Петровський піст: що можна їсти? петров, петра і павла або апостольський піст. Харчування і терміни посту

93

Один з двох великих літніх постів-петрів піст-встановлений на честь святих апостолів петра і павла. Час посту різниться рік від року-змінюється як дата його початку, так і тривалість. Настільки нечіткі межі обумовлені залежністю пісних днів від великодня: чим раніше настає свята неділя, тим довше триває піст.

Петровський або петрів піст має і другу назву – апостольський. Ім’я своє він отримав на честь двох апостолів – петра і павла, і включений в церковний календар як данина пам’яті їх великим діянням.

Петровський піст в 2017 році: якого числа починається і коли закінчується

Дата початку петровського посту безпосередньо залежить від великодня. Петрів піст в 2017 році, так само як і в інші роки, настає відразу після трійці, в духовному житті. Тому і відповідь на питання, якого числа починається петрів піст, щороку буде різним. Зате закінчення петрова посту завжди в один день — 11 липня, перед днем апостолів петра і павла.

Так як великдень в 2017 році 16 квітня, то петрів піст почнеться через 51 день після святого свята, тобто 12 червня. У 2017 році петрівський піст триватиме рівно місяць.

Історія

Перші згадки про петровському пості відносяться до iii століття. Однак за часів перших християн цей пост носив не регулярний, а скоріше варіативний характер. Справа в тому, що протягом декількох століть – імовірно з ii-iii до iv-v століть петровський піст замінював великий, тобто виконувався тими, хто з яких-небудь причин не міг постити напередодні великодня. Тривалість і дати початку і закінчення посту були злегка іншими, а свій остаточний вигляд для православних християн він придбав вже в ix-xi століттях.

Роль першоапостолів петра і павла в православ’ї дуже важлива, а тому і петрів піст вважається одним з обов’язкових до виконання для істинно віруючого. Православні християни починають готуватися до посту з молитви і читання діянь святих.

Меню на петрів піст в 2017 році

На відміну від інших постів – різдвяного або великого – петрів піст досить м’який і не вимагає непосильних жертв при його дотриманні. Головна його особливість — в період посту дозволено вживати рибу (виключаючи, зрозуміло, середу і п’ятницю).

Основна схема прийому їжі в петровський піст досить проста.

У понеділок (а піст починається з духова понеділка) дозволено вживати гарячу їжу без масла – пісні каші (гречану, рисову, перлову, ячну, вівсяну), зварені на воді навіть без краплі рослинного (соняшникової, оливкової) масла.

Спробуйте посилити смак звичної каші, додавши в неї сухофрукти-родзинки, курага або горіхи будуть відмінно поєднуватися з вівсянкою, а деяким любителям сподобається і ячна каша з фруктами. Можна змішати кашу з грибами, попередньо відвареними і порізаними на дрібні шматочки. Ще один варіант добавок в каші-запечені або обсмажені на грилі овочі. Тут особливо вдалими варіантами виявляться м’ясисті болгарські перці (тільки зніміть з них попередньо шкірку), товстостінні помідори і молоді кабачки.

Читайте також на нашому сайті про, а також про те, які ще будуть пости в 2017 році.

Вівторок, четвер і субота-основні дні посту. У цей час дозволена будь-яка пісна їжа плюс риба. Піст нестрогий, тому дозволяється вживання в їжу рослинного масла. Такий широкий вибір дозволених продуктів відкриває воістину безмежні можливості для меню! перелік страв просто величезний — від банальної смаженої риби до тарталеток з рибним або овочевим паштетом, від звичних супів і до расстегаев або запечених у відкритій печі пирогів. Під забороною лише продукти тваринного походження-м’ясо, молоко і молочні продукти, яйця і всі страви з них.

Середа і п’ятниця – скромні дні. У ці дні необхідно дотримуватися суворого посту-сухоїдіння. Заборонена не тільки їжа тваринного походження, але і риба, і навіть рослинне масло. Особливо ревні християни сприймають ці дні посту як час харчуватися лише водою і хлібом.

Неділя-самий милостивий день посту. До дозволеного меню вівторка, четверга і суботи додається ще один продукт – вино. Правда, пити його можна лише в невеликих кількостях, не зловживаючи і не допускаючи сп’яніння. Крім того, дозвіл вживати вино не означає автоматичні допуск всіх алкогольних напоїв, в першу чергу міцних – горілки, віскі, коньяку і т. Д. Червоне вино, особливо кагор, має особливе смислове значення для віруючих, а тому і дозвіл на його помірне вживання виглядає абсолютно доречно.

Обов’язково дотримуйтесь петров піст в 2017 році — від цього також ваш організм отримає користь і здоров’я.

Петров (або апостольський) піст-один з основних багатоденних церковних постів (поряд з великим, успенським, і різдвяним постами). Мета кожного з цих постів-підготувати людину до гідної зустрічі великих свят і сприяти перетворенню, оновленню душі, подібно до того, як чотири рази на рік оновлюється і сама природа. Традиція постити народилася у древніх християн, щоб людям було легше відчути велич свята. До дотримання апостольського посту ми покликані за прикладом святих апостолів петра і павла , великих угодників божих (недарма вони названі першоверховними, тобто особливо значущими).

