тонусі.

  1. розімніть шию, плечі, спину, руки, ноги, пальці.
  2. виконуйте хлопки руками за головою.
  3. перейдіть до обертання рук в ліктьових і плечових суглобах.
  4. якщо зарядка в офісі привертає занадто багато уваги, спробуйте ізометричні вправи (напруга і розслаблення м’язів в певних статичних позах).
  5. повертайтеся до справ з новими силами!

З музикою по життю

Якщо плей-лист з 15 улюблених пісень не змінювався вже з 2003 року, настав час привнести в нього щось нове. Сьогодні шукати музику набагато простіше, ніж коли б то не було. Тематичні інтернет-сервіси здатні запропонувати до прослуховування нових виконавців, а вільно скачати пісні можна з багатьох відомих ресурсів. Друзі теж можуть допомогти, поділившись своїми кращими знахідками.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

Як вбити час на роботі

Іноді не залишається нічого кращого, ніж забути про виконання службових обов’язків. Наприклад, коли п’ятниця добігає кінця і зосередитися на роботі абсолютно неможливо. Робити з цього звичку не варто, але можна придумати щось краще, ніж просто дивитися в стелю весь день. Оскільки багато хто працює за комп’ютером, це завдання вирішується швидко, а підключення до інтернету робить ефект максимальним. Поговоріть з друзями, дізнайтеся останні новини, пограйте в розвиваючі розум гри. Доступ до чатів і соціальних мереж закритий? не слід забувати про можливість оплатити особисті рахунки, зробити покупки онлайн або прочитати цікаву статтю. Якщо на роботі ви постійно замислюєтеся про те, як можна вбити час, звільніться і знайдіть нове заняття. Життя занадто коротке, щоб витрачати її даремно: цінуйте свої сили і використовуйте можливості ефективно.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

Творчість у вільний час

Пишіть — це можуть бути замітки в особистому щоденнику, записки або листи друзям. Блокнот не займе багато місця в сумці або папці, покласти його можна навіть в нагрудну кишеню. З появою смс та електронної пошти створені вручну листи стали чимось особливим для багатьох людей. Не потрібно бути багатослівним, якщо на це немає настрою: досить зробити простий малюнок і написати друзям, як вони чудові.

Багато хобі допускають мобільність — щоб годинник пролетіли непомітно, можете зайняти руки улюбленою справою. Створюйте начерки та ескізи, в’яжіть, плетіть браслети в техніці макраме. Ще один варіант-завести власний блог. Необов’язково, щоб у нього були передплатники, особлива тематика або витриманий стиль, просто створіть місце, де завжди можна відвести душу. Можливо, хтось інший стане читати і коментувати ваш блог, не знаючи, в свою чергу, як вбити час інакше.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

Порядок-запорука продуктивності

Завжди тримайте в голові список можливих занять, здатних допомогти в організації вашого простору. Це можуть бути рутинні справи, які завжди відкладаються на потім і не потребують особливих умов для виконання. Можливо, у вільний час вам захочеться перейти до одного з них. Ось кілька прикладів.

  • оновлення планувальник. Сьогодні багато хто воліє тримати його в мобільному пристрої: старі записи можна видалити, а нові — впорядкувати.
  • очистіть телефон від непотрібних повідомлень і контактів. Якщо на мобільному збереглося багато старої інформації (статистика дзвінків, файли, музика, зображення), саме час позбутися від них.
  • наведіть порядок в сумці або гаманці. Будьте обережні, приховуйте від сторонніх очей великі суми грошей і цінні речі. Коли навколо знаходяться люди, можна впорядкувати візитки, банківські картки та інші предмети, які в підсумку буде легше знайти.

