Що можна робити занурювальним блендером. Для чого потрібен блендер і який краще де блендер

153

Використання сучасної побутової техніки значно полегшує життя сучасним господиням, різноманітність приладів дозволяє влаштувати на своїй кухні справжній кулінарний рай. Комбайн, міксер, хлібопічка або блендер для кухні – кожен вибирає те, що допоможе значно заощадити час, займе не надто багато кухонного простору і буде володіти достатньою кількістю важливих функцій.

Сьогодні поговоримо про блендер і, якщо не знаєте навіщо він потрібен вам на кухні, як можна його використовувати або взагалі потрібен він, то точно варто прочитати цю статтю .

Блендер виділяється серед чудес побутової техніки своєю універсальністю-з його допомогою можна подрібнити найтвердіші продукти, збити білок, протерти пюре, він легко замінює собою громіздкий кухонний комбайн або міксер, який спрямований лише на збивання і змішування. Як же не розгубитися у величезній кількості моделей і придбати відповідає всім запитам варіант?

види пристроїв для кухні

Погружной вид блендера, оснащений спеціальним пристроєм для змішування інгредієнтів, яке опускається в чашу і швидко справляється з подрібненням. Основними функціями погружной моделі є подрібнення овочів і фруктів, приготування сумішей і пюре.

Містить різноманітну комплектацію: крім самої ручки з мотором також змінні насадки для терки, різні насадки з ножами, віночок для збивання, чашу для подрібнення.

Погружной блендер досить простий у використанні на кухні, легко розбирається, займає мінімальну кількість простору. Працює при безперервному натисканні на кнопку, що передбачає постійну присутність і контроль роботи.

Занурювальний блендер може працювати від підключення до електромережі або від вбудованого акумулятора. Вибираючи другий варіант, потрібно пам’ятати, що такі блендери можуть підвести в невідповідний момент, розрядившись і припинивши роботу. Зате з такою моделлю дуже легко відправитися на пікнік, де без допомоги розетки можна змішати коктейль або фруктове пюре.

Читайте також насадка для блендера для нарізки кубиками зробить смачніше ваш салат

Стаціонарний блендер завдяки своїй потужності легко справляється з розмішуванням тіста, подрібненням твердих горіхів і зерен кави, колкою льоду.

Складається з основного корпусу, вбудованої чаші і додаткових насадок, які підбираються виходячи із запитів покупця – терки, гачки для міксера, подрібнювачі льоду та інші.

Цей вид не потребує постійного контролю. Досить завантажити потрібні продукти в чашу, задати програму і можна зайнятися іншими справами на кухні. Чаші в стаціонарному блендері найчастіше великого розміру, мала кількість продукту може просто залишитися на стінках приладу.

Для чого потрібен?

Представляємо список справ на кухні, в яких застосування блендера з різними насадками допоможе вам. Не будемо розповідати як користуватися кожною, а лише перерахуємо можливі варіанти. Умовимося в списку позначати застосовність до погружному блендеру знаком (п), а до стаціонарного — (с).

  1. збивання — найпопулярніше завдання. Використовуйте насадку віночок йде в комплекті пристроєм (п).
  2. подрібнення-в цьому допоможе ніжка з ножем (п) або ємність, на дні якої також працює ніж (п) (с).
  3. замішування тіста-застосуйте насадку-гак (п) (с). З її допомогою тісто добре перемішується і не прилипає. Такий насадкою більш зручніше працювати з занурювальними блендерами.
  4. колка льоду-стане в нагоді при приготуванні напоїв. Застосовна до (п) і (с), але в (с) працювати зручніше.
  5. приготування картопляного пюре — працює в (п), в (с) це буде не «толченка», а подрібнення картоплі.