З історії встановлення апостольського посту
Про встановлення цього поста вперше згадується в iii столітті. В «апостольському переказі» святого іполита римського сказано, що даний пост, наступний через тиждень після трійці (тому петрів пост раніше мав також назву поста п’ятидесятниці), покликаний виконувати свого роду компенсаторну функцію: якщо «ниву» людської плоті не обробляти постійно, то на такій легко можуть виростисорняки, які принесутхудой плід, закономірно відправляється на спалення. Апостольський піст був встановлений в пам’ять святих апостолів петра і павла, адже самі вони, згідно біблійної історії, сприйнявши святого духа в день трійці (п’ятидесятниці), постом і молитвою, подібно господу, готувалися до всесвітньої проповіді євангелія.
Про апостольський піст згадується, зокрема, у зв’язку з будівництвом в римі (тоді ще перебував у лоні православ’я) і константинополі церков на честь первоверховних апостолів. Константинопольський храм, згідно з історією, освятили саме в день пам’яті святих петра і павла, що стали мучениками 29 червня (12 липня — згідно з новим стилем).
З початку iv століття святоотческіе свідоцтва про петрові пості зустрічаються все частіше, наприклад, про нього згадують святителі афанасій великий і амвросій медіоланський, пізніше –святитель лев великий і блаженний феодорит кирський (це вже v століття).

Чому святі апостоли петро і павло іменуються першоверховними?
Апостолів, як відомо, спочатку було дванадцять. Хоча деякі з них (наприклад, петро, іоанн, павло та яків) в євангелії згадуються частіше за інших, за традицією, жоден з них не був головним і не перевершував честю інших.
Оскільки в книзі діянь апостольських розповідається переважно про праці, здійснені апостолами петром і павлом, ведені духом святим, святі отці церкви, схиляючись перед кожним з апостолів, саме петра і павла особливо відзначили, наділивши їх епітетом «первоверховні».
Церква оспівує апостола петра як першого з апостольської спільноти, хто сповідав господа нашого ісуса христа як сина бога живаго; павла ж-оскільки той більше всіх потрудився на ниві христовій; першого — за твердість духу, другого — за мудрість.

Тривалість петрова посту
Тривалість апостольського посту знаходиться в залежності від дати святої пасхи. Традиційно він починається через тиждень після трійці, і завершується 28 червня за старим стилем, якщо день пам’яті первоверховних апостолів не випадає на середу або п’ятницю (в іншому випадку і в свято має дотримуватися посту). Найтриваліший петров піст може бути терміном в шість тижнів, а найкоротший — терміном у вісім днів.
Зводом законів православної церкви всім християнам (і мирянам, і чернечим) наказано обов’язково постити за сім днів і більше до дня вшанування пам’яті первоверховних (тобто мінімум тиждень до свята), а непостящіхся було покладено відлучати від суспільства православних християн.

Значення апостольського (і не тільки) посту
Одного разу якийсь мудрець порівняв душу людини з музикантом, а тіло — з його інструментом. Коли інструменту завдано шкоди, музикант, як би він не старався, не в змозі витягти з нього струнких звуків. І навпаки, якщо музикант захворів, інструмент, як правило, мовчить. Але це лише метафора. У здоровому тілі душа співає і славословить бога, адже тіло і душа складають єдину людську особистість.
Життя християнське немислима без подвигу. Піст-це своєрідний малий подвиг. Завдяки йому тіло робиться вишуканим інструментом,

Барбарис: посадка и уход в саду, выращивание и размножение. Раскрываем секреты барбариса: самые яркие сорта барбарис тунберга краснолистный

Начинает терять красочность.

Барбарис – декоративный и плодовый кустарник , ягоды барбариса – это живые леденцы: они холодят, сладят и кислят, кроме того, их используют для приготовления джемов, варенья, компотов и настоек. Сок из ягод барбариса имеет ярко выраженные антибактериальные и жаропонижающие свойства. Листья барбариса используют для маринадов, их настой можно использовать как противовоспалительное средство при болезнях желчевыводящих путей и печени.

Виды барбариса: разнообразие и привлекательность

Несмотря на то, что кустарник барбарис достаточно давний и известный «гость» в наших палисадниках, сейчас он переживает новый всплеск интереса к себе. Сегодня появились самые разнообразные сорта барбариса: стелющиеся формы используют для укрепления и маскировки склонов, пирамидальные виды – для устройства кули, отдельные экземпляры с яркой листовой задействуют для солитерных посадок.

Из более чем 170 видов представим наиболее популярные:

  • барбарис обыкновенный – ветвистый кустарник, вырастающий до 3 м в высоту. Побеги прямостоящие, обильно усеянные шипами, листья – насыщенного зеленого цвета. Цветы – ярко желтые, собраны в кистевидные соцветия, с нежно-медовым ароматом. В первый год ветки желтого или желтовато-пурпурного оттенка, которые на втором году меняют цвет на серовато -белый . Плодоношение – обильное, ежегодное, ягоды ярко-красные, пригодные в пищу, хотя культивируются виды с желтыми и даже белыми плодами. Вид великолепно адаптирован к городским условиям, отлично переносит многочисленную стрижку, очень морозоустойчив. Малотребователен к почве, не привередлив к режиму освещения, хотя лучше развивается при хорошем освещении
  • барбарис тунберга – невысокий (до 1 м) листопадный кустарник, отлично чувствующий себя в загазованной атмосфере современного мегаполиса. Засухоустойчив, не требователен к составу почвы. Листья – мелкие, продолговатые, изящные, достигают в длину до 3 см, ярко-зеленые, нижняя часть – сизая, осенью меняют окрас на ярко-красный, желтый, оранжевый и даже фиолетовый . Молодые побеги имеют привлекательный окрас – пурпурно-красные, желтоватые или ярко-красные, с возрастом становятся коричневыми или пурпурно-бурыми.
  • ветки обильно покрыты жесткими (порядка 1 см) колючками, поэтому в ландшафтном дизайне этот вид часто используется для создания живых непроходимых изгородей. А поскольку куст легко переносит стрижку, легко поддерживать их правильную форму. Кроме того, часто используется в японских и каменных , на берегах водоемов , в пейзажных композициях. Цветение длится 8-12 дней, цветы – одиночные, снаружи – красноватые, внутри – желтые. Осенью появляются эффектно выглядящие плоды – эллиптической формы, кораллово-красные, блестящие, но при этом – абсолютно несъедобные
  • барбарис мария – один из множества сортов барбариса тунберга, с густой колонновидной кроной, достигающей в ширину 50 см. Побеги – прямые, вертикальные, маловетвистые, могут достигать в высоту 90-100 см. Листья – золотисто-желтые, по краям – карминно-красная каемка, осенью приобретают выразительный яркий оранжево-красный окрас
  • барбарис оранж – представлен двумя сортами. Оранж рокет привлекает яркой двухцветностью – молодые листья и побеги оранжевые, которые «с возрастом» становятся свекольного цвета, а с наступлением осени меняют окрас на красный. Оранж дрим – невысокий кустарник с раскидистой кроной. Особенно хорош осенью – его листья становятся ярко-красными и не опадают до самых морозов. Куст «полыхает», разбавляя серость предзимнего сада
  • барбарис голден – станет ярким солнечном пятнышком на вашем участке. Это небольшой (в высоту до 50 см, диаметр кроны не превышает 1 м) куст с подушкообразной плотной кроной, остается привлекательным весь вегетационный период. Окрас листьев зависит от степени освещенности и бывает от салатового до золотисто-желтого. Отличается очень незначительным годовым приростом
  • барбарис атропурпуреа – средневысокий (1,5-1,8 метра) кустарник, в течение всего сезона сохраняющий эффектные, насыщенного окраса пурпурные красно-коричневые листья. Цветение приходится на начало июня и длится, в среднем, 12 дней. Отлично размножается – укоренение летних черенков составляет почти 100%, всхожесть семян – 90%
  • барбарис суперба – достаточно крупный (может достигать 4м в высоту и в диаметра) декоративный кустарник. Летом листья темно-красные , с сизым налетом, осенью меняют окрас на оранжевый и ярко-красный. Добавляют привлекательности кустарнику и созревающие в сентябре ягоды ярко-красного окраса, плотно размещенные по всему кусту. Цветение приходится на май, цветы – красно-желтые, собранные в кистевидные соцветия длиной до 5 см
  • барбарис рокет – пурпурнолистный колоновидный сорт, с вертикальными побегами и короткими веточками. Листья – красно-коричневые. Эффектно смотрится в одиночной посадке на фоне яркой зелени
  • барбарис ред – краснолистные сорта барбарисов, к которым можно отнести — ред чиф, ред пиллар, ред карпет и т.д.

Барбарис: посадка и уход

Несмотря на разнообразие видов барбариса и их различия, все они нуждаются в одинаковых условиях посадки и ухода. Прежде всего, стоит позаботиться об освещенности участка – чтобы получить яркую листву насыщенных цветов, барбарис должен получать достаточно света . В полутени яркость окраса и сортовые особенности начинают теряться, все листья приобретают зеленоватый оттенок. Исключение составляет барбарис желтый «aurea», листья которого могут подгорать на солнце, поэтому для него предпочтительнее выбрать полутень.

Почва

Два основных требования – хороший дренаж (барбарис не выносит застоя воды) и почва нормальной кислотности. На торфянистых кислых почвах потребуется известкование – при посадке под куст вносят 300-400 г извести, 200 г древесной золы. Не помешает и добавить песка – это улучшит аэрацию.

Совет! для получения живой изгороди посадка барбариса производится из расчета 2 куста на погонный метр. При одиночной посадке между кустами выдерживают расстояние не менее 2 м.

Уход

Барбарис нуждается в постоянном рыхлении (прополке) почвы под кустами – это улучшит структуру почвы и её аэрацию, предохранит от переувлажнения. Под кроной можно провести мульчирование почвы – опилками, торфом и т.д.

Совет! поскольку барбарис – перекрестно опыляемый, для получения ягод необходимо посадить рядом несколько кустов.

Подкормка

Барбарис весной удобряют на второй год после посадки, внося азотные удобрения – на ведро воды 25-30 г мочевины. Следующую подкормку проводят только через 3-4 года

Полив

Куст барбариса не нуждается в частом поливе, ему вполне будет достаточно влаги, получаемой из естественных осадков. При сильной засухе рекомендуется поливать раз в неделю, теплой водой, направив струю строго под корень.

Обрезка

Достаточно хлопотная операция, прежде всего – из-за обилия колючек. Весной, после зимовки, проводят санитарную обрезку – удаляют все подмерзшие, сломанные, поврежденные, больные, сухие и слабые побеги, обрабатывая места срезов садовым варом. Стоит помнить, что цветение о образование плодов у барбариса происходит на 2-х летних ветках, которые после плодоношения можно обрезать до самых холодов. При создании живых изгородей кусты подрезают, начиная со 2-го года посадки. Барбарис низкорослых сортов практически не нуждается в обрезке, за исключением больных и засохших веток.

Ярким украшением дачного или садового участка станет барбарис тунберга . Ниже по тексту будут рассмотрены его достоинства и недостатки и приведено описание лучших сортов.

Барбарис тунберга – листопадный кустарник семейства барбарисовые высотой до 2 м родом с дальнего востока. В окультуренном виде растение можно встретить практически во всех уголках нашей планеты.