Як вбити час в школі

Варто кілька разів задуматися, перш ніж перейти до сторонніх занять на уроці. У короткостроковій перспективі учень ризикує зіпсувати відносини з педагогом, отримати погану позначку і викликати невдоволення батьків. В цілому гірше-він може не отримати знання, які здаються марними тільки зараз, але могли б стати в нагоді в майбутньому. Уважність і інтерес до слів вчителя змушують час йти швидше, а ось рахувати хвилини до дзвінка не варто, інакше вони здадуться довгими годинами. Якщо нудьга в класі просто нестерпна, можна зайняти себе чимось веселим. Необхідно зрозуміти, як як вбити час грамотно: витягти з нього користь і не нашкодити своїй репутації. Малюйте, пишіть замітки, плануйте майбутнє і складайте списки справ. Сидячи на останній парті, скоротати вільні хвилини набагато простіше-відвідуйте улюблені сайти, спілкуйтеся з друзями і рідними.

Ціна часу

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

Уявіть, що щоранку ви отримуєте 86 400 рублів на рахунок в банку, але щодня невикористаний залишок коштів згорає. Як би ви стали розпоряджатися грошима, якби не могли залишити нічого на завтра? природно, ви б скористалися кожною копійкою. Такий рахунок є у кожної людини, і ім’я йому — час. Кожен день на ньому з’являється 86 400 секунд: до кінця дня вони будуть загублені, незалежно від того, чи вдалося інвестувати їх у добру справу. Вбивати час даремно-особистий вибір кожного, безповоротна втрата і втрачені можливості. Інвестуйте кожну хвилину життя в здоров’я, щастя і успіх. Розмірковуйте про цінність часу, коли відчуваєте нудьгу, займаєтеся марним або малоефективним працею.

Добрий день, дорогі читачі самого позитивного блогу для розумних людей. Сьогодні хочу розповісти вам про те, як вбити час

Прочитавши заголовок статті, і знаючи курс нашого блогу (для тих, хто вперше на блозі «життя прекрасне» скажу, що блог для того, щоб його читачі стали ефективніше, успішніше і щасливіше), ви могли здивуватися. Дійсно, що ж сталося? на позитивному блозі, де більше року говорять про успіх, радості до життя і закликають до ефективного використання часу раптом розкажуть як вбити час .

Чимось сьогоднішня стаття схожа на публікацію « », де ми намагалися розгальмувати читачів і показати, що все в їхніх руках.

Навіщо ж ми хочемо розповісти тобі, дорогий читачу, як убити час?

Однією з причин успіху, багатства, досягнення мети є наполеглива праця. Люди, які чогось домоглися у своєму житті, в 95% випадках наполегливо працювали. Працювали по 16..18 годин на добу. У формулі успіху, змінна » час » відіграє важливу роль, хоча і не останню.

Не хочу філософствувати і розводити довгу дискусію, скажу лише те, що час необхідно використовувати ефективно. А навіщо я тобі це кажу? ти і сам це знаєш, тому що давно є нашим читачем (думка в буквах ).

Що час необхідно використовувати ефективно – не є секретом і багато людей знають це. Однак, є заняття, які нещадно знищують наш час. Ці заняття міцно сидять вЗвичках людей, і вони не звертають на них уваги. А саме вони (подібні заняття) їдять наш час, нашу енергію, а в слідстві і наше щастя, благополуччя і успіх.

У деяких джерелах, заняття, які вбивають час називають програмами самознищення. Чому? та тому, що вони забирають час, здоров’я, ресурси і заважають досягти істиною мети, істинного бажання і призначення людини.

Програми самознищення

  1. хитання по дому без діла.
  2. багатогодинні телефонні розмови, які не тільки вбивають час, але і нічого не змінюють.
  3. відвідування порно сайтів в інтернеті.
  4. просиджування біля телевізора.
  5. читання бульварних газет і модних журналів, які нав’язують отупляющие задоволення.
  6. відвідування нічних клубів з метою випити, покурити, підчепити партнера.
  7. відвідування гральних закладів.
  8. сварки, з’ясування стосунків.
  9. втручання в чужі сімейні справи.
  10. вживання наркотиків, алкоголю.
  11. шопоголізм і безцільне відвідування магазинів.
  12. плітки, обговорення інших їх покупок, речей і т. Д.
  13. осіменіння всього, що рухається (ставитися до чоловіків).
  14. тусовочний спосіб життя, пропалювання коштів в ресторанах і барах.
  15. комп’ютерні ігри (офлайн і онлайн).
  16. невміння відмовляти іншим.
  17. ходіння на поводу.
  18. інші заняття, якими займаються люди з метою «скоротати годинку інший».