основні параметри

При виборі блендера для будинку, потрібно орієнтуватися на його наступні характеристики:

  • потужність — від неї залежить швидкість обертання насадок, а значить і складність завдань, які блендер може вирішити. На малих швидкостях можна легко змішати коктейль або збити яйця, а для замішування тіста знадобиться найвища ступінь швидкості. Деякі моделі, крім звичних декількох швидкостей також включають в себе «турборежим», який спрямований на миттєве посилення швидкості обертання для інтенсивного збивання або подрібнення. Недорогі заглибні моделі мають потужність до 350 ватт, якої буде достатньо для збивання пюре, але занадто мало для складних завдань на зразок подрібнення фаршу і замішування тіста;
  • матеріал і обсяги чаші – чаша для блендера частіше виготовлена зі скла або з пластику. Скляна чаша підійде для гарячих страв і прослужить довше пластикової, але з нею потрібно поводитися дбайливо, так як скло – крихкий матеріал. Пластикові чаші розрізняються якістю-дешевий пластик вбирає запахи, на ньому залишаються подряпини. Пластик, який використовується у виготовленні дорогих моделей, більш стійкий і може прослужити необмежений термін при акуратному використанні;
  • додаткові насадки і функції-чим більше додаткових елементів входить в комплектацію, тим вище кінцева вартість. Тому варто добре подумати, без яких доповнень можна обійтися, а які повністю відповідають певним потребам.

Читайте також 14 заходь! покажемо блендер для коктейлів і смузі за параметрами

як вибрати саме для кухні?

Вибираючи блендер необхідно орієнтуватися виключно на свої потреби і можливості. Скільки людей в сім’ї? які продукти частіше використовуються в приготуванні їжі, а які не використовуються зовсім? чи є в сім’ї діти? як часто виникає потреба у використанні блендера?

професійні апарати

Блендери premium-класу створені для тривалого використання і активної роботи з великою кількістю продуктів. Протиударний корпус з нержавіючої сталі, можливість шумоізоляції, громіздка конструкція — все це може виявитися занадто недоречним на звичайній кухні, але професійні моделі мають безсумнівні переваги.

переваги професійних моделей

Професійні блендери для кухні відрізняються своєю довговічністю, відсутністю ризику поломки і збоїв в роботі, високою швидкістю переробки продуктів. На відміну від побутових приладів професійні володіють різними режимами швидкості і декількома видами додаткових програм. У домашніх умовах це не завжди необхідно , але при роботі бару або невеликого кафе, безумовно, стане в нагоді.

Порада: ціна на професійні блендери буде значно вище, ніж на звичайну побутову техніку, але якщо є потреба в приладі, який прослужить не одне десятиліття і впорається з будь – яким поставленим завданням-можна задуматися про його придбання.

корисні відео матеріали

Ось, гарне відео про основні характеристики апаратів:

Фотографії

Висновок

Різноманітність вибору дозволяє підібрати модель блендера відповідно до запитів навіть найдосвідченішого кулінара, і при правильній експлуатації техніки можна отримати незамінного помічника. Використання блендера на кухні дозволить економити час і сили при приготуванні їжі і приділити більше уваги експериментам на кухні і розвитку своїх кулінарних здібностей!

Вконтакте

Сучасним господиням набагато простіше справлятися зі своїми прямими обов’язками з приготування їжі. Існує неймовірна кількість одиниць побутової техніки невеликого параметра. На жаль, навіть дуже маленькі пристосування, яких багато, можуть перешкодити і зайняти весь вільний простір. Як виправити цю ситуацію? варто придбати блендер, який зможе замінити ряд приладів і з його допомогою можна зробити різні дії з підготовки або безпосереднього приготування їжі.

Навіщо потрібен блендер і які функції він має? як тільки блендери стали поступово входити в ужиток домогосподарок, багато хто побоювався цього пристосування і вважали його зовсім не потрібним, так як він справлявся з тими ж завданнями, що і старі добрі комбайни. Далеко не правильною думкою вважається те, що блендер і комбайн – це одне і теж, так як у них різне призначення.

Однак є деякі схожі особливості і функції :

  1. блендер на кухні зможе замінити такі вироби, як кухонний комбайн, міксер, ручна давилка.
  2. конструкція має компактні розміри і є мобільним пристроєм.
  3. зібрати виріб можна буквально за пару хвилин.
  4. наявність універсальних ножів дозволяє виключити потребу в придбанні безлічі насадок.
  5. блендер може впоратися з поставленим завданням швидко і якісно.