Данный вид барбариса имеет небольшие округлые или лопатчатые листья, окрашенные в зеленый, красный или желтый цвет в зависимости от сорта. Дугообразные побеги усеяны сантиметровыми упругими колючками, редко расположенными.

Кустарник зацветает в конце мая и цветет почти до конца июня . Лепестки венчика окрашены в желтый цвет, снаружи немного отливают красным. Мелкие цветки имеют одиночное расположение или собраны в небольшие соцветия по 3-5 штук.

После окончания периода цветения образуются завязи, из которых развиваются плоды – блестящие красные ягоды продолговатой формы. Урожай созревает осенью с сентября по октябрь .

Ягоды барбариса тунберга съедобными можно назвать условно. Они имеют слишком специфичный вкус и немного горчат.

Тривати від 8 днів до 6 тижнів.

Церква закликає нас до цього посту прикладом святих апостолів, які, прийнявши святого духа в день, в пості і молитві готувалися до всесвітньої проповіді євангелія. Блаженний симеон фессалонікійський пише, що піст цей встановлений на честь апостолів «тому, що через них ми сподобилися багатьох благ і вони з’явилися для нас діячами і вчителями посту, послуху і стриманості… Згідно з постановами апостольськими, ми, після зішестя святого духа один тиждень торжествуємо, а потім за наступною потім, вшановуємо зрадили нам постити апостолів».

Встановлення петрова посту відноситься до перших часів православної церкви. Про церковне встановлення цього посту згадується в постановах апостольських:»після п’ятидесятниці святкуйте одну седмицю, а потім постіть; справедливість вимагає і радіти по прийнятті дарів від бога, і постити після полегшення плоті».
Особливо цей пост утвердився, коли в константинополі і римі, тоді ще не відпав від православ’я, були побудовані храми в ім’я первоверховних апостолів петра і павла. Освячення константинопольського храму відбулося в день пам’яті апостолів (за новим стилем -), і з тих пір цей день став особливо урочистим і на сході і на заході. У православній церкві утвердилося приготування благочестивих християн до цього свята постом і молитвою.
З iv століття свідчення отців церкви про апостольському пості стають все частіше, про нього згадують св.афанасій великий, амвросій медіоланський, а в v столітті — лев великий і феодорит кирський

За словами святителя іоанна златоуста «піст з вірою багато надає фортеці; бо навчає великому любомудрію, людини робить ангелом, та ще зміцнює проти сил безтілесних… Той, хто молиться, як повинно, і притому поститься, небагато чого вимагає; а хто вимагає небагато, той не буде сріблолюбив; а хто не сріблолюбив, той любить подавати милостиню. Хто постить, той стає легким і окриляється, і з бадьорим духом молиться, угашает злі похоті, умилостивляє бога і упокорює гордовитий дух свій. Тому-то апостоли завжди постилися »

Петров піст щодо їжі менш суворий, ніж великий. Під час нього виключаються м’ясні та молочні продукти. Риба в даний пост дозволяється, крім понеділка, середи і п’ятниці. Понеділок-гаряча їжа без масла, середа і п’ятниця — строгий піст (холодна їжа без масла). В інші дні-рибні, круп’яні, грибні страви з рослинним маслом. Якщо трапиться пам’ять великому святому в понеділок, середу або п’ятницю — гаряча їжа з маслом. На свято різдва іоанна предтечі () за статутом дозволяється риба.
У період від закінчення петрова посту до початку успенського (літній м’ясоїд) середа і п’ятниця — дні суворого посту. Але якщо на ці дні випадуть свята великого святого з всенічним бдінням або полієлейною службою напередодні, то дозволяється їжа з рослинним маслом. Якщо ж в середу і п’ятницю трапляються храмові свята, то дозволяється і риба.
Це літній піст і припадає він на жарку пору року, коли не рекомендується вживати жирну їжу, найбільш використовуваним продуктом є все-таки зелень. Зробивши перепочинок у вживанні тваринної їжі, людина принесе користь своєму організму. У спекотні дні приємно похлебать зелені пісні щі, холодну пісну окрошку або ботвинью, а зелень приправ прекрасно урізноманітнює пісну їжу.
Церква дозволяє деякі послаблення під час посту хворим, дітям, яким дозволяється вживати молоко, з розумінням ставиться до людей, для яких пост з’явився важким випробуванням.

Сьогодні православне церковне свято:
Завтра свято:
Очікуються свята:
15.03.2019 —
16.03.2019 —
17.03.2019 —

Православні свята:
| | | | | | | | | | |

Якого числа буде петров піст в 2019 році? у 2019 році петров піст триває з 24 червня по 11 липня.

На чию честь він названий? яка історія його виникнення? все це і багато іншого читайте в нашій статті.

виникнення петрова поста

Через 7 днів після свята (п’ятидесятниці) починається , в пам’ять про двох найбільш шанованих апостолів петра і павла.

Встановлення петрова посту – раніше його називали постом п’ятидесятниці – відноситься до найперших часів православної церкви. Особливо він утвердився, коли в константинополі і римі св.рівноап. Костянтином великим (пом. 337 р.; пам’ять 21 травня) були споруджені храми на честь свв. Первоверховних апостолів петра і павла. Освячення константинопольського храму відбулося в день пам’яті апостолів 29 червня (за ст.стилем; тобто 12 липня по новому), і з тих пір цей день став особливо урочистим і на сході, і на заході. Це день закінчення посту. Початкова ж його межа рухлива: вона залежить від дня святкування великодня; тому тривалість посту варіюється від 6 тижнів до тижня і одного дня.