Список занять, які вбивають час можна продовжувати до нескінченності. У цьому списку є не такі вже, на перший погляд, шкідливі заняття. Взяти, наприклад, шопоголізм. Можна згадати масу прикладів успішних людей, яким подобатися ходити по магазинах і скуповувати все що «до душі», отримуючи при цьому емоційне задоволення. Однак, тільки уявіть, наскільки ці люди могли б бути ефективніше, позбувшись вони від цього заняття.

Звичайно, балувати себе можна і потрібно, проте варто триматися золотої середини і не впадати в крайнощі.

Прочитайте список ще раз. Проаналізуйте свої вчинки і звички, можливо саме ви є володарем однієї з звичок, яка вбиває час і забирає вашу енергію. Задайтеся метою, складіть план, прочитайте нашу статтю «» і вперед, досягати успіху!

Якщо я забув внести в список якийсь спосіб убити час, повідомте про це в коментарях

В основі будь – якої будівлі-від невеликого приватного будинку до великого торгового центру, лежить фундамент. Від його якості залежить міцність всієї споруди і термін її експлуатації. Але значення має не тільки якість використовуваного бетону, але і точне дотримання всього технологічного процесу. Наприклад, неякісно виконана трамбування піску для фундаменту може привести до того, що зведена будівля може давати усадку, що супроводжується утворенням тріщин, як в самому фундаменті, так і в стінах будівлі. Це, в свою чергу, може спричинити до підвищення тепловтрати і, як наслідок, збільшення витрат на опалення та кондиціонування всієї будівлі.

Вибір піску для піщаної подушки

Зовсім не кожен пісок є відповідним для пристрою піщаної подушки для фундаменту . Його якості слід приділити особливу увагу в тому випадку, якщо використовується ручна трамбування своїми руками – для цих цілей необхідний гравелистий пісок з досить великою фракцією. Застосовуючи пісок дрібної фракції, неможливо запобігти сильну усадку будівлі після споруди, причому вона може бути досить нерівномірною.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

Найбільш підходящим для будівництва є річковий пісок, але при неможливості його використання підійде і чистий кар’єрний. Для того, щоб термін служби піщаної подушки не зменшився в результаті його перемішування з грунтом і впливу грунтової води, на дно котловану бажано укласти шар геотекстилю, смуги якого, по можливості, повинні бути зшиті між собою. Такий нехитрий і недорогий прийом дозволить істотно збільшити термін експлуатації будівлі, а також виключити його усадку навіть після багаторічної експлуатації.

Простий інструмент для складної роботи

Незважаючи на те, що для створення піщаної подушки потрібне залучення спеціальної техніки – екскаватора і самоскида, які використовуються для риття котловану і завезення піску, в іншому, всі інші інструменти для трамбування відрізняються простотою і доступністю:

  • дерев’яні / металеві кілочки, що застосовуються для якісної розмітки;
  • будівельний рівень (досить зручний лазерний);
  • довга рулетка;
  • ручний вібратор або віброплита, а при їх відсутності можна використовувати круглий брус достатнього діаметру.

Правильно створена піщана подушка забезпечує повну відсутність усадки (або її мінімальні значення), оберігає фундамент від руйнівного впливу води і процесу природних зрушень грунту. Найчастіше така подушка створюється під монолітний або стрічковий фундамент.

Піщана подушка під фундамент – коли вона необхідна

Перед початком будівництва необхідно оцінити не тільки стан грунту в районі зведення будинку (несуча здатність, близькість підводних вод), а й умови клімату, а також загальна вага конструкції. В обов’язковому порядку трамбують пучинистий грунт, який значно деформується в процесі замерзання і відтавання. Якщо помилитися з вибором матеріалу для пристрою плити під фундамент, найімовірніше будівля дасть сильну усадку, що спричинить за собою утворення тріщин в стінах і самому фундаменті. Крім цього, якщо грунт в зоні будівництва відрізняється високою несучою здатністю, а рівень грунтових вод вкрай низький, можна обійтися без створення піщаної подушки.