Незважаючи на маленькі розміри, використання обладнання дозволяє здійснювати: подрібнення овочів, фруктів і м’яса незалежно від того у відварному або ж у свіжому вигляді, перетворення льоду в крихту, подрібнення горіхів, зерен кави і навіть крупи, змішування інгредієнтів з м’якою порожниною.

навіщо потрібен блендер

Залишилися питання щодо того, навіщо використовують блендер? варто звернути увагу на те, що вміє даний пристрій і які процеси зможе полегшити використання техніки.

Що можна робити занурювальним блендером. Для чого потрібен блендер і який краще де блендер

За допомогою блендера :

  1. можливо, здійснити приготування пюре з таких компонентів, як овочі, фрукти, м’ясні продукти. Це може знадобитися, як дітям, так і дорослим.
  2. якісний блендер зможе впоратися з переробкою порцій великого і маленького виду.
  3. при необхідності можна подрібнити навіть 2-3 шматочки льоду.
  4. з його допомогою здійснюють швидке приготування енергетичних і білкових коктейлів.
  5. його можна використовувати для розтирання інгредієнтів супу в пюре, для негайної подачі на стіл.
  6. за допомогою виробу збивають тісто, соуси і заправки.
  7. можна здійснювати приготування коктейлів для вечірок.
  8. блендер відмінно справляється з подрібненням м’яса до стану фаршу і з замешиванием фаршу зі спеціями і цибулею.

Цілком можливо швидко подрібнити зелень, заморожену ягоду або завести молочний коктейль.

блендер: для чого використовують господині

Готувати з блендером дуже просто, незалежно від того, які рецепти використовуються. Застосування пристрою не вимагає особливого підходу, наявності освіти або спеціальної підготовки, так як все досить докладною мовою описано в інструкції по експлуатації. Для чого ж призначений апарат?

Що можна робити занурювальним блендером. Для чого потрібен блендер і який краще де блендер

Він створений для полегшення праці господинь і може :

  • подрібнити;
  • молоти;
  • колоти;
  • збивати;
  • змішувати;
  • збовтувати.

Блендер є просто незамінним помічником молодих мам, так як часом покупка готових пюре дитячого харчування може бути не тільки дорогим, але і небезпечним. Практично на кожному кроці можна зустріти продукти з додаванням барвників і хімікатів, а годувати таким малюка не просто не бажано, а небезпечно. Створюючи своїми руками смачні пюрешки для дитини мама буде впевнена в їх якості, смаку і складі.

До того ж для приготування пюре невеликої порції не буде потрібно занадто багато часу і сил.

Блендер виконує ще одну важливу функцію, так як з його допомогою можна приготувати страви важливі для здорового раціону, що особливо важливо для тих, хто стежить за своєю фігурою. Ці люди прагнуть споживати рослинну їжу в різних видах, а блендер стане відмінним помічником, адже його можна використовувати, щоб зробити сніданок, обід, вечерю, полуденок і навіть легкий перекус.

що можна робити блендером занурювальним і стаціонарним

Блендери діляться на два види: занурювальні і стаціонарні. Застосування стаціонарного блендера дуже просте. Конструкція виглядає у вигляді пластикової платформи, на якій присутній вбудований механізм з приводом. Привід відповідає за включення і виключення пристрою, і приведення в дію ножів всередині ємності. Ножі розміщуються в ємності з пластика прозорого виду, що нагадує глечик. Процес закладки продуктів здійснюється через верх, після чого закривається кришка і виріб готовий для експлуатації.

Стаціонарний блендер не має додаткових насадок, проте в деяких випадках може йти спеціальний ніж для кришіння льоду.

Прилад відмінно справляється з прямими поставленими завданнями, і найголовніше, є якісним і довговічним. Стаціонарну техніку вважають просто ідеальною при приготуванні коктейлів, проте подрібнювати такі продукти як: сир, горіхи і лід потрібно, тільки якщо в комплекті йде спеціальний ніж. Такий автоматичний побутовий прилад має величезний плюс і це автономність роботи.