У народі петрів піст звали просто «петрівки» або» петрівка-голодування»: на початку літа від минулого врожаю вже мало що залишалося, а до нового ще далеко. Але чому ж піст все-таки петровський ? чому апостольський зрозуміло: апостоли завжди готували себе до служби постом і молитвою (пам’ятаєте, як на запитання учнів, чому вони не можуть вигнати бісів, господь пояснив їм, що цей рід виходить тільки молитвою і постом (див. Марк 9, 29), і тому церква закликає нас до цього літнього посту за прикладом тих, хто, прийнявши святого духа в день св. Трійці (п’ятидесятниці), «у праці і в виснаженні, часто в пильнуванні, в голоді і жадобі, часто в пості» (2 кор. 11, 27) готувалися до всесвітньої проповіді євангелія. А іменувати пост «петропавлівським» просто незручно – занадто громіздко; так вже вийшло, що називаючи імена апостолів, ми вимовляємо ім’я петра першим.

Святі апостоли були такими різними: петро, старший брат апостола андрія первозванного, був простим, неосвіченим, бідним рибалкою; павло-син багатих і знатних батьків, римський громадянин, учень відомого юдейського законовчителя гамаліїла, «книжник і фарисей». Петро-вірний учень христа з самого початку, свідок всіх подій його життя з моменту виходу на проповідь.

Павло-найлютіший ворог христів, що розпалював в собі ненависть до християн і випросив у синедріону дозвіл переслідувати християн всюди і приводити в єрусалим пов’язаними. Петро, маловірний, тричі відрікся від христа, але скрушно покаявся і став початком православ’я, підставою церкви. І павло, люто чинив опір правді господній, а після настільки ж полум’яно увірував.

Натхненний простець і шалений оратор, петро і павло уособлюють собою духовну твердість і розум – два таких необхідних місіонерських якості. Адже чим як не закликом до місіонерства повинен відгукуватися в нас прихід петровського, тобто апостольського посту? господь послав у світ апостолів для того, щоб вчити всі народи «» отже йдіть, навчіть всі народи … Навчаючи їх дотримуватися все, що я наказав вам «» мф. 28, 19; 20). «якщо ти не хочеш вчити і напоумляти себе в християнстві, то ти не учень і не послідовник христа – — не для тебе послані апостоли, — ти не те, чим були всі християни з самого початку християнства…» (митр. Московський філарет. Слова й мови: в 5 тт. Т. 4. — м., 1882. Сс. 151-152).

питання та відповіді про петровий пост

якого числа петрів піст в 2019 році?

коли був встановлений петрів піст?

Встановлення петрова посту відноситься до перших часів православної церкви.

Про церковне встановлення цього посту згадується в постановах апостольських: «після п’ятидесятниці святкуйте одну седмицю, а потім постіть; справедливість вимагає і радіти по прийнятті дарів від бога, і постити після полегшення плоті».

Але особливо цей пост утвердився, коли в константинополі і римі, тоді ще не відпав від православ’я, були побудовані храми в ім’я первоверховних апостолів петра і павла. Освячення константинопольського храму відбулося в день пам’яті апостолів 29 червня (за новим стилем – 12 липня), і з тих пір цей день став особливо урочистим і на сході і на заході. У православній церкві утвердилося приготування благочестивих християн до цього свята постом і молитвою.

З iv століття свідчення отців церкви про апостольському пості стають все частіше, про нього згадують св.афанасій великий, амвросій медіоланський, а в v столітті – лев великий і феодорит кирський.

Св. Афанасій великий, описуючи у своїй захисній промові до імператора констанцію лиха, заподіяні православним християнам від аріан, каже:»народ, що постився в тиждень, наступний за св.п’ятидесятницею, відійшов для молитви на кладовищі».

чому петрів піст слідує за днем п’ятидесятниці?

День п’ятидесятниці, коли в п’ятдесятий день після виходу свого з гробу і в десятий день по вознесінні своєму господь, що засів праворуч отця, послав пресвятого духа на всіх своїх учнів і апостолів, — одне з найбільших свят. Це вчинення нового вічного завіту з людьми, про який передбачивПророк єремія: «ось настають дні, говорить господь, коли я укладу з домом ізраїлю і з будинком юди новий завіт, не такий завіт, який я уклав з батьками їх в той день, коли взяв їх за руку, щоб вивести їх із землі єгипетської; той заповіт мій вони порушили, хоча я залишався в союзі з ними, говорить господь. Але ось заповіт, який я укладу з домом ізраїлевим після тих днів, говорить господь: вкладу закон мій у внутрішність їх і на серцях їх напишу його, і буду їм богом, а вони будуть моїм народом. І вже не будуть вчити один одного, брат брата, і говорити: «пізнайте господа» , бо всі самі знатимуть мене, від малого до великого, говорить господь, тому що я прощу беззаконня їх і гріхів їх вже не згадаю більше» (єр. 31,31-34).

Дух святий, що зійшов на апостолів, дух істини, дух премудрості і одкровення накреслив замість синайського новий сіонський закон, не на скрижалях кам’яних, але на плотяних скрижалях серця (2 кор. 3, 3). Місце синайського закону заступила благодать святого духа, законоположающего, що подає сили до виконання закону божого, що прорікає виправдання не у справах, а по благодаті.

Ми не постимо в п’ятидесятницю, бо в ці дні господь перебував з нами. Не постимо, бо він сам сказав: чи можете змусити синів чертога шлюбного постити, коли з ними наречений? (лк. 5, 34). Спілкування з господом є як би їжа для християнина. Отже, під час п’ятидесятниці ми харчуємося господом, з нами звертаються.