З усіх матеріалів, які використовують для створення подушки, саме пісок є найбільш прийнятним. Він не тільки дозволяє заощадити пристойну суму, в порівнянні з плитою з щебеню або бетону, крім того, цілком допустима трамбування піску своїми руками – наприклад, зі щебенем працювати набагато складніше. Обмеження по влаштуванню піщаної подушки тільки одне-на ній не можна будувати важкі будівлі (багатоквартирні будинки, торгові центри), але для приватного малоповерхового будівництва вона є практично ідеальним матеріалом.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

Правильно створена піщана подушка володіє численними перевагами:

  1. створюване за допомогою піску підставу повністю відповідає всім нормативам, застосовуваним в малоповерховому будівництві.
  2. повний захист всієї споруди від негативного впливу грунтових вод.
  3. створення ідеально рівного майданчика для будівництва без застосування складних і дорогих технологій.
  4. можливість проведення всіх робіт власними силами.
  5. цілком доступна вартість цього важливого етапу робіт.

Особливості самостійного влаштування піщаної подушки

Перед початком робіт необхідно визначити кілька моментів, від яких безпосередньо залежить якість одержуваної основи:

  • товщина подушки повинна становити не менше 200 мм;
  • найбільш вдалим варіантом є трапецієподібна форма подушки;
  • оптимальною товщиною підстави вважається значення, яке не перевищує ширину фундаменту більш, ніж в 3 рази.

Всі роботи по монтажу піщаної подушки можна розділити на кілька основних етапів.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

Слід мати на увазі, що якщо передбачити наявність спеціального дренажу в пучинистому грунті, це виключить ймовірність заливання піщаної подушки водою в міжсезоння, що безпосередньо позначається на довговічності фундаменту і всієї будови в цілому.

Переваги будівель на піщаній подушці

Серед численних переваг, які варто відзначити при використанні технології піщаної подушки, практично неможливо виділити головні і другорядні. Кожна окремо взята характеристика вносить свій унікальний «внесок» в міцність і надійність всієї конструкції. Перше і очевидне достоїнство саме піщаної подушки — її дешевизна і простота всіх робіт по влаштуванню, на яке буде потрібно мінімальну кількість часу.

Будинок, що має таку основу, може бути збудований практично на будь – якому грунті-слабкому, водянистому або пучинистому. При цьому, термін експлуатації будівлі може бути істотно збільшений в тому випадку, якщо під подушкою буде розташований якісний геотекстиль, а на самій ділянці, де ведеться будівництво, буде передбачена якісна дренажна система. В результаті цього будуть виключені такі часті проблеми з новим будинком, як:

  • утворення тріщин в стінах і самому фундаменті, викликані нерівномірною усадкою будівлі;
  • промерзання фундаменту і, як наслідок, збільшення витрат на опалення будинку;
  • скупчення в підвальних приміщеннях води, часто спостерігається в будинках,Які розташовані на ділянках з високим рівнем грунтових вод, особливо у весняний період;
  • постійно висока вологість, яка відзначається у всьому будинку, а не тільки в підвалі, що призводить до утворення цвілі, псування меблів, появи у проживаючих різних алергічних реакцій;
  • необхідність монтажу серйозної системи припливно-витяжної вентиляції, витрати на пристрій і експлуатацію якої можуть становити цілком пристойні суми.

Трамбування потрібно при будівництві на грунті, засипці подушки під фундамент (на будь-якому грунті), влаштуванні піщаного шару для підлоги, укладанні тротуарної плитки. Його виконують або вручну (за допомогою саморобного або інструменту фабричного виробництва), або механізованим методом, із застосуванням різних віброприспособлений. При роботі з обладнанням, що діє за рахунок передачі сильних механічних коливань, обов’язково використання захисних засобів для органів слуху і зору, а також спеціальних рукавичок, взуття та одягу.