Що можна робити занурювальним блендером. Для чого потрібен блендер і який краще де блендер

Іншими словами, його не потрібно притримувати або натискати на кнопку, щоб дія перемелювання не зупинялося. Досить натиснути на включення і встановити потрібний режим. Недоліком є великий розмір виробу, що зажадає додаткового простору на кухні, для його розміщення.

Занурювальним блендером користуватися набагато простіше, і по виду він нагадує міксер. На відміну від міксера в блендері присутня одна насадка у вигляді ножа з незвичайною формою. У комплекті з таким обладнанням йде спеціальна ємність, в якій і проводиться подрібнення, змішування або збовтування продуктів. Як тільки все завантажено в ємність опускається насадка і включається пристрій.

Перевага конструкції цілком очевидно і це:

  • компактні розміри;
  • мала вага;
  • зручність експлуатації.

Занурювальні блендери можна використовувати в різних ємностях, в які він зможе пройти по ширині насадки. Саме цей вид блендера використовується для приготування супу-пюре, овочевого або фруктового пюре. Також це істотно економить кількість посуду, яку доведеться бруднити при приготуванні.

На жаль, немає нічого досконалого, і навіть подібний агрегат має свої недоліки :

  1. невелика потужність щодо стаціонарного пристрою.
  2. відсутність кришки, що закриває ємність з продуктами, стає причиною утворення бризок при використанні блендера. Це не тільки доставляє дискомфорт, але і псує обстановку в кухні, а також вимагає великої роботи з прибирання.

В цілому будь-який блендер незалежно від виду, моделі, типу і навіть принципу роботи, вважається дуже важливим винаходом. Варто зауважити, що його використовують в буквальному сенсі повсюдно, і не тільки в будинках, але і кафе, ресторанах і тому подібних місцях з приготування їжі. Дуже важливо використовувати прилад за призначенням, строго дотримуючись всіх рекомендацій від виробника. Це допоможе істотно збільшити термін експлуатації, уникнути поломки ножа і самої насадки і здійснювати експлуатацію правильно і без звернення до майстра.

Відповідь господині: для чого потрібен блендер (відео)

Якщо обладнання якісне, то і прослужить воно протягом тривалого часу. Однак потрібно пам’ятати, що якщо виникнуть іскри, замикання в роботі або відмовить панель управління, то потрібна діагностика, так як прилад небезпечний і може стати причиною травмування при недотриманні техніки безпеки.

Для того щоб приготувати вдома смачну і красиву їжу сучасні технології надали всі необхідні умови. Ще років 10-15 тому про те щоб зробити коктейль будинку і мови не йшло. Сьогодні ж це стандартна процедура «доброго ранку». А все завдяки такому чудовому приладу, як блендер. Давайте розберемося, як користуватися блендером і насолоджуватися процесом готування незалежно від обставин.

Як користуватися стаціонарним блендером

Вітаємо! ви купили блендер. Тепер відкрийте коробку і уважно вивчіть вміст. Подивіться, як виглядає ваш агрегат. Якому типу дробильно-збивального пристрою ви віддали перевагу?

Стаціонарний блендер. Цей пристрій можна сміливо назвати самодостатнім. У ньому практично немає вад. Ну, хіба що обмежений розмір чаші. Ви просто ставите його на стіл, підключаєте штекер до електричної мережі, завантажуєте продукти (попередньо нарізані кубиками), натискаєте кнопку і спостерігаєте за процесом.

Застосування такого типу агрегату не приносить нічого, крім задоволення. Але є деякі речі, робити які категорично забороняється, а саме:

  1. недовантажувати або перевантажувати блендер. Не кидайте пару шматків м’яса на дно і не набивайте агрегат під саму кришку.
  2. завантажувати в пластикову ємність для збивання/дроблення гарячі продукти, так як чаша швидко прийде в непридатність.
  3. залишати кришку чаші відкритою під час роботи агрегату. Та й таке трапляється. І наслідки цієї помилки залишаються на стінах, підлозі і навіть стелі. А усувати їх все одно доведеться вам.

Перед тим, як приступити до використання агрегату обов’язково прочитайте інструкцію. Витрачені 10 хвилин часу вбережуть вас від неприємних сюрпризів.