“після тривалого свята п’ятидесятниці піст особливо необхідний, щоб подвигом його очистити нам думки і соделаться гідними дарів святого духа, — пише св. Лев великий.- за справжнім святкуванням, яке дух святий освятив своїм зішестям, звичайно слід всенародний піст, благодійно встановлений для лікування душі і тіла, і тому вимагає, щоб ми проводжали його з належним благоволінням. Бо ми не сумніваємося, що після того, як апостоли сповнилися обітованою понад силою, і дух істини вселився в серця їх, між іншими таємницями небесного вчення, по навіюванню утішителя, викладено також вчення і про духовне утримання, щоб серця, очищаючись постом, робилися здібними до прийняття благодатних обдарувань, …не можна боротися з майбутніми зусиллями гонителів і лютими погрозами нечестивих в зніженому тілі і утучненной плоті, оскільки те, що тішить нашого зовнішнього людини, руйнує внутрішнього, і навпаки, розумна душа тим більше очищається, чим більше умертвляється плоть.

Петровський піст: що можна їсти? петров, петра і павла або апостольський піст. Харчування і терміни посту

Тому-то вчителі, які просвітили прикладом і настановою всіх чад церкви, початок лайки за христа ознаменували святим постом, щоб, виходячи на лайку проти духовного розбещення, мати для цього зброю в стриманості, яким можна було б умертвити гріховні жадання, бо невидимі наші противники і безтілесні вороги не здолають нас, якщо ми не будемо віддаватися плотським похотям. Хоча в спокусника бажання шкодити нам постійно і незмінно, але воно залишається безсилим і бездіяльним, коли він не знайде в нас сторони, з якої йому можна напасти…
З цієї-то причини встановлений незмінний і рятівний звичай-після святих і радісних днів, що святкуються нами на честь господа, воскреслого з мертвих і потім вознесшегося на небеса, і після прийняття дару святого духа, проходити терені посту.

Цей звичай необхідно старанно дотримуватися і для того, щоб в нас перебували ті дари, які повідомлені нині церкви від бога. Вчинившись храмами святого духа і, більш ніж коли-небудь, бувши напоєні божественними водами, ми не повинні підкорювати ніяким жаданням, не повинні служити ніяким порокам, щоб житло чесноти не осквернилося нічим нечестивим.

За допомогою і сприяння божому ми всі можемо досягти цього, якщо тільки, очищаючи себе постом і милостинею, будемо намагатися звільнити себе від скверн гріховних і приносити рясні плоди любові». Далі св. Лев римський пише: “з апостольських правил, які вселив сам бог, першорядники церковні, по навіюванню святого духа, першим поставили те, щоб всі подвиги чесноти починати з посту.

Це вони зробили тому, що заповіді божі можна виконати добре тільки тоді, коли воїнство христове огороджене від усіх спокус гріха святим стриманістю.

Отже, улюблені, повинні ми вправлятися в пості переважно в даний час, в яке заповідається нам піст, після закінчення п’ятдесяти днів, що протекли від воскресіння христового до зішестя святого духа і проведених нами в особливому торжестві.

Цей пост заповіданий, щоб уберегти нас від безпечності, в яку дуже легко впасти через довготривалого дозволу на їжу, яким ми користувалися. Якщо ниву нашої плоті не обробляти невпинно, на ній легко зростають терни і вовчиці, і приноситься такий плід, який не збирають в житницю, а прирікають на спалення.

Тому ми зобов’язані нині з усією ретельністю зберігати ті насіння, які прийняли в наші серця від небесного сіяча, і остерігатися, щоб заздрісний ворог як-небудь не зіпсував дарованого богом, і в раю чеснот не виросли терни пороків. Відвернути ж це зло можна тільки милістю і постом.

Бл. Симеон фессалонікійський пише, що піст встановлений на честь апостолів “ » тому що через них ми сподобилися багатьох благ і вони з’явилися для нас діячами і вчителями посту, послуху… І стриманості. Це проти волі свідчать і латиняни, вшановуючи апостолів постом в їх пам’ять. Але ми, згідно з постановами апостольськими, складеними климентом, після зішестя святого духа один тиждень торжествуємо, а потім, з наступного за тим, вшановуємо тих, хто зрадив нам постити апостолів».

чому апостоли петро і павло називаються першоверховними?

За свідченням слова божого, апостоли займають особливе місце в церкві-кожен повинен розуміти нас, як служителів христових і домобудівників таємниць божих (1 кор. 4,1).

Наділені рівною силою понад і однаковою владою вирішувати гріхи, всі апостоли сядуть на дванадцяти престолах біля сина людського (мф. 19,28).

Хоча деякі апостоли і відзначені в писанні і переказі, наприклад петро, павло, іван, яків та інші, жоден з них не був головним і навіть переважаючим честю інших.

Але так як в діяннях апостольських переважно розповідається про праці апостолів петра і павла, то церква і святі отці, благоговія при імені кожного з апостолів, цих двох називають первоверховними.

Церква прославляє апостола петра як предначавшего з лику апостолів сповідати ісуса христа сином бога живаго; павла ж яко паче інших потрудився і зарахованого до вищих з апостолів духом святим (2 кор. Ii, 5); одного – за твердість, іншого – за світлу мудрість.

Називаючи двох апостолів верховними по першості порядку і праць, церква вселяє, що глава її є один тільки ісус христос, а всі апостоли – служителі його (кол. 1,18).