Мета-отримати щільний шар, не схильний до пученію, усадки, стиснення, створити надійну опору для фундаменту, підлоги, дорожнього покриття. За технологією зазвичай роблять кілька проходів по всій поверхні, потім візуально оцінюють якість ущільнення. Добре утрамбований матеріал не провалюється при наступанні на нього.

Де потрібно трамбування піску?

1. Піщаний ґрунт.

Головна відмітна особливість полягає в тому, що він погано утримує воду. Тому даний тип грунтів не схильний до морозного пученію, а значить підходить для будівель, в тому числі житлових, але тільки одноповерхових або дуже легких. Пучинисті грунти в зимовий час починають виштовхувати фундамент. Це пов’язано з тим, що міститься в них вода замерзає і розширюється. Такі грунти, на відміну від піщаних, для будівництва мало або зовсім непридатні. Їх, а також слабкі грунти часто повністю знімають і замінюють на пісок. У будь-якому випадку при підготовці до монтажу фундаменту потрібне ретельне трамбування вручну або із застосуванням спеціальних інструментів.

В процесі ділянку проходять тричі. Якщо після третього разу досягти потрібного результату не вдалося, то роблять тонше шар. При ущільненні піску, в тому числі при підготовці грунту, необхідно змочувати його, але помірно. Сухий сипучий матеріал не скріплюється, а занадто вологий неможливо якісно утрамбувати. Перевірити ступінь зволоження просто — якщо при стисненні в руці він не злипається в грудку і не сиплеться, то можна приступати до роботи. У жарку пору року змочувати поверхню доведеться постійно, так як вона швидко висихає.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

2. Піщана фундаментна подушка.

Фундаментну підсипку використовують при будівництві легких будівель: каркасних, піноблочних або одноповерхових з більш важких матеріалів. Для монтажу підстав багатоповерхових будівель вона не підходить, так як не відрізняється високою несучою здатністю.

Для влаштування фундаментної подушки придатний великий річковий або митий кар’єрний пісок. Купувати дешевший (немитий) не варто. Різниця в ціні несуттєва, але при цьому в брудному великий вміст домішок, перш за все глини, що погано впливає на міцність основи будови.

Позитивні характеристики фундаментної подушки:

  • простота виготовлення-звичайна засипка, без застосування складної техніки;
  • доступність — пісок легко купити з доставкою в будь-якому регіоні;
  • низька ціна;
  • добре знижує навантаження на грунт;
  • простота ущільнення навіть вручну.

Застосовувати для грунтів з високим рівнем вод не бажано. Якщо цей матеріал-єдиний можливий варіант, то на дно траншеї або котловану настилають геотекстиль. Товщину пласта підбирають з урахуванням передбачуваного навантаження, типу грунту. Пісок насипають пошарово, зволожують (але не заливають водою) і щільно трамбують.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

3. Підстильний шар для підлоги.

При влаштуванні в будинках по грунту обов’язково влаштовують нежорсткий підстильний шар. Він включає в себе два прошарку. Їх насипають поверх гравію або щебеню, кожен шар зволожують і трамбують. Для підсипки використовують, як і під фундамент, пісок річковий або митий кар’єрний. Для досягнення рівномірності товщини встановлюють кілочки, після їх прибирають.

4. Укладання тротуарної плитки.

При мощенні пішохідних доріг, алей і майданчиків тротуарною плиткою також обов’язково застосовують підсипку з піску. З неї роблять перший і завершальний шари подушки під бруківку. Між ними в якості прошарку використовують щебінь. Всі верстви пирога під плитку за вимогами технології щільно трамбують, для досягнення найкращого результату періодично зволожують.

Для підсипки беруть просіяний річковий матеріал. Товщину його шарів визначають в залежності від глибини траншеї, висоти елемента дорожнього покриття. Часто доводиться знімати грунт на велику глибину через пучинистості, інших проблем, що не дозволяють грунті стати надійною основою під монтаж тротуарної плитки. У цих випадках піску необхідно підсипати багато і ретельно трамбувати його. Фінішний шар роблять приблизно в 7 см, часто в нього додають сухий цемент.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

Пристосування для трамбування

1. Ручний.