Як використовувати занурювальний (ручний) блендер

Що можна робити занурювальним блендером. Для чого потрібен блендер і який краще де блендер

Цей пристрій створено для тих, хто любить тримати все під контролем. Приємне відчуття тяжкості під час приготування їжі і розуміння того, що жодна деталь не вислизне від твоїх очей — це справжнє задоволення.

Ну а якщо говорити про більш приземлених речах, ручний блендер — річ практична. З ним можна працювати в будь-якій ємності і з будь-якими продуктами, ну, майже. Подрібнювати горіхи, каву, лід занурювальним агрегатом не рекомендується. Але якщо це необхідно, додайте на дно чаші трохи води.

Як використовувати ручний агрегат?Швидше запишіть кілька секретів.

  1. зазвичай занурювальний пристрій комплектується чашею для обробки продуктів, але якщо ви вирішили використовувати іншу ємність, візьміть найглибшу. Тоді і бризки вам не страшні (а без них нікуди), і прибирання займе менше часу.
  2. оброблювані продукти повинні закривати нижню частину ніжки блендера. Це мінімум, який можна збивати / різати.
  3. не використовуйте пристрій для обробки гарячих продуктів (тільки що знятих з плити). Дайте їм охолонути (мінімум до 70 градусів) і тільки потім продовжуйте готувати.
  4. перш ніж збивати фруктове пюре, позбавте інгредієнти від кісточок.
  5. якщо ви сумніваєтеся в тому, до якого продукту яку швидкість застосувати, почніть з мінімальної і поступово збільшуйте її.
  6. використовувати блендер для приготування картопляного пюре не рекомендується. Воно вийде несмачним.
  • будь-який поважаючий себе виробник обов’язково укомплектує пристрій віночком. Звичайно, збити білки для мусу (пишної, щільної, однорідної маси) агрегат, на жаль, не зможе, але рідке тісто або коктейль приготує.

Як користуватися насадками на блендер

Що можна робити занурювальним блендером. Для чого потрібен блендер і який краще де блендер

Занурювальні блендери частенько забезпечуються додатковими насадками. І не завжди зрозуміло, для чого вони потрібні і де їх можна використовувати. Ми пояснимо.

Отже, основна насадка для перетирання овочів, фруктів і м’яса розміщується на ніжці. Без неї нікуди, адже левова частка роботи лежить саме на ній. Також в комплект може входити подрібнювач-невелика ємність (100-150 мл) з лезами. Він призначений для обробки горіхів, насіння та інших твердих продуктів.

Часто виробники постачають ручні блендери віночком для збивання. Звичайно, такого ефекту як від міксера ви не отримаєте, але рідке тісто для млинців напевно зіб’єте. Моделі високого цінового діапазону часто забезпечені різними насадками для нарізки, що перетворює ручний агрегат в кухонний комбайн.

Зі стаціонарним блендером інша історія. Яйця він не зіб’є і максимум, що ви можете отримати в комплектацію — це насадка для колки льоду. Якщо її немає, значить, в агрегаті строго-настрого забороняється обробляти лід або заморожений сік.

Насправді відповідь на питання » як правильно користуватися блендером?»знайти простіше, ніж ви думаєте. Все, що вас цікавить, написано в інструкції, яка є невід’ємною частиною комплектації будь-якого блендера. У ній виробник вказав всі особливості використання агрегату, які допоможуть вам і смачно готувати, і утримувати пристрій в робочому стані довгі роки.

Обожнюєте готувати, але хочете мінімізувати кількість часу, який проводите за цим процесом? таке можливо, якщо замінити механізованою працею ручною. Електроприлад, здатний значно полегшити вам готування, називається блендером. Давайте дізнаємося, що це за диво-техніка, і для чого потрібен блендер в господарстві.

Винахідником першого блендера є стівен поплавські, винахідник американського походження. Це сталося в 1922 році. Прилад він створив, щоб розбовтувати діоксид вуглецю, сироп і воду для отримання газованої води. Співвітчизник поплавські-фред осіус — в 1937 році поліпшив задумку і запропонував новий варіант даного приладу, який міг подрібнювати продукти. Швейцарець роже перінжаке створив ручну версію блендера в 1950 році, яка стала обов’язковим обладнанням на кухнях професійних кухарів. Саме тоді почалося широке поширення нового побутового приладу по всьому світу.