Святий апостол петро, до покликання свого носив ім’я симон, старший брат апостола андрія первозванного, був рибалка. Він був одружений, мав дітей. За висловом св. Іоанна златоуста, це була людина полум’яний, некнижний, простий, бідний і богобоязливий. Він був приведений до господа своїм братом андрієм, і при першому ж погляді на простого рибалки господь преднарок йому ім’я кіфа, по-сірськи, або по-грецьки-петро, тобто камінь. Після обрання петра в число апостолів господь відвідав його убогий будинок і зцілив тещу від гарячки (мк. 1,29-31).

У числі трьох учнів своїх господь удостоїв петра бути свідком своєї божественної слави на фаворі, своєї божественної сили при воскресінні дочки іаїра (мк. 5, 37) і свого по людству приниження в саду гефсиманському.

Петро гіркими сльозами каяття омив своє зречення від христа, і першим з апостолів увійшов до гробу спасителя по воскресінні його, і першим з апостолів удостоївся побачити воскреслого.
Апостол петро був видатним проповідником. Сила його слова була стільки велика, що він звертав до христа по три, по п’ять тисяч чоловік. За словом апостола петра викриті в злочині падали мертвими (діян. 5, 5. 10), мертві воскресали (діян. 9, 40), хворі зцілювалися (діян. 9, 3-34) навіть від дотику до них однієї тіні проходить апостола (діян. 5, 15).

Але у нього не було першості влади. Всі церковні справи вирішувалися загальним голосом апостолів і пресвітерів з усією церквою.

Апостол павло, говорячи про апостолів, шанованих стовпами, поставляє на першому місці якова, а потім петра і іоанна (гал. 2,9), себе ж зараховує до них (2 кор. 11,5) і порівнює з петром. Собор посилає петра на справу служіння так само, як і інших учнів христових.

Апостол петро здійснив п’ять подорожей, проповідуючи євангеліє і багатьох звертаючи до господа. Останню подорож закінчив у римі, де з великою ретельністю благовістив віру христову, множачи число учнів. У римі апостол петро викрив обман симона волхва, який видавав себе за христа, звернув до христа двох дружин, улюблених нероном.

За велінням нерона 29 червня 67 року апостол петро був розп’ятий.Квітникаря і дизайнера важливі обидві групи рослин, адже ми часто прогулюємося по саду вдень і відпочиваємо в улюблених куточках з настанням вечора. Нам ніколи не поміщає пахощі улюблених ароматних квітів.

Гарбуз багато городників вважають королевою грядок. І не тільки через її розміру, різноманітності форм і кольорів, але і за відмінний смак, корисні якості і багатий урожай. Гарбуз містить велику кількість каротину, заліза, різні вітаміни і мінерали. Завдяки можливості тривалого зберігання цей овоч підтримує наше здоров’я цілий рік. Якщо ви вирішили посадити гарбуз на своїй ділянці, вам буде цікаво дізнатися, як отримати максимально великий урожай.

Яйця по-шотландськи-неймовірно смачно! спробуйте приготувати цю страву вдома, нічого складного в приготуванні немає. Яйця по-шотландськи-це зварене круто яйце, загорнуте в м’ясний фарш, паніроване в борошні, яйці і сухарях і обсмажене у фритюрі. Для смаження знадобиться сковорідка з високим бортиком, а якщо є фритюрниця, то це просто здорово — ще менше клопоту. Також знадобиться масло для фритюру, щоб не задимити кухню. Вибирайте фермерські яйця для цього рецепту.

Одне з найдивовижніших великоквіткових діжкових кубанолу домініканська повністю виправдовує статус тропічного дива. Теплолюбна, медленнорастущая, з величезними і багато в чому унікальними дзвіночками квіток, кубанола – ароматна зірка з непростим характером. Вона вимагає особливих умов утримання в кімнатах. Але для тих, хто шукає ексклюзивні рослини для свого інтер’єру, кращого (і більш шоколадного) кандидата на роль кімнатного велетня не знайти.

Каррі з нуту з м’ясом — ситне гаряче блюдо на обід або на вечерю, приготоване за мотивами індійської кухні. Це каррі готується швидко, але вимагає попередньо підготовки. Нут потрібно попередньо замочити у великій кількості холодної води на кілька годин, краще на ніч, воду можна кілька разів поміняти. М’ясо також краще залишити на ніч в маринаді, щоб воно вийшло соковитим і ніжним. Потім слід відварити нут до готовності і далі готувати каррі за рецептом.

Ревінь можна зустріти не на кожному садовій ділянці. А шкода. Ця рослина-джерело вітамінів і може бути широко використано в кулінарії. Чого тільки не готують з ревеню: супи і щі, салати, смачне варення, квас, компоти і соки, цукати і мармелад, і навіть вино. Але і це не все! велика зелена або червона розетка листя рослини, що нагадує лопух, виступає красивим фоном для однорічників. Не дивно, що ревінь можна побачити і на клумбах.

Сьогодні в тренді експерименти з небанальними поєднаннями і нестандартними кольорами в саду. Наприклад, стали дуже модними рослини з чорними суцвіттями. Всі чорні квіти оригінальні і специфічні, і для них важливо вміти підбирати відповідних партнерів і місце положення. Тому дана стаття не просто познайомить вас з асортиментом рослин з аспідно-чорними суцвіттями, а й навчить тонкощам застосування подібних містичних рослин в садовому дизайні.

3 смачних сендвіча-сендвіч з огірком, сендвіч з куркою, сендвіч з капустою і м’ясом — відмінна ідея для швидкого перекусу або для пікніка на природі. Тільки свіжі овочі, соковита курочка і вершковий сир і трохи приправ. У цих сендвічах немає цибулі, за бажанням можна додати маринований в бальзамічному оцті цибулька в будь-який з бутербродів, це смак не зіпсує. Швидко приготувавши закуски, залишиться зібрати кошик для пікніка і відправитися на найближчу зелену галявину.