Виготовляють з металу, воно важить від 5 до 10 кг. Складається з рукоятки і підстави («лапи») — пластини розміром приблизно 20 х 25 см або швелера (чим менше габарити цієї деталі пристосування, тим більше сила удару). Рукоять інструменту пряма (у вигляді труби) або т-подібна, з двома ручками з боків. При необхідності ручну трамбування зі швелером можна погіршити, заливши цементом.

Якщо є необхідність заощадити, то нескладно зробити пристосування самостійно. Два варіанти виготовлення:

  • зробити рукоять з важкого дерев’яного бруса довжиною близько 1 м і знизу прибити до нього «лапу» з міцної дошки.
  • купити окремо готову пластину (коштує близько 1000 рублів) і насадити її на держак від лопати або металеву палицю.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

2. Вібротрамбовка.

Для ущільнення грунту і сипучих матеріалів, в тому числі піску, на обмеженому просторі використовують «віброногу». Двигун цього пристрою працює на бензині або дизельному паливі. В основі апарату розташована пластина» п’ята » шириною від 15 до 30 см і довжиною близько 33 см.вібротрамбовки також розрізняються за потужністю. Принцип дії грунтується на вертикально спрямованої силі, як у ручного пристосування, але ефективність набагато більше. Цей вид техніки застосовують на майданчиках, де неможлива експлуатація великогабаритного обладнання: віброплит і віброкатков.

2.1. Віброплита.

Для робіт на великій площі, за умови наявності можливості вільного переміщення, підходить трамбування з використанням віброплити. Цей апарат складається з двигуна, кошика з центральним валом,» п’яти «або» черевика » і направляючої рукоятки. Агрегат рухається вперед і назад, передаючи частинкам піску сильне механічне коливання (вібрацію), за рахунок чого і відбувається ущільнення.

Види обладнання для грунту і сипучих матеріалів з плитним підставою:

  • бензинові;
  • дизельні;
  • гідравлічні;
  • електричні;
  • з дистанційним керуванням.

Віброплити розрізняються за вагою. Для піску підходять найлегші.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

2.2. Віброкаток.

Для найбільших обсягів робіт використовують віброкатки. Їх види:

  • з ручним керуванням за рахунок направляючої рукоятки;
  • самохідний з кабіною для оператора одновальцовий (ззаду на колісному ходу);
  • з кабіною двовальцевий;
  • траншейний з дистанційним керуванням.

Пристрій якісного віброкатка дозволяє здійснювати ущільнення і по краях майданчика, тобто застосування додаткового обладнання (ручної або вібротрамбовки) не потрібно.

Вартість

Ціна послуг професійних будівельників з ущільнення піщаного грунту або підсипки з піску — від 90 до 600 рублів за м2. Якщо площа, яку необхідно утрамбувати, велика, або мова йде про постійні роботи, то потрібно зіставити ці розцінки з вартістю обладнання. У багатьох випадках доцільно придбати пристосування або взяти його в оренду і виконати все самостійно.

Оренда пристосування для ущільнення вручну коштує приблизно 500 рублів на тиждень, прокат віброплити або вібротрамбовки (в залежності від моделі) — від 700 до 3000 на добу.

Залежно від виду обладнання діє або вертикально спрямована сила ударів, або передається від валу катка або підстави плити вібрація. При будь-якому варіанті технологія не включає в себе ніяких секретів і складнощів.

У будівельній справі однією з найважливіших деталей в будівництві будь-якої будівлі вважається його основа. Перед тим як покласти фундамент, необхідноПровести ущільнення грунту. Технологія повинна дотримуватися максимально точно, інакше це може привести до усадки, що спричинить за собою тріщини як в підставі, так і в стінах. Будь-якого роду пробоїни позначаться на бюджеті, так як споруда стане менш теплим і витрати на опалення підвищаться. Від того, наскільки якісно було вироблено трамбування грунту, залежить також довголіття і надійність всієї споруди. Тому пісок служить основою для реалізації багатьох будівельних процесів.