для чого потрібен блендер?

Цей вельми корисний електричний прилад, що виконує практично ті ж функції, що і комбайн: призначений подрібнювати ягоди, овочі, фрукти. А ще готувати каші, різні соуси, рідке тісто, супи і пюре, збивати напої, креми, смузі і муси. Деякі моделі здатні навіть колоти лід.

Важливо! перед використанням блендера фрукти і овочі рекомендується порізати на менші шматки.

Це не займе багато часу, зате процес подрібнення піде швидше, і продукти не будуть застрявати між чашею і обертовими ножами.

На дачі блендер-теж дуже потрібний прилад. За допомогою нього можна заготовити ягоди і фрукти для подальшого перемішування з цукром. Також можна заготовити зелень і різні овочі на зиму. Крім того, цей прилад досить компактний, тому для його перевезення не потрібно багато місця.

Єдине, що потрібно відзначити, порції, які може приготувати блендер за раз, невеликі. Однак це навряд чи можна назвати мінусом даного приладу. Більш того, для деяких в цьому полягає головний плюс цієї техніки в порівнянні з кухонним комбайном. Оскільки збирати, розбирати, мити кухонний комбайн, заради приготування невеликої порції їжі, досить клопітно.

Види блендерів

Блендери бувають трьох видів:

  • стаціонарні;
  • занурювальні;
  • комбіновані.

Стаціонарний прилад розміщується на столі. У підставці розташовується двигун, а на ній самій — кнопки управління. Поверх підставки знаходиться чаша, в якій і працюють обертові ножі. У стаціонарному блендері найкраще готувати супи-пюри, соуси.

Переваги стаціонарного виду:

  • працює самостійно, немає потреби тримати прилад рукою;
  • він має меншу вартість в порівнянні з занурювальним;
  • деякі моделі мають функцію самостійного очищення.

Ручний (погружной) прилад являє собою рукоять з мотором всередині. Кнопки управління лежать на корпусі, а на кінці є спеціальні насадки. Ручним даний прилад називають, тому що його потрібно тримати в руці при роботі, а занурювальним блендер називається в зв’язку з тим, що його занурюють в тару з продуктами для подрібнення.

Переваги погружного виду:

  • оснащений великою кількістю функцій, ніж стаціонарний;
  • більш компактний варіант;
  • подрібнює продукти.

Комбінований (універсальний) прилад, як випливає з назви, є поєднаним варіантом стаціонарного і погружного блендерів. Даний вид блендера оснащений ножем для льоду, віночком, насадкою-теркою, подрібнювальним ножем, вакуумним насосом та іншими доповненнями. Таке функціональне різноманіття з’єднує воєдино в одному приладі всі переваги як стаціонарного, так і погружного блендерів, а також позбавляє комбінований прилад всяких недоліків. Хіба що один залишається. Ціна універсальних приладів значно вище в порівнянні з вартістю перших двох видів.

Для новоявлених матусь блендер — просто незамінна річ, яка може допомогти приготувати пюре для першого прикорму або протерті кашки з різних злаків, коли ваш малюк трохи подорослішає.

Якщо ви не можете вирішити, який вид вибрати, дайте собі відповідь, навіщо конкретно потрібен блендер, які завдання вам необхідно, щоб він виконував, і відповідь прийде сам. Адже переплачувати немає сенсу, якщо немає потреби у всяких додаткових функціях.

Відомі марки

Такі бренди, як tefal, philips, moulinex, bosch, scarlett, siemens, ufesa, braun є відомими виробниками даної побутової техніки. Остання фірма навіть вкладає збірник рецептів з російськими стравами, які можна приготувати з використанням їх блендера.

як підібрати потрібний прилад

Який би вид блендера ви не підібрали, не забувайте про загальні правила. Підбирати потужність необхідно, враховуючи, для чого потрібен блендер. Якщо збираєтеся подрібнювати лише м’які продукти, то підійде модель з маленькою потужністю. А якщо плануєте працювати, наприклад, з сирим м’ясом або льодом, то акцентуйте увагу на моделях з високою потужністю. У будь-якому випадку вибір досить широкий. Потужність різних моделей коливається в районі 200 вт — 1000 вт.