Залежно від сортової групи, вік розсади, придатної для висадки у відкритий грунт, становить: для ранніх томатів — 45-50 днів, середніх термінів дозрівання — 55-60 і пізніх термінів — не менше 70 днів. При висадці розсади томатів в більш молодому віці значно подовжується термін її адаптації до нових умов. Але успіх в отриманні якісного врожаю томатів залежить ще й від ретельного виконання основних правил висадки розсади у відкритий грунт.

Невибагливі рослини» другого плану » сансевиерии не здаються нудними тим, хто цінує мінімалізм. Вони краще за інших кімнатних декоративно-листяних зірок підходять для колекцій, що вимагають мінімального догляду. Стабільна декоративність і крайня витривалість тільки у одного виду сансевиерии поєднуються ще й з компактністю і дуже швидким розростанням — розеткових сансевиерий хана. Приземкуваті розетки їх жорстких листя створюють вражаючі групи і візерунки.

Один з найяскравіших місяців садового календаря приємно дивує збалансованістю розподілу сприятливих і невдалих для роботи з рослинами днів за місячним календарем. Городом і садом в червні можна займатися протягом усього місяця, при цьому несприятливі періоди дуже короткі і все одно дозволяють займатися корисними роботами. Знайдуться свої оптимальні дні і для посівів з посадками, і для обрізки, і для водойми, і навіть для будівельних робіт.

М’ясо з грибами на сковороді — недороге гаряче блюдо, яке підійде для звичайного обіду і для святкового меню. Свинина приготується швидко, телятина і курка — теж, тому таке м’ясо переважно для рецепта. Гриби-свіжі печериці, на мій погляд, найвдаліший вибір для домашнього рагу. Лісове золото-боровики, маслюки та інші смаколики краще заготовлювати на зиму. Як гарнір ідеально підійде варений рис або картопляне пюре.

Люблю я декоративні чагарники, особливо невибагливі і з цікавою, нетривіальною забарвленням листя. Є у мене різні спіреї японські, барбариси тунберга, бузина чорна… І є один особливий чагарник, про який розповім в цій статті — пузиреплодник калінолістний. Для здійснення моєї мрії про сад, який не вимагає великого догляду, він, мабуть, підходить ідеально. При цьому здатний і дуже урізноманітнити картинку в саду, причому-з весни і до осені.

Барбарис-посадка і догляд, використання цієї красивої рослини для дизайну саду — тема нашої розмови. Барбарис звичайний-декоративний листопадний чагарник, який вирощувався ще в стародавньому римі, греції, монастирях тибету, стародавньої русі. Цінували його не стільки за високу декоративність, скільки за найцінніші цілющі властивості ягід. У наш час барбарис став рослиною декоративним і «карамельним».

Чому-карамельним? якби ми жили в джунглях амазонки, ми могли б стати володарями таких дивовижних рослин, як молочне, капустяне або шоколадне дерево. А якби доля закинула нас в африканську савану, ми б з успіхом вирощували пляшкове, хлібне або динне дерево, одночасно милуючись розпускаються квітами на тюльпановому.

Однак маючи чудовий і затишний куточок рідної природи у себе на дачі або садовій ділянці, ми цілком можемо дозволити собі виростити не менш екзотичне «карамельне дерево». Саме так часто називають відомий всім барбарис, що нагадує нам про безтурботні дитячі часи, коли ми із задоволенням ласували ароматними запашними льодяниками-карамельками «барбарисками».

Барбарис, фото і опис чагарнику

Барбарис ((berberis) відноситься до ботанічного сімейства барбарисові. Він може рости як у вигляді дерева, так і як чагарникова рослина. У природних умовах він найчастіше росте в гористих місцевостях, але сьогодні можна сказати, що він поширений і успішно росте у всіх куточках світу. Відомі листопадні і вічнозелені види барбарису.

Садівники найчастіше вирощують барбарис звичайний або барбарис тунберга. Іноді, але набагато рідше, можна в садах зустріти амурський, корейський і канадський барбарис.

Для тих, хто вибирає місце для посадки барбарису, важливо знати, що чагарник не має кореневої порослі. А це означає, що розростатися вшир, «захоплювати» нові території він не буде.

Барбарис стійкий до посухи. Він добре переносить тінь і півтінь, але сонячний ділянку йому все-таки більше до вподоби. Йому не страшні протяги і сильні пориви вітру.

Петровський піст: що можна їсти? петров, петра і павла або апостольський піст. Харчування і терміни посту

У садівництві та ландшафтному дизайні кущі барбарису застосовуються давно і цілком успішно. Ця рослина ефектно в будь-який час року, а також може принести відчутну користь і вам, і вашому саду.

Навесні аромат квітучого барбарису приверне працьовитих бджіл. Влітку яскрава зелень буде радувати око своєю свіжістю. Восени фантастичне поєднання яскравих фарб листя пожвавить засумував сад. А взимку рубінові краплі ягід на білосніжному сніговому покривалі будуть нагадувати вам про спекотне літо.

Петровський піст: що можна їсти? петров, петра і павла або апостольський піст. Харчування і терміни посту

Завдяки своїй декоративності, барбарис чудово виглядає і в одиночних посадках, і в композиціях з іншими рослинами, і в живоплотах.

Треба сказати, що є одна маленька неприємність, яка чекає садівників, які вирішили прикрасити свою ділянку барбарисом — у нього є колючки. Але цю ж особливість можна використовувати і як плюс.