1. Щоб уникнути попадання вологи під фундамент або під стяжку.

2. При нерівностях підстави.

3. Для запобігання стиснення і розтягування. Технологія трамбування піску зможе не допустити усадку споруди.

4. Пісок і вода стануть прекрасними помічниками при проблемному грунті на зразок пучинистой грунту або торфовище. Ущільнення збереже цілісність і надійність фундаменту.

Який пісок бажано застосовувати?

Ідеальним варіантом для трамбування буде гравелистий пісок, причому категорично не рекомендуємо використовувати дрібну і тонку фракцію. Слід віддати перевагу великому, так як він більш стійкий до стиснення, що в майбутньому запобіжить усадку будівлі. З метою встановити монолітні конструкції бажано застосовувати річковий або кар’єрний пісок середньої фракції. Для того щоб грунтова вода не впливала на піщаний шар, перед тим як засипати траншею або котлован, необхідно зробити укладку ізоляційним геотекстилем.

При облаштуванні піщаної подушки або підготовці бетонного розчину рекомендується просіяти пісок перед його застосуванням. Це виключає різні добавки, які можуть негативно позначитися на робочому процесі. Рівень вологості, згідно зі словами фахівців, вважається ідеальним, якщо ви не можете зліпити кому. Негативно вплине на чіпкі властивості матеріалу занадто велика присутність глини. Це знизить міцність розчину, що вважається одним з головних смислів конструкції. Рухливість складу грунту змінюється в залежності від вологості, отже, потрібно бути уважними при виборі погодних умов для проведення будівельних робіт, враховувати їх властивості і вносити коригування. Оптимальне значення вологості для пісочного грунту-8-14%.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

Методи трамбування

Технології, що дозволяють зробити ущільнення, побудовані на тому, щоб механічним шляхом витіснити з нього повітря, якого, якщо все зробити правильно, буде не більше 5%. Виконувати трамбування необхідно в оптимальних погодних умовах, враховуючи вологість. Тільки таким чином ви отримаєте бажаний результат. Є кілька методів для реалізації цієї процедури. Її можна здійснювати вручну за допомогою саморобного бруса з ручками або використовуючи спеціальну техніку. Розглянемо всі можливі методи докладніше.

1. Укочування.

Результат досягається за рахунок статичного тиску вальця або коліс самохідних або причіпних котків. Одновісні моделі мають масу від 10-ти до 25-ти тонн. Легкі пристрої призначаються на пухкий грунт 20-30-ти см шару при захватной ширині 2,5 м.двовісні (з використанням причепів) можуть бути масою до 50-ти тонн. Вони забезпечують ущільнення грунту шаром 30-35 см.ширина захоплення становить 2-3,5 м.

Найбільш ефективні напівпричіпні катки важать близько ста тон. Вони беруть на себе дисперсний грунт шаром 40-50 см.їх ширина захоплення досягає трьох метрів. Вальці проходять 4-12 разів (в залежності від маси) по одній ділянці. Самохідні і причіпні барабанні катки користуються великим попитом, ніж кулачкові, завдяки широкій площі розподілу. Найчастіше в укаточной роботі задіюється спірально-кільцева схема. Кількість машин для піщаних грунтів зазвичай становить-2-3, а для глинистих – 3-4.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

2. Вібрування.

В основі методу лежить застосування віброплити, від якої передаються механічні коливання на ущільнюється грунт. Поява подібної техніки дозволило успішно запобігати можливу усадку грунту і здійснювати швидке і результативне трамбування. Вона відрізняється надійністю, компактністю, мобільністю і простотою в експлуатації. З її допомогою проводять роботи зі спорудження масивних конструкцій, торгових центрів, багатоповерхових будівель. Вібрування може бути поверхневим або глибинним. Залежно від цього використовується спірально-кільцева або човникова система. В процесі з оброблюваної грунту відбувається видавлювання води і повітря.

3. Бензинова вібротрамбовка.