Також краще підібрати прилад з великою кількістю швидкостей. В основному число швидкостей у блендерів коливається від 2 до 5. Бажано, щоб був турборежим, покликаний на деякий час збільшувати робочу швидкість. Зверніть увагу на шумоізоляцію. Ви ж не хочете з ранку підняти на кухні сильний шум і розбудити всю сім’ю.

Що можна робити занурювальним блендером. Для чого потрібен блендер і який краще де блендер

Велике значення має наявність функції автоматичного відключення при перегріванні або неправильному експлуатуванні. Різноманіття ножів говорить про більшу ефективність приладу, оскільки при правильному підборі можна значно скоротити час користування приладом.

Отже, ми розібралися, для чого використовують розглянутий прилад, і прийшли до висновку, що застосування блендера на кухні значно спрощує господаркам процес приготування їжі. Тому якщо все-таки зважилися на придбання даної побутової техніки, озбройтеся нашими порадами і сміливо йдіть купувати вподобану модель.

ЩобКуплена техніка не припадала пилом в шафі, потрібно навчитися з нею поводитися. Така зручна річ, як блендер, вимагає певних навичок. Як користуватися блендером, щоб він став справжнім помічником?

Види блендерів

Сьогодні виробники випускають дві категорії блендерів:

  • стаціонарні;
  • занурювальні.

Перші вдають із себе глечик, встановлений на підставці з мотором. Усередині глечика розташовані гострі ножі, що дозволяють подрібнювати продукти. Залежно від потужності пристрій може розтерти не тільки м’які, але і більш жорсткі продукти (горіхи, сиру картоплю, яблука, м’ясо), а також колоти лід.

Друга категорія більш мобільна. Представляє з себе ручку з мотором, до якої прикріплюються різні насадки з ножами або віночком для збивання. Вважаються менш потужними, ніж стаціонарні, але це не завжди так. Зустрічаються моделі з високою потужністю, які вміють справлятися з тією ж жорсткістю продуктів, що і стаціонарні.

На фото представлений приклад того, що можуть робити обидва види блендерів. Тому відмінність стаціонарних моделей від заглибних полягатиме лише в тому, що останні доводиться тримати на вазі при зануренні приладу в посуд поки йде процес подрібнення продуктів. Це не завжди зручно, особливо якщо блендер без чаші.

Як користуватися блендером

Стаціонарні моделі

Щоб зрозуміти, як правильно користуватися блендером, потрібно звернутися до його зовнішнього вигляду. Всі дії по розтиранню відбуваються всередині глечика з ножами. Всередину завантажуються продукти, які необхідно подрібнити або змішати, глечик закривається кришкою і повертається ручка регулятора швидкості.

Що можна робити занурювальним блендером. Для чого потрібен блендер і який краще де блендер

Залежно від потужності блендер буде швидше або повільніше подрібнювати те, що в нього склали. Тому, якщо ви плануєте не тільки змішувати коктейлі і подрібнювати пюре раз на тиждень, а розраховуєте на щоденне застосування, віддавайте перевагу більш потужним моделям.

Якщо процес йде повільно, і продукти проскакують між ножами не бажаючи подрібнюватися, додайте трохи води. Це полегшить процес і блендер зможе швидко подрібнити провіант.

Не закладайте чашу повністю, інакше пристрій просто не зможе впоратися із завданням. В ідеалі, якщо глечик буде наповнений на третину, максимум наполовину. Краще зробити кілька заходів, ніж привести мотор в непридатність.

Не заливайте в глечик окріп. Скляні чаші, звичайно, витримають температуру, але в цілому для приладу подібні експерименти негативні. Що стосується пластикових глечиків, то вони можуть потемніти і деформуватися.

Стаціонарні моделі погано справляються з нарізкою зелені і погано сприймають подрібнення сухих продуктів, наприклад, виготовлення панірування з сухарів.