На сьогоднішній день вібротрамбовка стає все більш популярною. Основна перевага цього методу-підвищений імпульс сили і збільшений час впливу на грунт. З її допомогою можна ущільнити шар на один сантиметр при загальній метровій або більше товщині. Ціна на катки коливається в залежності від розмірів і стану.

Вібротрамбовка застосовується в разі, де пісок має погану силу зчеплення. Максимально щільна укладання проводиться шляхом руху мінеральних частинок в віброустановці. Впливають на процес загальні характеристики віброущільнювачів (амплітуда і частота коливання, маса, площа опори) і склад грунту. Сучасна вібротрамбовка дає можливість провести ущільнення шару до 30-50 см.

Вібротрамбовка відрізняється від ущільнення піску віброплитої своїми параметрами. Амплітуда вібрацій у віброударному режимі зростає, але при цьому втрачає в частоті. Електрична трамбування-прекрасний помічник в приміщеннях з обмеженою вентиляцією і траншеях. Застосовуване з цією метою обладнання допомагає домогтися більшого глибинного ефекту, ніж при статичному тиску, тому впевнено займає близько 70% ринку.

Прес для трамбування грунту і піску. Як виконується ущільнення за допомогою віброплити

4. Трамбування.

Виробляється шляхом викиду підйомним краном плит масою до двох тонн з висоти одного-двох метрів. Такий метод актуальний при зв’язкових грунтах з яскраво вираженою деформацією пластичного типу або при тих, в яких основою служить пісок. Трамбування виконується завдяки спеціальним машинам з електричним, бензиновим або дизельним двигуном. Різновидів-маса, ціна на них коливається в районі трьох-п’яти тисяч доларів.

Ущільнення піску вручну

Трамбування під фундамент можлива також вручну. Це енерговитратна фізична праця, на яку доведеться витратити чимало часу і сил. Однак якщо ставиться мета «трамбування піску в невеликих обсягах», то нема чого викликати професійні бригади, ціна на послуги яких становить від п’ятнадцяти доларів за квадратний метр. Вручну можна навіть створити будівельний інструмент під пісок – толкушку. Для цього задіють досить широкий дерев’яний брус або пластину зі сталі. Вони можуть бути як легкі (близько 30 кг), так і важчі (до 80 кг). Природно, трамбування вручну не дозволить зробити глибоке ущільнення грунту. Це потрібно враховувати при виборі методу.

Трамбування вручну може дозволити виготовити спеціальну подушку під стяжку, головний матеріал якої – пісок. Обов’язково спочатку повинна використовуватися трамбування водою з урахуванням ступеня вологості піску, інакше всі зусилля можуть бути марні. Вода-річ, необхідна в цьому процесі, її обсяги важливо контролювати. Наприклад, щоб виконати ущільнення під стяжку слід засипати пісок тонким шаром (близько 10-15 см). Потім в невеликих кількостях застосовується вода і далі виконується трамбування до потрібної глибини.

Існує безліч технік, завдяки яким ущільнення піску стало простим і зрозумілим процесом. Брати участь в ньому здатний навіть людина, мало розбирається в будівництві. Віброплита і вібротрамбовка-одні з найбільш доступних для придбання пристосувань. Вони необов’язкові предмети для покупки-сьогодні в багатьох місцях їх можна орендувати. Ціна залежить від регіону, терміну оренди і стану апаратів. Наприклад, віброплита середньої якості в москві обійдеться вам в дві тисячі рублів на добу.

Достаток техніки відрізняється за потужністю, габаритами, ціною, ергономіці, звичайно, радує око, але все ж вона не дозволить досягти такого ущільнення, як при використанні важких інструментів.

Головним критерієм оцінки якості робіт служить показник, який обчислюється відношенням досягнутої щільності грунту до його максимальної можливості ущільнення, виведеного за допомогою спеціальних приладів гостом. Необхідне значення для підстав будівель залежить від проекту, але найчастіше – не нижче 0,98. Це коефіцієнт, який не має розміру. Контроль грунтової щільності відбувається завдяки польовим і стаціонарним лабораторіям.