Заглибні моделі

У моделей цієї категорії може бути комплект з різними насадками і чашею з кришкою або лише основна насадка і чаша (залежить від моделі). В цьому випадку відмінність від стаціонарних полягатиме в тому, що ви або складаєте продукти в посуд, в якій будете їх подрібнювати або використовуєте для цього чашу з герметичною кришкою, яка йде в комплекті. У цій чаші більш потужні ножі і вони прекрасно справляються з більш твердими або важко подрібнюються продуктами (жорсткі овочі або фрукти, горіхи. Лід, м’ясо).

Перед тим як користуватися занурювальним блендером з чашею, встановіть в ній ніж. Потім складіть всередину те, що будете подрібнювати, і закрийте кришку. Простежте, щоб гвинт ножа збігся з виїмкою в кришці. Після цього ручка з мотором вставляється в кришку чаші в спеціальний отвір і натискаючи на кнопки в процесі подрібнення, ви зможете регулювати швидкість і необхідний ступінь подрібнення.

Неважливо, стаціонарний блендер ви використовуєте або погружной – перед тим як почати подрібнення, поріжте продукти на невеликі шматочки. Так ви допоможете пристрою легше впоратися зі своїм завданням і збережете мотор від перегорання.

Якщо подрібнення вимагають продукти не надто жорсткі, можна скористатися довгою насадкою з ножами, яка прикріплюється до ручки з мотором. Ось тут добре проявляється деяка перевага заглибних моделей і ви зрозумієте, як користуватися ручним пристроєм – він може розтерти суп-пюре до необхідної консистенції прямо в каструлі, нікуди не переливаючи гарячий провіант. Ось тільки робити це потрібно обережно, щоб не було безлічі бризок.

Що можна робити занурювальним блендером. Для чого потрібен блендер і який краще де блендер

Крім цього, для погружного блендера, підійде будь-який посуд, в яку можна скласти продукти для подрібнення, але бажано її вибирати з високими стінками. Необхідно порізати продукти, скласти їх в посуд, занурити в неї блендер і натиснути на кнопку запуску. Найчастіше і у заглибних моделей присутні кілька швидкостей, міняти які можна за допомогою кнопок на ручці з мотором.

Якщо прилад довго працює, давайте йому час для відпочинку. Також не допускайте його роботи вхолосту. Це вбереже мотор від перегріву і продовжить термін служби блендера.

Після використання обов’язково промийте чашу у стаціонарного і насадки у погружного блендера. Це допоможе уникнути засихання шматочків їжі на ножах і застрявання їх в деталях стаціонарних моделей, а також попадання їх в їжу при подальшому використанні приладу. Частина з мотором не миється, а лише протирається вологою ганчіркою.

Що можуть робити блендери

Звичайно, змішувати і подрібнювати. Але що саме можна в них покласти для того, щоб пристрій проявило свої здібності по максимуму? розглянемо основні вміння:

  • подрібнювати варені і сирі овочі і фрукти до пюреобразного стану;
  • перетворювати м’ясо в фарш;
  • колоти лід;
  • змішувати рідини в коктейлі;
  • змішувати інгредієнти для рідкого тіста або збивати яєчну суміш для омлету, яєчні;
  • допомагати молодим мамам в приготуванні дитячого харчування;
  • перетворювати в крем складові супів-пюре;
  • готувати рідкі і густі начинки для пирогів і тістечок;
  • подрібнювати свіжі і заморожені ягоди, горіхи і шоколад, лід і т. П.

Список досить великий і там, де буде потрібно багато часу, щоб зробити те ж саме вручну або за допомогою домашнього комбайна, блендер без праці зробить все дуже швидко.

Як користуватися чашею погружного блендера (відео)

На відео наочно продемонстровано подрібнення різних продуктів і збивання рідин на прикладі моделі від orion. Якщо в комплекті з вашим блендером не йшов віночок для збивання, ви можете скористатися довгою насадкою з маленькими ножами.

Зрозумівши, як правильно користуватися занурювальним блендером і його стаціонарним побратимом, ви зможете полегшити собі процес приготування їжі і зробити його більш швидким.

Вконтакте